Liberec - Třinec | ONLINE | 21.2.2021 16:00 | Tipsport Extraliga 2020/2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 47. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Třinec - 21. února 2021   16:00

Ukončeno
0:4
(0:2, 0:1, 0:1)
Třinec
10:23' M. Stránský  (Martin Růžička) • 18:45' Martin Růžička  (P. Vrána, M. Stránský) • 23:42' P. Vrána  (Hrňa, M. Stránský) • 45:31' Kurovský  (Rodewald, Freibergs)
Liberec
Sestavy:
Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – D. Špaček, Šír, Rychlovský – Průžek.
Rozhodčí
Jeřábek, Obadal – Lhotský, Svoboda.
Home Credit Arena, Liberec
Třinec
Sestavy:
Štěpánek (Kacetl) – Gernát, M. Doudera, Freibergs, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Rodewald – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Miloš Roman, Hrňa – Dravecký (A).

Liberec - Třinec: Kurovský kličkou mezi nohy potvrdil dominanci hostů pod Ještěděm, 0:4

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek víkendu.
Souboj těžkých vah vyšel mnohem lépe Ocelářům, kteří pod Ještědem vítězí 4:0. Slezané už ve třetí části vycházeli hlavně ze zajištěné obrany, přesto jim tři body pojistil Daniel Kurovský. Jakub Štěpánek si připsal čisté konto a přispěl k tomu, že Třinečtí dosáhli na stobodovou hranici.

