Tipsport Extraliga - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : Třinec - 26. října 2021   17:30

Litvínov
13:45' Hrbas (Estephan) • 26:41' Demel (P. Straka, V. Hübl)
2:5
(1:1, 1:2, 0:2)
Třinec
11:51' P. Vrána  (Marcinko, A. Nestrašil) • 20:21' P. Vrána  (Martin Růžička, Daňo) • 32:48' Miloš Roman   • 56:28' M. Adámek  (Miloš Roman) • 58:46' Dravecký  (Marcinko, A. Nestrašil)
Litvínov
Svoboda, Kika – Gebauer, Hlavatý
2345 diváků
Třinec

Litvínov - Třinec: Dravecký zpečetil výhru Ocelářů trefou do prázdné branky, 2:5

Verva nedokázala navázat na výkony v předchozích domácích zápasech a s Třincem padla 2:5. Ve třetí třetině se Ocelářům podařilo odskočit na rozdíl dvou branek, když se v 57. minutě prosadil Adámel a po něm do prázdné brány nasměroval puk Vladimír Dravecký.

Nejlepšími hráči zápasu jsou Petr Vrána (TRI) a Denis Godla (LIT).
59:30'
Latta pálil z pravého kruhu, ale Mazanec sklapl betony v pravý moment.
58:46'
Třinec právě vstřelil branku!
Zřejmě je dokonáno. V čase 1:14 poslal kotouč do prázdné sítě VLADIMÍR DRAVECKÝ. Asistence: Tomáš Marcinko a Andrej Nestrašil.
58:30'
Chemici ještě bojují a zbývá jim minuta hry.
57:51'
Třinec se osvobozuje a Denis Godla je na střídačce.
56:36'
Verva chce zkusit hru se šesti bruslaři, ale Denis Godla ještě nedojel na střídačku, jelikož dojde pokaždé k přerušení.
Oddechový čas pro domácí.
56:28'
Nepříjemná situace pro domácí. Třetí třetina byla velmi vyrovnaná a Litvínov by si zřejmě dokázal i vytvořit šanci na vyrovnání, ale po chybě v obranném pásmu chemiků jde Třinec do dvoubrankového vedení. Miloš Roman zůstal sám mezi kruhy, odkud také vyslal střelu a Godla zůstal mimo brankoviště. Volný puk doklepl do prázdné klece MARIAN ADÁMEK. Miloš Roman.
Dnešní utkání sleduje 2345 diváků.
56:04'
Milan Doudera posílá puk přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.
55:54'
Marku Hrbasovi se nakonec podařilo udržet v útočné třetině a dokonce dostal prostor také ke střele, kterou Mazanec schoval do lapačky.
55:10'
Zdá se, že chemici nepřejdou přes střední pásmo.
54:50'
Litvínovu se podařilo vyhnat Oceláře z vlastní třetiny za cenu zakázaného uvolnění.
54:30'
Komerční přestávka.
53:36'
Svoboda se potkal s Gerhát, který od svého spoluhráče dostal vysokou holí, ale ve hře se pokračuje a nedošlo k žádnému zranění.
53:05'
Domácím se vůbec nedaří udržet před Markem Mazancem.
52:37'
Verva se pokouší najít pozici ke střele, ale ihned zase o pásmo přichází.
51:57'
Zygmunt vyzkoušel ránu z vrcholu pravého kruhu, ale mířil nad hostující klec.
51:25'
Havelka zajel s pukem do pásma.
49:56'
Nyní se také Litvínov na nějaký čas objevil u brány soupeře, nic zásadního ale nevymyslel.
49:28'
Nakonec Demel poslal puk do bezpečí a hráči mohou jít vystřídat.
49:14'
Draci se drží před Godlou.
49:02'
Milan Doudera chtěl vyzrát na Godlu střelou od modré čáry, ale brankář Vervy i jeho střelu zlikvidoval.
48:32'
Hra se přesouvá z místa na místo, hraje se o každý kousek ledové plochy.
47:05'
Od modré čáry pálil Marian Adámek.
46:40'
Nepřesný pokus o nahrávku v podání Přemysla Svobody stál chemiky útočné pásmo.
46:31'
Třinecký brankář si připisuje úspěšný zákrok proti střele Patrika Zdráhala.
46:11'
Kundrátek to po dlouhé době zkoušel od modré čáry, jeho střelu ještě tečoval spoluhráč před Denisem Godlu, ale do litvínovské sítě kotouč nezavítal. Následuje komerční přestávka.
45:37'
Hra se přelévá z jednoho konce na druhý a na ledové ploše se neděje nic zásadního. Týmy se pokouší dostat do útočných třetin, ale příliš se jim to nedaří.
44:37'
Převedl se Andrej Kudrna po svém návratu, jeho střelu poslal Mazanec do ochrnané sítě.
43:58'
Litvínov hledá cestu do útočného pásma.
43:14'
Ovšem ke střele prostor nedostali a puku se opět zmocňuje Verva. Hra je velmi vyrovnaná.
43:01'
Oceláři snadno přešli před Denise Godlu.
42:53'
Nyní přišla Havelkova šance, kterou zastavil pohotový Mazanec.
42:15'
Chemici dlouho čekali na střelu a až zbytečně kombinovali.
41:47'
Oceláři se již radovali, ale po střele zazněla pouze tyč!
41:10'
Litvínov se drží kotouče a snaží se něco vymyslet. Nakonec vyhazuje na zakázané uvolnění.
40:30'
Verva nakrátko nakoukla do útočné tetiny, Zdráhal se pokoušel poslat přihrávku před branku, ale ta před Oceláře neprošla.
40:01'
Ve druhé třetině si Oceláři ihned vytvořili jednobrankový náskok, kdy Denise Godlu překonal Marko Daňo. Ovšem ve 27. minutě se z pravého kruhu střelecky prosadil Patrik Demel a bylo znovu vyrovnáno. Třinec si vzal vedení zpět ve 33. minutě, kdy se v předbrankovém závaru jako první zoriernovat Miloš Roman. Třetí třetina začne přibližně v 19:13.
40:00'
39:57'
Draveckého pokus vyrazil Godla hokejkou do rohu.
39:32'
Jaroměřský střílel přes Stříteského, ale střela nebyla přesná.
39:10'
Chemikům se opět nedaří přejít přes zeď v podobě ocelářské obrany.
38:50'
Do konce druhého dějství zbývá necelá minuta.
38:34'
Balinskis mířil mimo Mazancovo ohrožení.
38:16'
Gerhát rozezněl tyčku!
37:31'
Třinec se pokouší získat kotouč v útočné třetině, Daňo dokonce vypálil z levého kruhu, Denis Godla zasáhl betonem.
37:17'
Hosté hrají v plném počtu.
37:03'
Verva se nedokáže udržet v pásmu.
36:42'
Oceláři mají puk a míří do útočného pásma, kde získávají cenné vteřiny.
36:26'
Více než poloviny přesilovky chemiků je za námi.
36:22'
Ofsajd Ocelářů.
36:00'
Nakonec Balinskis ztratil útočnou třetinu a Verva musí znovu bojovat.
35:46'
Litvínov hledá pozici ke střele.
35:15'
Soupeře i v předešlém zápase trápila početná vyloučení a v dnešním utkání trápení pokračuje na obou stranách.
35:14'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jan Zahradníček – 2 min., nedovolené bránění).
35:09'
Patrik Zdráhal dostal skvělou nahrávku na druhou stranu, kam se Marek Mazanec stačil přesunout a pokus Zdráhala zlikvidoval.
34:46'
Irving to zkoušel od modré čáry, kotouč mířil mimo hostující klec.
33:53'
Godlova paráda. Martin Růžička zůstal za domácí obranou a hrnul se do samostatného úniku, Denis Godla předvedl další parádní zákrok lapačkou.
33:30'
Oceláři jsou při chuti a pokouší se o navýšení skóre, Litvínovští jsou pozorní.
32:48'
Oceláři opět odskakují na rozdíl jedné branky. MILOŠ ROMAN se jako první zorientoval v závaru před litvínovskou svatyní a našel kotouč, který bleskově poslal za dezorientovaného Godlu. Bez asistence.
32:38'
Szturc trefil boční síť domácí branky.
32:25'
Růžička nabídl kotouč na modrou, kde byl připravený Milan Doudera, jeho dělovku schoval litvínovský brankář do své výstroje.
32:01'
Cheza posílá puk do obranného pásma Ocelářů.
31:38'
Martin Havelka (LIT) se vrátil do hry a vysloužil si další trest, když se dopustil nedovoleného bránění.
31:10'
Vrána zavítal do Godlovy brány.
30:43'
Zeman prověřil Mazancovu pozornost střelou od modré čáry, puk se ztratil v hloučku hráčů před třineckým brankářem.
30:20'
30:03'
Giorgio Estephan dostal kotouč do útočné třetiny a vysloužil si také střelu z pravého kruhu, ta ale mířila nad hostující bránu.
29:41'
Další úspěšná vyhození Ocelářů.
29:22'
Začátek přesilové hry měla Verva dobrý, ale pomalu se vše vrací k předchozí přesilovce.
29:03'
Viktor Hübl zkoušel projít přes trojici bránících hráčů, ale to se mu nepovedlo.
29:00'
Oceláři posílají kotouč až k Denisu Godlovi.
28:14'
Po vhazování dostal kotouč Aaron Irving na modrou čáru, odkud poslal bombu, která zůstala ležet před Mazancem.
28:10'
Po přechozí šílené přesilové hře má Verva šanci na reparát.
28:09'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Marian Adámek – 2 min., nedovolené bránění).
27:32'
Hosté se točí v útočné třetině, Nestrašil pálil z levého kruhu, ale střela byla sražena hokejkou Stříteského.
26:57'
Z vrcholu kruhu to zkoušel Jaroměřský, ale jeho střela nebyla přesná.
26:41'
Litvínov právě vstřelil branku!
V Litvínově máme zase vyrovnáno. Z pravého kruhu vypálil PATRIK DEMEL a vymetl pavučiny v horní části Mazanocovy branky. Asistence: Petr Straka, Viktor Hübl.
26:05'
25:44'
Zdráhal mířil z otočky na Richarda Jarůška, ale kotouč mířil zcela mimo svého adresáta.
25:14'
Hra je ale velmi aktivní, týmy dohrávají osobní souboje a hraje se bruslivý hokej.
24:45'
Ani Třinec, ani Litvínov se nedokáže udržet v pásmu.
24:35'
Hra se přelévá z jednoho konce na druhý.
24:00'
Stříteského rána padla přímo do Mazancovy rukavice.
23:50'
Třinec vyhazuje až na zakázané uvolnění.
23:25'
Katastrofální přesilová hra v podání Litvínova, kdy se domácím nepodařilo téměř zajet do útočné třetiny, natož se v ní udržet.
23:19'
Oceláři hrají v plném počtu.
22:52'
Na tuhle přesilovou hru nemůže být nikdo z hráčů pyšný.
22:19'
Veškeré kotouče, které se objeví u třinecké branky posílají draci ke Godlovi.
21:57'
Litvínovským se v přesilové hře nedaří. Zatím nedokázali zajet do útočné třetiny.
21:32'
Oceláři ihned posílají kotouč do bezpečné vzdálenosti.
21:13'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká David Kofroň.
20:21'
To byla parádní souhra v podání Ocelářů. Nejprve pálil Martin Růžička z pravého kruhu, ale kotouč vyrazil Godla betonem. Hosté se nadále drželi v útočné třetině a puk se odrazil na Růžičku, který jej poslal na PETR VRÁNA, který bez větších obtíží propálil Godlu. Asistence: Martin Růžička, Marko Daňo.
20:01'
Byť to mnozí nemuseli očekávat, chemici s rozjetými draky drží krok. Skóre zápasu sice otevřeli Oceláři přesnou trefou ve 12. minutě, kdy Petr Vrána využil přesilovou hru, ze které sházelo posledních 5 vteřin. Odpovědět dokázal ve 14. minutě dělovou ránou od modré čáry Marek Hrbas. Za zmínku stojí velká šance v 9. minutě, o kterou se zasloužil František Lukeš střelou z mezikruží, volný puk poté sebral Petr Straka, ale prázdnou bránu trefit nedokázal. Druhá třetina začne přibližně v 18:22.
20:00'
19:38'
Hledají pozici ke střele.
19:30'
Domácí stále operují v pásmu soupeře.
19:20'
Estephan chtěl nějak překvapit Marka Mazance, ale ten si proti jeho pokusu dobře počínal a jeho úmysly vystihl.
19:03'
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
18:20'
Byť se hosté opět drží v útočném pásmu, je to Verva, která se drží kotouče.
18:08'
Demelova střela byla sražena do ochranné sítě.
18:00'
František Gerhát a po něm Přemysl Svoboda se pokoušeli pálit z těžké pozice, ale Mazanec nemusel proti jejich střelám vůbec zakročit.
17:42'
Domácí hrají v plném počtu.
17:26'
Zatím se Ocelářům v této přesilové hře absolutně nedaří.
16:59'
Gerhát kvalitně napadá rozehrávky soupeře a získává pro tým cenné vteřiny.
16:27'
Litvínovským se podařilo vyhodit puk daleko od své brány.
15:49'
Martin Havelka zůstal po zákroku ležet na ledové ploše a nakonec s bolestivou grimasou zamířil na střídačku. Trest si přesto vysloužil Martin Havelka (LIT), ale trest odpyká Přemysl Svoboda.
15:33'
Všechny nebezpečné kotouče posílají chemici do bezpečí.
15:11'
Oceláři se na okamžik dostali do třetiny, ale prostor pro střelu si nevytvořili.
14:36'
Zakázané uvolnění hostů.
14:20'
Třinec dobře napadá litvínovské rozehrávky.
13:45'
Cheza se nadále udržela v útočné třetině a hledala recept na třineckého brankáře. Nakonec se našel. Od modré čáry poslal dělovou ránu MAREK HRBAS, jenž zamířila přímo za záda Marka Mazance. Asistence: Giorgio Estephan.
13:09'
Uvis Balinskis to zkusil z vrcholu levého kruhu.
12:50'
Další pokus přišel z hole Matěje Stříteského, který rovněž střílel od modré čáry. Následuje komerční přestávka.
12:18'
Zdráhal si sjel pro kotouč k modré čáře a vší silou vypálil, kotouč přetěl branku Mazance.
11:51'
Pět vteřin před koncem početní převahy se Oceláři prosadili. Marcinko nabil na PETRA VRÁNU, který z předbrankového prostoru nasměroval kotouč za záda Denise Godly. Asistence: Tomáš Marcinko, Andrej Nestrašil.
11:44'
Z přesilové hry shází hostům pouze pár vteřin.
11:29'
Verva posílá Oceláře z vlastní třetiny.
11:21'
Tomáš Kundrátek poslal ránu od modré čáře a Denis Godla si připsal famózní zákrok.
10:58'
Oceláři jsou znovu v útočném pásmu.
10:20'
Nestrašil našel z dobré pozice Martina Růžičku, který z těsné blízkosti minul litvínovskou klec.
10:03'
Kotouč opustil ledovou plochu a hra se přerušuje.
09:56'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Přemysl Svoboda – 2 min., vysoká hůl).
09:00'
František Lukeš byl ve výborné střelecké pozici v mezikruží, odkud také poslal bombu. Hostujícímu brankáři kotouč vypadl a zmocnil se jej Petr Straka, který nedokázal zakončit do prázdné sítě. Obrovská šance na litvínovské straně.
08:33'
Hosté se k větší šanci v útočné třetině nedostali.
07:51'
Zdráhalova nepřesná rozehrávka donutila chemiky opustil obranné pásmo hostů.
07:28'
Hrbasova střela tečovaná Havelkou orazítkovala tyčku třinecké svatyně.
06:51'
Ondrej Šedivý se pokoušel o dorážku z bezprostřední blízkostim, ale marně.
06:32'
Draci oxidují v útočné třetině, střelu jednoho z hostujících hráčů zastavil Godla.
06:09'
Při přechodu do útočné třetiny se hosté dopustili ofsajdu a hra se přerušuje. Následuje komerční přestávka.
06:04'
Jarůšek je zpátky na ledové ploše.
05:51'
Oceláři posílají kotouč ke Godlovi, odkud Verva zakládá útok.
05:15'
Straka se hrnul do útoku a provařil třineckého gólmana dalším pokusem, ale v koncovce neuspěl.
04:42'
Dravecký vyslal střelu na Godlu z levého kruhu, domácí brankář si se střelou poradil.
04:30'
Zakázané uvolnění litvínovských hráčů.
04:18'
04:00'
Hrbas na modré čáře přišel o kotouč a chemici musí znovu dobývat Mazancovo území.
03:31'
Jarůšek schytal ránu pravděpodobně do ruky a odjel na střídačku, sudí ponechávají tento zákrok bez odpískání a Verva pokračuje v přesilovce.
03:09'
Posléze se hostujícím daří vyhodit puk.
02:44'
Patrik Zdráhal přidal ještě jeden střelecký pokus z vrcholu kruhu, ale brankář Ocelářů zakročil betonem.
02:22'
Zdráhalova střela z levého kruhu šla nad Mazancovu bránu.
02:10'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jan Zahradníček – 2 min., hákování).
02:03'
Nakonec Verva souboj vyhrála a Andrej Kudrna dostal parádní nahrávku od Svobody. Rána Kudrny těsně minula hostující klec.
01:40'
V útočném pásmu Litvínova probíhá dlouhý souboj o puk.
00:34'
Chemici si nedokázali vytvořit prostor ke střele.
00:20'
Prvního kotouče se zmocnňuje Verva, která ihned závaží puk do útočné třetiny.
00:01'
Denis Godla vyvedl své spoluhráče z kabiny, Třinci ukázal cestu Marek Mazanec.
Čtvteřice sudích již krouží po ledové ploše.
Zimní stadion Ivana Hlinky je seznámen s dnešní soupiskou obou týmů.
Do sestavy chemiků se vrací po zranění vrací Andrej Kudrna, v třineckém dresu se poprvé představí jako sedmý bek Jakub Michálek.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Irving, Hrbas, Balinskis, Stříteský, D. Zeman, Demel – Jarůšek, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka (A), V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – Kudrna, Gerhát, P. Svoboda – Zygmunt, Latta, M. Havelka.

HC Oceláři Třinec: Marek Mazanec (Kacetl) – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček, J. Michálek – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, Miloš Roman, O. Kovařčík – O. Šedivý, Marcinko, Kofroň – Hrehorčák, R. Szturc, Dravecký (A).

Rozhodčí: Svoboda, Kika – Gebauer, Hlavatý.
HC Oceláři Třinec
Třinečtí jedou do Litvínova s dobrou formou, dokázali zvítězit ve 4 zápasech v řadě. Posledně vydřeli tříbodové vítězství se Škodovkou. Ovšem Oceláře, podobně jako chemiky, trápila v utkání nedisciplinovanost a zahráli si tříminutové dvojité vyloučení, které nakonec zvládli ubránit. V 51. minutě se drakům podařilo odskočit na jednobrankový náskok zásluhou Martina Růžičky. Vedení si Oceláři pohlídali do sirény a ze západu čech si odvezli plný bodový zisk. Nejproduktivnějším hráčem je právě Martin Růžička s 18 kanadskými body, v závěsu se drží Erik Hrňa s 16 body na kontě. V bráně mají třinečtí hokejisté velkou oporu v podobě Marka Mazance, který se pyšní úspěšností 94,02 % a 1,55 inkasovaných gólů na zápas.
HC VERVA Litvínov
Po dvou výhrách na domácím ledě, kdy Verva uspěla nad Karlovými Vary a Zlínem, se Litvínovští museli smířit s prohrou na ledě Bílých Tygrů. Od začátku zápasu tahali hosté za kratší konec a po první třetině prohrávali o dvě branky. Ve druhé třetině Liberec přidal další přesnou trefu, Denis Godla musel lovit puk ve své síti současně se sirénou signalizující konec dějství. Byť se v závěrečné dvacetiminutovce hra litvínovských hokejistů zvedla, nikdo nedokázal najít správný recept na maskovaného muže v liberecké brance Petra Kváču. Nejproduktivnějším hráčem litvínovského celku je Patrik Zdráhal, který v 15 zápasech zaznamenal 15 kanadských bodů. Následuje Richard Jarůšek s 11 body. Radegast indexu v Litvínově velí Aaron Irving, jenž má 41 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.