Tipsport Extraliga - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Litvínov - 21. října 2022   18:00

Olomouc
24:19' Navrátil (Nahodil) • 30:25' J. Káňa (Klimek) • 37:45' Švrček (Menšík, Dujsík) • 39:14' Dujsík (Ondrušek, Olesz) • 59:19' J. Káňa
5:3
(0:1, 4:0, 1:2)
Litvínov
11:36' Zile  (Zdráhal, Estephan) • 47:08' Zdráhal  (Estephan, Hlava) • 49:33' Zdráhal  (Estephan, Š. Stránský)
Olomouc
Konrád (21. Lukáš) – Dujsík, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, T. Černý – Orsava (A), Anděl, J. Káňa (A) – Klimek, Nahodil, Navrátil – Kucsera, Menšík, Olesz – Kunc, Kusko, Mareš.
Kika, Cabák – Lučan, Kis
Zimní stadion Olomouc
Litvínov

SESTŘIH: Olomouc - Litvínov 5:3. Domácí nasměrovala za výhrou povedená druhá třetina

Olomouc dnes dokázala porazit poslední Litvínov 5:3. První část se jí sice nepodařila, ale na soupeře ztrácela jen jeden gól. Ve druhém dějství se trefili Jakub Navrátil, Jan Káňa, Jan Švrček a Tomáš Dujsík, takže do kabin šli domácí s komfortním vedením v kapse. Ve třetí třetině ale duel zdramatizoval Patrik Zdráhal dvěma góly, nicméně pojistka Hanáků přišla v poslední minutě z hole Káni.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
59:19'
Olomouc právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Pátou branku domácích vstřelil JAN KÁŇA, který dostal kotouč do opuštěné klece. Mora si také dnes připíše tři body. 5:3.
59:08'
Litvínov už zkouší své štěstí v šesti hráčích.
58:46'
Demel našel Helta na vrcholu kruhu. Pokus druhého jmenovaného ale skončil na betonu gólmana.
58:12'
Teď už se ale hra přenesla před Lukáše. Nahodil nedokázal vyhodit po mantinelu, takže Litvínov kombinuje.
57:37'
Olomouc nyní drží kotouč v útočném pásmu a soupeře do tlaku tedy nepouští.
56:08'
Jan Lukáš své spoluhráče zachránil. Po pravé straně zajímavě projel do střelecké pozice Josh Wesley, ale zkušený gólman Hanáků se překvapit nenechal.
55:53'
Do konce řádné hrací doby chybí už jen čtyři minuty. Dá se očekávat, že závěr střetnutí bude pořádně dramatický.
55:12'
Matouš Menšík pořádně vystrašil hostujícího gólmana. Černá guma mu prolétla kousek vedle výstroje.
54:57'
Lukáš Kucsera pálil od mantinelu do připraveného Tomka. Ten si nadvakrát poradil a raději hru zastavil. Vhazování bude obstaráno po jeho pravici.
53:53'
Vyhození Navrátila protečoval Klimek, takže tentokrát se hra přerušit nemusela. Nicméně se dá očekávat, že teď bude tahat za delší konec provazu Litvínov.
53:03'
Kristaps Zile nahazoval od modré čáry pro domácí hráče velmi nepříjemně. Kotouč proskočil kousek vedle zadní tyče.
52:54'
Mora si už situace ve vlastním pásmu nekomplikuje. Nyní vyhodila přes všechny čáry, takže rozhodčí museli odpískat icing.
52:09'
Hlava si na levém křídle přihrávku spoluhráče nezpracoval. U puku byl jako první Jan Švrček.
51:29'
Před klecí hostů se objevil Menšík, který ale v rozhodující fázi minul zařízení.
51:11'
Kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti muselo být přerušeno. Olomoucká branka navíc byla posunuta.
49:33'
Litvínov právě vstřelil branku!
Už je to jen a pouze o gól. Před bránou Olomouce byly k vidění zmatky, které znovu potrestal PATRIK ZDRÁHAL. Litvínovský útočník si před ležícím Lukášem stáhl touš do bekhendu a úspěšně zavěsil. 4:3. Asistence: Giorgio Estephan a Šimon Stránský.
49:07'
Orsava byl dle rozhodčího zastaven na hranici pravidel. Poté se kupředu tlačil opět Zdráhal, jehož ránu Lukáš zastavil. Pokračovat budeme po komerční pauze.
48'
Zdráhal svou dorážkou ještě vykřesal hostům naději, 4:2
48:18'
Navrátil po mantinelu posouval na Klimka, který se ale okolo důrazného obránce k puku nedostal.
47:08'
Hosté se nakonec dočkali trefy z přesilovky, když na konci povedené akce byl PATRIK ZDRÁHAL po přihrávkách Estephana a Hlavy. Dokáží ještě svěřenci Vladimíra Růžičky s tímto zápasem něco udělat? 4:2. Asistence: Giorgio Estephan a Nicolas Hlava.
46:47'
Litvínov už načal svou přesilovku. Tvrdá rána Jakse se odrazila před Lukáše, jenže Zdráhal se z dorážky neprosadil.
45:50'
Vyloučení v týmu HC Olomouc:
Michal Kunc – 2 min., hákování.
45:12'
Hosté už dokázali vyhodit puk z vlastního pásma. Posléze Lukáš svému celku pomohl s rozehrávkou.
44:43'
Olomouc se dostala do přesilovkového tlaku, ale Tomek se střelou z kruhu větší starosti neměl.
43:57'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
Daniel Kolář – 2 min., hákování.
43:36'
Daniel Kolář vypálil od modré čáry. Jeho pokus byl lehce tečován, ale Lukáš nakonec do zákroku nemusel.
43:11'
Kusko nahodil do útočného pásma ještě před červenou čárou, a proto se znovu pískal icing.
42:34'
Po práci Kunce se kotouč dostal k Řezníčkovi, jehož rychlá střela z otočky skončila na hrudi Tomka.
42:18'
Nepřesná rozehrávka Litvínova znamená, že se pískalo zakázané uvolnění.
41:26'
Úvod třetí třetiny je poměrně opatrný. Olomouc se snažila dostat do útočného pásma, ale úplně se jí to nepodařilo.
40'
Obrovský tlak Hanáků zužitkoval Dujsík. Ten golfákem prostřelil ležícího Tomka, 4:1
40:01'
Druhá třetina jasně patřila Olomouci, která vstřelila čtyři branky. První byla docela šťastná, když Jakub Navrátil přesně zamířil z kruhu, přičemž kotouč před Tomkem lehce poskočil. Poté se v přesilovce trefil Jan Káňa a další trefy Hanáků přidali obránci Jan Švrček a Tomáš Dujsík.
40'
40:00'
39:14'
Radost na Hané je rázem ještě větší! Mora si vytvořila před Tomkem obrovský tlak a znovu byla úspěšná. Ležícího gólmana Litvínova překonala tvrdá střela TOMÁŠE DUJSÍKA z kruhu. 4:1. Asistence: Jiří Ondrušek a Rostislav Olesz.
38'
Další ránu do hostujícího sebevědomí zasadil nahozením od modré čáry Švrček, 3:1
38:51'
Dujsík tentokrát střílenou přihrávkou vybízel u brankoviště Kuska, ale ten se k teči nedostal.
37:45'
Po skončení přesilovky se domácí dostávají do dvoubrankového náskoku. Menšík předložil puk JANU ŠVRČKOVI, který skrytou střelu od modré čáry umístil přesně. Tomek nestačil reagovat. 3:1. Asistence: Matouš Menšík a Tomáš Dujsík.
37:21'
Navrátil se dostal z levého křídla ke střele. Tu ale hosté zablokovali, přičemž poté měli štěstí, že nedošlo k bleskurychlé dorážce.
37:15'
36:53'
Přesilovka domácích pokračuje, ale tentokrát už ta klasická.
36:43'
Ondrušek rychle posunul na Nahodila, který měl před sebou poloprázdnou branku. Matej Tomek se ale výtečně dokázal přemístit.
36:06'
Káňa se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale o kousek minul horní tyč klece Vervy.
35:32'
Demel zachytil nepřesnou přihrávku domácích a vyhodil hrací předmět přes všechny čáry. Nicméně přesilovka Olomouce čtyři na tři samozřejmě pokračuje.
35:15'
Jan Strejček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
35:14'
Velkou rychlost středem kluziště nabral Michal Kunc, jehož rána mířila k zadní tyči. Nakonec ji ale o kousek minula.
34:51'
Lukáš Klimek – 2 min., sekání.

Martin Havelka – 2 min., krosček.
34:31'
Hanáci se dostali pod mírný tlak, z čehož pramenilo vyhození na zakázané uvolnění.
34:07'
Jaks šikovně posunul Abdulovi, který se na chvíli ocitl sám na levém kruhu. Olomoučtí měli štěstí, že forvard hostů promáchl.
33:29'
Hokejisté v bílých dresech se nyní usadili před brankou Vervy. Druhá lajna dělá Tomkovi velké potíže.
32:45'
Orsava zajímavě sklepl kotouč mezi kruhy Andělovi, ale druhému jmenovanému pár centimetrů k dobrému převzetí scházelo.
31'
Kohouti otáčejí skóre! Klimkovu nabídku usměrnil Káňa do horního růžku, 2:1
31:55'
Jan Strejček zvládl bruslařský souboj s Menšíkem, ale poté měl co dělat, aby přesně přihrál.
31:20'
Atmosféra na olomouckém stadionu šla rapidně nahoru. Nyní je Mora při chuti a už míří znovu do útočného pásma.
30:25'
Domácí se prosazují ze své první přesilovky a rázem vedou oni. Lukáš Klimek se dostal po levém křídle dopředu a naservíroval touš na hůl JANA KÁNI, který se prezentoval nádhernou tečí do šibenice. 2:1. Asistence: Lukáš Klimek.
29:55'
Andrej Kudrna – 2 min., držení.
29:21'
Dostáváme se zhruba do poloviny řádné hrací doby. Litvínov se nyní snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale je třeba doplnit, že domácí se oproti první části viditelně zlepšili.
27:55'
27:32'
Teď už domácí dokázali vyhodit hrací předmět přes všechny čáry.
27:04'
Giorgio Estephan si klepl o kotouč na levém kruhu, ale Lukáš se prezentoval skvělým zákrokem vyrážečkou.
25'
Navrátilova střela po buly propadla Tomkovi za brankovou čáru, 1:1
25:55'
Silvester Kusko – 2 min., hákování.
24:19'
Domácí se dočkali vyrovnání. JAKUB NAVRÁTIL se hned po buly dostal ke kotouči a i se štěstím jej dostal nad beton brankáře Tomka. 1:1. Asistence: Lukáš Nahodil.
24:15'
Kohouti se na začátku druhé třetiny zvedli, nicméně velký tlak zatím nemají. Litvínov se ale přece jen osvobodil vyhozením na zakázané uvolnění.
23:45'
Káňa si pěkně zpracoval kotouč. Následně objel bránu, ale Černý se mu nenabídl úplně ideálně. Domácí nakonec sami sebe dostali z útočné zóny.
22:58'
Janis Jaks u mantinelu přibrzdil Kuska, který tedy nemohl pokračovat v útočném snažení.
22:10'
Na druhé straně zkusil štěstí Berka, jehož rána byla přizvednuta do ochranné sítě.
21:39'
Zatím asi největší šance Mory! Navrátil vybídl před brankou Nahodila, proti kterému se ale výstavně natáhl Tomek.
21:03'
Jan Lukáš, který nahradil zřejmě zraněného Konráda, si připsal první zákrok při střele Zdráhala.
20:01'
Střídání v týmu HC Olomouc:
ze hřiště odchází Branislav Konrád, přichází Jan Lukáš.
20:01'
První třetina se domácím herně vůbec nepovedla. Litvínov byl lepší a po zásluze se ujal vedení. Ve 12. minutě se do střelecké listiny zapsal Kristaps Zile. Domácí v závěru první třetiny vůbec neměli protihru, dokáží se ve druhém dějství zlepšit?
20:00'
19:25'
Dujsíkova dlouhá přihrávka hledala Klimka, ale ten také pouze protečoval. Poté už byl kotouč snadnou kořistí pro hosty.
18:33'
Pomalu ale jistě se dostáváme do závěru první třetiny. Litvínov brání s přehledem obranné pásmo.
17:55'
Mareš protečoval kotouč až na Tomka, který ale v posledních minutách nemá mnoho práce.
17:25'
Oleszova bekhendová přihrávka nenašla rozjetého Černého. Posléze byl domácím odpískán ofsajd.
16:38'
Kristaps Zile vyslal další dělovku od modré čáry. Konrád měl lehké problémy, ale Pawel Zygmunt se k dorážce nedostal.
15:54'
Po chybné předávce mezi Ondruškem a Orsavou se hosté dostali do další příležitosti. Abdul se natlačil před bránu, ale tam zapracoval Švrček ve spolupráci s Konrádem. Olomouc se ale v uplynulých minutách trápí.
15:04'
Rašnerovi se nepovedla rozehrávka směrem na levé křídlo. Puku se opět zmocňují hokejisté v černých dresech.
14:27'
Petr Straka se šikovně snažil tečovat nahození Strejčka od modré čáry. Kotouč opravdu zasáhl, jenže ten zapadl až do ochranné sítě.
13:32'
Hosté se znovu snaží na soupeře tlačit, což se jim v těchto minutách docela daří.
12'
Verva otevřela skóre. Zileho střelu Konrád neviděl, 0:1
12:59'
Rána Demla vyskočila vysoko nad branku Olomouce. Konrád se po kotouči natahoval lapačkou, ale nedostal se k němu.
12:17'
Litvínov je po vstřelené brance samozřejmě při chuti, naopak Hanáci jsou poměrně zaskočení. Hosté si pomohli nahozením do útočného pásma.
11:36'
Hosté se dostávají ve 12. minutě do vedení! Patrik Zdráhal vybídl u modré čáry KRISTAPSE ZILEHO, který přesně našel prostor u bližší tyče. Konrád toho přes několik těl před sebou mnoho neviděl. 0:1. Asistence: Patrik Zdráhal a Giorgio Estephan.
10:16'
Matúš Sukeľ si klepl o kotouč těsně před brankovištěm, ale ve chvíli, kdy měl vystřelit, promáchl.
09:14'
Konrád musel řešit další práci u svého brankoviště. Litvínov je velice aktivní směrem dopředu.
09:01'
Jindřich Abdul nabral na levé straně velkou rychlost. Tlačil kotouč do zadní šibenice, jenže Konrád si poradil také v tomto případě.
08:28'
Verva se dostala do přečíslení, ale Jan Švrček ukázkově zablokoval přihrávku, která už už mířila do ideální střelecké pozice.
07:50'
Úvodních osm minut nám nabídlo z obou stran velice slušný hokej. Nyní Škůrek u vlastní branky čeká na nabídku kolegů z útoku.
07:13'
Po přihrávce rukou hostů přichází na řadu komerční pauza.
06:45'
Zdráhal šikovně motal protihráče na pravé straně útočného pásma, jenže poté nezvládl přihrávku k modré čáře.
05:58'
Hned po buly domácí vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
05:33'
Třetí lajna Kohoutů se v útočném pásmu snažila něco vymyslet, ale spolupráce mezi Menšíkem a Kucserou ovoce nepřinesla.
04:31'
Helt dostal nabito až k modré čáře, odkud rychle vystřelil. Slovenský brankář ve službách domácích ale zasahovat nemusel.
03:51'
Marek Berka dostal přihrávku mezi kruhy. Střílel nahoru, ale Konrád dokázal vystrčit rameno.
03:22'
Ránu Zdráhala vyrazil Konrád jen před sebe. K dorážce se tlačil kapitán Straka, který ale o několik centimetrů minul zadní tyč.
02:53'
Lukáš Mareš vypálil zleva. Tomek na jeho ránu moc dobře viděl a dokázal ji ukrýt.
02:44'
Olomouc se osvobozuje vyhozením na zakázané uvolnění.
02:15'
Tomek si poradil také se střelou Švrčka od modré čáry. Následně ale vyrazil vpřed Litvínov, který pořádně zahrozil. Dorážka Helta dokonce zamířila z vnější strany do tyče.
01:45'
V úvodních dvou minutách mají domácí více ze hry. Nyní přidrželi kotouč za vlastní brankou a čekají na dostřídání.
01:17'
Od modré čáry vystřelil Klimek, ale slovenský brankář byl opět pozorný.
00:39'
První náznak domácích. Anděl z levé strany chtěl vybídnout u zadní tyče Káňu, ale Matej Tomek dokázal touš vykopnout levým betonem.
00:01'

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Dujsík, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, T. Černý – Orsava (A), Anděl, J. Káňa (A) – Klimek, Nahodil, Navrátil – Kucsera, Menšík, Olesz – Kunc, Kusko, Mareš.
Trenér: Jan Tomajko

HC VERVA Litvínov: Tomek (Godla) – Jaks, Zile, Wesley, Strejček, Zeman, Demel (A), D. Kolář – Hlava, Sukeľ, Š. Stránský – Straka (C), Estephan, Zdráhal (A) – Abdul, Berka, Kudrna – Zygmunt, Helt, Havelka.
Trenér: Vladimír Růžička st.

Rozhodčí: Kika, Cabák – Lučan, Kis.

HC OLOMOUC

Mora se v této chvíli pohybuje na šestém místě extraligové tabulky, avšak její ztráta na první Pardubice činí jen čtyři body, přičemž tým trenérů Tomajka a Žabky má na největší konkurenty dva zápasy k dobru. Olomouc v úterý nehrála, poněvadž požádala třinecké Oceláře o odklad utkání kvůli velkému počtu zraněných hráčů. Hanáci mají za sebou 10 utkání, ve kterých nastřádali 19 bodů. Dvakrát za sebou vyhráli poměrem 3:0, když takto zdolali Kladno i Hradec Králové. V minulém utkání, které se hrálo v neděli, Kohouti statečně bojovali s Kometou, ale ani přes tlak ve třetí periodě vyrovnat ztrátu 2:3 nedokázali. V produktivitě týmu jsou na tom nejlépe Jan Káňa a Jakub Orsava se sedmi body.

HC VERVA LITVÍNOV

Hokejistům Litvínova se na začátku nové sezony nedaří. Tým kouče Vladimíra Růžičky uhrál pouze 9 bodů z dvanácti zápasů, což jej řadí na poslední příčku extraligové tabulky. Verva zatím vyhrála jen dvakrát v řádné hrací době a ve třech případech na soupeře nestačila v nastavení. Po šedesáti minutách má na kontě už sedm porážek. Litvínov naposledy vyhrál na začátku října na ledě Karlových Varů, od té doby čtyřikrát prohrál v řádné hrací době a v minulém utkání 0:1 po nájezdech s Pardubicemi. V týmové produktivitě je na tom nejlépe osmibodový Šimon Stránský.
Přeji příjemný páteční večer při sledování textového přenosu z Tipsport extraligy. V rámci 13. kola hokejisté Olomouce přivítají Litvínov, duel začíná v 18:00.