Tipsport Extraliga - Základní část - 55. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Liberec - 22. února 2022   18:00

Pardubice - Liberec: Melancom v přesilovce vystřelil Tygrům výhru, 1:2

Liberec podruhé v sezoně vyloupil enteria arenu! Stejně jako ve všech vzájemných zápasech, i dnes měl důležitou roli gól v posledních minutách hry. Jako první se v zápase dostalo do vedení Dynamo, ve 25. minutě poslal domácí do vedení Musil. Liberec srovnal až ve třetí třetině, v 56. minutě napřáhl od modré čáry Derner a překonal Frodla. Trenér domácích si následně vyžádal trenérskou výzvu, která nebyla úspěšná a z následující přesilovky rozhodl o výhře Bílých Tygrů T.J. Melancon. Liberec tak zvítězil v Pardubicích 2:1.

Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Po závěrečné siréně ještě došlo k šarvátce v rohu kluziště,
59:47'
Košťálek pálil od modré čáry, Kváča vyráží.
59:35'
Vzájemné vyloučení Roberta Říčky a Marka Zachara za hrubost, dohrávat se bude v deseti.
59:35'
Další obrovská šance Pardubic! Od Camary se puk dostal k Říčkovi mezi kruhy, jeden z nejlepších střelců Dynama ale nezamířil ideálně.
Oddechový čas pro domácí.
59:15'
Velká šance domácích! Puk se po střele od modré čáry odrazil ke Camarovi, ale ten nedokázal puk ze vzduchu zkrotit a dorazit do branky.
59:00'
Frodl je na střídačce, Dynamo to zkouší v šesti!
58'
Melancom v přesilovce vystřelil Tygrům výhru, 1:2
58:37'
Liberec se osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před Kváčou.
57:32'
Liberec právě vstřelil branku!
Bílí Tygři využívají přesilovou hru! T.J. MELANCON dostal přihrávku na modrou čáru a puk po střele příklepem doletěl do horního rohu Frodlovy branky. Velký podíl na brance mají clonící hráči, kteří znemožnili domácímu brankáři výhled. I poslední vzájemný souboj Dynama s Libercem se tak dočkal gólu v posledních minutách zápasu.
Bez asistence.
55:52'
Říčka odpyká dvouminutový trest za zdržování hry.
Gól platí, rozhodčí ve videozáznamu nenašli žádné porušení pravidel a domácí střídačka je potrestána dvěma minutami.
Domácí střídačka si vybírá trenérskou výzvu! Gól ještě budou muset rozhodčí přezkoumat.
55:52'
A je vyrovnáno! Z ničeho nic se Liberec dostal do útočného pásma, puk se dostal k LUKÁŠI DERNEROVI na modré čáře a ten golfovým úderem překonal Dominika Frodla.
55:15'
Říčka pálil od modré čáry, puk se sice od Kváči odrazil, ale Cienciala se k dorážce nedostal
53:57'
