Tipsport Extraliga - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Č. Budějovice - 11. listopadu 2020   17:30

K. Vary
18:17' Zábranský (Vondráček) • 32:57' Zábranský (Lauko, Kohout) • 47:20' Koblasa (Šenkeřík, D. Kaše)
3:2
(1:2, 1:0, 1:0)
Č. Budějovice
02:03' Z. Doležal  (Pýcha, Slováček) • 08:16' Jonák  (D. Voženílek, Prokeš)
K. Vary
Jeřábek, Vrba – Votrubec, Ševic
KV Arena, Karlovy Vary

SESTŘIH: Karlovy Vary - České Budějovice 3:2. Energie otočila z 0:2, Zábranský dal dva góly

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše. Děkuji, že jste ho sledovali, a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr
Je rozhodnuto! Karlovarští hokejisté dokázali otočit i odvetný duel s Českým Budějovicím. V posledních dvaceti minutách dokázali energetici vstřelit rozhodující branku, tu si připsal Petr Koblasa, který dokázal propálit Čiliaka zpoza levého kruhu. Tři body tak zůstávají na západě Čech.
59:35'
Šenkeřík jen o milimetry netrefil hostující bránu, skóre se tedy nemění.
58:25'
Marek Čiliak míří na střídačku a hosté to zkouší v šesti.
57:16'
Allen pálil zleva, Novotný ale jeho střelu chytil do lapačky.
56:54'
Prokeš to zkusil zprava bekhendem, karlovarskou klec ale minul.
55:35'
Michnáč vypálil zpoza kruhů, Novotný ale jeho ránu vyrazil ramenem.
54:48'
Motoru se nedaří dostat z vlastního pásma, energetici totiž velice dobře zachytávají jeho rozehrávky.
53:59'
Václav Skuhravý (KVA) nesouhlasil s rozhodnutím rozhodčích o zakázaném uvolnění, tímto protestem si vysloužil desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
53:40'
Hosté se při ofenzivním snažení dopouštějí ofsajdu.
Komerční přestávka.
52:50'
Motor vyráží do útoku zpoza vlastní brány.
51:53'
Hosté se snaží za každou cenu vyrovnat, zatím se jim ale v útočné třetině nedaří dostávat ke střelám.
50:49'
Prokeš přesměroval trajektorii puku v předbrankovém prostoru, nepřehlednou situaci ale Novotný perfektně vyřešil a puk zastavil.
49:51'
Energetici ve vlastním oslabení vyrazili do útoku, Černochovo zakončení ale skončilo v ochranné síti.
48'
To byla řacha! Koblasa přesilovkovou ránou obrátil vývoj utkání na stranu Energie, 3:2
48:55'
Domácí úspěšně vyhazují puk do bezpečí.
48:32'
Petr Šenkeřík (KVA) si odpyká dvouminutový trest za podrážení.
47:20'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie jde do vedení! Kombinace v útočné třetině nakonec vynesla branku. Petr Šenkeřík nabil PETRU KOBLASOVI, který zpoza levého kruhu parádně propálil Čiliaka. Asistence: Petr Šenkeřík, David Kaše.
46:14'
Energie tlačí na bránu, přičemž Beránek čekají poslední sekundy před návratem na led.
45:33'
Pavel Pýcha (CEB) oslabí svůj tým na dvě minuty za hákování.
44:23'
Ondřej Beránek (KVA) si odpyká dvouminutový trest za faul loktem.
43:55'
Energie kombinuje pře Čiliakem, zatím se ale nedostala ke střele.
42:50'
Skuhravý se snažil procpat s pukem až před bránu, to se mu ale nepodařilo.
41:12'
Beránek zakončoval únik z pravého kruhu, Čiliak s jeho ránou ale neměl větší potíže.
40:32'
Prokeš na úvod třetí třetiny vystřelil zprava, rychlý puk ale Novotný dokázal zkrotit.
40:01'
Druhá třetina je minulostí. Energie se tlačila před Čiliaka a kombinovala co to šlo, nakonec z tlaku v útočné třetiny dokázala vyrovnat. Libor Zábranský si sjel s kotoučem do mezikruží a propálil Čiliaka mezi betony. Motor zkoušel využívat hlavně protiútoky, Novotného ale v prostředním dějství nepřekonal. Poslední třetina začne v 19:13.
40:00'
39:45'
Motor vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
38:22'
Šenkeřík pálil od modré, kotouč ale skončil na jednom z hostujících hráčů.
37:51'
Energetici se snaží o průnik do pásma před Čiliaka, zatím jsou ale neúspěšní.
36:43'
Motor zachytil Novotného rozehrávku a usídlil se v útočné třetině.
35:36'
Plášil to zkusil bekhendem zprava, Novotného ale nepřekonal.
34:24'
Tomáš Mikúš se prokličkoval až před Čiliaka, úspěšně zakončit ale nedokázal.
32:57'
Je vyrovnáno! LIBOR ZÁBRANSKÝ si připisuje v dnešním utkání druhý gól. Po obdržení přihrávky od Lauka si sjel do mezikruží, odkud propálil Čiliaka mezi betony. Asistence: Jakub Lauko, Martin Kohout.
31:37'
Beránek dorážel nahození jednoho ze svých spoluhráčů, odkrytou klec Motoru ale netrefil.
Oddechový čas pro hosty.
30:50'
Weinhold poslal rychlý puk na bránu od modré, Čiliak ale jeho střelu zneškodnil.
30:18'
Zábranský pálil zprava, jeho střela byla ale odražena do ochranné sítě.
29:37'
Indrák na druhé straně zahrozil zleva, Novotný jeho ránu ale zastavil.
28:46'
Kaše obdržel puk do pravého kruhu od Lauka, přesouvajícího se Čiliaka ale překonat nedokázal.
26:41'
Vildumetz měl obrovskou šanci v útočné třetině, po obdržení kotouče ale namísto střely raději přihrál a hra míří na druhou stranu hřiště.
25:49'
Šenkeřík stál na konci karlovarské kombinace, jeho střela od modré se ale odrazil od jednoho z obránců až do ochranné sítě.
25:14'
Kaše pálil zprava, českobudějovickou bránu ale minul.
24:32'
Zábranský zahrozil zpoza kruhu, Čiliak si ale jeho pokus pohlídal.
23:57'
Daniel Voženílek (CEB) míří na dvě minuty na trestnou lavici za hru vysokou holí.
23:31'
Rohan tvrdě pálil od modré, hostující gólman ale jeho střelu vyrazil betonem.
22:54'
Domácí se snaží protlačit před Čiliaka, nedaří se jim ale překonat modrou čáru.
21:48'
Slováček nahrával od pravé tyče na druhou stranu, připravený Karabáček ale nedokázal jeho nabídky využít.
21:09'
Pavel ztratil puk na modré čáře, a Motor se tak musí vracet do středního pásma.
20:37'
Doležal pálil od levého mantinelu, Novotný ale jeho ránu zastavil.
20:01'
Vypjatá první třetina právě skončila. Obě mužstva několikrát reklamovala výroky sudích, ani jednou však neuspěli. Branky v prvních dvaceti minutách padly tři. Skóre otevřel ve třetí minutě Zdeněk Doležal, ten zajel s pukem až před Novotného a procpal mu ho mezi betony. V deváté minutě na něj navázal Vít Jonák, který z podobného místa prohodil Novotného a zvýšil náskok Motoru. Minutu před první sirénou dokázal snížit Libor Zábranský, ten obdržel puk od Vondráčka a z pravého kruhu propálil vše co mu stálo v cestě. Druhá třetina začne v 18:21.
20:00'
19'
Zábranského střela po ledě skončila za brankářem Čiliakem, 1:2
19:12'
Kaše zahrozil z mezikruží, vyrovnat ale nedokázal.
18:17'
Energie dotahuje! Tomáš Vondráček si zkušeně sjel za bránu, odkud následně nabil LIBORU ZÁBRANSKÉMU, který z pravého kruhu propálil Čiliaka. Asistence: Tomáš Vondráček, Lukáš Pulpán.
17:50'
Energie zaváží puk za vlastní bránu, odkud následně míří do útoku.
16:55'
Allen pálil z mezikruží, Novotný ale jeho střelu zneškodnil.
15:47'
Weinhold se procpal až do předbrankového prostoru, ke střele se ale nedostal.
14:44'
Zábranský poslal rychlý puk na bránu od modré, hostující gólman ale jeho pokus odrazil betonem.
14:22'
Vildumetz nasměroval Beránkovu přihrávku na Čiliaka, ten ale včas zasáhl.
13:33'
Lauko vypálil z úhlu, Čiliak ale jeho střelu zachytil do lapačky.
12:44'
Motor vyráží do útoku z vlastního pásma.
11:57'
Hosté se dvakrát po sobě dopouštějí ofsajdu.
11:12'
Skuhravý vyslal dělovku na bránu od pravého mantinelu, hostující klec ale minul.
11:05'
Beránek zkusil sám objet českobudějovickou bránu a zasunout kotouč za Čiliakovu brusli, to se mu ale nepodařilo.
10:30'
Energetikům proklouzl puk na modré čáře, tudíž se musejí vracet do středního pásma.
9'
Až moc prostoru dostal před brankou Energie Jonák a zdvojnásobil vedení hostů, 0:2
09:32'
Zdeněk Doležal (CEB) si vysloužil dvě minuty za hákování.
9'
09:22'
Novotný zakročil, kotouč ale skončil na holích Motoru, obětavou prací ale dokázali karlovarští hráči inkasování třetího gólu do odkryté branky.
08:16'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Hosté míří do dvoubrankového náskoku. Daniel Voženílek se nejrychleji zorientoval u brány domácích a dokázal kotouč prostrčit na VÍTA JONÁKA, který zblízka prohodil Novotného. Asistence: Daniel Voženílek, Radek Prokeš.
07:15'
Mikúš pálil od levého kruhu, Čiliak si ale s jeho ránou poradil.
06:40'
Motoru je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, čeká nás tedy vhazování ve středním pásmu.
06:09'
Trestná lavice v karlovarské hale se zaplňuje, Jiří Černoch (KVA) byl potrestán dvouminutovým trestem za hákování.
05:43'
Daniel Voženílek (CEB) si odpyká dvouminutový trest za hrubost.
05:21'
Po Novotného zákroku se před karlovarskou bránou strhla menší potyčka, tu ale sudí rozehnali.
04:41'
Tomáš Vildumetz (KVA) míří na dvě minuty na trestnou lavici za hru vysokou holí.
3'
Sražený kotouč si našel Doležal a bekhendem ho poslal mezi nohy Novotného, 0:1
03:34'
Kaše vyrazil na Čiliaka, těsně před střelou, byl ale o kotouč obrán hostující obranou.
02:03'
Je tu první branka zápasu! Pavel Pýcha vyslal ZDEŇKA DOLEŽALA, ten si zajel až před Novotného a trefil mu kotouč mezi betony. Asistence: Pavel Pýcha, Ondřej Slováček.
01:30'
Martin Beránek to zkusil z levého kruhu, Novotného bránu ale minul.
00:47'
Voženílek spěchal za nahozeným kotoučem, ten ale před vlastní bránou sbírá Energie.
00:10'
Po úvodním buly se hra přesouvá do obranného pásma domácích.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, Weinhold – Lauko, D. Kaše, Flek – T. Mikúš, Vildumetz, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak (Patera) – Vydarený, Plášil, Pýcha (C), Slováček, Pavel, Allen – Jonák, Prokeš, D. Voženílek – M. Novák (A), R. Přikryl, Beránek – Christov, Indrák, Holec – Karabáček, Michnáč, Z. Doležal.

Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Votrubec, Ševic.
Madeta Motor České Budějovice Hráči Motoru si v letošním ročníku extraligy nepřipsali zatím ani jednu výhru. V posledním utkání proti Mladé Boleslavi bojovali do poslední chvíle, nakonec ale padli v prodloužení 1:2. Tři body zatím českobudějovickým hokejistům zajišťují předposlední místo v extraligové tabulce.
"Pro středeční zápas využijeme poznatky ze sobotního vzájemného utkání. Příprava bude o doplnění informací k soupeři. Úterní trénink byl výborný. Na to, že kluci ztratili dva zápasy v závěru, jsme byli příjemně překvapení, že měli hlavy nahoře, což je potřeba. Herní projev proti Boleslavi byl kvalitní, hru jsme de facto kontrolovali. Naše nedisciplinovanost, kdy jsme obrátili naši přesilovku v oslabení, rozhodla. Ukázali jsme si statistiky trestů, děláme fauly hokejkou a ve špatných zónách, v útočném či ve středním pásmu. Nejedná se tak o nic, co bychom nemohli ovlivnit, v tom zůstáváme pozitivní. Je to o první výhře, je těžké si současným obdobím procházet a nespraví to nic jiného, než výhra," zhodnotil přípravu proti Energii Aleš Totter.
HC Energie Karlovy Vary Energetikům se utkání proti Třinci vůbec nepovedlo, na sedm inkasovaných branek dokázali odpovědět jen dvakrát. Jedním z úspěšných střelců se stal i Jan Hladonik, který si v dresu Karlových Varů připsal první extraligovou trefu vůbec. Západočeši jsou aktuálně na šesté příčce tabulky TELH s devíti body.
,,Honza dochytával utkání v Budějovicích, kde nesmírně podržel a pomohl k vítězství, proto nastoupil i proti Třinci. A i když dostal sedm branek, tak jsme o jeho střídání neuvažovali. Za ty góly totiž nemohl, naopak několik dalších třineckých šancí pochytal," vrací se karlovarský lodivod k výkonu mladého gólmana a dodává, na čem je potřeba zapracovat. ,,Musíme zlepšit hlavně hru dozadu. A to není jen o obráncích, ale obranné hře celého mužstva." A jak se připravit na Motor? ,,My hlavně musíme co nejdříve hodit za hlavu zápas s Třincem. Ve středu nás s Motorem čeká úplně jiný zápas. Pohlídat si potřebujeme vstup do utkání. V ofenzivě hrajeme dobře, jen potřebujeme být produktivnější. Uděláme všichni maximum pro to, abychom vyhráli a zlomili domácí nepříznivou bilanci," uzavírá povídání Tomáš Mariška.
Krásný středeční podvečer z karlovarského zimního stadionu, na programu 17. kola TELH je také utkání mezi mužstvy HC Energie Karlovy Vary a Madeta Motor České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.