Tipsport Extraliga - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Kladno - 21. září 2021   17:30

K. Vary
20:54' Flek (Parkkonen, T. Hanousek) • 21:08' Kulich (O. Beránek) • 21:27' Koblasa (Kohout, Miškář) • 30:42' Pulpán (Kohout, O. Beránek) • 39:19' Redlich (Vondráček, Kohout) • 57:01' Vondráček (Kohout, Dlapa) • 58:58' Plutnar
7:4
(0:1, 5:1, 2:2)
Kladno
10:36' Kubík  (Donaghey, J. Strnad) • 36:04' Jágr  (Suchánek, Hlava) • 43:45' Plekanec  (Suchánek, Jágr) • 58:13' Baránek  (Wood, Jágr)
K. Vary
Micka, Hejduk – Brejcha, Šimánek
KV Arena, Karlovy Vary
3671 diváků
Kladno

Karlovy Vary - Kladno: Plutnar přes celé kluziště trefil prázdnou branku soupeře, 7:4

Pro dnešek je to ode mne vše a těšit se budu u příštího komentovaného zápasu. Přeji pěkný zbytek večera.
Ani v poslední třetině se fanoušci nenudili, nabídla hned čtyři góly. První střelil kapitán hostů Tomáš Plekanec. Dlouho se hrál bruslivý hokej na obě strany, kde měl více napilno spíše domácí gólman Filip Novotný. Tři minuty před koncem vstřelil branku domácí kapítán Tomáš Ondráček. Kladno poté začalo hrát bez brankáře a to se jim vyplatilo, Baránek totiž propálil Novotného a přiblížil Kladno na dostřel dvou branek. Plutnar ještě domácí ujistil parádním gólem přes celé hřiště a v závěřu třetiny už Kladno zůstalo bez gólu a zápas skončil 7:4 pro karlovarskou Energii.
Hráči utkání

Rytíři Kladno – Jaromír Jágr
HC Energie Karlovy Vary – Jiří Kulich
59'
Plutnar přes celé kluziště trefil prázdnou branku soupeře, 7:4
59'
Při power play se trefil Baránek, 6:4
59:22'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary, sednout si jde Hanousek. Kladno má tak příležitost snížit v posledních několika sekundách.
58'
Vondráček navýšil vedení ve vlastním oslabení, 6:3
58:58'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Přes celé hřiště se trefuje svou druhou trefou domácí obránce MICHAL PLUTNAR, který se přes celé hřiště nemýlil.
58:30'
Kladno opět hraje v šesti!
58:13'
Kladno právě vstřelilo branku!

Hosté nakonec v šesti využívají přesilovou hru. MAREK BARÁNEK po přihrávce Wooda dělovkou prostřelil Novotného!
58:08'
Oddechový čas pro hosty.
57:30'
Kladno riskuje v šesti hráčích!
57:01'

Plekanec se dostal ke střele a puk je za Novotným, a do protiútoku vyráží Energie! Opět ve vlastním oslabení se dostal do úniku Kohout s TOMÁŠEM VONDRÁČKEM, který po přihrávce prvního jmenovaného prostřelil Bowa. Asistence: Marint Kohou, Ondřej Dlapa.
56:17'
Při přechodu do útočného pásma pásma se Petr Koblasa (KVA) dopustil nedovoleného bránění.
55:53'
Koblasa puk protečoval až do útočného pásma, v něm se ale k puku dostali hosté a hra se přesouvá na druhou stranu.
55:40'
54:43'
Domácí v útočném pásmu přišli o kotouč a Kladno nyní napadá rozehrávku domácích. Ke střele se dokonce dostal Dvořáček, ale nakonec se hra stěhuje opět před Bowa.
54:12'
Úmyslný ofsajd zastavil Energetiky a hra se přesouvá před Filipa Novotného.
53:40'
Filip nyní za vlastní bránou podrazil Beránka a Energie bude hrát přesilovku.
53:12'
Račuk nyní prokličkoval mezi karlovarskou obranou, vystřelit se mu nepodařilo a o puk přišel.
52:43'
Po nepovedené akci domácích vyvážejí puk hosté, ale jejich akci zastavil hvizd jednoho ze sudích.
Dnešní utkání sleduje 3671 diváků.
52:15'
Hlava se snažil překvapit Novotného, ten ale jeho střelu chytil a rozehrává za bránu. Domácí v akci zastavil ofsajd a pokračovat se bude po komerční pauze.
51:26'
Osmíkova střela byla tečována a skončila v ochranné síti. Vhazuje ze po pravici hostujícího brankáře.
51:07'
Rohan se dostal ke kotouči v útočném pásmu a vyhodil jen za Bowovu bránu, kde se kotouče ujalo Kladno.
50:05'
Kristo se dostal do útočného pásma, tam ale kotouč rychle ztratil a Energii se nepodařilo ohrozit branku hostí.
49:26'
Domácí vyhazují a puk tečoval jeden z hostujících obránců, což dává možnost pro domácí vystřídat.
48:50'
Plutnar odzbrojil Jágra a v útočném pásmu se Osmíkovi nepodařilo trefit branku.
48:42'
Kladno se dostalo do útočného pásma a Novotný se dostal z brankoviště a po střetu s jedním z hostů ležel na zemi. Po přerušení se bude vhazovat po jeho pravici.
47:45'
Kulich z mezikruží orazítkoval pouze tyč Bowovy brány!
47:25'
Kohoutovu střelu tečoval jeden z obránců a ta skončila v ocharnné síti.
46:37'
Domácí gólman Novotný vyjel z brány a snažil se jet proti útočícímu Dotchimu, naštěstí pro domácí se snížit na rozdíl jediné branky nepodařilo.
46:12'
Ke střele se dostal Hanousek, tu ale nikdo netečoval a navíc letěla mimo a branku hostí tak neohrozila.
46:02'
V obranném pásmu si faulem pomohl Tomáš Plekanec (KLA) a po komerční pauze budou domácí hrát přesilovou hru.
45:40'
Dotchin nyní zakládá kladenský útok za svou bránou, u puku ovšem dlouho nevydrželi a do útoku se hrne Energie.
44'
Plekanec před brankou tečoval nahození Suchánka, 5:3
44:45'
Kladenští se opět snažili ohrozit Novotného branku, střelu vyrazil domácí brankář za sebe. Další střelu chytil lapačkou a vhazuje se tak po jeho pravé straně.
43:45'

Suchánkovo nahození skvěle tečoval Plekanec a Kladno tak snižuje na 5:3! Asistence: Jakub Suchánek, Jaromír Jágr.
42:49'
Kladno přesunulo hru do karlovarského obranného pásma, domácí se ale rychle dostali do útočné třetiny a střela jednoho z obránců Energie se k Bowovi nedostala.
42:05'
Karlovy Vary drží kotouč v pásmu a dokonce se dostali i do šance, ale neměl kdo odrazit do odkryté brány.
41:44'
Zrušené zakázané uvolnění vykazuje hru do středního pásma.
40'
Před koncem druhé třetiny se parádně Redlich, 5:2
40:10'
Po vyhraném vhazování se nahozením dostali do pásma domácí, ale dlouho se v něm neudrželi a Kladno vyráží do útoku.
40:01'
Druhou třetinu se podařilo začít lépe domácím, když vyrovnával Jakub Flek po asistenci Parkkonena a Hanouska. O druhou domácí branku se postaral mlaďoch Jiří Kulich po asistenci Beránka. A přesně po devatenácti sekundách se zvýšil náskok na 3:1 Petr Koblasa, který si vyměnil kotouč s Kohoutem a poté kličkou překonal Bowa. Lukáš Pulpán v půlce třetiny skóre změnil stav zápasu na 4:1. Kladnu se podařilo snížit v 37. minutě díky střele Jakuba Suchánka. Na to ale po třech minutách odpověděl Tomáš Redlich, který parádně vymetl šibenici Bowa.

Závěrečná třetina začne přibližně v 19:23.
40'
40:00'
39:19'

TOMÁŠ REDLICH si vyměnil kotouč s Kohoutem v situaci dva na jednoho a poté se mu podařilo vyméct Bowovu šibenici. Asistence: Tomáš Vondráček, Martin Kohout.
38:50'
Kohout hledal před brankou svého spoluhráče, přihrávka ale neletěla ideálně a nic dalšího domácí nevymysleli.
38:08'
Po neúspěšném pobytu v útočném pásmu se na druhou stranu dere Kladno, kterému se taky nic vymyslet nepodařilo.
37'
Další milník pro Jágra! Slaví 100. gól v extralize, 4:2
37:35'
Dvořáček pálil od modré a Novotný lapil jeho střelu.
37:00'
Hostující Strnad zavezl puk do útočného pásma, kde se nyní Kladno drží a vymýšlí další postup.
36:04'

Po krátkém pobytu v útočném pásmu se ke střele dostal Jakub Suchánek a po teči JAROMÍRA JÁGRA se kotouč dostal za Novotného. Asistence: Jakub Suchánek, Nicolas Hlava.
35:10'
Kladnu se nedaří dostat do útočného pásma a nakonec se jim podařilo jen vyhodit na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po Bowově pravici.
34:29'
Hosté sice vhazování vyhráli, ale puk na modré zachytil jeden z domácích obránců a hra tak zůstala v pásmu.
34:24'
Vypadalo to jako přesilová hra, hrálo se ale pět na pět. Po ráně od modré čáry puk tečoval hostující Kehar. Následuje komerční přestávka, po které se bude vhazovat v útočném pásmu Západočechů.
33:32'
Domácí se v pásmu zabydleli a dokonce měl šanci Hladonik, ten se ale nedokázal správně otočit a Energie tak pokračuje v tlaku na Bowa.
32:44'
Nahození za bránu domácích první dojel Strnad. Kladenští ale neudrželi puk v pásmu a dopředu míří domácí.
32:06'
31'
Pulpán ve spolupráci se spoluhráči využil únik v oslabení, 4:1
31:58'
Kohout se dostal k nepřesné rozehrávce hostů a puk ze středního pásma vyhodil za jejich bránu.
31:31'
Hostům se po vyhraném vhazování nepodařilo udržet puk v pásmu a byla pískána přihrávka rukou, která hru vykazuje do středního pásma.
30:42'

