Tipsport Extraliga - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Sparta - 13. listopadu 2020   16:30

Vítkovice
45:47' Dočekal (Lakatoš, Dej) • 49:18' Lakatoš (L. Kovář, Hruška) • 50:37' Dej (Werbik) • 51:32' Hruška (R. Černý, Koch) • 62:25' Marosz (Schleiss)
5:4
(0:2, 0:1, 4:1 - 1:0)
Sparta
09:20' Říčka  (Pech, Košťálek) • 09:34' Forman  (Zikmund) • 30:15' Rousek  (Tomášek) • 53:54' Rousek  (Horák, Řepík)
Vítkovice
Jeřábek, Pražák – Malý, Svoboda
Ostravar aréna
00 diváků
Sparta

Vítkovice - Sparta: Nedáš, dostaneš. Hosté svoji šanci promarnili, v úniku rozhodl Marosz, 5:4p

Mějte se krásně, užijte si nadcházející víkend a já se budu těšit už tuto neděli znovu z Ostravar arény na počtenou.
Vítkovičtí dlouho nemohli najít recept na Machovského, ale nakonec se jim to přece jen podařilo. Dvě třetiny to vypadalo na jednoznačnou záležitost ve prospěch Sparty, ale domácí čtyřmi rychlými góly ve třetí třetině zápas otočili. Odpověď hostů ale na sebe nenechala dlouho čekat a stav na světelné tabuli byl 4:4. Zápas dospěl do prodloužení, i přes velkou snahu Sparty. Ta v prodloužení začala dobře, ale nepřesnosti v zakončení dostala do šance domácí, kteří díky úniku Marosze získali prémiový bod.

Vítkovice právě vstřelily branku!
ROSTISLAV MAROSZ dostal přesnou přihrávku od Schleisse a úplně sám ujížděl na Machovského, těsně před brankou zasekl a poslal puk do protipohybu gólmana – 5:4. Asistence: Jan Schleiss.
62:12'
Sparťané se drží u branky, Svoboda má velké potíže se skákavým pukem.
62:00'
Přetahovaná o puk končí výhrou Sparty, která ale musí rozehrát od své branky.
61:38'
Svoboda je omráčen, hra je přerušena. Poté se bude vhazovat u domácí branky.
61:18'
Domácí se dostali do pásma, ale Machovský měl dobrý výhled.
60:49'
Horák se protahoval kolem branky, ale jeden z domácích beků mu visel na zádech a tak se k zakončení nedostal.
60:08'
Hosté se ihned protáhli do pásma, Řepík ale nezamířil přesně.
60:01'
1/3 – 10:11
2/3 – 18:5
3/3 – 14:12
Oba týmy si vybojovaly po bodu. Po kratičké pauze bude následovat prodloužení, které by mohlo rozhodnout o zisku prémiového bodu.
60:00'
59:54'
Domácím se konečně podařilo dostat puk z pásma.
59:43'
Svoboda si musí připadat jako na střelnici, zastavuje jeden puk za druhým.
59:23'
Domácí se snaží dostat puk z pásma, ale nedaří se jim.
59:03'
Vítkovičtí posílají puk na zakázané uvolnění.
58:57'
Závar před domácí brankou, ale Horák nemířil přesně.
58:35'
Dvořák od modré sestřelil Svobodu, ten má ale puk pod sebou.
58:04'
Další dobrý pokus hostujícího celku, Rouskovu střelu zastavil Svobodův beton, který se musel v brance pořádně natáhnout.
57:22'
Sparta znovu vletěla do pásma, z pozice klečícího střelce vyslal dělovku Říčka, ale Svoboda jeho ránu udržel a nedal soupeři šanci ani k dorážkám.
56:45'
Sparta se dostala do přečíslení 4 na 2, ale Rousek namířil puk vysoko nad branku.
56:19'
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, ale musejí rozehrát od Svobody.
55:46'
Domácí v pásmu, puky se odrážejí od zadního plexiskla.
54'
Kalvachova přízemní standardka zamířila těsně vedle
54:52'
Lakatoš se mohl dostat do dalšího úniku, ale přihrávka mu nesedla a poskakujícího kotouče se ujali hosté.
54:14'
Sparta je na koni, domácí posílají puk do rohu útočné třetiny a střídají.
53:54'
Domácí trenéři si vyžádali trenérskou výzvu – zůstává však v platnosti rozhodnutí rozhodčích na ledě.
53:54'
Sparta právě vstřelila branku!
Je znovu vyrovnáno!!! Hosté využívají přesilovku, po střele Horáka si rychle těsně před branku sjel LUKÁŠ ROUSEK a dostal puk do horní části branky – 4:4. Asistence: Roman Horák, Michal Řepík.
53:44'
Sparta usazena v pásmu a rozjíždí přesilovkový kolotoč.
53:21'
Domácím se zatím daří držet puk v bezpečné vzdálenosti své branky.
52'
52:39'
Mezi trestoměřiče usedá domácí Kubalík, který nedovoleně bránil.
52:39'
Hosté budou hrát v přesile, mohou vyrovnat, ale to všechno až po komerční přestávce.
51'
51:32'
Vítkovičtí se přece jen dostávají do vedení, Machovský sice kotouč přikryl, ale díky důraznému JANU HRUŠKOVI končí puk za brankovou čárou – 4:3. Asistence: Robert Černý, Patrik Koch.
51:32'
Ani ne po minutě hry by se vítkovičtí mohli dostat do vedení, ale nejprve bude nutno potvrdit branku videorozhodčím.
50'
Lakatoš unikem v oslabení přiblížil domácí ke srovnání, 2:3
50:37'
Je vyrovnáno!!! Vítkovičtí se drželi v útočném pásmu, Werbik poslal puk jen do gólmana, RASTISLAV DEJ ale viděl odražený puk a poslal jej do branky – 3:3: Asistence: Nicolas Werbik.
50:29'
49:18'
Sparta pokračuje v přesilovce.
49:18'
Ve vlastním oslabení domácí snižují nepříznivý stav, Kovář našel volného DOMINIKA LAKATOŠE, který i s jedním bekem dýchajícím mu na záda projel až k Machovskému, kde poslal puk ke vzdálenější tyči – 2:3. Asistence: Lukáš Kovář, Jan Hruška.
49:06'
Hruška s Lakatošem marně narušovali hostující rozehrávku, pražané jsou v pásmu.
48:52'
Domácí dostali puk z pásma, a střídají.
48:29'
Hosté mají k dispozici další přesilovku, podrážením se provinil Werbik.
48:05'
Sparta se dostává do pásma lehce, ale příliš nestřílí.
46'
Neodbytný Dočekal procedil puk za Machovského, 1:3
46:49'
Ofsajd vítkovických, následuje komerční přestávka.
46:15'
Vítkovice v pásmu, z pozice klečícího střelce pálil Schleiss.
45:47'
Domácí se přece jen dočkali!! Lakatoš nahrával před branku, kde se tyčil MARTIN DOČEKAL, který stihl poslat puk pod padajícím Machovským – 1:3. Asistence: Dominik Lakatoš,Rastislav Dej.
45:41'
Schleiss i Dvořák se budou moci v přerušené hře vrátit do hry.
45:33'
Černý poslal puk od modré na zadní mantinel.
45:22'
Domácí bojují v útočném pásmu o kotouč.
44:45'
44:40'
Machovský posílá puk obloučkem až těsně před Svobodu.
44:25'
Sparta vyhazuje kotouč až za Svobodovu branku.
43:41'
Na trestnou lavici usedají domácí Schleiss a hostující Dvořák, oba za hrubost. Vítkovice hrají přesilovku 5 na 4.
43:37'
43:29'
Vítkovičtí bojují kolem branky sparťanů, ale zatím stále marně.
43:02'
Do hry naskakuje hostující Říčka, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
42:45'
Hosté budou hrát v oslabení, Vitouch si pomohl hákováním a bude pykat.
42:23'
Dejovi se nepodařilo udržet puk na hokejce a hosté vyrážejí ke Svobodovi.
42:06'
Vítkovice se propracovaly až před branku hostů, z otočky střílel jeden z útočníků, ale nepřesně.
41:37'
Síly na ledě srovnává Krenželok, který pyká za nedovolené bránění. Oba týmy hrají ve čtyřech.
41:28'
Sparta posílá puk do bezpečí středního pásma.
41:02'
Za podrážení putuje za katr sparťanský Říčka.
41:02'
Při signalizovaném vyloučení Sparty se Svoboda dopravil na střídačku, domácí v šesti napadli hostující branku, ale Vojtěch Polák mířil jen do gólmana.
40:34'
Sparta vytěsnila hru do středního pásma, ale Štencel znovu dostává puk do útoku.
40:04'
Domácí vyhráli vhazování a Roman Polák okamžitě prudce nastřeluje puk do rohu k Machovskému.