Domácím se nepovedla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.
52:05'
Robert Kousal je po ošetření opět na ledě. Nyní vletěl do útočného pásma a z bodu pro vhazování chtěl překvapit Kváču, puk letěl nad horní tyč.
51:45'
Po dlouhé době operuje v útočném pásmu také Liberec, ale k žádné větší šanci se nedostal.
Dnešní utkání sleduje 4597 diváků.
50:40'
Matěj Blümel chtěl výjezdem zpoza branky překvapit Kváču, ale liberecký brankář si i s pomocí obránců poradil.
50:04'
Ondřej Vála vypustil na Petra Kváču od modré čáry dělovku bez přípravy! Liberecký gólman ale podává výborný výkon a střelu bez problémů chytil lapačkou.
49:07'
Přesilová hra Dynama je u konce, Liberec je v pěti.
48:42'
Z pravého kruhu napřáhl ke střele bez přípravy Paulovič, puk skončil po teči hostujícího hráče v ochranné síti, vhazovat se bude znovu před Kváčou.
48:30'
Košťálek tvrdě střílel od modré čáry, Kváča vytáhl výborný zákrok, díky kterému puk neskončil v brance!
47:10'
Mikuš střílel od modré čáry, jeho pokus ještě mezi kruhy tečoval Camara, puk jen těsně minul branku.
46:50'
Robert Říčka střílel ze své typické pozice na vrcholku kruhu, Kváča vyrazil.
46:07'
Hra ve čtyřech je u konce, Dynamo čeká tříminutová přesilová hra.
44:07'
Rozhodčí rozdal následující tresty: David Aubrecht je za atak na Kousala vyloučen na 5 minut a do konce utkání.
Na pardubické straně je za hrubost na 2 minuty vyloučen Adam Musil
44:07'
Robert Kousal byl tvrdě dohrán u liberecké střídačky, kde se následně strhla mela. Kousal odjíždí z ledu s krvavým šrámem za asistence lékařů.
43:00'
Lukáš Anděl dobře kombinoval s Markem Heclem, puk se vrátil Andělovi zpátky na hokejku a pardubický útočník ve složité situaci nebezpečně vypálil. Kváča puk vyrazil před sebe a obrana ho stihla odehrát těsně před dojíždějícím pardubickým hráčem.
41:07'
Ihned po buly následně střílel Kousal, jeho bekhendový pokus skončil vedle branky.
41:03'
Camara dostal dlouhou přihrávku a ujížděl proti jednomu obránci, snažil se přes něj vystřelit, ale puk se o soupeřovu hokejku odrazil do ochranné sítě.
40:01'
Vstup do druhé třetiny vyšel lépe Dynamu. Ve 25. minutě otevřel gólový účet zápasu Adam Musil a znovu se prosadil proti svému bývalému klubu. Domácí měli i další šance, ale ty už zůstaly nevyužity. Po polovině utkání byli aktivnější Tygři. Domácím ztěžovali rozehrávku a dostávali se do šancí, Frodla ale zatím nepřekonaly. Ani jednomu z týmů se zatím nepodařilo využít žádnou z přesilových her.

Střely na branku ve 2. třetině: 6:10.

Třetí třetina začne přibližně v 19:53.
40:00'
38:20'
Camara si najížděl na osu hřiště, místo střely ale přihrál Kousalovi, který se k zakončení nedostal. Dynamo ale pokračuje v tlaku.
37:20'
Poulíček s Blümelem těsně po vhazování ujeli soupeřům do přečíslení 2 na 1. Poulíček přihrál přes obránce Blümelovi, který se mu snažil puk vrátit zpět do prázdné branky. Obránce ale Poulíčka zablokoval a ten se tak ani nedostal k zakončení.
37:00'
Bílí Tygři dělají v posledních minutách svým aktivním presinkem velké problémy domácí rozehrávce.
35:40'
K další střele se dostal z pravého kruhu Marek Zachar, Frodl vyrazil.
34:20'
Tomáš Filippi měl obrovskou šanci! Osamocený se dostal ke střele mezi kruhy, ale ani napodruhé ve stejné situaci dnes Frodla nepřekonal.
33:20'
Liberec má v útočném pásmu velký tlak a Frodl musel několikrát zasahovat. Ani jednou to ale nebyla žádná stoprocentní šance.
32:28'
Vyloučení také na druhé straně, po faulu Petgrava si početní výhodu zopakují Tygři.
31:59'
Hecl vletěl do útočného pásma ve velké rychlosti, jeho střela byla ale sražena obráncem a skončila v ochranné síti. Vhazovat se bude před Kváčou.
31:00'
Dynamo si v útočném pásmu vytvořilo tlak, střely Říčky a Mikuše ale trefily pouze protihráče a puk poté odjel až do středního pásma.
29:26'
Zbytečný útočný faul právě udělal Adam Klapka a Dynamo čeká početní výhoda.
V enteria areně je kvůli problémům s ledem poněkud delší komerční pauza, ale zdá se, že by se mohlo začít znovu hrát.
28:07'
Výborný zákrok nyní předvedl Dominik Frodl. Marek Zachar střílel přes obránce, domácí brankář špatně viděl, ale efektním skokem chytil puk do lapačky a přerušil hru.
27:05'
Musil s Paulovičem ujeli ve vlastním oslabení do přečíslení 2 na 1! Adam Musil to vzal na sebe, udělal krásnou stahovačku a střelou jen těsně minul šibenici Kváčovy branky!
25'
Košťálek našel volného Musila. Dynamo vede, 1:0
25:55'
Po přerušení hry došlo na pěstní potyčku mezi Blümelem a Rychlovským, oba hráči tak putují na trestnou lavici. Navíc byla za nesportovní chování potrestána hráčská lavice Dynama a Liberec si tak zahraje další přesilovku.
25:50'
Paulovič krásnou přihrávkou našel u zadní tyče volného Matěje Blümela. Pardubický mladík měl ztíženou pozici dotírajícím obráncem a prázdnou branku minul!
24:38'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Nedáš-dostaneš! Známé pravidlo opět zafungovalo. Střídání po velké šanci Filippiho výborně Camara přihrál ADAMU MUSILOVI, který sám před brankou překonal Petra Kváču a otevřel skóre utkání.
Asistence: Anthony Camara.
24:30'
Obrovská šance hostí! Tomáš Filippi dostal od Faško-Rudáše puk do ideální pozice mezi kruhy, libereckého útočníka vychytal Dominik Frodl.
23:52'
Jakub Rychlovský tvrdě pálil z osy hřiště, branku ale minul.
23:08'
Liberečtí se teď sami vyprovodili z útočného pásma, domácí tým se ubrání i ve druhém oslabení
21:49'
Ladislav Šmíd opět chytře vystřelil od modré čáry, Jan Ordoš v mezikruží puk tečoval a Frodl měl co dělat, aby jej dokázal udržet.
21:31'
K nelibosti domácího publika míří Dynamo do čtyř. Jurij Sergijenko potrestán za nebezpečnou hru vysokou holí.
21:15'
Další pokus vyslal na brankáře hostí ihned po buly Sergijenko.
21:10'
Robert Kousal střílel z levého kruhu, Kváča ale dobře viděl a lapačkou puk bez problémů chytil.
20:23'
První střelu ve druhé části vyslal na Frodla z velkého úhlu Birner, domácí brankář puk rozehrál obránci.
20:01'
První třetina 55. kola Tipsport extraligy mezi Dynamem Pardubice a Bílými Tygry z Liberce gól nepřinesla. V enteria areně se hraje vyrovnané utkání, větší šance sice měli domácí, ale ani jeden z týmů svého soupeře nepřehrává. Liberec dokazuje, že do Pardubic nepřijel pouze bránit.

Střely na branku v 1. třetině: 9:9.

Druhá třetina začne přibližně v 18:53.
20:00'
19:14'
Jan Košťálek dostal přihrávku na modrou čáru a nebezpečně vypálil na libereckou branku. Petr Kváča byl připraven a puk podržel.
17:44'
Michal Hrádek dostal dobrou přihrávku na modrou čáru. Mladý pardubický obránce ale příliš dlouho čekal a střelou nakonec trefil pouze soupeřova hráče.
17:12'
V první třetině už po několikáté zabrzdil domácí útok ofsajd.
16:10'
Liberec se v závěru přesilovky dostal do tlaku! Po střele na branku se k dorážkám dostal Adam Klapka a před Frodlem se vytvořila skrumáž. Domácí nakonec situaci ustáli.
15:00'
Klepiš vletěl do útočného pásma a ihned vyslal na domácí branku další střelu, Frodl puk vyrazil a Dynamo mohlo vyhodit přes všechny čáry.
14:34'
Ladislav Šmíd od modré čáry chytře nahodil puk na Frodla, kterému clonil Filippi a následně se snažil dorážet. Domácí brankář ale situaci zvládl.
14:12'
Přesilovou hru si zahrají také Tygři, Poulíček vyloučen za držení protihráče.
13:59'
Cestu pardubických do útočného pásma přerušil ofsajd.
11:57'
Melancon s Faško-Rudášem ujeli po chybě domácích do přečíslení 2 na 1, přihrávku na Melancona ale zblokoval domácí obránce a puk skončil v rohu kluziště.
10:20'
Blümel tečoval Zdráhalovu střelu po vhazování, puk skončil vedle branky.
10:18'
Ondřej Vála dostal puk na modrou čáru a po přejetí na osu hřiště vypálil. Petr Kváča hru přerušil.
09:30'
Klapka dostal přihrávku do jízdy a ze strany zkusil překvapit Frodla, puk ale letěl mimo branku.
09:00'
Jan Štibingr střílel po vhazování od modré čáry, Frodl vyrazil do bezpečí.
08:49'
Matěj Blümel individuální akcí prošel do útočného pásma, krásnou kličkou se zbavil obránce, ale tváří v tvář Kváčovi neuspěl! O pár vteřin později dostal z dobré pozice další šanci, ale ani napodruhé hostujícího brankáře nepřekonal.
06:35'
Ani druhé přesilovkové formaci v čele s Říčkou a Camarou se nedaří usadit v pásmu, Liberec brání velice dobře.
05:30'
Domácímu týmu se zatím nedaří vytvořit si tlak v útočném pásmu.
04:53'
První přesilovku v zápase si zahraje Dynamo. Ladislav Šmíd zbytečně fauloval mimo hru.
03:51'
Camara dostal dobrou přihrávku od Kousala do pozice mezi kruhy. Kanadský forvard se už napřahoval k nebezpečné střele, ale puk mu na poslední chvíli sebral hostující obránce.
02:45'
První velká šance zápasu! Matěj Blümel dostal puk ideálně do mezikruží, ale jeho pokus skončil vysoko nad bránou.
02:15'
Košťálek s pukem prošel až do útočné třetiny, ale pokus o střelu se nepodařil.
01:26'
Camara se s Musilem snažili rychle vletět do útočného pásma, jejich akci končí ofsajd.
00:51'
Domácím se teď nepodařila rozehrávka, už podruhé puk končí na zakázaném uvolnění.
00:12'
Dynamo se hned vrhlo do útočného pásma, střela Poulíčka ale trefila pouze brusle libereckého obránce.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Frodl (V. Nečas) – J. Mikuš (A), J. Zdráhal, Sergijenko, Košťálek, Petgrave, Hrádek, O. Vála – Paulovič, Poulíček (C), Blümel – R. Kousal (A), A. Musil, Camara – Říčka, O. Roman, Cienciala – Hecl, Anděl, T. Urban.
Trenér: Richard Král

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), Štibingr, M. Ivan, Melancon, Derner, Aubrecht, J. Šedivý – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – Rychlovský, P. Jelínek (C), A. Najman – Čederle, J. Šír, Klapka.
Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Kika, Vrba – Zíka, Klouček.
Bílí Tygři Liberec
Svěřenci trenéra Patrika Augusty zakončí šňůru pěti venkovních zápasů na pardubickém ledě. V této sezoně ve vzájemných utkáních padaly góly v šedesáté minutě. V nedělním utkání vyhráli Bílí Tygři na ledě Ocelářů z Třince a odvezli si tak tři body. Gólově se prosadili členové druhého útoku Jan Ordoš a Marek Zachar, kteří mají v poslední době solidní formu. Velký podíl na výhře měl brankář Jaroslav Pavelka. Třinec na něho vyslal 44 střel, z toho ho překonal pouze dvakrát.
HC Dynamo Pardubice
Dynamo stále drží v tabulce třetí příčku, ovšem před čtvrtou Plzní má náskok už jen šesti bodů. Po prohrách v Třinci, doma s Hradcem a v nedělním zápase ve Varech bude chtít Dynamo najet zpátky na vítěznou vlnu. V nedělním utkání Dynamo otevřelo skóre, ale poté Karlovy Vary zápas otočily a Pardubice se snažily zápas ve třetí třetině vyrovnat, což se jim nepodařilo a odjely s porážkou.
V 55. kole hokejové Tipsport extraligy přijedou do Pardubic Bílí Tygři Liberec. Dosavadní vzájemná střetnutí v sezoně zatím pokaždé připravila drama až do posledních vteřin zápasu. V pardubické enteria areně tak rozhodně bude na co koukat.