Ve svém oslabení se dostali domácí do situace tři na jednoho LUKÁŠ PULPÁN, Martin Kohout a Ondřej Beránek. Beránek nejdřív nahrál Kohoutovi a ten poté nahrál prvnímu jmenovanému, který prostřelil Bowa nad betonem! Asistence: Martin Kohout, Ondřej Beránek.
30:06'
Za pískotu fanoušků domácích odchází Dlapa na dvě minuty za držení.
29:25'
Kladno v útočném pásmu drží Jaromír Jágr, Novotný ale puk po střele od modré pokryl a vhazuje se tak po jeho pravici.
29:18'
Zakázané uvolnění i na druhé straně.
29:06'
Hanousek měl před sebou prázdnou bránu, ale puk netrefil ideálně a Kladno následně vyhodilo na zakázané uvolnění.
28:34'
Energie se na krátkou chvíli podívala do útočného pásma, hosté ale puk zavezli na druhou stranu.
27:58'
Puk se ocitl před Novotným, ale domácí obránce se zorientoval první a puk dostal do bezpečí.
27:28'
Kladno se dostalo ze svého útočného pásma vlastní chybou, jejich další postup ale zastavil ofsajd.
26:55'
Po nepřesné rozehrávce a krátkém pobytu Kladna v útočném pásmu se Kulich dostal ke střele na Bowa, ale ta byla tečovaná a k brankáři hostů se ani nedostala. Po reklamní pauze se bude vhazovat v útočném pásmu Energie.
25:36'
25:31'
Rachůnek se dostal k puku a byl sám na Bowa, po několika kličkách se mu ale nepodařilo ideálně zakončit.
24'
Kulich neproměnil nájezd a trefil horní tyčku
24:53'
Plutnar napadl rozehrávku hostů a na chvíli je tak zdržel. Později se Kladno dostává do útočného pásma, kde dlouho nevydrželo.
24:39'
Baránkovi nesedla střela od modré a k puku se tak dostal kapitán domacích Vondráček, který ale Bowa nepřekonal.
24:10'
Kladno kombinuje ve svém útočném pásmu, k vážnější střele se zatím nedostal.
23:45'
23:36'
Domácí Pulpán neuhlídal svou hokejku a síly se tak na deset sekund vyrovnají.
23:16'
Pulpán si na modré vyměnil kotouč s Kohoutem, další nepřesná nahrávka ale odehnala domácí z pásma.
23:01'
Kulich trefil jen horní tyč a skóre tak zůstává beze změn.
23:01'
Kulich byl faulován a má šancí zvýšit náskok!
22'
Koblasa ve spolupráci s Kohoutem využil přečíslení, 3:1
22'
Kulich bleskurychle otočil skóre utkání, 2:1
22:43'
Domácí nyní zásobují Bowa střelami, ten si s nimi ale poradil.
22:15'
Parkkonen se dostal k odraženému puku, ale hostující brankář se rychle přesunul a střelu pokryl.
21'
Flek tečoval střílený puk za záda brankáře, 1:1
21:45'
A domácí mají k dispozici přesilovou hru po faulu hostujícího Krista.
21:27'

PETR KOBLASA nahrál Martinu Kohoutovi, oba jeli dva na jednoho, Kohout nahrál zpět na prvního jmenovaného a ten si skvělou kličkou poradil s Bowem a zvýšil na 3:1! Asistence: Martin Kohout, Patrik Miškář.
21:08'

Po vyhraném buly se ke střele z bekhendu dostal Beránek, ovšem puk nečekaně pro Bowa tečoval jeden z obránců a JIŘÍ KULICH rozšťastnil fanoušky Karlových Varů! Asistence: Ondřej Beránek.
21:03'
Další akci měli domácí hned po prvním gólu, to si ale Bow pohlídal. Vhazovat se bude v obranné třetině Kladna.
20'
Dotchin tvrdě fauloval Kulicha
20:54'

Od modré vystřelil na hůl JAKUBA FLEKA obránce Patrik Parkkonen, který puk tečoval nad Bowovo rameno. Asistence: Patrik Parkkonen, Tomáš Hanousek.
20:10'
Puk se dostal k Novotnému a ten startuje útočnou akci domácích.
20:01'
První třetina se hrála ve velkém tempu, hodně se bruslilo. První šanci měli domácí krátce po první odehrané minutě, ale Průžkovi se podařilo trefit kladenského brankáře pouze do betonů. První přesilovka zůstala nevyužitá, ale gól dali hosté v půlce třetiny, když puk tečoval ADAM KUBÍK. Zbytek třetiny moc šancí nenabídl, kromě sedmnácti sekundové přesilové hry pět proti třem, ale tu domácí nevyužili. V závěru fauloval i hostující Baránek a Energie tak bude dohrávat přesilovku ve druhé třetině.