Střely na branku – 25:25.
60:00'
Konec zápasu.
58:46'
Hosté se drží v útočném pásmu, zatím ale bez střelby. Kotouč se Ocelářům nakonec odrazil mimo mantinely, buly proběhne v neutrální zóně.
58:10'
Petr Kváča fantastickým zákrokem zabránil páté inkasované brance. Bylo to ale ve výhodě, takže mohou Slezané dohrát utkání v přesilovce. Za hákování si jde sednout Petr Jelínek (LIB).
57:25'
Třineckého brankáře mohl připravit o čisté konto Michal Birner, který byl ve velice dobré pozici v pravém kruhu. Jakub Štěpánek jeho pokus vyrazil nad horní tyč!
56:58'
Michal Bulíř zachytil rozehrávku Ocelářů a navedl si puk na osu hřiště, odkud provětral lapačku Štěpánka.
55:44'
Vladimír Dravecký se jako blesk z čistého nebe objevil ve velké příležitosti. Z levé strany se natlačil až před Petra Kváču, který však jeho bekhendovou kličku dobře přečetl a zalehl kotouč ještě před brankovou čarou!
54:25'
Třinec už nic nevymýšlí a spíše se snaží pomoci Štěpákovi k vychytané nule. Oceláři teď vyhazují na další zakázané uvolnění.
Střely na branku – 23:23.
53:54'
Adam Musil nejprve ztratil kontrolu nad pukem a nemohl tak po Bulířově přihrávce střílet. Poté dostal kotouč alespoň za branku, odkud jej hosté odeslali na zakázané uvolnění.
52:20'
Libereckým se nedá upřít snaha, jenže přes dobře bránícího soupeře se k něčemu závažnějšímu dostávají opravdu jen ztěžka.
51:23'
Mislav Rosandić střílenou přihrávkou oslovil najíždějícího Dávida Grígera, jehož teč skončila na zadním hrazení. Oceláři posléze vyhazují na icing.
50:46'
Michal Bulíř se i přes drobný háček prokličkoval až do útočného pásma a nahodil do Štěpánkovy rukavice. Hra je přerušena.
49:30'
Jelikož se neujala ani další rána Jaroslava Vlacha z pravého kruhu, je jasné, že domácí tuto přesilovku už nevyužijí.
48:47'
Jakub Štěpánek měl nyní plné ruce práce s dělovkou Vlacha, dorážet se ještě snažil Gríger, třinecký gólman však stále drží čisté konto!
48:31'
Bílí Tygři minutu obehrávali útočné pásmo. Dlouhá kombinace vyústila ve střelu Knota od modré čáry, Jakub Štěpánek měl ale otevřený výhled.
47:29'
Další šance pro Liberec, jak snížit ztrátu. Dnes podruhé je vyloučen Petr Vrána (TRI), tentokrát za vysokou hůl. Navíc k tomu Vrána dostává ještě osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
Střely na branku – 17:22.
46'
Kurovský kličkou mezi nohy potvrdil dominanci hostů pod Ještěděm, 0:4
46:50'
Michal Bulíř vjel do útočného pásma a přihrál pod sebe na Jaroslava Vlacha. Ten vypálil bez přípravy a Jakub Štěpánek jeho pokus zvedl do ochranné sítě.
45:31'
Třinec právě vstřelil branku!
Krátce po konci přesilovky se Třinečtí prosazují počtvrté. Jack Rodewald zavezl puk do třetiny a prostrčil ho na DANIELA KUROVSKÉHO, který roztáhl brankáře Kváču a bekhendem mu nasměroval kotouč přesně mezi betony! Asistence: Jack Rodewald, Ralfs Freibergs.
44:54'
Liberečtí se znovu osvobozují a jsou blízko, aby toto oslabení zvládli.
44:30'
Adam Musil vložil hůl do třinecké přihrávky a ztečoval ji ven z pásma.
44:09'
Vyhození Ondřeje Vitáska skončilo v ochranné síti, předcházela tomu ale teč hostujícího hráče.
43:54'
Martin Gernát dostal nabito na modrou čáru, odkud ranou bez přípravy pořádně protáhl gólmana. Petr Kváča ale našel puk v lapačce.
43:21'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Michal Bulíř – 2 min., sekání).
43:16'
Milan Doudera výstavní kolmicí vyslal do šance Martina Růžičku. Petr Kváča jeho pokus z dobré pozice vyrazil lapačkou a ve zmatku si se štěstím poradil i s následnou dorážkou, která přistála na horní síťce branky.
42:42'
Ronald Knot od modré čáry svým nahozením trefil prvního protihráče, od kterého kotouč zamířil až vysoko do ochranné sítě.
42:20'
A další zakázané uvolnění hostů.
42:06'
Oceláři již v plném počtu vyhazují na icing.
41:53'
Liberečtí předvedli pěknou kombinaci. Adam Najman z levého kruhu prudkou přihrávkou vyzýval k teči do prázdné brány Dávida Grígera, který na puk jen těsně nedosáhl.
40:58'
V další fázi oslabení se už Třinec brání lépe a posílá puk do bezpečí.
40:25'
Po šťastném odrazu puku střílel z otočky mezi kruhy Michal Bulíř, jehož zakončení po ledě vyrazil Jakub Štěpánek betonem.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 17:34.
Třinečtí ve druhé části zvýšili svůj náskok na aktuálních 3:0, když přesilovku pěti proti třem zužitkoval dorážející Petr Vrána. Bílí Tygři přibližně od poloviny třetiny zvýšili aktivitu, přes dobře bránícího soupeře se jim nicméně šance vytvářejí jen těžko. Změní se to ve zbytku duelu?

Střely na branku – 14:18.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:59'
Miloš Roman (TRI) ještě souběžně se sirénou zahákoval Adama Musila, Liberec tak třetí část rozehraje v početní výhodě.
39:05'
Martin Růžička nádhernou přihrávkou prakticky přes celé pásmo oslovil Martina Gernáta, proti jehož pokusu z úhlu se Petr Kváča včas přemístil.
38:11'
A následuje další buly, tentokrát po icingu hostů.
38:06'
Slezané už jsou kompletní. Vyhození Davida Musila skončilo na liberecké střídačce, bude se tedy vhazovat v útočném území Bílých Tygrů.
37:40'
Třinec se znovu osvobozuje.
37:16'
Martin Gernát zblokoval pokus Vlacha, hosté vzápětí vyhazují.
36:45'
Nyní na sebe vzal zodpovědnost z vrcholu kruhů Ronald Knot, jehož pumelici ztlumil Jakub Štěpánek na hrudi.
36:20'
Michal Birner se nerozpakoval a vypálil bez přípravy z pravého kruhu, Jakub Štěpánek úspěšně zakročil ramenem.
35:55'
Liberec může snížit, Petr Vrána (TRI) inkasuje menší trest za nedovolené bránění.
35:21'
Daniel Kurovský šikovně tečoval Adámkovo nahození a Petr Kváča měl plné betony práce. S dorážkou navíc ještě přišel Tomáš Marcinko, i teď ovšem Kváča odmítl kapitulovat!
34:39'
O kotouč se dlouho bojovalo v tlačenici u hrazení. Nakonec jej vydolovali hosté, kteří už míří do útočného pásma.
33:51'
Vladimír Dravecký z úhlu nastřeloval puk do předbrankového prostoru, úmysly mu pokazil blokující Ronald Knot.
Střely na branku – 11:16.
33:00'
Ondřej Kovařčík nabral rychlost a po levém křídle probruslil až do střelecké pozice. Petr Kváča jeho pokus mířící těsně nad ledem pokryl a dal prostor komerční pauze.
32:25'
Zakázané uvolnění Ocelářů.
31:57'
Střela Radana Lence byla těsně před Štěpánkem tečovaná, třinecký brankář nakonec zasahovat nemusel.
30:46'
Vladimír Dravecký měl nabito, prudká rána z pravého křídla se ale mezi tři tyče nevešla. Domácí posléze otáčejí hru.
29:48'
Bílí Tygři sehráli akci v útočném pásmu na Petra Kolmanna, jehož pokus z pravého kruhu zblokoval David Musil. Třinci následně bylo odpískáno zakázané uvolnění, nicméně rozhodčí svůj chybný verdikt opravili a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
28:58'
Matěj Stránský nabízel puk křížem přes brankoviště na Martina Růžičku, který na přihrávku v gólové pozici nedosáhl.
28:03'
Třinečtí vyhodili na zakázané uvolnění. Trenéři hostů na to zareagovali oddechovým časem.
27:53'
Domácí si vytvořili zajímavý tlak. Dělovku Adama Musila z první vyrazil Štěpánek, stejně jako následný pokus Dávida Grígera z levé strany.
Střely na branku – 5:13.
25:35'
Po pěkné kombinaci na jeden dotek zakončoval z vrcholu pravého kruhu Petr Vrána. Petr Kváča jeho pokus vyrazil, Liberec následně vyhodil jen za cenu zakázaného uvolnění.
24'
Hrňa v přesilovce trefil horní tyč, Vrána ihned dorazil do brány, 0:3
24:59'
Třinečtí se sami vyhnali z pásma, když se Douderovi nepovedlo zpracování na modré čáře.
24:23'
Hosté pokračují ve velkém tlaku i v klasické přesilovce pěti proti čtyřem, Bílí Tygři mají plné ruce práce.
23:42'
Třinec právě vstřelil branku!
Hráči s drakem na prsou využívají dvojnásobnou přesilovku a vedou už 3:0! Erik Hrňa svojí střelou z pravého kruhu ještě orazítkoval brankovou konstrukci, nicméně puk se odrazil příhodně před PETRA VRÁNU, který ho zasunul za čáru. Asistence: Erik Hrňa, Matěj Stránský.
23:22'
Liberec jde na 67 sekund do tří! Na trestnou lavici usedá také Petr Jelínek (LIB), který se provinil rovněž sekáním.
22:53'
Puk se odrazil před branku k Petru Vránovi, který ho rychle shodil na zem a snažil se zasunout za Petra Kváču. Ten však svůj tým podržel.
22:29'
První přesilovku si zahrají také Oceláři. Tomáš Hanousek (LIB) je vyloučen za sekání.
21:49'
Liberec dlouho okupoval útočné pásmo, ale vyčkával se střelou. Zpoza pravého kruhu to zkusil až Jaroslav Vlach, jehož dělovku Jakub Štěpánek pokryl.
20:50'
Druhou část začaly oba celky nepřesnostmi ve středním pásmu. Petr Kolmann pak nahozením od modré trefil jen prvního protihráče.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 16:47.
Úvodní dvacetiminutovka patřila herně i výsledkově extraligovému lídrovi. Třinec se po hezkých kombinacích prosadil zásluhou Matěje Stránského a Martina Růžičky, zatímco domácí na první úspěšnou střelu zatím čekají. Nejblíže k úspěchu byl na jejich straně Rosandić, který orazítkoval tyčku.

Střely na branku – 4:10.
20:00'
První třetina skončila.
19'
Vrána připravil pozici pro Růžičku. Střelec hostů v klidu navýšil, 0:2
19:50'
Liberec byl centimetry od snížení! Mislav Rosandić to udělal famózně. Hezkou stahovačkou se dostal až před Jakuba Štěpánka, kterého prostřelil, jenže třineckému brankáři pomohla tyč!
18:45'
Třinec právě vstřelil branku!
Parádní akce hostujícího celku! Petr Vrána táhl po pravém křídle přečíslení tří proti dvěma. Zkušeně si nechal projet Lukáše Dernera a křížem nabil MARTINU RŮŽIČKOVI, který neměl problém trefit odkrytou část klece. Asistence: Petr Vrána, Matěj Stránský.
18:32'
Po odpískání musel rozhodčí rozdělovat menší rozmíšku u třinecké střídačky, ve větší emoce to nicméně nepřerostlo.
17:33'
Douderovo nahození tečovali domácí mimo branku. Následoval protiútok, kteří si Liberečtí sami zhatili nepřesnou přihrávkou.
17:07'
Radan Lenc zachytil puk až ve středním pásmu, píská se postavení mimo hru.
15:41'
Bílí Tygři se usadili v útočném pásmu, od modré čáry pálil Mislav Rosandić. Jakub Štěpánek ale jeho pokus dobře viděl a zpacifikoval jej.
Střely na branku – 2:8.
15:09'
Miloš Roman skvěle vystihl libereckou přihrávku, přebruslil Ronalda Knota a řítil se úplně sám na domácí branku! Před Petrem Kváčou si přehodil puk na bekhend, blafák nicméně poslal těsně nad břevno.
14:45'
Radan Lenc střílenou přihrávkou ještě vybízel Michala Bulíře, který ale těžký kotouč nezasáhl.
13:40'
Po zaváhání Rosandiće se v rohu ujal puku Martin Růžička, který hned přihrál mezi kruhy Petru Vránovi. Ten zakončoval z první, v obrovské příležitosti si na výborného Kváču nepřišel.
13:10'
Těsně před koncem přesilovky to ještě zkusil Mislav Rosandić, který od modré čáry mířil jen do zadního mantinelu.
12:28'
Třinečtí se v oslabení dostali do akce tři na dva! Daniel Kurovský nabídl kotouč na teč Marianu Adámkovi, Petr Kváča sklapl betony včas.
11'
Stránský z bezprostřední blízkosti překonal Kváču, 0:1
11:52'
Liberec je nastěhován v útočné třetině. Ronald Knot od modré čáry netrefil puk dobře a střela k brance vůbec nedoputovala, což se dalo říci i o následném pokusu Radana Lence. Oceláři dobře blokují.
11:13'
Patrik Hrehorčák (TRI) v útočném pásmu zahákoval Petra Kolmanna, domácí si zkusí první přesilovku.
10:57'
Slezané jsou po vstřelené brance při chuti a nadále okupují útočné pásmo. Petr Kváča je stále v pohotovosti.
10:23'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři jdou do vedení. Martin Růžička vyvezl puk ze skrumáže v rohu útočného pásma až na hranu brankoviště. Přes padajícího Ondřeje Vitáska pak hezkou žabičkou našel volného MATĚJE STRÁNSKÉHO, který z bezprostřední blízkosti trefil mezeru mezi betony Petra Kváči! Asistence: Martin Růžička.
09:29'
Adam Musil si u pravého mantinelu zatancoval s bránícím hráčem a nahazoval kotouč před branku, ke Štěpánkovi ho nepustil Musilův bratr David.
08:48'
Na druhé straně si o poznání snazší zákrok připisuje Petr Kváča.
07:42'
Tomáš Marcinko byl jako první u vyhozeného puku, hrálo se tedy dál. Oceláři se ale v pásmu neudrželi a Michal Birner obdržel přesnou přihrávku do jízdy! Z mezikruží ovšem Jakuba Štěpánka nepřekonal. Pro Liberec to byla teprve první střela v utkání, hned to ale byla tutovka.
06:50'
Jakub Rychlovský se při přechodu útočné modré čáry tvrdě srazil s protihráčem, avšak souboj dobře ustál a hra pokračuje.
Střely na branku – 0:3.
06:07'
Jack Rodewald přejel s kotoučem na holi modrou čáru a prověřil Petra Kváču, který jeho pokus vyrazil do ochranné sítě. Na řadu přichází první komerční přestávka dnešního duelu.
04:56'
Dávid Gríger se mohl objevit v zajímavá střelecké pozici, k jeho smůle se mu však puk zamotal pod brusle a z šance sešlo.
04:14'
Liberečtí sevřeli soupeře v obranném pásmu, hosté pouze vyhazují.
03:27'
Michal Bulíř předal puk do druhé vlny Mislavu Rosandićovi. Ten zkusil nahozením nabídnout kotouč na teč právě Bulířovi, od nějž se černá guma odrazila do rohu kluziště.
02:55'
Patrik Hrehorčák se postaral o první střelu utkání, když se krátce po úspěšném buly otočil s pukem a vyslal ho na Kváču, který si připsal přesvědčivý zákrok.
02:47'
Mislav Rosandić dovezl puk až na hranu červené čáry a nepřesně hledal rozjetého Rychlovského. Rozhodčí píská poměrně těsné zakázané uvolnění.
01:48'
Skákavý kotouč se dostal až do rukavice Petra Kváči, hra je přerušena.
01:22'
Zápas začíná oboustranně spíše opatrněji. Ani jeden z týmů se zatím nikam nežene, hráči spíše vyčkávají.
00:27'
Michal Bulíř sprintoval za nepřesnou rozehrávkou Knota marně. Píská se zakázané uvolnění, hra se vrací před Petra Kváču.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – D. Špaček, Šír, Rychlovský – Průžek.

