Tipsport Extraliga - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Třinec - 20. října 2021   17:30

Vítkovice
29:07' Chlán (Gewiese, Jakub Stehlík)
1:4
(0:1, 1:1, 0:2)
Třinec
19:44' O. Kovařčík  (M. Adámek, M. Doudera) • 23:18' Kundrátek   • 44:07' Daňo  (Kundrátek) • 48:47' Miloš Roman  (Daňo)
Vítkovice
Šír, Kubičík – Lhotský, Svoboda
Ostravar aréna
5 325 diváků
Třinec

SESTŘIH: Vítkovice - Třinec 1:4. Derby dnes vyznělo lépe pro Oceláře

První moravskoslezské derby tohoto ročníku je za námi. Body si odvážejí Oceláři, kterým se první třetina vydařila lépe, když těsně před jejím vypršením otevřeli skóre Ondřejem Kovařčíkem. Ve druhé třetině zvýšili, ale domácím se podařilo přesně v polovině zápasu snížit na rozdíl jediné branky díky Chlánovi, což bylo ze strany domácích ale také to poslední. Ve druhé třetině sice svého soupeře přestříleli, ale Mazanec chránil svou klec pozorně. Ve třetí části přidali hosté další dvě branky a domácí už tušili, že dnes by to zřejmě nemuselo vyjít, zatnuli zuby a bojovali, ale třinečtí už žádné drama nedopustili.
Z Ostravy je to tedy pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou.

59:58'
Vítkovice se ještě chtěly protlačit do pásma, ale Jaroměřský v klidu odpaluje puk směrem k vítkovickému gólmanovi.
59:47'
Vhazování u Mazance.
59:43'
Fridrich s Afanasjevem vletěli do pásma, ale je z toho jen ofsajd.
59:28'
Hostující fanoušci rozjíždějí vítěznou vlnu.
59:04'
Vítkovičtí v pásmu, ale nemají puk pod kontrolou.
58:25'
Dnešní utkání sleduje 5 325 diváků.
57:54'
57:50'
Z protiútoku se do velké šance dostal Vrána, ale Stezka jeho úmysl vystihl.
57:35'
Bondra s Hruškou u Mazance, ale nepřekonali ho.
57:24'
Hostující klec se vychýlila ze své pozice, hra je přerušena.
56:53'
Vhazuje se před útočnou modrou Vítkovic.
56:22'
Domácí vyhazují puk do bezpečí.
55:54'
Vítkovičtí znova špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Bernovský.
55:32'
Oceláři se brání u své klece, domácím ale chybí větší přesnost.
54:12'
Domácí zkoušeli další útočnou akci, ale Afanasjeva zatlačil do rohu Kundrátek.
53:47'
Vítkovičtí bojují v pásmu o kotouč.
53:22'
Při třineckém útoku končí puk mimo hrací plochu, následuje komerční přestávka.
52:51'
Domácí se sice nahrnuli do pásma, ale je jim odpískáno zakázané uvolnění.
52:08'
Útok zkoušejí domácí, ale Doudera s Marinčinem jsou proti.
51:25'
Rozehrávku Třince narušil Fridrich.
51:03'
Domácí se rychle dostali do pásma, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
50:30'
Adámek zachránil svému týmu pásmo, Stezka musí být ve střehu i nadále.
50:13'
Vítkovičtí u Mazance, Chlán si prostor nenašel, po odpískání si hosté pohráli s Krejsou, když ho popotahovali u branky. Následuje komerční přestávka.
49:44'
Zakázané uvolnění pro vítkovické.
48:47'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři zvyšují svůj náskok, po nahrávce Daňa se MILOŠOVI ROMANOVI otevřel prostor do kterého se Stezka nestačil včas přesunout i přes svůj skok – 1:4. Asistence: Marko Daňo.
48:25'
Hruška operoval za brankou Ocelářů, ale nedokázal dostat puk před ní přes bránící hokejky hostů.
47:41'
47:23'
47:05'
Stezkovi cloní výhled vlastní spoluhráč, třinečtí se ale do blízkosti branky zatím nedostávají.
46:37'
Hraje se od branky k brance, domácí čekají u své klece na dostřídání.
45:41'
Síly na ledě srovnává taktéž kapitán, Vrána, který se provinil hákováním. Oba týmy hrají ve čtyřech.
45:41'
Při signalizovaném vyloučení hostů se domácí dostali do pásma, najíždějící Koch měl prostor, ale minul.
45:23'
Za nedovolené bránění putuje mezi trestoměřiče domácí kapitán Polák.
44:07'
Hosté odskakují na dvougólový rozdíl, Kundrátek nahrával do kruhu, MARKO DAŇO se v kruhu otočil k brance a posílá puk mezi betony Stezky – 1:3. Asistence: Tomáš Kundrátek.
