Tipsport Extraliga - Základní část - 45. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Plzeň - 17. února 2021   17:00

Třinec
03:30' Marcinko (Rodewald, Kurovský) • 42:23' Rodewald (Roman, Gernát) • 59:58' Marcinko (Rodewald, Martin Růžička)
3:2
(1:0, 0:2, 2:0)
Plzeň
23:43' Pour  (Kodýtek) • 30:20' Kvasnička  (Dočekal, Přikryl)
Třinec
Hradil, Veselý – Lederer, Rožánek
WERK ARENA, Třinec
Plzeň

Třinec - Plzeň: Marcinko v úplném závěru rozhodl o výhře Ocelářů, 3:2

Z mé strany je to pro dnešní den vše, budu se na Vás těšit u některého z dalších zápasů třinecké organizace, na počtenou!
Pod Javorovým vrchem se dnes odehrálo další těsné utkání mezi třineckými Oceláři a Plzní, Oceláři sice vedli po zakončení Tomáše Marcinka 1:0, ve druhé třetině se však ozvala i ofenzíva Indiánů, kdy skóre zásluhou branek Poura s Kvasničkou získalo hodnotu 1:2 z pohledu domácích. Napínavá bitva pokračovala do poslední chvíle, ve třiačtyřicáté minutě bylo zásluhou Jacka Williama Rodewalda srovnáno a bekhendové zakončení Tomáše Marcinka v čase 59:58 rozhodlo o triumfu domácích. Po vyrovnaném duelu, který byl rozhodnut pouhé dvě sekundy před koncem základní hrací doby tak míří další tři body na konto Ocelářů, kteří by se, v případě prohry Sparty na ledě Liberce, dostali do vedení tuzemské nejvyšší soutěže.
59:58'
Třinec právě vstřelil branku!
Pohádkový konec pro domácí Oceláře zajišťuje branka TOMÁŠE MARCINKA, který se v předbrankovém prostoru zmocnil kotouče, jež následovně zasunul přesně k pravé tyčce. Dvě sekundy před koncem základní hrací doby tak Třinec slaví zisk tří bodů a v případě zaváhání Sparty i zisk průběžného vedení v rámci celé soutěže. Asistence: Jack William Rodewald a Martin Růžička.
59:42'
Celá poslední minuta se odehrává pod taktovkou domácích, perfektní práce Dominika Pavláta je však tím, co domácí borce dělí od úspěšného gólu.
59:07'
Matěj Stránský v mezikruží trefil kotouč velmi špatně a z dobré pozice pro razantní střelu kotouč pouze odskákal do prostoru pravého kruhu.
58:30'
Devadesát sekund nás dělí od prodloužení, zápas mezi třineckými Oceláři a hosty z Plzně je totiž stále vyrovnaný 2:2.
57:01'
Perfektní práce Kacetlovy lapačky teď po střele z levého křídla zachránila Oceláře od inkasování branky, akce na obou stranách jsou teď stále více razantnější a obě strany chtějí o svém triumfu rozhodnout ještě před koncem základní hrací doby.
56:48'
Martin Gernát nyní v souboji se Suchým využil své výšky, Třinec se i tak musí bránit.
56:12'
Třinec zatím na domácím ledě porazil Plzeň pětkrát v řadě, dnes to budou mít ještě hráči s drakem na prsou hodně těžké, pokud si budou chtít z tohoto střetnutí odnést tři body.
54:53'
A v tuto chvíli už i Michal Houdek opouští lavici hanby, počet hráčů na ledě pod Javorovým se nám tak srovnává a atmosféra vyrovnaného souboje se line napříč celou WERK ARENOU.
53:56'
Teď již ale Třinec ukazuje, že má na ledě početní převahu, střely Doudery a Stránského si však cestičku za záda Pavláta neprorazily.
53:44'
Zatím to tak příliš nevypadá, jelikož se svěřenci Václava Varadi museli potýkat s vhazováním ve vlastním pásmu.
53:12'
Naposledy, když se dostali Oceláři do početní výhody z toho byla srovnávací trefa, podaří se i tentokrát domácímu mančaftu překonat Pavláta a převrátit skóre zápasu znovu na svou stranu?
52:52'
Další dvě minuty naskakují na adresu Michala Houdka, který si opyká dvě trestné minuty za vysokou hůl.
52:34'
Komerční přestávka dovolila oběma celkům si oddechnout, teď už ale hra pokračuje vhazováním po Pavlátově levici.
52:28'
Zakázané uvolnění hostů teď dá možnost Třinci se vzpamatovat z úmorného oslabení a také příležitost něco s vyrovnaným stavem udělat.
51:34'
Druhá polovina oslabení již Třinci vychází o něco lépe, hosté se dostali pouze k jedinému nahození ve chvíli, kdy se již třinecká sedmadvacítka vrátila na ledovou plochu.
50:30'
Absence nejproduktivnějšího Oceláře na ledové ploše jde znát, Oceláři totiž celou úvodní minutu oslabení strávili uzamčení před Kacetlem a hned několikrát visela branka ve vzduchu.
49:46'
Sedmý nejtrestanější hráč domácích, Martin Růžička, si nyní odpyká dvě trestné minuty za podrážení.
48:56'
Pozdrav pro Ondřeje Kacetla teď vyslala druhá pětka hostů, ani střela z levého kruhu tentokrát brankou neskočila.
48:06'
Tato předpověď však zůstala pouhou hypotézou, do útoku se valí Oceláři, Dominik Pavlát ale proti střele Michala Kovařčíka z mezikruží vytáhl další ze své sbírky skvělých zákroků.
47:24'
Domácí teď brzdí v postupu ofsajd, bílá lavina, kterou připomíná útočící Plzeň tak znovu bude mít možnost navštívit pásmo soupeře.
46:26'
Hned čtveřice Indiánů se hrnula na obrannou dvojici Třince, defenzíva Ocelářů ale nakonec nemusel vůbec zasahovat, jelikož pokus jednoho z hostů zamířil do rohu kluziště.
45:37'
Indiáni přichází ve středním pásmu o kotouč, domácí Třinec tedy bude moci znovu prověřit Pavlátovu pozornost, jmenovitě se o to z levého křídla stará Michal Kovařčík.
44:42'
Závěr páté minuty této části hry patří Ocelářům, Matěj Střítěský padl do dělovky jednoho z domácích tak obětavě, že se po přerušení hry odebírá v předklonu a s bolestivou grimasou v obličeji na střídačku.
43'
Rodewald zblízka zařídil srovnání. Suchý se vrátil pozdě, 2:2
43:58'
Poněkud zvláštní situace, která znamená vhazování v samotném středu ledové plochy teď byla ujasněna oběma trenérům a hra může pokračovat.
42:23'
A je srovnáno! Po úmorném tlaku v posledních sekundách přesilové hry se domácí dotahují na Plzeň a rázem je na tvářích hokejistů z pod Javorového vidět úsměv. JACK WILLIAM RODEWALD se dobře zorientoval v předbrankovém prostoru a v nepřehledné situaci dorazil touš za záda skvěle chytajícího Pavláta. Asistence: Miloš Roman a Martin Gernát.
41:20'
Další váhavý postup Ocelářů vstříc brance hostů mohl vyvrcholit až vstřelením branky, Matěj Stránský ale na Pavláta nestačil.
40:41'
Další pokud Doudery končí pouze mimo tři tyče Pavlátovy klece a hosté mají k dispozici vyklizené obranné pásmo poté, co se Oceláři ocitli v ofsajdovém postavení.
40:16'
Další vyloučení na straně Západočechů, dvě minuty za podrážení si teď odpyká Filip Suchý.
40:02'
I potřetí jde úvodní vhazování na stranu domácích, i v tomto případě Oceláři ihned vyhazují na zakázané uvolnění.
40:01'
Hráči už jsou nastoupeni na úvodní vhazování, poslední třetina utkání právě začíná!
Tlak Ocelářů, který byl bez menších problémů zvládnut obranou Indiánů tak je tím posledním, co druhá perioda přinese. Hosté se v ní, navzdory ospalému vstupu, dostali postupně do vedení, když zásluhou Poura s Kvasničkou otočili stav utkání na 2:1. Je však před námi ještě nejméně dvacet minut zajímavého hokeje, který může ledacos nabídnout, podaří se například domácím ještě otočit toto utkání a připsat si klíčové tři body v boji o první příčku?
Další třetina začne přibližně v 18:34.
40:00'
39:30'
I přes blížící se konec prostřední části hry se elitní formace domácích rve o srovnávací branku, obrana hostů však pozorně závěr třetiny kontroluje.
39:00'
Hosté tak jsou zase v pěti, Oceláři toho ze své početní výhody moc neměli.
37:30'
Přesilovková formace domácích tak bude mít jasný úkol, srovnat skóre utkání a zavést tak opětovný klid na čepele Třince. Dobrým začátkem byla dělovka Doudery od modré, pak již ale iniciativa přešla znovu pod taktovku hostů.
36:57'
Druhé vyloučení na straně hostů bude mít na svědomí Michal Houdek, který se proti Jacku Rodewaldovi provinil vysokou holí.
36:38'
Útočná aktivita se projevuje i na straně domácích, postup druhé pětky Ocelářů ale zastavuje ofsajd.
35:30'
Hosté stále nepolevují ve svém výkonu, o navýšení plzeňského náskoku se teď v jednom z nejmenších extraligových měst pere první pětka Indiánů.
35:19'
Rázným pohybem ruky teď musí jeden z hlavních arbitrů uklidňovat emoce třineckých hráčů, kterým se vůbec nelíbilo počínání hostů před brankou Indiánů.
34:35'
O srovnání kroku se teď bude prát elitní formace Ocelářů, ani Stránský s Růžičkou ale recept na dobře chytajícího Pavláta najít nedokáží.
33:43'
Michal Kovařčík si skvěle počkal na kotouč na hranici středního pásma, jeho samostatný únik ale v branku neproměnil, když se kotouč pouze otřel o vnější část levé tyčky Pavlátovy klece.
33:13'
Michal Houdek svou střelou od modré trefuje pouze ochrannou síť za brankou Ondřeje Kacetla, pod Javorovým tak proběhne komerční přestávka.
32:51'
Hosté na tlak Třince odpovídají oddechovým časem, podaří se Plzni ještě zvýšit svůj těsný náskok a znepříjemnit Ocelářům toto střetnutí?
32:27'
Naopak nyní se domácí snaží o srovnání, po Musilově minele se však kotouč odrazil pouze k Matějovi Stránskému, jež neměl k dispozici hůl a situace Ocelářů tak přišla vniveč.
31'
Kvasnička nekompromisní střelou z první otáčí vývoj zápasu, 1:2
31:29'
A hosté stále stupňují svůj tlak, po chladnějším vstupu do prostřední části hry se motor plzeňské Škody rozehřál do ideální provozní teploty a Kacetl se musí hodně otáčet ve svém brankovišti.
30:20'
Plzeň právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení, když se z prostoru za kruhy prosazuje razantní střelou DAVID KVASNIČKA, Ondřej Kacetl nebyl schopen jeho střelu zkrotit a puk tak propadl za jeho záda. Asistence: Martin Dočekal a Filip Přikryl.
29:00'
Malát teď v akci dva na jednoho razantní střelou vyprášil vyrážečku Ondřeje Kacetla, Třinec tak krátce po skončení oslabení musí stále bránit.
28:27'
Patrik Hrehorčák opouští box trestoměřičů a domácí tak budou hrát znovu v plném počtu.
28:00'
Šikovně to na druhé straně zkusil Rodewald, kanadský křídelník ale se svým pokusem neuspěl a musí spěchat zpět do obranné třetiny.
26:53'
Indiáni se ponaučili z minulé přesilovky a nyní už tráví čas před Kacetlem, stále však západočeská ekipa nemá k dispozici prostor ke střele.
26:27'
Z útočného snažení se ale budou muset Oceláři bránit, na dvě minuty totiž své parťáky oslabí Patrik Hrehorčák, jež bude odpykávat dvě minuty za sekání.
25:21'
Na šanci Milana Doudery teď plzeňský gólman vyzrál za pomocí pravého betonu, právě strážce klece hostů je tak tím, kdo drží svůj tým.
24'
Pour zakončil rychlou akci hostů z vrcholu kruhu, 1:1
24:50'
Oceláři si jsou vědomi smírného stavu a sami tak znovu kombinují v pásmu soupeře, kde ale zatím pevnou rukou vládne Dominik Pavlát.
23:43'
Jsou to tak naopak hosté, komu po horším začátku kvete pšenka. JAKUB POUR si s kotoučem najel do levého kruhu, odkud následně rozvlnil síť za zády Ondřeje Kacetla. Asistence: Petr Kodýtek.
23:18'
Domácí zatím vládnou této části hry , ani pokus Stránského domácím branku nepřinese.
22:16'
Plzeň teď po úvodním tlaku soupeře bude mít možnost prověřit Kacetla, po krátkém pobytu v útočném pásmu se však musí hned bránit.
21:27'
Třetí pětka Třince teď pokračuje v náporu, ani pokus jednoho z bratří Kovařčíků ale úspěchem nekončí a Oceláři musí také spěchat do obrany.
20:46'
Kundrátek s Freibergsem a a Musilem teď společnými silami dostali kotouč až do útočného pásma, následný pokus Jacka Williama Rodewalda ale skončil pouze na levé spojnici.
20:21'
Pobyt Indiánů v útočném pásmu však trval jen několik vteřin, v tuto chvíli již Plzeň sama musí spěchat k plnění obranných povinností.
20:02'
A i toto úvodní vhazování končí lépe pro Třinec, hned o šest sekund později ale sami vyhazují kotouč na zakázané uvolnění a hra se tak přesouvá před Kacetla.
20:01'
Hráči obou celků již jsou na ledové ploše, zápas bude pokračovat za několik málo sekund!
Úvodních dvacet minut zápasu mezi třineckými oceláři a Indiány z Plzně je již minulostí, první třetina však byla na branky velmi skoupá a o jedinou trefu se tak postaral třinecký Tomáš Marcinko, který otevřel gólový účet tohoto zápasu ve čtvrté minutě. Zbytek této části hry se již nesl v duchu neproměněných šancí a dobrého výkonu brankářů na obou stranách, právě díky nim tak pod Javorovým platí po první tercii stav 1:0.
Další třetina začne přibližně v 17:46.
20:00'
19:59'
A jsou to právě Oceláři, kdo si vynutil přesunutí kotouče do útočného pásma, kde už ale úvodní perioda končí.
19:03'
Poslední minuta v rámci této třetiny je aktuálně tím, co ohlásil hlasatel a oba celky tak mají poslední možnost něco udělat s aktuálním stavem 1:0 ve prospěch domácích.
18:38'
A po jejím skončení je opět v akci Dominik Pavlát, jež po bekhendovém pokusu Matěje Stránského raději přikryl kotouč pod svou lapačku.
17:49'
Posledních dvacet sekund početní převahy ve prospěch Indiánů se odehraje v jejich obranném pásmu, tato přesilovka se svěřencům Ladislava Čiháka vůbec nevyvedla.
16:51'
A návštěva plzeňské třetiny to nebyla vůbec krátká, Západočechům se totiž vůbec nedaří usadit se před Kacetlem a opticky to vypadá, že více času zatím strávili ve vlastním pásmu.
16:25'
Vysokou holí teď odehrál puk jeden z hostujících beků a čtveřice Ocelářů tak míří na vhazování do útočného pásma.
16:09'
První vyloučení padá i na stranu Třince, za hákování si odpyká dvě minuty Ondřej Kovařčík.
15:12'
Šťouchanice o kotouč v pásmu domácích končí vyhozením na zakázané uvolnění, po delší době tak vidíme drobný tlak Indiánů, kteří zatím ztrácí na Oceláře jednu branku.
14:37'
Pouze na zakázané uvolnění se teď zmohla obrana Indiánů a ani po následném zákroku Dominika Pavláta Oceláři o kotouč nepřijdou.
14:10'
Po komerční pauze se nám hra znovu rozbíhá a Oceláři budou tím celkem, který tuto fázi úvodního dějství zahájí v útočném pásmu.
13:10'
Celá akce ale končí právě na maskovaném Oceláři, naopak Třinec je aktuálně tím, kdo míří do útočné třetiny s úmyslem zvýšit svoje vedení v tomto zápase.
12:49'
Kacetl se musí mít na pozoru, druhá pětka Indiánů totiž po pravém křídle míří do útoku.
12:01'
Adámek s Hrehorčákem nyní nezvládli situaci u mantinelu ve vlastním obranném pásmu a jedinou záchranou Ocelářů tak je ofsajdové postavení hostů.
11:10'
Stejný hráč to zkusil ještě v samotném závěru početní výhody z pravého kruhu, ani jeho volej však na Dominika Pavláta recept nenašla.
10:08'
Blízko druhé trefě večera teď mohl být Erik Hrňa, třinecký křídelník ale nedostal kotouč přímo na čepel a z celé příležitosti tak není nic.
09:07'
Třinec si tak zahraje přesilovku, během níž se ale na útočný výlet vydala hned dvojice hostů. Celá situace však končí relativně dobře pro domácí celek, útočící tandem totiž obrana Ocelářů dokázala zastavit.
09:07'
Úvodní vyloučení dnešního střetnutí je tu, dvě minuty za podrážení si odpyká plzeňský Sebastián Malát.
08:17'
Petr Vrána ve středním pásmu dobrým bodyčekem obral o kotouč Petra Kodýtka a Oceláři tak mohou znovu do útoku.
07:15'
Příliš rychlá teď byla kolmice na Jakuba Poura, který tak pouze protečoval kotouč do pásma soupeře.
06:48'
První útočná pětka Třince si vynutila úmyslný ofsajd a tedy i vhazování před Pavlátem, následované zakázaným uvolněním hostů.
05:35'
Až teď musí domácí Třinec ukázat i svůj defenzivní um, Peter Čerešňák ale z modré čáry trefil pouze holení chránič jednoho z útočníků Ocelářů.
4'
Marcinko nadvakrát z brankoviště překonal mladíka Pavláta, 1:0
04:52'
Tlak ale stále neutuchá, třetí pětka hostů totiž po krátké chvíli, kdy byla v držení kotouče o černý kousek gumy přichází a musí se bránit.
04:30'
Hned po vstřelení branky se Oceláři dostávají před Pavláta znovu, tentokrát to Plzeň řeší vyhozením na zakázané uvolnění.
03:30'
Tentokrát již je Dominik Pavlát bezmocný, TOMÁŠ MARCINKO totiž dokázal napodruhé dorazit kotouč do sítě Indiánů a posílá tak domácí do vedení. Asistence: Jack William Rodewald a Daniel Kurovský.
03:19'
Dobré individuální akce na obou stranách, po Kacetlově zákroku lapačkou musel Pavlát na straně druhé předvést pohotový přesun.
02:55'
"Do puku" se nyní ozývá celou WERK ARENOU z úst hlavního arbitra, jež nabádá hráče k co nejrychlejšímu rozuzlení pošťuchování u mantinelu.
02:08'
Hosté spěchali do útočné třetiny až příliš horlivě, v jejich snažení je zastavuje ofsajd a písknutí čárového sudího.
01:37'
Adámek to teď zkoušel z hranice modré čáry, nahození třineckého beka ale maskovaného Indiána nepřekvapilo a skóre se tak měnit ještě nebude.
01:26'
Až nyní se Oceláři usadí na nějakou dobu před Pavlátem, Třinec totiž bude mít k dispozici vhazování po jeho pravici.
01:10'
A hosté pokračují v tlaku, dobrou příležitostí se prezentoval Sebastián Malát.
00:28'
Navzdory vyhranému buly se Třinec nejprve musel s kotoučem seznamovat v obranném pásmu, Indiáni totiž na svého soupeře dobrou poziční hrou vyvinuli dobrý tlak.
00:02'
Zápas nám začíná, na úvodním vhazování byl úspěšnější domácí Petr Vrána.
00:01'
Na ledové ploše se nám už prohání rozhodčí dnešního utkání, za malou chvíli se i dočkáme obou aktérů a samotný zápas bude moci začít.
Ohlasy z táborů:

Plzeň před startem zápasu zveřejnila rozhovor s hlavním koučem Indiánů, Ladislavem Čihákem."Jsou individuálně hodně zdatní, doma velice silní, mají dobré přesilové hry. My se včera vyvarovali zbytečných faulů, na to musíme navázat, to je to pozitivní. Nebylo to jako obvykle a i Oceláře nesmíme pouštět do početních výhod, protože tam jsou opravdu dobří. Musíme se jim vyrovnat v osobních soubojích, s tím máme trošičku problémy. Myslím si, že doma jsme s nimi odehráli výborné zápasy, na to budeme chtít navázat. Ale je potřeba hrát celých šedesát minut, čtyřicet je málo,“ komentoval dnešního soupeře lodivod Západočechů.

Před vypuknutím dnešního střetnutí vyzpovídala třinecká redakce Ondřeje Kacetla, který bude hájit svatyni svého celku. Třicetiletý gólman, jež si ve své kariéře vyzkoušel angažmá hned v několika extraligových mužstvech se na adresu Indiánů vyjádřil takto: "Předpokládám, že by se mohl hrát rychlý hokej. Plzeň má množství šikovných hráčů. Nebude to jen o tom, uhlídat skvělého Gulaše, mají několik dalších hodně chytrých hráčů, kteří vedle Milana rychle rostou. Plzeň navíc umí velmi slušně přesilovky, bude to náročný soupeř. My si ale věříme a chceme další body."
Příjemné odpoledne ještě jednou, tentokrát již přímo z komentátorského stanoviště ve svatostánku třineckého hokeje. Domácí Oceláři v dnešním zápase obléknou červené dresy, hosté z Plzně pak odehrají utkání v bílé sadě.

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, Freibergs, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Rodewald – Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Roman, Hrňa – Dravecký (A).

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Frodl) – Kvasnička, Čerešňák (A), V. Lang, Stříteský, Budík, L. Kaňák, Houdek – Suchý, P. Musil, Pour – Straka (C), Kodýtek, Malát – Michnáč, Kracík (A), Rob – M. Lang, Přikryl, Dočekal.

Rozhodčí: Hradil, Veselý – Lederer, Rožánek.
HC Oceláři Třinec
Naopak Slezané budou v dnešním měření sil platit za drobného favorita, po třiačtyřiceti odehraných zápasech má mužstvo Václava Varadi na svém kontě jednadevadesát bodů, na vedoucí Spartu pak ztrácí dva body s tím, že má odehráno o zápas měně. To, že bude pro Plzeň tento duel náročný potvrzuje i fakt, že Oceláři si na domácím ledě vedou nejlépe v celé soutěži se čtyřiapadesáti získanými body v domácích podmínkách.

O ty se ale Třinec nemohl opřít ve svém posledním zápase, v pondělí totiž tým kolem Petra Vrány vyzval vítkovickou Rideru v Ostravar aréně. A derby to bylo rozhodně zajímavé, Třinec již po necelých čtyřech minutách hry vedl 2:0, Vítkovice však ještě do konce úvodní dvacetiminutovky otočily vývoj utkání na průběžné skóre 3:2. Zásluhou Davida Kofroně a Martina Růžičky ale hosté dokázali zápas ve druhé dvacetiminutovce znovu strhnout na svou stranu a po závěrečné siréně se i radovat z výhry 4:3.
HC Škoda Plzeň
Indiánům se vyvedl zejména vstup do letošního ročníku tuzemské nejvyšší hokejové soutěže, když se do prosince pohybovali mezi naprostou elitou. Pak ale přišel drobný pokles výkonnosti a na postavení v tabulce se to začalo rychle projevovat. Aktuálně patří Plzni šesté místo, kdy s šestasedmdesáti body ztrácí šest bodů na nejlepší trojici. Pokud ale náš zrak zamíří na tabulku venkovních utkání, najdeme Škodu až na devátém místě!

Nepříliš přesvědčivou formu na venkovních stadionech potvrdila Plzeň v pondělí, kdy si z mladoboleslavského ledu odnesla porážku 4:2 navzdory vedení 1:0 před začátkem poslední dvacetiminutovky. Za hosty se prosadili Vojtěch Budík a Peter Čerešňák.
Vzájemná utkání:

Oba celky se v této sezóně potkaly již třikrát, dnešní střetnutí tak udělá tečku za vzájemnými zápasy v základní části letošního ročníku Tipsport extraligy. Pojďme si tedy připomenout, jak předchozí zápasy dopadly.

První střetnutí této sezóny mezi třineckými Oceláři a plzeňskou Škodou proběhlo 20.11. pod Javorovým. Domácí Třinec si hned v úvodu vypracoval jednobrankový náskok, který ve třetí třetině ještě navýšili a po výhře 3:1 se radovali ze tří bodů.

U druhého vzájemného duelu svítí datum 3.1., tedy první zápas v tomto kalendářním roce. Oba celky chtěly do roku 2021 vstoupit co nejlépe a vyrovnaný duel tak na plzeňském ledě dospěl až do prodloužení. V něm se zásluhou Matěje Stránského radovali ze zisku druhého bodu z tohoto utkání hostující Oceláři.

Hned o čtyřiadvacet hodin později se na západě Čech potkaly celky znovu, svěřenci Ladislava Čiháka si již tentokrát pohlídali průběh utkání a poslali Oceláře na hořký výlet domů s bůrem v kapse. Jak si ale vedly celky ve svých posledních zápasech?
Příjemný podvečer z třinecké WERK ARENY. Mé jméno je Jakub Kotajny a budu Vás provázet dnešním střetnutím v rámci pětačtyřicátého kola Tipsport extraligy mezi celky HC Oceláři Třinec a HC Škoda Plzeň. Start utkání je stanoven na 17:00.