Tipsport Extraliga - Základní část - 58. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Sparta - 4. března 2022   17:30

K. Vary
54:40' T. Rachůnek (Flek, T. Mikúš)
1:4
(0:0, 0:2, 1:2)
Sparta
25:09' R. Horák  (Moravčík, T. Pavelka) • 26:51' M. Forman  (Chlapík, Z. Doležal) • 42:30' Moravčík  (Chlapík, M. Forman) • 47:00' Dvořáček
K. Vary
Svoboda, Šindel – Brejcha, Votrubec
KV Arena, Karlovy Vary
3237 diváků
Sparta

SESTŘIH: Karlovy Vary - Sparta Praha 1:4. Hosté potvrdili formu také na ledě Energie

Ode mě je to pro dnešek vše a u dalších online přenosů se s vámi na počtenou loučí Vlastimil Mourek.
Hráči utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Petr Koblasa
HC Sparta Praha: Matěj Machovský
A tak se i děje! V třetí části Sparta znásobila svůj náskok díky Michalu Moravčíkovi a Davidu Dvořáčkovi, který domácí zvládli je snížit. Jako jediný z domácích se trefil Tomáš Rachůnek.
59:36'
David Vitouch zaváží hru do útočné třetiny, kde se zápas nejspíš dohraje.
58:38'
Nepřesná přihrávka končí u Lukeše, Sparta zavřela své území.
57:33'
Jiří Kulich to zkusil od mantinelu, neprosadil se ale ani Patrik Parkkonen z následné dorážky.
57:00'
Ránu Davida Tomáška vyrazil Lukeš do rohu kluziště.
55'
Flek předložil Rachůnkovi před odkrytou branku, 1:4
55:56'
Energetici si vytvářejí tlak a zkouší ještě zkorigovat skóre.
54:40'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Tak přeci jen se Energii daří skórovat! Po passu Tomáše Mikúše pálil Jakub Flek a kus černé gumy do sítě doklepl TOMÁŠ RACHŮNEK. Asistence: Jakub Flek a Tomáš Mikúš.
Dnešní utkání sleduje 3237 diváků.
54:08'
Puk končí na střídačkách a následuje komerční přestávka.
53:40'
Souboj pokračuje, sudí zatím nepřerušují.
53:20'
Nyní se bojuje o puk v rohu kluziště.
52:51'
Sparťané se zase dopustili zakázaného uvolnění.
52:14'
Hosté si opět trochu nerozuměli a puk letí na icing.
51:33'
Brána Štěpána Lukeše byla posunuta mimo své obvyklé stanoviště a hra se tak přerušuje.
Komerční přestávka.
50:50'
Energetici rozehrávají za vlastní bránou a vyčkávají, než všichni dostřídají.
50:01'
Pražané se dopustili dalšího icingu a do nějakých útočných akcí se příliš nehrnou.
48:51'
Patrik Parkkonen od modré orazítkoval plexisklo za Machovského svatyní.
48:16'
Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.
47'
Dvořáček zakončil únik ranou nad lapačku, 0:4
47:00'
Sparta právě vstřelila branku!
Další nepřesnost na straně energetiků potrestána! Zadovku na modrou vystihl DAVID DVOŘÁČEK, který všem unikl a z mezikruží parádně vymetl pravý horní roh Lukešovy svatyně. Bez asistence.
46:15'
Ani jednomu z mužstev se nedaří udržet v útočné třetině.
45:10'
Hráči bojují v klinči o kotouč u mantinelu.
44:02'
Střelu Jiřího Kulicha vyrazil Machovský na Tomáše Vondráčka, jehož pokus vyrazil jeden z obránců do ochranné sítě.
42:30'
Jednomu z energetiků se nepovedlo vyhodit, kotouč si vzal Filip Chlapík, který přihrál MICHALU MORAVČÍKOVI, jenž prostřelil zoufalého Štěpána Lukeše. Asistence: Filip Chlapík a Miroslav Forman.
41:30'
Po passu Michala Řepíka pálil Vladimír Sobotka, Lukeš se však bleskurychle přesunul a puk vyrazil.
40:59'
Energie jde do tří! Za podrážení je vyloučen Michal Plutnar.
40:46'
Po několika střeleckých pokusech se daří domácím vyhodit.
40:34'
Nyní už v něm jsou a kombinují.
40:14'
Sparťané se zatím nedostali z vlastního pásma.
40:01'
Druhá část u konce! V té se potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš! Energetici svůj nápor z úvodu třetiny nedokázali zúročit a pak přišel na řadu útok hostů. Ti se během dvou minut dostali zásluhou Romana Horáka a Miroslava Formana do dvougólového vedení. Další třetina začne přibližně v 19:16.
