Tipsport Extraliga - Základní část - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : K. Vary - 31. ledna 2023   18:30

Sparta
06:44' Řepík (P. Kousal, Sobotka) • 38:37' Tomášek (Kempný, Moravčík) • 45:18' Buchtele (Safin, D. Vitouch) • 46:56' Řepík (M. Forman, Sobotka) • 51:07' Řepík (Kempný) • 58:23' Němeček (Buchtele)
6:3
(1:1, 1:2, 4:0)
K. Vary
02:10' Kohout  (Jiskra, Mikyska) • 25:40' Hladonik  (Stříteský) • 30:08' Kohout  (Redlich)
Sparta
Šindel, Veselý – Hnát, Lhotský
O2 arena (Praha - Vysočany)
10 568 diváků
K. Vary

Sparta - Karlovy Vary: Výhru Pražanů stvrdil do prázdné branky Němeček, 6:3

S tímto konstatováním se s Vámi loučím a budu se těšit u dalších online textových přenosů. Mějte se hezky a příjemný zbytek večera. Na počtenou!
Sparťané prohrávali v utkání o dvě branky, ale pěti góly otočili průběh utkání na svou stranu a nakonec dokráčeli k vítězství 6:3. Výraznou měrou se pod vítězství Sparty podepsal její kapitán Michal Řepík, který zaznamenal hattrick a vylepšil svou bilanci na devatenáct vstřelených branek v sezoně.
59'
Výhru Pražanů stvrdil do prázdné branky Němeček, 6:3
59:20'
Zápas se už spíše jen dohrává. Ostap Safin je zpátky na ledové ploše mezi mantinely a sparťané oslabení vcelku v klidu zvládli. Sparťanští fanoušci si zápas užívají.
58:23'
Sparta právě vstřelila branku! Spolupráce Horáka s Buchtelem další branku nepřinesla, nyní už se ovšem domácí prosazují. DAVID NĚMEČEK napálil kotouč od modré čáry přesně do prázdné branky a zpečetil tak vítězství Pražanů. Asistence: Jan Buchtele.
57:44'
Brankář Lukeš už zamířil na střídačku a Vary to zkouší se šesti bruslaři v poli. Sparťané jsou ovšem velmi aktivní a nepouští svého soupeře do velkých šancí.
57:01'
Zřejmě poslední šance pro hostující celek. Na trestnou lavici usedl domácí útočník Ostap Safin (SPA), který vyfasoval dvě trestné minuty za podrážení.
56:30'
Tomáš Rachůnek v nouzi poslal kotouč podél mantinelu do středního pásma, kde si jej sebrali sparťané, kteří míří okamžitě vstříc karlovarskému brankáři.
55:55'
Další chyba v karlovarské rozehrávce vyústilo ve střelu Davida Tomáška téměř z nulového úhlu, ale Štěpán Lukeš byl připravený a ukryl puk ve své výstroji.
55:18'
Jeden ze sparťanů se dostal k odraženému kotouči na ose kluziště, ale na poslední chvíli skončila jeho střela zablokovaná. Lukeš tak nemusel zasahovat.
54:48'
Petr Koblasa nepřesně hledal svého spoluhráče a kotouč končí až na zakázaném uvolnění. Hra se přesune zpátky před brankáře Varů Štěpána Lukeše.
53:58'
Martin Jandus zablokoval svou bruslí rychlý pas na Redlicha a domácí znovu přesunuli hru na druhý konec kluziště. Brankář Lukeš tentokrát mohl zůstat v klidu.
53:20'
Mikyska si sjel do obranného pásma pro kotouč, ale sparťané díky dobrému napadání získali puk zpět a Buchteleho akce nebyla daleko od vstřeleného gólu.
52'
Čepice dolů! Řepík dělovkou z kruhu završil hattrick, 5:3
52:40'
Tomáš Havlín vyslal od modré čáry svižnou střelu, která prověřila Kovářovu pozornost. Sparťanský brankář přerušil hru svým dalším povedeným zákrokem.
51:54'
Martin Kohout číhal na přihrávku od svého spoluhráče, ale kotouč byl příliš rychlý a karlovarský útočník jej nezpracoval podle představ.
51:07'
Sparta právě vstřelila branku! Čepice na led! MICHAL ŘEPÍK se opřel do své střely od modré čáry a prudkou ranou nedal Lukešovi šanci na zákrok. Sparťanský kapitán nyní zkompletoval hattrick a obstarává pátou branku svého týmu. Asistence: Michal Kempný.
50:59'
Tomáškovu ránu zablokoval clonící obránce Dlapa a kotouč následně končí až v ochranné síti. Hra je přerušena a budeme pokračovat po pravici Lukeše.
50:24'
Buchtele sice našel křižnou přihrávkou připraveného Davida Tomáška, ale domácí hráči nemohli pokračovat v akci. Rozhodčí totiž viděli hru vysokou holí.
50:07'
Tlak Sparty se možná ještě zesílí, jelikož na trestnou lavici odjel Dávid Gríger (KVA), který vyfasoval menší trest za krosček. Přidají domácí pátou branku?
49:20'
Ondřej Mikliš našel najetého Sobotku, jehož akce ale skončila v rohu kluziště. Na druhé straně pokoušel své štěstí Rachůnek, ale neúspěšně.
48:30'
Petr Koblasa napadal sparťanskou rozehrávku, ale domácí hráči si poradili a vyvezli kotouč do středního pásma. Hosté se pokouší vrátit zpátky do zápasového rytmu.
47'
Po špatné rozehrávce Energie poslal domácí poprvé do vedení Řepík, 4:3
47:57'
Horák posunul puk za brankou na Kousala a sparťané pokračovali ve své útočné akci. Lukeš ale mohl zůstat v klidu, jelikož domácí hráči si nerozuměli.
47:42'
Michal Moravčík vyslal jedovatou ránu od modré čáry, ale Lukeš byl tentokrát připravený na svém místě a nepřipustil jakékoliv komplikace. Hra je přerušena.
46'
Z parádní práce Vitoucha vytěžil vyrovnávací branku Buchtele, 3:3
46:56'
Sparta právě vstřelila branku! Domácí hokejisté poprvé v utkání vedou! Sobotkovu svižnou střelu vyhlavičkoval karlovarský gólman, ale na dorážku MICHALA ŘEPÍKA byl už krátký. Asistence: Miroslav Forman, Vladimír Sobotka.
46:43'
Sparťanů je v posledních minutách plný led a Lukeš má ve svém pracovišti mnoho práce. Hra je nyní přerušena a po komerční přestávce bude pokračovat.
45:50'
Michal Kempný vyslal od modré čáry opravdu nebezpečnou střelu a jeden z domácích hráčů mohl ještě dorážet. Lukeš měl velké štěstí.
45:18'
Sparta právě vstřelila branku! Máme vyrovnáno! JAN BUCHTELE se dostal v útočném pásmu ke střele v dobré pozice a posléze dopravil puk do karlovarské branky. Začínáme tedy od začátku. Asistence: Ostap Safin, David Vitouch.
44:17'
David Kofroň pokračoval v útočném pásmu a sparťané měli plné ruce a nohy práce. Kovář zatím sice nemusel zasahovat, ale hosté znovu létají v pásmu.
43:28'
Tomáš Rachůnek si sjel na střílenou přihrávku od spoluhráče, ale karlovarský útočník nasměroval puk svou hokejkou mimo branku.
43:01'
Karlovarští se snad poprvé ve třetí třetině podívali do útočné třetiny, ale pouze na její začátek. Sudí totiž pískají postavení mimo hru a za chvilku budeme pokračovat.
42:14'
Hosté vyhodili puk do obranného pásma domácích a raději se vydali vystřídat. Své síly na ledě obměnila i Sparta a hra pokračuje ve středním pásmu.
41:47'
David Vitouch uspěl na vhazování ve středním pásmu, ale Buchtele měl zablokovanou hokejku a sparťanský útočník nemohl pokračovat ve své útočné akci.
41:15'
David Kofroň se dostal ke kotouči v obranném pásmu, ale Sobotka se včas vrátil a nedovolil karlovarskému útočníkovi pokračovat v jeho akci směrem dopředu.
40:34'
David Tomášek nahodil puk od modré čáry, které šlo mimo branku. Pavel Kousal se už k dorážce nedostal a následně kotouč končí znovu v moci Štěpána Lukeše.
40:17'
Němeček nahodil kotouč do útočného pásma a sparťané zaútočili. Hosté jsou připravení na svých místech včetně brankáře Lukeše, který přerušil hru.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:13 hodin.
Druhá třetina je minulostí a nabídla nám celkem tři branky. Energie vsítila dvě branky, když se prosadil Jan Hladonik a také Martin Kohout. Už to vypadalo, že si hosté odnesou do kabin dvoubrankové vedení, ale krátce před druhou přestávkou snížil zpět na rozdíl jediného gólu David Tomášek. Udrží Vary své vedení ve třetí třetině?
40:00'
39'
Ránu Kempného vyrazil Lukeš pouze před skórujícího Tomáška, 2:3
39:34'
Poslední minuta druhé třetiny. Forman pronikl do útočného pásma podél pravé strany, ale daleko se s kotoučem na hokejce nedostal. Lukeš nemusel zasahovat.
38:37'
Sparta právě vstřelila branku! Domácí hokejisté jsou zpátky v zápase! DAVID TOMÁŠEK si počkal na vyraženou střelu od modré čáry a posléze uklidil kotouč do branky. Asistence: Michal Kempný, Michal Moravčík.
37:38'
David Vitouch si udělal prostor na středu kluziště a následně svou střelou prověřil Lukešovu pozornost. Ten dnes zatím chytá v opravdu výtečné formě.
37:34'
Vít Jiskra nahodil puk do útočného pásma, kde ale byli připraveni pouze sparťané, kteří se následně dostali zásluhou Davida Němečka do středního pásma.
36:28'
Filip Koffer ujížděl se svým spoluhráčem do přečíslení, ale Koffer si nakonec přihrávku rozmyslel a posléze v nouzi poslal puk do hloubi útočného pásma.
36:00'
Sudí píská zakázané uvolnění hostujícího mužstva a hra se stěhuje znovu před branku, kterou dnes stráží za hosty Štěpán Lukeš. Prosadí se sparťané?
35:34'
David Tomášek dostal přihrávku na paty a domácí útočník musel vycouvat až do středního pásma. Sparťané v posledních vteřinách přidali a chtějí snížit.
35:22'
Michal Moravčík se ještě ohlédl za sebe a sparťanský obránce následně v klidu posunul hru do útočného pásma. Tam musel zasahovat Lukeš a hra je přerušena.
35:03'
Rozhodčí posléze píská přihrávku rukou. Následuje komerční přestávka, po níž budeme pokračovat. Do konce druhé třetiny zbývá už necelých pět minut.
33:47'
Ondřej Beránek se teď zbavil jednoho z protihráčů za brankou a poté ještě hledal připraveného spoluhráče. Ten však puk nezpracoval a hra pokračuje dál.
33:27'
V posledních minutách jsme viděli hru nahoru dolů a hosté zatím drží v Praze nadějný dvoubrankový náskok. Sparťané posléze vyhodili puk na zakázané uvolnění.
31'
Povedený brejk Energie zakončil Kohout, 1:3
31:44'
Horák se rázem dostal až za posledního obránce hostí, ale zkušený útočník svou individuální akci nedokončil podle představ. Škoda pro Spartu.
31:28'
David Tomášek se svými spoluhráči doráželi kotouč na brankovišti a Lukeš nevěděl, kde má puk. Karlovarský brankář jej nakonec zalehl a hru přerušil.
30:35'
Ostap Safin viděl na útočné modré čáře osamoceného Jana Buchteleho, který mířil dopředu. Druhý jmenovaný ostře vypálil, ale Štěpán Lukeš zasáhl svou vyrážečkou.
30:08'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Warg chyboval na útočné modré čáře, čímž vybídl do jízdy Tomáše Redlicha, který šikovně zadovkou posunul puk MARTINU KOHOUTOVI a ten uklízel puk už do odkryté části branky. Asistence: Tomáš Redlich.
29'
Safin poslal Bartejse na mantinel, píšťalka zůstala němá
29:37'
David Němeček se stihl vrátit do obranného pásma a znepříjemnit zakončení jednomu z hostí. Kovář měl tím pádem snazší práci a odrazil puk do bezpečí.
29:14'
Hladonik nahodil kotouč do hloubi útočného pásma, kde však byli pouze sparťané, kteří následně obrátili hru na druhou stranu kluziště. Lukeš zatím v klidu.
28:40'
Jeden z hostujících hráčů zůstal chvíli ležet na ledové ploše a zároveň s tím hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra se vrátí zpátky před Štěpána Lukeše.
28:18'
Teď to bylo velmi těsné. David Vitouch ještě projížděl před Lukešem a kotouč proplul těsně vedle pravé tyčky Lukešovy branky.
27:20'
Řepík zasekl hru na útočné modré čáře a následně se domácí dostali do šance. Sobotka ještě hledal před brankou Formana, ke kterému kotouč nedoputoval.
27:09'
Další problémy v obranném pásmu domácích, konkrétně u Kováře. Sparťanský brankář chvíli nevěděl, kde má kotouč, nakonec jej našel pod svými betony.
26'
Stříteského střelu dorazil za Kováře Hladonik, 1:2
26:28'
Michal Kempný byl u kotouče v obranném pásmu jako první, ale díky včasnému napadání hostí se energetici vrátili na kotouč. Kovář tentokrát nemusel zasahovat.
25:40'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! A jen o pár okamžiků později se hosté prosazují a znovu vedou! JAN HLADONIK se dostal ke kotouči před brankou a následně jej poslal za bezmocného Kováře. Asistence: Matěj Stříteský.
25:37'
Hosté rozhodně nepřijeli pouze vyčkávat na obranné modré čáře a bránit. Sparťané se nyní nemohou dostat ven z vlastní třetiny a jsou zatlačeni u Kováře.
24:47'
Michal Řepík spěchal za pukem do hloubi útočného pásma, kde byli pouze připravení hosté, kteří okamžitě obrací hru na druhý konec kluziště ke Kovářovi.
24:05'
Další dobrá možnost pro Pražany! Jandusova rána z křídla byla velmi dobrá, ale brankář Lukeš si vyjel ze svého pracoviště a střelu zneškodnil.
23:28'
Petr Koblasa s Matějem Stříteským tlačili několik sparťanů na mantinel, což přineslo ovoce. Hosté se dostali na kotouč a mohou v klidu dostřídat své síly.
23:02'
Warg musel přišlápnout proti napadajícímu hráči, ale hosté vyvinuli dobrý tlak, ze kterého budou moci pokračovat. Sparťané vyhodili na zakázané uvolnění.
22:30'
Michal Kempný si udělal rychlý útočný výlet do pásma, ale zkušený obránce nemohl vzápětí pokračovat ve své akci. Sudí totiž píská postavení mimo hru.
21:28'
Forman se zbavil napadajícího Havlína, ale sparťané se už do další střelecké pozice nedostali. Brankář Lukeš tentokrát nemusel zasahovat a hraje se dál.
20:57'
Matěj Stříteský chtěl vyhodit kotouč podél mantinelu do středního pásma, ale sparťané ještě zapracovali a zůstali na pár vteřin usazeni před Lukešem.
20:40'
Velká šance hned na úvod druhé třetiny! Horák posunul puk Tomáškovi, který viděl Kousala. Poslední jmenovaný trefil pouze Lukeše.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:20 hodin.
První třetina je úspěšně za námi a viděli jsme po jednom gólu na každé straně. Hosté se nejprve dostali do vedení zásluhou Martina Kohouta, ale v přesilové hře vyrovnal kapitán Michal Řepík. Oba týmy odcházejí do kabin za nerozhodného stavu 1:1.
20:00'
19:08'
Poslední minuta první třetiny. Jiří Černoch ještě napadal sparťanskou rozehrávku, ale domácí hokejisté si za svou brankou nakonec bez problémů poradili.
18:20'
Sparťané se dostali do velké gólové příležitosti! Buchtele v luxusní střelecké pozici však ještě přihrával, což se ukázalo jako špatné řešení.
17:30'
Jan Hladonik neuspěl v osobním souboji a sparťané s menšími obtížemi nakonec dostali kotouč do středního pásma. Domácí celek mezitím střídá.
16:48'
Tomáš Rachůnek předal kotouč Havlínovi, jehož rána od modré čáry nebyla přesná. První třetina se pomalu chýlí ke konci a skóre utkání je zatím nerozhodné.
16:17'
Koblasa hledal na kruhu připraveného Černocha, který byl však pokrytý sparťanskou obranu a domácí bez problémů vyvezli kotouč do neutrální zóny.
15:55'
Řepík vysokým obloukem vyhodil kotouč z obranného pásma pouze na zakázané uvolnění a hra se za malou chvilku vrátí zpátky před Jakuba Kováře.
15:24'
Forman ještě napadal karlovarskou rozehrávku v hloubi útočného pásma, ale i přesto se hosté nakonec podívali do útočného pásma. Kovář mohl zůstat v klidu.
14:44'
Stefan Warg předvedl dobrý návrat do obranného pásma a následně vyhodil kotouč až na druhou stranu kluziště. Tohle oslabení sparťané už bez obtíží zvládnou.
13:52'
Tohle bylo velmi těsné! Tomáš Bartejs střílel osamocen z osy kluziště, domácí obrana byla rozhozená, ale rána karlovarského beka zamířila do tyčky.
13:17'
Ondřej Beránek se už obtáčel s kotoučem na hokejce před Kovářem, ale karlovarský útočník svou zpětnou přihrávkou neuspěl. Tlak Varů pomalu sílí.
13:00'
Jan Buchtele nemohl pokračovat v útočné akci, jelikož sudí viděl nedovolený zákrok a za podrážení vykázal na trestnou lavici útočníka Ostapa Safina (SPA).
12:57'
Kovář po delší době ve větší permanenci. Sparťanský gólman zneškodnil nebezpečnou střelu jednoho z karlovarských hráčů a následně přerušil hru.
12:28'
Adam Polášek rozjel další útočnou akci domácích, která však záhy skončila. Hosté se dostali do protiakci, když Gríger hledal svého spoluhráče. Kovář nemusel zasahovat.
11:17'
Miroslav Forman ještě zabojoval o kotouč v útočném pásmu, ale obránci Havlín s Dlapou úspěšně brání sparťanské útoky. Vary můžou poté i vystřídat.
10:37'
Matěj Stříteský uklidnil hru za svou brankou a dopřál spoluhráčům čas na vystřídání. Své síly obměnila také pražská Sparta, na led skáče Sobotkova formace.
09:57'
Ondřej Mikliš se nedostal s kotoučem na hokejce do útočného pásma, ale o pár vteřin později se sparťané přeci jen dostali do pásma k brankáři Lukešovi.
09:15'
Hosté hrají v plném počtu hráčů na ledě a můžeme znovu sledovat hru v pěti na obou stranách. Mezitím Černoch spěchal do útočného pásma, ale neúspěšně.
08:31'
Tomáš Redlich zapracoval u obranné modré čáry a karlovarský útočník se následně vydal šetřit cenné vteřiny ze Stříteského oslabení. Přesilovka Sparty se krátí.
7'
Řepík dělovkou z první srovnal v přesilovce, 1:1
07:58'
Řepík to zkusil z podobné pozice jako před chvílí, ale tentokrát jeho střela skončila zablokovaná. Hosté se následně osvobozují vyhozením puku ke Kovářovi.
07:30'
Michal Kempný kombinoval s Řepíkem a Sobotkou na levé straně, ale sparťané se dlouho nemohli dostat do palebné pozice. Hostující obrana odolala.
07:08'
Sparťané jsou v posledních minutách aktivnější a po komerční přestávce budou hrát druhou přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl Matěj Stříteský (KVA) za sekání.
06:44'
Sparta právě vstřelila branku! Velký tlak domácího týmu končí vyrovnávacím gólem! Kapitán MICHAL ŘEPÍK se opřel do střely z dobré pozice a následně prostřelil Lukeše. Asistence: Pavel Kousal, Vladimír Sobotka.
06:03'
Vladimír Sobotka to vzal od modré čáry na sebe, ale zkušený útočník svou až příliš přesně střelou orazítkoval pouze tyčku Lukešovy branky!
05:44'
Rychlá domácí souhra! David Tomášek hledal křižnou přihrávkou svého spoluhráče, ale následná střela nebyla příliš přesná. Hra je na chvíli znovu přerušena.
05:39'
Domácí chtějí vyrovnat a bude se vylučovat. Za držení putuje na trestnou lavici útočník Ondřej Beránek (KVA), který tak oslabuje svůj tým na následující okamžiky.
05:15'
Michal Moravčík nahodil kotouč do útočného pásma a jeho spoluhráči pokračovali v napadání. Lukeš navíc vyjel z branky, ale nakonec nemusel zasahovat.
04:44'
Jakub Konečný přihrál v útočném pásmu Kašemu, jehož střela ovšem nebyla úspěšná. Velká škoda pro domácí celek, skóre se nemění.
04:33'
Stefan Warg možná poprvé v akci na ledě. Švédský obránce stíhal jednoho z karlovarských hráčů a úspěšně. Domácí hráči přenesli hru na druhou stranu k Lukešovi.
3'
Energie jde překvapivě do vedení! Trefil se zapomenutý Kohout, 0:1
03:28'
Vladimír Sobotka vybídl v rohu kluziště Řepíka, který se rozhodl vypálit, ale jeho rána byla téměř z nulového úhlu. Následně oba týmy posílají na led čerstvé síly.
02:47'
David Tomášek našel najetého Pavla Kousala, který byl však odzbrojen protihráčem v rohu kluziště. Sparťané se do žádné větší šance v pásmu nedostali.
02:10'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Hosté z poněkud nenápadné akce skórují! MARTIN KOHOUT byl úplně sám před brankářem Kovářem, kterého překonal svou úspěšnou střelou. Vary jdou do vedení. Asistence: Vít Jiskra, Dalimil Mikyska.
01:20'
Mikliš přihrával do středního pásma na svého spoluhráče a do sparťanské souhry se posléze vložil ještě Vitouch. Sparťané však kloudnou akci nezaložili.
00:50'
Tomáš Havlín musel přišlápnout zpátky do obranného pásma před napadajícím Řepíkem, ale karlovarský obránce celou situaci zvládl a Lukeš mohl zůstat v klidu.
00:24'
Martin Jandus si zpracoval kotouč v obranném pásmu po přihrávce Pavla Kousala, ale puk následně končí v prostoru mezi střídačkami. Hra je na chvíli přerušena.
00:01'
Ještě jednou přeji všem hokejovým fandům krásný a ničím nerušený úterní podvečer u sledování dohrávky 33. kola mezi Spartou a Karlovými Vary. Utkání startuje přesně v 18:30 hodin a vy můžete být u toho.

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Němeček, Jandus, Kempný, Mikliš, Moravčík, Warg, Polášek (A) – Tomášek, Horák, P. Kousal – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Řepík (C), Sobotka (A), M. Forman – Kaše, G. Thorell, Konečný.
Trenér: Miloslav Hořava

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Dybal) – Huttula, Mikyska, Stříteský, Bartejs, Dlapa, Havlín, Rulík – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Koffer – Juusola, Hladonik, Kofroň – Redlich, Jiskra, Kohout.
Trenér: David Bruk

Rozhodčí: Šindel, Veselý – Hnát, Lhotský.
Hezký den u sledování dohrávky extraligového kola mezi Spartou a Karlovými Vary. Utkání, v němž se sparťané mohou přiblížit na dostřel druhým Vítkovicím, startuje v 18:30 hodin. Přeji všem fanouškům příjemnou a ničím nerušenou zábavu.
Sportovní vedení Sparty v posledních dnech oznámilo novinku ze svého kádru, který posílil zkušený tvrďák Stefan Warg. Dvaatřicetiletý obránce nasbíral během své kariéry řadu zkušeností, které mimochodem čerpal i pod trenérskou taktovkou Hanse Wallsona. Uznávaný švédský kouč sehrál při přesunu svého krajana do hlavního města klíčovou roli, když jej doporučil sportovnímu úseku klubu.
Karlovy Vary zažívají mimořádně vydařené období. Svěřenci trenéra Davida Bruka vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů. Karlovarští hokejisté porazili, například i obhájce mistrovského hattricku z Třince a v neděli si vyšlápli na olomouckou Moru. Důležitou roli sehrál zejména útočník Martin Kohout, který se prosadil hned dvakrát, přičemž se svou druhou brankou přispěchal necelou vteřinu před koncem řádné hrací doby. I díky jeho gólům energetici zvítězili a připsali si další důležité body v cestě za stoupáním tabulkou vzhůru a cílem zahrát si alespoň předkolo play off.
Sparta nadále pokračuje ve svých vydařených výkonech, nicméně v posledním utkání parta kolem kapitána Michala Řepíka narazila, když podlehla Plzni na jejím ledě 3:4 po samostatných nájezdech. Pražané v utkání dvakrát prohrávali a přesto se dokázali vrátit zpět do zápasu, což si pochvaloval mimo jiné i zkušený útočník Vladimír Sobotka v pozápasovém rozhovoru. Zda sparťané uspějí doma proti Varům, na to si musíme počkat do večerních hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.