Tipsport Extraliga - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Třinec - 27. září 2022   17:00

Ukončeno
Brno
08:51' Zaťovič (Horký, Holík) • 58:26' Horký (Holík, Ščotka)
2:4
(1:1, 0:0, 1:3)
Třinec
15:30' Daňo  (Marinčin, Nestrašil) • 41:50' Daňo  (Hudáček, Zahradníček) • 47:36' Svačina  (Daňo) • 59:27' M. Růžička  (M. Doudera)
Brno
Sestavy:
Furch (Čiliak) – Ščotka (A), Holland, Kučeřík, Ďaloga, Gulaši (A), Hrbas, Němec – Zaťovič (C), Holík, Horký – Flek, Zbořil, Koblížek – Kollár, Malý, Šalé – Kratochvíl, Dufek, Vincour.
Rozhodčí
Jeřábek, Mrkva – Lederer, Synek
Winning Group Arena
5247 diváků
Třinec
Sestavy:
Mazanec (Daneček) – M. Doudera, Marinčin, Čukste, Adámek, Zahradníček, J. Jeřábek, Jaroměřský – Voženílek, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Nestrašil, Roman, Hrehorčák – Daňo, Hudáček, Svačina – Chmielewski, Dravecký (A), Lyszczarczyk.

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec 2:4. Mistr poprvé vyhrál. Třemi body se blýskl Daňo

Přenos se aktualizuje automaticky

Pro dnešek je to ode mě z Winning Group Areny vše. Doufám, že jste si úterní podvečer užili. U dalších textových přenosů, napočtenou.
Dnešní zápas je u konce. Rozhodla třetí perioda hry, v níž si vypracovali hosté dvougólový náskok, který zvládla Kometa pouze snížit z hole Luboše Horkého. Třinec nakonec hru pečetil při hře Komety v šesti bez brankáře, když se trefil Martin Růžička.

