Tipsport Extraliga - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Kladno - 22. října 2021   17:30

Vítkovice
01:10' J. Hruška (Marosz) • 18:19' M. Kalus (R. Bondra, Dej)

SESTŘIH: Vítkovice - Kladno 2:1. Rytíři už manko z první třetiny nedohnali

Dnešní dramatické utkání je u konce. Vítkovičtí vstoupili do utkání lépe a vypracovali si dvougólový náskok. Ve druhé třetině ale polevili, naopak hosté přidali ve svém snažení a snížili na rozdíl jediné branky. Ve své aktivitě nepolevovali a také je držel Bow, který ustál několik ošemetných situací. Ve třetí třetině bylo jasné, že domácí musejí zase zvýšit aktivitu, ale ani hosté nepolevovali, a tak měli diváci o zábavu postaráno. Ani jeden z gólmanů ale chybu v této části hry neudělal, a tak tři body zůstávají po těsné výhře v Ostravě.
Mějte příjemný zbytek večera, já se budu těšit zase brzy na počtenou.

59:58'
Na led naskakuje na poslední vteřiny také Jágr.
59:57'
Wood krouží u modré a váhá s nahrávkou, Hruška jej zdatně obtěžuje a znemožňuje mu se rozhodnout, kam poslat puk.
59:35'
Puk ujíždí do středního pásma, hosté musejí rychle vycouvat.
59:26'
Vítkovice posílají puk na zakázané uvolnění.
59:18'
Rytíři točí domácí pětici, Wood dostal puk přímo na hůl, ale Stezkova lapačka je rychlejší.
58:35'
Kladenská klec zeje prázdnotou.
58:35'
Hosté atakovali domácí klec, hra je přerušena a hosté si berou oddechový čas.
57:49'
Kovářova střela od modré se odrazila od betonů Bowa, Hruška byl před brankou jen se třemi bránícími hráči, pokusil se poslat puk na Bukartse, ale kladenský gólman vše ustál.
57:34'
Oba týmy hrají v plném počtu.
57:02'
Gewiese byl v rohu u své klece proti přítomnosti hostů a posílá puk do středního pásma.
56:36'
Kladno si převzalo kotouč a hosté se vydávají ke Stezkovi.
56:15'
Domácí v pásmu, Bukarts v rohu vybojoval puk.
55:34'
Bude se hrát 4 na 4, domácí Kalus i hostující Pitule odpykávají dvouminutový trest za hrubost.
55:34'
U kladenské branky se do potyčky dostali Pitule s Kalusem, po komerční přestávce budou uděleny tresty.
55:01'
Kladno bylo ale proti a snaží se dostat hru zpět ke Stezkovi.
54:49'
Chlán si vybojoval kotouč a postupuje do útoku.
54:12'
Hlava se na pravé straně dostal k puku, ale Stezku na hruškách nenachytal.
Vítkovičtí bojují v útočném pásmu o prostor, hosté posílají puk na zakázané uvolnění.
53:11'
52:49'
Vítkovičtí vyhazují, oba týmy střídají, Koch zdatně narušuje hostující rozehrávku.
52:24'
Plekanec si několikrát vyměnil kotouč se spoluhráči, nakonec poslal puk na Kubíka, ale Stezka předvedl pohotový semafor.
51:51'
Rytíři se usadili v pásmu a rozjeli přesilovkový kolotoč.
51:11'
Za sekání je vyloučen domácí Dej, hosté mají šanci srovnat.
50:52'
Kristo nahrával od modré mezi kruhy na Kubíka, ale tomu střela nesedla.
50:45'
Rytíři jsou v útočném pásmu, ale jejich hra není uspořádaná.
49:27'
Dnešní utkání sleduje 5 695 diváků.
49:01'
Krenželok našel najetého Chlána, ale Bow měl dobrý výhled.
48:24'
Domácí vytvořili závar před Bowem, ten skáče od tyče k tyči, snad třikrát zazněla tyč kladenské klece!!
48:14'
48:08'
Domácí atakují hostující branku, ale zatím marně.
48:00'
Vítkovičtí poslali do šance Krenželoka, ale ten neuspěl.
47:27'
Hosté posílají puk do bezpečí.
47:14'
Spolupráce Hrušky a Poláka změnu skóre nepřinesla.
46:58'
Domácí se usazují v pásmu.
46:14'
Vítkovičtí si zahrají další přesilovku, za zdržování hry – zašlapování puku – putuje mezi trestoměřiče Suchánek.
46:09'
46:03'
Kalus v leže u branky málem zvýšil vítkovické skóre, Bow byl téměř překonán, ale chyběly centimetry. Následné dolování puku zpod hostujícího gólmana Kalusovi ani Chlánovi nevyšlo.Následuje komerční přestávka.
44:27'
Stezka je v pohotovosti, domácí rozehrávají od jeho branky a hosté číhají na příležitost.
44:09'
Domácí Hruška i hostující Dotchin jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost, které za hostujícího beka odpyká Bláha. Kladenský obránce si navíc vykoledoval za výkřiky a protesty trest na dvě minuty a do konce utkání za nesportovní chování. Vítkovice hrají přesilovku 5 na 4.
44:09'
Puk se ocitá mimo hrací plochu, u branky hostů končí Hruška na ledě po potyčce s Dotchinem, který se do něj opřel nejen slovně.
43:33'
Vítkovice se ve třech vydávají na zteč Bowovy klece, Fridrich se protáhl mezi dvěma bránícími hráči, puk mu ale ujel a hostující gólman jej odpaluje do bezpečí.
43:24'
Rozehrávka nevyšla vítkovickým, bude se vhazovat u jejich branky kvůli zakázanému uvolnění.
43:01'
Zakázané uvolnění pro hosty.
42:34'
Domácí se protáhli do pásma, Chlán viděl volného Krejsu, ale přihrávka na něj neprošla.
42:17'
Tvrdá rána Dvořáčka od kruhu našla jen betony vyjetého Stezky, žádná z kladenských holí se poté k puku nedostala.
41:57'
Rytíři se znovu usadili v pásmu a bojují u vítkovické klece.
41:27'
Fridrichova spolupráce s Bukartsem tentokrát nevyšla.
40:49'
Jágr s Plekancem ohrožují domácí branku, ale Stezka drží těsný náskok svého týmu.
40:15'
Hosté v pásmu, Donaghey dostává puk ke Stezkovi.
40:01'
Ve druhé třetině se mohli radovat hosté, kteří snížili těsně před polovinou řádné hrací doby pěkným gólem, jehož autorem byl Pitule. Kladno pak převzalo iniciativu a mělo více ze hry, vítkovičtí se z pohodově hrající první třetiny museli více bránit. Utkání je otevřené, rozdíl jedné branky je v hokeji zanedbatelný. Nechme se překvapit, jak dopadne následující část.
1/3 – 12:11
2/3 -7:7
Další třetina začne přibližně v 19:22.
40:00'
39:54'
Hra se rychle přesunula ke Stezkovi, Solovjov musel bránit Filipa v šanci.
39:34'
Od modré nahazoval před Bowa puk Solovjov, ale hostující gólman byl pozorný.
39:12'
Kladenští mají puk pod kontrolou, protahují se do útočného pásma.
38:55'
Z levého kruhu pálil Baránek, Stezka byl připraven.
38:34'
Kladno se protahovalo do pásma podél mantinelu, ale jsou v ofsajdu.
38:07'
Rytíři se snadno dostali do pásma, domácí se musejí bránit.
37:34'
Bukarts zastavuje rozehrávku hostů ve středním pásmu, posílá puk na Fridricha, ale ten sek zakončení nakonec nedostal.
37:13'
Útok hostů končí díky zásahu Stezky v rohu, domácí v následné rozehrávce posílají puk na zakázané uvolnění.
36:48'
Kochova střela z mezikruží končí pohodlně v Bowově lapačce, který si pro puk povyjel.
36:25'
Vítkovice přebírají u své branky puk a rozehrávají útočnou akci.
36:02'
Puk končí na zakázaném uvolnění Kladna.
36:00'
Hra je přerušena, útočící Hruška se pohyboval v brankovišti. Následuje komerční přestávka.
35:57'
Domácí Fridrich se vydal do protiútoku, před brankou ale mířil příliš nad.
35:46'
První hostující formace u Stezky, ale tomu byl více než nápomocný Fridrich.
35:18'
Dobrá šance pro Bukartse, ten ale nadvakrát Bowa neprostřelil.
35:06'
Hruška se protáhl do pásma, ale přišel o puk.
34:44'
Domácí získali puk a Bernovský míří k Bowovi.
34:01'
Vítkovice posílají puk za hostující klec a rychle střídají.
33:26'
Hosté vyhrávají vhazování u domácí branky, vítkovickým se nedaří poslat puk do bezpečnějších vod.
32:43'
Kladenští v pásmu, jejich aktivita se zvyšuje, Plekancova střela končí v náručí Stezky.
31:42'
Krenželok se protáhl až do kruhu, ale Bowa nepřekvapil.
31:23'
Kladenští v ofsajdové pozici.
30:55'
Kristo to myslel dobře, ale Stezka byl přesně tam, kde měl být.
30:34'
Puk končí v lapačce hostujícího gólmana, následuje komerční přestávka.
29:48'
Domácí se protáhli do pásma a bojují u mantinelu o kotouč.
28:55'
Kladno právě vstřelilo branku!
Snaha hostů se přece jen vyplatila a hrstka hostujících fanoušků má důvod k radosti. Beran si objel vítkovickou klec, nahrál těsně před branku na najíždějícího TOMÁŠE PITULEHO, který poslal puk pod břevno – 2:1. Asistence: Matěj Beran, Ondřej Bláha.
28:47'
Vítkovičtí vyhazují puk na zakázané uvolnění.
28:28'
Hosté bojují za vítkovickou brankou o puk.
28:15'
Hraje se od branky k brance, ale gólmani moc práce nemají.
27:16'
27:13'
Od kruhu pálil tvrdě Wood, ale lapačka domácího gólmana byla rychlejší.
27:05'
Rytíři se přesunuli ke Stezkovi, ten je v pohotovosti.
26:54'
Koch s Kalusem u hostující klece, ale Bow je pozorný.
26:37'
Nahození domácích do pásma, ale Hruška jej nevystihl.
25:56'
Vítkovičtí posílají puk až za Bowa.
25:27'
Hosté chtějí rozehrát od své klece, ale Dej zdatně jejich rozehrávku narušuje.
25:16'
Za podrážení Jágra ve středním pásmu je vyloučen domácí Bondra.
24:43'
Hosté se vydali do pásma, poté, co sebrali soupeři kotouč, ale ve středním pásmu o něj přišli.
24:35'
Kubík si vybruslil z rohu do výhodnější pozice, z otočky nastřeluje Stezkovu vyrážečku.
24:20'
Galvinš se za domácí brankou dostává k puku.
23:51'
Čtvrtá lajna Vítkovic motá hlavu jak gólmanovi, tak hráčům hostí.
23:30'
Hraje se ve středním pásmu.
22:56'
Jágr rozehrál do pásma, zleva pak přes brankoviště nahrával Plekanec na Hlavu, ten ale puk nedokázal umístit.
22:27'
Domácí mohli znovu skórovat, ale Kalusovi střela nesedla.
22:06'
Po bully u domácí branky vyrazili vítkovičtí do pásma, Kladno ale vrací hru zpět ke Stezkovi, je z toho ale zakázané uvolnění.
21:54'
Vítkovičtí brání střední pásmo dobře, nechtějí pustit soupeře do větších šancí.
20:45'
20:38'
Kladno je zpět u Stezky, od kruhu pálil Dotchin, ale Stezka sklapl betony včas.
20:18'
Vítkovice v pásmu, z kruhu pálil Hruška.
20:01'
Kladno dohrává přesilovku z předchozí části.
20:01'
Vítkovičtí mohou odejít do kabin spokojeněji, vedou o dvě branky díky gólu Hrušky hned ve druh minutě, který rychle využil přesilovku a Kalusovi, který necelé dvě minuty před první sirénou zvýšil náskok Vítkovic. Hosté měli k dispozici tři přesilovky, ale hned tu první sehráli špatně, více času strávili před vlastní brankou než před tou vítkovickou. To se ale u dalších změnilo a Stezka se už po jejich pokusech rozchytal do provozní teploty. První část byla zajímavá na obě strany, po přestávce se k nám určitě vraťte ať můžeme sledovat, jak se bude utkání vyvíjet dále.
1/3 – 12:11
Další třetina začne přibližně v 18:27.
20:00'
19:51'
Vítkovice znovu posílají puk do bezpečí.
19:31'
Plekanec křižně našel Jádra, ale domácí beci byli svému gólmanovi nápomocni.
19:16'
Domácí vyhazují až ke kladenské brance.
19:04'
Hosté usazeni v pásmu, prověřují Stezku, domácí hráli chvíli ve třech, protože Hruška si musel zajet rychle ke střídačce pro hůl, Plekancova dělovka končí u Stezky.
18:45'
Další šance pro hosty, za katr putuje domácí Polák za držení.
18:19'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Bondra si sjel po pravém křídle do pásma, z kruhu nahrával před branku, kde dojížděl MAREK KALUS a svou tečí poslal puk za Bowa – 2:0. Asistence: Radovan Bondra, Rastislav Dej.
18:00'
Hosté se přesouvali do útoku, ale je jim odpískán ofsajd.
17:35'
Hostující obránce při couvání ve svém obranné pásmu přišlápl puk a končí na ledě. toho využil Fridrich, který se ujal puku a vyšlápl si na branku, Bow byl ale přesně tam, kde měl být.
16:23'
Tato přesilovka už hostům vyšla lépe, Stezku ale nedokázali překonat. Domácí hrají v plném počtu.
16:18'
Od kruhu pálil Suchánek, ale Stezkova náruč zachytává puk.
15:55'
Rytíři znovu v pásmu, dobře to zkusil Beran, ale Stezkova lapačka byla rychlejší.
15:38'
Domácí vyhazují puk do bezpečí.
15:20'
Hosté vyhráli vhazování a usadili se před Stezkou, Jágrova chytrá střela cestu do branky nenašla.
14:23'
Hosté v pásmu, Stezka byl ve střehu, ale Krenželok se dopustil nedovoleného bránění a bude pykat.
13:44'
Od modré poslal puk na branku Gewiese, Bow toho moc neviděl, ale gól z toho není.
13:19'
Hosté zacouvali ke své kleci, Bernovský s Krejsou zdatně narušují jejich rozehrávku.
13:00'
Plekanec rozehrává ze středního pásma.
12:45'
Bondra bojuje o puk za kladenskou klecí.
12:19'
Kladenští v protiútoku, Stezka ale se střelou Kubíka neměl nejmenší problém. Následuje komerční přestávka.
12:04'
Vítkovice usazeny v pásmu, Bukarts číhal těsně před brankou, ale puk se k němu nedostal.
11:22'
Rytíři v pásmu, Beran si dlouho dokázal udržet puk, ale když jej nahrál na spoluhráče, kotouč skončil na Stezkově výstroji.
10:42'
Fridrich se zmocnil puku, přes bránící hole jej dostal do pásma, ale společně s Krenželokem se až k brance nedostali.
09:14'
Kalus dohrál u mantinelu Kehara, ten se až po chvíli těžce zvedá z ledu.
09:02'
domácí rozehráli od své branky, Kalusova střela ale minula Bowovu klec.
08:39'
Hraje se ve středním pásmu, vítkovičtí mají puk pod kontrolou.
07:44'
Hosté v pásmu, Stezka byl zrovna vedle své klece, ale Jágrova střela nebyla příliš důrazná ani rychlá.
07:33'
Hosté se drali do pásma, ale je jim odpískán ofsajd. Následuje komerční přestávka.
07:09'
Kladnu přesilovka vůbec nevyšla, naopak vítkovičtí si dokázali připravit minimálně tři dobré šance. Krenželok se vrací do hry.
06:35'
Domácí znovu v pásmu, Koch prověřoval Bowa, z druhé vlny to zkusil ještě Hruška, ale skóre se nemění.
05:51'
Polák poměrně lehce dostal puk do pásma, vítkovičtí v útoku zdatně šetří vteřiny z oslabení.
05:31'
Vítkovice ujely do pásma, Bondrovu střelu tečoval těsně před Bowem Galvinš, ale puk se do branky nakonec nedostal.
05:09'
První přesilovku si vyzkoušejí také kladenští, Marosz se po vhazování dopustil sevření kotouče.
04:40'
Vítkovičtí rozehráli nepřesně, puk končí na zakázaném uvolnění.
04:08'
Rytíři se protáhli do pásma, dobře to myslel Plekanec, prudkou střelu vyslal i Dotchin, ale Stezka byl pozorný.
03:39'
Domácí v pásmu, z kruhu pálil Bondra, ale jen do gólmana.
03:27'
Další zakázané uvolnění Kladna.
03:00'
Rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.
02:01'
Vítkovičtí rozehrávají pozvolně a nepřesně.
01:10'
Domácí rychle využívají přesilovku, po hezké kombinaci se puk dostal k Maroszovi, který ale pálil jen do gólmana, puk se ale odrazil směrem k JANU HRUŠKOVI, který číhal u tyče a z tohoto místa využil odkrytého místečka v Bowově brance – 1:0. Asistence: Rostislav Marosz.
01:07'
Od kruhu pálil Gewiese, ale minul.
01:07'
00:51'
Domácí si hned ze startu zahrají přesilovku, hostující gólman Bow se provinil sekáním. Jeho trest odpyká Kristo.
00:17'
Host začali lépe, Jágr to zkouší z mezikruží.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – L. Krenželok (A), Marosz, Svačina – Roberts Bukarts, J. Hruška (A), Fridrich – M. Kalus, Dej, R. Bondra – J. Krejsa, Chlán, Bernovský.

Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Kehar, Dotchin (A), Donaghey, J. Suchánek (A), K. Wood, Baránek, Nilsen – Hlava, Plekanec (C), Jágr – Dvořáček, A. Kubík, Kristo – Račuk, Filip, Melka – Ondřej Bláha, Pitule, M. Beran.

Rozhodčí: Mrkva, Kika – Lederer, Rožánek.
Kladenští do extraligy naskočili znovu až v této sezóně, hrající majitel klubu Jaromír Jágr je velkým tahákem, pro vítkovické fanoušky je ale zajímavým faktem, že na střídačce Kladna stojí v pozici trenéra jejich oblíbený hráč, Jiří Burger. Uvidíme, kdo se bude radovat po poslední siréně ukončující zápas. Buďte u toho s námi.
Nejproduktivnějším hráčem Kladna je se čtrnácti kanadskými body útočník Tomáš Plekanec (4+10), který je také nejčastěji střílejícím hráčem s 48 střelami a na ledě tráví v průměru 24:59 minut na zápas. Nejlepším střelcem je pak s pěti přesnými zásahy ikona českého hokeje, útočník Jaromír Jágr (5+5). Mezi obránci se nejvíce daří s pěti body Jake Dotchin (1+4) a Marek Baránek (2+3), který je také s dvaadvaceti trestnými minutami nejtrestanějším hráčem. Bodování Radegast indexu vede s 37 body obránce Jake Dotchin. Vytíženějším z dvojice gólmanů je Landon Bow s jednou asistencí, průměrem 3,58 a úspěšností 89,58 %,
Lídrem kanadského bodování Vítkovic je se sedmi body útočník Rostislav Marosz (2+5), nejlepším střelcem je ale se čtyřmi góly útočník Petr Fridrich (4+1). Nejlepším bekem je se čtyřmi body Petr Gewiese (0+4). Nejvíce střílejícím hráčem je s 34 střelami útočník Roberts Bukarts, který poslední dvě utkání vynechal. S devatenácti trestnými minutami je nejtrestanějším hráčem útočník Robert Flick. Se 47 body vévodí statistikám Radegast indexu kapitán týmu Roman Polák, který je zároveň nejvytíženějším hráčem s průměrným časem 23:29 na ledě. Z dvojice gólmanů se více daří Aleši Stezkovi, který má jednu vychytanou nulu, průměr obdržených branek 2,32 a úspěšnost 92,16 %.
Domácí v posledních pěti zápasech vybojovali 4 body za dvě výhry po prodloužení, v minulém utkání dohrávali zápas 8. kola, ve kterém prohráli doma s Třincem 1:4. Kladnu se vedlo o něco lépe, v posledních pěti zápasech si připsali 5 bodů, v nedělním kole si připsali cennou výhru 4:3 po nájezdech na ledě Sparty.
Vítkovičtí se drží na 13. příčce, na svém kontě mají 13 bodů, a to za bilanci 3-2-0-7 a pasivní skóre 20:35. Kladenští mají odehráno o dva zápasy více, s bilancí 1-3-2-8 a pasivní skóre 37:56 si vybojovali 11 bodů a patří jim 14. místo.
Dalším kolem pokračuje Tipsport extraliga, Vítkovice hrají znovu na domácím ledě, tentokrát jim soupeřem budou Rytíři z Kladna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.