Tipsport Extraliga - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Olomouc - 10. října 2021   19:00

Olomouc
J. Sedláček (Mokry) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Rašner – J. Káňa, David Krejčí (A), Kucsera – Olesz, J. Knotek (A), Navrátil – Klimek, Nahodil, Kunc – Strapáč, P. Kolouch, Bambula.

SESTŘIH: Pardubice - Olomouc 0:1p. Čekání na gól utnul až v prodloužení hostující Kolouch

Ode mne je to v tuto chvíli vše, přeji vám hezký zbytek večera a dobrý start do nového týdne, ve kterém snad již uvidíme více vstřelených branek.
V napínavém souboji vítězí Olomouc, která si na Hanou odváží dva body za výhru v prodloužení. Domácí Pardubice nakonec ani přes tlak ve třetí třetině nevytěží z této bitvy více, než jen jeden bod. Hrdiny zápasu jsou každopádně brankáři, vždyť na obou stranách bylo k vidění mnoho nadějných šancí. Dnešek ale střelcům nepřál, vyjma Petra Koloucha, který vše rozsekl v 64. minutě.
63:34'
Olomouc právě vstřelila branku!
Autorem vítězné branky je PETR KOLOUCH, který přesnou střelou z první vybojoval bod navíc pro hosty! Krásnou nabídku do střelecké pozice dostal od Strapáče, vzniklou situaci pak nedokázal zachránit ani Frodl svým rychlým přesunem. Asistence: Petr Strapáč.
63:02'
Mikuš zasáhl do nadějné přihrávky Řezníčka.
62:30'
Poulíček vystřelil z otočky do Sedláčkova ramene.
61:40'
Také Frodl se ukázal v dobrém světle, když zneškodnil Nahodilův průnik ze strany.
61:20'
Sedláček si připisuje dobrý zákrok proti střele z úhlu.
61:00'
Cienciala vypíchl puk Ondruškovi a ujížděl sám na branku, ve velké šanci ale minul!
60:23'
Camara ubránil kličkujícího Krejčího.
60:01'
Richard Král před třetí částí přeházel útočné formace a Pardubicím tato změna sestavy prospěla. V poslední dvacetiminutovce byly aktivnější a dostaly se do několika slibných šancí, kvůli vyloučení Pauloviče se přitom v závěru základní hrací doby ještě musely strachovat o výsledek. Gól však nepadl a tak nás čeká prodloužení 3 na 3.
60:00'
59:46'
V mezikruží dostal prostor Káňa, Frodl ale zůstává stoprocentní, svoji lapačku měl připravenou.
59:37'
Po Ondruškově střele do betonu pardubického brankáře si Frodl připisuje nejdůležitější zákrok utkání proti pohotové dorážce Nahodila
59:03'
Ofsajd zbrzdil návrat hostů do útočné třetiny.
58:34'
Koffer vybojoval kotouč a opět ho poslal až k Sedláčkovi.
58:05'
Dynamo se na chvíli osvobozuje.
57:52'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matej Paulovič – 2 min., podrážení).
57:34'
Poulíčkovu laxní rozehrávku vystihl Kucsera, Frodl pak měl hodně práce s jeho střelou z blízkosti.
57:00'
Rohlík volný prostor nezužitkoval a o kotouč přišel, Olomouc nicméně vyhazuje na zakázané uvolnění.
56:45'
Andělův dobrý návrat do obrany znamená další zisk kotouče pro Pardubice.
56:23'
Strapáč se před Hrádka neprosadil, útok zakládá Dynamo.
55:00'
Cienciala sám ve velké příležitosti – sjel si mezi kruhy, zvedl hlavu, vypálil – a jeho střelu zblokoval ležící Dujsík.
54:23'
Robertson pálí od modré, jde už o několikátou střelu tohoto třicetiletého obránce v dnešním zápase.
54:01'
Robertson se u hrazením překřížil s Musilem, kanadský obránce pak zkusil střelu z úhlu.
53:22'
Camaru soupeři zablokovali, k volnému puku se tak nedostal.
53:00'
Nahodilův golfák Frodl vyrazil betonem.
52:33'
Olomouc se více stáhla do obrany, Dynamo na ní zatím gólový recept nenašlo.
51:40'
Zakázané uvolnění po vyhození Krejčího.
51:22'
Musil přenechal Blümelovi, jehož odraženou střelu pak ještě sám zkoušel dorážet.
51:03'
Fanoušci ženou Pardubice dopředu, ochozy bouří.
50:32'
Říčka zkoušel z první překvapit brankáře hostí, ten byl ale připravený.
49:45'
Poulíčkovu střelu Sedláček znovu pouze vyrazil, Dynamo je o dost aktivnější.
49:30'
Paulovič z mezikriuží opět minul.
49:00'
Tvrdá střela Nakládala se od olomouckého brankáře jen odrazila.
48:22'
Paulovičova střela minula cíl, ale Sedláček puk kryje a znovu se přerušuje.
