Tipsport Extraliga - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Pardubice - 25. listopadu 2022   17:30

K. Vary
45:54' Koblasa (O. Beránek, Černoch)
1:3
(0:0, 0:2, 1:1)
Pardubice
21:35' Zohorna  (R. Kousal, Radil) • 30:03' Říčka  (Radil, Čerešňák) • 59:37' Košťálek
K. Vary
Horák, Kika – Brejcha, Malý
KV Arena, Karlovy Vary
2805 diváků
Pardubice

SESTŘIH: Karlovy Vary - Pardubice 1:3. Dynamo vyrovnalo dvanáctým vítězstvím v řadě klubový rekord

Je tu konec! Třetí část opět nabídla vyrovnanou podívanou, ve které se podařilo vstřelit kontaktní gól Petru Koblasovi. Energetici to zkusili v závěru v šesti, naopak se však do prázdné trefil Jan Košťálek.
59:50'
Ještě jeden icing ze strany hostů.
59:37'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Risk nevychází, do prázdné branky se přes celé hřiště prosazuje JAN KOŠŤÁLEK. Bez asistence.
59:26'
Zakázané uvolnění Dynama.
58:55'
Energetikům se nedaří dostat do útočné třetiny, stále hrají v šesti.
58:18'
Střela Davida Bernada byla ztečována do Frodlovy náruče.
57:50'
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
57:17'
Energetici riskují v šesti!
56:14'
Nahození Tomáše Redlicha končí v ochranné síti.
55:08'
Dávid Gríger to zkusil zprava, na Frodla ovšem nevyzrál.
54:14'
Před Frodlem se utvořil závar, ze kterého se ale domácím nepovedlo vytěžit vůbec nic.
Dnešní utkání sleduje 2805 diváků.
53:32'
Ondřej Matys se dostal do samostatného úniku a chtěl se prosadit bekhendovou kličkou, jenže Habal byl proti a puk lapil.
52:02'
Matěj Paulovič stíhal odražený kotouč, u něj byl však Habal první.
51:00'
Jan Košťálek to zkusil od modré, po Habalově zásahu puk končí v ochranné síti.
50:21'
Karlovarští chtějí srovnat a ostřelují pardubickou svatyni.
50:01'
Proti ráně z první Matěje Chalupy se Dominik Frodl opřel do své rány až moc a vyrazil ji ze svého obvyklého stanoviště.
49:30'
Pardubice kontrolují hru a jsou na kotouči.
48:30'
Martin Kohout mohl na Frodla zcela sám, důrazně ho ovšem zastavil jeden z hráčů v červeném.
47:46'
Po chybě Huttuly na modré se do útoku přesouvají opět hosté.
46'
Energie snižuje! Beránek parádně předložil najíždějícímu Koblasovi, 1:2
46:42'
Ofsajd Pardubic a následuje komerční pauza.
45:54'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energetici se přeci jen dočkali, Ondřej Beránek při přesilovce utekl po levé straně a našel najíždějícího PETRA KOBLASU, který se před odkrytou sítí už nemýlil. Asistence: Ondřej Beránek a Jiří Černoch.
44:50'
Postavení mimo hru ze strany Energie.
44:29'
Dominik Frodl se vrhnul pod nohy Davidu Bernadovi a inkasuje dvě trestné minuty za podrážení. Trest odpyká Tomáš Urban.
43:51'
43:07'
Energii se podařilo vyhodit.
42:49'
Hosté kombinují a hledají prostor ke střele.
41:51'
Vysokou holí se provinil Tomáš Havlín (KVA).
41:32'
Pokus Roberta Říčky letěl do plexiskla za Habalem.
41:01'
Jiří Černoch to zkusil z pravého kruhu, na Frodla však nevyzrál.
40:17'
Energetici na puku, zatím vyčkávají na rozehrávku ve vlastním pásmu.
40:01'
Druhá část nabídla podobný průběh jako ta první. Tentokrát měli více navrch Pardubičtí, ti dokázali profitovat hlavně z přesilových her. Postupně se prosadili Tomáš Zohorna a Robert Říčka a Dynamo tak jde do šatny s dvougólovým náskokem.
40:00'
39:40'
Dynamo ovšem výborně brání a k ničemu domácí nepouštějí.
39:13'
Energetici se snaží před sirénou držet útočné pásmo.
37:50'
Ondřej Beránek si vyměnil puk s Petrem Koblasou a zkusil zakončit, proti byla pardubická obrana.
36:33'
Další puk ve Frodlově náruči, energetikům se dnes střelecky prostě nedaří.
35:11'
Plutnarova rána trefila pouze vyrážečku pardubického brankáře.
34:36'
David Musil (PCE) se provinil podrážením a je za to na dvě minuty vyloučen.
33:46'
Střela Tomáše Havlína zapadla do Frodlovy náruče.
Komerční přestávka.
32:35'
Energetikům se nedaří proniknout na soupeřovu půli.
31'
Těsně po skončení hostující přesilovky zvýšil Říčka, 0:2
31:20'
Střelu Lukáše Pulpána zkoušel dorážet Jiří Černoch, nebyl však úspěšný.
30:03'
Po kombinaci na jeden dotek nabil Lukáš Radil ROBERTU ŘÍČKOVI, jehož dělovka propadla Vladislavu Habalovi až za jeho záda. Asistence: Lukáš Radil a Petr Čerešňák.
29:12'
Energetikům se daří vyhodit.
28:56'
Hosté ostřelují domácí svatyni a chtějí další zásah.
28:02'
Lukáš Pulpán (KVA) je vyloučen za sekání.
27:56'
Nahození Michala Plutnara končí u Frodla.
26:35'
Střelu Roberta Kousala vyrazil Habal do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.
26:09'
25:48'
Pokus Lukáše Pulpána končí sražen mimo.
25:17'
Střela Tomáše Rachůnka končí ve Frodlově lapačce.
24:56'
Michal Plutnar od modré orazítkoval Frodlův beton.
24:09'
Za nevybíravý faul kolenem na Joonu Huttulu (KVA) je vyloučen na dvě minuty Lukáš Radil (PCE), karlovarský zadák v bolestech odkulhal na střídačku.
23:22'
Hosté drží útočnou zónu i nadále a tlačí.
21:35'
Po kombinaci v útočné třetině se ke střele dostal Robert Kousal a v následném závaru před Habalem se nejlépe zorientoval TOMÁŠ ZOHORNA. Asistence: Robert Kousal a Lukáš Radil.
20:54'
Dynamo ostřeluje Vladislava Habala.
20:19'
Hosté se až nyní propracovali do útočné třetiny, odkud jsou záhy vyhnáni.
20:01'
První část nenabídla příliš zajímavou podívanou. Obě mužstva zvolila opatrný hokej a šancí moc vidět nebylo. Náznaky na obou stranách sice byly, o vyložených tutovkách se však mluvit nedá. Další třetina začne přibližně v 18:17.
20:00'
19:36'
Energetici jdou znovu do čtyř, za sekání je vykázán ze hry Petr Koblasa.
19:19'
Tomáš Havlín zkoušel zpracovat puk u vlastního brankoviště, to se mu snažil znemožnit Robert Kousal, a tak puk musel pokrýt ležící Vladislav Habal.
17:55'
Hosté se krkolomně dostali do pásma, ze kterého se však záhy vlastní chybou vyhnali.
17:23'
Po zákroku Vladislava Habala se strhla mezi hráči potyčka, vše ovšem rychle uhasili sudí a následuje komerční přestávka.
16:24'
O kombinaci se pokouší první pardubická formace.
15:13'
Zatím se hraje na obě strany podobně opatrně, vyčkává se na chybu toho druhého.
14:18'
Energetici sice drží útočné pásmo, nedaří se jim však rozjet pořádnou kombinaci.
13:15'
Hosté dobře forčekují a nedovolují energetikům pořádně rozehrát.
12:06'
Matěj Chalupa nabil Dávidu Grígerovi, jehož střela proplula těsně vedle Frodlovy svatyně.
11:50'
11:16'
Nyní už se Karlovarským daří vyhodit a mohou v klidu vystřídat.
10:43'
Ondřej Beránek mohl vyhodit, jeden z hostů mu však zvládl ještě ukradnout puk.
09:50'
Tomáš Havlín (KVA) je vyloučen za nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
09:30'
Zakázané uvolnění ze strany Energie.
08:43'
08:13'
Nabídku Joony Huttuly tečoval Martin Kohout do Frodlových betonů.
07:30'
Pardubičtí dostávají puk na útočnou zónu a drží čas.
06:43'
Bezprostředně po vhazování se na puk dostal Petr Koblasa, jehož dělovka z první provětrala Frodlovu lapačku.
06:39'
Za vysokou hůl je vyloučen Robert Kousal (PCE).
05:57'
Dynamo drží útočnou třetinu a hledá prostor ke střele.
04:24'
Tomáš Redlich to zkusil zleva, Dominik Frodl vytasil svou vyrážečku včas, to byla zatím první větší příležitost dnešního utkání.
04:01'
Odpískána hra vysokou holí, vhazuje se po Frodlově levici.
03:18'
Pardubičtí se dostali k nějakému náznaku šance, vše zhatila domácí obrana.
02:52'
Nahození Tomáše Rachůnka ze středního pásma spadlo do náruče Dominika Frodla.
01:57'
Stále jsme neviděli střelu, hraje se zatím spíše opatrně.
01:11'
Energetikům pomohl jeden z hlavních sudích, ten totiž nechtěně zablokoval pardubickou rozehrávku, což do střelecké pozice vystavilo Víta Jiskru, jeho střela ale byla včas zablokovaná.
00:39'
Zatím však nedokázali vystřelit a rozehrávky se ujímají domácí.
00:09'
Úvodní buly pro hosty, ti se ihned vydávají do útočného pásma.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Lukeš) – Huttula, Plutnar, Dlapa, Pulpán (A), Havlín, Bernad – Rachůnek (A), Gríger, Chalupa – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek – Redlich, Jiskra, Kohout – Rulík, Osmík, Kružík.
Trenér: David Bruk

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Will) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko, Hrádek – R. Kousal (A), Zohorna (A), Radil – Říčka, Cienciala, Matýs – Paulovič, Poulíček (C), Koffer – Rouha, Rákos, Urban.
Trenér: Radim Rulík

Rozhodčí: Horák, Kika – Brejcha, Malý.
HC Dynamo Pardubice

Pardubická jízda je zatím obdivuhodná. První místo v tabulce, sedmibodový náskok na druhé Vítkovice. Nejvíce vstřelených branek a naopak nejméně inkasovaných. Celkem sedmnáct vítězství a pouze čtyři porážky. Úctyhodné je, že svěřenci trenéra Rulíka prohráli po šedesáti minutách pouze jednou a shodnou okolností to byly Karlovy Vary, které dokázaly začátkem října zvítězit na pardubickém ledě. Hned v dalším kole prohrála Dynamo v Brně po prodloužení. Od té doby však přemožitele nenašlo. Jedenáct vítězství v řadě je klubový rekord Pardubic.

Poslední zápas odehrálo Dynamo v úterý. Představilo se na horkém vítkovickém ledě. Šlo o duel prvního celku s druhým a papírové předpoklady se reálně vyplnily. Bylo to utkání jako řemen, opravdová reklama na hokej. Oba celky ukázaly, že jsou na špici tabulky právem. Očekávala se defenzivní bitva s minimem branek. Opak byl ale pravdou. Domácí Vítkovice šly do vedení už v úvodní minutě. Pardubičtí však dokázali dvěma góly během pětadvaceti vteřin otočit skóre na svou stranu. První třetina skončila 2:2, celý zápas pak 4:4. Rozhodlo se až v nájezdech, ve kterých byly hosté šikovnější a odvezli si dva body. V zápase se dařilo hráčům, kteří v minulosti prošli karlovarskou Energií. V dresu Vítkovic dvakrát skóroval Rastislav Dej, na druhé straně pálil dvakrát během jednoho střídání do černého obránce Tomáš Dvořák.
HC Energie Karlovy Vary

Duelem s Pardubicemi zakončí Energie sérii čtyř zápasů hraných na domácím ledě. Z uplynulých třech soubojů vyválčili svěřenci trenéra Bruka 5 bodů. Jistě by rádi ještě nějaký bod do sbírky přidali. V posledním utkání proti Mladé Boleslavi zvládli energetici samostatné nájezdy, což pro ně může být důležitá psychická vzpruha. Brankář Vladislav Habal chytil všechny čtyři pokusy soupeře. Trestné střílení navíc lapil také v základní hrací době. Letos tak z téhle speciální dovednosti ještě neinkasoval a má na kontě již deset vychytaných nájezdů.

Kromě karlovarského muže s maskou zazářil také finský obránce Joona Huttula. V zápase jeden gól dal, u dalšího si připsal asistenci a byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu. Důvěru dostával v přesilových hrách. Trenéři mu zkrátka zatím věří. Doufejme, že jim bude důvěru oplácet i nadále. Kromě finského zadáka se gólově prosadili ještě útočníci Dávid Gríger s Danielem Kružíkem. V nájezdech skórovali Energetici hned dvakrát. Vítěznou trefu si připsal povedenou střelou zápěstím kapitán Jiří Černoch. Ten navíc čerstvě podepsal s karlovarským klubem smlouvu do sezony 2025/26.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.