40:00'
39:27'
Energetici hráli v šesti, za což následuje trest, který odpyká Jiří Kulich.
39:20'
38:57'
Petr Koblasa trefil rameno připraveného Michala Machovského.
38:23'
Západočeši vyčkávají s rozehrávkou za vlastní bránou.
37:34'
Hostům se sice nepovedlo vyhodit, energetici se ale vyhnali z pásma vlastní nepřesností.
37:20'
David Vitouch inkasuje dvě trestné minuty za podrážení.
36:39'
Puk skončil v hledišti a mezi hráči následovaly lehké strkanice.
35:58'
Pražané se dopustili úmyslného ofsajdu a bude se vhazovat po Machovského pravici.
35:15'
Střela Martina Weinholda od modré proletěla kolem tyče sparťanské svatyně.
34:01'
Energetikům se v útočné třetině nedaří nic vymyslet a Machovský nemá zrovna příliš práce.
32:49'
Nahození Michala Plutnara od modré doplachtilo do lapačky Michala Machovského.
32:16'
Po zákroku Štěpána Lukeše následuje komerční přestávka.
31:52'
Karlovarští se usadili v útočném pásmu, nedaří se jim najít finální přihrávku ke střele.
30:53'
Domácím se nedaří dostat z obranného pásma, hosté mají hru pod kontrolou.
29:52'
Machovský si po delší době sáhl na kotouč, musel lapačkou likvidovat střelu Víta Jiskry.
29:04'
Střela Tomáše Dvořáka šla mimo, tlak Sparty i tak nadále trvá.
27'
Přesilovku Pražanů využil dorážející Forman, 0:2
27:58'
Hosté kombinují na útočném území a hledají prostor ke střele.
26'
Hosty poslal do vedení tečí Moravčíkovy střely Horák, 0:1
26:51'
Přesilovka využita! Filip Chlapík nadvakrát vyslal kotouč směrem ke Štěpánu Lukešovi, který kus černé gumy vyrazil před sebe na hůl MIROLAVA FORMANA, jenž posílá Spartu do dvougólového vedení. Asistence: Filip Chlapík a Zdeněk Doležal.
26:24'
Postavení mimo hru ze strany Pražanů.
26:13'
Jiří Černoch poslal obloučkem kotouč na Machovského a se svými spoluhráči střídá.
25:44'
Sparta si navíc zahraje přesilovku, za držení si dvě trestné minuty odsedí Ondřej Dlapa.
25:09'
Po chvíli nátlaku vypálil od modré Michal Moravčík a kotouč přesně za záda Štěpána Lukeše svou tečí nasměroval ROMAN HORÁK. Asistence: Michal Moravčík a Tomáš Pavelka.
24:46'
Michal Řepík hledal Miroslava Formana, kterému v momentu ke střele přizvedl jeden z energetiků hůl.
24:07'
Hostující gólman vyrazil přízemní střelu Martina Weinholda mezi diváky a bude se vhazovat po jeho levici.
23:41'
Pražané vyhazují na zakázané uvolnění.
23:02'
Machovský v akci podruhé, nejprve lapil jedovatou střelu Tomáše Rachůnka a poradil si i s následnými dorážkami.
22:41'
V předbrankovém prostoru se puk odrazil k Petru Koblasovi, proti němuž se z bezprostřední blízkosti parádně vytáhl Matěj Machovský.
22:16'
Sparťané posílají žabku do útočného pásma a střídají.
21:45'
Dobře napadal Jan Hladonik a díky němu se energetici usadili v útočné třetině.
21:06'
Zatím to probíhá obdobně jako v první části, na kotouči jsou hosté, domácí se nedostali za půlící čáru.
20:54'
Puk letí za Machovského bránu, obě mužstva střídají.
20:33'
Nahození Tomáše Dvořáka tečoval David Tomášek mimo.
20:06'
Energetici vyhráli vhazování, vzápětí však vyhodili na zakázané uvolnění.
20:01'
Nic kloudného se jim vymyslet nepodařilo, a tak první část končí za bezbrankového stavu. Úvodních deset minut měli výraznou převahu hosté, s vyloučeními se karta začala postupně obracet. Oba brankáři zatím drží stoprocentní úspěšnost. Další třetina začne přibližně v 18:22.
20:00'
19:26'
Hosté se za pomoci několika šťastných odrazů propracovali do útočné třetiny, kde hledají prostor ke střele.
18:50'
Nepřesná přihrávka doplula až za bránu Štěpána Lukeše, v závěru mají herní převahu Západočeši.
18:20'
Sparta je kompletní.
18:10'
Energetici se dopustili icingu.
18:04'
Po Koblasově ráně z nápřahu se před Machovským utvořil závar, ze kterého se nikomu z domácích nepovedlo prosadit.
17:40'
Tomáš Vondráček hledal křižně připraveného Petra Koblasu, Tomáš Dvořák kotouč tečoval do hlediště.
17:18'
Tahle přesilová hra se Energii vůbec nedaří, nyní se dopustili ofsajdu.
17:07'
Jakub Strnad unikl domácí obraně a provětral lapačku Štěpána Lukeše.
16:51'
Z první pálil Jakub Flek, jenže trefil přesouvajícího se Matěje Machovského.
16:29'
Michal Plutnar na modré ztratil puk a Roman Horák tak vyhazuje.
16:20'
Další přesilovka pro Energii, Michal Moravčík je vyloučen za podrážení.
15:52'
Petr Koblasa těsně nedosáhl na přihrávku Jiřího Černocha a píská se zakázané uvolnění.
15:13'
Jakub Flek unikl po levé straně a zkusil to z ostrého úhlu, po Machovského zákroku hosté vyhazují na icing.
14:30'
David Dvořáček unikl úplně sám, jenže na Štěpána Lukeše nevyzrál.
13:55'
Po passu Dalimila Mikysky střílel Martin Kohout, Machovský nadále stoprocentní.
13:05'
Karlovarští si při pobytu v útočné zóně pořádně nepřihráli a ke střele se nedostali. Na puku je tak opět Sparta.
12:16'
11:48'
Jan Hladonik našel v předbrankovém prostoru Jakuba Fleka, jenž trefil připraveného Machovského.
10:54'
Hosté se osvobozují a v klidu střídají.
10:16'
Prvním vyloučeným je Roman Horák (SPA) za faul loktem na Jana Hladonika (KVA).
10:02'
Energetici narušili rozehrávku hostů a kombinují v útočné třetině.
09:06'
Puk se dostal k osamocenému Adamu Poláškovi, jenž vyčkával na střelu příliš dlouho, jelikož ji zblokoval Vít Jiskra, a Štěpán Lukeš tak neměl moc práce.
08:30'
Po chvíli nepřesností na obou stranách rozehrávají hosté za vlastní svatyní.
07:51'
Nyní se energetici dopustili zakázaného uvolnění a tlak od Pražanů bude ještě chvíli přetrvávat.
07:17'
Na ledě je to nadále ta samá píseň. Hosté mají převahu a kombinují v útočném pásmu, zatímco domácím se nedaří skoro vůbec nic.
06:23'
Při komerční pauze domácí fanoušci vytáhli choreo podporující Ukrajinu. Přidává se sparťanský kotel s pokřiky směrem k Ukrajině. Krásný moment!
06:23'
Martin Rohan z levého kruhu vypálil, střelu ještě tečoval Filip Chlapík do výstroje svého brankáře.
06:07'
Matěj Machovský si podruhé sáhl na kotouč, bylo to ovšem po nahození Lukáše Pulpána ze středního pásma.
05:35'
Ránu Davida Němečka od modré lapil Lukeš do své lapačky.
05:06'
Po nahození jednoho ze svých spoluhráčů se před Štěpánem Lukešem octl úplně sám Tomáš Šmerha, na několik pokusů však výtečného domácího brankáře nepřekonal.
04:55'
Petr Koblasa z pravé strany provětral lapačku Matěje Machovského.
04:04'
Jiří Kulich přenesl hru do útočné třetiny, kde se se svými spoluhráči na chvíli zdržel, brzy je ovšem opět vyhnali hosté.
03:20'
Filip Chlapík chtěl prokličkovat do mezikruží, v jeho záměru ho zarazil Tomáš Mikúš.
02:40'
Nyní se bojuje o kotouč v rohu kluziště za Štěpánem Lukešem.
02:07'
Ani teď to Karlovarským nevyšlo, Sparťané rozehrávají za Matějem Machovským.
01:22'
Pražané se štěstím ještě na chvíli udrželi pásmo, energetici se stále k ničemu pořádnému nedostali.
00:40'
Zpoza kruhů otestoval Štěpána Lukeše Tomáš Dvořák, domácí gólman puk vyrazil betonem.
00:25'
Sparta stále na puku, domácí se nedostali dál než do středního pásma.
00:07'
Úvodní buly ovládli hosté, kteří se ihned vrhli do útočného pásma a donutili soupeře k zakázanému uvolnění.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: Š. Lukeš (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, Parkkonen, D. Mikyska, Pulpán (A), Weinhold – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, Flek – Kulich, Hladonik, Vondráček (C) – Koblasa, Černoch, Kohout – Průžek, Jiskra, Osmík.
Trenér: Martin Pešout

HC Sparta Praha: Machovský (J. Hudáček) – Matuškin, Tomáš Dvořák, A. Polášek, T. Pavelka, Moravčík, David Němeček, M. Jandus – Buchtele, Chlapík, Tomášek – M. Forman, Sobotka, M. Řepík – Šmerha, R. Horák, Z. Doležal – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček.
Trenér: Josef Jandač

Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Brejcha, Votrubec.
HC Sparta Praha

Čtyři poslední utkání v řadě vyhrála Sparta za plný bodový zisk, což ji posunulo v tabulce na třetí místo, které zaručuje přímou účast ve čtvrtfinále play off. O účast v elitní čtyřce ale bojuje ještě celkem šest mužstev. Jandačova družina proto nemá vůbec nic jistého a musí bojovat až do posledního kola. V úterním zápase ve Zlíně chybělo sparťanským trenérům hned několik opor. Z důvodu zranění chybělo úročné duo Tomášek – Kaše. Viróza do zápasu nepustila obránce Mikliše, Pavelku ani Matuškina a útočník Stoljarov chyběl kvůli disciplinárnímu trestu. Naopak do sestavy se po delší době vrátil zkušený forvard Buchtele.
HC Energie Karlovy Vary

Situace je na straně hokejistů z lázeňského města kritická. Pro pomyšlení na předkolo play-off musí opravdu zabrat. Na dvanáctou příčku brněnské Komety ztrácí už čtyři body hlavně kvůli nevýrazným výkonům v posledních dnech. Ve hře je ještě 9 bodů. Jisté ale je, že už to karlovarští hokejisté nemají úplně ve svých rukou. Musí zbylé tři duely vyhrát a doufat, že někdo z jejich konkurentů klopýtne. Z posledních pěti utkání brali body pouze jednou a to doma proti Mladé Boleslavi. Právě na ledě Bruslařů se představili naposledy. Vyrovnané utkání uteklo energetikům v závěru, kdy si nechali zasadit rozhodující ránu na 2:3 a nebrali ani bod.

„Čeká nás předposlední domácí zápas s těžkým soupeřem, Sparta bojuje o první čtyřku. Nicméně teď všechny týmy bojují o postavení v tabulce, takže všechny ty zápasy budou víceméně stejně těžké. Musíme navázat na dobré domácí výkony, doma před našimi fanoušky jsme vždy o něco silnější a produktivnější. Uděláme vše pro to, abychom získali co nejvíce bodů, které potřebujeme, protože všichni se chceme porvat o co nejlepší postavení v tabulce. Týmový výkon, maximální nasazení, obětavost – věřím, že to nám pomůže k úspěchu,“ říká o nadcházejícím utkání asistent trenéra Tomáš Mariška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.