Tipsport Extraliga - Základní část - 48. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Olomouc - 19. února 2023   17:20

Kladno
26:48' Jágr (Plekanec) • 44:29' M. Procházka (Dotchin, Plekanec) • 48:27' Sotnieks (Filip, Cibulskis) • 51:53' Plekanec (Dotchin, Kubík)
4:5
(0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)
Olomouc
14:16' Nahodil  (Ondrušek) • 21:33' Kusko  (P. Musil) • 32:35' Kusko  (Plášek ml., J. Káňa) • 52:31' Navrátil   • 60:36' Klimek  (Bambula, T. Černý)

Přeji hezký zbytek večera.
Nejlepší hráči utkání: Tomáš Plekanec (KLA) a Silvester Kusko (OLO).
Olomouci stačilo pouze 36 vteřin k tomu, aby Klimek vsítil vítězný gól zápasu.
60:36'
Olomouc právě vstřelila branku! A Olomouc po 36 vteřinách vítězí. Bambula poslal kotouč těsně před branku, kde se LUKÁŠ KLIMEK trefil přesně mezi Bowovy betony. Asistence: Jan Bambula, Tomáš Černý.
60:28'
Na kotouči jsou hosté, kteří drží pásmo.
60:01'
V poslední třetině jsme zatím viděli nejvíce gólů. Rytíři ve 45. minutě využili přesilovou hru zásluhou Procházky. Poté Kladno šláplo do pedálů a při hře čtyři na čtyři a následně čtyři na tři dokázalo soupeře dostat pod tlak a vsítit další gól. A v 52. minutě dokonce otočilo skóre zápasu a kapitán poslal svůj tým do vedení. Olomouc ovšem neztratila hlavu a z jediné střely ve třetině srovnala zatím na konečné skóre 4:4.
60:00'
59:40'
Švrček uklidňuje hru za brankou a počká, až jeho spoluhráči vystřídají.
58:32'
Olomouc se dokázala po velkém tlaku Kladna osvobodit a do konce přesilové hry už Kladno svoji šanci nevyužije.
57:38'
Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.
57:22'
Kubíkova střela otečkovala pouze vnější síť Olomouce.
56:38'
Vyloučení v týmu HC Olomouc:
Pavel Musil – 2 min., faul kolenem.
55:35'
Slováčkovi na čáře vložil hůl do přihrávky soupeř a Kladno je pryč z pásma.
55:00'
Kotouč je u Bowa a Kladno se musí dostávat do pásma znovu.
54:26'
Dotchinovi přeskočil kotouč čepel a ztrácí tak opět pásmo. Za pár vteřin jsou domácí zpět v pásmu hostů.
53'
Dotchinovo zaváhání v rozehrávce potrestal Navrátil, 4:4
53:55'
Olomouc vyhrála vhazování a hned se osvobozuje.
53:54'
Adam Rutar – 2 min., nedovolené bránění.
Dnešní utkání sleduje 3465 diváků.
52'
Rytíři obracejí skóre! V přesilovce 4 na 3 přesně pálil Plekanec, 4:3
52:31'
Olomouc právě vstřelila branku! Olomouc se ovšem nevzdává! JAKUB NAVRÁTIL z pravého kruhu střelou našel mezeru mezi Bowovým betonem a lapačkou. Bez asistence.
51:53'
Kladno právě vstřelilo branku! A Rytíři této možnosti využívají. TOMÁŠ PLEKANEC si objel půlku pásma a poslal kotouč do protějšího růžku. Asistence: Jake Dotchin, Adam Kubík.
51:32'
Kladno si zahraje přesilovou hru čtyř proti třem.
51:32'
Lukáš Klimek – 2 min., držení.
51:14'
Hned po vhazování vyslal Dujsík jedovatou střelu na Bowa, který ale vytasil svůj beton a kotouč poslal pryč.
50:53'
Po Indrákově střele se strhla před Lukášem mela a rozhodčí opět vylučují na obou stranách za hrubost.
50:53'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Oskars Cibulskis – 2 min., hrubost.

Jan Švrček – 2 min., hrubost.
50:53'
Indrákovi se otevřel prostor v mezikruží, ale jeho střelu chytá do náruče olomoucký brankář.
50:15'
Slováčkova střela od modré letěla jen mimo. Kladno pokračuje dál v tlaku.
48:27'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladno mělo více ze hry při oboustranném vyloučení a tohoto stavu využívá. Už to vypadalo, že Rytíři hru překombinovali, ale KRISTAPS SOTNIEKS propálil Lukáše po Filipově přihrávce. Asistence: Matyáš Filip, Oskars Cibulskis.
47'
Zápasnický souboj Jágra se Strapáčem skončil oboustranným vyloučením
47:11'
Plekancovi se z bekhendu nepodařilo obhodil Lukáše.
46:50'
Jaromír Jágr – 2 min., hrubost.

Petr Strapáč – 2 min., hrubost.
45'
Rytíři snižují v přesilovce! Dotchinovu ránu tečoval Procházka, 2:3
45:21'
Bláha vyrazil kotouč od mantinelu do vzduchu tak, až doletěl před Lukáše, který ho v letu raději chytil do lapačky.
44:29'
Kladno právě vstřelilo branku! I Kladno využívá přesilovou hru. Dotchin poslal tvrdou střelu od modré a MARTIN PROCHÁZKA příhodně kotouč ztečoval až za Lukáše. Asistence: Jake Dotchin, Tomáš Plekanec.
43:39'
Olomouc se osvobozuje až k Bowově brance.
43:05'
Kladno vyhrálo vhazování a drží se pásmu hostů.
43:03'
Jiří Ondrušek – 2 min., podrážení.
41:30'
Sotnieks vypálil tvrdě od modré, ale Lukáš vykopl svůj beton.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:08.
Do druhé třetiny naskočili aktivněji hosté, kteří se také jako první radovali z gólu. Kusko využil vyloučení Dotchina a poslal svůj tým do vedení 2:0. Kladno se ovšem nevzdalo a po odsouhlasení z kamery rozhodčí uznali kladenský gól a skóre bylo opět jen o jednu branku. Ovšem i další vyloučení Kladna bylo potrestáno a díky Kuskovi se mohli radovat fanoušci hostů.
40:00'
39:00'
Zikmund střílel už moc z ostrého úhlu a na Melku byl Lukáš připraven a kotouč vyrazil.
38:07'
Michnáč dobře vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale trefil pouze hráče před sebou.
36:54'
Na druhé straně Indrákovu střelu posílá do ochranné sítě Lukáš.
36:08'
Navrátilovu střelu z blízkosti chytá Bow do náruče a přerušuje hru.
34:28'
Pytlík se probojoval do útočného pásma, ale byl dobře bráněn olomouckými obránci a ke střele se ani nedostal.
33'
Kusko se podruhé prosazuje v přesilovce a vrací Hanákům dvoubrankový náskok, 1:3
33:45'
Bambula si šikovně najel před Bowa, ale kotouč za jeho záda neztečoval.
32:35'
Olomouc právě vstřelila branku! Hosté využívají svoji druhou přesilovou hru a navyšují opět náskok na dvě branky. SILVESTER KUSKO dostal přesnou přihrávku do mezikruží a propálil Bowa. Asistence: Karel Plášek, Jan Káňa.
32:00'
Sotnieks dal hokejku do olomoucké přihrávky a Kladno se osvobozuje.
31:02'
Vhazování vyhrála Olomouc, ale po chvíli jí utekl kotouč do středního pásma a tak musí zakládat útok znovu.
31:02'
Miroslav Indrák – 2 min., faul kolenem.
30:30'
Slováčkova tvrdá střela letěla jen těsně mimo branku.
28:49'
I Kladno si v této třetině zahraje přesilovou hru, ale z velkého tlaku gól zatím nepadl.
28:41'
Tomáš Dujsík – 2 min., nedovolené bránění.
28:20'
Kladno se dál drží v útočném pásmo, kde byl ve velké možnosti Zikmund, který ale zaváhal a zajel s kotoučem jen za branku. Poté se ještě snažil procpat kotouč za Lukáše, ale hra byla přerušena.
26:48'
Kladno právě vstřelilo branku! Rozhodčí gól uznal a Kladno snižuje na 1:2. Plekanec poslal kotouč do předbrankového prostoru, kde stál příhodně JAROMÍR JÁGR, který dokázal kotouč dostat za záda Lukáše. Asistence: Tomáš Plekanec.
26:48'
Gól je uznán.
26:48'
Rozhodčí se jdou kouknout na video po gólu Kladna.
26:00'
Zikmund si najel mezi tři hráče Olomouce, ale nepodařilo se mu puk udržet na hokejce a o pásmo Kladno přišlo.
24:00'
Jágr zkoušel zasunout puk za čáru po obkroužení branky, ale Lukáš si prostor pohlídal.
22'
Skvělá rozehrávka brankáře Lukáše! Situaci 2 na nikoho využil Kusko, 0:2
22:25'
Plekanec neudržel nohu na modré čáře, a i když mohli jet domácí do úniku, je odpískaný ofsajd.
21:33'
Olomouc právě vstřelila branku! A Olomouc přesilovou hru využívá! Hosté vyjeli do přečíslení tři na nikoho, Pavel Musil se SILVESTREM KUSKEM si vyměnili kotouč a druhý jmenovaný uklidil puk za roztaženého Bowa. Asistence: Pavel Musil.
21:07'
I teď vyhráli vhazování hosté a tak můžou založit nový útok.
21:03'
Hosté se dopustili ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:28'
Vhazování vyhráli vhazování, ale Plekanec po pár sekundách vyvezl kotouč pryč z pásma.
20:27'
První přesilovou hru zápasu si zahrají hosté, kteří se budou snažit navýšit skóre.
20:27'
Jake Dotchin – 2 min., podrážení.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:08.
První třetina byla od obou týmů nepřesná, i když si první velkou šanci vytvořili hosté už v první minutě dvacetiminutovky. Byli to také oni, kteří jako jediní zatím rozvlnili síť za gólmanem. Hned po buly se dostal ke střele Ondruška, jehož střelu Bow jen vyrazil a Nahodil měl s uklizením kotouče do branky lehkou práci.
20:00'
19:11'
V poslední minutě se kotouč zasekl u mantinelu v pásmu hostů, kteří byli důraznější a puk získali. Do útočného pásma ale nepřejeli.
18'
Jágr poslal do úniku Plekance. Jeho bekhendovou kličku zastavil Lukáš
18:15'
Černý od modré tvrdě vypálil na Bowa, ale do střely se obětavě položil Kehar. Puk se ke gólmanovi tak vůbec nedostal.
17:03'
Jágr poslal Plekance do samostatného úniku. Ten si vyčkal s pukem na hokejce, ale bekhendem trefil pouze vnější stranu olomoucké branky.
15'
Hosté se prosadili krátce po buly. Dorážkou otevřel skóre Nahodil, 0:1
15:15'
Ondrušek tentokrát zkoušel štěstí od modré, ale Bow byl připraven.
14:16'
Olomouc právě vstřelila branku! Olomouc otevírá skóre zápasu. Hned po buly se Ondrušek dostal ke střele, která Bowovi vypadla. Toho využil LUKÁŠ NAHODIL, který měl snadnou práci, a kotouč poslal do odkryté klece. Asistence: Jiří Ondrušek.
14:12'
Po dlouhé době je přerušena hra, když Bambulovu střelu z levého kruhu chytá Bow do lapačky.
13:04'
Veberovu střelu od mantinelu mohl tečovat clonící Zikmund, ale měl zablokovanou hokejku.
11:47'
Ani jeden tým si nedokáže udržet útočné pásmo.
09:07'
Keharova střela neměla dostatečnou rychlost, proto je stav stále nerozhodný a bez branek.
07:50'
Cibulskis ztratil kotouč v obranném pásmu a do velké možnosti se dostal Plášek. Jeho střela ale skončila těsně před brankovou čárou a Kladno bleskurychle poslalo puk do bezpečí.
06:17'
Kubík zkoušel přihrávkou najít v předbrankovém prostoru Jágra, ten ale kotouč špatně zpracoval a jen ho poslal na hokejku soupeře.
04:20'
Vhazování vyhráli hosté a mohli tak ujíždět do útoku. Nicméně si větší tlak nevybudovali a na druhé straně se i Kladno dopustilo ofsajdu.
04:12'
Olomouci je odpískán ofsajd a vhazovat se bude ve střední třetině.
03:00'
Dotchin zkusil poslat kotouč od modré čáry do chumlu před brankovištěm, ale puk se odrazil jen nad branku Olomouce.
02:00'
Rytíři se usadili v útočném pásmu, ale ke střele je Olomouc nepustila.
00:25'
První větší šanci měli hosté, když Dujsík nebezpečně vypálil na Bowa a poté mohli ještě Olomoučtí dorážet. K puku se ovšem včas nedostali.
00:01'

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Kehar, Dotchin (A), Sotnieks, Cibulskis, Slováček, Babka, Veber – Kubík, Plekanec (C), Jágr – M. Procházka, Klepiš, Indrák – Melka, Filip, Zikmund (A) – O. Bláha II, Pytlík, Michnáč.

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Dujsík, Ondrušek (C), Mareš, Škůrek, Švrček, Řezníček, T. Černý – J. Káňa (A), Nahodil, Bambula – Plášek ml., P. Musil, Navrátil – Klimek, Kusko, Strapáč – Anděl, Menšík, Rutar.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Brejcha, Svoboda.

HC Olomouc
Po posledním kole se Olomouc nachází na 7. místě s 67 body. Olomouci se narozdíl od soupeře v minulých zápasech příliš nedařilo. Z šesti zápasů si odnesla výhru pouze jednou proti Českým Budějovicím. Naposledy na její led zavítal soupeř z Liberce a kvůli bezbrankové třetí třetině prohrála Olomouc 2:3.

Nejproduktivnějším hráčem kohoutů je Jan Káňa (12+19), kterého podporuje Lukáš Nahodil (14+16). Do posledního utkání se mezi tři tyče postavil Branislav Konrád, který se kvůli prohře nedokázal přehoupnout v úspěšnosti nad 90 % (89,98 %). Jeho spoluhráč Jan Lukáš má úspěšnost 92,39 %. Jak již bylo řečeno, Olomouc se nachází na posledním místě v oslabení, i přes to, že na jejich branku jde v tomto čase pouze druhý nejmenší počet střel v lize. Ve využití přesilových her je na tom Olomouc dobře a je na 6. místě.
Poslední zápasy Kladna

Rytíři Kladno – HC Verva Litvínov 5:2

HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno 5:4

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 2:1

HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 0:3
Rytíři Kladno

Po posledním kole se Rytíři už nenacházejí na posledním 14. místě, ale na 13. místě s 53 body. Za sebou mají o bod České Budějovice a před sebou také o bod Litvínov a o 3 body Mladou Boleslav. Kladno po reprezentační pauze odehrálo dobré zápasy a má za sebou 2 výhry v řadě. Naposledy Rytíři zavítali na leď Plzně, kde nedovolili soupeři dát ani gól a vyhráli díky gólu v každé třetině 3:0.

Nejproduktivnějším Rytířem stále zůstává kapitán Tomáš Plekanec (13+28) a doplňuje ho jeho kolega z lajny Adam Kubík (16+14), který je nejlepším střelcem Kladna. Mezi tři tyče se naposledy postavil Adam Brízgala, který vychytal druhou nulu v sezoně a vylepšil si úspěšnost na 90,67 %. Landon Bow v posledním domácím zápase také svůj tým podržel a má na svém kontě úspěšnost 89,11 %. Rytíři sice v domácím zápase dokázali využít dvě přesilové hry, nicméně na ledě Plzně nevyužili ani jednu. V této disciplíně jsou tak na 10. místě. V tomto zápase se utkají dva týmy s nejhorší úspěšností v ubránění oslabení. Kladno je na 13. místě (76,33 %) a Olomouc na 14. místě (74,47 %).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.