Tipsport Extraliga - Základní část - 55. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Litvínov - 22. února 2022   17:20

Brno
51:50' Kollár (Bartejs, Šalé)
1:5
(0:0, 0:2, 1:3)
Litvínov
37:36' Kudrna  (Balinskis) • 39:12' Gerhát  (Kudrna, Strejček) • 41:16' Sukeľ  (Jarůšek) • 42:47' M. Havelka  (V. Hübl, P. Svoboda) • 58:40' Irving  (Balinskis, P. Straka)
Brno
Šír, Kubičík – Ganger, Rampír
DRFG arena
3500 diváků
Litvínov

Kometa - Litvínov: Ještě jeden gól Vervy! Nechytatelnou dělovkou zvýšil Irving, 1:5

Za obrovského pískotu domácích fanoušků končí utkání mezi Brnem a Litvínovem, které ovládli suverénně hosté ze severu Čech, kteří navýšili své vedení hned na startu třetí třetiny na rozdíl tří branek, když bekhendem překonal Čiliaka Matúš Sukeľ. Po pouhých 89 vteřinách šli chemici do čtyřbrankového trháku, 900. kanadský bod v kariéře Viktora Hübla znamenal asistenci pro Martina Havelku. Kometa zareagovala až v přesilové hře, když střelu Bartejse usměrnil za Godlu Andrej Kollár. To však bylo ze strany domácích vše, poslední slovo měl Litvínov, konkrétně Aaron Irvings, když nechytatelnou pumelicí z pravého kruhu uzavřel brankový účet zápasu.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost při sledování přenosu a z Brna přeji příjemný úterní večer.

26:32
59'
Domácí fanoušci zasypali led toaletním papírem a opustili hlediště
59'
59:22'
Hra už pokračuje a Litvínov drží puk bezpečně daleko od Godly, dnešní utkání na jihu Moravy zvládl výborně.
58:53'
A další konfeta na ledě, takže znovu máme přerušeno.
58:40'
Znovu se nemůže pokračovat ve hře, na ledě jsou opět konfety z naštvaného kotle domácích fanoušků.
58:40'
Litvínov právě vstřelil branku!
Chemici sevřeli domácí tým v obranném pásmu a puk se dostal na pravý kruh, kde napřáhl AARON IRVING a nechytatelnou ránou pod horní tyč zaznamenal svou 10 branku v sezoně. Asistence: Uvis Janis Balinskis, Petra Straka.
58:25'
Pokračuje se ve hře, Litvínov odrazil další útočný pokus domácích a drží puk před Čiliakem.
58:11'
Na konec zápasu si budeme muset počkat, brněnští fanoušci zasypali ledovou plochu konfetami a pořadatelská služba bude potřebovat pár minut, než se bude moct pokračovat ve hře.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:42'
Další protiútok Komety vyšel naprázdno, hosté šikovně vyhodili tak, aby se nepískal icing a posílají na led čerstvé síly.
56:33'
Litvínov nadále bez větších obtíží kontroluje svůj tříbrankový náskok, Kometě už nemilosrdně běží čas.
55:25'
Kometa se ještě pokouší zabojovat, ale obrana Litvínova nechce dopustit zdramatizování zápasu, nyní se domácí dostali do ofsajdu.
54:21'
Znovu jsme svědky tuhého souboje u mantinelu, domácí diváci se dožadují přerušení hry, ale zdá se, že rozhodčí má puk stále pod dohledem.
53:19'
Kometa se opět nastěhovala do útočného pásma, ale Doudera nastřelil prvního bránícího hráče a domácí musejí vyklidit útočnou třetinu.
52'
Domácí se dočkali. Nahození Bartejse tečoval Kollár, 1:4
52:39'
Jarůšek po delší době prověřil Čiliakovu pozornost a ten musel jeho střelu vyrazit maskou, brněnského brankáře však tato rána nevyvedla z míry a pokračuje se ve hře.
52:17'
Dnešní utkání sleduje 3500 diváků.
51:50'
Kometa právě vstřelila branku!
Kometa využívá přesilovou hru! Roth nejprve neuspěl v dalším střeleckém pokusu, ale nápor domácích pokračoval, když se ke střele dostal Bartejs a jeho ránu usměrnil za Godlu ANDREJ KOLLÁR. Asistence: Tomáš Bartejs, Eduard Šalé.
51:25'
Další prudkou ránu měl na vědomí Roth, ale zamířil až příliš vysoko.
51:11'
Až nyní se k zakončení odhodlal na vrcholku levého kruhu Mueller, puk se od brankáře Godly odrazil až mezi diváky, vhazovat se bude po pravici litvínovského strážce svatyně.
50:57'
Kometa stále drží pásmo, ale zatím tomu chybí střely.
50:08'
Litvínov vyhazuje.
49:53'
První přesilovou hru domácích v dnešním utkání má na svědomí Marek Hrbas, když fasuje menší trest za sekání.
49:47'
Brno to ještě nebalí, nyní pronikl za obranný val Vervy Horký, Godla však stačil vyrazit, přesto si Kometa zahraje v početní výhodě.
48:41'
Viktor Hübl obdržel puk na útočné modré a mezi brněnskými obránci se dokázal prokličkovat až k samostatnému úniku, v bekhendové kličce však na Čiliaka litvínovský veterán nevyzrál!
48:22'
Hostům se teď vůbec nepovedl útočný přechod a celá situace končí ofsajdem.
48:06'
Rákos obstaral další osvobození brněnského celku.
47:30'
Kometa vyhazuje.
47:17'
Litvínov neúnavně kombinoval v útočném pásmu až od modré čáry vypálil Balinskis, Čiliakovi chvíli trvalo, než dostal puk pod kontrolu, ale nakonec se litvínovští útočníci namáhali při snaze dorážet marně, první měl v moci kotouč brněnský brankář.
46:40'
Další komplikace pro Brno, menší trest za sekání fasuje Kevin Tansey a Verva si podruhé v zápase zahraje přesilovou hru.
46:13'
Malý přenechal puk Horkému na vrcholku levého kruhu, ale litvínovská obrana nechce propustit puky na brankáře Godlu a odvrací hru směrem k brněnské brance.
45:13'
Doudera chyboval na útočné modré a toho se snažil využít Svoboda, tentokrát však jeho přihrávka na Havelku neprošla. Kometa už musí hru výrazně otevřít a hosté vyrážejí do nebezpečných brejků.
44:45'
Litvínov znovu postupoval ve třech proti dvěma bránícím hráčům Brna, střelu Lukeše stačil zablokovat Tansey.
44:31'
Zakázané uvolnění Litvínova.
43'
Hübl si připisuje 900. bod v extralize! Jeho přihrávku využil Havelka, 0:4
43:45'
Pátou branku měl na holi Jarůšek, když zakončoval osamocen z pravého kruhu, tentokrát však domácí podržel Čiliak.
43:34'
Brněnské publikum je značně znepokojeno výkonem domácího mužstva a dává to hlasitě najevo.
42'
Další přesný bekhend. Sukeľ zvýšil už na 0:3
42:47'
Verva prezentuje svou velkou herní pohodou dalším pukem v sítí Komety! Povedená akce Litvínova odstartovala už ve středním pásmu, když hosté postupovali v přečíslení 3 na 2, nakonec se Hüblovi podařilo poslat přihrávku MARTINU HAVELKOVI a ten nikým nehlídán prostřelil Čiliaka z voleje mezi betony. Pro Viktora Hübla je to 900. kanadský bod v extraligové kariéře! Asistence: Viktor Hübl, Přemysl Svoboda.
42:13'
Už se zdálo, že chemici vyrazí do dalšího přečíslení, naštěstí pro domácí Chalupa zpracoval puk až příliš vysoko a rozhodčí vrací hru před Godlu.
41:59'
Kometa se zatím marně pokouší o reakci, naopak Litvínov je ve velké pohodě.
41:16'
Kučeříkovi se nepodařilo poslat puk z obranného pásma a toho okamžitě využil Jarůšek, díky němu se puk dostal na hůl MATÚŠE SUKEĽA, ten si na sebe navázal bránící hráče Brna a bekhendem překonal Čiliaka nad vyrážečku. Asistence: Richard Jarůšek.
41:04'
Na druhé straně vyslal prudkou střelu Straka, ale Čiliak nemusel zasahovat, když zamířil nad.
40'
Další zaváhání Čiliaka! Pustil bekhendovou střelu Gerháta, 0:2
40:49'
Kometa se zatím bez úspěchu snaží nastěhovat před Godlu.
40:01'
Druhá třetina nabídla přeci jen rychlejší herní tempo a také první branky v utkání. Spokojeni mohou být zatím hosté z Litvínova. Chemici měli po většinu druhé třetiny mírně navrch, jejich aktivitu podpořila i přesilová hra a brankář Čiliak musel domácí tým podržet několika těžkými zákroky. Paradoxně v době, kdy Kometa srovnávala hru a začala si rovněž tvořit slibné příležitosti, otevřel Litvínov skóre, když se přesnou střelou prezentoval Andrej Kudrna. Za Kometu mohl srovnat Holík, ale známé pořekadlo nedáš dostaneš okamžitě potvrdil František Gerhát, když nenápadným bekhendem zaskočil Čiliaka a poslal Vervu do slibného dvoubrankového náskoku. Třetí třetina odstartuje v brněnské Winning Group Areně v 19:01.

Střely na branku ve 2. třetině:

10:11

15:21
40'
40:00'
39:58'
Ještě se píská zakázané uvolnění Litvínova.
39:12'
Verva odskakuje do dvoubrankového vedení! Poté co brankář Čiliak několikrát podržel svůj tým, nyní trochu lacině inkasoval. Do útočného pásma vedl FRANTIŠEK GERHÁT a takovým lehkým bekhendovým nahozením překonal brněnského brankáře mezi betony. Asistence: Andrej Kudrna, Jan Strejček.
38'
Kudrna z ostrého úhlu zaskočil Čiliaka, 0:1
38:58'
Mueller sklepl puk mířený do středního pásma a vyzval ke skórování Holíka, ten měl dostatek času na to, aby ideálně zamířil, jeho úmysly však vystihl pozorný Godla a odmítl vyrovnání před druhou sirénou!
38:16'
Kometa se ovšem nechce po první inkasované brance složit a ihned roztáčí kombinace před Godlou.
38:01'
Rozehrávka se hostům nyní nepovedla, a tak získá Kometa možnost vhazování před Godlou.
37:36'
Chemici otevírají skóre zápasu! V útočném pásmu si po přihrávce Balinskise srovnal puk na holi ANDREJ KUDRNA a povedenou střelou do protějšího růžku brněnské branky se prosadil z levého křídla. Asistence: Uvis Janis Balinskis.
37:04'
Slibné pokusy domácích, Zaťovič a Bartejs však branku minuli.
36:40'
Kometa sbírá kotouče ve středním pásmu a snaží se na závěr druhé třetiny přeci jen zařadit vyšší rychlost.
35:55'
Litvínov odvrátil nápor Brna, ale útočné přechody se Vervě momentálně nedaří.
34:39'
Mueller měl na holi první branku Brna, když vystihl špatnou rozehrávku hostů, kličkou do bekhendu si však na Godlu nepřišel, takže i litvínovský brankář si připisuje důležitý zákrok!
34:29'
Kometě se podařilo snad poprvé ve druhé třetině litvínovského soupeře sevřít, celou akci zakončil nahozením od modré čáry Fajmon, dráhu puku však nikdo z brněnských hráčů nezměnil a Godla v poklidu zasáhl.
33:37'
Brno zabezpečilo obranné pásmo a chemici už nemají přechod tak snadný jako před pár minutami.
32:38'
Nyní to zkusil za Vervu Demel, ale střela od modré čáry Čiliaka příliš nerozhodila, neboť měl pohodlný výhled.
32:15'
Po delší době způsobil před Godlou rozruch brněnský dorostenec Šalé, když si s pukem najel do palebné pozice, litvínovský brankář však střelu brněnského mladíčka kontroloval a vyrazil.
31:35'
Další přečíslení Litvínova! Kudrna ze středního pásma postupoval se Zdráhalem a právě druhý jmenovaný dostal nabito na volej, ale ani tentokrát nevyzrál na skvělého Čiliaka, který se pohotově přemístil!
31:15'
Další útočná vlna Litvínova, kterou vedl Kudrna a předkládal v přečíslení tři na jednoho na hůl Zdráhala, ten nad ničím moc nepřemýšlel a okamžitě zakončoval, Čiliak však stačil číst hru a další slibnou šanci Vervy zlikvidoval! Následuje komerční přestávka a poté vhazování před brankou domácího celku.
30:22'
Litvínovské obraně se momentálně daří odrážet útočné snahy domácích, hosté jsou navíc v přechodu do útočné třetiny velmi rychlí.
29:35'
Brňané aktivně napadají rozehrávku Litvínova, i přesto se Severočechům daří projít do středního pásma.
28:59'
Irving dostal nabito na prudkou ránu, ovšem znovu zasáhl jistý Čiliak a Kometa dostává puk z obranného pásma.
28:12'
V rohu obranného pásma Komety probíhají tuhé souboje o puk, hráči jsou do sebe zaklesnutí už několik desítek vteřin.
27:25'
Brno první oslabení v zápase ustálo a hraje v plném počtu.
26:55'
Kometa se osvobozuje.
26:22'
Zdráhal nyní předložil puk Strakovi na hranici brankoviště, druhý jmenovaný se snažil zakončit bekhendem mezi betony brněnského brankáře, ten se však prezentoval důležitým zákrokem a skóre se nemění!
25:36'
Kotouč nyní poskakoval na hranici brněnského brankoviště, kde se o dorážku pokoušel Zdráhal ve spolupráci se Strakou, Čiliak však závar před svou brankou ustál.
25:25'
Peter Mueller si v souboji se Strejčkem počínal za hranici pravidel a půjde odsedět dvě minuty za nedovolené bránění, jedná se o vůbec první vyloučení v dnešním zápase.
25:09'
Tansey se po vhazování dostal k odraženému puku a okamžitě pálil, jeho první střela šla mimo, následně se Tansey dostal znovu do slibné pozice, tentokrát jeho střelu zablokoval Strejček.
25:05'
A zase bleskový obrat na druhou stranu, kde se Godlu snažil překonat Vincour, litvínovský brankář nadále stoprocentní.
24:37'
Lukeš postupoval svižně do útočného pásma a předložil puk na koncovku Gerhátovi, ten se však ocitl až v příliš ostrém úhlu a nakonec zamířil mimo.
23:52'
Horký slibně postupoval mezi litvínovskými obránci, jeho odvážný průnik zastavil na poslední chvíli Balinskis.
23:32'
Na druhé straně dostal od Zdráhala nabito Kudrna, také Čiliak se stačil roztáhnout a zachytit prudký puk v lapačce, vhazovat se bude před brankou Komety.
23:20'
O chvíli vzruchu se před Godlou postaral Holík, když se snažil usměrnit střelu od modré čáry v podání Bartejse, litvínovský brankář stačil na změnu směru kotouče včas zareagovat.
23:00'
Tansey dlouze stojí za vlastní brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů, střídá i Litvínov. Hra je podobně jako v první třetině velmi opatrná z obou stran.
22:12'
Po vhazování pálil prudce Dočekal a Godla stačil na poslední chvíli pohotově reagovat betonem.
21:47'
Straka si vyměnil puk se Sukeľem, aby nakonec první jmenovaný vypálil, na blokování byl připraven bránící Tansey a hra se zase stěhuje na druhou stranu ledové plochy.
21:12'
Zbořilův pokus o střelu zablokoval Sukeľ a puk se odráží mimo obranné pásmo Litvínova.
20:18'
Kometa se snaží ihned na startu třetiny nastěhovat do útočného pásma.
20:01'
Úvodní dějství utkání mezi Kometou a Vervou přineslo opatrný začátek z obou stran. Pochválit musíme obranou činnost na obou stranách. K vidění bylo několik málo prudkých střel, které však oba brankáři dokázali kontrolovat. Zápas je zatím opravdu opatrný. Uvidíme, zda se do druhé třetiny jeden z celků odhodlá zařadit vyšší rychlostní stupeň. Druhá perioda odstartuje v 18:09.

Střely na branku v 1. třetině:

5:10
20:00'
19:41'
Kometě se stále nedaří najít recept, jak překonat neutrální zónu, Litvínov se zase při útočném vpádu dostal do postavení mimo hru.
19:20'
Kometě se teď nedaří přechod přes střední pásmo, nyní nad tím bude přemýšlet Bartejs, jenž si srovnává puk za vlastní brankou.
18:35'
Litvínov se v závěru první třetiny přeci jen o něco víc osměluje, obrana Komety však zatím nepřipustila, aby se hosté dostali do tutové příležitosti.
18:12'
Čiliakova lapačka opět v pohotovosti, tentokrát úřadovala proti prudké ráně Kudrny z levého křídla.
17:34'
Daniel Rákos dnes nastupuje ke 100. zápasu v extralize za Kometu Brno, domácí útočník si právě vyslechl aplaus domácích příznivců.
16:50'
Jarůšek vypálil od mantinelu, před brankou však nikdo z Litvínovských nebyl a Čiliak v poklidu vyrazil.
15:59'
Kometa odvrátila rodící se nápor Litvínova a znovu jsme svědky vyrovnané hry, které však chybí výraznější brankové příležitosti.
14:46'
Zdráhal se dostal s pukem mezi kruhy, odkud vypálil, Čiliak reagoval pohotovým zákrokem lapačkou.
14:24'
Litvínov nyní krouží v útočném pásmu a kombinuje, zatím se však nedostal k přímému ohrožení brněnské klece.
13:37'
Brno mělo nyní menší problémy s rozehrávkou, když jej Severočeši nechtěli pustit do středního pásma, nakonec skončil puk po odrazu jednoho z litvínovských hráčů na střídačce Komety a hra je přerušena. Probíhá druhá komerční přestávka.
13:04'
Nyní už se chemikům opět podařilo hru uklidnit a budou rozehrávat od vlastní branky.
12:08'
Brno se bleskově dostalo před Godlu a po přihrávce Dočekala vypálil prudce od modré Kučeřík, Godla měl zakrytý výhled, přesto dokázal puk pohotově vyrazit.
11:43'
Litvínovu se podařilo udržet pásmo a ke střele od modré čáry se dostal Balinskis, Čiliak měl ovšem na jeho střelecký pokus pohodlný výhled a bez problémů dostal puk pod kontrolu.
11:23'
Zdráhal okamžitě pálil po vhazování, jeho střela měla potřebnou razanci, ale postrádala přesnost.
10:49'
Tansey pouze nahodil puk za branku Litvínova, kde však byli první obránci ve žlutých dresech, na ledě se nic moc neděje, obě defenzívy pracují totiž velmi spolehlivě.
10:00'
Nyní už hra pokračuje a Kometa se aktivně snažila napadat rozehrávku hostů, zatím však bez úspěchu.
09:43'
Nyní se však puk po odrazu litvínovského bránícího hráče dotkl ochranné sítě a probíhá první komerční přestávka.
09:34'
Hra má poměrně rychlý spád, jsme svědky dlouhé pasáže bez přerušení.
09:08'
Na druhé straně prověřil pozornost Godly prudkou střelou zápěstím Rákos, litvínovský brankář úspěšně zasáhl lapačkou.
08:52'
Zdráhal obral Kučeříka o puk před brankou Brna, naštěstí pro domácí však přihrávka na Sukeľa neprošla.
07:55'
Velká příležitost Komety! Tansey z levé strany pásma hledal před brankou nepokrytého Zbořila, ten však v klíčové chvíli netrefil puk z voleje, v opačném případě by měl Godla velké problémy, aby se včas stačil přemístit.
07:39'
Hraje se nahoru dolů, nyní se opět před Godlou usazuje Kometa.
06:49'
Jarůšek ležérně postupoval po pravém křídle, přesto stačil ještě bekhendově zakončit a Čiliak vyrazil puk pouze před sebe, tento prostor však měli pokrytý brněnští obránci.
06:07'
Nyní se však domácí vlastní vinnou posílají až k Čiliakovi, odkud se pokusí založit novou vlnu útoku.
05:44'
Kučeříkovu přízemní střelu tečoval Dočekal, Godla pohotově vyrazil betonem. Kometa nadále drží útočné pásmo.
05:04'
Od modré čáry nahazoval puk litvínovský zadák Demel, ale nikdo z jeho spoluhráčů jej nebyl schopný usměrnit na Čiliakovu bránu a domácí posouvají hru znovu do neutrální zóny.
04:35'
Opět jsme svědky opatrné hry z obou stran, o puk se bojuje převážně ve středním pásmu.
03:51'
O první útok se pokoušel také Litvínov, ovšem střela Sukeľa byla sražena do ochranné sítě.
02:55'
Bartejs nyní prudce vypálil z vrcholku levého kruhu a Godla si teď vůbec nebyl jistý, zda se mu podařilo puk vytěsnit, naštěstí pro hosty vše dobře dopadlo a obránci Litvínova vyhnali brněnský tým z obranné třetiny.
02:28'
Kometa se usazuje v útočném pásmu, ale zatím se ji nedaří vytvořit si střeleckou příležitost.
01:54'
Útočnou akci třetí brněnské formace vedl Šik, nestačil však ideálně zakončit a odražený puk přikryl Godla pod rukavici.
00:48'
Oba celky začínají opatrně, zatím se brankáři nemuseli vzrušovat.
00:01'
Souboj mezi Brnem a Litvínovem byl zahájen a na brněnských tribunách je vysoce znát rozdíl v počtu vpuštěných diváků na dnešní zápas.
00:01'

HC Kometa Brno: Čiliak (Jakub Sedláček) – Bartejs, Roth (A), Kučeřík, L. Doudera, Gulaši, Tansey, Fajmon – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – Kollár, A. Zbořil, L. Horký – Šik, Malý, Šalé – Dočekal, Rákos, Vincour.
Trenér: Kalous

HC VERVA Litvínov: Godla (Neužil) – Balinskis, Irving, Demel, Stříteský, Hrbas, Strejček, D. Zeman – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka (A), Jarůšek, Sukeľ – M. Chalupa, Gerhát, F. Lukeš (A) – P. Svoboda, V. Hübl (C), M. Havelka.
Trenér: Růžička

Rozhodčí: Šír, Kubičík – Ganger, Rampír.
BRNO vs. LITVÍNOV

Hezké úterý z jihu Moravy! Brněnská Kometa se vrací na domácí led, kde se bude snažit navázat na úspěchy z minulého týdne, kdy zde skolila těžké váhy typu Třince a pražské Sparty. Litvínov bude v Brně chtít potvrdit nedělní vítězství nad Mladou Boleslaví a zároveň učinit další krok k postupové dvanáctce a také hrozbě baráže. Ve Winning Group Areně půjde s blížícím se závěrem základní části znovu o cenné body.
HC Verva Litvínov:

Litvínov na jedné straně usiluje o postup do předkola play-off, na dvanáctou Olomouc ztrácí tři body, na té druhé si však musí hlídat záda, protože Kladno má sedm zápasů před koncem základní části pouze pětibodovou ztrátu.

Verva zabrala v pravý čas, když v nedělním kole na domácím ledě porazila Mladou Boleslav 4:1 a zaznamenala po deseti zápasech čekání plný bodový zisk. Mimo Boleslav však Litvínov vyzrál pouze na Karlovy Vary v prodloužení. Během celého ročníků se černožlutým povedlo na výhru navázat pouze ve třech případech, mnohem častěji jsou k vidění spíš série porážek. Nyní přichází pro Vervu nejvyšší čas zabrat.

Produktivitu Litvínova vede v letošní sezoně kanadský útočník Giorgio Estephan (17+25). Nejlepším střelcem týmu je s 18 brankami Patrik Zdráhal, který po výhře nad Mladou Boleslaví doufá ve vzestup svého týmu. Dvouciferného počtu branek dosáhl také Richard Jarůšek a cenné zkušenosti svým spoluhráčům stále dodává Viktor Hübl (8+13).

Trenér Vladimír Růžička má mezi svými obránci hned dva ostrostřelce. Aaron Irving a lotyšský olympionik Uvis Janis Balinskis se díky svým ofenzivním příspěvkům vlezou mezi kvarteto nejproduktivnějších hráčů týmu, když oba vstřelili 9 branek. Irving navíc patří hned po kladenském Tomáši Plekanci mezi nejvíc vytěžované hráče extraligy. Brankoviště Vervy střežil hned ve 40 zápasech Denis Godla s úspěšností zákroků 90,16 procent a průměrem inkasovaných branek 2,74 na zápas. Litvínov může nasadit také Šimona Zajíčka.
Vzájemné zápasy v sezoně 2021/2022:

Litvínov – Brno 3:4

Brno – Litvínov 4:2

Litvínov – Brno 2:3pp

Kometa letos na Litvínov umí, když vyhrála všechny tři vzájemná střetnutí v rámci letošního extraligového ročníku. Hned u desíti vstřelených branek Komety Litvínovu byli hráči elitní formace, například Peter Mueller už do sítě chemiků v letošní sezoně poslal čtyři puky. Přidá pátý také v úterním podvečeru?
HC Kometa Brno:

Kometa v domácím prostředí v únoru vyhrála tří utkání ze tří. Horší je to v případě Brna na ledech soupeřů, kde se modrobílým dlouhodobě nedaří, což potvrdilo i nedělní utkání na ledě Českých Budějovic, kde Kometa padla 1:3. Na domácím ledě by však chtěla navázat na triumfy nad Mladou Boleslaví, Třincem a Spartou. Proti Litvínovu by měla být v roli mírného favorita.

V tabulce drží Kometa 9. místo a je pouze o skóre před Mladou Boleslaví. Na posun výš by Brňané potřebovali vítěznou sérii, tudíž by museli zabrat nejen doma, ale třeba i v pátečním kole na ledě Vítkovic, ale nepředbíhejme.

Kometa se v minulém kole musela obejít bez nejproduktivnějšího hráče Petera Muellera (22+24), jenž údajně nenastoupil z rodinných důvodu. Stálicí brněnské sestavy je nadále kapitán Martin Zaťovič (13+25) s Petrem Holíkem (12+27), zmíněné trio má na souboje s Litvínovem dobré vzpomínky, v letošní sezoně zaznamenali do sítě chemiků šest tref. Střelecky se daří také Luboši Horkému (13+6).

Obranné řady Komety se výrazně do střílení branek nezapojují, výjímkou je kanadský zadák Kevin Tansey (6+1). Od modré čáry umí ostře vypálit Vladimír Roth, ale v letošní sezoně skóroval pouze jednou, naproti tomu přidal už 14 asistencí. Kometa se nadále bude muset obejít bez potrestaného Rhetta Hollanda, jenž patří mezi nejužitečnější hráče týmu.

Brankoviště Komety po návratu ze Slovenska střeží převážně Marek Čiliak s úspěšností zákroků na úctyhodných 94 procentech a průměru inkasovaných branek 2,12. Na jihu Čech ovšem tentokrát výhru nevychytal, a tak je možné, že šanci dostane i Jakub Sedláček. Kometa nejspíš ještě v úterý bude postrádat slovenské olympioniky, kteří by se však k týmu měli připojit v nejbližších dnech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.