Tipsport Extraliga - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Plzeň - 30. října 2022   17:00

Pardubice
02:52' Radil (D. Musil) • 12:17' Cienciala (Radil) • 17:13' Koffer  • 35:33' Bučko (R. Kousal, Radil) • 51:07' Poulíček (Koffer, Paulovič) • 52:13' Čerešňák (Matýs) • 52:28' Urban (Rákos, Bučko)
7:2
(3:1, 1:1, 3:0)
Plzeň
10:05' Hrabík  (Kodýtek) • 26:08' Kodýtek  (Rekonen, Hrabík)
Pardubice
Hribik, Pilný – Kis, Lučan.
Enteria arena, Pardubice
8530 diváků
Plzeň

SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 7:2. Dynamo rozebralo Škodovku a slaví šestou výhru v řadě

Ode mne je to pro dnešní zápas vše! Doufám že jste si dnešní zápas mezi Dynamem Pardubice a Škodou Plzeň užili a bude se těšit třeba někdy příště. Přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Nejlepší hráči zápasu
HC Dynamo Pardubice
Lukáš Radil 3 body (1+2)
HC Škoda Plzeň
Petr Kodýtek 2 body (1+1)
Zápas je u konce! Závěrečnou třetinu měli Pardubice pevně pod kontrolou a díky třem brankám Dynamo nakonec vyhrává vysoko 7:2.
59:36'
Dynamo drží puk za brankou a odpočítává poslední vteřiny do konce.
58:16'
V prostoru mezikruží se ocitl sám Blomstrand, kterého ale perfektně vychytal Frodl!
57:42'
Plzeň ostřeluje pardubickou branku co to jde, jelikož do konce přesilovky zbývá jen pár vteřin.
56:45'
Přesnou střelu Zámorského do rohu Frodlovi branky likviduje pardubický gólman ramenem.
56:19'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Daniel Rákos – 2 min., hákování.
55:24'
Nahození před branku od Rouhy, nečekaně prošlo až ke Svobodovy, kterému se i tak podařilo kotouč chytit.
55:09'
Indiáni se snaží dostat do útočné třetiny, ale obranná řada Dynama je za sebe nepouští.
53'
Střelu Rákose tečoval mimo dosah Svobody Urban, 7:2
53'
Volný puk zametl do sítě Čerešňák, 6:2
53:48'
Dynamo nepouští Plzeň k puku a snaží se kombinovat na polovině soupeře.
52'
Poulíček dostal dvě šance na zakončení, tu druhou využil, 5:2
52:28'
Další gól pro domácí! Po rychlé kombinaci vsítil TOMÁŠ URBAN.
Asistence: Rákos, Bučko.
52:13'
Dynamo právě vstřelilo branku! Napadání rozehrávky Plzně přineslo ovoce a po střele PETERA ČEREŠŇÁKA navyšuje vedení o čtyři branky.
Asistence: Matys.
52:06'
Dynamo blokuje plzeňskou rozehrávku a dostává se opět na kotouč.
51:07'
Dynamo odskakuje na rozdíl tří branek! Bezprostředně před braku Plzně přihrál Koffer na úplně volného PATRIKA PULÍČKA, který neprostřelil Svobodu na první pokus, avšak při druhém se již nemýlil a rozvlnil síť.
Asistence: Koffer, Paulovič.
50:38'
Čerešňákovo nahození na Svobodovu branku neprošlo za záda.
49:23'
Indiánům se daří poslední minuty držet kotouč v útočné třetině.
47:25'
Zámorský zkusil vystřelit z otočky, bohužel pro Plzeň jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.
46:41'
Souboj o kotouč za hostující brankou vyhrává Plzeň.
45:56'
Suchý se pokusil rychle přejít přes modrou čáru, ale je z toho pouze ofsajd.
44:41'
Kodýtek se snažil přejít třes Davida Musila, ale ten mu kotouč dokázal odebrat a ihned poslat do útoku.
43:24'
Tentokrát opačně. Radil našel osamoceného Říčku, jež se pokusil vystřelit z první, ale nedokázal zasáhnout puk.
43:00'
Říčka našel volného Radila, který již ale nedokázal zakončit.
42:14'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Samuel Bitten – 2 min., hrubost.
41:55'
Tečovaná střela Vály jen těsně míjí hostující branku.
41:39'
Tvrdá střela Adama Musila z prostoru levého kruhu končí po zásahu Svobody v ochranné síti.
40:54'
Hrabík vypíchl puk bránícímu hráči a dostává Plzeň ke kotouči.
40:03'
Úvodní vhazování závěrečné dvacetiminutovky vyhrává Plzeň.
40:01'
Druhá dvacetiminutovka je minulostí. Oba celky vsítily po jedné brance, kdy se nejdříve na rozdíl jedné branky dotáhla Plzeň, avšak v závěru třetiny zaznamenal svou premiérovou branku Martin Bučko, jež dostal Dynamo opět o dva góly před Plzeň. Závěrečná třetina začne přibližně v 18:53
40:00'
39:30'
Langovo nahození na domácí branku končí v lapačce Frodla.
38:54'
Nahození na Musila nedošlo ke zdárnému konci, jelikož mu byl puk odebrán dvojicí bránících hráčů.
37:37'
Střela Houdka se odrazila ke Dvořákovi, který puk vyhazuje a první lajna tak může jít vystřídat.
36'
První gól Bučka v sezoně! Na tvrdou ránu Svoboda nedosáhl, 4:2
36:59'
Nahození ze branku zachycuje na poslední chvíli Dvořák.
35:33'
Dynamo právě vstřelilo branku! Tlak před hostující brankou vyústil až v dělovou ránu a první zásah v Extralize pro MARTINA BUČKA, kterému do volného prostoru nabil Kousal.
Asistence: Kousal, Radil.
34:23'
Bitten si nezpracoval přihrávku do protiútoku, a tak se k puku dostávají opět Pardubice.
33:57'
Průniková přihrávka prošla na Pauloviče, jež dobruslil až k brance hostů, ale podařilo se mu trefit pouze boční síť plzeňské branky.
32:30'
Pardubice se drží na polovině soupeře, ale i přes množství střel zatím branka nepřišla.
31:27'
Beránkova rána ihned po vhazování prověřila Frodlovi reflexy.
30:44'
Bučova střela od modré neprošla přes seskupení hráčů před plzeňskou brankou.
29:47'
Vála se probojoval do sólové akce, ale jeho střela bekhendem na zadní tyč neprošla za záda Svobody.
29:07'
Domácí po tlaku ve své třetině vyhazují puk.
28:28'
Aktuálně můžeme vidět hned tři vyloučení, což znamená že Dynamo bude muset přečkat ještě jednačtyřicet vteřin ve třech.
28:10'
Adam Musil – 2 min., nedovolené bránění.
27'
Rekonenovu tvrdou nahrávku nasměroval za Frodla Kodýtek, 3:2
27:22'
Ondřej Vála – 2 min., hrubost.

27:20'
Tvrdou přihrávku na modrou si Vála nedokázal zpracovat, což znamená že se Dynamo dostává z útočného pásma.
26:08'
Další plzeňská branka z přesilové hry je tu! Po kombinaci si puk převzal Rekonen, který přihrávkou zpoza branky našel volného PETRA KODÝTKA, jež se přesným zásahem k tyči pardubické branky prosazuje a snižuje vedení domácích.
Asistence: Rekonen, Hrabík.
25:38'
Dynamo se snaží šetřit vteřiny hrou na polovině soupeře.
25:29'
Překvapit obranu hostů se pokusil Poulíček, avšak byl zastaven těsně před plzeňskou svatyní.
24:52'
Ondřej Vála – 2 min., držení.
24:01'
Hostujícího obránce obral o puk Cienciala a ihned se vydal k brance Plzně, kde našel v prostoru mezikruží Říčku, jež měl čas na zakončení, ale jeho střela mezi betony nevyšla.
23:20'
Dynamo aktuálně udává tempo zápasu a nedává Plzni moc prostoru na kombinaci.
22:00'
Čerešňák se chytře dostal do situace dva na jednoho, kde na poslední chvíli hledal na druhé tyči volného Ciencialu, který ale puk trefil do Svobody, jež se stihl přesunout.
20:34'
Úplně volný se na levé straně ocitl Beránek, ale jeho střelu golfem zachytil Bučko.
20:02'
Úvodní vhazování druhé třetiny míří na hokejky Plzně.
20:01'
První třetina je u konce! Rychlý start do utkání se povedl domácím. Ti se již ve třetí minutě dostaly do vedení, avšak v polovině utkání se Plzni podařilo po přesilové hře srovnat. To nevydrželo příliš dlouho a díky dalším dvěma pardubickým brankám je stav po první třetině 3:1. Druhá třetina začne přibližně v 17:57.
20:00'
19:38'
Střelou od modré zkusil překvapit Schleiss, avšak vystřelil pouze do středu branky, kde byl připravený Frodl.
19:04'
Kofferovi se nepodařilo zpracovat přihrávku od Radila.
18'
Zmatek v brankovišti proměnil v první sezónní branku Koffer, 3:1
18:10'
Radilova přihrávka přes osu hřiště nenašla žádnou z pardubických hokejek.
17:19'
Kryštof Hrabík – 2 min., vysoká hůl.
17:13'
Dynamo právě vstřelilo branku! Zmatku před brankou Svobody dokázal využít Filip Koffer, který si přes seskupení hráčů našel puk a zvýšil vedení Dynama o dva góly.
Asistence: Paulovič.
15:57'
Radil viděl pod sebou volného Říčku, který ale napálil kotouč pouze do středu plzeňské branky!
14:58'
Hosté napadají rozehrávku Dynama a nedávají jim prostor dostat se do útočné třetiny.
14:35'
Indiáni ihned po vhazování vyhazují puk.
14:20'
První přesilovku si také vyzkouší domácí Pardubice.
14:19'
Michal Houdek – 2 min., hákování.
13'
Radil se uvolnil a předložil branku Ciencialovi, 2:1
13:30'
Musilova střela po zemi Svobodu příliš nezaskočila.
12:49'
K odraženému puku se dostal Vála, jehož střelou golfem zblokoval jeden z bránících hráčů do ochranné sítě.
12:17'
Dynamo opět ve vedení! Po tlaku v útočném pásmu se o slovo přihlásil David CIENCIALA, kterého vyslyšel Radil a dostal domácí opět do vedení.
Asistence: Radil, Cienciala.
11'
Přesilovkový závar hostů zakončil brankou Hrabík, 1:1
11:43'
Radil se dostal přes tři bránící hráče až do útočného pásma.
10:05'
Plzeň právě vstřelila branku! Plzni se podařilo využít přesilovou hru poté, co se po kombinaci pokusil o střelu Kodýtek, kterou se Frodlovi podařilo vyrazit, ale pouze do cesty KRYŠTOFA HRABÍKA, jež měl již jednoduchou úlohu.
Asistence: Kodýtek, Rekonen.
09:51'
Hosté se snaží střílet, ale žádná střela si zatím nenašla cestu přes pardubické obránce.
08:52'
První přesilovku zápasu si vyzkouší Plzeň.
08:50'
David Musil – 2 min., krosček.
08:17'
Hosté se teď usadili v útočném pásmu, ale zatím jim Pardubice nedovolili vystřelit na Frodlovu branku.
06:35'
Dynamo napadá rozehrávku Plzně, což hostům dělá značné problémy.
06:06'
Válova skrytá střela od modré netrefila zařízení.
04:40'
Matys to vzal na sebe a prošel celé hřiště, avšak následná střela z úhlu bekhendem mu nevyšla.
04:13'
Válovo nahození po mantinelu zachytává Svoboda.
02:52'
Dynamo právě vstřelilo branku! První branka zápasu je tady! Po první střele Davida Musila, který vypíchl puk bránícímu hráči nevěděl Svoboda kde se nachází puk, čehož využil LUKÁŠ RADIL, který puk dorazil do Plzeňské branky a otevřel gólové skóre zápasu.
Asistence: Musil D.
02:15'
Kvasnička zkusil otestovat pozornost Frodla od modré čáry, ale trefil pouze zadní mantinel.
01:25'
Matys si nedokázal zpracovat puk a do útoku se dostává Plzeň.
01:05'
Dvořákova dělová rána od modré končí v lapačce Svobody.
00:45'
Kousal nabídl puk Košťálkovi na modrou, ale ten minul branku.
00:02'
Úvodní vhazování vyhrávají domácí
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Will) – D. Musil, Čerešňák (A), T. Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko – Cienciala, R. Kousal (A), Radil – Paulovič, Poulíček (C), Koffer – Říčka, A. Musil, Matýs – Rouha, Rákos, Urban.

HC Škoda Plzeň: Mi. Svoboda (Pavlát) – Baránek, Zámorský, Kvasnička, Vitaloš, Houdek, Kaňák, Kremláček – Schleiss (C), Kodýtek (A), Hrabík – A. Dvořák, Mertl (A), Rekonen – Blomstrand, Malát, Lang – Suchý, Soukup, Bitten.
Plzeň taky nejde do zápasu ve špatném rozpoložení, avšak v tabulce to tak nevypadá, jelikož Indiánům náleží jedenáctá příčka. Po dvou porážkách vyjela Plzeň v rámci čtrnáctého kola Extraligy na půdu Olomouce a po jasném výsledku 6:1 pro Plzeň si odvezla všechny tři body. V posledním zápase hostila Plzeň Vítkovice. Dobrý náskok domácích z první třetiny smazaly Vítkovice v prostřední části zápasu. V poslední třetině byl po základní hrací době stav nerozhodný a muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém Plzeň rozhodla ve svůj prospěch.
Nejlepší hráči
Petr Kodýtek 14 bodů (5+8)
Aleksi Rekonen 13 bodů (5+8)
Lukáš Kaňák 11 bodů (2+9)
Dynamo jde do zápasu díky pěti výhrám v řadě ve skvělé formě a aktuálně vévodí tabulce Extraligy. V předposledním zápase zavítali na pardubický led hráči Kladna, kde Dynamo potvrdilo formu a vyhrálo 6:2. Poslední zápas sehráli pardubičtí hráči až v dalekém Třinci a díky skvělé druhé třetině, ve které Dynamo vstřelilo všechny branky si odvezlo těsnou výhru 3:2.
Lukáš Radil 17 bodů (6+11)
Tomáš Zohorna 15 bodů (9+6)
Robert Kousal 12 bodů (5+7)
Dobrý podvečer. Chtěl bych vás přivítat u zápasu Extraligy, ve kterém se v rámci šestnáctého kola utká domácí Dynamo Pardubice s Plzní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.