Č. Budějovice - Litvínov | ONLINE | 22.1.2021 17:30 | Tipsport Extraliga 2020/2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Litvínov - 22. ledna 2021   17:30

Ukončeno
Č. Budějovice
29:32' Slováček (R. Přikryl, M. Novák) • 36:38' M. Novák (R. Přikryl) • 58:41' Forman (Kubíček, Z. Doležal)
3:4
(0:0, 2:2, 1:2)
Litvínov
27:00' P. Zdráhal  (Jarůšek, M. Hanzl) • 31:16' Balinskis  (Látal, Jícha) • 42:12' Pospíšil  (F. Lukeš, V. Hübl) • 46:24' V. Hübl  (Pospíšil)
Č. Budějovice
Sestavy:
Strmeň (Čiliak) – Plášil, Pýcha, Kubíček, Vydarený, Slováček, Štencel – Alderson, R. Přikryl, M. Novák – Holec, Jonák, Karabáček – P. Novák, Toman, Beránek – Z. Doležal, D. Voženílek, Forman.
Rozhodčí
Mrkva, Kubičík – Lederer, Rožánek
Litvínov
Sestavy:
Godla (Zajíček) – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Štich, Demel, D. Zeman – Jarůšek, M. Hanzl, P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – Látal, Žejdl, Petružálek – Zygmunt, Jícha, Helt.

České Budějovice - Litvínov: Drama v závěru! Kubíčkovo nahození tečoval Forman, 3:4

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 32 – 30
Střely mimo: 14 – 11
Zblokované střely: 11 – 13
Hity: 10 – 6
Vhazování: 40 – 31
Je konec! Domácí hokejisté ještě dotahovali, jenže nakonec padli o jednu branku. Severočeši dali v poslední periodě dvě branky, když se trefili Tomáš Pospíšil a Viktor Hübl. Jiskřičku naděje ještě vykřesal Miroslav Forman, ale Motoru se už srovnat nepodařilo.
Konec zápasu.
59'
Drama v závěru! Kubíčkovo nahození tečoval Forman, 3:4
59:43'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jan Ščotka – 2 min., podrážení).
59:33'
Ondřej Slováček bombou trefuje tyč!
59:09'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Miroslav Forman – 2 min., hákování).
59:04'
To byla šance na domácí straně! Rána Šimona Kubíčka byla sice zblokována, jenže se došourala k Miroslavu Formanovi, který nedokázal dostat kotouč nad beton Denise Godly!
58:41'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Jihočeši ještě dramatizují zápas, když minutu a dvacet sekund snižují na rozdíl jedné branky! Šimon Kubíček nahazoval od modré, načež do jeho střely ještě sáhl MIROSLAV FORMAN, který poslal puk mimo dosah brankáře. Asistence: Šimon Kubíček a Zdeněk Doležal.
58:31'
Motor se udržel v útočném pásmu a Brandon Alderson vyslal dobrou ránu, kterou Denis Godla vyrazil vyrážečkou. Domácí ještě pokračovali, ale bekhendové zakončení Martina Nováka šlo přesně doprostřed.
58:06'
René Vydarený nyní vystřelil celkem ukvapeně. Měl okolo sebe hodně prostoru a nikdo nebyl před brankou. Jihočeši přesto udrželi útočné pásmo.
57:50'
Jan Strmeň je na střídačce!
57:42'
René Vydarený se jako první dostal k odraženému kotouči, který chtěl poslat na branku. To se mu nepovedlo, a tak touš jen prolétl okolo tyčky.
57:02'
Miroslav Forman chtěl zavézt kotouč do pásma individuální akcí, jenže ten mu sjel z hokejky už ve středním pásmu. Proto Jihočeši nemají nyní vůbec nic.
56:17'
Brandon Alderson clonil před gólmanem, když přišla rána od modré. Denis Godla na tuto střelu moc neviděl, přesto stihl sklapnou své betony včas.
55:48'
Motor by se potřeboval dostat do tlaku, který měl okolo dvanácté minuty. To se mu však zatím nedaří a spíše se musí bránit dobré hře severočeského celku.
55:05'
Hosté se po chvíli zase usadili v pásmu, když přihrávku proti hokejce dostal Aaron Irving. Ten vyslal spíše ránu příklepem, která však minula pravou tyčku.
54:17'
Lukáš Žejdl je na ledě!
53:37'
Motor se sice na chvilku dokáže dostat do pásma, jenže po chvilce tam většinou ztratí kotouč. Litvínov už tak potřetí vyhodil přes všechny čáry...
53:01'
Ondřej Slováček vyslal prudkou ránu od modré ihned po vhazování. Denis Godla ji neudržel ve své výstroji, ale nikdo z domácích nedorazil puk do sítě.
52:38'
Zdeněk Doležal dostal nabito do svého typického místa a vyslal ránu od modré. Tu však zastavil jeden ze soupeřů, načež hosté vyhodili z pásma.
52:17'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Lukáš Žejdl – 2 min., podrážení).
51:36'
Roman Přikryl ještě těsně ale udržel kotouč na útočné modré a Budějovice mohou kombinovat. Zatím však mají celkem velké potíže s napadaáním.
50:37'
Daniel Voženílek šel za kotoučem a obral skoro zastavil svého soupeře! Ten ale v pádu nakonec poslal kotouč alespoň do středního pásma do bezpečí.
50:14'
Litvínov si už musel vzít oddechový čas, jelikož ho Motor hodně tlačil... Nyní se však z toho tlaku vymanil a další úspěšný zákrok má domácí Jan Strmeň.
49:43'
Oddechový čas pro hosty.
49:43'
Martin Novák si počkal u pravé tyčky, kam také dostal přihrávku. Zkusil překvapit Godlu střelou mezi betony, ovšem ten je stihl sklapnout včas.