47:56'
Štěpánek si připisuje jednoduchý zákrok. Krátce poté se do křížku dostal Blümel s Krejčím, zkušenějšímu útočníkovi se totiž nelíbilo, jak se pardubický mladík tlačil do brankoviště.
46:55'
Veškeré dění se odehrává ve středním pásmu, ani jedno mužstvo nechce udělat chybu, a tak se poctivě vrací do obrany.
46:00'
Zakázané uvolnění Olomouce.
45:47'
Poulíček vyhrál souboj s Bambulou, počínal si však na hraně faulu.
44:37'
Domácí jsou v plném počtu.
44:23'
Mikuš vyhazuje až k Sedláčkovi.
44:01'
Frodl dvakrát pohotově a úspěšně zasáhl proti střelám ze střední vzdálenosti.
43:40'
Knotek netrefil chytrou přihrávku Krejčího, Dynamo se dál brání stažené před vlastní klecí.
43:18'
Pokus Krejčího zneškodnil Kolář.
42:49'
Ondruškovu střelu zblokoval Hrádek až do ochranné sítě.
42:37'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Robert Říčka – 2 min., podrážení).
42:18'
Anděl využil své rychlosti a z bodu pro vhazování vystřelil do Sedláčkova hrudníku.
41:43'
Olomouc v plném počtu.
41:05'
Napodruhé už se Paulovič odhodlal ke střele, tvrdou ránu z první ale Sedláček zvládl ukrýt ve výstroji.
41:00'
Paulovič hledal před brankou spoluhráče, k teči se ale nikdo nedostal.
40:40'
Ani po 40 vteřinách se domácím nedaří udržet v pásmu.
40:13'
Olomouc krátce po buly nahazuje až za Frodla.
40:01'
Do třetí třetiny vstupují Pardubice v přesilové hře. Povede se jim získat vedení? To se dozvíme již v 20:47.
Také druhá část zápasu mezi Pardubicemi a Olomoucí končí bez vstřelené branky. V bojovném duelu plném rychlých protiútoků zatím vynikají především oba brankáři, kteří kryli už 20 (Sedláček), respektive 23 střel (Frodl). Vyrovnanou podívanou slibuje také třetí třetina, která o osudu utkání nejspíše rozhodne.
40:00'
39:59'
V samotném závěru třetiny vystřelil na Frodla z úhlu Ondrušek.
39:43'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Dalibor Řezníček – 2 min., hákování).
39:32'
39:10'
Ze strany se na osu nakonec dostal Anděl, pohotovou střelu však Sedláček schoval do lapačky.
39:00'
Rohlík u mantinelu hledá, komu by přihrál.
38:41'
Dynamo je v závěru třetiny hodně aktivní.
37:46'
Káňovu ránu z vrcholu kruhu Frodl zneškodnil vyrážečkou.
37:12'
Blümel nedostal přihrávku přesně, a tak se píská zakázané uvolnění.
36:30'
Olesz příklepem tvrdě napálil Frodla do masky, hra se přerušuje.
36:00'
Kolář pohledným hitem sestřelil Kunce.
35:44'
Kousal nedostal od Ondruška na výběr, musel se buď protáhnout podél mantinelu, nebo nahodit. Vybral druhou možnost a Pardubice přišly o kotouč.
34:45'
Krejčí na odražený kotouč nedosáhl.
33:03'
Zakázané uvolnění po rozehrávce Hrádka.
32:36'
Oleszova střela z úhlu nepřidělala Frodlovi příliš starostí.
31:23'
Říčka ukázal svoji typickou bojovnost a vybojoval kotouč při rozehrávce Olomouce.
30:39'
Kousalovi přeskočil puk, nahrávka do gólové šance od Camary tak ovoce nepřinesla.
29:34'
Blümel po rychlé kombinaci s Paulovičem rychle vystřelil zápěstím, po zákroku Sedláčka se pak strhla mela, protože Poulíček hodně důrazně dotíral v brankovišti.
29:00'
Nahodil vyřešil situaci 2 na 1 přihrávkou, Olesze ale rychlým přesunem vychytal Frodl!
28:15'
Robertson je dnes při chuti, znovu se s pukem na holi pouští do útočné třetiny.
26:45'
Akce 2 na 1 v podání pardubických obránců! Košťálek bkehendem vybídl Robertsona, který už byl však příliš blízko Štěpánkovi! Olomoucký brankář mu skočil pod nohy a důležitým zákrokem udržel bezbrankové skóre.
25:34'
Hezká klička Musila u modré, rodák z Kanady pak ještě přihrával na Camaru, který však jen obyčejně vypálil ze strany.
25:01'
Krejčímu se zatím nedaří příliš prosazovat, před chvílí ho například dobře vybruslil Mikuš.
24:14'
23:01'
Domácí Dynamo si vytvořilo tlak, několik střel od obránců Koláře a Nakládala zblokovali hosté svými těly, Nakládal pak ještě přihrával na Ciencialu, který byl ale obsazený Ondruškem. A Roman se k dorážce dostal pozdě, takže Olomouc zatím neinkasuje.