40:01'
Vítkovičtí svého soupeře vysoko přestříleli, ale gólový efekt jim to nepřineslo. Machovský se rozhodl svou klec uzavřít, a to se mu zatím stále daří. I když nebyli hosté tolik úspěšní v počtu střel, podařilo se Rouskovi ve vlastním oslabení ujet a zvýšit stav na rozdíl tří branek. Uvidíme, jestli domácí kletbu sparťanské branky prolomí v následující třetině.
1/3 – 10:11
2/3 – 18:5
Další třetina začne přibližně v 18:11.
40:00'
39:58'
Zdá se, že i když se vítkovičtí snaží, v této třetině už branka nepadne.
39:45'
Zakázané uvolnění pro hosty.
39:38'
Hosté teď přihrávkami rozebrali domácí hru, ale ani Pech ani Buchtele nedokázali najít správný prostor ke střele.
39:09'
Pech zastavil puk na útočné modré a snaží se toho využít, spoluhráči jsou ale příliš daleko.
38:27'
Dočekal znovu vyrazil do pásma, ale jen u modré nahodil puk a střídá.
37:45'
Dočekal obral hostujícího beka v útočném pásmu o puk a okamžitě vystartoval na branku, ale Machovský puk kryje.
37:05'
Pražané se rychle protáhli do pásma, ale vítkovičtí ještě rychleji vracejí hru k Machovskému.
36:40'
Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Sparty.
36:01'
Polášek se dostal k puku a domácí tak mohou vyrazit do pásma.
35:40'
Hostující Sukeľ zakončoval do Svobody.
35:31'
Hra na opačné straně, ale Machovský má přehled.
35:14'
Sparťané v pásmu, ale Svoboda moc práce nemá.
34:23'
34:07'
Hosté posílají puk do bezpečí.
33:20'
Krenželok dotíral na Machovského, ale vše marno.
32:51'
Vítkovičtí se drží před hostující brankou, ale nedaří se jim najít skupinku, kudy poslat puk.
32:23'
Za hákování bude pykat hostující Pech.
32:23'
Oba týmy si mohou na chvilku oddechnout, následuje komerční přestávka.
31'
31:50'
Ofsajd pro Spartu.
30:55'
30:42'
Domácí se snaží dostat puk do branky, ale Machovský je stále proti.
30:15'
Vítkovice pokračují v přesilovce.
30:15'
Hosté zvyšují v oslabení, Tomášek našel zcela volného LUKÁŠE ROUSKA, který se dostal do úniku a měl klid i na zakončení – 0:3. Asistence: David Tomášek.
29:53'
Hosté vyhazují, Rousek zdatně narušuje domácí rozehrávku.
29:29'
Závar před Machovským pukem za jeho zády neskončil.
28:55'
Za hru vysokou holí je potrestán mladík Vítouch, domácí budou hrát přesilovku.
28:55'
Do zakončení se u hostující branky dostal Marosz, ale Machovský byl připraven.
28:50'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu.
28:16'
Polák našel v rohu u hostující branky Schleisse, ten si vybruslil do výhodnější pozice a poslal puk do klubka hráčů, Machovský se k němu dostal včas. Následuje komerční přestávka.
28:04'
Zakázané uvolnění Sparty.
27:55'
Vítkovičtí přenášejí hru zpět k Machovskému.
27:33'
Hosté se ale nevzdávají, znovu si najíždějí do pásma, Buchtele Svobodu nepřekvapil.
27:09'
Mikyska dokázal dostat puk z obranného pásma, domácí postupují vpřed.
26:52'
Znovu je odpískáno zakázané uvolnění pro hostující tým.
26:15'
Sparta se snaží udržet před Svobodou, ten je v pohotovosti.
26:00'
Němeček posílá puk obloučkem do pásma.
25:36'
Vhazování u Machovského.
24:35'
Pěkná přihrávka hostujícího hráče, Řepík byl ale o několik centimetrů jinde, jinak by mu poloodkrytá klece nemohla odolat.
24:29'
Prudká rozehrávka se zastavuje na zakázaném uvolnění. Bude se vhazovat u Svobody.
24:17'
Krenželok se dostal do šance, vystřelil z mezikruží, ale Machovský využil lapačky.
23:48'
Sparťané si domácího štírka dokázali uhlídat, ale puk zcela pod kontrolou ještě nemají.
23:26'
Kubalík v rychlosti zpracoval puk, poslal jen na Werbika, který se řítí do útoku.
22:34'
Sparta v pásmu, Sukeľ si sjel za branku, stačil ještě poslat puk před ní, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
22:09'
Oba týmy střídají, puk nastřelený za domácí branku si bere pod kontrolu Polášek.
21:42'
Kovář u mantinelu získal puk a domácí tak mohou u Machovského setrvat.
21:32'
Nepřesná rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.
20:35'
Rousek si sjížděl do rohu pro puk. ale proti domácímu kapitánovi Polákovi neměl moc šancí.
20:11'
Domácí vyhráli vhazování a jako velká voda se nahrnuli k Machovskému. Ten ale jejich pokusy kryje, bude se vhazovat po jeho pravici.
20:01'
Na střely vyrovnanou třetinu vyhráli efektivnější hosté, kteří si umějí vytvořit efektivnější a souvislejší tlak, než domácí. Uvidíme, zda do druhé části najdou vítkovičtí trenéři recept na hru soupeře.
1/3 – 10:11
Další třetina začne přibližně v 17:20.
20:00'
19:49'
Přetahovanou o kotouč ve svém útočném pásmu domácí nevyhráli.
19:25'
Sparta vletěla do pásma, ale Svoboda byl přesně tam, kde měl být.
18:28'
Puk je zašlápnut v rohu u Machovského. Někteří z domácích si mezitím zajeli vystřídat.
17:54'
Domácí posílají dlouhou přihrávkou puk do pásma, ale hosté jim šanci nedávají.
17:03'
Oba týmy hrají v plném počtu.
16:49'
Domácí brankář se musí mít na pozoru, Sparta zle doráží na jeho klec.
16:13'
Sparta má hru v této fázi pod kontrolou, drží se v útočném pásmu.
15:38'
Sparta v pásmu, nečekanou přihrávku na hůl dostal Tomášek, okamžitě vypálil na branku a Svoboda jen tak tak uhlídal horní roh.
15:03'
Na trestnou lavici odjíždějí domácí Marosz za držení a hostující Dvořák za krosček. Oba týmy hrají ve čtyřech.
14:58'
Poláškova dělovka od modré našla cestu do Machovského betonů.
14:39'
Domácí si střelou do ochranné sítě vynutili vhazování u hostující branky.
14:13'
Černý si sjíždí za svou brankou pro puk, hosté cítí šanci a dostávají se do pásma.
13:59'
Příliš zbrkle vjeli hosté do pásma, je pískán ofsajd. Následuje komerční přestávka.
13:38'
Domácí se musejí bránit u své branky.
12:51'
Vítkovičtí v pásmu, Kovář naznačil střelu, ale nakonec udělal ještě pár krků, sparťané se ale oblafnout nenechali.
12:22'
Hruška získal puk ve středním pásmu, ale nastřelil jen bránícího hráče.
11:39'
Kotouč byl velmi dlouho zašlápnut u mantinelu ve středním pásmu, ale nakonec se jej podařilo vydolovat a může se pokračovat ve hře.
10'
Blesková akce Pražanů! Po 14 vteřinách zvýšil Forman, 0:2
10'
Aktuální pohodu hostů ukázal střelou švihem Říčka, 0:1
10:49'
Vítkovičtí v pásmu, Werbik se protáhl téměř k brance, ale nakonec nemohl vystřelit podle představ.
09:34'
Tak to byla rychlovka – Zikmund našel volného MIROSLAVA FORMANA, který zatočil puk přesně do odkryté části Svobodovy branky – 0:2. Asistence: Ladislav Zikmund.
09:20'
Po Pechově nahrávce otevírá skóre ROBERT ŘÍČKA – 0:1. Asistence: Lukáš Pech, Jan Košťálek.
08:36'
Domácí posílají puk do bezpečí a stahují se za ním.
08:25'
Sparta stále točí vítkovickou čtveřici, ale nepodařilo se jí využít odkryté branky.
08:00'
Po křižné přihrávce pálil zleva Řepík, ale nastřelil jen tyč.
07:36'
Za sekání je vyloučen domácí Kubalík.
07:36'
Dočekal s Kubalíkem vletěli k Machovskému, ale ten byl připraven.
07:15'
Sparta má puk pod kontrolou.
06:36'
Bude se vhazovat před obrannou modrou domácích, ale až po komerční přestávce.
06:27'
Vítkovičtí po delší době v pásmu, ale jen na skok.
06:00'
Po vhazování se puk dostal k Dvořákovi, ten ihned vystřelil, Svoboda toho moc neviděl, ale zakročil instinktivně.
05:52'
Ani další pokus rozehrát nevyšel a znovu se tak vhazuje u vítkovické klece.
05:40'
Domácím nevyšla rozehrávka, puk končí na zakázaném uvolnění.
05:33'
Sparta zatlačila vítkovické k jejich brance, ale ke střele se nakonec nedostala.
05:11'
Vítkovičtí rozehrávají od Svobody.
04:30'
Po levém křídle ujel Dočekal, jeho střela od mantinelu vyprášila Machovského beton, odražený puk znovu zamířil k vítkovickým, Dočekal se ale puk zpod povyjetého Machovského nedočkal.
03:47'
Šišovský si u hostující klece počínal důrazně, ale beci jej odstavili včas.
03:36'
Hosté jen nahodili puk do pásma, tam si jej zpracovávají Vítkovice a míří k Machovskému.
03:26'
Košťálek nenašel hůl spoluhráče a je z toho zakázané uvolnění.
03:01'
Sparta posílá puk do bezpečí a rychle střídá.
02:41'
Polášek zachránil útočné pásmo, puk jím létá jako na kolotoči.
01:56'
Schleiss dostal přihrávku v obranném pásmu, měl kolem sebe dost prostoru, ale podklouznul.
01:41'
Vhazování pře útočnou modrou domácích vyhrávají znovu hosté.
01:18'
Sparta využívá rychlých protiútoků, puk ale teď z mezikruží končí nad plexisklem.
00:48'
Piskáček pálil od modré, ale Svoboda puk zkrotil a ihned rozehrává.
00:39'
Pražané se nahrnuli k vítkovické brance, Svoboda raději přikrývá kotouč.
00:16'
První zásah si ale připisuje hostující gólman po střele Krenželoka.
00:07'
Úvodní vhazování vyhrává Horák nad Maroszem.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Koch, R. Černý, Kubeš – L. Krenželok (A), Marosz, Schleiss – V. Polák, Hruška (A), Lakatoš – Dej, J. Mikyska, Šišovský – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.

HC Sparta Praha: Machovský (Neužil) – Němeček, Košťálek, T. Pavelka, Piskáček (A), Tomáš Dvořák, M. Jandus, Mikliš – Rousek, Horák, Řepík (C) – Říčka, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Kudrna – Zikmund, Vitouch, Forman.

Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Malý, Svoboda.
Nenechte si ujít náš textový onlajn přenos a alespoň zprostředkovaně si užít utkání.
Kanadské bodování Sparty vedou s osmi body útočníci Roman Horák (3+5) a Lukáš Pech (1+7). Nejproduktivnějším obráncem je se čtyřmi body Tomáš Pavelka (1+3), který také vede týmové bodování Radegast indexu s 21 body. Nejvíce střel (25) vyslal na branky soupeřů útočník Michal Řepík. Průměrně nejvíce času na ledě tráví bek Jan Košťálek – 20:48. Nejtrestanějším hráčem je se 14 trestnými minutami Miroslav Forman. Brankářskou jedničkou týmu je Matěj Machovský s průměrem 2,26 a úspěšností 91,85 %.
Nejproduktivnějšími hráči Vítkovic jsou s pěti body útočníci Dominik Lakatoš (4+1) a Rostislav Marosz (1+4). Z obránců se nejvíce daří se třemi kanadskými bodyAdamovi Poláškovi (3+0). Nejčastěji střílejícím hráčem je útočník Jan Schleiss se šestnácti pokusy. Nejvytíženějším hráčem je obránce Jan Štencel s průměrným časem 24:21 minut průměrně na zápas. Dvanáct trestných minut má na svém kontě kapitán Roman Polák, který zároveň s 27 body vévodí statistikám Radegast indexu celé extraligy. Z dvojice vyrovnaných gólmanů má momentálně lepší statistiky Daniel Dolejš s průměrem 2,02 a úspěšností 93,94 %.
Vítkovicím patří v neúplné tabulce 8. místo, s bilancí 1-1-1-2 a pasivním skóre 13:14 mají na svém kontě 6 bodů. Ze všech týmů má nejvíce odehraných utkání právě Sparta, bilance 6-0-0-3 a aktivní skóre 32:20 jim zajišťuje 2. příčku a 18 bodů k tomu.
Domácí mají za sebou dvojzápas proti Mountfieldu, v pondělním utkání na svém ledě získali po dobrém výkonu všechny tři body (2:1), ve středu na ledě Východočechů ale tak dobrý výkone nepředvedli a odvezli si porážku (2:3). Sparta má za sebou po vynucené pauze také dva odehrané zápasy, proti Pardubicím si na své ledě připsali vysokou výhru 7:1, na ledě Zlína si pražané připsali také tři body po výhře 6:4.
Vítkovické hokejisty čeká další těžké utkání, v pátečním podvečeru na led Ostravar arény vyrazí do boje proti týmu Sparty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.