Tipsport Extraliga - Základní část - 60. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Sparta - 8. března 2022   17:20

Ukončeno
Kladno
53:30' Melka (M. Indrák)
1:4
(0:2, 0:1, 1:1)
Sparta
13:34' Vitouch  (Tomášek, Chlapík) • 17:34' Chlapík  (Tomášek, R. Horák) • 39:33' David Němeček  (Z. Doležal, Chlapík) • 58:06' Tomášek  (Vitouch)
Kladno
Sestavy:
Bow (21. Janus) – Kehar, Arzamascev, Ticháček, K. Wood, J. Suchánek (A), Baránek – A. Kubík, Plekanec (C), Hlava – Pytlík, Zikmund, Melka – Jágr, M. Indrák, M. Beran – Babka, Kuťák, Donaghey.
Rozhodčí
Jeřábek, Úlehla – Brejcha, Lederer
O2 Arena, Praha
14512 diváků
Sparta
Sestavy:
Machovský (21. J. Hudáček) – T. Pavelka (A), Tomáš Dvořák, David Němeček, M. Jandus, Mikliš, Jurčina – Buchtele, R. Horák, Šmerha – Chlapík (C), Vitouch, Tomášek – M. Forman (A), Prymula, Z. Doležal – J. Strnad, Stoljarov, Dvořáček.

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Kladno - Sparta Praha 1:4. Chlapík v zápase pro Ukrajinu srazil Kladno

Přenos se aktualizuje automaticky

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 14512 diváků.
Střely na branku: 19 – 34
Je dobojováno. Kladno ve třetí třetině snížilo na rozdíl dvou branek, ovšem Sparta v závěru své vedení pojistila střelou do prázdné branky a zapsala poslední tři body v základní části. Pojistila si tak třetí pozici a nyní už může pilovat formu na nadcházející vyřazovací boje. Kladno se zase bude chystat na baráž.
Konec zápasu.
59'
Tomášek potrestal hru Rytířů bez brankáře
59:35'
Janus si připisuje ještě zákrok proti Doležalovi. Puk je u mantinelu, kde o něj ještě bojují hráči obou celků.
58:47'
Sparťané zase zahrozili před kladenskou klecí, ale obránci i Janus zabránili další přesné střele Pražanů. Nyní mají puk Rytíří a otáčejí hru.
58:06'
Sparta právě vstřelila branku!
Je hotovo. DAVID TOMÁŠEK v útočném pásmu od pravého hrazení nasměroval puk do zcela prázdné klece Kladna a pojišťuje sparťanské vedení – 1:4. Asistence: David Vitouch.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:45'
Kladno je v šesti hráčích a bez brankáře!
57:38'
Mela před brankou Sparty, u odkryté klece zabránila hůl Hudáčka skórovat Beranovi.
57:26'
Oddechový čas si vyžádala lavička Kladna.
57:26'
Hudáčkův zákrok a hra je přerušena, za chvíli se bude vhazovat před jeho klecí.
56:47'
Nicolas Hlava se neprosadil skrze beky Sparty, nicméně Kladno stále drží útočné pásmo a ještě to zkouší před Júliem Hudáčkem.
56:16'
Po nepřesné souhře Sparty unikli před Hudáčka hráči Kladna, ale slovenský gólman ve službách Pražanů si poradil a puk má ve své moci.
55:16'
David Tomášek a po něm Ondřej Mikliš, oba ale Januse neprostřelili. Na druhé straně pak neprošel skrze pevnou obranu Sparty Jaromír Pytlík.
53:30'
Kladno právě vstřelilo branku!
Hezká akce Miroslava Indráka, který poté místo střely zvolil přihrávku před klec soupeře a tam přesně zakončil ANTONÍN MELKA, který tak sparťanům bere čisté konto – 1:3. Asistence: Miroslav Indrák.
53:17'
Oba týmy jsou v plném počtu.
52:33'
Jedovatou střelu zastavil švihem lapačky Jaroslav Janus a opět podržel svůj tým. Následně nechal hru plynout a poslal puk svým spoluhráčům a ti míří dopředu.
51:36'
David Tomášek zakončil v pádu, ale nakonec proti němu hůl vytáhl Jaroslav Janus a hned poslal puk do středního pásma.
51:17'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Kyle Wood – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Filip Chlapík – 2 min., podrážení).
51:08'
Od vlastní branky se snažili jít na druhou stranu Rytíři, ale Filip Chlapík získal puk a už se snažil ho přihrát spoluhráči, ale z této akce nezapršelo.
50:21'
Miroslav Forman našel zpětnou přihrávkou najíždějícího Patrika Prymulu, který z prostoru mezi kruhy švihl do puku a zaměstnal tak opět Jaroslava Januse v kladenské kleci.
49:54'
Hra je přerušena, vhazovat se bude zase před Janusem, tentokráte po jeho levici.
49:14'
Nyní zase pálil nebezpečně od modré čáry David Němeček, jeho skákavá střela se zastavila před Janusem a ten ji pokryl. Hra je zastavena, buly po pravé ruce Jaroslava Januse.
48:11'
Jágr byl připraven mezi kruhy, hned po tom, co na něho šla přihrávka, ji však kladenská osmašedesátka dobře nezpracovala a rázem bylo po akci.
47:42'
Nyní je na řadě další komerční přestávka.
46:53'
Kladno je kompletní.
46:24'
Kladno se zatím velmi dobře brání, nyní vyvezlo puk do pásma Sparty a šetří vteřiny ze svého oslabení.
45:43'
Miroslav Forman číhal na hraně levého kruhu, přihrávky se nedočkal. Na druhé straně pak střílel Tomášek, ale jeho pokus byl sražen mimo.
44:53'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Kehar – 2 min., vysoká hůl).
44:42'
Pražané po vhazování ve vlastním pásmu uháněli směrem dopředu a chtěli zahrozit před Janusem, ale ten si připsal další zákrok i za pomoci Kehara.
44:02'
Sparta je v plném počtu.
43:50'
Miroslav Forman ve vlastním oslabení jel se spoluhráčem dopředu a na levé straně pálil z první, ale tahle velká šance gólem nekončí!
42:38'
Kladenští zavezli puk do útočného pásma a tam se Kladno roztáhlo, Plekancova střela ale skončila mimo a poté se Sparta osvobozuje.
42:02'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Martin Jandus – 2 min., držení).
41:04'
Filip Chlapík nahrál Patriku Prymulovi, který vystřelil, dorážka Miroslava Formana pak skončila mimo tři tyče.
40'
V závěru druhé třetiny zvýšil náskok Pražanů Němeček
40:16'
Júlia Hudáčka na začátku třetí třetiny zachránila tyč, kterou z pravé strany nastřelil kapitán Kladna Tomáš Plekanec!
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 9 – 18
Také druhá třetina je minulostí. V ní už to vypadalo, že nepadne žádná branka, ovšem opak byl pravdou. Necelou půl minutu před koncem z nápřahu vypálil David Němeček a kotouč se zastavil až v kladenské síti. Pražané tak vedou rozdílem tří gólů a mají tak nakročeno k posledním třem bodům v základní části. Ještě ale Kladno zbraně nesloží, pokusí se se zápasem něco udělat. Ještě nás tak čeká zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 18:57.
40'
V závěru druhé třetiny zvýšil náskok Pražanů Němeček
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:33'
Sparta právě vstřelila branku!
V samotném závěru se ještě mění skóre. Na modré čáře mohutně napřáhl DAVID NĚMEČEK, následně dostal puk na modrou čáru a nechytatelnou ranou nedal Jaroslavu Janusovi vůbec žádnou šanci – 0:3. Asistence: Zdeněk Doležal a Filip Chlapík.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:09'
Adam Kubík napřáhl ke střele, tu zastavila obrana Sparty a poté Pražané otočili hru. Ale před Janusem nic nevymysleli.
37:46'
Ještě je tu další komerční přestávka.
37:30'
Stoljarov přenechal puk Dvořáčkovi, který s ním zamíchal, ale na Januse nevyzrál. Následně pak se Kladno dopustili zakázaného uvolnění.
36:03'
Prymula poslal přihrávku Formanovi. Ten celou akci ještě vyšperkoval na Zdeňka Doležala, ale ten na kotouč nedosáhl a nemohl zakončit.
35:06'
Zakázané uvolnění Sparty, hra se stěhuje před Júlia Hudáčka a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
34:10'
Adam Kubík svižnou střelou vyzkoušel pozornost Júlia Hudáčka, který uspěl a zapsal tak další důležitý zákrok.
33:52'
Na řadě je komerční přestávka.
33:03'
Pražané se déle drželi v pásmu Kladna, ale nevytěžili z toho nic. Na opačné straně se pak zase nevedlo Rytířům, kteří Júlia Hudáčka neohrozili.
31:59'
Zakázané uvolnění Sparty stěhuje hru před Hudáčka, buly po jeho pravé ruce.
31:30'
A Hudáček byl znovu v akci. Lapil další pokus soupeře a nutno říci, že se od úvodních minut v brankovišti rozhodně nenudí.
30:28'
Jsme za polovinou základní hrací doby a Pražané stále vedou rozdílem dvou branek. Před chvílí vytasil parádní zákrok Július Hudáček, jenž udržel nulu na kontě Sparty.
29:56'
Filip Kuťák se snažil projít do útočného pásma, ve středním pásmu ho ale o puk připravil Filip Chlapík a útočit jde naopak Sparta.
28:29'
Roman Horák zpětnou přihrávkou chtěl najít spoluhráče, ale ten to měl na paty a rázem tak skončil dobrý náznak akce Sparty.
27:42'
Další akce Kladna, po ní získali puk Pražané a hned se nastěhovali do pásma Rytířů. Tam za Janusovou brankou bojovali o puk a nakonec ho získali.
26:31'
Další Hudáčkův zákrok proti Adamu Kubíkovi. Rytíří začínají více ožívat a hýří pohybem, ve druhé třetině zatím Sparťané čelí více akcím soupeře, než tomu bylo v první periodě.
25:32'
Roman Horák se natlačil před Jaroslava Januse, ale jeho pokus zblízka kladenský gólman pokryl.
25:12'
Sparta je v plném počtu.
24:56'
Další aktivita Sparty, která oslabení hraje velmi dobře a patrně ho zvládne bez úhony. Puk je daleko od Júlia Hudáčka.
24:15'
Ondřej Mikliš v početní nevýhodě střílel na pravé straně a do akce šel Jaroslav Janus, který puk kryje a následuje přerušení hry. Buly po levé ruce kladenského brankáře.
23:35'
David Vitouch v oslabení zavezl puk do útočného pásma a i když branku soupeře neohrozil, pošetřil cenné vteřiny ze svého oslabení.
23:12'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Roman Horák – 2 min., hákování).
22:18'
Július Hudáček musel opět hasit nebezpečí před svojí brankou a v krátkém sledu po sobě zapisuje další zákrok. Po něm mají puk jeho spoluhráči a míří na druhou stranu.
21:45'
A také novic v kladenské brance Jaroslav Janus zapsal zákrok proti nebezpečné střele Miroslava Formana.
20:52'
Antonín Melka najížděl z pravé straně před Júlia Hudáčka, ten jeho projektil chytá a zapisuje tak první zákrok po tom, co vystřídal Matěje Machovského, jenž odstoupil kvůli menším zdravotním problémům.
20:27'
Nicolas Hlava střílel na sparťanskou branku, tu ale vysoko přestřelil.
20:01'
Střídání v týmu Rytíři Kladno: ze hřiště odchází Landon Bow, přichází Jaroslav Janus.
20:01'
Střídání v týmu HC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matěj Machovský, přichází Július Hudáček.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 2 – 9
První dějství tohoto speciálního utkání, které je věnováno Ukrajině, je minulostí. Ve čtrnácté minutě poslal Spartu do vedení David Vitouch, který prostřelil Bowa po několika odražených střelách jeho spoluhráčů. Po čtyřech minutách pak navýšil vedení Sparty její snajpr Filip Chlapík, jenž dal svému týmu klid na své hokejky. Kladenští měli šanci v podobě nastřelené tyčky, která Spartu zachránila od inkasované branky. Čeká nás zajímavá druhá třetina, která začne přibližně v 18:08.
20:00'
První třetina skončila.
19:27'
Jan Buchtele se zjevil sám před kladenskou klecí, jeho přiťuknutí před Landonem Bowem ale nekončí za brankovou čarou. Následně pak otáčejí hru na druhou stranu Kladenští.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18'
Gól č. 31! Nejlepší střelec ligy Chlapík propálil Bowa
18:36'
Nahození Kladna nezískali hráči Sparty, ale Jaromír Jágr, ale v blízkosti Matěje Machovského se mu nepovedlo ohrozit jeho branku.
17:34'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané navyšují své vedení. David Tomášek poslal puk FILIPU CHLAPÍKOVI, který prudkou ranou v prostoru nad kruhy pálil a následně propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:2. Asistence: David Tomášek a Roman Horák.
16:53'
V rohu obranného pásma Sparty bojovaly oba týmy o kotouč, nakonec ho vyškrábl Šmerha a Pražané směřují před kladenskou klec.
16:13'
Sparta Praha je v plném počtu.
15:48'
Ladislav Zikmund držel puk na hokejce, poté ho nahodil před Machovského, kam si sjížděl Matěj Beran, ovšem zblízka na brankáře Sparty nevyzrál.
15:12'
Velká šance Kladna. Po jedovce Miroslava Indráka končí kotouč na tyči Machovského branky. Na tyče je tedy srovnáno na 1:1. Co se týče skóre, tam stále vede Sparta.
14'
Bow pochytal dvě tutovky Pražanů, na dorážku Vitoucha už dosáhnout nemohl
14:29'
Kladno má šanci na vyrovnání, po Formanově faulu hraje přesilovou hru.
14:13'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Miroslav Forman – 2 min., nedovolené bránění).
13:34'
Sparta právě vstřelila branku!
Tak tohle bylo pro Landona Bowa hodně těžké. Nejprve se na něho sám řítil Filip Chlapík, jeho pokus pak brankář Kladna vyrazil před sebe, následovala dorážka Davida Tomáška, i ta ale byla vyražena. Napotřetí už to pak Spartě vyšlo, protože do prostoru mezi kruhy přijel DAVID VITOUCH a jeho svižná rána pak zapadla za záda Bowa – 0:1. Asistence: David Tomášek a Filip Chlapík.
12:48'
Další sparťanská souhra, do ideální pozice se dostal Roman Horák, znovu se však skóre nemění.
11:59'
Marek Baránek nechal puk Jaromíru Jágrovi, ten ale nebyl v pohybu a raději přenechal místo spoluhráči a míří na střídačku.
10:52'
Kladenští ožili a Tomáš Dvořák to zkusil před Machovským, ale neohrozil ho. Naproti tomu na druhé straně se narýsovala pěkná kombinace Sparty, po které zakončil Patrik Prymula a orazítkoval tyč kladenské klece!
09:52'
Tomáš Plekanec po pravém křídle unikl do pásma Sparty, na pravém kruhu si našel lepší střeleckou pozici a poté švihl do kotouče, který končí mimo tři tyče.
09:01'
Od vlastního brankáře nasměrovali hru do pásma Sparty Kladenští a chtěli ohrozit Machovského, který zatím neměl příliš práce. Ale tak to zůstalo i po téhle neúspěšné kombinaci Kladna.
8'
Choreo na podporu Ukrajiny v zaplněné O2 areně během duelu Kladna se Spartou
8'
Celostadionové choreo v barvách ukrajinské vlajky
08:23'
Pavelka prošel ze středního pásma do toho útočného a tam poté sám vystřelil. Jeho svižná rána byla zastavena dalším zákrokem Landona Bowa.
07:49'
Jaromír Pytlík se dral do útočného pásma, ale byl tam rychleji než puk a je z toho postavení mimo hru. Ta se stěhuje zpět do středního pásma. Vhazovat se tam bude po krátké komerční přestávce.
06:34'
Buchtele poslal rychlou přihrávku na pravou stranu pro najíždějícího Romana Horáka, ten byl sice už tísněn soupeřem, přesto vyslal nebezpečnou střelu, která končí na zákroku Bowa.
05:43'
Sparťané jsou zatím o něco aktivnějším týmem, nyní znovu zahrozili před Bowem, ale ten si i za pomoci obrany poradil a kotouč má ve své moci.
04:18'
Zachar Arzamascev zablokoval nahození Martina Janduse, jenž hledal spoluhráče, ale nakonec obrana soupeře vytěsnila touš do neutrální zóny.
03:51'
A další zákrok Landona Bowa, z levého kruhu střílel nebezpečně David Němeček a jeho pokus končí právě na gólmanu Rytířů.
03:38'
Jandusovo nahození kryje Landon Bow pod lapačku a hra je opět zastavena. Znovu se tak bude vhazovat poblíž branky kladenského brankáře.
02:20'
Šmerha na pravé straně vyslal pokus na Landona Bowa, ale tn natáhl svoji hůl a puk zastavil.
01:54'
Patrik Prymula se prodral do teritoria Kladna, Landon Bow pak pokryl kotouč a raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
00:58'
Ladislav Zikmund nahodil puk do pásma Sparty, Rytíři se tam roztáhli, ale záhy kotouč ztratili. Nicméně ho vybojovali zpět a ještě to zkoušejí před Matějem Machovským.
00:26'
Sparťané se hned nastěhovali do útočného pásma, kde chvíli kombinovali před Bowem, ale nakonec na něho nešla žádná nebezpečná střela.
00:01'
Utkání právě začalo.
K utkání je vše připraveno a za malý okamžik bude vhozeno úvodní buly.
A nyní na řadu přijde ukrajinská hymna.
Oba celky jsou na ledě, na modrých čarách a právě probíhá ceremoniál v podobě české hymny za přítomnosti hradní stráže.
Dnes jde rivalita stranou. Oba týmy nastupují na hrací plochu společně, střídavě po jednom hráči. Dnes je zápas v duchu pomoci Ukrajině, která byla zasažena válkou.
Úvodní sestavy:

Rytíři Kladno: Bow (Janus) – Kehar, Arzamascev, Ticháček, K. Wood, J. Suchánek (A), Baránek – A. Kubík, Plekanec (C), Hlava – Pytlík, Zikmund, Melka – Jágr, M. Indrák, M. Beran – Babka, Kuťák, Donaghey.
Trenér: David Čermák

HC Sparta Praha: Machovský (J. Hudáček) – T. Pavelka (A), Tomáš Dvořák, David Němeček, M. Jandus, Mikliš, Jurčina – Buchtele, R. Horák, Šmerha – Chlapík (C), Vitouch, Tomášek – M. Forman (A), Prymula, Z. Doležal – J. Strnad, Stoljarov, Dvořáček.
Trenér: Josef Jandač

Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Brejcha, Lederer.
Vzájemná utkání

Ve vzájemných utkáních v probíhající sezóně na tom jsou lépe Kladenští, kteří vyhráli dva ze tří utkání.
HC Sparta Praha

Pro Pražany to bude vlastně domácí duel, protože O2 aréna je jejich sídlem pro domácí duely. Na rozdíl od Kladna jsou na tom hráči pražské Sparty mnohem lépe. Zajistili si totiž postup přímo do čtvrtfinále play-off, a sice z pro ně určitě pěkného třetího místa. Ještě nedávno to s nimi nevypadalo moc dobře, když šli od porážky k porážce, ale stihli se včas zvednout a výsledkem toho je již zmíněná čtvrtfinálová účast. Sparťané pětkrát po sobě nenašli přemožitele a zapsali tak patnáct bodů do tabulky. Naposledy srazili již sestupující Zlín 4:1 a dnes tak budou chtít základní část zakončit výhrou.

Nejproduktivnější hráči

Filip Chlapík 30+37
Erik Thorell 21+31
Roman Horák 21+25
Rytíři Kladno

Kladenští Rytíři se v tabulce nacházejí na čtrnácté pozici s dvaašedesáti body a nyní už je nad slunce jasné, že pro ně sezóna po základní části neskončí. Ovšem, není to kvůli vyřazovacím bojům, Kladno má opačný problém, a sice ten, že bude o účast v příštím ročníku ELH bojovat v baráži o udržení se s celky z Chance ligy. Je to pro ně nezáviděníhodná situace, ale nedá se nic dělat, bodově už se výše posunout zkrátka nemohou. Naposledy se jim nevedlo s brněnskou Kometou, ta doma vyhrála 3:0.

Nejproduktivnější hráči

Tomáš Plekanec 17+37
Adam Kubík 22+11
Nicolas Hlava 15+18
Hezké úterní pozdní odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je poslední šedesáté kolo ELH a my v jeho rámci budeme sledovat duel mezi týmy Rytíři Kladno a HC Sparta Praha. Tento zápas se odehraje v pražské O2 aréně, oba celky chtějí tuto arénu vyprodat a výtěžek ze vstupného půjde na charitativní účely pro válkou těžce zkoušenou Ukrajinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.


Tabulka 2022/2023
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 29 8 5 10 159:110 108
2. Vítkovice 52 28 4 10 10 159:122 102
3. Sparta 52 28 6 3 15 155:122 99
4. Mountfield 52 23 7 5 17 141:124 88
5. Liberec 52 19 10 10 13 156:129 87
6. Třinec 52 21 5 7 19 149:121 80
7. Brno 52 19 6 3 24 134:150 72
8. Olomouc 52 19 6 2 25 121:141 71
9. K. Vary 52 19 4 3 26 129:163 68
10. M. Boleslav 52 15 7 8 22 116:128 67
11. Litvínov 52 15 7 8 22 137:144 67
12. Plzeň 52 15 6 8 23 127:146 65
13. Č. Budějovice 52 15 5 6 26 132:158 61
14. Kladno 52 15 3 6 28 122:179 57
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud