Tipsport Extraliga - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Brno - 22. prosince 2022   18:00

Ukončeno
Liberec
04:14' Derner (A. Najman, Flynn) • 28:27' Flynn (Frolík, Derner)
2:1
(1:1, 1:0, 0:0)
Brno
19:44' Ščotka  (Holík)
Liberec
Sestavy:
Kváča (Neužil) – Ivan, Nedomlel, Kolmann, Melancon, Derner, Štibingr, Šedivý – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Dlouhý, Hrníčko.
Rozhodčí
Hejduk, Vrba – Kajínek, Hynek.
Home Credit Arena, Liberec
4 770 diváků
Brno
Sestavy:
Furch (Čiliak) – Kučeřík, Kundrátek, Hrbas, Holland, Ďaloga, Ščotka, Gulaši (A) – Flek, Holík (A), Horký – Zaťovič (C), Kollár, Dufek – Malý, Strömberg, Koblížek – I. Sedláček, Süss, Kratochvíl.

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Liberec - Kometa Brno 2:1. Tygři si nadělili dárek v podobě tří bodů

Přenos se aktualizuje automaticky

Děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
Je dobojováno, Bílí Tygři svým divákům věnovali vánoční dárek v podobě tříbodového vítězství nad sousedem v tabulce z Brna. Rozhodující gól si ve 29. minutě připsal Oscar Flynn. Navzdory nízkému počtu branek jsme sledovali vcelku pohledné utkání. Liberec byl aktivnější a raduje se dnes zaslouženě.

Střely na branku – 38:19.
60:00'
Konec zápasu.
59:57'
V těsné blízkosti brány trefil Horký puk baseballově vysokou holí, případný gól by tedy stejně neplatil. Kometa už je v bezvýchodné situaci.
59:46'
Brno váhá se střelbou a nemůže si zatím vytvořit ideální pozici k zakončení.
59:16'
Holík se napřáhl až ke stropu haly, obranný val šelem ale nepropálil.
58:51'
Kometa to už zkouší bez gólmana!
58:27'
Frolík tvrdě vypálil zleva, ránu po ledě vyrazil Furch betonem bezpečně za bránu.
58:04'
Brněnská střídačka si vybírá oddechový čas, jehož náplní nejspíše bude plánování závěrečné hry se šesti bruslaři v poli.
Dnešní utkání sleduje 4 770 diváků.
58:04'
Následuje ofsajd Komety.
57:54'
Čas plyne a brněnští hokejisté stále nemohou najít cestu do ofenzivní třetiny.
57:27'
Velký boj o vstup do útočného pásma Moravané prohráli a musejí se vracet až ke své brance, aby tam začali nanovo.
56:48'
Petr Kolmann u mantinelu dobře zastavil rodící se brněnskou akci, hra teď zejména hostům utíká bez přerušování hodně rychle.
55:50'
Richard Nedomlel hraje výborný zápas. Teď ukázkově zablokoval nebezpečnou ránu brněnského kapitána Zaťoviče.
55:02'
Sražená rána od modré skončila za libereckou klecí. Elitní domácí formace následně otočila hru na druhou stranu, kde si teď nic většího nevytvořila.
54:27'
Kometa se snaží s blížícím se závěrem přidat na aktivitě a momentálně se drží více na puku. Liberečtí se zároveň trošku stahují do defenzivy.
Střely na branku – 38:19.
53:46'
Už se hrálo dlouho bez přerušení. Až teď musel Kcáča zasahovat, aby chytil svižnou střelu Ďalogy po průniku přes levou stranu útočného pásma. Následuje komerční pauza.
52:53'
Jakub Malý se z pravé strany snažil protlačit do brankoviště, v čemž mu ukázkovým defenzivním zákrokem zabránil Michal Ivan.
51:52'
Hosté jsou v plném počtu a je to právě navrátivší Kundrátek, kdo nahazuje kotouč za bránu Kváči.
51:06'
Radek Kučeřík obětavě klekl do rány z pravé strany, načež jeho spoluhráči vyhazují.
50:49'
Martin Faško-Rudáš byl dobře postavený na brankovišti a po prudké přihrávce Najmana z rohu ledové plochy zaměstnal brněnskou čtveřici.
50:39'
Tomáš Filippi přihrál po modré čáře Jaroslavu Vlachovi, jehož typickou dělovku bez přípravy dobře chytil pozorný Furch. Bude se vhazovat.
50:07'
Úvod přesilovky se šelmám nedaří podle představ, brněnská čtveřice podruhé v krátkém časovém rozpětí posílá kotouč do bezpečí.
49:46'
Teď už se Tomáš Kundrátek vydává na trestnou lavici, dostává dvě minuty za hákování.
49:39'
Severočeši mají ponechanou výhodu a tlačí na soupeře.
49:19'
Lukáš Derner je při chuti. Teď se v rychlosti vydal za hostující bránu, otočil se kolem ní a bekhendem nebezpečně posílal kotouč do brankoviště.
48:43'
Teď se Moravané vinou nepřesné přihrávky sami vyhnali z ofenzivní třetiny.
47:57'
Kometa trošku přidává na aktivitě a drží se v blízkosti domácí klece. Kváča zatím žádný závaznější problém řešit nemusel.
Střely na branku – 34:17.
46:21'
Michal Ivan dostal nabito do prostoru mezi levý kruh a modrou čáru. Opřel se do toho, jenže brněnskou bránu se mu trefit nepovedlo. Po přerušení hry je na programu komerční přestávka.
45:59'
Holík po ledě nasměroval puk na bránu. K žádné teči nedošlo, a tak měl Kváča ještě dostatek času na následnou rozehrávku.
45:04'
Petr Kváča vyrazil kotouč nahozený z neutrální zóny, Liberečtí se snaží vydat vpřed.
44:38'
Oba celky se nyní střídají v držení puku.
42:59'
Najman po levém křídle zatáhl puk až do záporného úhlu. Pak skvěle našel Michaela Frolíka, jehož pokus ze slotu zastavilo břevno!
42:10'
Radek Koblížek nabral rychlost, projel za útočnou modrou čáru a vystřelil. Puk zpomalil bránící hráč a Kváča ho v klidu chytil.
41:27'
Jan Dufek zkusil z ostrého úhlu nahodit na přední tyč a Kváča si možná nebyl úplně jistý, že má puk plně pod kontrolou. Včas ho ale našel.
40:27'
Po další útočné akci Michala Ivana se mezi kruhy dral za kotoučem Filippi, jehož bekhend v zajímavé příležitosti třetím gólem šelem neskončil.
40:08'
Třetí část zahajuje liberecký icing.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:56.
Druhá třetina přinesla podobný herní obrázek, jako první. Bílí Tygři byli znovu aktivnější a zásluhou Flynna si vzali zpátky těsné vedení. Před třetí částí je ale stále všechno otevřené.

Střely na branku – 29:13.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:18'
Liberec mohl těsně před koncem třetiny zvýšit, sám před bránou se totiž objevil obránce Ivan! Dominik Furch proti němu ale dobře vyjel a vytáhl skvělý zákrok lapačkou.
38:38'
Kometa to teď zkouší. Jan Ščotka nahazoval od modré, puk zůstal na chvíli volný před bránou, nicméně domácí si poradili.
37:13'
Kundrátkovo nahození od modré čáry bylo možná ještě lehce tečované, Petr Kváča si každopádně věděl rady a i přes provoz před svojí brankou spolehlivě zasáhl.
36:41'
Kotouč po teči jednoho z brněnských hráčů skončil mimo mantinely.
36:11'
Marek Ďaloga poslal svoji střelu do prvního protihráče, kterým byl Adam Dlouhý. Puk se od jeho nohy odrazil do ochranné sítě, následuje buly.
35:40'
Michal Ivan vyrazil až za branku Komety a šikovnou zadovkou hledal na brankovišti Frolíka, který se přes obránce ke kvalitnějšímu zakončení nepropracoval.
35:21'
Hru přerušuje liberecký ofsajd.
34:45'
T.J. Melancon se od mantinelu snažil najít hokejku některého ze spoluhráčů, avšak k teči nedošlo.
33:50'
Richard Nedomlel dostal přihrávku na modrou čáru a hned zkusil štěstí, nahození zamířilo daleko mimo brněnskou klec.
32:53'
Hra čtyři na čtyři je zatím hodně opatrná, puk má o něco více Kometa.
Střely na branku – 25:11.
32:01'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Lukáš Derner – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Jan Ščotka – 2 min., hrubost.
32:01'
Liberec je už v plném počtu. Brno to ještě v závěru přesilovky zkoušelo a Derner se neváhal zastat brankáře Kváči, který se dostal do kontaktu s protihráčem.
31:36'
Teď už hosté operují v útočné třetině. Po nečekaném odrazu o brusli projel puk nedaleko tyčky.
31:05'
Najman výborně obral o puk Horkého a rozjel akci dvou na jednoho. Velká škoda pro Liberec, že Faško-Rudáš nedokázal následnou přihrávku lépe zpracovat!
30:27'
Liberec začíná oslabení hodně aktivně, Kometa má problémy dostat se přes střední pásmo.
30:00'
Vlach se na první pohled nezaviněně srazil s brankářem Furchem. Rozhodčí jsou ale nekompromisní a libereckého bouřliváka přesně v polovině řádné hrací doby k velké nevoli domácích fanoušků odesílají na trestnou lavici.
29'
Flynn se hezky trefil do růžku, 2:1
29:39'
Kotouč se při lehčím libereckém náporu zatoulal k Furchovi, který mohl rozehrát, ale místo toho přerušil hru a dá spoluhráčům šanci vystřídat.
Střely na branku – 24:10.
28:42'
Kometa se pokusila o rychlou odpověď, nicméně Kváča teď neměl těžkou práci. Hra bude pokračovat po komerční pauze.
28:27'
Liberec právě vstřelil branku!
Domácí dlouho kroužili v útočném pásmu, až Michael Frolík krásnou přihrávkou z rohu kluziště našel mezi kruhy najíždějícího OSCARA FLYNNA. Ten se pak trefil přímo do horního růžku. Asistence: Michael Frolík, Lukáš Derner.
26'
Kratochvíl se v oslabení dostal do šance, Kváča podržel svůj tým
26:42'
Jakub Flek nejprve tečoval mimo, načež si pro kotouč dojel k zadnímu mantinelu a krásně namazal Horkému! Ten na Kváču z bezprostřední blízkosti nevyzrál.
26:17'
Hosté jsou v plném počtu a dostávají se ze své obranné třetiny.
25:42'
Za chvíli sahali po gólu i Severočeši. Bez přípravy tradičně pálil Vlach, jehož dělovka jen těsně minula volný prostor u tyčky.
25:16'
Obrovská šance Brna v oslabení! Po zaváhání domácích na útočné modré čáře si Petr Kratochvíl pokryl kotouč a uháněl sám na bránu. Petr Kváča svůj tým zachránil skvělým zákrokem.
24:28'
Kometa se osvobozuje.
24:21'
Ordoš byl hodně důrazný před brněnskou bránou a snažil se puk vší silou procpat za Furcha. Obránci se svého gólmana samozřejmě vydali chránit a vznikla menší šarvátka.
24:07'
Za zbytečný zákrok úplně mimo hru inkasuje dvě minuty Jan Dufek. Verdikt rozhodčích zní krosček.
22:57'
Tomáš Filippi si na kruhu našel volný puk a po otočce zkusil štěstí. Dominik Furch si dobře povyjel a skryl kotouč ve své výstroji.
22:12'
Rozhodčí teď pomohl domácím, když se od jeho brusle odrazil puk na liberecké hole. Následně se k nebezpečné střele mezi kruhy chystal Hrníčko, kotouč však netrefil vůbec dobře.
21:47'
Jelínek se Štibingrem se snažili vmanévrovat do útočného pásma, zastavuje je ofsajd.
21:00'
Hra je poprvé ve druhé třetině přerušena. Furch raději schoval puk pod lapačkou před dojíždějícím Frolíkem. Bude se vhazovat.
20'
Zaťovič těsně před koncem první třetiny srovnal, 1:1
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:58.
V první části měl více ze hry Liberec, který měl po Dernerově trefě ještě několik šancí ke zvýšení. Další branku se ale domácím přidat nepodařilo, naopak – těsně před odchodem do kabin zařídil srovnání Ščotka.

Střely na branku – 15:7.
20'
Zaťovič těsně před koncem první třetiny srovnal, 1:1
20:00'
První třetina skončila.
19:44'
Kometa právě vstřelila branku!
Po silné pasáži Tygři hodně pomohli soupeři k vyrovnání. Filippi nedokázal rozehrát zpoza brány, a k puku se dostal Petr Holík, který nabil do kruhu najíždějícímu JANU ŠČOTKOVI. Rána brněnského beka skončila až za Kváčou. Asistence: Petr Holík.
19:01'
Rána Melancona nadělala před bránou Komety obrovské zmatky a hosté měli velké štěstí, že se žádný z libereckých hráčů nedostal k vytoužené dorážce.
18:51'
Tomáš Filippi bekhendem nebezpečně plácl do poskakujícího puku před bránou. Dominik Furch v těchto chvílích svůj tým drží a připisuje si další důležitý zákrok.
17'
Birnerova dělovka orazítkovala tyč
17:38'
Brno už je znovu v pěti, dál ale zůstává zatažené v obranné ulitě.
17:11'
Bílí Tygři dál tlačí. Po ráně Flynna se domácí znovu pokoušeli o dorážku, brněnský gólman nakonec zklidňuje hru.
16:53'
Střelu Adama Najmana vyrazil Dominik Furch přímo na hůl Michaela Frolíka, který obrovskou šanci nevyužil! Jeho dorážka z mezikruží totiž skončila jen pod sedícím brankářem Komety.
16:38'
Teď už je přesilovka Severočechů lepší. Další akci zakončoval z levého kruhu Frolík, jehož pokus chytil Dominik Furch přesvědčivě do lapačky.
16:14'
Michal Birner výborně skryl svoji střelu zpoza levého kruhu. Za Furchem se ozvala tyč!
15:56'
Libereckým se zatím v přesilovce nedaří dostat do optimálního postavení. Snaha o průnik do útočného pásma končí ofsajdem.
15:46'
Kometa se hned na začátek oslabení dokázala osvobodit.
Střely na branku – 7:5.
15:27'
Bílí Tygři snad minutu tlačili na soupeře, ve výhodě se nakonec k pořádné střele nedostali. Začíná tedy jejich přesilovka. Za faul kolenem je vyloučený Tomáš Kundrátek.
14:27'
Liberec má ponechanou výhodu, dlouho kombinuje a připravuje si střelu.
13:21'
Po delší době zahrozilo také Brno. Před bránou zůstal trošku zapomenutý Marek Ďaloga, který se s pukem otočil a vypálil mimo tři tyče.
12:20'
Jan Štibingr se parádně zorientoval v útočném pásmu a diagonálně nabil Flynnovi, jehož dělovku Furch s vypětím všech sil vyrazil!
12:10'
Hosté jsou pod tlakem a raději vyhazují na další zakázané uvolnění.
11:29'
Martin Faško-Rudáš hned po buly připravil solidní šanci Birnerovi, který si v pravém kruhu připravil střelu a nechal vyniknout Furchovu vyrážečku.
11:24'
Zakázané uvolnění Komety přesouvá hru před brankáře Furcha.
10:12'
Luboši Horkému ve střelecké pozici trošku sjel puk z hole a spíše tak kotouč nahodil do nebezpečného prostoru. Liberec bezprostřední hrozbu odvrátil, nicméně Horký se pak ke slovu dostal znovu, když chtěl využít přihrávku zpoza klece. Puk byl nakonec sražený až do ochranné sítě.
09:44'
A další liberecký blok! Do rány se nyní obětavě vrhl Nedomlel.
09:21'
Liberec zatím úspěšně blokuje střely. Do dějin utkání se díky dobré poziční hře Tygrů nezapíše ani pokus Koblížka.
07:45'
Po Jelínkově akci zatáhl Rychlovský puk za bránu a hledal ve slotu Jana Ordoše, jemuž se v obležení protihráči nepovedlo nasměrovat kotouč na Furcha.
07:00'
Marek Ďaloga krásně obkroužil celé útočné pásmo a od modré čáry nahazoval do skrumáže v brankovišti. Ke štěstí Liberce byl puk zblokovaný mimo.
06:19'
Radek Koblížek chtěl pálit od modré zpoza protihráče. Ten ale jeho pokus zastavil.
Střely na branku – 4:2.
5'
V rychlém útoku se ke vzdálenější tyči prosadil Derner, 1:0
05:56'
Ivo Sedláček se hodně chytrým způsobem pokoušel o svůj první extraligový gól, když chtěl Kváču prostřelit odrazem o záda zpoza brány. Liberecký brankář se ale kotouči vyhnul.
05:26'
Martin Faško-Rudáš vysoko napadal brněnskou rozehrávku. Na modré čáře se mu podařilo získat kotouč, následnou ránu zpoza bránícího hráče skryl Furch v rukavici.
04:14'
Liberec právě vstřelil branku!
Adam Najman výborně zatáhl kotouč do útočného pásma a všiml si na levé straně rozjetého LUKÁŠE DERNERA, který projel až do kruhu a přesnou střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre utkání. Za Liberec se v předvánočním utkání prosazuje symbolicky střelec z kategorie nejsvátečnějších. Asistence: Adam Najman, Oscar Flynn.
03:33'
Tomáš Filippi po vzoru nedávno skončeného fotbalového šampionátu prostrčil puk mezi nohama protihráče. Pak ale ještě možná zbytečně hledal spoluhráče a v šanci vůbec nevystřelil.
03:20'
Richard Nedomlel si u mantinelu počíhal na jednoho z Brněnských a parádním hitem ho srovnal se zemí!
02:38'
Ivo Sedláček zastavil na modré čáře Vlachovu rozehrávku. Petr Kratochvíl pak zatáhl kotouč do hloubi pásma a přihrál doleva Janu Süssovi, jehož rána z úhlu mířila vysoko nad.
01:48'
Lukáš Derner ubojoval puk ve středním pásmu a nahodil ho za bránu. Domácí se pak v pásmu neudrželi a Moravané otáčejí hru.
01:26'
Radek Koblížek podpořil akci svého spoluhráče, který se protáhl po levém mantinelu. Koblížek pak dostal přihrávku mezi kruhy, po které neměl dostatek prostoru na kvalitnější zakončení. Kváča v klidu zasahuje.
00:36'
Zápas odstartoval v poklidném tempu. Na puku se více drží Kometa, zatím nikam nespěchá.
00:01'
Utkání právě začalo.
Teď už je vše připraveno na úvodní buly!
Ještě před začátkem utkání je na programu ceremoniál, při kterém Bílí Tygři uvedou do klubové síně slávy nové členy – Františka Vozku, Tomáše Vozku a Branka Radivojeviče.
V liberecké sestavě se dnes nečekaně objevuje útočník Poruby Dominik Hrníčko, který už v Liberci dříve hrával. Dnes Bílým Tygrům pomůže zaplnit volná místa v útoku po zraněných hráčích.
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Ivan, Nedomlel, Kolmann, Melancon, Derner, Štibingr, Šedivý – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Dlouhý, Hrníčko.

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Kučeřík, Kundrátek, Hrbas, Holland, Ďaloga, Ščotka, Gulaši (A) – Flek, Holík (A), Horký – Zaťovič (C), Kollár, Dufek – Malý, Strömberg, Koblížek – I. Sedláček, Süss, Kratochvíl.

Rozhodčí: Hejduk, Vrba – Kajínek, Hynek.
HC KOMETA BRNO

Tým z moravské metropole působil v úvodu aktuální sezóny velmi dobrým dojmem, jenže pak přišlo pro Kometu už tradičně kritické předvánoční období. Z posledních deseti zápasů získala jen pět bodů – nejméně z celé extraligy. Za tři body vyhrála naposledy 18. listopadu. V úterý každopádně přetlačila doma Kladno alespoň v prodloužení 3:2, přičemž se dvakrát trefil Holík. Pomůže svému týmu k bodovému zisku i na ledě Bílých Tygrů?
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Severočeši na osmém místě tabulky ztrácí na sedmou Kometu jen jeden bod. Jak už postavení v extraligovém žebříčku napovídá, Bílí Tygři s dosavadním počínáním v sezóně nemohou být příliš spokojení, stejně jako s aktuální formou – z posledních čtyř utkání tři prohráli. Naposledy se svěřenci Patrika Augusty představili v Litvínově, kterému díky vyrovnávací trefě Faška-Rudáše vzali alespoň bod za prohru 2:3 po nájezdech.
Zdravím všechny hokejové fanoušky. Tipsport extraliga má na programu poslední předvánoční kolo. Souboj tabulkových sousedů bude k vidění v Liberci, kam dorazí Kometa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Tabulka 2022/2023
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 29 8 5 10 159:110 108
2. Vítkovice 52 28 4 10 10 159:122 102
3. Sparta 52 28 6 3 15 155:122 99
4. Mountfield 52 23 7 5 17 141:124 88
5. Liberec 52 19 10 10 13 156:129 87
6. Třinec 52 21 5 7 19 149:121 80
7. Brno 52 19 6 3 24 134:150 72
8. Olomouc 52 19 6 2 25 121:141 71
9. K. Vary 52 19 4 3 26 129:163 68
10. M. Boleslav 52 15 7 8 22 116:128 67
11. Litvínov 52 15 7 8 22 137:144 67
12. Plzeň 52 15 6 8 23 127:146 65
13. Č. Budějovice 52 15 5 6 26 132:158 61
14. Kladno 52 15 3 6 28 122:179 57
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud