Tipsport Extraliga - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : K. Vary - 23. září 2022   17:00

Třinec
27:47' Hrehorčák (Marcinko)
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
K. Vary
06:48' Hladonik  (Rachůnek, Gríger) • 34:12' O. Beránek  (Vondráček, Rohan)
Třinec
Hradil, Kika – Lederer, Axman
Werk arena, Třinec
3 315 diváků
K. Vary

SESTŘIH: Třinec - Karlovy Vary 1:2. Energie překvapivě porazila Oceláře

Pro dnešek to je z třinecké WERK ARENY vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního večera. Na shledanou.
Energie předvedla v Třinci velmi bojovný výkon, po kterém je po zásluze odměněna třemi body za vítězství 2:1. Oceláři se do větších příležitostí příliš nedostávali, hosté dobře bránili své území a výborným výkonem se blýskl brankář Vladislav Habal.
Nejlepší hráči zápasu

Patrik Hrehorčák (1+0) – Jan Hladonik (1+0)
Utkání končí, z těsného jednobrankového vítězství se radují hosté z Karlových Varů a z tribun třinecké arény zní pískot. Domácím příznivcům se nelíbil způsob, jakým Oceláři pojali závěrečný tlak, kdy vlastně na Habala šlo jen několik nahození od modré čáry.
59:52'
Marinčin pálil dvakrát od modré, pokaždé trefil prvního bránícího hráče. Puk je ve středním pásmu.
59:26'
Marinčin střílel od modré, ale pouze do připraveného Habala.
59:20'
Výhoda domácích bude znásobena, Ondřej Dlapa totiž na brankovišti krosčekoval Marcinka, čímž oslabuje svůj tým.
59:03'
Marinčinovo sražené nahození od modré přistálo před Voženílkem, ten ale dorážel vedle branky.
58:37'
Růžička střílel z první, trefil ale jen bránícího Rachůnka a hostům se pak povedlo vystrčit kotouč do středního pásma.
58:17'
Mazanec jde z branky, Oceláři to zkouší se šesti hráči v poli.
58:17'
Roman se do útočného pásma nedostal, hosté ale pak vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. Trenér Ocelářů Moták na to reaguje oddechovým časem.
57:45'
Energii se povedlo pošetřit několik cenných vteřin, které hostující celek přiblížily k vítězství. Třinec je ve středním pásmu.
57:07'
Marcinko a Dlapa jsou na ledě, oba týmy hrají v plném počtu. Růžička se mezitím prokličkoval do útočné třetiny, tam ale jeho přihrávku nečekal Daňo, domácí proto odevzdali kotouč soupeři.
56:42'
Energie toho využila a přenesla hru na opačný konec kluziště. Mazanec kryje pokus Plutnara od modré.
56:17'
Hrehorčák kličkoval s kotoučem na holi v útočném pásmu, slovenský útočník pak chtěl střílet z osy kluziště, jeden z bránících hráčů mu ale do střely sáhl a vypíchl puk do středního pásma.
55:29'
Po icingu hostí se hra vrací k Habalovi.
55:07'
Třinecký tlak končí dalším střeleckým pokusem Marko Daňa, Habal je opět úspěšný a hra je přerušená. Po odpískání se na brankovišti do sebe pustili Tomáš Marcinko a Ondřej Dlapa, oba kohouti odcházejí na trestnou lavici, pro oba dvě minuty za hrubost.
54:34'
Habal je bez své hole, hostující gólman nyní chytá s vypůjčenou hráčskou. Třinec drží kotouč v útočném pásmu, Daňo ale pálil vedle.
54:00'
Růžička dvakrát střílel z pravé strany. Nejprve po individuální akci, pak po námazu Daňa. Habal v obou případech úspěšný.
53:29'
Hrehorčák si to namířil přímo mezi pětici bránících protihráčů, slovenský útočník tak byl donucen nahazovat už z modré čáry, Habal bez problémů zakročil.,
52:45'
Oceláři se stále nemohou dostat k větší šanci ke srovnání stavu. Energie stále velmi zodpovědně brání své území, Habal tak musí řešit pouze jednoduché střely z větší vzdálenosti.
51:53'
Po Nestrašilem vyhraném buly chvíli s kotoučem operoval Voženílek, až nakonec pálil Hudáček. Ani tato střela slovenského útočníka v síti neskončila,
51:45'
Hudáček dostal u hrazení chvilku prostoru, slovenský forvard toho zkusil využít pro překvapivé zakončení, Habal byl pozorný.
51:10'
Karlovarští se stáhli do defenzívy, Oceláři se naopak snaží něco udělat s nepříznivým stavem. Hosté dvakrát za sebou vyhodili puk na icing.
50:48'
Daniel Voženílek se středem kluziště protlačil do útočného pásma, jeho následná střela z mezikruží ale doletěla jen do připravené Habalovy lapačky.
50:06'
3 315 diváků ve WERK ARENĚ sledovalo vysoký lob domácích z vlastního pásma a odpískání zakázaného uvolnění.
49:57'
Bernad dlouhým pasem na útočnou modrou našel rozjetého Beránka, ten pálil kousek za modrou čárou, Mazanec kryje.
49:45'
Třinec zavezl kotouč do soupeřova pásma, po rychlé kombinaci pak od modré pálil Zahradníček. Habal předvedl jistý zákrok.
49:08'
Ocelářům se po nevyužité přesilovce nepovedlo několik kombinací, ta poslední skončila vyhozeným kotoučem mimo ledovou plochu. Komerční přestávka.
48:00'
Kohout je zpátky na ledě, hosté hrají v plném počtu. Energie se v závěru přesilovky ubránila vyhozením za Mazancovu klec.
47:44'
Nestrašilovi nesedla přihrávka na Růžičku, hosté tak mohli posunout kotouč ven ze své třetiny. Nestrašilovo následné nahození zpět do útočné třetiny bylo sraženo mimo hrací plochu.
47:13'
Nestrašil pálil zprava, Habal vyrazil kotouč do rohu. Třinec pokračuje v útočném pásmu.
46:42'
Růžička to zkusil ze své parkety, trefil však jen Habalovu vyrážečku. Domácí pokračovali v kombinaci, Růžička pak namazal Marinčinovi, ten ale trefil jen připraveného Habala.
46:18'
Ocelářům se první kombinace nepovedla, po nepřesné Nestrašilově střele se hosté osvobodili.
45:58'
Signalizovaná výhoda Třince končí po sražené střele Hudáčka mimo branku. Martin Kohout tak usedá na trestnou lavici, hostující útočník si odsedí dvě minuty za faul vysokou holí.
45:31'
Kohout to v útočném pásmu přehnal při napadání a trefil Douderu do obličeje, Oceláři hrají ve výhodě.
45:00'
Oceláři mají kotouč pod kontrolou, domácí se ale zatím nemohou dostat do útočné třetiny. Energie dobře brání modrou čáru.
44:37'
Akce Energetiků končí střelou Rachůnka, kterou někdo před Mazancem nepříjemně tečoval, třinecký brankář ale nakonec nemusel zasahovat.
43:50'
Karlovarští se dostali do útočného pásma, s kotoučem ale zatím kombinují pouze po rozích.
42:58'
Vondráček se podél pravého mantinelu prosmýkl do útočné třetiny, před Mazancem pak připravil dobrou šanci pro Redlicha, ten ale tísněn pálil pouze nad.
42:37'
Růžička u modré čáry kombinoval s Marinčinem, slovenský bek pak nahazoval z pravé strany, puk však byl tečován do ochranné sítě.
41:58'
Oba týmy hrají v plném počtu. Hrehorčák od modré nahazoval na branku, ale trefil jen clonícího Romana. Ten pak přiťukl kotouč do strany, kam si sjížděl právě autor nahození od modré, Hrehorčák ale poskakující kotouč netrefil.
41:09'
Třinečtí se dostali do útočného pásma, Nestrašil pak zpoza Habalovy branky našel Čuksteho, jeho pokus ale byl sražen do ochranné sítě.
40:39'
Poslední dvacetiminutovka začala dosti opatrně. Kotouč se většinou pohybuje ve středním pásmu.
40:01'
Třetí třetina začne ve čtyřech na obou stranách.

využití: 0:1.
Je za námi čtyřicet minut. V prostřední dvacetiminutovce se skóre zápasu posunulo, stále však platí, že s jednobrankovým náskokem do šaten jdou hosté. Oceláři vstoupili do periody velmi aktivně, na Habala posílali jeden kotouč za druhým, vyrovnání se dočkali v osmadvacáté minutě, kdy Marcinko krásně našel Hrehorčáka, ten pálil do odkryté části branky. Vyrovnaný stav ale vydržel jen sedm minut. Hosté nejprve přečkali dvě oslabení v řadě, po návratu z trestné lavice pak v úniku skóroval Ondřej Beránek.

Třetí třetina začne přibližně v 18:50.
40:00'
39:50'
Daňo ve středním pásmu zachytil hostující rozehrávku, v rychlé protiakci pak ke střele vyzval Růžičku, ten ale trefil pouze Habalovu lapačku. Po odpískání se na brankovišti pošťuchovali Tomáš Marcinko s Martinem Kohoutem, sudí oba poslal na trestnou lavici.
39:35'
Hrehorčák se středem kluziště pokusil prosadit do útočného pásma, slovenského útočníka ale do zakončení nepustil bránící Plutnar. Hrehorčák alespoň pro Oceláře vybojoval vhazování, když Habal raději pokryl puk.
39:18'
Po vyhraném vhazování to z ostrého úhlu zkusil Rachůnek, Mazanec byl připraven.
39:13'
Aktivitu hostí v útočném pásmu musel zastavit hlavní rozhodčí, jelikož se z tvrzeného skla u karlovarské střídačky uvolnil ochranný válec. Vhazovat se bude před Mazancem.
38:37'
Marinčin s Marcinkem vybojovali kotouč v souboji za hostující brankou, první jmenovaný se pak snažil obehrát Rohana, ten ale třineckého beka k zakončení nepustil.
37:50'
Romanova formace držela kotouč v útočném pásmu, ke dvěma střelám se dostal Hrehorčák, ani jedna ale úspěch nepřinesla. Protiakce hostí pak končí přizvednutým pokusem do ochranné sítě.
37:00'
Pasáž hry s hodně nepřesnostmi na obou stranách končí icingem Karlových Varů.
36:14'
První formace domácích držela kotouč v útočném pásmu, Daňovi pak ale sudí odpískali postavení v brankovišti a hra se tak stěhuje do neutrální zóny.
35'
Beránek ihned z trestné dostal přihrávku a v úniku si poradil, 1:2
35:36'
Kotouč se ze středního pásma odrazil mimo hrací plochu, pokračovat se bude po komerční přestávce.
35:07'
Karlovarští jsou rázem při chuti. Mazanec musel vyrážet střelu od modré čáry, Plutnar pak v dalším pokusu jen těsně minul pravou tyč třinecké klece.
34:12'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie přečkala oslabení a z protiakce se prosazuje! Tomáš Vondráček přihrávkou z vlastní třetiny našel z trestné lavice se navrátivšího ONDŘEJE BERÁNKA, který rázem mohl jet sám na Mazance! Beránek zvolil bekhendovou kličku, Mazanec na kotouč nedosáhl! Asistence: Tomáš Vondráček, Martin Rohan.
33:47'
Oceláři ztratili kotouč na útočné modré a hosté mohli jít do přečíslení dvou proti jednomu. Michal Plutnar si z pozice beka najel až do útočného pásma, střelu z první ale poslal vedle branky.
33:10'
Hosté na chvíli dostali hru ze svého pásma, Libor Hudáček ji tam ale velmi rychle vrátil. Třinecký útočník se rozjel u vlastní modré čáry, prošel až do prostoru mezi kruhy, ani svou další střelu ale neumístil přesně.
32:51'
Pohledná kombinace po ose Růžička – Marcinko – Daňo skončila v prostoru mezi kruhy, odkud pálil třetí jmenovaný, ale pouze do připraveného Habala.
32:20'
Daňo pase přes brankoviště našel Růžičku, ten ale z první střílel jen do boční sítě. Třinec pokračuje v tlaku.
32:04'
Na konci výhody od modré nepřesně pálil Hudáček, Karlovarští pak dotykem kotouče přerušili hru. Na trestnou lavici usedá Ondřej Beránek, který sekl Douderu.
31:52'
Oceláři stále kombinují v útočné třetině, ke střele se ale zatím neodhodlali.
31:31'
Redlich je na ledě a hosté hrají v plném počtu. V útočném pásmu ale byl faulován Doudera, Třinec tak pokračuje ve výhodě.
30:52'
Oceláři pokračovali v tlaku, Marinčin ale pálil nad branku. Nestrašil pak hledal volného Růžičku, hosté ale přihrávku zachytili a poslali puk do středního pásma.
30:16'
Oceláři jsou zpět v útočném pásmu. Marinčinovu střelu od modré nešťastně srazil Daňo, ten ale pak rozehrál na Růžičku, jehož pokus vytěsnil Habal za branku.
29:36'
Růžička pálil po buly do připraveného Habala, další kombinaci Třince, kdy Marinčin opět hledal Růžičku, pak vystihl Beránek, který se následně vydal do protiakce, tu ale zakončil střelou jen do připraveného Mazance.
29:20'
Voženílek v útočném pásmu zachytil hostující rozehrávku a připravil šanci pro Adámka. Toho ale při zakončení napadl Tomáš Redlich, Oceláři mají k dispozici druhou přesilovku.
28'
Hrehorčák opustil trestnou lavici, přihrál na Marcinka a ten skóroval, 1:1
28:20'
Akci domácích zastavuje ofsajd, pokračovat se bude po komerční přestávce.
28:10'
Třinecká defenzíva zcela zapomněla na Ondřeje Beránka, který dostal dosta času a prostoru přímo před Mazancem, aby si kotouč nachystal na forhend a zakončil. Třinecký gólman předvedl skvělý zákrok.
27:47'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři ubránili oslabení a po návratu vyloučeného Hrehorčáka se radují z vyrovnání! Tomáš Marcinko získal v útočném pásmu kotouč, slovenský útočník pak přihrávkou přes brankoviště našel najíždějícího PATRIKA HREHORČÁKA, který nejlepším možným způsobem odčinil svůj faul! Asistence: Tomáš Marcinko.
27:11'
Energii se v přesilovce zatím příliš nedaří, hosté si nedokáží dát přesnou finální přihrávku. Třinec se opět osvobozuje.
26:32'
Plutnarovo nahození od modré čáry bylo před Mazancem několikrát tečované, třinecký brankář ale dokázal zasáhnout a Oceláři poslali hru do středního pásma.
26:11'
Energii se úvodní kombinace nepovedla, Oceláři se osvobodili.
25:37'
Hosté se dostali do rychlé akci dvou proti jednomu a před Jozefem Balážem zívala prázdná branka, za ruční brzdu ale zasáhl Patrik Hrehorčák, kterého sudí poslali na dvě minuty na trestnou lavici.
25:09'
Energii je pískána přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:55'
Třinec je zpátky v útočném pásmu a málem srovnal stav! Andrej Nestrašil krásně našel zcela volného Libora Hudáčka, který měl před sebou odkrytou branku. Hudáčkovi ale střela nesedla a kotouč skončil v brankovém oblouku.
24:27'
Jeřábek bojoval o kotouč v rohu pásma s dvojicí protihráčů, Energie nakonec ze souboje vyšla vítězně a hosté poslali puk do střední třetiny.
23:53'
Růžička to zkusil z osy kluziště z vrcholku kruhů pro vhazování, Habal zasahuje lapačkou.
23:31'
Třinecké nahození z neutrální zóny končí v Habalově výstroji. Po přerušení se před hostující brankou strhla menší potyčka, sudí ale celou situaci rychle uklidnili.
23:10'
Daňo dlouho míchal s kotoučem v útočném pásmu, slovenský útočník se ale nakonec ke střele nedostal a hosté poslali kotouč do středního pásma.
22:42'
Hostující kapitán Vondráček vletěl do útočné třetiny, k zakončení se už ale nedostal. Na druhé straně pak podobně dopadl Kurovský.
21:58'
Karlovarští zatím hrají velice obětavě, bránící hráči teď k Habalovi nepustili střely Zahradníčka a Romana.
21:40'
Voženílek v rohu kluziště zablokoval Bernada, čehož mohl využít Nestrašil, který pálil bez přípravy. Habal vyrazil kotouč betonem a pak jej ukryl pod lapačku.
21:08'
Třinec se chvíli držel v útočném pásmu, aktivní Voženílek na brankovišti ale ani nadvakrát nedokázal poslat kotouč mezi Habalovy betony.
20:41'
Hladonik se v útočném pásmu snažil prosmýknout přes čtyři protihráče, to se ale hostujícímu útočníkovi nepovedlo. Na druhé straně pak v protiakci nepřesně pálil Růžička,