Nejlepší hráči utkání: Radek Koblížek (KOM) – Martin Marinčin (TRI)
Konec zápasu.
59'
Horký se v přesilovce trefil mezi betony a vykřesal Brnu naději, 2:3
59:27'
Třinec právě vstřelil branku! Doudera vyhodil puk do středního pásma, kde si ho našel MARTIN RŮŽIČKA. Ten v klidu puk zavezl do brány, čímž pravděpodobně ukončil šance Brna. Asistence: Milan Doudera.
59:08'
Kometa nevzdává snahy o vyrovnávací branku. Vincour mohl střílet z pravého kruhu, ale ránu si rozmyslel.
58:28'
Domácí nahodil puk do pásma, kde se jim ho dařilo držet za bránou. Třinec nakonec puk získal, ale šikovně ho vyhodil daleko od vlastní brány.
58:26'
Kometa právě vstřelila branku! Domácí tlak pokračoval Ščotka nabil Vincourovi, který opět trefil blok. Holík posléze našel mezi kruhy LUBOŠE HORKÉHO, který vykřesal naději pro své mužstvo. Asistence: Petr Holík, Jan Ščotka.
57:29'
Domácí pětice motá hlavy obráncům Třince, ale hledá prozatím marně cestu kráně. Nakonec pálil od modré Ščotka, leč pouze mimo.
57:08'
Furch prozatím zůstává v bráně. Zaťovič našel křižným pasem Holíka. Puk se posunul na osu, odkud nabil Ščotka Vincourovi. Ten trefil blokující hokejku.
57:02'
Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.
57:02'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Libor Hudáček – 2 min., podrážení.
56:10'
Kučeřík mohl pálit od modré čáry, ale namísto brány trefil blokujícího hráče. Třinec vzápětí kotouč posunul do středního pásma.
55:36'
Nepovedenou rozehrávku domácích sebrali hosté, kteří kotouč poslali za brána Furcha a odjeli vystřídat.
54:57'
Gulaši poslal z první po buly bomba, která ovšem proplula vedle tyče za bránu. Třinec následně dostal hru daleko z vlastního pásma.
54:39'
Kometa se pomalu rozjíždí od vlastního brankáře. Horký se dostal po straně do pásma a chtěl hledat volného Zaťoviče, v čemž mu zabránila hokejka pozorného obránce.
54:29'
Ďaloga to vzal na sebe a z levé strany pálil směr brána. Rychlou přistoupený obránce puk čepelí hole vytečoval vysoko nad zadní mantinel.
53:46'
Holand zblokoval Zahradníčkovu ránu od modré. Třinec se v pásmu držel a povedlo se mu našetřit několik cenných sekund.
53:08'
Domácí šli ve výpadu do protiútoku, z které vzešla rána Hollanda z první. Tu zblokoval blokující útočník.
52:25'
Dufek projížděl pásmem, při čemž byl seknut do zápěstí. Tento fakt rozhodčí přehlédli, což vyvolalo nevoli u domácích fandů.
51:50'
Domácím hokejistům se nedaří probojovat do útočného pásma. Třinec dobře dostupuju souboje.
51:42'
Kometa se dostala při přechodu do útočného pásma do ofsajdu, který je posouzen jako úmyslný. Hra se přesouvá před Furcha.
50:33'
Třinec získal na buly puk a poslal puk do útočného pásma nahozením. Brno se puku zmocnilo, ale přejít přes střed kluziště nezvládlo.
49:59'
Druhá přesilovková formace hledala cestu ke střele, což nakonec zařídil Koblížek, který trefil blokujícího Čuksteho. Třinec hraje v plném počtu.
49:11'
Brněnští hokejisté si dávají přednost ke střele, což prozatím nevede k úspěchu. Třinec získal puk a vyhodil.
48'
Furch propustil nenápadnou střelu Svačiny, 1:3
48:35'
Brno má pravděpodobně jednu z posledních šancí na vrácení do zápasu. Horký trefil blok. Zaťovič vybídl ke střele Vicnoura, který puk odevzdal na stranu.
48:23'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Martin Marinčin – 2 min., držení.
47:46'
Horký zastavil hru ve středním pásmu a počkal na rozjezd svých spoluhráčů. Následně měl puk u levého mantinelu Zaťovič, který hledal dobrou žabičkou najíždějícího spoluhráče, jenž puk mezi tři tyče neusměrnil.
47:36'
Třinec právě vstřelil branku! VLADIMÍR SVAČINA projel po straně do pásma a nachytal domácího brankáře střelou na bližší tyč. Asistence: Marko Daňo.
46:52'
Domácí obránci zastavili hru a čekají za vlastní bránou na čerstvé spoluhráče. Ďaloga kotouč nahodil přímo na Mazance, nicméně rozhodčí pískají ofsajd.
46:13'
Po buly se na puk dostali hosté. Ti se dostali až před Furcha. Nestrašil to zkoušel z pravé strany pouze do betonu gólmana.
45:49'
Brno se snaží usadit v útočném pásmu, což se mu kvůli dobrému přístupu Ocelářů nedaří. Voženílek posouval puk do středu kluziště, v čemž kotouč opustil mantinely. Hra je přerušena.
44:52'
Třinec se nedostal přes střední pásmo. Ščotka si počkal na ideální moment ke střele. Poté poslal puk na bránu. Zaťovič jeho pokus dobře tečoval, nicméně mimo tři tyče.
43:38'
Brno bylo opět vystěhováno z útočného pásma. Svačina se dostal do útoku a předal puk na kraji kluziště Čukstemu. Ten sympaticky prokroužil třetinu a následně nahrál Daňovi, který z velkého úhlu trefil pouze blok.
43:06'
Domácí opět začínají od vlastního brankáře. Koblížek byl s pukem na pravém mantinelu, odkud hledal volného Kučeříka, kterému puk přeskočil v momentu předání hůl.
42'
Daňo si vyjel zpoza branky a překonal Furcha. Následně se strhla potyčka, 1:2
42:18'
Kometa rozehrává od vlastní brány. Ščotka hledal nepřesným pasem Holíka, který puk nezachytil. Domácí poslali na led čerstvou pětici, která hledá cestu do útočného pásma.
41:50'
Třinec právě vstřelil branku! MAREK DAŇO si připisuje druhou trefu v utkání. Zpoza brány se vytočil bekhendem na brankovou čáru. Furch se nestihl přemístit, takže nezvládl střelu vyrazit. Asistence: Libor Hudáček, Jan Zahradníček.
41:20'
Třinec vyvezl puk z obranného pásma, ale Hudáček následně hledal marně spoluhráče.
41:06'
Třinecký tlak vyústil ve střelu Hrehorčáka z otočky, kterou vyrazil Furch ramenem.
40:20'
Třinec se nastěhoval před Furcha, kde hledá cestu k ideální příležitosti. Střela z levého kruhu byla přizvednuta do ochranné sítě.
40:05'
Rozhodčí vhodil puk do středového kruhu a třetí třetina nám začala. Puk má Třinec.
40:01'
Začala třetí třetina.
V prostředním dějství hry se skóre nezměnilo. Třinec hrál dvě přesilové hry, v nichž tlačil Kometu, leč vedoucí trefu nevsítil. Perfektní výkony prozatím předvádějí brankáři na obou stranách. Do třetí třetiny se půjde za nerozhodného stavu 1:1.

Další třetina začne přibližně v 18:48.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:30'
Nahození od modré čáry Jeřábka zblokoval jeho spoluhráč. Na druhé straně pálil z dobré pozice pouze do masky Koblížek.
39:04'
Postup třineckých hokejistů opět zastavil ofsajd.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:41'
Brněnská čtveřice opět vybojovala puk a vyhodila. Malý se vrátil na led, Kometa hraje v plném počtu.
38:26'
Třinec prošel do pásma pouze za cenu postavení mimo hru. Hra je přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.
37:58'
Furch stále drží Kometu. Střelu z první od modré čáry vyrazil rychlým reflexem špičkou betonu. Jeho spoluhráči následně vyhodili.
37:18'
Zaťovič pošetřil ve středním pásmu několik sekund. Třinec se vrátil do útoku. Puk získal Vincour, který vyhodil daleko od vlastní klece.
36:53'
Domácí vyhráli buly a Holland okamžitě vyhodil přes všechny čáry do bezpečí.
36:50'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Jakub Malý – 2 min., hákování.
36:42'
Kometa půjde k velké nevoli domácích fandů do čtyř. Rozhodčí má zvednutou ruku bude se vylučovat.
36:08'
Obrovská šance domácích. Petr Kratochvíl projel po straně do pásma a nabil Vincourovi, který z první trefil beton. Dufek mohl rozvlnit prázdnou bránu, ale puk netrefil. Následná střela dojíždějícího obránce skončila po teči v ochranné síti.
35:40'
Flek prolétl do pásma a na vrcholu kruhů si stáhl puk a chtěl vymést šibenici, v čemž mu zabránil blokující obránce.
35:07'
Koblížek si nahodil puk a také ho zkusil sám dojet, leč marně. Protiútok Třince dopadl taktéž nezdarem.
34:14'
Brno se dostala přes střední pásmo na útočnou modrou. Následně chtěli domácí nahodit za bránu, což se nepovedlo jak Kučeříkovi, tak Zaťovičovi. Puk má Třinec.
33:24'
Kometa získala v obranném pásmu puk, ale sama si daný moment zkompikovala, když její hráči nezvládli dobře rozehrát. Nakonec vše pro Brno dobře dopadlo.
32:53'
Po buly po pravici Mazance pálil ihned z vrcholu pravého kruhu Malý. Jeho pokus šel na horní tyč.
32:48'
Na druhé straně ledové plochy hrozil Koblížek. Ten zakončoval skvělý pas přes šíři kluziště od centra Zbořila střelou do ramene gólmana.
32:18'
Čukste rychle rozehrál na útočnou modrou. Jeho celek se následně dostal do pásma, ale do větší šance se nedostal.
32:09'
Hraje přerušena a momentálně probíhá ve Winning Group Areně komerční pauza.
32:06'
Kučeřík dostal puk do samostatného úniku. Vypadalo to, že může překvapivě jako obránce skórovat tváří v tvář Mazancovi, ale to by mu nesměl puk na brněnském ledu ujet.
31:22'
Voženílek se procpal po straně do pásma, ale pod tlakem o kotouč přišel. Brno se chtělo rychle dostat do útoku, ale neúspěšně.
30:44'
Domácí začínali další akci od vlastního brankáře. Rozehrávka se jim poměrně povedla, nicméně přechod přes červenou dračí hradbu nikoliv.
30:21'
Skvěle to teď vymyslel slovenský kouzelník Kollár. Ten se nejprve efektně protáhl kolem obránce a následně zadovkou předložil puk na před bránou číhajícího Šalého. Nadějný útočník puk v ideální možnosti minul.
29:41'
Po buly se puk dostal na Kratochvíla, jenž ho nahodil za bránu. Tam se kotouč dlouho držel na mantinelu. Nakonec ho získali hosté, kteří ho následně vyvezli.
29:38'
V dobré šanci se nyní ocitl Flek. Jeho střela ovšem mířila těsně nad. Kometa pokračuje v útočném snažení.
29:13'
Kometě se nedaří spolehlivě rozehrát. Většina puk konči ve středním pásmu, kde se k nim dostávají hosté.
28:24'
Puk se drží nyní v pásmu Komety, odkud hledají domácí složitě cestu do útoku. Nakonec se to povedlo, leč Ďaloga o puk na modré čáře útočného pásma přišel.
28:14'
Kometa hraje v plném počtu. Časomíru zastavil ofsajdu hostů, momentálně probíhá komerční přestávka.
27:33'
Třinec se nepřetržitě držel v pásmu a mačkal obrannou čtveřici domácích jako houbičku na nádobí, nicméně Brňané zvládli kotouč vydolovat a následně vyhodit.
27:22'
Hudáček si vyměnil puk s Douderou a následně puk poslal do betonů Furcha. Následně dorážel neúspěšně Roman.
27:09'
Famózní Furch drží vyrovnaný stav! Nejprve vychytal s potížemi Růžčku. Následně se ovšem puk odrazil do mezikruží, kde mělo cestu ke střele volnou slovenské křídlo Daňo, kterému domácí fantom ukradl vedoucí trefu skvělým přesunem!
26:00'
Třinecký bek ihned po buly pálil, jenže jeho pokus trefil pouze zadní mantinel. Akce se následně opakovala a tentokrát prudkou ránu zblokoval tělem Holland, který ji těžce vydýchával za jízdy na hráčskou lavici. Brno vyhodilo.
25:53'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Marek Ďaloga – 2 min., krosček.
25:31'
Zaťovič vyhrál buly, tak silně, že ho Ščotka nezachytil, a jeho spoluhráči tak museli vyklidit pásmo kvůli ofsajdu.
25:21'
Kometa získala puk, ale Holík ho pouze poslal za bránu Třince. Tam si ho našel jeden z hostů, který poměrně uspěchaně kotouč opět poslal na zakázané uvolnění.
24:56'
Třinec puk poslal na icing. Hra se následně dostala k Furchovi, odkud brněnští hráči rozehrávali svůj útok. Domácí získali buly po Mazancově pravici.
24:08'
Obrovská šance i na druhé straně! Po chybně rozehrávce Mazance se dostal k puku Koblížek, na nějž zírala prázdná brána, jenže než stihl vypálit, brankář Ocelářů byl zpět ve své kanceláři. Brněnský polofin navíc mířil nad.
23:13'
Třinec předvedl perfektní přečíslení, ale bohužel mu v cestě ke vstřelení vedoucí trefy stál velmi jistý Furch. Z druhé vlny najíždějící Čukste puk mezi rukou a tělem brankáře neprocpal.
22:36'
Po icingu se opět vhazovalo před Mazancem. Zaťovič vyhrál buly na Ščotku, jenž nabil na ránu z první Ďalogovi. Ten napálil kotník blokujícího hráče.
22:09'
Vhazování vyhráli Mazancovy spoluhráče, ale Kometa se v pásmu udržela. Kratochvíl si vzal puk a bleskově projel kolem brány, leč volného spoluhráče hledal marně.
22:02'
Oceláři si neporozuměli při rozehrávce ideálně, a puk tak skončil na icingu. Vhazuje se po levici Mazance.
21:28'
Brno zavezlo puk do útočného pásma, ale po nepřesné rozehrávce o něj přišla. Třinec má puk na svých holích a hledá cestu do útočného pásma.
21:04'
Miloš Roman se nachomýtl sám před Furchem, jehož chtěl propálit rychlou střelou mezi betony, což se mu nepovedlo. Domácí fantom si připisuje další důležitý zákrok!
20:32'
Třinec buly vyhrál, nicméně takovou střelu, který by skončila v síti, nevyslal. Na druhé straně byla chvíli před bránou Kometa, nicméně ta se do větší šance nedostala.
20:16'
Po prvním buly ve druhé třetině měli puk hráči Komety, jenomže jejich rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění.
20:01'
Začala druhá třetina.
První třetina je za námi. Kometa výrazně vévodí střeleckým statistikám, leč výsledek je po odchodu do šaten srovnaný. Domácí se dočkali první branky v přesilové hře, když si vytvořili nesčetně šancí, z nichž úspěšnou byla až ta Martina Zaťoviče, jenž poslal svůj celek do vedení. Třinec vyrovnal taktéž v přesilové hře. Nahození Marinčina dorazil do brány Marek Daňo. A jeho gól stanovil konečné skóre první třetiny 1:1.
Další třetina začne přibližně v 17:53.
20:00'
První třetina skončila.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:44'
Trenérský štáb Brna vystřídal přesilovkové formace. Flek měl puk na pravém kruhu, kde si stahovačkou udělal místo ke střele, nicméně na vyrážečku Mazance byl krátký.
17:47'
Vincour dostal nabito na pravý kruh, ale hokejka se mu zasekla do ledu jako by na něm byl drn hlíny, který mu zamezil v dobré střele. Puk mu sjel a hosté následně vyhodili.
17:19'
Hosté vyhráli buly a ihned vyhodili, a Kometa tak musela začít od vlastní brány.
16'
Oceláři rychle využili přesilovku. Marinčinovo nahození dorazil Daňo, 1:1
16:58'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Marko Daňo – 2 min., podrážení.
16:40'
Šalé se elegantně protáhl do pásma a po kříži předložil puk Kollárovi. Ten třineckého brankáře z vrcholků kruhů nepropálil-
16:00'
Před Mazancem se konalo buly, které na svou stranu získali hráči Brna, nicméně vystřelit na bránu Třince nezvládli. Hosté následně puk poslali do středního pásma.
15:30'
Třinec právě vstřelil branku! Přesilovka Třince neměla dlouhého trvání. Hostující Marinčin nahodil od modré čáry do hrudi brankáře, od níž se kotouč odrazil přímo na čepel MARKA DAŇA, který puk dopíchl do brněnské brány. Asistence: Martin Marinčin, Andrej Nestrašil.
15:21'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Jan Ščotka – 2 min., nedovolené bránění.
15:07'
Oceláři se dostali do pásma nahozením za bránu. Po souboji u mantinelu se bude vylučovat.
14:46'
Druhá formace Brna se drží před bránou soupeře. Po výměně puku se dostal ke střele z pravého kruhu Flek, jehož rána byla zastavena Mazancovy betony.
14:37'
Koblížek dostal puk do jízdy a mířil na delší tyč. Obránce ho dobře dostoupil a hokejkou puk vyblokoval mimo mantinely.
13:41'
Třinec se prodral do pásma, ale kotouč po chvíli ztratil. Puku se zmocnil Horký, jenž nastartoval své rychlé brusle, nicméně postrádal podporu spoluhráčů, a tak o kotouč přišel.
13:04'
Šalé by mohl sám ujíždět na bránu, kdyby dostal pas přesně do jízdy. Akce se následně zpomalila. Brno se dostalo za modrou a junior roku hledal Kollára, který by střílel z první, kdyby mu jeden z hostů nestihl vyrazit puk.
12:10'
Nestrašil se vytočil mezi kruhy ke střele, kterou zvládl brankář vyrazit se štěstím betonem. Následně se puk dostal na Jeřábka, jehož střelu od modrá vyblokoval domácí obránce.
10:52'
Třinec byl chvíli před Furchem, ale musel vyklidit pásmo po odpískání postavení útočícího hráče v brankovišti.
10:26'
Kometa jedna branka nestačí. Andrej Kollár dostal skvělý pas do samostatného úniku. Brankáře zkusil překonat rychlou kličkou do forhendu a následným prohozením puku mezi rukou a tělem Mazance, který skvěle zasáhl.
08:51'
Kometa právě vstřelila branku! Marek Mazanec dělal co mohl, ale nakonec byl vlastně sám proti brněnské pětici neúspěšný. Několik šanci zvládl vykrýt. Poradil si i s Horkým, který dorážel neúspěšně do prázdné brány po střele Holíka. Mazanec zvládl jeho střelu zastavit hokejkou. Následně se dostal puk na MARTINA ZAŤOVIČE, který poslal Kometu po ráně od modré z brankoviště do vedení. Asistence: Luboš Horký, Petr Holík.
07:26'
