Tipsport Extraliga - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Č. Budějovice - 22. prosince 2020   17:20

M. Boleslav
22:19' Fillman (Cienciala, Pláněk) • 37:26' Bičevskis (Flynn, P. Kousal) • 40:50' P. Kousal (Najman) • 41:23' Jääskeläinen (Bernad) • 53:51' Jääskeläinen (Šťastný, Ševc)
5:4
(0:0, 2:2, 3:2)
Č. Budějovice
26:05' Forman  (Vydarený) • 29:50' Prokeš  (Suchánek, Slováček) • 44:00' Forman  (Z. Doležal, Plášil) • 59:41' Adamský  (Michnáč, Suchánek)
M. Boleslav
Šír, Mrkva – Špůr, Axman
ŠKOENERGO Aréna
hráno bez diváků diváků

Mladá Boleslav - České Budějovice: Adamský v závěru snížil prvním gólem za Motor, 5:4

Z Mladé Boleslavi je to všechno, přejeme příjemně prožité Vánoce a pěkný zbytek roku 2020.
Poslední vhazování už se podařilo domácím a zavezli puk do vlastního útočného pásma. Závěrečný velký tlak soupeře tak ustáli a nakonec z tohoto dramatického utkání bere přeci jen tři body jeho papírový favorit. Nutno však podotknout, že České Budějovice podaly na ledě Mladé Boleslavi velice sympatický výkon a po většinu zápasu měly optickou převahu nad svým soupeřem. Na střely měli také navrch hokejisté Motoru, a to poměrem 44:28.
59:41'
Na ledě je opět šest českobudějovických hokejistů, a to i přesto, že se vhazuje ve středovém kruhu.
59:41'
Oddechový čas pro hosty.
59:41'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Přeci jen nakonec domácí inkasovali, bylo to krátce po vypršení Ševcova trestu. Jan Růžička už byl překonaný a nikomu z Bruslařů se nepodařilo dostat ke kotouči. Toho u pravé tyče využil MARTIN ADAMSKÝ a namířil puk do branky. Hosté tak prohrávají už jen o jeden gól. Asistence: Albert Michnáč, Jakub Suchánek.
59:36'
Bruslaři dvojnásobné oslabení přečkali, zdá se, že z tohoto utkání vyjdou nakonec vítězně.
59:34'
59:34'
Domácí byli na ledě velice dlouho a nemohli vystřídat. Ale nakonec se Janu Růžičkovi podařilo přikrýt kotouč betonem a přerušit hru.
59:06'
Hosté mají obrovský tlak. Po jedné ze střel poskakoval kotouč v brankovišti, ale nikdo z hráčů ve žlutém dresu se nedostal k dorážce.
58:27'
Maris Bičevskis vystihl přihrávku a dostal puk do středního pásma.
58:09'
Puk je ve středním pásmu, po chvíli už se s ním Motor však dostal znovu před Růžičku.
57:47'
Tentokrát Středočeši vyhráli vhazování, ale puk se jim vyhodit nepodařilo. Budějovice pokračují ve svém tlaku.
57:42'
Hosté vyhráli buly a krátce poté vystřelil Zdeněk Doležal, Jan Růžička si ale připsal úspěšný zákrok lapačkou.
57:35'
Velká komplikace pro domácí. Bude se hrát šest na tři. Znovu fauloval kapitán Martin Ševc (MBL), který dostal dvě minuty za sekání.
57:06'
Středočeši po buly puk nevyhodili, Budějovice tak drží pásmo.
56:58'
Hrací prostor je připraven, vhazuje se po levé ruce Jana Růžičky.
56:58'
Motor si vytvořil tlak v brankovišti a vznikla početná skrumáž hráčů před Růžičkou. Nikomu z hostů se však nepodařilo dostat puk za brankovou čáru. Konstrukce je navíc mimo svou polohu, na hrací plochu spěchá ledař, České Budějovice mezitím odjely k rychlé poradě s trenérem Prospalem.
56:39'
České Budějovice odvolaly brankáře. Hrají šest na čtyři.
