Tipsport Extraliga - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Brno - 14. září 2021   17:30

M. Boleslav
07:32' J. Dufek (Claireaux) • 09:26' Najman (P. Kousal, Ševc) • 12:43' Šťastný  • 26:00' Jánošík (Jan Eberle, Pláněk) • 28:12' Kotala (Šťastný, Kelemen)
Brno
Klimeš (26. Tomek) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), D. Mikyska – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – M. Haščák, Kollár, Vincour – L. Horký, Rákos, R. Pavlík – Magee, Kusko, Mallet – Šoustal.

Mladá Boleslav - Kometa Brno: Mallet připravil Krošelja o čisté konto, 5:1

To je z Mladé Boleslavi vše, děkuji za pozornost.
V tomto zápase dokázala Boleslav překonat strašák z prvních dvou kol a nepokazit závěr. Byť tedy inkasovala z hole Malleta, další snížení nedopustila a slaví první vítězství v sezóně. Brno ale i za nepříznivého stavu bojovalo, a tak si čestný úspěch zasloužilo. Hráči Mladé Boleslavi si užívají děkovačku s diváky, stojícími ve stoje.
Hráči zápasu:
David Šťastný (MBL)
Alexandre Mallet (KOM)
59:50'
Kousal a Najman ještě najeli před branku Tomka, ten se ale nedal a udržel kotouč mimo nebezpečí. Byla z toho menší slovní potyčka mezi hráči obou celků.
59:09'
Pavlík se pokoušel tečovat střelu od kruhu postavením se před bránu. Nebyl úspěšný.
58:00'
Zbývají dvě minuty do konce zápasu, jenž už nyní probíhá víceméně v tréninkovém tempu.
57:43'
Dufek vyslal od kruhu jedovatý projektil, jenž se stal lahůdkou pro Mateje Tomka.
56:17'
Flynn se ocitl přímo před bránou a vyslal střelu, jež ale pochroumala Radka Kučeříka, jednoho z protihráčů. Ten byl po chvilce ošetřování na ledě schopen vstát a s bolestí sám odjel na střídačku.
56:04'
Další ránu kryl do lapačky Tomek dřív, než k němu dorazili domácí útočníci.
55:48'
Hra se přesunula na opačnou stranu a nepřesně pálil Ševc.
55:00'
Brno v kompletním počtu zrychlilo trochu hru, ale Bruslaři jim nedovolili vypracovat si šanci.
54:18'
53:40'
Až nyní předvedl Dufek ostrou, leč nepřesnou střelu od modré.
53:16'
Hosté vyhazují přes celé kluziště. Bruslaři se nikam moc neženou.
52:39'
Bruslaři v postavení mimo hru.
52:18'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Luboš Horký – 2 min., vražení na hrazení).
52:10'
Ostrý boj u mantinelu za Tomkovou brankou. Hosté nakonec v souboji vítězí.
51:10'
Koukáme na pasáž plnou nepřesností a bez střelby, zato se jede nahoru dolů.
49:33'
Tomek musel vytáhnout zákrok proti střele jdoucí od mantinelu napravo.
47:59'
Zakázané uvolnění Boleslavi.
47:50'
Hosté si technickou hrou vypracovali slušnou šanci. Přihrávka šla do mezikruží na Dalimila Mikysku, jenž vyslal jedovatou zvednutou střelu, kterou Krošelj zastavil lapačkou. Puk mu ale vydal, ale stihl ho podruhé schovat dříve, než z toho byl závar.
46'
Mallet připravil Krošelja o čisté konto, 5:1
46:25'
Claireaux s Kotalou se probojovali do útočného pásma a druhý jmenovaný pálil ze střední vzdálenosti těsně vedle.
45:44'
Kometa právě vstřelila branku!
Po vhazování si domácí nepohlídali ALEXANDREHO MALLETA, který vykoupal Gašpera Krošelje a poslal mu puk do sítě, čímž mu sebral čisté konto. Asistence: Radek Kučeřík.
45:38'
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
45:00'
44:28'
Po jednom boleslavském námazu divákům zatrnulo, ale hosté nedokázali příležitost využít. D9ky tomu mohli domácí vyhodit puk ze třetiny.
43:29'
Opět Mueller. Ten se postavil na bližší kraj kruhu, kam přišla tečovaná nahrávka do ideální pozice. Zamířil na bližší růžek, ale Krošelj se stihl přemístit a ramenem vyrazil do ochranné sítě.
43:14'
Moravané se natlačili ve více lidech před brankovištěm, kde Krošelj nakonec přece zkrotil odražený puk.
42:55'
Od vnějšího kraje levého kruhu tvrdě pálilPeter Mueller mezi Krošeljovy betony, ten je sklapl včas.
42:25'
Zakázané uvolnění Komety.
42:00'
Brno je v pěti a hraje přesilovku tři minuty.
41:30'
Ve hře čtyř proti čtyřem se nic zásadního neděje.
40:01'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Vincour – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Pláněk – 5 min., zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Adam Raška I.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:17.
Třetina plná vyloučení a ostré hry je za námi. Boleslav v ní navýšila na 5:0 a zápas prozatím vypadá rozhodnutý. S blížícím se koncem třetiny ale bylo Brno i za takto nepříznivého stavu odhodlané něco se zápasem udělat, ale prezentovalo se zvláště v poslední minutě vztekleji, z čehož plynula ta mela v rohu kluziště. No, v další třetině se máme asi po takovéto mele a vzkazu na co těšit, pokud Brno vyjede na led s podobným odhodláním. Do další třetiny se vyjede čtyři na čtyři, neboť Pláněk vyfasoval pětiminutový trest a Vincour dvojminutový.
40:00'
39:59'
Brno urputně bojuje o příležitost střílet a to se nelíbí boleslavské obraně. V rohu kluziště z toho je pěkná mela.
39:36'
O poslední možnost skórovat se pral Radovan Pavlík, ale netrefuje.
39:15'
Akce hostů pokračovala, než Krošelj zachytil puk a ukryl do lapačky.
39:00'
Bartejsovo nahození od modré bylo tečováno mimo.
38:25'
Pořádnou ránu letící od levého kruhu musel krotit Gašper Krošelj. Puk nedostal pod kontrolu a v závaru ho našel Zaťovič, který však poloprázdnou branku nedokázal trefit a Krošelj puk zachytil!
37:48'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Kotala – 2 min., podrážení).
37:48'
Ještě další příležitosti pro Kometu, jež končí vyloučením domácího hráče.
37:09'
Mallet tvrdě pálil do Krošelje, jenž nedopustil ztrátu čistého konta.
36:24'
K Raškovi se dostal odrazem od mantinelu puk před Tomkem, ale nesedlo mu to. Pak byl tvrdě od puku odstaven protihráčem.
36:04'
Ofsajd Komety.
35:23'
Domácí v plném počtu a Holík nepřesně nahrával spoluhráčům do mezikruží. Pro hosty škoda, mohla z toho být hezká šance.
35:15'
Hosté v plném počtu a útočí.
34:31'
Flynn zabrousil do brankáře hostí a byla z toho málem šarvátka.
33:23'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Gašper Krošelj – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká David Šťastný.
33:15'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Zaťovič – 2 min., hrubost).
33:06'
32:34'
Až nyní Magee Brandon zblízka prověřil Krošeljovu pozornost.
32:10'
Kometa zaútočila, ale nic nebezpečného z toho nebylo.
31:32'
31:15'
Vincour měl pěknou šanci na levém kruhu, když mířil pod víko, ale Gašper Krošelj bleskurychle zareagoval a vyrazil částí výstroje puk mimo.
30:43'
Boleslav se osvobodila vyhozením puku přes celé kluziště.
30:09'
Haščák v pokleku střílel z kraje kruhu, ale měl těžkou pozici pro přesnější a důraznější výstřel.
29'
Kotala v bezprostřední blízkosti umístil bekhend do sítě, 5:0
29:32'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Ševc – 2 min., podrážení).
29:32'
Bruslaři neuspěli v útoku a ztratili puk, pak Brandon Magee nadělal paseku před Krošeljem, jenž chytil jeho střelu, a vynutil si faul.
28:50'
Kometa ještě zkusí vrátit se do zápasu, alespoň snížit, ale nedaří se. Uvidíme, co se bude dít po komerční pauze.
28:12'
Oddechový čas pro hosty.
28:12'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
V přesilovce Bruslaři nebyli úspěšní, ale krátce po jejím skončení už ano! Pátou branku zařídil bekhendovým zvednutím z bezprostřední blízkosti JAKUB KOTALA. Asistence: David Šťastný, Miloš Kelemen.
28:00'
26'
Jánošík se natlačil do branky a dorazil puk, 4:0
26:00'
Střídání v týmu HC Kometa Brno: ze hřiště odchází Lukáš Klimeš, přichází Matej Tomek.
26:00'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / oslava gólu). Trest odpyká Luboš Horký.
26:00'
Gól byl sudími uznán, k bránění brankáři dle zjištění u videa nedošlo. Střelcem je ADAM JÁNOŠÍK, jenž uklidil odražený puk do prázdné brány. Asistence: Jan Eberle, Martin Pláněk.
Boleslavští ujeli do útoku, kde nejprve Eberle zaútočil u levé tyče, ale puk se odrazil do mezikruží, kde ho uklidil do odkryté sítě Adam Jánošík. Kometa Brno si vzala trenérskou výzvu. Situace bude zkoumána u videa.
25:14'
Brno zahájilo útok, který zastavil Krošelj svou lapačkou.
24:59'
24:34'
Šťastný od kraje kruhu neúspěšně zkoušel trefit růžek Klimešovy branky.
24:00'
I během druhého oslabení se Brno dobře brání a nepouští Boleslav do akcí.
22:59'
Kometa v plném počtu jen na pár sekund. Ještě během přesilovky Holík v útočném pásmu fauloval, ale výhodu šesti na čtyři Bruslařů zastavil ukrytím pod lapačku Klimeš. Holík (KOM) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.
22:30'
Pýchův pokus od modré byl vyražen mimo.
21:24'
Brno se i v oslabení tlačí dopředu. Silvester Kusko dokonce najel až před Krošelje, ale byl odtlačen od puku dříve, než mohl vystřelit.
20:54'
Kousal tvrdě pálil hned po vhazování. Napálil někoho z hráčů.
20:50'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Daniel Rákos – 2 min., nedovolené bránění).
20:43'
Zakázané uvolnění Bruslařů.
20:30'
Druhé dějství zahájila Mladá Boleslav aktivitou, ale Šťastný neuspěl v boji v rohu kluziště a Boleslav se musela pakovat z útočného pásma.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:23.
Úvodní dějství jednoznačně ovládla Mladá Boleslav. Byla víc na puku, měla víc šancí a hlavně je proměňovala. O první gól se postaral Jan Dufek, pak v přesilovce navýšil Ondřej Najman a nakonec proměnil trestné střílení David Šťastný. Brnu se nedá upřít snaha s tímto nepříznivým stavem něco udělat, ale nejvíce je v tomto ohledu vidět první lajna, a to je pro hosty v tomto zápase málo. Bruslaři mají zápas dobře rozehraný, uvidíme, co přinesou následující třetiny.
20:00'
19:20'
Holík si najel až skoro k brankové čáře v rohu kluziště, kde hledal Muellera najíždějícího do brankoviště. Ten však promáchl.
18:34'
Brno sice dostalo puk pryč, ale má ho opět na holích Boleslav.
18:16'
Bojuje se o puk v rohu kluziště v pásmu Komety.
17:21'
Hostům se povedlo vytlačit domácí ze svého pásma, ale založenou akci si zkazili ofsajdem.
17:07'
Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
16:40'
Raška zkusil z dálky překvapit Klimeše, ale ten byl připravený a puk vyrazil.
16:18'
Haščák z mezikruží vypálil k levé tyči Krošeljovy branky. Brankář domácích měl problémy střelu zkrotit, ale podařilo se, nakonec.
15:14'
Mueller zkusil jet z druhé strany, ale do přihrávky mu obětavě lehl Fillman.
14:53'
Radovan Pavlík vybojoval puk a na levém kruhu nahrával na Petera Muellera, jenž trefil Krošeljovu vyrážečku. Puk skončil v ochranné síti vysoko nad.
13'
Šťastného blafák z trestného střílení skončil za Klimešem, 3:0
13:49'
Nyní dostali hosté puk do rohu kluziště za Krošeljovou bránou. V mlýnu hráčů se bojovalo o puk.
13:28'
Kometa se po komerční pauze neúspěšně probíjela vpřed.
12:43'
A sám faulovaný trestné střílení proměňuje krátkým vymácháním gólmana a posláním puku přesně do skuliny mezi beton, ruku a pravou tyč.
12:43'
Šťastný během střídání spoluhráčů zůstal na modré a dostal perfektní přihrávku. Z akce bude nájezd, neboť byl faulovaný Radkem Kučeříkem (KOM)! Trestné střílení nařízeno za sekání.
11:38'
Bruslaři znovu zahájili útok, ale jejich akci zhatilo postavení mimo hru.
11:20'
Kometa se pustila do protiútoku, ale nic nebezpečného z toho nebylo.
10'
Najman z otočky před brankou překonal Klimeše, 2:0
10:48'
Ke Kousalovi se divně odrazil puk, a tak z mezikruží zkusil najít skulinku mezi betony Klimeše. Nebyl úspěšný.
10:19'
Pískána přihrávka rukou, rozhodčí vykazují hru mimo útočné pásmo Boleslavi.
09:50'
Kometa se pokusila na nepříznivý vývoj odpovědět, ale bez výsledku.
09:26'
Před brankovištěm schovaný a o samotě nechaný ONDŘEJ NAJMAN, jenž dostal parádní přihrávku od kruhu a hodil puk do odkryté části klece. Asistence: Pavel Kousal, Martin Ševc.
09:05'
Bruslařům chvíli trvalo, než si vybudovali střeleckou pozici. Klimeš ale jejich pokus zastavil.
8'
Nechtěný podíl Ďalogy na úvodní brance Dufka, 1:0
08:45'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Marcel Haščák – 2 min., hákování).
07:32'
Další akce domácích už přináší gólový úspěch, když Claireaux zavezl puk po levé straně a nahrál u pravé tyče zpětně do předbrankového prostoru, kam zničehonic najel JAN DUFEK, který se s ničím nepáral a prostřelil brněnského brankáře. Asistence: Valentin Claireaux.
06:36'
Nahrávka zpoza brány na Kousala stojícího v předbrankovém prostoru nebyla přesná, a tak nevystřelil.
06:28'
Boleslavi se delší čas nedařilo dostat se do útočného pásma, pak ale Šťastného první lajna vykouzlila pěkné přečíslení a sám Šťastný pořádnou ránu, kterou Klimeš se štěstím a akrobaticky vyrazil. Následoval závar, v němž museli hostující obránci předvést svou ostrost.
04:47'
Claireaux se ocitl v rychlém tempu u levého mantinelu a vypálil na Klimeše z ostrého úhlu. Klimeš v pohodě ubránil svou branku.
04:00'
Nyní to zkusil z druhého kruhu Tomáš Vincour. Ani on si na Krošelje nepřišel.
03:30'
Pískán další ofsajd.
03:21'
Krošeljova lapačka byla skvěle připravena proti prudkému výstřelu z pravého kruhu Petera Muellera.
03:12'
Zakázané uvolnění Brna.
02:39'
Brno se zakouslo do Boleslavi a z mezikruží hrozil Kusko a jeho lajna. Krošeljovu branku však neohrozili.
01:52'
Domácí byli také nachytáni v ofsajdovém postavení.
01:45'
Kometě se nezdařil průnik do třetiny Boleslavi, puk získala Mladá Boleslav.
00:45'
Ofsajd Brna.
00:01'

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Pýcha, Ševc (C), Jánošík (A), Pláněk (A), Bernad, Fillman, D. Moravec – Kelemen, Adam Raška I, Šťastný – O. Flynn, Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Lunter, Bičevskis, Jan Eberle.

HC Kometa Brno: Klimeš (Tomek) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), D. Mikyska – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – M. Haščák, Kollár, Vincour – L. Horký, Rákos, R. Pavlík – Magee, Kusko, Mallet – Šoustal.

Rozhodčí: Pražák, Pilný – Lhotský, Svoboda.

HC Kometa Brno

Tým z jižní Moravy na tom není o moc lépe. Má z úvodních dvou kol pouze dva body za vydřenou výhru 3:2 po prodloužení proti Zlínu. V tabulce je Kometa desátá, o jedno místo před Boleslaví. Nejspíše se v kádru jihomoravského celku projevují změny, které nastaly mezi minulou a touto sezónou, kdy odešlo 11 hráčů a 8 nových přišlo, takže v jejich případě to asi ještě chce čas. Jak silní jsou nyní, ukáže následující zápas s Boleslaví, který bude pravděpodobně představovat boj o každý metr ledu, neboť oba celky zatím zaostávají navzdory deklarovaným cílům a nemohou si dovolit i nadále prohrávat. Bude to zajímavá konfrontace.

BK Mladá Boleslav

Bruslaři nezačali novou sezónu nejlépe, když z obou předešlých zápasů dohromady mají pouhý 1 bod. V obou případech je trápily konce zápasů, jež měli zprvu dobře rozehrané, avšak nedařilo se jim uhlídat soupeře, který jim pak v závěru utekl. Naposledy doma s Pardubicemi prohráli 3:4, když ještě po dvou třetinách vedli 3:1. Pro Bruslaře to byla facka, kterou nebudou chtít dostat potřetí. S Brnem mají z minulé sezóny pozitivní bilanci tří výher a jediné prohry, takže se nabízí, že by to mohlo tentokrát vyjít. Ale nová sezóna je nevyzpytatelná. O tom se koneckonců sama Mladá Boleslav již přesvědčila.
Podruhé za sebou hraje BK Mladá Boleslav na domácím ledě, kde přivítá tentokrát celek HC Kometa Brno v rámci 3. kola Tipsport extraligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.