22:10'
Útok 3 na 2 zakončoval Robertson přihrávkou na Kousala, která ale přes brusli olomouckého obránce neprošla.
21:32'
Knotek střelou napodobil Krejčího, Frodl ale opět velmi soustředěně zasáhl.
20:50'
Krejčí od pravého mantinelu vystřelil do skrumáže před brankou, Frodl musel být pozorný.
20:20'
Po Blümelově vyhození rozehrává Sedláček.
20:01'
Který z týmů se prosadí jako první? Druhá třetina začíná přibližně v 19:51.
Pardubice nevstoupily do utkání úplně podle představ, Olomouc se několikrát dostala do nadějného protiútoku. Po pár minutách se ale domácí rozhýbali a třeba teč Poulíčka skončila na tyči Sedláčkovy branky. Oba brankáři navíc museli několikrát zasahovat proti střelám z předbrankového prostoru, ani Blümel, ani Klimek nicméně neuspěli a první třetina tak končí bez vstřelené branky.
20:00'
19:55'
Expardubický Krejčí se svou bekhendovou přihrávkou neuspěl, Olomouc už dát gól v první třetině nestihne.
19:35'
Káňa vypálil zleva jen do Frodla.
19:29'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Kolář – 2 min., hákování).
19:20'
Olomouc zkouší ještě jeden útok.
18:38'
Pardubice v plném počtu, ani jeden z týmů se v přesilovce neprosadil.
18:17'
Rohlíkova nenápadná střela přes obránce málem slavila úspěch, Sedláček ji příliš nečekal.
17:37'
Káňa puk za Frodla z úhlu nepropasoval.
16:55'
Klimek z mezikruží vypálil bez přípravy a Frodl si připisuje velmi důležitý zákrok lapačkou.
16:38'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Adam Musil – 2 min., podrážení).
16:01'
Říčka dvakrát tvrdě pálil z levého kruhu, jednou ale do Štěpánka a podruhé do Ondruška.
15:50'
Dynamo zpět v útoku.
15:30'
Olomouc vyhazuje až k Frodlovi.
15:20'
Po další rychlé výměně puku byl v hlavní roli opět Blümel, tentokrát přihrával na Pauloviče, leč neúspěšně.
15:00'
Dynamo chvíli kombinovalo, následně z první vypálil Blümel, Sedláček však zasáhl včas.
14:39'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Nahodil – 2 min., hákování).
14:38'
Robertsonovu střelu z vrcholu kruhu Sedláček zneškodnil lapačkou.
14:12'
Zdráhal od modré jen těsně minul branku soupeře.
13:33'
Frodl vyjel z branky a zastavil puk pro Koláře tak, aby mohl okamžitě rozehrát.
12:01'
Camara si v mezikruží útočné třetiny nádherně obhodil soupeře, zadovka na Musila ale přesná nebyla.
11:11'
Kunc jen nahodil pukl od mantinelu, více prostoru mu domácí nedali.
10:39'
Knotek se velmi rychle zorientoval v brankovišti a z otočky dorazil volný puk, ovšem Frodl byl připraven.
09:43'
Camara bekhendem vystřelil z úhlu do betonu Sedláčka a puk se odrazil k Musilovi, který však z dorážky nepřekonal brankáře hostí.
08:49'
Sám na branku jel Matěj Blümel, tváří v tvář olomouckému brankáři se svou střelou k tyči ale neuspěl.
07:45'
Mikuišovu střelu nebezpečně tečoval Poulíček a pokud by šla střela mezi tři tyčře, Sedláček by určitě nestihl zasáhnout.
07:04'
Kuncova přihrávka na Klimka nakonec nevyšla, ale pro Pardubice byla tahle akce 2 na 1 dalším varováním.
06:00'
Olomouc předvedla další rychlý protiútok, tentokrát v podání Klimka, kerý vystřelil jen do Frodlovy výstroje.
05:02'
Nebezpečná akce Kucsery, který se kličkou uvolnil a z osy hřiště zamířil do tyče Frodlovy klece!
04:01'
Ondřej Rohlík se v rychlosti protáhl kolem olomoucké obrany a bekhendem přihrával před branku, kde ale nečíhal žádný z jeho spoluhráčů.
03:35'
Ondrušek u vlastní střídačky srazil Říčku na zem, podle rozhodčích však bylo vše v pořádku.
03:01'
Kousalova střela od modré Sedláčkovi moc práce nenadělala.
02:21'
Přes obranný val hostů se domácí dostali až na třetí pokus.
01:32'
Hra má zatím opatrný nádech, Pardubice si při své rozehrávce daly hodně záležet na přesnosti.
01:12'
Blümel v útočném rohu udržel puk před dotírajícím obráncem Olomouce.
00:10'
První buly pro Olomouc, hra se ale brzy přerušuje.
00:01'
Oba týmy jsou již na ledové ploše, atraktivní zápas už brzy vypukne.

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Klouček) – J. Mikuš, Nakládal (C), D. Robertson, Košťálek, J. Kolář (A), Hrádek, J. Zdráhal – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Camara, R. Kousal, A. Musil – Říčka, O. Roman, Cienciala – Koffer, Anděl, O. Rohlík.

HC Olomouc: J. Sedláček (Mokrý) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Rašner – J. Káňa, David Krejčí (A), Kucsera – Olesz, J. Knotek (A), Navrátil – Klimek, Nahodil, Kunc – Strapáč, P. Kolouch, Bambula.

Rozhodčí:
Olomouc se zatím nachází v extraligové tabulce na slušném 8. místě, navíc mají odehráno oproti ostatním soupeřům jen 9 zápasů. V pátečním kole se v domácí aréně utkali Kohouti s tradičně silným Třincem a prohráli těsně 1:2. Jedinou branku vstřelil obránce Jan Ondrušek, v 53. minutě rozhodl Milan Doudera. Ke konci mohla Mora však srovnat, když hrála přesilovou hru, úspěch ale nepřinesla. „Z diváckého hlediska to byl určitě pěkný zápas. Hrálo se nahoru dolů. V první třetině jsme se pomaleji rozjížděli, ale od té druhé jsme měli lehčí převahu. Bohužel za stavu 1:1 jsme nedali ten rozdílový gól, proto Třinec vyhrál," hodnotil utkání Jan Knotek, který má v sezoně čtyři kanadské body.

David Krejčí se sice bodově proti Ocelářům neprosadil, ale zejména jeho zásluhou zůstává Olomouc v popředí. Bývalá hvězda Bostonu se rozhodla vrátit do Olomouce a s dvanácti body (7 + 5) vévodí produktivitě svého mužstva, následována je Janem Káňou (10 bodů) a Jiřím Ondruškem (9 bodů). V bráně se o místo jedničky rve dvojice Jan Lukáš a nově příchozí Jakub Sedláček.
Dynamo si v úterním duelu lehce poradilo se Zlínem 5:1, když si utkání podmanila dvojice Adam Musil a Anthony Camara. Musil prolomil desetizápasové střelecké čekání a rozhodl rovnou hattrickem, Camara se trefil dvakrát a přidal dvě asistence, čímž si polepšil na sedm bodů.

Pardubický tým podporovaný fantastickými fanoušky bude usilovat o pátou výhru v řadě. „Uděláme všechno pro to, abychom získali tři body," velí Matej Paulovič. „Větší klid na hokejky nám to mohlo přinést proti Zlínu, ale teď začínáme od stavu 0:0, ale těší mě, že máme natolik silné mužstvo, že jsme dokázali už několik zápasů otočit," dodává.
Druhá říjnová neděle bude v pardubické enteria areně ve znamení souboje Dynama Pardubice a HC Olomouc. Domácí favorit se nachází na třetí příčce Tipsport extraligy, Mora je v tabulce osmá, má však o dvě utkání odehráno méně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.