Druhá třetina začne přibližně v 18:25.
20'
20:00'
19:50'
Plekanec zachytil nahrávku od modré a kotouč tak vyhodil z obranného pásma.
19:41'
Baránek (KLA) zahrál nedovoleně a na 17 sekund bude pro domácí k dispozici přesilovka pět na tři.
19:24'
Při přerušení si kotle vyměnili vulgární pokřiky.
19:20'
Po střele Jiřího Kulicha ho nehezky dohrál Dotchin a Kulich se těžce zvedá ze země.
18:50'
Plekanec držel puk za brankou hostů a ztratil tak drahocenné sekundy přesilovky.
18:25'
Kladenským se podařilo puk vyhodit a měli tak šanci vystřídat.
18:18'
Hanousek se dostal ke střele na připraveného Bowa, který kotouč tečoval do sítě za bránou.
17:58'
Vondráček se snažil dostat před brankáře Bowa, ale nepodařilo se mu zakončit. Vybojoval alespoň faul a Energie bude mít šanci na srovnání.
17:22'
Puk do útočného pásma Kladna dostal Kubík, ovšem kladenští rychle o puk prišli.
16:51'
Kohout se pokusil překvapit brankáře hostů střelou z bekhendu, Bow byl ale připravený.
16:24'
Hostující Beran se dostal k puku a vyvezl kotouč až do útočného pásma.
15:42'
Průžek dostal puk do útočného pásma, kde se Energetici snaží bojovat, zatím se ke střele nedostali.
15:04'
Kladno v útočném pásmu hledá recept na další gól, ale nedostanou se ani ke střele.
14:20'
Po neúspěšném vyhození Rytířů se dostal k puku jeden z domácích hráčů, ale dále nic nevymysleli.
14:11'
Rachůnkovo nahození se středního pásma pokryl Bow a vhazuje se opět v útočném pásmu domácích.
13:20'
Energetici se snaží rozehrát z vlastního pásma, puk ale nedostali daleko a kladenští měli šanci zaútočit.
12:55'
Koblasu hledadl před bránou Havlín, ale první jmenovaný se k teči nedostal.
12:20'
K puku se po vhazování dostali karlovarští, kteří se ještě snažili udržet pásmo, to se jim ale nepodařilo.
12:16'
Kulich hledal před brankou Plutnara, ale jeho příhrávka byla nepřesná a Bow neměl problém puk přikrýt. Pokračovat se bude po komerční pauze.
11'
Kubík šikovnou tečí otevřel skóre utkání, 0:1
11:59'
Domácí v postupu k Bowovi zastavuje ofsajd.
11:47'
Hostující Bláha zachytil rozehrávku domácích na modré čáře útočného pásma, ke střele se ale nedostal.
11:30'
Kladno vyhodilo na zakázané uvolnění a vhazuje se po Bowově pravici.
10:36'

Donagheyovi se střelou od modré podařilo nahrát na teč ADAMOVI KUBÍKOVI, který tečí dostal puk za domácího brankáře. Asistence: Dakota Donaghey, Jakub Strnad.
10:07'
Z modré čáry otestoval Bowa Parkkonen, Bow jeho střelu chytil a puk nepustil.
09:17'
Jiří Kulich nahodil puk za branku hostů a Energie se díky tomu dostala do pásma, kde aktivně bojuje o puk.
09:06'
Přihrávku na modré čáře nezachytil jeden z hostujících útočníků a hra se tak přesouvá k Bowovi.
08:26'
08:07'
Kladnu se puk v pásmu udržet nepodařilo a díky tomu se domácím podařilo vystřídat.
07:46'
Račuk přihrál na modrou a Kladno je opět v útočném pásmu domácích.
07:22'
Karlovy Vary se osvobodili a můžou tak vystřídat.
06:50'
Rytíři se opět usazují v útočném pásmu a Daniel Kristo se dostal ke střele, puk za bránu ale nedostal.
06:28'
Hosté vyhráli buly, ale puk v pásmu neudrželi a Energie se osvobozuje.
06:26'
V útočné třetině se faulu dopustil Martin Osmík (KVA) a po komerční přestávce bude mít Kladno k dispozici přesilovou hru.
05:55'
Kohout se dostal ke střele na Bowa, střela byla ale tečovaná a karlovarští zůstávají v pásmu.
05:20'
Hosté aktuálně zůstávají v útočném pásmu a snaží se překonat brankáře domácích.
05:02'
Karlovy Vary vyhodili na zakázané uvolnění a vhazuje se tak znovu před Novotným.
04:56'
Račuk se dostal až ke střele na Novotného, ten ale puk pokryl a vhazuje se tak po jeho levici.
04:45'
Plutnar zakládá ve vlastním pásmu útočnou akci, která se ovšem nepovedla a k puku se tak dostali Rytíři.
03:53'
V pásmu opět domácí, Hanousek poslal na Bowa tvrdou ránu, ale před hostujícím gólmanem nebyl nikdo, kdo by puk dorazil.
03:20'
Hladonik se dostal ke střele na Bowa, ovšem brankáře hostů nepřekonal.
02:59'
Do hry se zapojil i domácí Filip Novotný, který za brankou puk vyhodil z pásma.
02:13'
Další pobyt v útočném pásmu pro hosty, ovšem se jim nepodařilo kombinovat a z pásma se tak sami vyhnali.
01:51'
Kladno v útočném pásmu přišlo o puk svou vlastní chybou a do útoku se tak dostávají domácí.
01:10'
Teď se do útočného pásma dostalo i Kladno, ale z brejku se Beránek dostal k nahrávce na Průžka, který z mezikruží trefil Bowa do betonů.
00:15'
Po buly, které vyhráli hosté, se Energie dostala do útočného pásma, kde o puk po chvíli přišla.
00:01'
Po minutě ticha pro Libora Kuchyňu se hráči připravují k úvodnímu buly.
Hráči už vjíždějí na ledovou plochu a za chvíli tak zápas začne.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Parkkonen, Plutnar, Dlapa, Pulpán (A), T. Havlín, T. Hanousek, M. Rohan – T. Rachůnek (A), Hladonik, Flek – Průžek, Kulich, O. Beránek – Koblasa, Miškář, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).

Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Kehar, Dotchin (A), Baránek, Donaghey, Wood, Suchánek (A), Nilsen – Hlava, Plekanec (C), Jágr – Kristo, Kubík, J. Strnad – Račuk, Filip, Dvořáček – M. Beran, Pitule, O. Bláha.

Rozhodčí: Micka, Hejduk – Brejcha, Šimánek.
Rytíři Kladno

Kladenští se po jednom "domácím" utkání představí v karlovarské KV Aréně. V posledním zápase, který Rytíři odehráli v Chomutově proti Litvínovu, vyhráli 3:2 a do tabulky tak dostali své první tři body, se kterými se aktuálně nachází na barážové čtrnácté pozici. V posledních třech zápasech nadále Kladno nestačilo na Liberec, proti kterému padli 2:3, a na Hradec Králové, kde vyšlo gólově naprázdno s výsledkem 0:3. Nejproduktivnějšími hráči jsou Nicolas Hlava (2+4), majitel klubu Jaromír Jágr (3+1) a Tomáš Plekanec (1+3).
HC Energie Karlovy Vary

Energie se po dvou venkovních utkání vrací před domácí publikum. Z posledních tří zápasů se energetikům podařilo získat 1 bod, a to v nedělním zápasu proti Olomouci, kdy v poslední třetině srovnali 2:2 a padli až v prodloužení. V posledních třech zápasech padli i v Hradci Králové 2:3 a stejně skončil domácí zápas proti Tygrům z Liberce. Ze sedmého místa se sedmi body tak budou Karlovy Vary bojovat o tři cenné body do tabulky. Nejproduktivnějšími hráči jsou Jiří Černoch (4+1) a Tomáš Rachůnek (1+4), ale po zranění z Hradce Králové se první jmenovaný zápasu účastnit nebude.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.