56:39'
Zbytečný faul domácích krátce před koncem třetí třetiny. Dvě minuty za podrážení dostal David Cienciala (MBL).
55:47'
Po vhazování Jihočeši uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu a hned několikrát vystřelili, domácím ale výrazně pomáhá brankář.
54'
Bruslaři odskakují. Jääskelainen dorazil odražený puk, 5:3
54:19'
Albert Michnáč z levého kruhu nezakončil přesně. Po přerušení a vystřídání obou týmů se bude vhazovat před Janem Růžičkou.
53:51'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Po střele Davida Šťastného se puk odrazil o mantinel směrem do pravého kruhu k JOONOVI JÄÄSKELÄINENOVI, který jej namířil do horní části českobudějovické branky. Marek Čiliak už se nestihl přemístit. Asistence: David Šťastný, Martin Ševc.
53:07'
Bruslaři mají tlak v útočném pásmu, jedna ze střel však byla tečována a domácí přišli o postavení před Markem Čiliakem.
52:54'
Přesilovka domácích začne po komerční přestávce. V posledních minutách se hrál poměrně otevřený hokej se šancemi na obou stranách, bude tak zajímavé sledovat, jak si Bruslaři poradí s přesilovkou, kterou jim nyní Motor poskytl.
52:54'
Další dvouminutový trest pro hráče hostí. Menší trest obdržel David Gilbert (CEB), provinil se pozdním dohráním.
52:19'
Pavel Kousal nadvakrát neuspěl v bezprostřední blízkosti Marka Čiliaka.
51:55'
Budějovičtí si najeli před Růžičku a vystřelili, brankář však puk za svá záda nepustil.
50:40'
50:33'
Bruslaři mají tlak, jenže málo střílejí.
50:14'
Střelu Davida Bernada od modré čáry chytil Čiliak lapačkou.
49:58'
Martin Pláněk od modré čáry trefil mantinel, Středočeši ale stále drží pásmo.
49:41'
Mužstva střídají a poté následuje další buly v obranném pásmu Motoru.
49:30'
Z mezikruží vyslal střelu David Cienciala, ale Marek Čiliak puk za svá záda nepustil.
49:11'
Domácí se až nyní dostali do pásma, Jihočeši však soupeře dobře napadají a zatím do velkých šancí nepouštějí.
48:40'
Na dvě minuty byl za hrubost vykázán Jakub Suchánek (CEB).
48:40'
Pavel Kousal vyslal u levé tyče důraznou střelu, gólman Budějovic však puk udržel.
47:56'
Nyní má však tlak Bruslařský klub, který hned několikrát vystřelil, nicméně Marek Čiliak neinkasoval.
47:28'
V Mladé Boleslavi na chvíli tlak Motoru přerušila komerční přestávka, za moment se bude pokračovat ve hře.
46:28'
Od modré čáry vystřelil Jakub Suchánek, Jan Růžička měl co dělat, aby se stačil přemístit a puk vyrazit. Je vidět, že se Motor rozhodně nechce smířit, že by po takovém průběhu zápasu z Mladé Boleslavi odjel bez bodů. Hosté hodně bojují o to, aby na ledě ŠKOENERGO arény uspěli.
45:26'
Oscar Flynn u pravé tyče na nic nečekal a vyslal puk mezi kruhy. Tam se domácí pokusili ještě o dorážku, ale České Budějovice podržel brankář, jenž přerušil hru. Obě mužstva střídají a pokračuje se v útočném pásmu Mladé Boleslavi.
44'
Plášil luxusně našel Formana. Hosté snižují, 4:3
44:15'
Z pravého kruhu vystřelil David Cienciala, ale trefil připraveného Marka Čiliaka.
44:00'
Motor držel Bruslaře pod tlakem a ti nestíhali pokrývat protihráče. Z pravého kruhu uklidil puk do sítě MIROSLAV FORMAN. Asistence: Zdeněk Doležal, Karel Plášil.
43:36'
Za nedovolené bránění dostal menší trest Martin Ševc (MBL), v tomto zápase nejtrestanější hráč zápasu co se do počtu trestných minut týče.
42'
Jääskelainen v úniku trefil mezeru mezi betony Čiliaka, 4:2
42:19'
Po přerušení se vhazuje ve středovém kruhu.
41'
Kousal trefil horní růžek po vyhraném buly, 3:2
41:39'
Středočeši neudrželi puk v pásmu, museli se pro něj vracet.
41:33'
Zakázané uvolnění Českých Budějovic.
41:23'
Po pravé straně ujel JONNA JÄÄSKELÄINEN a z kruhu prostřelil Marka Čiliaka opět mezi betony. Bruslaři tak vedou už o dvě branky. Asistence: David Bernad.
40:50'
Domácí vyhráli buly a po střele PAVLA KOUSALA propadl puk mezi Čiliakovy betony. Domácí
tak vedou. Asistence: Ondřej Najman.
40:46'
Následuje icing Motoru.
40:31'
Z levého kruhu David Šťastný jen o trochu minul českobudějovickou branku.
40:01'
Na trestné lavici domácích sedí s osobním trestem stále kapitán Bruslařů Martin Ševc. Mezitím se ale již hraje třetí dějství.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:57.
Druhá třetina nabídla hned čtyři branky, po dvou na obou stranách. České Budějovice však měly i v této třetině více ze hry, Bruslařský klub poměrně dost fauloval. Skóre je však vyrovnané, tím pádem se dá očekávat velice zajímavá třetí třetina. Na střely vede Madeta už 26:14.
40:00'
39:16'
Pavel Kousal omylem nahrál protihráčům, domácím se tak v závěru třetiny nedaří dostat soupeře pod tlak.
38'
Kalvachova přízemní standardka zamířila těsně vedle
38:54'
Domácí hráč chtěl odrazit puk, jenže trefil Víta Christova, který zůstal ležet na ledě. Následně odešel na ošetřovnu, minimálně nějaký čas tak nebude pokračovat ve hře.
38:02'
Středočeši jsou za vlastní brankou a snaží se opět dostat do útočné třetiny kluziště.
37:26'
Bruslařský klub vyrovnává. Nadvakrát uspěl útočník MARIS BIČEVSKIS. Jeho první střelu ještě Marek Čiliak vyrazil, na následnou dorážku byl ale už krátký. Asistence: Oscar Flynn, Pavel Kousal.
37:17'
37:01'
Bruslařům se dokonce ve vlastní přesilovce podařilo vytvořit zakázané uvolnění, budou se tak muset paradoxně bránit.
36:46'
Z hranice levého kruhu vystřelil obránce Martin Pláněk, ale minul branku. Napodruhé k němu do stejného místa směřoval puk, jenže Pláněk ho nezachytil, a tak znovu už gólmana nezaměstnal.
36:21'
Od modré čáry vystřelil David Bernad, Marek Čiliak ale na puk viděl, zasáhl a bez přerušení nechal pokračovat ve hře.
36:01'
Znovu si domácí nerozuměli v přihrávce, nepodařilo se jim tedy vytvořit tlak v pásmu soupeře.
35:47'
Domácím přesilovka vůbec nejde, vlastními chybami se připravili o útočné pásmo.
35:17'
Poprvé v zápase je tu vyloučení Českých Budějovic. Menší trest dostal za držení Miroslav Forman.
34:37'
Bruslaři se zatím marně snaží dostat před Marka Čiliaka.
33:06'
Domácí vystřídali brankáře. Místo Gašpera Krošelje přišel do brankoviště Jan Růžička.
33:06'
Na střely už vede Madeta 22:11, což potvrzuje, že má na ledě papírového lídra více ze hry a zaslouženě vede.
33:06'
Albert Michnáč vystřelil z kruhů, Gašper Krošelj zasáhl lapačkou a přerušil další velký tlak Motoru. Po komerční přestávce se bude pokračovat ve hře.
32:50'
České Budějovice drží soupeře pod tlakem v jeho obranném pásmu.
32:10'
31:40'
Obrovská šance Davida Gilberta, který v levém kruhu zachytil puk a chtěl jej nasměrovat u levé tyče do branky, Gašper Krošelj však domácí podržel famózním zákrokem.
31:23'
Jakub Strnad vybojoval puk a Bruslaři udeřili chvíli v oslabení.
31:03'
Střela od modré čáry mířila na mantinel, hosté však dál drží útočné pásmo.
30'
Prokeš z ostrého úhlu překonal Krošelje, 1:2
30:37'
Domácí vyhodili puk a získali tak chvíli času.
30:10'
Jihočeši budou hrát sice pět na čtyři, osobní desetiminutový trest za nesportovní chování ale ještě dostal boleslavský kapitán Martin Ševc (MBL).
30:10'
Sudí se ještě bavili se zástupcem Jihočechů, další hráče ale vylučovat nebudou. Po komerční přestávce zahájí České Budějovice svou další přesilovku. Za pozornost stojí, že už se zápas přehoupl do své druhé poloviny, České Budějovice však na rozdíl od svého soupeře ještě ani jednou nefaulovaly.
30:10'
Za vysokou hůl půjdou domácí znovu na trestnou lavici. Společně s přerušením se ještě mezi několika hráči za boleslavskou brankou strhla mela. Menší trest odjel odpykat Jan Stránský (MBL).
29:50'
Gašper Krošelj si nepohlídal místo pod betonem, čehož využil RADEK PROKEŠ a nasměroval pod něj puk. Hosté tak otáčejí zápas ve svůj prospěch. Poslední tým tabulky se znovu mohutně raduje. Asistence: Jakub Suchánek, Ondřej Slováček.
29:41'
Zdeněk Doležal vystřelil z pravého kruhu, ale Krošelje nepřekonal.
28:59'
V boji o puk byli v rohu hřiště úspěšnější domácí, mohou se tak přemístit do vlastního útočného pásma.
28:25'
28:12'
Ještě jedno vhazování před Gašperem Krošeljem, přesilovka Jihočechů se už chýlí ke konci.
27'
Forman v Motoru ožívá. Trefil se potřetí v řadě, 1:1
27:40'
Domácí byli pod tlakem, ale po několika střelách Motoru se jim podařilo vyhodit puk.
26:25'
Zatím se stále nehraje. Po domácím inkasování zde byly emotivní okamžiky ze strany mladoboleslavského kapitána a hlavní rozhodčí si ještě krátce něco vyjasňoval s Radimem Rulíkem, trenérem Mladé Boleslavi.
26:25'
Martin Ševc poslal rozhodčí vulgárně někam (přesně citovat raději nebudu), vysloužil si dvouminutový trest pro hráčskou lavici za nesportovní chování. Bruslaři mají na trestné lavici nakonec Oscara Flynna (MBL). Ševc paradoxně vůbec potrestán nebyl.
26:05'
Tlak už byl enormní a Jihočeši se nadšeně radují. U levé tyče zakončil úspěšně MIROSLAV FORMAN. Asistence: René Vydarený.
26:00'
Na střelu Reného Vydareného od modré čáry Krošelj moc dobře neviděl, nakonec však puk přeci jen vyrazil. Motor má nyní obrovský tlak.
25:20'
Domácí jsou opět v útočném pásmu, jenže hosté dobře napadali jejich rozehrávku a nakonec se do úniku dostal Václav Karabáček. Tomu se z pravého kruhu podařilo i zakončit, trefil však připraveného Gašpera Krošelje.
24:10'
Pavlu Pýchovi se nepodařilo v pravém kruhu zakončit. Následně ujeli do protiútoku domácí a Gabriel Szturc chtěl dorážet do pravé části budějovické branky, nakonec však mezi třemi tyčemi skončil on sám. Na plochu je povolán ledař.
23'
První trefa Fillmana. Prosadil se proti bývalému týmu, 1:0
23:28'
A následuje další icing Bruslařů.
23:22'
Prokeš si chtěl sjet k odraženému puku, Bruslaři mu však k zakončení nedali šanci.
22:54'
Zakázané uvolnění na domácí straně.
22:46'
Krátce po inkasované brance si najel až před Gašpera Krošelje Miroslav Forman a vystřelil. Gólman však pohotově zasáhl.
22:19'
Na modré čáře se napřáhl obránce MITCHELL FILLMAN a puk skončil až v dolním levém rohu Čiliakovy branky. Domácí brankáři úspěšně stínili, kanadský obránce tak v dresu Mladé Boleslavi vstřelil svou první branku v Tipsport extralize. Asistence: David Cienciala, Martin Pláněk.
21:52'
Bruslaři drželi soupeře několik sekund pod tlakem, ale zakončení od mantinelu bylo nepřesné.
21:15'
20:34'
Motor zavezl kotouč znovu do pásma, jenže tam se k němu opět dostali Bruslaři a vyhodili.
20:08'
Hokejisté Českých Budějovic pokračují v přesilové hře. Už se dostali do útočného pásma, domácím se však za pomoci mantinelu podařilo vyhodit puk.
20:01'
V první třetině měli více ze hry hokejisté Českých Budějovic, kteří si zatím na ledě mladoboleslavského favorita počínají slušně. Měli optickou převahu a častěji útočili, může je však mrzet, že zatím nevyužili žádnou přesilovku. Z té druhé jim však v dalším dějství zbývá ještě 74 sekund. Na střely Jihočeši zatím vedou 9:7.
Další třetina začne přibližně v 18:03.
20:00'
19:35'
Bruslaři zavezli puk k Marku Čiliakovi, zdá se, že toto oslabení do konce třetiny už přečkají.
19:15'
Domácí kapitán Ševc ještě diskutoval s rozhodčími, ale ti se nenechali zviklat. Bruslaři se budou muset chtě nechtě znovu bránit.
19:15'
Další vyloučení. Za podrážení dostal dvě minuty Mário Lunter (MBL).
18:58'
Motor se drží v pásmu, ale již nemá šance.
18:39'
18:25'
Z levého kruhu nadvakrát pálil Vladimír Roth, pokaždé nechybělo mnoho k tomu, aby puk propadl za Krošelje.
17:53'
Motor se zatím nemůže usadit v útočném pásmu, domácím se daří napadat jeho přihrávky.
17:45'
Středočeši se znovu osvobodili.
17:28'
Bruslařský klub dostal puk na opačnou stranu kluziště, může si na chvíli vydechnout.
16:47'
Hosté vyhráli vhazování a posléze vystřelil z levého kruhu Zdeněk Doležal. Gašper Krošelj ale zasáhl pozorně lapačkou a přerušil hru.
16:39'
První vyloučení tohoto zápasu. Za podrážení odjel na dvě minuty na trestnou lavici Jan Stránský (MBL).
15:47'
České Budějovice nicméně zastavil ofsajd.
15:33'
Oscaru Flynnovi se v pravém kruhu nepodařilo vystřelit ani udržet pásmo, hosté si tak najíždějí před Gašpera Krošelje.
15:06'
Teprve až nyní byla hra přerušena a probíhá druhá komerční přestávka této třetiny.
14:30'
Sedmnáctiletý Gabriel Szturc v rohu kluziště nezvládl osobní souboj, Bruslaři nicméně dál drží útočné pásmo.
14:00'
Martin Ševc mířil mezi betony, gólman puk tečoval do rohu. Pokračuje se ve hře a nepřerušuje se, první třetina tak plyne mimořádně rychle.
13:48'
Domácí stále drží pásmo, o puk se bojuje v rohu.
13:26'
Šťastný si nabruslil přímo až před brankáře, zakončit ale efektivně už nestihl, kotouč zamířil za brankoviště.
13:03'
Stránský v mezikruží nenamířil přihrávaný puk mezi brankovou konstrukci.
12:30'
Po několika minutách pronikla do pásma také Mladá Boleslav, soupeř ji ale téměř k ničemu nepouští.
12:00'
Po Adamského střele musel Krošelj vyrazit puk. Posléze to taktéž od modré zkoušel Plášil, mířil však nepřesně.
11:50'
České Budějovice mají tlak a drží soupeře v pásmu.
11:27'
Po střele od modré čáry puk jen těsně minul domácí branku.
10:18'
Šťastného střelu v mezikruží zblokoval jeden z hráčů ve žlutém dresu.
09:53'
Plášil na nic v levém kruhu nečekal a vystřelil mezi brankářovy betony, Gašper Krošelj ale pozorně zasáhl a puk vyrazil.
09:15'
Tam se ale dlouho nezdrželi. Madeta je obrala o puk a pokouší se znovu dostat před gólmana středočeského týmu.
08:48'
Vít Jonák výborně stínil boleslavskému brankáři, přesto toho žádný z jeho spoluhráčů ke skórování nevyužil. Domácí nahazují kotouč do útočné třetiny.
08:00'
Další průnik Českých Budějovic do pásma soupeře skončil podobně jako několik jiných, týmu z jihočeské metropole se zatím nedaří dostat Bruslařský klub pod tlak.
07:48'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou bez výraznějších šancí.
07:01'
Ohlášen ofsajd a také komerční přestávka. Pokračovat se bude za malou chvíli.
06:55'
Radek Prokeš za brankou soupeře obětavě sváděl boj o puk, nakonec však byli úspěšnější protihráči.
06:15'
Domácím se po chvíli podařilo dostat puk z pásma a kompletně vystřídat.
05:59'
Poprvé v tomto zápase je pískáno zakázané uvolnění také Mladé Boleslavi. Středočeši tak nemohou vystřídat a vhazuje se před Krošeljem.
05:29'
Prokešova střela byla v levém kruhu tečována, puk skončil v ochranné síti.
05:10'
Hraje se poměrně bojovný hokej, oba týmy se často přetahují o puk.
03:49'
Petr Šidlík opomněl přímo před brankářem jednoho z hokejistů v žlutém dresu, "požár" nakonec úspěšně hasil Gašper Krošelj.
02:58'
Na útočné modré čekal na přihrávku Martin Adamský. Když ji obdržel, hned zamířil na brankáře, jeden z Bruslařů jej ale dohnal a nedovolil mu kvalitně zakončit.
02:09'
To změnil Plášil, který však poměrně o dost minul, kotouč zamířil do plexiskla.
01:48'
Jihočechům se podařilo poprvé v zápase usadit v útočném pásmu, ke střele se však prozatím ještě nedostali.
01:17'
Pláňkovu střelu v pravém kruhu zblokoval Doležal.
00:34'
David Šťastný se pokoušel u levé tyče zakončit vedle gólmanovy paže, puk však do kýženého prostoru nezamířil. Domácí zůstávají v pásmu, hosté ještě po icingu nemohli vystřídat.
00:15'
Madetě je pískáno zakázané uvolnění.
00:03'
První buly vyhráli domácí, puk se ale v jejich útočném pásmu ohřál jen krátce.
00:01'
Na ledě už jsou rozhodčí, poté, co nastoupí hráči, utkání začne.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Hrbas, Ševc (C), Šidlík, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Allen – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, G. Szturc, Kotala – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Pýcha (C), Plášil, Vydarený (A), Slováček, Suchánek, Roth – Christov, Jonák, D. Voženílek – Forman, Gilbert, Z. Doležal – Adamský, Prokeš, Karabáček – Michnáč.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Špůr, Axman.
Mladá Boleslav je aktuálně 4. v tabulce se ziskem 42 bodů, zatímco České Budějovice jsou se 13 body poslední. Bruslaři se po reprezentační přestávce představili už v pondělí, kdy na domácím ledě přivítali Zlín, jemuž podlehli 2:3 po prodloužení. Naopak České Budějovice ještě po reprezentační přestávce nehrály, naposledy se představily v zápase 15. prosince, kdy těsně prohrály 1:2 se Spartou.
Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde domácí celek přivítá v úterý večer tým Českých Budějovic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.