vyloučení: 2:1,
Úvodní dvacetiminutovka je u konce, do kabiny s jednobrankovým vedením jdou hosté z Karlových Varů. Prvních dvacet minut zápasu ze začátku mnoho hokejové krásy nenabízelo, hosté se v sedmé minutě sice prosadili v přesilové hře, kdy pohlednou kombinaci v branku přetavil Jan Hladonik, dalších šancí ale bylo spíše poskromnu. Oceláři v závěru třetiny nevyužili přesilovku, v samotném závěru pak Habal vychytal Marcinka.

Druhá třetina začne přibližně v 17:54.
20:00'
19:14'
Jeřábek zavezl kotouč do útočné třetiny, kousek za modrou jej předal Hudáčkovi, ten ale i další střelu poslal do připraveného Habala.
18:36'
Hosté se dostali do akce tří proti dvěma. Koblasa za útočnou modrou předal puk Havlínovi, ten ale z první trefil jen přesunujícího se Mazance.
18:10'
Energie hraje v plném počtu. V závěru přesilovky ještě od modré střílel Marinčin, jeho pokus ale byl sražen do ochranné sítě.
17:57'
V atypické přesilovkové akci, tedy protiútoku v přečíslení, se téměř prosadil Tomáš Marcinko, který tvrdě pálil z pravého kruhu pro vhazování. Habalovi kotouč proklouzl mezi betony, naštěstí pro hosty se ale dokutálel mimo tři tyče.
17:25'
Energie drží domácí hráče pod tlakem, Třinec se nemůže dostat z vlastního pásma, byť hraje v početní výhodě.
16:49'
Hudáček střílel od modré, také jeho další pokus nebyl přesný. Oceláři se pak špatnou rozehrávkou vyhnali z útočné třetiny.
16:28'
Roman od modré napálil bránícího Jiskru, ten poté vyhodil kotouč za Mazancovu branku.
16:05'
Martin Rohan ve středním pásmu podrazil Růžičku, Oceláři dostávají šanci ke srovnání stavu.
15:39'
Energie dvakrát po sobě zahrála na zakázané uvolnění, Oceláři toho zatím nedokázali využít.
15:03'
Hrehorčák ani Chmielewski neuspěli v útočném pásmu, když je ke střele nepustila pozorná obrana Karlových Varů. Hosté pak nedokázali přejít střední pásmo.
14:14'
Energie se pokusila o rychlý výpad do útočné třetiny, hosty ale zastavuje ofsajd.
13:45'
Voženílek se rozjel ve středním pásmu, urostlý útočník následně obkroužil Habalovu branku, střelu z otočky ale poslal mimo tři tyče. K zakončení se později nedostal Hudáček.
12:56'
Hosté téměř minutu drželi kotouč v útočném pásmu. Hodně aktivní byl exOcelář Hladonik, který nejprve nepřesně tečoval střelu od modré, následně z mezikruží napálil připraveného Mazance.
12:04'
Romanova sražená střela od modré končí v ochranné síti, pokračovat se bude vhazováním před Habalem po komerční přestávce.
11:49'
Nepřesnost Energie znamená icing a vhazování před Habalem.
11:32'
Na jedné straně se ve slibně se rozvíjející akci neprosadil Kohout, v protiútoku pak mimo branku pálil Dravecký.
11:07'
Nestrašil získal kotouč v rohu hostujícího pásma, následně jej předal na volného Hudáčka, ten ale v branku nepřetavil ani svou čtvrtou střelu.
10:30'
Růžička a Roman se vydali do akce dvou proti jednomu, Roman ale nedokázal zužitkovat Růžičkovu pobídku do volného prostoru, Habal zasahovat nemusel.
09:50'
Oceláři jsou kompletní. V závěru přesilovky se hosté konečně dostali ke kombinaci, Mazanec musel likvidovat střelu Plutnara i následnou dorážku Grígera.
09:15'
Až po necelé minutě a půl se Západočeši dostali do útočného pásma, Bernadovu střelu od modré ale obětavě zastavil Hrehorčák, od něhož se puk odrazil na třineckou střídačku.
08:52'
Sudí signalizoval ofsajd Karlových Varů, což Bernad moc dobře věděl, hostující obránce přesto hrál s kotoučem, čárový rozhodčí tak vyhodnotil postavení mimo hru jako úmyslné. Buly před Habalem.
08:26'
Druhá přesilovka zatím Energii vůbec nevychází. Oceláři drží kotouč daleko od vlastní branky, hosté se ještě nedostali do útočného pásma.
7'
Hladonik si sjel před branku a otevřel skóre v přesilové hře, 0:1
07:47'
Karlis Čukste při návratu na střídačku práskl svou holí o mantinel, to se sudím nelíbilo a lotyšský bek inkasuje dvě minuty za nesportovní chování.
07:40'
Oceláři dostali hru do karlovarské třetiny, Nestrašilovi ale střela nesedla a Hudáček svou dorážku poslal dva metry vedle Habalovy branky.
07:13'
Karlovarští se vstřelenou brankou dostali do tempa, Mazanec si při dalším zákroku vůbec nebyl jistý, zda má kotouč ve své výstroji. Naštěstí pro Oceláře tomu tak bylo.
06:48'
Daňův trest trval pouhých sedm vteřin, Energie střílí první branku utkání a ujímá se vedení! Po vyhraném vhazování se kotouč dostal za třineckou branku, odkud Tomáš Rachůnek přihrávkou do předbrankového prostoru ke skórování vyzval JANA HLADONIKA, který se natlačil mezi čtyři bránící hráče a nekompromisně poslal puk do sítě! Asistence: Tomáš Rachůnek, David Gríger.
06:41'
Výhoda hostí je u konce, třinecký útočník Marko Daňo míří na trestnou lavici. Slovenský forvard si při zpracování kotouče nepohlídal hůl a podrazil bránícího Havlína. Energie tak po komerční přestávce bude hrát první přesilovku zápasu.
06:30'
Růžička v útočném pásmu přihrával Daňovi, ten ale přihrávku nezpracoval a navíc fauloval. Hosté hrají ve výhodě.
05:58'
Douderův těžký pas na Marinčina u útočné modré zachytil Koblasa, který se následně se dvěma spoluhráči vydal do protiakce. Koblasa chtěl bekhendem poslat kotouč do prostoru mezi kruhy, vracející se Marinčin ale puk přizvedl přímo do Mazancovy lapačky.
05:23'
Roman chtěl obloučkem ze středního pásma vyslat na zteč Chmielewského, slovenský útočník ale před nahrávkou udělal menší kličku, kterou svého parťáka vystavil do ofsajdu.
04:51'
Voženílek na útočné modré přenechal kotouč Hudáčkovi, ten zkusil střelu ze zápěstí, puk ale letěl mimo Habalovu branku.
04:24'
Hudáček si sebral kotouč ve vlastním pásmu, slovenský forvard si to pak středem namířil do útočné třetiny, jeho nahození ještě z neutrální zóny ale bylo příliš vysoké a puk skončil v ochranné síti. Vhazování ve středovém kruhu.
03:52'
Karlovarským se povedlo dostat hru do třinecké třetiny, Mazancovu rozehrávku po mantinelu pak zastavil Jiskra, Vondráček ani Redlich se ale do zakončení nedostali.
03:18'
Třinec poprvé zahrozil, Habal si musel dávat pozor při střele Marinčina od modré, kotouč ale nakonec hostující branku netrefil. Energii se následně nepovedla rozehrávka a puk skončil na zakázaném uvolnění.
02:43'
O kotouč se chvíli bojovalo ve středním pásmu, načež se Kurovský mohl prodrat do útočné třetiny, jeho postup ale dobrým blokem zastavil Pulpán.
02:12'
Hra se přelévá z jedné strany kluziště na druhou, ani jeden z brankářů ale zatím zasahovat nemusel. Oba celky zatím dobře brání.
01:19'
Voženílek za karlovarskou brankou sebral kotouč rozehrávajícímu Bernadovi, Nestrašil pak chtěl najít před brankou zcela osamoceného Hudáčka. V poslední chvíli ale do přihrávky sáhl Koblasa, čímž znemožnil třineckou šanci.
00:38'
Úvodní vhazování pro Třinec. Oba soupeři si následně vyměnili kotouč, když se nikomu nepovedlo si dát přesnou přihrávku do útočného pásma. V další akci pak Růžička u modré čáry hledal Daňa, ten ale dostal kotouč na brusle a z akce Ocelářů tak nic nevzniklo.
00:01'
Hráči obou celků jsou na ledové ploše. Kapitáni týmů se přivítají s rozhodčími a za chvíli půjdeme na věc.

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – M. Doudera, Marinčin, Čukste, Adámek, Zahradníček, J. Jeřábek, Jaroměřský – Daňo, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Voženílek, Hudáček, Nestrašil – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Dravecký (A), Lyszczarczyk, Kurovský.
Trenér: Z. Moták

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Hamalčík) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Rohan – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Koblasa, Černoch, Kohout – O. Beránek, J. Baláž, Kofroň – Redlich, Jiskra, Vondráček (C).
Trenér: D. Bruk

Rozhodčí: Hradil, Kika – Lederer, Axman.
Energie Karlovy Vary

Přestože loňská sezona na západě Čech nedopadla podle představ, o vesměs mladé a perspektivní hráče Energie byl mezi kluby velký zájem. Spolu s trenérem Martinem Pešoutem odešel do Komety Brno český reprezentant Jakub Flek, velkou odměnou pro celou organizaci je úspěch teprve osmnáctiletého Jiřího Kulicha na červnovém draftu NHL. Už v prvním kole si velkého českého talenta vybralo Buffalo, Kulich už se Sabres podepsal také nováčkovskou smlouvu a podle všeho v zámoří také zůstane. Kádr Energie opustili také Tomáš Mikuš, Lukáš Doudera nebo Patrik Parkonnen.

Energii tak v nové sezoně povede David Bruk. Kouč, který měl až dosud na starosti projekt Dukly v Litoměřicích. A za zmínku jistě stojí také příchozí hráči, vždyť Karlovy Vary získaly například Dávida Grígera z Liberce, odsud z Třince navíc na západ přestoupil útočník David Kofroň, proti Ocelářům v pátek nastoupí poprvé v kariéře. Obranu Karlových Varů zase vyztužili Tomáš Bartejs s Davidem Bernadem.

V minulé sezoně Karlovy Vary z posledního dvanáctého místa těsně proklouzly do předkola play off, v něm ale podlehly hladce 0:3 na zápasy pardubickému Dynamu. Letos by Energie chtěla být úspěšnější, vstup do sezony ji ale vůbec nevyšel. Nejprve si Vary odvezly debakl 1:6 z Brna, minulou neděli pak nestačily v poměru 2:3 ani doma na Hradec Králové. Spolu s Plzní a Litvínovem tak patří mezi jediné tři týmy, které dosud v tabulce nemají ani bod.

Poslední utkání Energie

18. 9. 2022: HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky Energie:
31. Redlich (Jiskra), 38. Černoch (Kohout, Koblasa)

Sestava Energie v posledním utkání:
Lukeš – Bartejs, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Rohan – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Koblasa, Černoch, Kohout – O. Beránek, J. Baláž, Kofroň – Redlich, Jiskra, Vondráček (C).
HC Oceláři Třinec

Oceláři vstoupili do nového ročníku v roli obhájců posledních tří mistrovských titulů, v prvních dvou kolech ale svěřenci hlavního kouče Zdeňka Motáka příliš přesvědčivé výkony nepodali. V úvodním kole hráči s drakem na prsou nedokázali vsítit ani jednu branku českobudějovickému Motoru, na ledě Pardubic pak Slezané sehráli lepší duel, ve kterém třikrát vedli, nakonec se ale museli spokojit s jedním bodem za prohru v prodloužení.

Další dva zápasy sehrají Třinečtí v domácí WERK ARENĚ, v pátek přivítají karlovarskou Energii. "Karlovy Vary mají v kádru velmi rychlé hokejisty, takže hrají hodně rychlý hokej. Umí v rychlosti otáčet hru, přečíslovat soupeře, vytváří si spoustu brejkových situací," ví o soupeři trenér Ocelářů Zdeněk Moták.

18. 9. 2022: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 4:3pp (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0)