Tipsport Extraliga - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : K. Vary - 17. října 2021   15:15

Litvínov
24:42' Jarůšek (D. Zeman, P. Svoboda) • 42:20' Zygmunt (Irving, P. Svoboda) • 43:31' Jarůšek (P. Zdráhal, Estephan) • 52:18' P. Zdráhal (Estephan, Irving)
4:3
(0:0, 1:1, 3:2)
K. Vary
27:51' Koblasa  (Kohout) • 55:35' Koblasa  (T. Hanousek, Plutnar) • 59:19' Jiří Kulich  (Plutnar, Flek)
Litvínov
Lacina, Micka – Gebauer, Hlavatý
2574 diváků
K. Vary

SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 4:3. Verva nakonec zvládla dramatický závěr zápasu

Domácím se podařilo navýšit skóre a udržet si jej až do konce. Verva se poprvé raduje z plného bodového zisku na domácí půdě.

Nejlepšími hráči zápasu je Petr Koblasa (KVA) a Richard Jarůšek (LIT).

Ode mě je to pro dnešní večer vše, loučí se s vámi Kamila Stříteská Ströer.
59:29'
Energie byla přistižena dokonce se sedmi bruslaři v poli, proto ji čeká trest.
59:24'
Novotný stále na střídačce!
Oddechový čas pro hosty.
59:19'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie využívá další přesilovou hru. Po Plutnarově střele se k dorážce dostal JIŘÍ KULICH. Asistence: Michal Plutnar, Jakub Flek.
59:00'
Plutnar z mezikruží pálil, ale jeden z bránících hráčů Energie skočil do střely.
58:50'
Další úspěšné vyhození chemiků.
58:29'
Verva vyhazuje, ale míjí prázdnou bránu.
58:00'
Flek zlomil hokejku při pokusu o tvrdou střelu z pravého kruhu.
57:47'
Karlovarští to zkoušejí se šesti bruslaři v poli!
57:47'
Richard Jarůšek (LIT) za předešlý zákrok inkasoval dvouminutový trest.
57:47'
Jarůšek připravil Novotného o kotouč a pokoušel se jej ještě dostat do brány. To se nelíbilo Havlínovi.
57:33'
Verva se pokouší probojovat k polebné pozici.
57:00'
Jarůšek se přesouvá do obranného pásma hostů.
56:35'
Plutnar nahazuje do třetiny, Energie se dostala i ke střele, kterou litvínovský brankář pokryl.
56:32'
Martin Havelka tvrdě u mantinelu dohrál Tomáše Hanouska. Havelka nebude potrestán a ve hře se pokračuje ve standartním počtu.
56:15'
Hosté jsou nadále při chuti a pokouší se snížit.
55:35'
I hosté využívají přesilovou hru. Přesnou střelou z levého kruhu poslal puk do brány PETR KOBLASA. Asistence: Tomáš Hanousek, Michal Plutnar.
55:27'
Pulpán se trefil do připravené hrudě domácího brankáře.
55:13'
Beránek mířil vysoko nad litvínovskou klec.
54:52'
Karlovy Vary bombardují Godlu střelami.
53:50'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Uvis Janis Balinskis – 2 min., podrážení).
53:31'
Litvínovští fanoušci si přejí "bůra". Následuje komerční přestávka.
52:18'
Litvínov právě vstřelil branku!
Chemici využívají přesilovou hru po osmi vteřinách. Recept na Filipa Novotného našel PATRIK ZDRÁHAL a prosadil se střelou z pravého kruhu. Asistence: Giorgio Estephan, Aaron Irving.
51:50'
Lukáš Pulpan (KVA) si odpyká dvě minuty za faul na Matěje Stříteského.
Dnešní utkání sleduje 2574 diváků.
51:27'
Havelka obral energetiky o puk, protože u sebe neměl žádného spoluhráče, tak se hrnul do akce sám a vystřelil z pravého kruhu. Střelu si Filip Novotný pohlídal. Následuje komerční přestávka.
50:50'
Energii zdobí rychlý a bruslivý hokej, ale Verva drží krok.
50:30'
Karlovy Vary se zuby nehty snaží se zípasem něco udělat.
49:42'
Beránek plácl tvrdě do puku, ale litvínovskou bránu neohrozil.
49:31'
Godla zastavuje puk za vlastní bránou.
49:09'
Hosté zahrozili, když kotouč dorážel Jakub Flek. Ke štěstí litvínovských hráčů se puk do brány nedostal.
48:28'
Energie se pokouší o útok, ale v koncovce neuspěla.
48:00'
Chemici posílají puk do útočné třetiny a střídají.
47:44'
Domácí hrají v plném počtu.
47:24'
Estephan zachytil puk a Litvínov v oslabení zahrozil.
47:03'
Demel posílá puk k Novotnému, který rozehrává na spoluhráče.
46:54'
Střelecký pokus Rachůnka skončil v ochranné síti. Z přesilové hry ještě energetikům zbývá víc než půl minuta.
46:40'
Demel v souboji o puk v rohu kluziště.
46:18'
A znovu Litvínovští posílají puk až k Novotnému.
46:02'
Verva se ihned osvobozuje.
45:41'
Sekáním se provinil Marek Hrbas (LIT) a čekají jej dvě minuty odpočinku na tresné lavici.
45:28'
Karlovarští nejrpve hledají vhodnou pozici ke střele. Nakonec ji získal Hanousek, ale jeho bomba nezavítala do brány.
45:00'
Cheza se drží na kotouči a dostává se až do útočného pásma, tam si ale puk přebrala Energie a chystá se ohrozit branku domácích.
44:43'
Aktivnější je ale domácí tým, který je nyní ve větší pohodě. Od modré čáře to zkoušel jeden z litvínvoských hráčů, ale puk vyrazil Novotný do ochranné sítě.
44:23'
Karlovarští ale nezahálejí a pokouší se ještě něco vymyslet.
43:31'
Po necelé minutě se chemici znovu prosazují a Verva navyšuje svůj náskok. Zdráhal nabídl kotouč do mezikruží, kde byl připravený RICHARD JARŮŠEK a pohotouv střelou navýšil náskok domácích. Asistence: Patrik Zdráhal, Giorgio Estephan.
43:17'
Stříteského dělovka z první od modré čáry těsně minula karlovarskou klec.
42:20'
Domácí jdou do vedení. Po Irvingově nahrávce od modré čáry se puku zmocnil PAWEL ZYGMUNT, který střelou mezi betony překonal Filipa Novotného. Asistence: Aaron Irving, Přemysl Svoboda.
41:40'
Po Gerhátově nahrávce pálil Přemysl Svoboda, který těsně minul hostující klec.
41:21'
Energie si přebírá puk a zavítala před Denise Godlu, tam se žádné vzrušení nekonalo. A do útoku se posouvá Verva, jenž je zastavena ofsajdem.
40:22'
Hrbasova střela od modré čáry nebyla přesná.
40:15'
Estephan zachytil karlovarskou rozehrávku a chemici tak získali útočné pásmo.
40:01'
Druhá třetina byla o poznání lepší. Na obou stranách byly k vidění velké šance, ale oba brankáři předvádí famozní výkon. Ve 25. minutě otevřel skóre zápasu Richard Jarůšek. Litvínovští se z vedení dlouho neradovali. Už ve 28. minutě dokázal srovnal Petr Koblasa. Třetina byla bohatá na šance, které zůstaly nevyužity. Hra se hodně vyrovnala, Energie přidala na tvrdosti. Na litvínovské hře je po dlouhé době vidět chuť a dravost, která tým zdobila na začátku sezony. Kdo se nakonec bude radovat z bodové zisku se dozvíme ve třetí třetině, která začne v 17:12.
40:00'
39:46'
Hru přerušuje sudí a bude se ještě vhazovat.
39:40'
Ve středním pásmu se bojuje o kotouč.
39:19'
Pro oba týmy bude důležité v posledních vteřinách neinkasovat.
39:09'
Do konce druhého dějství zbývá necelá minuta.
38:51'
Karlovarští sice poslali puk do útočného pásma, ke střele se nedostali.
38:35'
Viktor Hübl poslal střelu z mezikruží, ale karlovarský brankář znovu připravený k přesnému zákroku.
38:11'
Oproti předchozím zápasům je na litvínovském celku vidět větší chuť a dravost, která v minulých utkáních scházela.
38:02'
Gerhát prověřil Novotného střelu a poté byl seslán k zemi na hranici pravidel, sudí ale vylučovat nebudou.
37:01'
Domácí se snaží přežít v útočné třetině, ale důsledná hra Karlových Varů stojí chemiky mnoho sil.
36:23'
Litvínovským se podařilo překonat karlovarský nátlak, ale hosté znovu tlačí do útočného pásma. Následně se Verva osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.
35:41'
Stříteský vypíchl kotouč Flekovi, který se řítil do samostatného úniku.
35:40'
A opět Verva, která se pokoušel vyzrát na Filipa Novotného, ovšem marně.
34:44'
Karlovarští se nyní pouštěli do osobních soubojů, což významně okusil Irving od Petra Koblasy. Vše se obešlo bez vyloučení a ve hře se pokračuje ve standartním počtu.
34:20'
Godla stačil zasáhnout lapačkou proti kotouči, který už měl namířeno za brankovou čáru.
33:27'
Litvínov přechází přes střední pásmo a do akce se hrne Ondřej Beránek, který z pravého kruhu poslal ránu na Godlu, kterému po zákroku vypadl kotouč z výstroje, ale než se Beránek dostal k dorážce, tak přijel Stříteský na pomoc a Godla po volném kotouči skočil.
33:07'
Latta poslal kotouč na Novotného, ale karlovarský brankář schoval puk do své výstroje.
32:50'
Verváci znovu minuli prázdnou klec hostů.
32:27'
Hru přerušuje přihrávka rukou a poté komerční přestávka.
32:00'
Energie posílá puk až na zakázané uvolnění.
31:35'
Hra dostala nový spád. Hraje se nahoru dolů, týmy se střídají u šancí.
31:15'
Redlich trefil na drué straně tyčku!
30:51'
Znovu v akci Jarůšek, kterého na poslední chvíli zastavil jeden z hostujících obránců.
30:30'
Koblasa pověřil pozornost litvínovského brankáře střelou, kterou Godla pokryl.
30:10'
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
30:00'
Ofsajd chemiků.
29:51'
Branka hostů se vrátila do původního postavení a bude se pokračovat ve hře.
29:51'
Přemysl Svoboda mohl přida druhý gól, ovšem než se dostal ke střele, tak přepadl přes karlovarského brankáře.
29:26'
Hübl ve spolupráci s Lukešem odvezli kotouč z obranného pásma, ale Karlovy Vary se brzy vrací zpět do útoku.
29:18'
Lukeš posílá puk až na zakázané uvolnění.
29:00'
Po vstřeleném gólu jsou hosté při chuti.
28:38'
Poté se domácí chystali do útoku, ale byli zastaveni ofsajdem.
28:10'
Strejček za vlastní brankou poslal k ledu kapitána energetiků Vondráčka.
27:51'
A je vyrovnáno. Po vyhraném vhazování v útočné třetině si kotouč vzal Kohout, který nabil na PETRA KOBLASU, jenž uklidil puk do litvínovské brány. Asistence: Martin Kohout.
27:34'
Kohoutova střela z levého kruhu orazítkovala pouze plexisklo. Vzápětí si litvínovský maskovaný muž připisuje další úspěšný zákrok.
27:30'
Enerige posouvá puk do třetiny domácích a nahozený kotouč zastavuje Godla.
26:55'
Kotouč opustil ledovou plochu a následuje komerční přestávka.
26:34'
K většímu vzruchu ale nedošlo.
26:10'
Balinskis vypíchl kotouč jednomu z karlovarský hráčů a Litvínov se tak dostal do třetiny.
25:58'
Stříteského rána od modré byla zastavena brankáře hostů.
25:28'
Litvínov se musí poučit z minulých zápasů a neusnout na vavřínech.
24:42'
A našel se exceletní kuchař, kterým se stal RICHARD JARŮŠEK. Položil si karlovarského brankáře a poslal kotouč do prázdné klece. Asistence: Denis Zeman, Přemysl Svoboda.
24:31'
Verva se snadno dostala do útočného pásma a hledá recept na Novotného.
24:09'
Viktor Hübl vzal zodpovědnost na sebe, rozjel se s kotoučem, proje kluziště a poslal bombu, kterou karlovarský brankář srazil hokejkou až do ochranné sítě.
23:49'
Nejlepší přesilová hra chemiků v dnešním zápase, která obsahovala několik nebezpečných střeleckých pokusů.
23:10'
Irving pálil z vrcholu levého kruhu, ale kotouč sotva došel k Novotnému. Domácí měli ještě příležitost na dorážku, ale té nevyužili.
22:21'
Akce jako víno, kterou měl Zdráhat zakončit gólem!
22:03'
První kotouč se energetikům podařilo poslat až k litvínovské bráně, následně přišla ale na druhé straně střela, kterou Novotný poslal do ochranné sítě.
21:44'
Jaroslav Kracík (KVA) si odsedí dvě minuty za krosček.
21:34'
Strakovu střelu z první opět zastavil pohotový brankář hostů.
21:10'
Střelu z otočky vyslal Viktor Hübl, ale karlovarský brankář byl opět pozorný.
20:32'
Jarůšek se pokusil zvednout kotouč a trefit se nad rameno Filipa Novotného, ale marně.
20:10'
Chemici nahazují kotouč do útočné třetiny, jenže ke střele prostor nedostali.
20:01'
Posunutá první třetina nepřinesla gól na žádné straně, ale aktivnějším celkem byl určitě Litvínov. Filip Novotný měl dobře postavené tyče, které mu několikrát zachránili krk. Druhá třetina začne v 16:12.
20:00'
19:51'
Litvínov se ještě drží v pásmu.
19:09'
Plutnarovu bomba ze středního pásma schoval Godla do lapačky.
18:45'
Další dělovka tentokrát z hole Aarona Irvinga a další nastřelená tyč. Novotný má dnes dobře postavené tyčky.
17:50'
Kanonáda jako válce! Estephan minul prázdnou klec, když se Novotný nestačil přemístit, poté bomba Stříteského od modrého, kterou Novotný vyrazil na dalšího litvínovského hráče, jenž z levého kruhu trefil tyčku. Neuvěřitelný tlak v podání domácích hokejistůl.
17:18'
Litvínov posílá puk po mantinelu až k hostující bráně.
16:33'
Do útoku se hrnul Vondráček, ale Demel si jej bedlivě hlídal.
16:09'
15:50'
Od modré čáry pálil Hanousek, ale litvínovský gólman zakročil ramenem.
15:30'
Po střele Ondřeje Beránka se puk odrazil na litvínovského hráče, který ihned posílá puk k Novotnému.
15:01'
Další úspěšné vyhození na straně domácích.
14:33'
Jakub Flek v parádní solo akci nakonec zakončil přesně, byť se zdálo, že se mu podařilo Denise Godlu překonat.
14:18'
Litvínov vyhazuje.
14:01'
Další vyloučení chemiků. Dvě minuty patří Františku Gerhátovi (LIT).
13:43'
Energie dobývá útočné pásmo.
Podle statistik se nejedná o zápas plný střel. Po více než polovině prvního dějství vystřelili Karlovarští pouze čtyřikrát a Verva jen pětkrát.
13:27'
Domácí hrají v plném počtu. Následuje komerční přestávka.
12:52'
Zygmunt si vysunul Novotného z brány a chtěl mířil do prázdné klece, ale minul!
12:23'
Litvínov získal cenné vteřiny, když se Gerhát motal s pukem kolem hostující brány.
11:58'
Domácí znovu vyhazují.
11:28'
Verva podruhé posílá kotouč do bezpečné vzdálenosti.
11:10'
Také Energie se dočkala přesilové hry. Na lavici hříchů míří Richard Jarůšek (LIT), který se provinil sekáním.
10:42'
Litvínov se zmocnil útočné třetiny.
10:15'
Zdráhal to zkoušel od modré čáry, ale střela mu nesedla a puk neměl dostatečnou rychlost.
09:46'
U Godly to zkoušel Beránek, ale puk mířil nad horní tyč litvínovské klece.
09:30'
Aaron Irving minul úplně prázdnou karlovarskou bránu!
09:12'
Straka se pokoušel propasírovat puk za záda Filipa Novotného a přitom byl masírovanán Havlínem.
08:39'
Lukeš nahodil puk do pásma a poté nabil mezi kruhy na Viktora Hübla, ke střele se nedostal.
08:30'
Na druhé straně to zkoušel Rohan, ale střela mu nesedla a puk sotva došel k Denisu Godlovi.
07:52'
Stříteského rána zblokována do ochranné sítě.
07:48'
Zakázané uvolnění energetiků.
07:27'
Havelka poslal parádní střelu na karlovarskou klec, ale hostující brankář byl připravený k zákroku.
07:19'
Hru zastavuje komerční přestávka.
06:42'
Velká šance Straky, která mohla skončit v karlovarské svatyni.
06:38'
Energie v plném počtu.
06:00'
Tvrdá rána v podání Matěje Stříteského olízla beton Filipa Novotného.
05:38'
Nakonec se Verva přeci jen dostala do útočné třetiny.
05:31'
Úmyslný ofsajd litvínovských hráčů.
05:14'
Litvínov se pokouší získat pásmo.
04:45'
Po vhazování se Karlovy Vary opět osvbodily.
04:25'
Litvínov si zahraje další početní převahu. Tentokrát na trestnou lavici usedl Tomáš Hanousek (KVA) za hákování Pospíšila.
03:58'
Jakub Flek vyhrál bruslařský souboj a dostal se ke střele, kterou Denis Godla zastavil.
03:29'
Chemici se znovu pokoušeli usadit v útočné třetině, ale energetici je rychle posílají pryč.
03:02'
Další úspěšné vyhození karlovarských hokejistů.
02:52'
Nejprve to zkoušel Balinskis, poté mířil Hübl před branku na Jarůška, ale kotouč za záda Filipa Novotného nepropasíroval.
02:31'
Po vhazování se Energie osvobodila a Litvínov znovu bojoval o pásmo.
02:18'
Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Martin Rohan (KVA).
01:50'
Verva nastřeluje kotouč do útočné třetiny. Irving poté nezachytil nahrávku a domácí znovu přišli o psámo.
01:40'
Chemici sice vyvezl kotouč ze třetiny, ale posléze je znovu zastavuje ofsajd.
01:20'
Karlovarští se motají kolem domácí branky. Ke střele dostal příležitost Lukáš Pulpán, ale puk pouze prosvištěl u pravé tyče.
00:43'
Ondřej Beránek na druhé straně pálil z těžkého úhlu, ale Godla střelu se štěstím zastavil.
00:24'
Novotný zastavuje puk za vlastní bránou.
00:20'
Litvínov byl zastaven ofsajdem.
00:04'
První třetina skutečně začala!
00:01'
V čele s Denisem Godlou vystoupila také Verva.
A Energie podruhé nastupuje k první třetině.
Na led se vydali rozhodčí.
Tak se nejedná o louži, nýbrž o díru v ledové ploše. Ledař si pomohl hasicím přístrojem a rolbař led douhladil. Zdá se, že vše je připraveno k úvodnímu vhazování.
Karlovarský kotel mezitím pokračuje ve fandění, aby se na litvínovském stadionu trochu zahřál.
Hráči odcházejí do kabiny a začátek utkání se posouvá o 10 minut.
Hráči mezitím krouží na ledové ploše, aby nevystydli.
Kaluž vody na modré čáře přišli zlikvidovat ledaři.
Oba fanouškovské tábory se starají o fenomenální atmosféru už před zápasem.
Na ledě jsou kaluže vody, proto se s úvodním vhazováním ještě čeká.
Za zvuku tradiční hymny nastupují na led hráči Litvínova.
Jakub Flek vyvedl karlovarský tým z kabiny.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, D. Zeman, Demel, Strejček – Jarůšek, Estephan, P. Zdráhal – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – P. Straka (A), Gerhát, P. Svoboda – Zygmunt, Latta, M. Havelka.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, Pulpán (A), Parkkonen – T. Rachůnek (A), Hladonik, Flek – Průžek, Kracík, O. Beránek – Koblasa, Jiří Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).

Rozhodčí: Lacina, Micka – Gebauer, Hlavatý.

HC VERVA Litvínov

Verva se nachází na dvanáctém místě s celkovým počtem třinácti bodů. V minulém zápase prohrála 1:0 s Olomoucí a šlo o druhou porážku v řadě za sebou. Zápas s Olomoucí byl hodně vyrovnaný. První branka přišla až v 53. minutě zápasu a Litvínov už nedokázal ve zbývajícím čase zareagovat na trefu Olesze.
Litvínovu se zatím na domácí kluzišti moc nedaří. V pěti odehraných zápasech dokázal jen jednou zvítězit a to ještě až po nájezdech. Nyní má bilanci čtyř domácích zápasů bez nějakého dosaženého bodu.

Koho sledovat?
Obránce Matěj Stříteský je nejproduktivnějším obráncem Litvínova a na svém kontě má již 7 asistencí. Na svou první branku v této sezóně však stále čeká.

HC Energie Karlovy Vary

Energie je na tom o něco lépe než jejich dnešní soupeř. Má o čtyři body více a drží desátou pozici. Karlovy Vary v minulém zápase dokázaly po delší době opět bodovat na plno! Plzeň po trefách Kulicha, Průžka a Kohouta porazily 3:0!
Vary již vítězství za tři body potřebovaly jako sůl, neboť naposledy se z tří bodového vítězství radovaly před pěti zápasy proti Zlínu (taktéž 3:0). Od té doby prohrály čtyři zápasy a v jednom braly bod alespoň za remízu.

Určitě Martina Kohouta, který již ve třech utkáních za sebou bral alespoň jeden kanadský bod. V tom posledním zápase si připal dokonce dva body (1+.1).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.