Tipsport Extraliga - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Litvínov - 12. prosince 2020   17:00

0:2
(0:0, 0:0, 0:2)
Litvínov
44:15' M. Hanzl  (P. Zdráhal) • 57:43' Jarůšek  (Helt)
Zlín
Šír, Svoboda – Ganger, Klouček
Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
Litvínov

SESTŘIH: Zlín - Litvínov 0:2. Třetí výhra Vervy v řadě, dlouhé čekání na gól utnul Hanzl

To už bude ode mě pro dnešek vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalšího hokejového utkání na shledanou.
Dnešní zápas byl hodně dlouho vyrovnaný. V prvním dějství, jsme byli svědky poměrně nezáživného hokeje, ani jeden tým nehrál žádný agresivní hokej, nebezpečných střel bylo pramálo. Snad kromě pár vyloučení se toho nic moc nestalo. Ve druhém dějství se přece jenom začal hrát trochu fanouškovský atraktivnější hokej. Ze začátku tlačila Verva, která se z toho snažila vytěžit co nejvíc. Po jedné z přesilovek Zlína však přišla viditelná změna. Berani vyrovnali síly se soupeřem a postupem času jej začali i přehrávat. Ve třetí třetině byla hra velice vyrovnaná. To se ale změnilo po pěti minutách hry, kdy Martin Hanzl vstřelil první branku utkání, a psolal svůj tým do jednobrankového vedení. V závěru třetiny zkusili domácí zariskovat hru v šesti bez brankáře. To se jim ale velmi rychle vymstilo a sotva po 20 sekundách zvyšoval Richard Jarůška na výsledných 2:0.
59:00'
Začíná poslední minuta a Litvínov tlačí. Toto vypadá pro domácí už opravdu bledě. Naopak hosté se můžou pomalu radovat ze zisku tří velmi důležitých bodů.
58'
Do prázdné branky pečetil výhru Vervy Jarůšek, 0:2
58:02'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Zdeněk Okál – 2 min., vysoká hůl).
57:43'
Litvínov právě vstřelil branku!
Tak pravdeěpodobně je už rozhdontuo. Poté co Berani ztratili puk se k němu dostal Helt, který si pak našel uprostřed kluiziště volného RICHARDA JARŮŠKA, který už se zakončením do prázdné branky neměl sebemenší problém. Asistence: Filip Helt.
57:23'
A domácí jdou na taktiku hop nebo trop . Zkusí hrát v šesti což je dost velký risk. Uvidíme, jestli se to vyplatí.
57:23'
Oddechový čas pro domácí.
57:04'
Domácí se po rychlém výpadu opět dostávají do tlaku, jednu z jejich střelu však schoval Godla pod svou lapačku a přerušuje se.
56:01'
Tak teďka už mohlo být v podstatě rozhodnuto! Pospíšil se po ztrátě kotouče Beranů dostal do samostatného úniku. Na domácího brankáře si však nepřišel a ten vytahuje další naprosto grandiózní zákrok.
55:08'
Tak domácím svědčí očividně víc hra pět na pět jelikož se jim daří soupeře opět drtit, dokonce se nyní ocitl Poletín sám před prázdnou bránou, jeho pokus ale letěl opět vedle.
54:15'
Přesilovka končí a domácím se jí opět nedaří využít. No moc času už nezbývá.
53:08'
Tak nyní mají domácí obrovskou šanci vyrovnat, jsou pod velkým tlakem protože dost pravděpodobně jestli ne teď, tak už nikdy. Moc se jim nedaří ani tomu přiblížit, jelikož je zatím u puku snad víc Verva, než zmiňovaný soupeř.
52:14'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Aaron Irving – 2 min., vysoká hůl).
51:59'
Tak hra je nyní opět velmi vyrovnaná co se pohybu na ledě týče, to ale domácím nestačí, jelikož prohrávají a moc času jim už nezbývá. Z toho naopak těží soupeř, který zuby nehty betonuje.
50:56'
Tak přece jenom se nyní daří se Litvínovu udržet v útočném pásmu. A pozor! Brankářská zlínská dvojka Huf se po jedné střel svíjí na zemi a nevypadá to s ním vůbec dobře, drží se za obličej a ke zvedání se moc nemá. Tak přece jenom se po pár chvílích zvedá a zůstává ve hře.
49:59'
Vervě se podařilo dostat z tlaku Beranů, ne ale na moc dlouho, jelikož domácí jsou opět u kotouče a opět zamkli soupeře v jejich obraném pásmu.
48:59'
Domácí se snaží deset minut před koncem s tím cokoli udělat a tlačí a tlačí, dokonce i už víc střílí. K ničemu jim to zatím ale není, protože jim v tom brání spolehlivý Godla.
47:41'
No tak jestli si Litvínov vybral veškerou smůlu v podobě Havelkovi střely, tak teďka jim to oplatilo snad od pána boha štěstí. Aby takovou možnost jako měl Honejsek před naprosto prázdnou bránou, někdo netrefil, se stává opravdu ojediněle.
46:47'
Tak teďka si vyžral Havelka snad veškerou smůlu zápasu. Jeho střela prošla přes Hufa, potom ale skončila těsně vedle levé tyčky, odkud ji vyhazuje jeden ze zlínských obránců.
45'
Nepovedenou rozehrávku domácích potrestal skórující Hanzl, 0:1
45:35'
Jde poznat, že první branka utkání Litvínov jednoznačně nakopla a to ve velkém stylu. Domácí naprosto drtí a nedávají jim ani nejmenší šanci na to se nadechnout.
44:15'
Tak toto je poměrně smolná branka pro Hufa po jeho dlohodobých skvělých výkonech, které dneska předváděl. Zdráhal se zorientoval za jeho bránou a s klidnou hlavou našel před bránou volného MARTINA HANZLA, který se rafinovanou střelou mezi betony nemýlil. Asistence: Patrik Zdráhal.
42:24'
Tak nyní je zápas jednoznačně v režii Beranů, kteří doslova drtí soupeře, nyní dokonce Honejsek zasáhl brankáře do masky.
41:28'
Domácím se podařilo po konci přesilovky dostat do útoku kde se taky úspěšně drží, nicméně opět se projevuje jejich střelecká pasivita.
40:30'
Úvodní buly vyhráli hosté a hned vyrazili vstříc útoku, dokonce se dostali do šance dva na jednoho kdy z bezprostřední blízkosti minul jeden z Litvínovských hráčů Hufovu bránu. Poté přišel opět další útočný pokus, kdy jsme byli svědky dalšího zázraku v podobě skvělého zákroku zlínského brankáře.
40:01'
Ve druhé třetině jsme byli svědky určitě mnohem akčnějšího hokeje než v první části. Ze začátku sice držela Verva pokračující tlak z prvního dějství, po sedmi minutách však přišlo vyloučení na straně Litvínova a to domácí nakoplo k aspoň trochu lepším výkonům. Poté začala být hra vyrovnanější a i hosté si museli chvílemi zkoušet jaké je to bránit. Pět minut před koncem ale přišlo vyloučení z řad Beranů, což vlilo hostům čerstvou krev do žil – minimálně na přesilovku ano. Po přesilovce však hráli domácí jako vyměnění a jedna střela střídala druhou a už to vypadalo, že bychom mohli vidět první branku utkání. V samotném závěru ještě přišlo vyloučení opět na straně domácích, která bude pokračovat i ve třetí části dnešního zápasu.
Další třetina začne přibližně v 18:40.
40:00'
39:35'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (David Nosek – 2 min., podrážení).
39:00'
Začíná poslední minuta a domácí i přes ztrátu kotouče hráli v posledních minutách velmi dobře. Teďka stálo štěstí pro změnu na straně Vervy.
37:59'
Po přesilovce jakoby byli domácí polití svatou vodou, jelikož hrají naprosto skvěle, dokonce se dostali do dvou poměrně velkých šancí, které ale nevyužili.
36:48'
Přesilovka už skončila a to bleskurychlým tempem potom, co se ani jednou nepřerušilo. Toho by mohl Litvínov ještě litovat, protože toto je už několikátá přesilovka, kterou nevyužili.
35:46'
Hosté využívají přesilovky a tlačí domácí, ti však vzdorují a nyní vyhazují kotouč přes celou herní plochu až ke Godlovi.
34'
Válkova dorážka skončila pouze na horní síťce domácí klece
34:45'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Daniel Gazda – 2 min., nedovolené bránění).
34:34'
Zlínu se po delší době opět nedaří dostat z vlastního pásma, natož tak jakkoli promluvit do skóre. To se nelíbí trenérovi Svobodovi, který se snaží namotivovat svoje svěřence zpoza lavičky.