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kacetl) – Gernát, M. Doudera, Freibergs, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Rodewald – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Miloš Roman, Hrňa – Dravecký (A).

Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Lhotský, Svoboda.
HC OCELÁŘI TŘINEC

Svěřenci Václava Varadi si na přelomu kalendářního roku prošli krizí, která rozmetala jejich tehdejší náskok na prvním místě tabulky. Od 15. ledna však padli jen dvakrát z patnácti duelů a znovu se rozehráli do parádní formy. Momentálně mají Oceláři na kontě tři výhry v řadě. Ta páteční, kdy rozstříleli Pardubice 6:2, je navíc ve spolupráci se zaváháním Sparty vrátila zpět na nejvyšší stupínek extraligy. Třinec má na kontě 97 bodů, případný tříbodový počin v souboji s Tygry by tak jejich zisk hezky zakulatil.
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Severočeši bojují o místenku v elitní čtveřici, kterou aktuálně uzavírají. Oproti bezprostředním tabulkovým konkurentům navíc disponují ještě zápasem k dobru, zdá se tedy, že to Liberečtí nemají vůbec špatně rozehrané. Jejich hlavní devízou je defenziva, která v dosavadním průběhu soutěže inkasovala pouze 97 branek – nejméně ze všech mužstev. Po předchozí porážce se Spartou si Bílí Tygři spravili chuť v pátek, když na českobudějovickém ledě uspěli jasně 5:2. Porazí i těžší kalibr v podobě Třince?
Zdravím všechny fanoušky českého hokeje! Tipsport extraliga má v neděli na programu kompletní 47. kolo. My se zaměříme na jeho šlágr, ve kterém čtvrtý Liberec přivítá první Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.


Tabulka 2020/2021
Z V VP PP P Skóre B
1. Sparta 51 32 3 6 10 192:113 108
2. Třinec 51 30 4 5 12 183:130 103
3. M. Boleslav 51 25 6 7 13 164:124 94
4. Liberec 51 23 8 5 15 148:117 90
5. Plzeň 51 23 6 7 15 161:127 88
6. Mountfield 51 25 4 3 19 138:126 86
7. Pardubice 51 20 7 4 20 136:144 78
8. Vítkovice 51 20 4 6 21 129:138 74
9. Brno 51 19 5 6 21 142:147 73
10. K. Vary 51 17 8 6 20 144:170 73
11. Litvínov 51 17 8 5 21 133:143 72
12. Olomouc 51 14 6 5 26 104:147 59
13. Zlín 51 10 3 4 34 105:178 40
14. Č. Budějovice 51 6 4 7 34 128:203 33
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
Články odjinud