Tipsport Extraliga - Základní část - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Olomouc - 17. ledna 2021   16:00

K. Vary
22:35' Vondráček (Redlich) • 47:43' T. Mikúš (Černoch, T. Rachůnek) • 51:34' T. Rachůnek (Flek)
3:2
(0:1, 1:0, 2:1)
Olomouc
19:36' Kucsera  (J. Káňa, Ondrušek) • 45:57' Kucsera  (Nahodil, J. Káňa)
K. Vary
Svoboda, Pražák – Brejcha, Gerát
KV Arena, Karlovy Vary
Olomouc

Karlovy Vary - Olomouc: Rachůnek musel objet celé útočné pásmu ke vstřelení gólu, 3:2

Ode mne je to pro dnešek vše a u dalších online přenosů se s vámi loučí Vlastimil Mourek.
Je tu konec! Utkání nakonec rozhodla třetí třetina. V té nejprve hosté vedli zásluhou druhé trefy Tomáše Kucsery. Energetici se však rychle oklepali a rychlé srovnání zařídil Tomáš Mikúš. Dlouho se hrálo vyrovnaně a na obou stranách byly vidět velké příležitosti. Tu svoji využil v čase 51:34 navrátilec Tomáš Rachůnek, pro kterého to byla první trefa od příchodu z Liberce. Karlovarští tak uzamkli obranné pásmo a snažili se odrážet všechny nájezdy od olomouckých útočníků. Nakonec se jim to také se zásluhou Filipa Novotného podařilo ubránit a Kohouti tak odjíždějí domů s prázdnou.
59:24'
Novotný zkoušel vyhodit na branku, mířil ale mimo.
57:36'
Ondrušek od modré provětral Novotného lapačku.
57:01'
Novotný vyhazuje do středního pásma a domácí tak získávají drahocenné vteřiny.
56:36'
Olomoučtí vyčkávají s rozehrávkou za brankou.
55:43'
Domácí úspěšně odrážejí olomoucké přechody do útočného pásma.
54:49'
Mikúš zkoušel zakončit zpoza branky, Konrád si na něj dal pozor.
53:59'
Hosté tvrdě útočí a zasypávají Novotného střelami.
53:08'
Káňovo nahození ztečoval Nahodil do Novotného.
52'
Rachůnek musel objet celé útočné pásmu ke vstřelení gólu, 3:2
52:48'
Koblasa z kruhů prověřil pozornost olomouckého brankáře a následuje komerční přestávka.
51:34'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
TOMÁŠ RACHŮNEK se poprvé letos prosazuje v karlovarském dresu! Nejprve si s kotoučem na holi objel útočné pásmu a z mezikruží vymetl horní roh Konrádovy brány. Asistence: Jakub Flek.
50:50'
Greš pálil od modré, trefil pouze Novotného beton.
50:07'
Zábranského dělovka od modré končí v Konrádově náruči.
49:38'
Pulpánovo nahození tečoval Kohout, jenomže nad branku.
48:48'
Hosté si protahují střídání a je tu další zakázané uvolnění z jejich strany.
48:35'
Hosté se při rozehrávce dopustili icingu.
47:43'
Úpravy končí a může se znovu hrát.
47:43'
Právě probíhá úprava ledu.
47:43'
Krásná akce! Na konci souhry domácích útočníků stál TOMÁŠ MIKÚŠ a je tak znovu vyrovnáno. Asistence: Jiří Černoch a Tomáš Rachůnek.
47:01'
Dvě minuty za podrážení si odsedí Jiří Ondrušek.
46'
Kucsera opět v akci! Z podobné pozice vrací hostům vedení, 1:2
46:44'
Černoch se propracoval až ke Konrádovi, ten jeho střelu vyrazil.
45:57'
Olomouc právě vstřelila branku!
Druhá přesilovka využita! Z levého kruhu se za Novotného záda opět úspěšně prosazuje LUKÁŠ KUCSERA! Asistence: Lukáš Nahodil a Jan Káňa.
45:01'
Tomáš Redlich (KVA) se provinil držením hole a odpyká si dvě trestné minuty.
44:28'
Šenkeřík od modré trefuje jednoho z olomouckých obránců.
43:25'
Hostům se nedaří rozehrát a teď navíc vyhazují na icing.
42:28'
Energetici se pomalu usazují v útočném pásmu a kombinují.
41:21'
Hosté rozehrávají zpoza branku a přesouvají se dopředu.
40:23'
Energetikům se nedaří rozehrát a Olomoučtí tak útočí.
40:01'
Druhá třetina za námi! V té se pokračovalo ve vyrovnaném hokeji, který zatím moc tempa nenabízí. Hra se vyrovnala, i co se týče gólových statistik. Ze začátku se prosadil Tomáš Vondráček. Další třetina začne přibližně v 17:31.
40:00'
39:48'
Domácí zkouší ještě kombinovat.
38:48'
Hosté se dopustili icingu a vhazuje se po Konrádově pravici.
38:16'
Hraje se spíše kolem středového kruhu.
37:14'
Kucserovu střelu zpoza kruhů kryje Novotný v lapačce.
36:20'
Šenkeřík od modré trefil Konrádovu lapačku.
35:38'
Weinholdovu střelu tečoval Kohout, kotouč skončil v Konrádově náruči.
35:18'
Rozhodčí odpískali zakázané uvolnění, jenomže chybně a tak se vhazuje ve středovém kruhu
Komerční přestávka.
34:24'
Nahození od modré jednoho ze svých spoluhráčů tečoval Kolouch mimo.
33:29'
Energetici stále pouze kombinují.
32:33'
Karlovarští tlačí a vyčkávají na střelu.
31:41'
Kohout zpoza kruhů trefil Konrádovy betony.
31:00'
Zábranského nahození končí v Konrádovi a následuje komerční přestávka.
30:40'
Domácí přerušují olomouckou kombinaci a startují dopředu.
29:36'
Rohan od modré dvakrát nebezpečně střílel, netrefil se úspěšně ani jednou.
29:10'
Novotnému se nepovedlo vyhodit úplně ideálně a je odpískán icing.
27:50'
Na druhé straně se sám octl před Konrádem Koblasa, toho ani nadvakrát nepřekonal.
27:29'
Bambulovu střelu srazil mimo Pulpán.
27:05'
Burian se dostal do samostatného úniku, Novotný si vyčkal na jeho kličku a kotouč vyrazil.
26:35'
Karlovarští zasypávají Konráda střelami.
25:53'
Matěj Tomajko (OLO) zasáhl jednoho ze soupeřů vysokou holí a míří na dvě minuty na trestnou lavici.
25:32'
Greš zpracoval kotouč ze vzduchu ve středním pásmu a rozjel se na Novotného, toho svou střelou nepřekonal.
24:34'
Kohout hledal najíždějícího Koblasu, ten byl ale krytý obránci.
23'
Redlich přelstil obranu hostů. Vondráček snadno skóroval, 1:1
23:34'
Kohoutům se nedaří dostat přes střední pásmo, domácí dobře brání.
22:35'
Tomáš Redlich přihrál z rohu na TOMÁŠE VONDRÁČKA, který prostřelil přesouvajícího se Konráda. Asistence: Tomáš Redlich.
22:17'
Hra se přelévá z jednoho konce kluziště na druhý.
21:10'
Olomoučtí se konečně osvobozují z tlaku a uklidňují hru.
20'
Kucsera střelou zápěstím propálil Novotného, 0:1
20:14'
Hosté opět ovládli buly ale jsou to energetici, kdo se hrne do útočného pásma.
20:01'
První část se nesla ve vyrovnaném duchu. Mužstva se ze začátku spíše oťukávala a moc šancí vidět nebylo. Přesto se nějaké našly a tu svou využil 24 vteřin před sirénou Lukáš Kucsera. Další třetina začne přibližně v 16:44.
20'
20:00'
19:36'
Po kombinaci v útočné třetině z levého kruhu vymetl pravý horní roh Novotného svatyně LUKÁŠ KUCSERA. Asistence: Jan Káňa a Jiří Ondrušek.
19:30'
Ostřížkovu střelu zpoza kruhů Novotný kryje.
19:13'
Energetici vyhazují a jedou střídat.
18:01'
Za podrážení dostává dvouminutový trest Tomáš Redlich (KVA).
17:57'
Tomajko poslal kotouč před Novotného, nikdo z jeho spoluhráčů nebyl na pas připraven.
16:49'
Karlovarským se povedlo začít kombinovat a hledají prostor ke střele.
15:44'
Kucsera sebral domácím kotouč a zkusil z modré vystřelit, domácí brankář byl na kotouč připraven.
15:05'
Lukáš Nahodil (OLO) poslal k zemi Filipa Novotného (KVA) a inkasuje tak dvě minuty na trestné lavici za hákování.
14:23'
Vondráček se propracoval až před Konráda, klička se mu ale nepovedla a zakončil tak do betonů hostujícího brankáře.
13:32'
Tomajko přihrával před branku, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů na dorážku nebyl.
12:43'
Nikomu z dnešních soupeřů se nedaří udržet v útočném pásmu.
11:45'
Hra je nestálá, přesouvá se ze strany na stranu.
10:31'
Kohouti se sami vyhánějí z pásma a musí začít kombinaci nanovo.
09:35'
Weinhold to střílel nebezpečně z mezikruží, Konrádovu svatyni minul.
08:30'
Novotnému vypadl kotouč a utvořila se tak před ním menší skrumáž, z té se nikdo z Olomouckých nedokázal prosadit.
07:37'
Bambula unikl všem obráncům a vydal se na Novotného sám, toho svou kličkou nepřekonal.
07:12'
Hosté se nedohodli při rozehrávce a puk doplachtil na zakázané uvolnění.
06:22'
Kolouch nahodil do Novotného náruče, který přerušuje hru a následuje komerční přestávka.
05:43'
Graňákovo nahození tečoval Hladonik vedle.
05:18'
Kohout to zkoušel z předbrankového prostoru, mezi Konrádovy betony se ale netrefil.
04:57'
Energetici se přesouvají do útočného pásma.
03:48'
Domácí brankář rozehrál nepřesně a mohl toho využít Dujsík, Novotný se stihl přesunout do svojí klece a střelu chytil.
02:55'
Teď to z pravého kruhu zkusil Ostřížek, Novotného však nepřekonal.
02:19'
Káňa při protiútoku nahazoval na Buriana, tomu ale přihrávka nesedla a minul Novotného bránu.
01:33'
Energetici kombinují a hledají příležitost ke střele.
00:27'
Jan Švrček (OLO) vyhazuje kotouč mimo hřiště, za což si odsedí dvě trestné trestné minuty.
00:05'
Olomoučtí vyhrávají buly, vyhazují ale na zakázané uvolnění, a tak se hra stěhuje k nim.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Horák) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – T. Rachůnek, T. Mikúš, Flek – M. Zabloudil, Hladonik, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Švrček, Dujsík, Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), A. Rutar, Valenta – J. Káňa, Nahodil, Kucsera – Ostřížek, Kolouch, V. Tomeček – Burian, Ministr, Bambula – Tomajko, Handl, Gřeš.

Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Brejcha, Gerát.
HC Olomouc
Kohouti také doufají v nový restart v podobě výherních zápasů. Po ne až tak vydařeném období svedli úspěšné souboje s Vítkovicemi a Českými Budějovicemi. Právě proti Motoru vyšel Hanákům skvěle vstup do zápasu, kdy si už po pěti minutách hry utvořili dvoubrankový náskok. Zbytek zápasu měli pak ve své režii a nedovolili Jihočechům bodovat. V podobný průběh a natáhnutí vítězné šňůry tak Olomoučtí doufají i v Karlových Varech.
HC Energie Karlovy Vary
Energetici zakončují čtyřzápasovou šňůru domácích utkání proti Olomouci. Bohužel pro ně je ale opustila forma a ze čtvrtého místa v tabulce spadli na sedmé. Po černé sérii šesti proher však přišel páteční souboj s předposledním Zlínem, se kterým si Západočeši poradili poměrně snadno 5:1. Pro Karlovarské by mohlo povedené utkání sloužit jako odrazový můstek k lepším výkonům a dalším bodům, v což doufá i Tomáš Mariška. V tomto utkání si 300. extraligový start připíše obránce Martin Rohan.
„Rozhodně bude důležité na výhru navázat. Čeká nás utkání s velmi podobným soupeřem jako Zlín, který je silný a velmi dobře brání. Budeme se muset prosadit v předbrankovém prostoru a být silní v soubojích. Nesmíme zapomenout pomoct našemu gólmanovi, ten poté může zas pomoct nám do dalších utkání. To je asi jediná cesta k dalším bodům,“ říká asistent Martina Pešouta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.