33:23'
Tak toto je velká šance pro Vervu a je jenom záhadou, jak z tohoto nemohl padnout gól! Po střele Irvniga se kotouč odrazil od Hufa tak nešťastně, že mířil střemhlav nad něj. Ten dlouho nevěděl kde je, až se z ničeho nic ocitl na horní síťce jeho brány.
32:18'
Nyní je hra opravdu ze strany na stranu, jen pár chvil poté co se dostal jeden z litvínovských ke střele, už se rozezníval mantinel za Godlovou svatyní po střele Honejska.
31:05'
Jéje to je škody pro domácí a naopak velkého štěstí pro soupeře. Po střele Karafiáta, se těsně před bránou dostal k teči Köhler, který minul bránu o pár milimetrů.
30:35'
Do útoku se nyní pro změnu dostali Berani a dostali se i k pár střeleckým pokusům, nyní však u puku opět soupeř, který ale velmi rychle ztrácí kotouč a tak tak, že se nedostal Okál do samostatného úniku.
29:34'
Po konci přesilovky přebírají otěže zápasu opět hosté. Dostali se k pár střelám, ty jim však přišli vniveč, obzvlášť když po jedné z nich získal kotouč soupeř.
28'
Obrovská šance Ševců! Šlahař v přesilovce trefil horní tyč
28:43'
Nyní se přerušuje hra kvůli odstřelené čepeli na brusli jednoho z litvínovských hokejistů, který aspoň úspěšně zblokoval střelu.
27:37'
Domácím se dařilo v posledních minutách poměrně opět dostávat do hry. Toho také využívají v přesilovce. Nyní dokonce Nosek nastřelil břevno po teči Šlahaře. No konečně se na ledě něco děje.
26:56'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Pawel Zygmunt – 2 min., hákování).
26:23'
K nebezpečné dorážce se nyní mohl dostat Ferenc, puk mu ale těsně před ním vypíchl Godla.
25:24'
Buly vyhrál pro domácí Ferenc. Jeho přihrávku ale nikdo nezachytil a tak se kotouč dostává až do středního pásma. Následně odpískán opět ofsajd.
24:37'
Berani se dostali ke kotouči a nyní se z toho zrodila dokonce i střela Okála. Tu Godla schoval pod lapačku a bude se vhazovat.
23:42'
Domácí se snažili dostat do útoku, v tom jim však zabránil sudí pískající ofsajd. Buly vyhrávají opět hosté.
22:36'
Po mírném výpadu Zlína se hra opět ustálila a Litvínov zamkl soupeře v jejich obraném pásmu. Nyní se ke střele dostal Pospíšil.
21:37'
Do mírného tlaku se dostali domácí. Hned dva pokusy vyslali Berani, směrem na Godlovu bránu, ani jeden z nich však nemířil na bránu a tak pro Litvínov nepředstavoval žádnou hrozbu.
20:48'
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli opět hosté a tentokrát už se i dostávají do útoku. Hned se z toho zrodila střela, kterou Huf reflexivně vyrazil vyrážečkou.
20:01'
V prvním dějství dnešního zápasu jsme určitě neviděli nějak záživný hokej, právě naopak. Na začátku byl aktivně lepší domácí tým, který ale díky svoji pasivitě vyslal opravdu jenom pár střel na bránu soupeře. Po zhruba desíti minutách hry se začali postupně dostávat do hry bruslaři z Litvínova a vyrovnali síly s Berany. Do karet jim hrála určitě i čtyřminutová přesilovka po zásahu Novotného vysokou holí. V samotném závěru třetiny bylo jasné kdo pomalu, ale jistě přebírá otěže zápasu. Uvidíme, zda hosté dokážou pokračovat ve stupňujícím se tlaku, nebo Berani doplní více střelného prachu na jejich hokejky.
Další třetina začne přibližně v 17:47.
20:00'
19:00'
Začíná poslední minuta a domácí se snaží ještě dostat do útoku. Novotný, který byl u kotouče ale zjistil, že je v útoku sám, jelikož jeho spoluhráči jeli střídat.
17:58'
Už se nám blíží závěr třetiny a i díky přesilovce, se dostávají Litvínovští postupně do tlaku. Není to nic drtivého, ale pasivita, s kterou hráli dříve domácí v útoku, by je mohla ještě šeredně mrzet.
17:20'
K úniku jeden na jednoho se dostal Hübl. V samotném závěru se pokusil o bekhendové zakončení, naneštěstí pro něho mu kotouč sjel z hole a tak skoro ani nevystřelil.
16:43'
Přesilovka nám už skončila, i přesto jsou hosté stále u puku a drží domácí v zámku. Po střele Zdráhala se bude vhazovat před Hufem.
15:35'
Po delší době se podařilo domácím vymanit z talku a rovnou se z toho zrodila střela. Karafiátův pokus byl však nepřesný a končí nezdarem.
14:19'
Do velké šance se dostal Látal, když se předním ocitl kotouč a ten z bezprostřední blízkosti mohl vstřelit první branku zápasu. Tyto plány mu však překazil naprosto učebnicovým zákrokem Huf, který zatím podržel své spoluhráče v oslabení.
13:17'
Nyní mají hosté jednoznačnou šancí dostat se do vedení poté co se jim podařilo vyrovnat síly se Zlínem. Jedna střela střídá druhou, všechny však kryje ochránce zlínské svatyně.
12:31'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Martin Novotný – 2+2 min, vysoká hůl).
12:29'
I pasivita Beranů v útočném pásmu, by mohla dneska rozhodnut o dnešním výsledku a to určitě nepříznivě pro domácí, kteří by potřebovali body jako sůl.
11:30'
K jedné z pár střel se nyní dostal Nosek, jehož dalekonosný pokus však žádným velkým úspěchem nekončí.
10:39'
Zdá se, že se Verva lehce osmělila a dostává se více do hry. Nicméně i díky tomu, že je to nyní vyrovnané a jedná se o poměrně dva slabší týmy extraligy, tak to není atraktivní zápas snad pro ani jednoho fanouška.
09:21'
Už to vypadalo, že se hra vrátí k dnešnímu standartu a to, že budou domácí opět v útoku. To se však po jedné nepřesné přihrávce Ference neděje a do útoku vyráží opět soupeř.
08:29'
Po delší době se dostávají hosté do útočného pásma a hned je z toho střela. Jelikož Huf neměl nějak zakrytý výhled, neměl s ní žádný problém a připisuje si další zákrok.
07:24'
K další střele se dostal pro změnu Nosek, jeho střela byla ale opět zblokována, tentokrát ale minula Litvínovskou svatyni opravdu jenom o pár centimetrů.
06:28'
Ke střele se dostal Köhler. Tu ale zablokoval jeden ze clonících hráčů a tak se bude vhazovat před Godlou.
05:27'
Mírně lepším týmem jsou zatím domácí, kteří nepouští soupeře do žádných náhlých útoků. Sami však moc neohrožují bránu Vervy, ale aspoň jsou více u kotouče.
04:26'
Verva se snaží vymanit z vlastního obraného pásma, ale nikdo se nenabízí na přihrávku a tak přichází o puk ve vlastním pásmu.
03:32'
Beranům se podařilo vyhrát buly v jejich obraném pásmu, což využili k postupu do útočné části kluziště. Jeden z nich byl za ofsajdovou čárou dřív než puk a tak se píská ofsajd.
02:24'
Oba mančafty se snaží zatím kotouč jenom nahazovat do útočného pásma což vedlo vždy jenom ke ztrátě puku. Nyní však přichází snad první střela zápasu na svatyni domácích. S ní ale Huf nemá žádný problém a bude se vhazovat na levém kruhu.
01:28'
I přes více času na puku se hosté zatím nedostali vůbec k ničemu. Až nyní se jim podařilo osvobodit a aspoň nahodit na domácího Hufa.
00:30'
Úvodní buly vyhrál pro domácí jeden z litvínovských hráčů a posílá své spoluhráče do útoku. Soupeř však svým ofenzivním výpadem zatlačil Litvínov až do jeho obraného pásma.
00:01'
Ještě před samotným začátkem utkání přišla nepříznivá zpráva pro Zlín, když se na rozbruslení po jednom z prověřovacích nájezdů střetl brankář Libor Kašík s jeho spoluhráčem a poranil si nohu. Bohužel pro domácí to vypadá, že nenastoupí ani do zítřejšího zápasu, natož do dnešního.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Nosek (A), Řezníček, Ferenc, Žižka (C), M. Novotný, Gazda, Hamrlík – Karafiát, Herman, Köhler – Šlahař, Honejsek, Okál (A) – Vopelka, P. Sedláček, J. Ondráček – Dobiáš, Poletín, Václavek.

HC VERVA Litvínov: Godla (Honzík) – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Demel, Kudla, Štich (A) – Jarůšek, M. Hanzl (A), P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Válek, Gerhát, Látal – M. Havelka, Helt, Zygmunt.

Rozhodčí: Šír, Svoboda – Ganger, Klouček.
HC VERVA Litvínov

Hosté ze severu Čech jsou na tom v porovnáním s jejich soupeřem poměrně stejně. Z posledních čtyř utkání získali 5 bodů a to za dvě výhry, které si připsali v posledních dvou zápasech. V tabzlce jsou se stejným počtem bodů jako Berani na 12. místě, mají však o zápas méně. Pro Litvínov, který je díky nevýhodě neznámého prostředí outsiderem. Otázka je jak se s touto skutečností popere. Nicméně nás určitě čeká velmi napínavý zápas.

Poslední tři utkání:
Litvínov vs. Vítkovice – 1:0 pp
Litvínov vs. České Budějovice – 3:2
Třinec vs. Litvínov – 4:2
PSG Berani Zlín

V posledních zápasech se domácímu Zlínu nad míru dařilo. Ze čtyř zápasů získali sedm bodů a i díky tomu se vyšvihli o dvě příčky výše v průběžné tabulce. Co se týče domácích zápasů tak se Beranům podařilo nedávno ukořistit první výhru v základním čase na domácím ledě. V posledním zápase proti Karlovým Varům sice prohráli a podařilo se jim z toho vytěžit aspoň bod. Můžeme jen odhadovat jestli se jim podaří získat cennou výhru proti rivalovi, který se nachází v pořadí jenom o jedno místo níže.

Zlín vs. Karlovy Vary – 1:2 pp
Liberec vs. Zlín – 2:4
Plzeň vs. Zlín – 7:5
Zdravím všechny fanoušky českého hokeje! Vítám Vás při sledování Tipsport extraligy, ve které se dnes odehraje utkání zlínských Beranů proti Litvínovu, které spolu se mnou budete moci sledovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.