Obrovské šanci na straně domácích. Nejprve po střele Horkého nezvládli puk doklepnout do prázdné brány Vincour s Holík. Následně to stejně nezvládl po odražené střele Ščotky Zaťovič.
07:13'
Kometa si rozestavěla přesilovkovou formaci a snaží se vstřelit gól, který by ji poslal do vedení.
07:07'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Aron Chmielewski.
07:00'
Šalé dostal dobrý pas od Hrbase, ale nedokázal ho ideálně zpracovat. Při následném přechodu Brna do pásma se Kometa dostala do postavení mimo hru. Hra je přerušena a právě probíhá komerční pauza.
06:26'
Po vhazování měl puk na hokejce Gulaši, který ho ometlo mantinel do středního pásma. Oceláři se snažili následně marně dostat zpět do útoku.
06:12'
Brňané vybojovali puk, ale rozehrávka se jim nepovedla podle představ. Rychlý pas skončil na zakázaném uvolnění.
05:41'
Flek se protáhl do útoku a zajel s pukem za bránu, kde o černou gumu přišel. Oceláři se zmocnili puku a zavezli ho před domácí kasu.
05:12'
Po vhazování měli puk hráči Třince, kterým se ovšem nedaří projít přes střední pásmo.
04:58'
Domácí se rychle procpali do útoku. Ďaloga si vzal puk a z otoky z modré čáry ho poslal směr brána. Jeden z blokujících hráčů ho přizvedl do ochranné sítě, následuje buly před Mazancem.
04:09'
Třinec vybojoval puk a založil akci nahozením za bránu. Furch puk zachytil a dobře rozehrál, nicméně i přes jeho pomoc se jeho spoluhráčům nedaří prokombinovat z obranné třetiny kluziště.
03:25'
Flek pracoval s pukem na levé straně, odkud hledal prudkým pasem neúspěšně před bránou Koblížka, jenž puk minul. Kometa se drží v pásmu a točí hlavu hostujícím obráncům.
02:33'
Třinec buly sice vyhrál, nicméně puk získali na hokejky domácí. Ti ovšem nezvládli procpat kotouč mimo obranné pásmo. Nakonec kotouč skončil u Doudery, který trefil brusli clonícího Voženílka.
02:18'
Ihned po vhazování zkusil překvapit brankáře Kratochvíl, jehož střela v síti neskončila. Na druhé straně kluziště trefil lapačku Furcha jeden z Třineckých, čímž získal útočnou třetinu.
02:11'
Domácí pětice se nastěhovala před Mazance, kde chvíli rotovala s pukem, nicméně nahozením ze strany získala pouze buly.
01:38'
Kometa získala buly v útočném pásmu, které prohrála a dopředu se dostal Třinec. Ten ovšem o kotouč po nepřesné nahrávce přišel.
01:24'
Hostující Roman dostal před bránou Brna hodně prostoru, z bezprostřední blízkosti ovšem mířil bekhendem těsně nad břevno brněnské brány!
00:41'
Buly po Furchově pravici získali jeho spoluhráče, kteří hru vyvezli do středního pásma. Tam se hosté zmocnili puku a nyní hledají cestu před bránu Brna.
00:15'
První útok hostům nevyšel. Neúspěchem dopadla i akce Komety. Třinec se dostal před Furcha, kde získal kapitán Růžička buly nahozením do gólmanovy lapačky.
-1:25'
První buly získali na svou stranu hráči hostujícího celku, kteří tak můžou založit první útok atraktivního duelu mezi úřadujícím mistrem a ambiciózním Brnem.
00:01'
Utkání právě začalo.
Rozhodčí se již přiblížil ke středovému kruhu a chystá se na vhození úvodního buly. Obě úvodní pětice jsou nastoupeny, můžeme začít!
V jihomoravské metropoli se vše pomalu blíží k úvodnímu buly. Rozhodčí vjeli na ledovou plochu, a vzápětí po nich tak učinili i aktéři dnešního utkání.
Před malou chvílí nám skončilo rozbruslení. Utkání začne zhruba za 15 minut. Brněnská Winning Group Arena se pomalu zaplňuje.
Úvodní sestavy:

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Ščotka (A), Holland, Kučeřík, Ďaloga, Gulaši (A), Hrbas, Němec – Zaťovič (C), Holík, Horký – Flek, Zbořil, Koblížek – Kollár, Malý, Šalé – Kratochvíl, Dufek, Vincour.
Trenér: Martin Pešout

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Daneček) – M. Doudera, Marinčin, Čukste, Adámek, Zahradníček, J. Jeřábek, Jaroměřský – Voženílek, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Nestrašil, Roman, Hrehorčák – Daňo, Hudáček, Svačina – Chmielewski, Dravecký (A), Lyszczarczyk.
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Lederer, Synek.
BRNO vs TŘINEC

Hezké úterý z Brna, kde se utkají dva ambiciózní celky letošního ročníku Tipsport extraligy. Třinec opanoval nejvyšší soutěž v posledních třech letech, když zkompletoval tzv. zlatý hattrick, to se v systému play-off před tím povedlo pouze Vsetínu. Kometa byla posledním týmem, který před Třincem zvedl titul. Dnes tedy půjde o souboj posledních mistrů.
HC Oceláři Třinec:

Třinecké mužstvo převzal Zdeněk Moták, asistentem mu je slovenský trenér Vladimír Országh. Zatím se však Třinci pod novým trenérským štábem nedaří. Oceláři na domácím ledě ztratili všechna tři utkání, na svém kontě mají jediný bod, který ukořistili ve 2. kole na ledě Pardubic, kde padli 3:4 po prodloužení. Sklonit se pak museli Karlovým Varům (1:2) a v neděli ztratili i moravsko-slezské derby s Vítkovicemi (3:5).

Změn v hráčském kádru neproběhlo mnoho. Odešli sice bratři Ondřej a Michal Kovařčíkové, na druhou stranu tým posílil ofenzívu o Libora Hudáčka, který válel v KHL. Do útoku přišel také Daniel Voženílek, jenž proti Vítkovicím zaznamenal svou první branku v novém působišti. Z obrany však zmizely opory. Tomáš Kundrátek si nově vybral brněnskou Kometu a David Musil odešel za bratrem do Pardubic. I zde však Třinec přivedl adekvátní náhrady, ze Spartaku Moskva reprezentanta Jakuba Jeřábka a z Finska Kärlise Čuksteho.

Nepříliš oslnivou produktivitu Třince zatím táhne Patrik Hrehorčák (2+0), Marko Daňo a tradičně i Martin Růžička (1+2) s Tomášem Marcinkem. Příliš se zatím nedaří brankářům. Marek Mazanec odchytal tři duely s úspěšností zákroků pod devadesát procent a průměrně inkasoval 2.73 branky na zápas. Ondřej Kacetl je na tom ještě hůř, ale šanci dostal zatím pouze v jediném utkání. Kdo bude třineckou branku hájit pod Špilberkem?
HC Kometa Brno:

Brňané v neděli cestovali pod Ještěd na led libereckých Bílých Tygrů. Šelmy znovu potvrdily trend, že utkání pro ně nekončí uplynutím základní hrací doby. Kometa v Liberci nakonec slavila samostatných nájezdech, když v dovednostní disciplíně uspěli Zbořil, Šalé, Holík a Horký. Vítězný nájezd byl nakonec připsán Petrovi Holíkovi. Počtvrté v sezoně se trefil Luboš Horký a skvělými 54 zákroky se prezentoval brankář Dominik Furch.

Svůj debut v brněnském dresu si odbyl také obránce Marek Hrbas. Z nových zadáků také poprvé bodoval Jan Ščotka, když v přesilové hře asistoval na první branku Brna v zápase. Nyní se budou modrobílí připravovat na soupeře ze Slezska. Proti Třinci v loňské sezoně Kometa dvakrát uspěla. Souboje s mistrem nabídly vyrovnané bitvy, jak to bude tentokrát?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2022/2023
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 29 8 5 10 159:110 108
2. Vítkovice 52 28 4 10 10 159:122 102
3. Sparta 52 28 6 3 15 155:122 99
4. Mountfield 52 23 7 5 17 141:124 88
5. Liberec 52 19 10 10 13 156:129 87
6. Třinec 52 21 5 7 19 149:121 80
7. Brno 52 19 6 3 24 134:150 72
8. Olomouc 52 19 6 2 25 121:141 71
9. K. Vary 52 19 4 3 26 129:163 68
10. M. Boleslav 52 15 7 8 22 116:128 67
11. Litvínov 52 15 7 8 22 137:144 67
12. Plzeň 52 15 6 8 23 127:146 65
13. Č. Budějovice 52 15 5 6 26 132:158 61
14. Kladno 52 15 3 6 28 122:179 57
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud