Tipsport Extraliga - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Pardubice - 16. září 2021   18:00

Ukončeno
Brno
11:01' Mallet  • 11:26' Mueller (P. Holík, Zaťovič) • 16:25' Rákos (Kučeřík)
3:2
(3:0, 0:0, 0:2)
Pardubice
43:51' Říčka  (Nakládal, Mikuš) • 44:46' Vála  (Anděl, Nakládal)
Brno
Sestavy:
Tomek (Klimeš) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, Mueller – M. Haščák, Krištof, Vincour – L. Horký, Kollár, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Magee – Dočekal.
Rozhodčí
Hejduk, Hradil – Hynek, Gerát
Winning Group Arena
Pardubice
Sestavy:
Frodl (17. Klouček) – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, J. Kolář, Vála – R. Kousal, A. Musil, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Říčka, Cienciala, Hecl – Koffer, Anděl, Rohlík.

Video se připravuje ...

Kometa - Pardubice: Drama! Osamocený Vála dostává hosty na dostřel, 3:2

Přenos se aktualizuje automaticky

Ačkoliv to po první třetině vypadalo na jednoznačnou záležitost, z utkání bylo velmi napínavé drama! Kometa měla i za vedení 3:0 několik gólových příležitostí a pravděpodobně by už dokráčela do mnohem klidnějšího vítězství. Ovšem Milan Klouček předvedl skvělý výkon a byl právem vyhlášen nejlepším hráčem Pardubic. Dynamo se zvedlo zhruba od poloviny zápasu a ve třetí třetině přidalo i kýžené branky. Nakonec ale zůstalo jen u snížení, ačkoliv několikrát byly Pardubice velmi blízko.

Střely na branku: 25:27.
Konec zápasu.
59:38'
Třetí tyčka Pardubic v dnešním zápase! Znovu to byl Říčka, který po vhazování zakončoval a nastřelil břevno domácí branky!
59:31'
Tentokrát musel zasahovat Tomek! Ihned po vhazování vystřelil z vrcholku kruhu Říčka a domácí brankář musel být pozorný.
59:26'
Na útočné modré čáře zkusil trefit odkrytou branku Krištof a puk minul branku jen o několik centimetrů! Píská se znovu zakázané uvolnění.
59:17'
Nebylo jasné, kdo se ujme kotouče mezi kruhy. Nakonec ze souboje vyšel jako vítěz Rákos, který ho poslal na zakázané uvolnění.
58:45'
Klouček míří na střídačku a Dynamo tak bude hrát v šesti! Navíc hosté drží puk v útočném pásmu.
58:36'
Oddechový čas pro hosty.
58:36'
Puk z pásma dokázal vyvést Horký, který pak našel volného Krištofa. Domácí útočník nic nevymýšlel a poslal kotouč na Kloučka, jenž přerušil hru.
57:51'
Domácím se navíc podařilo vybojovat vhazování v útočném pásmu, což v tuto chvíli určitě berou všemi deseti.
57:25'
Dynamo se snaží propracovat se do útočného pásma, ovšem poslední střídání se Kometě podařilo ustát bez potíží.
56:37'
Kometa znovu nedokázala dostat puk z pásma, čímž se dostává pod tlak. Pardubice ale této chyby tentokrát využít nedokázaly.
55:54'
Puk z vrcholku pravého kruhu nastřelil na branku Kousal a vytvořil tím zmatek, před brankou Tomka. Nakonec ale obrana Komety ustála situaci a dostala puk do bezpečí.
55:16'
Hra se však poté přestěhovala zpět do obranného pásma Komety. Dobrou práci odvedl Bartejs, který zblokoval střelu a vyhodil puk na zakázané uvolnění.
54:33'
Po chybě Pardubic na útočné modré čáře se vydal do samostatného úniku Zaťovič, který zkusil kličku do backhandu, jenomže Klouček je dnes nejvýraznější postavou Dynama a odmítl další branku!
53:56'
Pardubice musely znovu zavést puk do pásma a tentokrát se jim podařilo udržet se na puku. Od modré čáry střílel Ciencala, ale minul.
53:26'
Kometa dokázala vyhodit kotouč a po opětovném závozu Dynama se puk dostal po odrazu jen k Tomkovi, který raději přerušil hru.
52:53'
Obrovská komplikace pro Kometu. Luboš Horký vyhodil z vlastního pásma kotouč mimo hrací plochu a míří na trestnou lavici.
52:12'
Po několika odrazech se k puku dostal Rohlík, který zakončoval do poloodkryté branky z pravého kruhu. Naštěstí pro domácí ale branku netrefil.
51:35'
A mohlo být vyrovnáno! Od modré čáry nahodil puk na branku Mikuš, Tomek toho moc neviděl a rána hostujícího zadáka se zastavila až na spojnici branky!
50:49'
Do útočného pásma zavezl puk Rákos a okamžitě střílel na Kloučka. Toho ale dnes takový pokus nepřekvapí, protože puk jasně viděl.
50:06'
Jeden z hostujících hráčů zůstal po střetu se soupeřem ležet poblíž útočné modré čáry. Nešťastně uklouzl a narazil zřejmě hlavou nebo ramenem do kolena soupeře. Naštěstí je však v pořádku a už je na střídačce.
49:05'
Svou střelu se pokusil skrýt za brusle obránce Petr Holík, ale Klouček zasahovat nemusel, neboť puk skončil nad brankou.
48:25'
Pardubice se snažily udržet v útočném pásmu, ale do zakončení se tentokrát nedostaly. Kometa se stáhla do obrany.
47:49'
Dostatek prostoru pro zakončení dostal v pravém kruhu Haščák. Mířil ke vzdálenější tyči a ačkoliv toho Klouček moc neviděl, tak dokázal zasáhnout.
46:50'
Paulovič se snažil prosadit individuálně, ale dobrou práci odvedl Bartejs, který ho nepustil přes modrou čáru. Puk ale zůstal na holích Pardubic.
46:00'
V krátkém sledu druhé zakázané uvolnění Pardubic, vhazovat se bude po levé ruce Kloučka.
45'
Drama! Osamocený Vála dostává hosty na dostřel, 3:2
45:12'
Odpovědět na povedenou minutu Pardubic se pokusil střelou z levého kruhu Krištof. Mířená střela nad beton nadělala Kloučkovi trochu problémy, ale hostující brankář je nadále stoprocentní.
44'
Říčka dává gólem Dynamu naději v zápase, 3:1
44:46'
Oddechový čas pro domácí.
44:46'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Velmi podobná situace se opakuje o střídání později! Puk na modré čáře udržel ONDŘEJ VÁLA a on nádherně vymetl s pomocí horní tyče kout domácí branky. V krátkém sledu druhá branka a Dynamo je už na dostřel! Asistence: Lukáš Anděl, Jakub Nakládal.
43:51'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté se dostávají zpět do zápasu! Rychlost v útočném pásmu měl ROBERT ŘÍČKA, jenž se prezentoval krásnou ránou z vrcholku pravého kruhu. Proti přesné ráně pod horní tyč neměl Tomek moc šancí. Asistence: Jakub Nakládal, Juraj Mikuš.
43:15'
Přihrávku ke vzdálenější tyči dostal Mallet a jen centimetry chyběly od čtvrté domácí branky! Klouček se rychle přesunul a dokázal puk zastavit.
42:45'
Obranu Pardubic aktivně napadal Horký a nechybělo moc, aby se dostal do zakončení.
41:38'
Hra se nyní odvíjí hlavně ve středním pásmu, sledujeme poměrně nepřesné rozehrávky z obou obran.
40:59'
Po střele Nakládala dorážel před Tomkem Ciencala, ale domácí brankář si v rozkleku poradil a vyrazil kotouč. Nástup do třetiny však mají hosté výborný.
40:37'
Pardubice byli blízko první radost! Z levého kruhu vyslal nenápadnou střelu Musil a Tomka od inkasování zachránila horní tyč!
40:01'
Začala třetí třetina.
Ve druhé dvacetiminutovce jsme branku neviděli. Kometa měla několik brankových příležitostí, zejména nájezd Malleta mohl skončit brankou. Klouček ovšem předvádí po vystřídání Frodla stoprocentní výkon a výrazně drží Dynamo. Pardubice v závěrečných minutách i díky přesilové hře začaly více ohrožovat Tomka, ale i on dnes ještě neinkasoval a předvedl pár spolehlivých zásahů.

Střely na branku – 16:17.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:27'
Pěkná souhra hostujících hráčů! Útok podpořil z obrany Kolář, který zůstal úplně volný před Tomkem, ovšem ten chytá dnes v pohodě a po rychlém přesunu zastavil kotouč.
39:16'
I tentokrát uspěl domácí Tomek! Na pravém kruhu měl dost prostoru k zakončení Camara, ale lapačka brankáře Komety byla rychlejší.
38:50'
Parádním zákrokem se nyní za potlesku domácích fanoušků prezentoval Tomek, který stáhl pohotovým zákrokem lapačkou ze vzduchu ránu Nakládala.
38:22'
Rákos navíc dobrým napadáním dokázal pozdržet rozehrávku Pardubic a ušetřit tak sekundy z oslabení.
37:53'
Dynamo drželo puk na hokejkách, ale nedokázalo si vytvořit střeleckou pozici. Kometa se naopak dokázala osvobodit.
37:15'
Po jednom ze soubojů v obranném pásmu Dynama míří na trestnou lavici za hákování Mallet.
36:50'
U levé tyče nebezpečně zakončoval Camara, ale Tomek se dostatečně rychle přesunul a dokázal vyrazit!
36:12'
Od pravého mantinelu nahodil puk na Tomka Rohlík, ale ani tento pokus neměl moc šancí na úspěch. Poté pálil Hrádek, puk však skončil v ochranné síti po teči.
35:32'
Puk na Kloučka nahodil ze středního pásma Vincour, jenže domácí brankář nedopustil žádné komplikace a nechá vhazovat ve vlastním pásmu.
34:08'
To však nebylo vše, Klouček musel ještě zasahovat proti dobrému pokusu Hollanda a Pavlíka.
33:59'
Na vlastní modré čáře získal kotouč Kučeřík, mladý obránce to vzal na sebe a dostal se až do zakončení, které Klouček znovu vyrazil.
32:43'
Další dobrá šance domácích! Z bodu pro vhazování zakončoval Horký a Klouček jen reflexivně vyrazil těsně mimo pravou tyč!
31:48'
Z pobytu v pásmu ale Kometa nic nevytěžila a nyní musí založit útok znovu. Pardubice znovu hrají bez kotouče.
31:03'
Radek Kučeřík ukázal sebevědomí a z vlastní obrany se skrz několik soupeřů protáhl do útočného pásma, kde Kometa kombinuje.
30'
Robertson zákeřně sekl Zaťoviče do lýtek, obešel se bez trestu
30:01'
Ihned po vhazování v útočném pásmu se ke střele z kruhu dostal Camara. Jeho střelu po ledě ale Tomek viděl a vyrazil betony zpět do hry.
29:33'
Válovo nahození vyrazil Tomek do míst, kde se snažil dorážet Musil. Naštěstí pro něj i obranu Komety nedosáhl hostující útočník na puk, aby dorazil do sítě.
28:54'
Puk do útočného pásma zavezl Horký a po krátké a šikovné stahovačce ohrozil střelou švihem z mezikruží Kloučka, jenž vyrazil vyrážečkou.
28:06'
Přihrávku na vrchol levého kruhu dostal Nakládal, který se opřel do puku ale od reprezentačního zadáka jsme už viděli povedenější pokusy a tak Tomek bez potíží vyrazil.
27:18'
Tentokrát už musel Tomek zasahovat, ale neměl to tak složité jako v předchozím případě. Nahození Kousala od modré vyrazil vyrážečkou.
26:51'
Podobná situace na druhé straně! Camara využil chyby domácí obrany a dostal se do samostatného úniku, jenže jeho zakončení mířilo výrazně nad branku!
26:32'
Do samostatného úniku se řítil Mallet a mířil nad beton Kloučka, který ho ale skvěle vychytal a poradil si i s následnou dorážkou. Nutno říct, že Klouček výrazně drží Dynamo v zápase.
25:56'
Mikyska na modré čáře hrál na jistotu a poslal puk na branku. Málem se k zakončení z lepší pozice dostal Horký, ale puk mu přeskočil hůl.
24:43'
Ďaloga hledal najetého Krištofa za obranou Dynama, ale jeho slovenský spoluhráč dostal přihrávku o pár metrů dále než potřeboval. Jinak by se domácí mladík řítil sám na branku hostů.
23:52'
Dobrou nabídku na ránu z voleje dostal na pravém kruhu Holík. Klouček se bleskově přesunul, ale zasahovat nemusel, neboť puk lízl boční síť.
23:24'
Kousal neměl moc času a tak jen nahodil puk na Tomka, který ho vyrazil za svoji branku a nedovolil tak dorážku.
22:56'
Individuálně se snažil propracovat do útočného pásma Kollár, to se mu sice povedlo ale zakončit už nedokázal.
22:05'
Na přihrávku zpoza branky si sjel na vrchol levého kruhu Gulaši. Brněnský obránce se opřel do kotouče a vyslal tvrdou střelu. Klouček si však pokryl prostor těsně nad ledem.
21:15'
Na druhé straně zakládal brejk Ďaloga, ovšem v rozhodující chvíli neposlal přesnou přihrávku a puk skončil v rohu.
20:31'
Na vrcholku kruhu střílel Camara a Tomek toho moc neviděl, nakonec ale dokázal vyrazit kotouč do bezpečí.
20:01'
Začala druhá třetina.
První třetina byla poměrně divoká, viděli jsme tři branky a všechny padly do sítě hostů. Kometa byla v prvním dějství o něco lepší, hovoří o tom i poměr střel. Hostující Frodl inkasoval z deseti pokusů tři branky, zatímco Tomek musel zasahovat pouze proti čtyřem střel Dynama. Výsledek je poměrně jednoznačný, ale mohlo to být o čtyři branky. Tento hororový scénář trochu zbrzdil v jasné šanci Muellera Klouček. Pardubice tak mají jednoznačně co napravovat.

Střely na branku – 10:4.
20:00'
První třetina skončila.
19:26'
Ďaloga od modré čáry nahodil puk na branku a těsně před Kloučkem tečoval Vincour, jenže kotouč skončil vedle branky.
18:50'
V přesilové hře ale mají hokejisté Komety problémy udržet se v útočném pásmu. Až nyní se jim daří kombinovat.
17'
Rákos gólem v oslabení vyhnal Frodla z branky, 3:0
17:46'
Domácí hokejisté jsou při chuti. Nakládal půjde navíc na trestnou lavici za držení.
16:55'
A mohlo to být o čtyři branky! Znovu se v oslabení Kometa dostala do přečíslení dva na jednoho. Holík našel přesnou přihrávkou u pravé tyče Muellera, jehož vychytal čerstvý Klouček v brance!
16:25'
Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Dominik Frodl, přichází Milan Klouček.
16:25'
Kometa právě vstřelila branku!
Tak domácí se trefují i v oslabení! Rychlý brejk po ztrátě kotouče hostů založil DANIEL RÁKOS. Nejprve přihrával u vzdálenější tyče Kučeříkovi, který neuspěl a Frodl zastavil i dorážku. Bohužel pro něj na další dorážku byl připraven DANIEL RÁKOS, který už puk do branky dostal! Asistence: Radek Kučeřík.
16:03'
Pardubicím se zatím nedaří udržet se v útočném pásmu. Kometa již dvakrát vyhodila.
15:32'
Ve středním pásmu nešťastně podrazil Krištof protihráče a první přesilovku si zahraje i Dynamo.
14:58'
Bartejs při pokusu zakončení z první na modré čáře zlomil hůl a tak se do protiútoku vydal Blümel. Dokázal i zakončit, ale Tomek si prostor u bližší tyče pohlídal.
14:35'
Brněnští hokejisté v přesilové hře obstřelují Frodla, ale ten zatím s pomocí obrany odolává dalšímu inkasování.
13:39'
Kometa sehrála skvělou akci, Mueller našel u vzdálenější tyče Holíka. Ten sice puk neposlal za Frodla ale velmi blízko dorážel Bartejs! Obrana Dynama obstála s těží.
12'
Hned z další akce připravil Dynamu druhý šok Mueller, 2:0
12'
Šťastný gól Malleta! Zaváhání Frodla stálo hosty draho, 1:0
12:50'
Kousal nestíhal dobruslit svého protihráče a fauloval. Na trestnou lavici jde za hákování a to je první vyloučení dnešního utkání.
12:03'
Kometa je při chuti, dobrým pohybem se do střelecké pozice dostal Pavlík. Frodl však přišpendlil puk k výstroji.
11:26'
Kometa právě vstřelila branku!
Netrvalo dlouho a Kometa přidává druhou branku! Do přečíslení dva na jednoho vyslal Zaťovič svého patáka z útoku Petra Holíka. Ten položil nejen obránce Dynama, ale i Frodla a poté skvělou přihrávkou našel u vzdálenější tyče PETERA MUELLERA, který neměl žádný problém zvýšit vedení. Asistence: Petr Holík a Martin Zaťovič.
11:01'
Kometa právě vstřelila branku!
Ve středu hřiště získal puk ALEXANDRE MALLET, který ho zavezl do útočného pásma. Ještě zkoušel křižnou přihrávkou najít na pravém kruhu jednoho ze svých spoluhráčů. To se mu sice nepovedlo, ale štěstí stálo při něm, neboť nešťastně si puk srazil do vlastní branky Paulovič! Bez asistence.
09:50'
Do útočného pásma zavezl puk Horký, ale brněnští hokejisté mají potíže dostat se do střeleckých pozic. O puk se bojuje v rohu.
08:57'
Na modré čáře si zpracoval puk Kučeřík a vyslal ho na branku. Těsně před Frodlem tečoval Vincour, bohužel pro Kometu těsně mimo.
08:19'
Na druhé straně měl dobrou rychlost Ciencala, jeho pokus k bližší tyči ale neuspěl. Ačkoliv místo tam Tomek trochu měl.
07:46'
To mohl změnit Mueller, který dostal puk do jízdy a zakončoval z pravého kruhu. Frodl si ale vyjel a dokázal vyrážečkou vyrazit.
07:22'
Oba celky se vystřídaly ve snaze zaútočit a ohrozit soupeřova brankáře, ale zatím dominují obrany.
06:42'
Další přerušení, tentokrát ve středu hřiště. Puk skončil mezi fotografy.
06:20'
Velmi tvrdý hit inkasoval za brankou Komety Rohlík, na nějž si vyšlápl Gulaši. Pardubický útočník ale dokázal ještě před úderem najít mezi kruhy Anděla, tomu však puk při zakončení utekl.
05:22'
Puk do útočného pásma zavezl Zaťovič a neměl moc možností co s ním. Nakonec ho nahodil na Frodla, jenž vyrazil vyrážečkou do rohu.
04:38'
Prostor ke střele si našel na levém kruhu Blümel, dobrou práci ale odvedl Tomek, který si ohlídal prostor u bližší tyče a ramenem vyrazil.
03:56'
Po ofsajdu na útočné modré Dynama přichází ofsajd na druhé modré čáře. Hra je nyní hodně rozkouskovaná.
03:15'
Tentokrát se Pardubice usadily na delší dobu v pásmu, ale kvůli nepřesným přihrávkám Tomka neohrozily.
02:29'
Na přihrávku mezi kruhy si sjížděl Magee, jenomže jeho pokus z první doletěl jen do chráničů pardubického obránce.
01:22'
Po zisku kotouče ve středním pásmu rychle otočil hru směrem na branku Komety Blümel, ovšem jeho zakončení z vrcholu kruhu bylo ztečované do ochranné sítě.
00:46'
V krátkém sledu druhá nepovedená rozehrávka Dynama, po zakázaném uvolnění se bude znovu vhazovat po levici Frodla.
00:28'
Hned z kraje zápasu si první zásah připsal Tomek. Po rychlé souhře střílel z mezikruží Musil, ale jeho rána po ledě neuspěla.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba celky nastoupily na ledovou plochu a uctily památku minutou ticha legendárního hokejistu Ladislava Lubinu, který nás v tomto týdnu opustil.
Úvodní sestavy:

HC Kometa Brno: Tomek (Klimeš) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, Mueller – M. Haščák, Krištof, Vincour – L. Horký, Kollár, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Magee – Dočekal.

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Klouček) – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, J. Kolář, Vála – R. Kousal, A. Musil, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Říčka, Cienciala, Hecl – Koffer, Anděl, Rohlík.

Rozhodčí: Hejduk, Hradil – Hynek, Gerát.
BRNO vs. PARDUBICE

Hezký den z jižní Moravy, kde je na programu již 4. kolo Tipsport extraligy. Do brněnské Winning Group Areny přijíždí celek pardubického Dynama, které má letos ty nejvyšší ambice. Pardubice zatím ze třech zápasů dvakrát slavili vítězství a pod Špilberkem by si rády spravily náladu z úterní porážky se Spartou. Stejný cíl budou mít i domácí borci z Komety Brno. Modrobílí nedokázali na ledě Mladé Boleslavi navázat na první výhru sezony a prohráli 1:5. Kdo bude mít v dnešní předehrávce více důvodu k radosti?
HC Dynamo Pardubice:

Pardubický klub vstoupil do druhé sezony pod novým vlastníkem, který se netají vysokými ambicemi a dlouhodobým cílem vrátit Pardubice zpět na špici extraligy. Letos se Pardubice dle toho činily i na hráčském trhu a v předvečer zahájení nové extraligové sezony vyhlásili za cíl medailové umístění. Tým vede z lavičky hlavní trenér Richard Král, kabinu dostal na povel Jakub Nakládal, jenž si získal důvěru spoluhráčů a obdržel kapitánské céčko.

Jak už jsme zmínili, aktivita Pardubic na hráčském trhu byla vysoká. Do obrany se podařilo Východočechům přivést ze Sparty Jana Košťálka, jenž v loňské sezoně platil za mimořádně produktivní beky. Do defenzívy se hlásí také kanadský zadák Dennis Robertson, který naposledy oblékal dres Bolzana. Bezesporu velkou kvalitu dovedli Pardubičtí do brankoviště, kde bude tři červené tyče střežit pětadvacetiletý Dominik Frodl.

Pardubice by rády ještě dovedly jednoho kvalitního útočníka, ovšem s výběrem nespěchají a nebrání se pozdějšímu posílení. Zatím se však podařilo domluvit rovněž s bývalým Sparťanem Robertem Říčkou. Z Mladé Boleslavi přišel do týmu David Cienciala a hodně si v Dynamu slibují také od exlibereckého Adama Musila. Nové posily se zatím jeví v dobrém světle, Dynamo za tři extraligové zápasy nastřílelo 10 branek, z toho 3 trefy zaznamenal Říčka, další 2 pak Cienciala. Jednou brankou se pak blýskla další posila a to Marek Hecl. V Dynamu budou věřit, že bude správným směrem pokračovat kariéra nadějného Matěje Blümela, jenž si ve svých 20 letech připsal první start na světovém šampionátu dospělých. V loňské sezoně pak budil respekt soupeřových obran i kanadský útočník Anthony Camara.
Poslední extraligové zápasy Pardubic:

Pardubice začaly velmi dobře, když v domácím prostředí deklasovali Plzeň. Ve druhém utkání na ledě Mladé Boleslavi předvedli Východočeši velkou mentální sílu, když po dvou třetinách ztráceli 1:3, ale díky skvěle sehrané třetí třetině nakonec slavili další tříbodové vítězství. O neporazitelnost přišli ve druhém domácím utkání, kam zamířila natěšená pražská Sparta.

Pardubice – Sparta Praha 2:5

Mladá Boleslav – Pardubice 3:4

Pardubice – Plzeň 4:0
HC Kometa Brno:

Kometa by ráda napravila dojem z loňské sezony, kdy skončila až na 9. místě po základní části a ve čtvrtfinále nejrychlejším možným způsobem vypadla s pozdějším mistrem z Třince. Klub se snažil přes léto více vyrovnat útočné formace. Ze slovenského Popradu ohlásil návrat pod Špilberk Marcel Haščák, ze slovenské Nitry pak do Brna zamířil také Andrej Kollára. Z finské soutěže se bude snažit mezi modrobílými usadit mladý útočník Michal Krištof a úspěšnou zkoušku má za sebou i kanadský útočník Brandon Magee.

Také v letošní sezoně se Brno bude opírat o údernou elitní formaci ve složení Martin ZaťovičPetr HolíkPeter Mueller. Kometa musela měnit také defenzívu, do brankoviště za Karla Vejmelku přišel z finské ligy Matej Tomek. Slibnou posilou do defenzívy je i příchod Marka Ďalogy, zkušenosti by pak měl rozdávat Vladimír Roth s Michalem Gulašim. To vše má od letošní sezony nově pod palcem hlavní trenér Jiří Kalous.
Poslední extraligové zápasy Brna:

Kometa zahájila sezonu v Karlových Varech, kde v první třetině vedla 2:0, ale ještě do první sirény se skóre měnilo, když nejprve domácí Západočeši srovnali, aby vedení Brňanům vrátil Andrej Kollár. To však bylo ze strany Brna vše, Jiří Černoch vsítil v zápase celkem čtyři branky a Karlovy Vary zápas dovedly do vítězného konce. V domácí premiéře Brňané vlétli na rivala ze Zlína, ač byli po celý zápas mimořádně aktivní, branek se dočkali až v 55. minutě. Ševci však dvoubrankové manko do konce základní hrací doby srovnali a rozhodnout se muselo až v prodloužení, kde výhru Brna trefil Marek Ďaloga. Poslední představení v Mladé Boleslavi však Kometě hrubě nevyšlo, Brňany zradily i jinak dobře sehrané přesilové hry, tentokrát se Holík a spol neprosadili v početní výhodě ani jednou.

Mladá Boleslav – Brno 5:1

Brno – Zlín 3:2p

Karlovy Vary – Brno 4:3
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75
9. Vítkovice 52 18 5 8 21 132:138 72
10. Olomouc 52 16 7 6 23 123:155 68
11. K. Vary 52 14 8 3 27 128:146 61
12. Plzeň 52 14 6 4 28 130:155 58
13. M. Boleslav 52 12 6 6 28 106:154 54
14. Kladno 52 7 4 10 31 120:196 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud