Tipsport Extraliga - Základní část - 52. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Zlín - 13. února 2022   15:30

K. Vary
02:32' Černoch (D. Mikyska) • 13:03' Kulich (Weinhold, Vondráček) • 14:15' T. Havlín (T. Rachůnek, Hladonik) • 43:05' Pulpán (T. Rachůnek, T. Mikúš) • 54:46' Vondráček (T. Havlín)
Zlín

SESTŘIH: Karlovy Vary - Zlín 5:1. Berani nezvládli ani druhé venkovní utkání v řadě za sebou

Hráči utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Tomáš Vondráček
PSG Berani Zlín: Pavel Kubiš
59:47'
Ofsajd Zlína, domácí fanoušci už děkují svému týmu za podaný výkon.
59:27'
Zlínští ještě kombinují v útočné třetině, domácí je brzy vyhánějí.
59:04'
Puk letí mimo hrací plochu a bude se vhazovat po Habalově pravici.
59:00'
Probíhá poslední minuta zápasu.
58:19'
Pavel Kubiš z kruhů trefil Habalův levý beton.
57:38'
Postavení mimo hru ze strany Beranů.
57:14'
Na ledové ploše se toho opět moc neděje, zápas se opravdu už jen dohrává.
56:14'
Domácí drží hru u zlínské branky.
54:46'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Odbyla pátá! Pět minut před koncem ujela karlovarská pětka TOMÁŠ VONDRÁČEK po pravé straně a následnou ranou zpoza kruhů zvyšuje na 5:1! Asistence: Tomáš Havlín.
53:53'
Energetici kombinují v útočném pásmu a nyní kontrolují hru.
53:24'
Zakázané uvolnění hostů.
52:51'
Ondřej Dlapa o mantinel vyhazuje a oba celky mezitím střídají.
Dnešní utkání sleduje 1000 diváků.
52:20'
Po ofsajdu Energie následuje komerční přestávka.
52:09'
Na ledě se toho moc neděje, zápas se nejspíš jen dohrává.
51:47'
Energetici kombinují v útočném pásmu, nedaří se jim však najít prostor ke střele.
50:34'
V prostoru mezi kruhy zkusil kotouč dorazit Martin Kohout, Daniel Huf puk ovšem včas zalehnul.
49:46'
Hosté drží kotouč za bránou a vyčkávají s rozehrávkou.
48:54'
Zpoza kruhů z první vypálil Tomáš Havlín, jeho ránu Huf lapil dobrým zákrokem lapačkou.
48:09'
Hladonik zpoza brány rozvlnil pouze boční síť.
47:02'
Puk končí mimo hrací plochu a čeká nás vhazování ve středovém kruhu. Následuje komerční přestávka.
46:20'
Nepřesná rozehrávka Beranů a je odpískáno zakázané uvolnění.
45:40'
Zlíňané se ještě snaží útočit, Habal všechny pokusy úspěšně kryje.
45:05'
44'
Pulpán využil dvojitou přesilovku svého celku, 4:1
44:27'
Energetikům se nedaří nic vymyslet a nyní se dopustili ofsajdu.
43:05'
Berani zůstanou ve třech, za hákování měl jít na dvě minuty na trestnou Ondřej Němec, jenže za protesty dostal ještě osobní trest deset minut plus do konce utkání. Dvě minuty odpyká Antonín Honejsek
43:05'
Berani schytali ještě nějaký trest, sudí stále debatují.
43:05'
Dvojitá přesilovka využita! V kombinaci po přihrávce Tomáše Rachůnka propálil Hufa od modré LUKÁŠ PULPÁN. Asistence: Tomáš Rachůnek a Tomáš Mikúš.
42:38'
Pavel Sedláček (ZLN) inkasuje dvě trestné minuty za hákování.

A Berani jdou do tří! Vyloučen je za nesportovní chování ještě Pavel Kubiš.
42:11'
Karlovarští se dopustili zakázaného uvolnění.
41:24'
Jan Hladonik zkusil zakončení zpoza branky, neprosadili se ale ani jeho dorážející spoluhráči.
40:40'
Zatím nikdo nevystřelil, energetici vyčkávají s rozehrou na vlastní polovině.
40:05'
Vhazování pro Energii, ti ihned nahazují za Hufovu klec.
40:01'
V druhé části jsme moc zajímavou podívanou nedostali. Hrálo se vyrovnaně, od druhé poloviny zápasu ovšem začali iniciativu přebírat hosté a domácí hráli dlouho pod tlakem. Vladislav Habal ale odmítl podruhé inkasovat a zatím domácí drží. Další třetina začne přibližně v 17:19.
40:00'
39:36'
Domácí ke konci třetiny ještě tlačí na svého soupeře.
39:22'
Redlich už se za pomoci spoluhráčů dostal na střídačku a může se pokračovat ve hře.
39:22'
Tomáš Redlich schytal ránu od modré přímo do obličeje a svíjí se bolestí na zemi.
39:07'
Rachůnek zahodil kotouč do útočné třetiny a s jeho spoluhráči jedou na střídačku. Mezitím se do hry vrátili Tureček a Hejcman.
38:32'
37:54'
Pavel Kubiš zastihl domácí rozehrávku a vydal se k Vladislavu Habalovi, po objetí ležícího Pulpána vystřelil do Habalovy náruče.
37:34'
Nepřesnost domácích pokračuje, nyní se dopustili zakázaného uvolnění.
37:18'
Přihrávku Martina Kohouta vyrazil jeden z hostů až k Habalovi.
36:47'
Z rohu kluziště si ke střele vybruslil Kohout, jenže minul.
36:32'
Bedřich Köhler (ZLN) po vhazování bezdůvodně zásobil krosčeky ležícího Tomáše Mikúše (KVA) a je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
36:25'
Energetici se dopustili ofsajdu, který sudí navíc posoudil jakožto úmyslný.
35:54'
Ondřej Němec drží puk v obranném pásmu a vyčkává na rozehrávku.
35:11'
Hosté kombinují, nedaří se jim však finální přihrávka na střelu.
34:19'
Sudí se po delší poradě rozhodli pro vyloučení Davida Turečka (KVA) a Darka Hejcamana (ZLN) dvojitým menším trestem za hrubost. Pokračuje se ve hře 5 na 5.
34:19'
Nyní bylo u Habala velmi dusno, Suhradovu střelu se snažilo dorazit několik hráčů, vše vyústilo v hromadnou strkanici a budou následovat tresty.
33:36'
Berani usazeni v útočné třetině a opět mají více ze hry oni.
32:26'
Ferenc při pokusu o střelu zlomil hůl a chtěl toho využít Jiří Kulich, který přebruslil celé hřiště a nakonec zakončil do Hufovy náruče.
32:17'
Radek Veselý objel karlovarskou svatyni a zkusil to z otočky, Habal kotouč vyrazil před sebe a následně jej lapil.
32:01'
Další icing Zlína.
31:40'
Někteří z hostů už jsou dlouho na ledě a navíc teď vyhodili na zakázané uvolnění.
31:12'
Berani se dopustili postavení mimo hru.
30:45'
Energetici se za pomoci odrazů dostali do útočné třetiny, kde se nyní bojuje u mantinelu o kotouč.
Komerční přestávka.
30:12'
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění, Berani stále tlačí.
29:56'
K odraženému kotouč v mezikruží přispěchal Pavel Sedláček, který trefil překvapeného Habala do ramene.
29:31'
Patriksu Zabusovsovi střela z kruhů nesedla a puk tak letí mimo.
28:51'
Martin Novotný prokličkoval až k Habalovi, který jeho ránu vyrazil.
28:26'
Tlak Zlína přetrvává, nedaří se jim však vystřelit.
27:39'
Petr Koblasa se nacházel v pěkné pozici pro únik, jenže pass od Tomáše Rachůnka nedokázal zpracovat a puk tak klouže na icing.
27:26'
Berani se utábořili v útočné třetině a kombinují.
26:37'
Lukáš Pulpán trefil z první hráče stojícího před sebou a hosté se tak vydávají do útoku.
26:26'
Ondřej Němec nepřihrál Pavlu Kubišovi přesně a puk letí na zakázané uvolnění.
25:27'
Z levého mantinelu zkusil Hufa překvapit Vít Jiskra, zlínský gólman však zůstal pozorný.
24:33'
Hraje se vyrovnaný hokej na obě strany a nedá se říct, že by měl někdo herní převahu.
24:06'
Nahození od modré Vladislav Habal pro jistotu kryje před dojíždějícími útočníky.
23:41'
Střela Tomáše Havlína je sražená a puk si tak znovu berou hosté.
23:16'
Jiří Kulich se zkusil drze protáhnout skrz obranu, puk mu ale ujel.
22:52'
Další nepřesná přihrávka se klouzala na zakázané uvolnění, sudí však rozpažili a Ondřej Dlapa tak musí hrát.
22:13'
Do rány Pavla Kubiše se obětavě položil Lukáš Pulpán, jenž následně sklidil potlesk ochozů KV Areny.
22:03'
Další icing Beranů.
21:56'
Nahození Jiřího Černocha nikdo netečoval, a tak Daniel Huf kotouč pokryl bez problému.
21:40'
Zlínští se dopustili zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před Hufa.
21:23'
Ofsajd ze strany Beranů.
20:11'
Zlín se po vhazování pouští do útočné třetiny.
20:01'
První část začala nátlakem hostů, radovali se ovšem domácí. Hned z první střely na bránu se prosadil Jiří Černoch. Poté se mužstva spíše oťukávala a herní převahu měl Zlín. V čase 13:03 se puk však příhodně odrazil k Jiřímu Kulichovi, který kus černé gumy zametl do sítě. Minutu po něm v přesilovce se prosadil ještě Tomáš Havlín a stav byl už 3:0. Uklidňující branku dali hosté minutu a půl před sirénou, trefil se Jiří Karafiát. Další třetina začne přibližně v 16:22.
20:00'
19'
Karafiát vystřelil a využil dobré clony Kubiše, 3:1
19:48'
Po Hladonikově passu to zkusil Tomáš Vondráček, Hufa ale nepřekonal.
18:24'
Zlín právě vstřelil branku!
Nenápadnou střelu zpoza kruhů vyslal Jiří Karafiát, skvělou práci před Habalem ale předvedl PAVEL KUBIŠ, který z clony včas uhnul a tečoval puk, který tak prošel mezi Habalovými betony až do sítě. Jiří Karafiát.
17:28'
Jan Hladonik unikl po levé straně a chtěl přihrát do slotu, jeho spoluhráči byli ale obsazeni tak obkroužil zlínskou bránu a zkusil zakončit sám, Huf se však včas přesunul.
16:35'
Zlínští se sami vyhnali z pásma a musí začít od vlastní brány.
16:03'
Berani mají nadále herní převahu a jsou více na kotouči, nedaří se jim ale vystřelit.
15'
Havlín celou akci započal a taky dokončil, 3:0
15:38'
Hosté drží hru v útočné třetině a chtějí něco udělat se stavem.
14'
Kulich šikovně zametl puk mezi betony gólmana, 2:0
14:15'
To byla paráda! Vše začal TOMÁŠ HAVLÍN, který přihrál ze středního pásma na modrou čáru Janu Hladonikovi, ten křižně přihrál Tomáši Rachůnkovi, který našel nehlídaného Havlína, a ten prostřelil Daniela Hufa ranou do levého horního rohu branky. Asistence: Tomáš Rachůnek a Jan Hladonik.
13:38'
Přesilovka pro domácí, za podrážení je vyloučen Bedřich Köhler.
13:03'
Znovu to byl kapitán domácích, kdo zavezl hru do útočné třetiny, tentokrát se vydal na Daniela Hufa sám. Puk se hostující brankář před sebe na hůl Martina Weinhodla, jehož rána se od obránců odrazila k JIŘÍMU KULICHOVI, jenž kotouč zametl mezi Hufovy betony. Asistence: Martin Weinhold a Tomáš Vondráček.
12:39'
Tomáš Vondráček ujel po levé straně až za Hufovu klec, odkud přihrál do předbrankového prostoru Jiřímu Kulichovi, jehož pokus skončil v Hufově náruči.
12:25'
Sudí zahlazovali nerovnost v ledě, už se ale může začít hrát.
12:09'
Do samostatného úniku se dostal Tomáš Mikúš, z mezikruží ovšem mířil vedle.
11:38'
Delší chvíle bez střely, nikomu se nedaří udržet útočné pásmo.
10:37'
Po delší době se do útočné třetiny podívali domácí, nic kloudného však nevymysleli a kotouč má znovu jejich soupeř.
10:20'
Stejný hráč to zkusil z kruhů podruhé, výsledek byl ale stejný.
09:55'
Patriks Zabuzovs dorazil ideálně odražený kotouč těsně nad.
09:41'
Kotouč končí na karlovarské střídačce a bude se vhazovat po Habalově lavici.
09:18'
Berani nadále pokračují v kombinování, nedaří se jim však najít ideální prostor ke střele.
08:52'
08:23'
Tomáš Vondráček zavezl kotouč až za Hufovu bránu a ukrojil podstatnou část ze zbývajícího času v solabení.
08:00'
Z kruhů to zkusil Zabusovs, jenže jeho rána přesně doprostřed brány a tak Habal kryje tento kotouč v pohodě.
07:36'
Hosté ostřelují Habalovu svatyni, ten zatím všemu odolává.
06:52'
Prvním dnešním vyloučeným mužem je Ondřej Dlapa (KVA) za hákování.
06:38'
Berani čekají na rozehrávku za bránou, na ledě se toho teď moc nedělo.
05:40'
Nyní se bojuje o kotouč v rohu kluziště za Habalem.
05:00'
Tomáš Vondráček poslal puk do bezpečí a s jeho spoluhráči bruslí na střídačku.
04:16'
Přihrávka Martina Novotného nebyla přesná a domácí mohou v klidu rozehrát u své brány.
04:03'
Puk končí v ochranné síti za Danielem Hufem a hra se tak přerušuje.
3'
Černoch se prosadil po individuální akci, 1:0
03:33'
Berani chtějí vyrovnaný stav zpět a kombinují v útočné třetině.
02:32'
Hned z první střely padla branka! JIŘÍ ČERNOCH si vzal kotouč ve středním pásmu a ujel s ním až do levého kruhu, odkud zpoza obránce vystřelil a zaskočený Daniel Huf pak jen lovil kus černé gumy ve své síti. Asistence: Dalimil Mikyska.
02:17'
Ofsajd ze strany Zlína.
02:01'
Hosté zatím mají ze hry více, Západočeši si skoro nesáhli na puk.
01:15'
A hned po té první bylo u karlovarské brány dusno po střele Jakuba Ference, žádnému z jeho spoluhráčů se ale kotouč do brány dorazit nepodařilo.
00:43'
Zlínští znovu pronikají k Habalovi, střelu jsme zatím žádnou neviděli.
00:05'
Úvodní buly vyhráli hosté, kteří ihned nahodili do pásma, tam ale byli dříve energetici.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Š. Lukeš) – Pulpán (A), T. Havlín, Dlapa, Parkkonen, D. Mikyska, Weinhold, Tureček – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, Koblasa – Kulich, Hladonik, Vondráček (C) – O. Beránek, Černoch, Kohout – Redlich, Jiskra, Osmík.
Trenér: Martin Pešout

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) – M. Novotný, Gazda, O. Němec (A), Suhrada, Hamrlík, Ferenc – Honejsek, Claireaux, Mallet – Kubiš (C), R. Veselý, Zabusovs – Köhler, Hejcman, Michasjonok – P. Sedláček (A), Makarenko, Karafiát.
Trenér: Luboš Jenáček

Rozhodčí: Hradil, Šindel – Lederer, Gerát.
PSG Berani Zlín

Zlín je stále poslední. I když Berani v posledních kolech předvádí zlepšené výkony, na posun tabulkou to nestačí. Ještě lépe než Zlínští totiž hraje předposlední Kladno, které má na přímou sestupovou příčku po pátečním zápase náskok již čtrnácti bodů. Hokejisté z Baťova města tak mají v neděli v Karlových Varech jednu z posledních možností, jak si udržet šanci na vyhnutí se přímému pádu do Chance ligy. Jak jsme zmínili v úvodu, Zlín zažívá nejlepší období sezony, když z posledních sedmi utkání vyhrál hned čtyři, z toho však tři na domácím ledě. Venku to žlutomodrým nejde, z 25 duelů zvládli vítězně pouze pět.
HC Energie Karlovy Vary

Energetici si drželi formu sedmi bodovaných utkání v řadě. Navíc porazili v prodloužení lídra tabulky a zdálo se, že se jim závěr základní části vydaří. Jenže přišlo utkání proti Kladnu. Karlovarští na chomutovském ledě ztráceli od první minuty a v první části už inkasovali dvě branky. Zbytek zápasu se odehrával v podobném duchu a poslední ránu zasadili Středočeši svému soupeři ve třetí dvacetiminutovce. Nepovedenou přihrávku vystihl v dvojitém oslabení Tomáš Plekanec, jenž následně překonal i Štěpána Lukeše. Kladenští přidali ještě jednu branku a deklasovali energetiky 5:0. Ti však i nadále zaujímají 12. pozici, jelikož si Litvínov opět nepohlídal závěr a dovolil Českým Budějovicím zápas otočit a vyhrát. Kladno se dostalo na dostřel pouhých šesti bodů, Energie má však stále odehráno méně zápasů.

Že je ovšem nezbytné uhrát body v každém z nich si je dobře vědom i karlovarský útočník Petr Koblasa:„Zápas s Kladnem nám vůbec nesedl, v neděli musíme předvést daleko lepší výkon. Předtím jsme ale hráli dobře a pravidelně bodovali. Každá série jednou končí. My ale máme nějaké zápasy k dobru a věříme, že nám pomohou tabulkou vzhůru. Vrátíme se k výkonům před Kladnem a jsem přesvědčený o tom, že zase budeme bodovat.“
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.