49:15'
No, rozhodně mohlo být minimálně sníženo, Motor si na to šance už vytvořil... Nyní doslova motá svého soupeře v pásmu, ale ten se zatím drží.
48:36'
To byly další obrovské možnost na domácí straně! Daniel Voženílek z prostoru před brankovištěm nedostal puk do sítě. Další obrovskou možnost měl René Vydarený, jehož pokus na zadní tyč vyrazil Denis Godla betonem!
48:01'
Rozhodně se jihočeským hokejistům nedá upřít snaha. pokud by dali brzy branku, mohou ještě zdramatizovat.
47'
Hübl přetavil kros Pospíšila v gól. Strmeň se přesunul pozdě, 2:4
47:19'
Obrovská šance na domácí straně, přitom to byla nádherná akce! Miroslav Forman ze středu hřiště nestřílel, ale našel na pravé straně volného Karla Plášila, jehož parádní rána trefila spojnici!
46:45'
Komerční přestávka.
46:24'
Litvínov právě vstřelil branku!
Severočeši využívají přesilovou hru a dělají velký krok za třemi body! Tomáš Pospíšil našel křižnou přihrávkou VIKTORA HÜBLA. Ten sice ještě se střelou trochu počkal, jenže pak se trefil přesně pod horní tyčku. Přesouvající se Jan Strmeň neměl šanci. Asistence: Tomáš Pospíšil.
45:45'
Tentokrát se Jihočechům povedlo vyhodit přes všechny čáry a Miroslav Holec se ještě vydal napadat. Nakonec si to ale rozmyslel a šel vystřídat.
45:04'
Litvínov hraje snad první přesilovou hru v tomto utkání! Hned měl navíc šanci. Jan Strmeň vyrazil těžkou střelu jen vedle sebe, ale stihl se proti dorážce ještě přesunout k tyči!
44:51'
Jan Ščotka je na ledě!
44:46'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Jan Štencel – 2 min., hákování).
44:31'
Ani nyní se Motor nedokázal delší dobu udržet v pásmu... Litvínov se zatím brání bez větších potíží, domácí zatím ukazují trochu bezmoc v ofenzivě.
43'
Rozjetý Pospíšil příklepem překonal Strmeně, 2:3
43:58'
Daniel Voženílek se dostal k odraženému kotouči před brankou a chtěl ho z první poslat nad gólmana. To se m nepovedlo a Severočeši následně vyhodili.
43:21'
Domácí hokejisté se snaží udržet v pásmu, ale zatím s tím mají problémy. Brandon Alderson vyslal další bombu, jenže znovu o kousek netrefil zařízení.
42:51'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jan Ščotka – 2 min., vysoká hůl).
42:26'
Ondřej Slováček vyslal další střelu od modré a dnes patří mezi nejaktivnější střelce. Tentokrát jeho rána nedolétla ke gólmanovi, byla sražena soupeřem.
42:12'
Litvínov právě vstřelil branku!
Severočeši jdou zase do vedení! TOMÁŠ POSPÍŠIL táhl celou akci po pravé straně, načež vyslal parádní ránu na zadní tyč. Jan Strmeň byl trochu vyjetý, přesto nedokázal moc snížit úhle střelce. Asistence: František Lukeš a Viktor Hübl.
41:28'
Oba týmy hrají v plném počtu!
40:53'
Miroslav Forman vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale Zdeněk Doležal se nemohl dostat po souboji ke kotouči. Po něm se nehezky podíval na sudího.
40:32'
A už je před námi i poslední perioda dnešního duelu, dočkáme se znovu nějakých branek? V to rozhodně můžeme jenom a jenom doufat...
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 21 – 18
Střely mimo: 9 – 9
Zblokované střely: 5 – 12
Hity: 7 – 5
Vhazování: 28 – 19
Už jsou za námi dvě třetiny dnešního utkání, po kterých je stav vyrovnaný 2:2. Jako první šli do vedení hokejisté Litvínova, kteří zásluhou Patrika Zdráhala využili přečíslení dva na jednoho. Záhy se však ranou od modré postaral o srovnání Ondřej Slováček. Ani tento stav netrval dlouho, když Uvis Janis Balinskis vystřelil po ledě od modré a střela projela kolem betonu Strmeně do branky. Přesto se jde do kabin za vyrovnaného stavu, když Martin Novák tečoval nahození od modré.

Další třetina začne přibližně v 19:11.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:28'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Brandon Alderson – 2 min., sekání).
39:20'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Patrik Demel – 2 min., držení).
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:31'
Richard Jarůšek nechal projít kotouč do útočného pásma, ale měl k tomu daleko. Jan Strmeň pomohl spoluhráčům, takže domácí mohou jít dopředu.
37'
Novák tečoval pokus Přikryla mezi nohy Godly, 2:2
37:49'
Litvínov se drží v útočném pásmu. Nakonec jsme viděli ránu od modré, když se puk odrazil od mantinelu před branku. Následovala velká skrumáž, ale odkrytou branku nikdo netrefil.
37:08'
Tak nakonec jsme viděli čtyři branky v této periodě... Uvidíme ještě nějakou? Lukáš Žejdl se snažil něco vymyslet, ale puk v útočném pásmu ztratil.
36:38'
Gól sice ještě řešilo video, ale Martin Novák vysokou holí nezahrál, je srovnáno!
36:38'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Motoru se daří srovnat ještě na konci druhé periody! Roman Přikryl vyslal ránu od modré, která skončila trochu překvapivě v síti. MARTIN NOVÁK se radoval z branky a možná tečoval touš mimo dosah gólmana. Asistence: Roman Přikry.a Brandon Alderson.
36:14'
Tentokrát si může obrana českobudějovického celku přece jen trochu odpočinout. Litvínovu se nepovedla rozehrávka a je odpískán icing hostů.
35:49'
Jihočeši si dělají sami problémy v obranném pásmu, když se nedokážou pořádně nahrát... Nakonec měli velké štěstí, že se jejich soupeři k puku nedostali.
35:15'
Nahození od modré v podání hostujícího hráče bylo sraženo do ochranné sítě. Litvínov tak vybojoval vhazování po levé ruce budějovického brankáře.
34:23'
Martin Látal se snažil clonit mezi kruhy, případně tečovat střelu. Právě u něj se totiž kotouč zastavil načež litvínovský hráč nedokázal z otočky zakončit.
33:57'
Václav Karabáček předvedl skvělé napadání v útočném pásmu, když se domácí na chvilku dostali ke kotouči. Byla to ale opravdu jen malá chvilka...
33:21'
Komerční přestávka.
33:04'
Richard Jarůšek si najížděl do středního pásma, kam na něj také mířila přihrávka. Šimon Kubíček se však stihl vrátit do obrany a případné šanci zamezit.
32'
Hosté opět vedou. Strmeň měl zakrytou střelu Balinskise, 1:2
32:28'
Martin Beránek je v pořádku a znovu nám naskočil na led! Nyní ukazoval skvělý forčeking, jenže nakonec se ke kotouči nedokázal v pásmu dostat.
31:16'
Litvínov právě vstřelil branku!
Srovnaný stav moc dlouho netrval, Severočeši jdou znovu do vedení! UVIS JANIS BALINSKIS vystřelil od modré po ledě a jeho pokus skončil překvapivě v brance! Jan Strmeň toho moc neviděl. Asistence: Martin Látal a Josef Jícha.
31:04'
Ondřej Slováček předvedl skvělý obranný zákrok! Přečíslení dva na jednoho totiž měli hostující hráči, ale domácí obránce předvedl skvělý pád.
30'
Slováček srovnal bombou od modré. Godla bez šance, 1:1
30:18'
Motor by chtěl využít nynější situaci, jelikož jim branka dostala novou krev do žil. Jejich tlak ovšem tentokrát nebezpečným pokusem neskončil.
29:32'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Jihočeši toho sice moc zatím nepředvedli, ale nyní se jim povedlo srovnat! Roman Přikryl udržel puk u mantinelu, načež kotouč poslal na modrou. Tam se do něj opřel ONDŘEJ SLOVÁČEK, který svou bombou rozvlnil síť za Godlou. Asistence: Roman Přikryl a Martin Novák.
29:17'
Díky tomu se před Ondřejem Slováčkem otevřel prostor, kterého využil. Najel si mezi kruhy, ale svou střelu poslal jenom přesně do hrudi gólmana.
28:55'
Daniel Voženílek vybojoval kotouč u mantinelu v útočném pásmu, ale následovaly okamžitě další souboje. Z těch však Motor tentokrát vzešel vítězně.
28:18'
Josef Jícha stihl vyjet z útočného pásma a rovnou do něj zamířil zpět. Následně se právě on dostal ke střele, kterou Jan Strmeň v pohodě vyráží.
27'
Pohlednou kombinaci hostů zakončil Zdráhal do prázdné brány, 0:1
27:42'
Jihočeši zatím úplně nenašli recept na dnešního soupeře a mají velké problémy udržet se v útočném pásmu. Přesto tam nyní vybojovali alespoň buly.
27:00'
Litvínov právě vstřelil branku!
Jihočeši propadli ve středním pásmu a hosté jdou v tomto utkání do vedení! Richard Jarůšek táhl přečíslení dva na jednoho, ve kterém našel PATRIKA ZDRÁHALA, jenž zamířil do odkryté části branky. Asistence: Richard Jarůšek a Uvis Janis Balinskis. Martin Hanzl.
26:22'
A právě Martin Beránek je nyní celkem intenzivně ošetřován na střídačce... Držel se za koleno a v současné době to s ním nevypadá zrovna ideálně.
26:20'
Nepříjemný moment pro Martina Beránka. Ten šel z úhlu na brankáře, ovše, neudržel stabilitu a narazil do mantinelu. Až po přerušení se dokulhal na střídačku...
25:13'
Miroslav Forman šikovně odzbrojil svého soupeře a nechal své spoluhráče dostat puk pod kontrolu. Následné nahození Denis Godla schoval do výstroje.
24:34'
Litvínovští hokejisté zatím působili o něco lepším dojmem a jsou lepšími hráči na ledě. Jihočeši se v posledních minutách ještě nedostali k ničemu.
23:39'
Miroslav Holec se poté přece jen dostal ke střele, ale hostující gólman zasáhl betonem. Na druhé straně byla střela jen do zadního mantinelu.
23:03'
Vít Jonák táhl akci svého týmu po pravé straně a posílal šikovné nahození před branku. Tam se však nikdo z domácích hráčů ke kotouči opět nedostal.
22:21'
Už poněkolikáté byla hra v této třetině přerušena, viděli jsme další vhazování. To vyhráli hosté a Pawel Zygmunt mohl pálit, domácí gólman chytá do lapačky.
21:56'
Naopak Severočeši ukázali rychlou akci, ve které se dostal do dobré střelecké pozice František Lukeš. Jan Strmeň jeho pokus vyrazil vyrážečkou.
21:24'
Ofsajd hostujícího týmu byl posouzený jako úmyslný, a tak měli domácí možnost vhazování v pásmu. To se jim však nepovedlo vyhrát a musí do defenzivy.
20:45'
Jan Strmeň si úplně neporadil s odrazem kotouč od mantinelu který nakonec vyjel před jeho brankou. Tam však nikdo z hráčů Litvínova nebyl přítomen.
20:10'
A už je před námi i druhá perioda dnešního duelu, dočkáme se nějakých branek, alespoň jedné? Nyní vybojovali Severočeši vhazování v pásmu.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 12 – 10
Střely mimo: 6 – 3
Zblokované střely: 3 – 6
Hity: 4 – 3
Vhazování: 10 – 9
Je za námi první perioda dnešního utkání mezi Motorem a Litvínovem, ve které jsme branku neviděli. Šance na ní však byly... Více jich rozhodně měli Severočeši, kteří se nejednou dostali do samostatného úniku případně do přečíslení, ani jedna z jejich šancí neskončila v brance. Za domácí měl šanci především Matěj Toman, který táhl přečíslení dva na jednoho. Jenže ho chtěl vzít na sebe a na poslední chvilku mu byla zablokována hokejka.

Další třetina začne přibližně v 18:18.
20:00'
První třetina skončila.
19:22'
Brandon Alderson posunul puk na modrou, odkud přišla celkem solidní rána. Denis Godla ovšem podržel svůj tým a udržel kotouč ve své výstroji.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:12'
Jihočeši jen nahodili kotouč do útočného pásma, ovšem nikdo z domácích hokejistů neměl šanci tam být dříve. Motor přesto vybojoval buly v pásmu.
17:37'
Tohle nevypadalo vůbec špatně na domácí straně! Václav Karabáček vybojoval puk v pásmu, který posílal na střed hřiště. Tam si najížděl Vít Jonák, jenže puk šel těsně za jeho brusle. Proto následná střela nebyla moc nebezpečná.
17:11'
Oba týmy hrají v plném počtu!
16:24'
Jihočeši mířili do přečíslení dva na jednoho! Matěj Toman ho táhl a chtěl nejspíše zakončit. Jeho hokejka však byla zablokována...
15:50'
Miroslav Forman vyzkoušel střelu z větší dálky a Denis Godla ji nedokázal udržet v lapačce. Hostující gólman však svou chybu dokázal napravit.
15:11'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Miroslav Holec – 2 min., nesportovní chování).

Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (David Štich – 2 min., nesportovní chování).
15:02'
Václav Karabáček šikovně posílal kotouč skrze brankoviště, ovšem nikdo z jeho spoluhráčů se ke kotouči nedostal. Nejblíže k tomu byl Miroslav Holec.
14:26'
Budějovice zatím hoří v obraně! Pawel Zygmunt získal puk na útočné modré a šel z levé strany na gólmana. Toho zkouše přehodit bekhendovou kličkou, ovšem puk pořádně netrefil!
13:57'
Jihočeši se po chvilce dostali skrze střední pásmo, jenže nahození skončilo jen v rohu kluziště. Proto nyní musí České Budějovice bojovat u puk v pásmu.
13:11'
Šimon Kubíček získal puk v obranném pásmu a rychle rozehrál do toho středního. Jeho přihrávka ovšem nebyla úplně přesná a u puku jsou hosté.
12:40'
Komerční přestávka.
12:17'
Ondřej Slováček se opřel do kotouče na modré, odkud vyslal přihrávku na teč. Ta se však nikomu ze spoluhráčů nepovedla, a tak puk zaduněl o mantinel.
11:31'
A další možnost na hostující straně! Budějovická obrana zaspala. Viktor Hübl si najížděl na křižný pas, jenže ho nedokázal vůbec trefit, štěstí pro domácí.
10:58'
Gólová možnost na straně Litvínova! Richard Jarůšek zůstal trestuhodně před brankou úplně sám, ale jeho střelu z otočky vyrazil domácí brankář betonem do rohu hřiště!
10:16'
Jihočeši vybojovali kotouč v útočném pásmu, ale nedokázali se dostat ani ke střele. Na druhé straně proto musel zasahovat domácí Jan Strmeň lapačkou.
9'
Helt v úniku vystrašil Jihočechy. Trefil tyč!
09:39'
Pavel Novák si najel mezi kruhy, kam dostal ideální přihrávku. První střela mu sice nesedla, do druhé se však opřel. S tím si Denis Godla v pohodě poradil.
09:24'
Viktor Hübl je na ledě!
08:58'
Brandon Alderson dostal nabito na útočnou modrou a vyslal slušnou ránu. Ta však jen zaduněla o mantinelu a hostující hráči následně mohli vyhodit.
08:23'
Hosté mohli skórovat dokonce ve vlastním oslabení! Filip Helt ujel sám na gólmana. Toho sice překonal střelou mezi ruku a tělo, jenže jeho pokus se odrazil od tyčky!
07:42'
Domácí sice museli zakládat akci ze středního pásma, ale viděli jsme přečíslení tři na dva! Na střed hřiště si sjel Daniel Voženílek, který byl na poslední chvíli sražen k zemi.
07:24'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., hákování).
06:46'
Martin Novák chytře vyhodil kotouč do středního pásma, odkud ho Brandon Alderson dostal až do toho útočného. Tam si však Litvínov poradil v soubojích.
06:15'
Komerční přestávka.
06:00'
Je za námi úvodních šest minut hry, ve kterých se zatím moc nepřerušovalo. Litvínov je o něco nebezpečnější, ale na branku zatím čekáme.
05:19'
To je nepříjemnost hned na úvod! Matěj Toman mířil do pásma, když se z ničeho nic chytil za nohu. Okamžitě míří na střídačku a je v péči Filipa Krejčího.
04:39'
Daniel Voženílek se zkoušel probít podél mantinelu s kotoučem, žel byl poslán na mantinel v osobním souboji. Díky tomu mohou jít dopředu hosté.
03:55'
To byla první větší šance utkání a měli ji hostující hokejisté! Uvis Janis Balinskis byl aktivní na brankovišti, ale kotouč nad Strmeně nezvedl! Následná dorážka zůstala pod brankářem.
03:36'
Brandon Alderson je na hřišti nepřehlédnutelný díky své postavě. Nyní navíc zastavil špatnou rozehrávku Godly, avšak Novák ze středu hřiště nezakončil.
03:13'
Martin Novák ještě vybojoval kotouč v pásmu, ale už byl cestou z něj. Následně je českobudějovickým hokejistům odpískáno ofsajdové postavení.
02:32'
To byla dlouhá přihrávka v podání Severočechů, která málem našla adresáta na útočné modré. Ten však nezvládl zpracování kotouče na první dobrou.
01:58'
Ondřej Slováček se z pozice obránce dostal až do útočného pásma, kam zavezl kotouč. Motor o něj však musí bojovat hlavně podél mantinelů.
01:19'
René Vydarený zachytil nepříliš prudkou střelu v obranném pásmu, čímž zastavil útočnou akci soupeře. Po chvilce se však hostující hráči dostali k puku zpět.
00:54'
Severočechům se nepovedla ani rozehrávka napodruhé, a tak se kotouč dostal až na zakázané uvolnění. Vhazování po levé ruce gólmana hostí.
00:42'
Litvínov nerozehrál akci přes střední pásmo dobře a k puku se dostal Miroslav Forman. Ten to vzal nakonec na sebe, ale Denis Godla má puk ve výstroji.
00:14'
A dnešní utkání nám právě odstartovalo! Domácí jsou mírnými favority, potvrdí to? Nastupují v modrých dresech, hostí v bíložuluté kombinaci.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Madeta Motor České Budějovice: Strmeň (Čiliak) – Plášil, Pýcha, Kubíček, Vydarený, Slováček, Štencel – Alderson, R. Přikryl, M. Novák – Holec, Jonák, Karabáček – P. Novák, Toman, Beránek – Z. Doležal, D. Voženílek, Forman.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Štich, Demel, D. Zeman – Jarůšek, M. Hanzl, P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – Látal, Žejdl, Petružálek – Zygmunt, Jícha, Helt.

Rozhodčí: Mrkva, Kubičík – Lederer, Rožánek.
2. vzájemný zápas – 12.1.2021:

České Budějovice – Litvínov 4:3

Branky a nahrávky: 5. R. Přikryl (Pýcha), 24. Prokeš (Jonák), 32. Allen (Karabáček), 60. Vydarený – 28. P. Zdráhal (Irving), 54. Fronk (V. Hübl), 60. F. Lukeš (Demel).

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Vydarený, Plášil, Pýcha, Allen, Suchánek, Slováček – Christov, Prokeš, Jonák – Forman, D. Voženílek, Z. Doležal – Holec, Toman, Karabáček – Beránek, R. Přikryl, P. Novák – Ville.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Demel, Štich – Jarůšek, Žejdl, P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – Látal, M. Hanzl, Petružálek – Zygmunt, Helt, Fronk.
1. vzájemný zápas – 6.12.2020:

Litvínov – České Budějovice 3:2

Branky a nahrávky: 4. P. Zdráhal (Jarůšek), 42. M. Hanzl (Kudla), 51. Zygmunt (M. Havelka, Cibulskis) – 11. Slováček (Pýcha, Plášil), 24. Jonák (Venkrbec).

HC VERVA Litvínov: Godla (Honzík) – Irving, Ščotka, Štich, Cibulskis, Kudla, Demel, L. Doudera – P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš – Látal, Gerhát, Válek – Zygmunt, Helt, M. Havelka.

Madeta Motor České Budějovice: Patera (Strmeň) – Pýcha, Plášil, Vydarený, Roth, Lytvynov, Pavel, Suchánek, Slováček – Christov, Venkrbec, Jonák – Michnáč, Gilbert, Raška – M. Novák, R. Přikryl, Z. Doležal – D. Voženílek.
Madeta Motor České Budějovice

Jihočeši si představovali rozhodně jiný návrat do extraligy po sedmi letech, určitě chtěli být v tabulce výše. Nyní jsou totiž na posledním místě tabulky a brzy se z něj nedostanou. Po třiceti čtyřech zápasech má na svém kontě čtyřiadvacet bodů a na třináctý Zlín ztrácí osm bodů. Motor má nejhorší defenzivu, když inkasoval už 130 branek, na druhou stranu jich dal osmdesát jedna, což je pátý nejhorší útok.

Týmové statistiky jsou hodně podobné jako u dnešního soupeře. České Budějovice dosud vstřelily dvacet pět branek v přesilových hrách, což dělá úspěšnost 15,82%. Oslabení mají hokejisté z budějovické metropole nejhorší v lize, když ubránili jen 76,71% přesilových her soupeře.

Jihočeši brali v posledních pěti zápasech šest bodů. Porazili totiž na domácím ledě Zlín 3:1 a také dnešního soupeře v podobě Litvínova (4:3). Poté však přišly tři porážky, Motor postupně nestačil na Olomouc 2:3, Pardubice 1:2 a v posledním duelu také na Spartu 2:6.

Nejproduktivnější hráči:
Pavel Pýcha – 25 bodů (9+16)
Zdeněk Doležal – 17 bodů (9+8)
Albert Michnáč – 13 bodů (5+8)
HC VERVA Litvínov

Litvínov ještě bude bojovat o postupovou dvanáctku, ale zatím to má rozjeté velmi slušně. Je právě na dvanácté pozici, když dosud získal třicet osm bodů ve třiatřiceti zápasech. Severočeši dosud inkasovali devadesát tři branek, zatímco jich sami dali sedmdesát šest.

Využití přesilových her je celkem podobné jako u Motoru. VERVA v nich dosud vstřelila sice jen patnáct branek, jenže její celková úspěšnost je 16,30%. Nikdo nehrál méně početních výhod... Lepší čísla už má Litvínov v oslabení. Úspěšnost 83,78% ho řadí do klidného středu tabulky.

Z posledních zápasech brali také Severočeši šest bodů, když porazili v prvním z těchto duelů Pardubice 5:0 a v předposledním Mladou Boleslav na jejím ledě 3:2. Mezitím přišli porážky s Českými Budějovicemi 3:4 a se Spartou 3:5. V poslední duelu nestačil Litvínov na Třinec 1:2.

Nejproduktivnější hráči:
Patrik Zdráhal – 19 bodů (8+11)
Viktor Hübl – 19 bodů (6+13)
František Lukeš – 18 bodů (8+10)
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci Tipsport extraligy! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Motorem a Litvínovem. Buly je naplánováno na 17:30 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Tabulka 2020/2021
Z V VP PP P Skóre B
1. Sparta 50 31 3 6 10 187:113 105
2. Třinec 49 30 4 5 10 178:123 103
3. M. Boleslav 50 24 6 7 13 160:121 91
4. Liberec 50 22 8 5 15 143:115 87
5. Mountfield 50 25 4 3 18 136:121 86
6. Plzeň 50 22 6 7 15 156:125 85
7. Pardubice 50 20 6 4 20 133:142 76
8. Brno 50 19 5 6 20 142:142 73
9. K. Vary 50 17 8 5 20 142:167 72
10. Vítkovice 50 19 4 6 21 125:138 71
11. Litvínov 49 15 8 5 21 123:138 66
12. Olomouc 50 14 6 5 25 104:143 59
13. Zlín 50 10 3 4 33 103:173 40
14. Č. Budějovice 50 6 4 7 33 125:196 33
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
Články odjinud