43:41'
Vhazovat se bude u domácí klece.
43:18'
Nahozený kotouč končí na zakázaném uvolnění hostů.
42:33'
Nápor Ocelářů zvládnul Stezka s přehledem.
41:59'
Doudera krouží s pukem u své klece a čeká na spoluhráče.
41:13'
Kalus s Bondrou se protáhli do pásma, první jmenovaný poslal puk chytře mezi třemi hráči soupeře, Bondra poté nastřeluje Mazance.
40:52'
Puk znovu končí u Stezky, Ronova spolupráce s Ondřejem Kovařčíkem neprošla.
40:37'
Po rychlém útoku se Stezka vrhnul po puku, vítkovická klec odletěla ze své pozice.
40:16'
Hosté rozehrávají od své branky.
40:01'
Ve druhé části Oceláři zvýšili na dvougólový náskok, domácí ale přesně v polovině utkání snížili na rozdíl jediné. Ani jeden z týmů nemá výrazně navrch, útočící strany se často střídají, ale gólmani jsou více než pozorní. Nechme se překvapit, co přinese třetí část.
1/3 – 7:11
2/3 – 13:4
Další třetina začne přibližně v 19:23.
40:00'
39:37'
Fridrich se přes hradbu těl do pásma nedostal.
39:08'
Vítkovičtí před hostující klecí, několik hráčů bylo před brankou, Svačina pálil jen do nich.
38:46'
Hosté jsou ale proti a přenášejí hru ke Stezkovi.
38:10'
Plášil couval proti najíždějícímu Hrňovi a připravil ho o kotouč, poté posílá svůj tým do útoku.
37:29'
Hra je přerušena pro ofsajd Třince.
37:11'
Vítkovičtí v pásmu, dobrý pokus domácího útočníka Mazanec neudržel, najíždějící Chlán ale dorážku nestihl.
36:20'
Krenželok se za svou brankou nedíval na hrozící nebezpečí, Dravecký jej srazil na mantinel tak, že sám upadl. Hra ale míří k brance Třince.
35:51'
Ledaři upravují led před třineckou střídačkou, zřejmě se v předchozím boji o kotouč u mantinelu někomu spustila krev.
35:41'
Oceláři v pásmu, z pravého kruhu pálil Kundrátek, Stezkovy betony byly na místě.
34:54'
Kotouč zašlápnut u mantinelu, sudí stále vyčkávají.
34:09'
Oba týmy si korektně vyměňují puky a oba gólmani musejí být ve střehu.
33:21'
Afanasjev dostal puk do pásma, z mezikruží nahrál najíždějícímu Plášilovi, ale to u se kotouč zatočil mimo tři třinecké tyče.
32:43'
Vítkovičtí vyslali na třineckou klec menší spršku střel, puk nakonec končí v Mazancově lapačce. Následuje komerční přestávka.
32:00'
Plášil se protáhl do kruhu, ale Mazanec si s jeho střelou poradil.
31:13'
Vhazovat se bude na opačné straně po pravici Stezky.
30:40'
Domácí usazeni v pásmu jako při přesilovce, od modré pálil Galvinš, ale nepřesně.
30:00'
Vítkovičtí ožili, Mazanec má v brance práci.
29:07'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Co se nepovedlo v přesilovce, bylo dokonáno nyní. Gewiese poslal puk k brance, ten se odrazil k PETRU CHLÁNOVI, který z kruhu v pozici klečícího střelce posílá puk do branky – 1:2. Asistence: Petr Gewiese, Jakub Stehlík
28:39'
Oceláři v plném počtu.
28:35'
Hosté vyhazují a následují kotouč k domácí brance.
28:22'
Vítkovičtí v ofsajdu.
28:02'
Marosz bojuje těsně před Mazancem, ale puk do branky nedostává.
27:45'
Až nyní si může bránící čtveřice trochu odpočinout, puk míří ke Stezkovi.
27:34'
Marcinko se vrhnul na led ve snaze odpálit puk do bezpečí, ale nepodařilo se.
27:13'
Vítkovičtí se stále drží v pásmu, ale jejich pokusy jsou nepřesné.
26:39'
Za sekání je za katr odeslán hostující Nestrašil.
26:28'
Hruška se rychle přesunul do útočného pásma, jeho rychlé ruce ale poslali puk těsně nad třineckou klece.
26:15'
Zakázané uvolnění pro Vítkovice.
26:09'
Oceláři v ofsajdu, následuje komerční přestávka.
24:53'
Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Třince.
24:39'
Kalus u třinecké tyče bojoval o puk, Mazanec se mezitím rychle přesunul.
24:25'
Domácí se drží v pásmu, ale hosté se brání pozorně.
23:18'
Hosté se rozjeli do útoku, TOMÁŠ KUNDRÁTEK poslal puk na branku ještě před kruhy, ten propadl Stezkovi mezi betony – 0:2. Bez asistence.
23:03'
Polák po vhazování vyrazil za pukem, dostal ho do pásma, ale to bylo vše.
22:46'
Vítkovičtí se snažili srovnat, ale hostující gólman je všude.
21:59'
21:46'
Před brankou to zkusil Marosz, ale Mazancova lapačka puk vytěsnila.
21:24'
Zleva vypálil Svačina, ale Mazanec byl na místě.
21:04'
Kotouč je vyhozen až za Stezkovu klec.
20:27'
Domácí jsou usazeni v pásmu, Mazanec je ale ve střehu.
20:01'
Vítkovičtí nastupují v početní výhodě.
20:01'
Po první třetině se radují hostující fanoušci, kterým úsměv na tváři vykouzlil Ondřej Kovařčík. Vítkovičtí si vypracovali také několik šancí, ale pozorný Mazanec zatím odolává. Uvidíme, s jakou taktikou naskočí týmy do další části.
1/3 – 7:11
Další třetina začne přibližně v 18:24.
20:00'
19:59'
Za podrážení je vyloučen hostující Šedivý.
19:44'
Hosté v závěru první třetiny otevírají skóre, Doudera vypálil od modré na branku, puk se ale odráží mimo, nejblíže byl poté ONDŘEJ KOVAŘČÍK, který ho pod Stezkovým betonem posílá do branky – 0:1. Marian Adámek, Milan Doudera.
19:33'
Závar před domácí brankou, jeden z vítkovických hráčů leží na zemi, hráči stále dolují kotouč.
19:03'
Puky létají kolem Mazancovy klece, ale v bezpečné vzdálenosti.
18:07'
Kundrátek drží puk za svou brankou a čeká na střídající spoluhráče.
17:32'
Marosz předvedl v útočném pásmu v rohu efektní otočku i s pukem, ale ani tak se skóre po jeho přihrávce nemění.
17:02'
Domácí vyhráli vhazování, za brankou Ocelářů se k puku natáhl Krenželok, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
15:46'
Doudera nahazuje puk do pásma, hosté se ale u Stezky dlouho nezdrželi.
15:29'
Hra se nám kouskuje, zakázané uvolnění pro domácí tým.
14:38'
Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Třince.
14:29'
Hrňa posílá puk před branku, kde číhal Marcinko, ale ten nedokázal kotouč umístit do klece.
14:11'
Ofsajd tentokrát vyrábějí hosté.
14:05'
Domácím je odpískán ofsajd.
13:59'
Oceláři bojovali u Stezky, ten odolával, nakonec je pískáno postavení hráče v brankovišti a následuje komerční přestávka.
13:01'
Čtvrtá formace domácích poněkud překvapila Mazance, kterému puk vypadl z náruče, Chlán i Bernovský se jej snažili vydolovat, Krejsa byl připraven a měl i prostor, ale puk se k němu nedostal.
12:43'
Nestrašil poslal puk zadovkou na Romana, ale ten jej nezachytil.
12:09'
Třinečtí atakují domácí branku, Stezka je v pohotovosti.
11:21'
Dej musel počkat, než jeho spoluhráči vycouvají z pásma, kvedlal pukem statečně a vítkovičtí tak mohli ohrozit Mazancovu klec.
10:51'
Hraje se v rychlém sledu od branky k brance.
09:28'
09:14'
Hostující Nestrašil se lehce dostal do pásma, zbavil se všech hráčů, objel si Stezkovu klec, ale střela mu nesedla.
09:00'
Vítkovice znovu vyhazují puk a hostující fanoušci se dožadují gólu.
08:28'
Oceláři točí bránící čtveřici hráčů domácích, těm se ale konečně podařilo vyhodit puk do bezpečí.
07:28'
Hosté mohou v přesilovce pokračovat, vítkovičtí špatně vystřídali a trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Krejsa.
07:28'
Třinečtí pokračovali v ataku vítkovické klece, nakonec puk končí ve Stezkově náruči. Následuje komerční přestávka.
07:06'
06:48'
Marinčin pálil od modré na dvakrát, ale na dorážku nikdo nedosáhl.
06:30'
Roman se protáhl až ke Stezkovi, ale puk nedokázal umístit přesně.
06:01'
Další vyhození vítkovické čtveřice.
05:47'
Oceláři zpět v pásmu, ale vítkovičtí jim zdatně narušují souhru.
05:28'
Vítkovičtí vyhazují kotouč až za Mazance a střídají.
05:01'
Za hru vysokou holí je potrestán domácí Plášil a hosté mají k dispozici početní převahu.
04:32'
Kalus byl u Mazance přistrčen a puk netrefil podle představ.
04:20'
Bondra obral hostujícího beka za brankou Ocelářů o kotouč, ale jeho spoluhráči toho nevyužili.
03:53'
Vítkovičtí se drží u třinecké klece, ale hosté jim příliš prostoru nenechávají.
02:51'
Krenželok se protáhl podél mantinelu do pásma, měl otevřenou cestu a nakonec i škvíru v brance Třince, ale jeho střela byla zblokovaná.
02:20'
Hosté v protiútoku, ale Stezka měl dobrý výhled.
02:06'
Od modré pálil Polák, Mazanec vytěsnil puk betony, Chlán se ujal puku, objel si hostující branku, ale Mazanec byl připraven i tentokrát.
01:57'
Mazancova klec je posunuta, bude třeba přivolat ledaře.
01:42'
Kotouč končí mezi diváky, bude se vhazovat u třinecké klece.
01:11'
Doudera střílel od kruhu, domácí Stezka toho moc neviděl, ale puk končí mimo vítkovickou klec.
00:50'
Roman rozehrává útočnou akci.
00:32'
Daňo vyrazil s pukem do pásma, ale u modré jej o něj obral Svačina, třinecký útočník ani neví, jak k tomu došlo.
00:09'
Puk ujíždí k Mazancově brance, ale hosté jej mají pod kontrolou.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – Plášil, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – L. Krenželok (A), Marosz, Svačina – K. Afanasjev, J. Hruška (A), Fridrich – R. Bondra, Dej, M. Kalus – J. Krejsa, Chlán, Bernovský.

HC Oceláři Třinec: Marek Mazanec (Šimboch) – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, Marinčin, Jaroměřský, M. Adámek – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, Miloš Roman, O. Kovařčík – O. Šedivý, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, R. Szturc, Kofroň – Dravecký (A).

Rozhodčí: Šír, Kubičík – Lhotský, Svoboda.
Nejproduktivnějším hráčem Třince je se sedmnácti kanadskými body útočník Martin Růžička (8+9), ten je společně s útočníkem Erikem Hrňou (8+7) nejlepším střelcem s osmi přesnými zásahy. Nejlepším obráncem je se sedmi body Martin Marinčin (2+5). Hned 40 střel vyslal na soupeřovy gólmany útočník Martin Růžička. Ve statistice Radegast indexu má 29 bodů obránce Jan Jaroměřský. Obránce Tomáš Kundrátek je s průměrným časem 22:15 stráveným na ledě nejvytíženějším hráčem. Nejtrestanějším hráčem je s devatenácti trestnými minutami útočník Marko Daňo. Z dvojice gólmanů je vytíženějším Marek Mazanec se dvěma čistými konty, průměrem obdržených branek 1,76 a úspěšností 93,46 %.
Statistiky hráčů Vítkovic se od minulého zápasu výrazně nezměnily, lídrem kanadského bodování zůstává útočník Rostislav Marosz (2+5), nejlepší střelcem se čtyřmi góly je útočník Petr Fridrich (4+1). Nejlepším bekem je se třemi kanadskými body Petr Gewiese (0+3). S čtyřiatřiceti střelami zůstává útočník Roberts Bukarts nejčastěji střílejícím hráčem týmu. Statistiku Radegast indexu aktuálně celé extraligy vede kapitán domácích, Roman Polák, s šestačtyřiceti body. Zároveň tráví na ledě průměrně 23:49 minut a je tak nejvytíženějším hráčem. Devatenáct trestných minut je prozatímní maximum pro Roberta Flicka. Gólman Aleš Stezka si v předešlém zápase vychytal svou první letošní nulu, jeho průměr obdržených branek je 2,12 a úspěšnost 92,98 %.
Vítkovičtí v posledním utkání vybojovali v prodloužení body proti Liberci, v tabulce ale nadále zůstávají na 13. místě, za bilanci 3-2-0-6 a pasivní skóre 19:31 mají na svém kontě 13 bodů. Impozantní šňůru zápasů bez prohry v řádné hrací době mají za sebou Oceláři, kteří naposledy na svém ledě porazili Mladou Boleslav výsledkem 5:0. I proto jim momentálně patří 2. příčka, kdy na vedoucí Dynamo ztrácejí jen bod, s bilancí 7-2-3-1 a aktivním skóre 46:28 nasbírali 28 bodů.
V dohrávce 8. kola Tipsport extraligy bude na ledě Ostravar arény k vidění Moravskoslezské derby, Vítkovice se poperou o body s věčným rivalem z Třince.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.