Tipsport Extraliga - Základní část - 45. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Brno - 17. února 2021   17:30

K. Vary
01:51' Kohout (Koblasa, Černoch) • 04:00' Koblasa (Kohout) • 28:54' Kohout (Koblasa, D. Mikyska) • 37:29' T. Rachůnek (Flek) • ' T. Rachůnek
5:4
(2:2, 2:1, 0:1 - 0:0)

2:0 (SN)

Brno
08:16' Mueller  (Zaťovič, Holland) • 11:31' Bondra  (Svozil) • 21:35' Vincour  (Rákos, Gulaši) • 49:45' P. Holík  (Mueller, Zámorský)
K. Vary
F. Novotný (náj. Habal) – Weinhold, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – T. Rachůnek, T. Mikúš, Flek – Hladonik, Kulich, Osmík – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček (A).
Kika, Sýkora – Hynek, Votrubec
KV Arena, Karlovy Vary
Brno

Karlovy Vary - Kometa: Rachůnek v nájezdech vystřelil Energii druhý bod, 5:4

Z dnešního online přenosu je to ode mne vše. Děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
TOMÁŠ RACHŮNEK svou kličkou překonal Vejmelku, a rozhodl tak dnešní zápas.
Samostatné nájezdy začínají.
65'
Rachůnek v nájezdech vystřelil Energii druhý bod, 5:4
65:00'
Před rozstřelem se trenéři Karlových Varů rozhodli pro výměnu v brankovišti. Ze hřiště tedy odchází Filip Novotný a nastupuje Vladislav Habal.
Nastavení nerozhodlo, a tak nás po úpravě ledu čekají nájezdy.
65'
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:20'
Hosté se ještě snažili skórovat, neúspěšně.
63:42'
Klepiš zavezl puk do pásma a hledá, komu by mohl nahrát.
62:57'
Mueller po vhazování zamířil před Novotného a zakončil zprava, karlovarský gólman ale jeho pokusu nastavil beton.
62:44'
Kohout upadl při průniku do pásma a následně srazil jednoho z hráčů Komety. Sudí ale nakonec trest odvolali.
61:24'
Plášek si najel doleva, Novotný ale včas vyrazil proti němu, a zabránil tak možnému maléru.
60:24'
Kometa se po buly přesouvá před Novotného a snaží se rozhodnout v brzkých sekundách prodloužení.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině byl k vidění jediný gól, a to vyrovnávací trefu Holíka, který z otočky propálil Novotného. Vyrovnaný stav tedy znamená nastavený čas.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:09'
Mueller dostal nabito k levé tyči, do prázdné brány ale kotouč nasměrovat nedokázal.
58:13'
Hra je neskutečně vypjatá, a ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu.
56:45'
Karlovarští kombinují v útočné třetině a ze všech sil bojují o změnu stavu.
55:58'
Plutnar pálil od modré, Vejmelka ale na jeho ránu viděl, a tak neměl problém s jejím chycením do lapačky.
54:48'
Domácí zavážejí puk do útočné třetiny, tam se jim ale nevede vytvářet šance.
53:52'
Energie se snaží znovu dostat do vedení, to se ji ale díky dobré obranné práci Komety nedaří.
52:57'
Kohout nahodil puk na bránu z levého kruhu, k dorážce se ale nikdo ve stejném dresu nedostal.
51:42'
Novotný vyhodil puk do středního pásma, tam ho ale přebírá znovu hostující tým a míří do útoku.
49:45'
Kometa právě vstřelila branku!
Je znovu vyrovnáno. Mueller našel v předbrankovém prostoru PETRA HOLÍKA, který z otočky poslal puk za Novotného. Asistence: Peter Mueller, Petr Zámorský.
48:53'
Skuhravý vybojoval vhazování a předal puk Vondráčkovi, ten okamžitě pálil, brněnskou bránu ale minul.
48:50'
Kowalczyk poslal lob na bránu už ze středního pásma, hostující gólman ale kotouč zachytil ze vzduchu do lapačky.
47:48'
Hosté zavážejí puk do útočné třetiny a kombinují.
46:07'
Václav Skuhravý mohl zajistit svému celku dvoubrankový náskok. Z pravého kruhu se opřel do odraženého kotouče, rána nakonec propadla až za Vejmelku, smolně pro karlovarského kapitána se ale odrazil o tyč mimo.
45:19'
Libor Zábranský se dostal k odraženému kotouči a vypálil od modré, Vejmelka ale kotouč zastavil.
44:17'
Kometa se snaží využít početní výhody, i přes jednoho hráče navíc se jí ale nedaří držet v pásmu před karlovarskou klecí.
42:33'
Petr Koblasa (KVA) si od sudích vyslechl trest na dvě minuty za podrážení. S verdiktem ale nesouhlasil a ohradil se směrem k rozhodčím, kteří neměli slitování a poslali karlovarského útočníka pod sprchy kvůli nesportovnímu chování. Dvouminutový trest odpyká Martin Osmík.
41:38'
Nahození domácích skončilo až u Vejmelky, ten ale včas ukryl puk před dojíždějícím Kohoutem.
40:34'
Kometa nelení a hned po začátku třetiny zamířila do útočného pásma, kde Mueller přesně našel Holíka, ten ale střelou zpoza kruhů na Novotného nevyzrál.
40:01'
Druhá perioda je minulostí. Kometa se v úvodu třetiny ujala vedení po Vincourově dorážce. Energie si s reakcí dala záležet, nakonec se ji ale podařilo dostat znovu do vedení. Martin Kohout svým druhým dnešním zásahem propálil Vejmelku zblízka poté, co dostal nabito zpoza brány od Koblasy. Tři minuty před sirénou se trefil i Tomáš Rachůnek, který si tak hned v prvním utkání po návratu z marodky připisuje branku. Jakub Flek zachytil Vejmelkovo nahození a následně nabil právě Rachůnkovi do mezikruží, karlovarská třicítka pak vyslala puk přesně do pravého horního roku brněnské brány. Poslední třetina začne v 19:11.
40:00'
39:22'
Mueller zkusil zakončit sám, puk ale nasměroval Novotnému do betonu.
38'
Rachůnek zamířil přesně do pravého horního rohu, 4:3
38:31'
Po prvním buly v oslabení se daří energetikům vyhodit puk na durhou stranu ledu.
38:12'
Václav Skuhravý (KVA) si svým jednáním vysloužil dvě minuty za držení.
37:29'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie se znovu ujímá vedení. Po Vejmelkově zaváhání se dostal ke kotouči Jakub Flek, který našel najíždějícího si TOMÁŠE RACHŮNKA, ten následně z mezikruží vymetl pravý horní roh brněnské klece. Asistence: Jakub Flek.
36:58'
Souboj o puk u mantinelu ve vlastním pásmu zvládli lépe hosté, kteří se snaží dostat do útoku.
35:47'
Hra se přesouvá z jednoho konce ledové plochy na druhý, a ani jednomu z celků se nedaří usídlit v pásmu.
34:51'
Zaťovič dostal přihrávku doleva a zakončil, bránu domácích ale minul.
33:53'
Karlovarští hokejisté zamířili před Vejmelku, nedaří se jim ale dostat do střelecké pozice.
32:58'
Energie se osvobodila vyhozením, to ale zpracovali hosté ve středním pásmu a vracejí se do útoku.
31:51'
Holík se po konci oslabení vydal do útoku, zakončení z mezikruží si ale Novotný pohlídal.
30:55'
Pulpán poslal puk na bránu hned po vhazování, Vejmelka ale jeho ránu zablokoval.
30:15'
Šenkeřík dostal nabito a tvrdě vypálil, kotouč ale skončil na mantinelu za bránou.
29'
Kohout nekompromisně propálil Vejmelku, 3:3
29:34'
Rhett Holland (KOM) si vysloužil dvě minuty za podrážení.
28:54'
Je znovu srovnáno! Petr Koblasa nabil zpoza brány MARTINU KOHOUTOVI, který z přebrankového prostoru poslal puk za Vejmelku. Asistence: Petr Koblasa, Dalimil Mikyska.
27:50'
Kusko obdržel puk do levého kruhu, odkud chtěl z první překonat přesouvajícího se Novotného, kotouč ale netrefil, a tak akce hostí skončila.
26:09'
Mueller nahodil puk do předbrankového prostoru, do jeho nabídky ale vložil hůl jeden z domácích hráčů, a zažehnal tak nebezpečí.
25:17'
Brněnští hráči obsadili útočnou třetinu, Novotný ale parádně zastavil všechny dosavadní pokusy svých protihráčů.
24:16'
Karlovarská střídačka podle verdiktu sudích hrála v šesti. S rozhodnutím dosti nevybíravým způsobem nesouhlasil trenér Pešout, ani po jeho reklamaci trest odvolán nebyl. Na dvě minuty na trestnou lavici tak míří Martin Osmík (KVA).
24:01'
Hosté ještě zavářejí před karlovarskou bránou, další branku už ale nejspíše nepřidají.
23:20'
Svozil to nadvakrát zkusil z pravého kruhu, ani jednou však proti Novotnému neuspěl.
22'
Vincour pouze nastavil hůl do střílené přihrávky Rákose, 2:3
22:02'
První přesilovka čeká i na Kometu. Petr Šenkeřík (KVA) si odpyká dvouminutový trest za sekání.
21:35'
A hosté se ujímají vedení. Daniel Rákos zasprintoval za nahozeným kotoučem, a z úhlu našel před bránou připraveného TOMÁŠ VINCOURA, ten jednoduše doklepl puk do sítě. Asistence: Daniel Rákos, Michal Gulaši.
21:06'
Na druhou stranu vyrazil Mikúš, který vypálil zpoza kruhů, Vejmelku i s jeho bránou ale minul.
20:28'
První vhazování tentokrát patřilo Kometě, která se vydala do útoku. Při průniku do útočné třetiny se ale dopouští ofsandu.
20:01'
Zazněla siréna, což znamená, že první dvacetiminutovka je za námi. Skvělý nástup si zapsala domácí Energie. Necelé dvě minuty po úvodním buly obdržel Martin Kohout přihrávku od Petra Koblasy, kterou nasměroval přesně za Vejmelkova záda. O dvě minuty později se prosadilo stejné duo, jen si vyměnilo pozice. Zprava našel Kohout Koblasu, který poslal z úhlu puk do brzněnské klece. V 8. minutě o sobě dal vědět nejproduktivnější hráč Komety Peter Mueller, toho vyslal Zaťovič ve vlastním oslabení do úniku a americký kanonýr se v zakončení nemýlil. Tři minuty na to už bylo srovnáno, Svozil si pěknou kličkou podmanil bránící energetiky a vypálil, Novotný dokázal jeho střelu vyrazit, na dorážku Dávida Bondry už ale nedosáhl. Ve zbytku třetiny se do dalších šancí dostaly oba celky, žádná z nich už ale brankou neskončila. Do druhé třetiny tak vstoupíme za stavu 2:2. Prostřední perioda začne v 18:19.
20:00'
19:54'
Domácí znovu nahazují kotouč do útočné třetiny, skóre už se ale pravděpodobně nezmění.
18:52'
Mueller to zkoušel od modré, Novotný ale jeho pokus vyrazil betonem.
17:59'
Michal Gulaši napřáhl na modré a poslal dělovku na Novotného, teč před bránou ale nasměrovala puk vysoko do ochranné sítě.
16:41'
Skuhravý se dostal do střelecké pozice za kruhy, tvrdá rána karlovarského kapitána ale skončila za bránou Brna.
15:52'
Karlovarští bojovali o kotouč za klecí Komety, po tlačenici u mantinelu se ale touše zmocnili právě hosté.
14:42'
Plášek to zkusil z velkého úhlu, Novotný si ale s jeho střelou poradil.
13:57'
Hosté se drží v pásmu před domácím brankářem, kterého zásobují střelami.
12'
Srovnáno! Bondra bleskově dorazil Svozilovu střelu, 2:2
12:47'
Němec se snažil najít některého ze spoluhráčů přihrávkou zleva, nikdo v bílomodrých dresech ale na jedoucí puk nedosáhl, za vlastní brankou ho tak přebrali energetici.
11:31'
Je vyrovnáno! Stanislav Svozil obalamutil karlovarské hráče kličkou, po níž okamžitě vypálil. Novotný dokázal jeho ránu vyrazit betonem, na dorážku DÁVIDA BONDRY z předbrankového prostoru už ale nedosáhl. Asistence: Stanislav Svozil.
10:59'
Domácí nahazují kotouč do útočné třetiny, tam jej ale přebírá Brno.
9'
Uprchlík Mueller v oslabení vrací hosty do zápasu, 2:1
09:30'
Jakub Flek znovu zahrozil před klecí Komety. Nejprve se karlovarská devítka dostala ke střele z mezikruží, ta ale skončila ve Vejmelkově lapačce. Puk ale hostujícímu gólmanovi vypadl, a tak se Flek dostal ještě k dorážce, tu ale zastavilo břevno.
08:16'
Tak to byl famózní únik! Brněnští se dostali v oslabení ke kotouči a využili příležitosti. Martin Zaťovič vyslal do úniku PETERA MUELLERA, ten přebruslil všechny a následně poslal z mezikruží puk Novotnému nad levý beton. Asistence: Martin Zaťovič, Rhett Holland.
08:06'
Na úvod početní výhody se procpal Flek mezi kruhy, kam následně obdržel přihrávku, střelou po zemi ale Vejmelku nepřekonal.
07:36'
Nejukázněnější tým extraligy je v dnešním zápase prvním potrestaným. Vojtěch Střondala (KOM) míří na dvě minuty na trestnou lavici za vysokou hůl.
07:16'
Kometa se snaží reagovat na dvoubrankové manko a pokouší se procpat do útočné třetiny, tam ale výborně fungují domácí obránci, kteří zastavují veškeré střelecké pokusy.
05:17'
Pozor ale na druhé straně, Novotnému po zákroku vypadl kotouč do brankoviště, jeho spoluhráči ale včasným zásahem dokázali nebezpečnou situaci uhasit.
4'
Osvědčená spolupráce podruhé. Z úhlu skóroval Koblasa, 2:0
04:50'
Neskutečný nátlak předvádí karlovarští hráči před bránou hostí. Vondráček se vydal do útoku tentokrát sám a vypálil zleva, další brance ale tentokrát zabránila tyč.
04:00'
Stejné duo jako u první branky si nyní vyměnilo role, a Energie tak míří do dvoubrankového vedení. Martin Kohout nabil doleva připravenému PETRU KOBLASOVI, ten z úhlu vypálil a s pomocí Karla Vejmelky, kterému se kotouč odrazil o brusli do brankoviště navýšil na dvoubrankový náskok. Asistence: Martin Kohout.
03:41'
Podobnou akci té, která skončila gólem teď předvedla podobná sestava. Koblasa tentokrát mířil na Mikúše, ten ale minul.
01:51'
Parádní akce domácího celku končí v brněnské síti. Petr Koblasa si sjel s toušem do levého kruhu, odkud přesně našel na druhé straně připraveného MARTINA KOHOUTA, který poslal puk přesně do odkryté sítě. Asistence: Petr Koblasa, Jiří Černoch.
01:17'
Flek po obdržení puku projel mezi hráči Komety a zakončoval z levého kruhu, Vejmelkovu klec ale přestřelil.
00:05'
Energetici vyhráli úvodní buly a okamžitě míří s kotoučem do útoku.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Weinhold, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – T. Rachůnek, T. Mikúš, Flek – Hladonik, Kulich, Osmík – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček (A).

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Svozil – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Schneider, V. Němec, Klepiš (A) – Valský, Rákos, Vincour – Kusko, Střondala, Bondra – Plášek ml..

Rozhodčí: Kika, Sýkora – Hynek, Votrubec.
HC Kometa Brno Každoročně silný celek si v aktuální sezoně vede velice podprůměrně. Svěřenci Libora Zábranského jsou aktuálně se šestapadesáti body na deváté příčce. Z posledních pěti utkání dokázali brněnští hokejisté vyhrát jen dva, oba proti Motoru. Ve zbytku zápasů pak padli proti Mladé Boleslavi, Mountfieldu a Vítkovicím, těm nedokázali vstřelit ani jednu branku.

Týmové statistiky jsou vzhledem k umístění Komety slušné. Týmu z východu republiky patří druhé místo v tabulce využitých přesilovek, ze kterých využijí průměrně více než každou pátou. Světlou stránkou této statistiky je i fakt, že je tým Libora Zábranského nejméně vylučovaným v celé soutěži, o disciplínu je tedy postaráno. Oslabení je ale velkým problémem, s průměrem jednoho inkasovaného gólu, ze čtyř oslabení jsou brněnští hokejisté druhým nejhorším týmem ligy.
HC Energie Karlovy Vary Černá série porážek je snad zažehnána. Energetici v posledním zápase vyrazili do hlavního města a na ledě aktuálního lídra předvedli fantastický obrat, a následné vítězství po samostatných nájezdech. V utkání proti Spartě se dvakrát prosadil Tomáš Vondráček, který zažívá jeden ze svých nejlepších ročníků.

„Kometa má obrovskou ofenzivní sílu v přesilovkách. Naším hlavním stavebním kamenem tedy bude disciplinovanost. Abychom nedávali soupeři příležitost k početním výhodám, ve kterých je tolik silný,“ zhodnotil nadcházejícího soupeře Tomáš Mariška. „Musíme pak navázat na obětavý defenzivní výkon, který jsme podali na Spartě. Pomáhat gólmanovi, který nám to vrátí svými zákroky. Věřím, že se s naším přímým konkurentem porveme o body, které tolik potřebujeme,“ hlásí asistent trenéra Pešouta.
Pěkný večer z karlovarské arény. V rámci pětačtyřicátého kola nás čeká utkání mezi přímými soupeři o umístění v tabulce, osmým týmem HC Energie Karlovy Vary a devátým HC Kometa Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.