Tipsport Extraliga - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Vítkovice - 25. září 2022   17:00

Ukončeno
Třinec
07:42' Daňo (Hudáček, Kurovský) • 24:08' M. Růžička (Marinčin, M. Doudera) • 33:59' Voženílek (M. Růžička, Marinčin)
3:5
(1:1, 2:1, 0:3)
Vítkovice
08:06' Fridrich  (Lindberg) • 31:52' Bukarts  (Bernovský) • 45:43' Maciaś  (Dej, Marosz) • 52:01' Kalus  (Koch, Raskob) • 58:36' Bernovský  
Třinec
Sestavy:
Kacetl (Daneček) – Marinčin, M. Doudera, Adámek, Čukste, J. Jeřábek, Zahradníček, Jaroměřský – M. Růžička (C), Marcinko (A), Voženílek – Hrehorčák, Roman, Nestrašil – Kurovský, Hudáček, Daňo – Lyszczarczyk, Dravecký (A), Chmielewski.
Rozhodčí
Kika, Obadal – Gebauer, Hlavatý
WERK ARENA, Třinec
4 601 diváků
Vítkovice
Sestavy:
Stezka (Klimeš) – Grman, Mikuš, J. Stehlík, Gewiese, Raskob, Koch, L. Kovář – Lakatoš (A), Marosz, L. Krenželok (C) – Bernovský, Lindberg, Fridrich – Maciaś, Krieger, Bukarts – Kalus, Chlán, Dej.

Video se připravuje ...

Třinec - Vítkovice: Bernovský trefil odkrytou branku Ocelářů, 3:5

Přenos se aktualizuje automaticky

Děkuji za pozornost, třinecká redakce se z extraligového utkání přihlásí opět za týden – v neděli 2. října 2022 se v třinecké aréně bude od 17 hodin hrát utkání 7. kola Tipsport extraligy HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec. Do té doby se mějte pěkně!
Statistiky utkání:

Střely na branku 20:27
Střely mimo 12:7
Zblokované střely 17:14
Hity 10:4
Vhazování 32:29
Trestné minuty 14:14
Nejlepší hráči: Daniel Voženílek – Petr Fridrich
Je konec zápasu, který se dvě třetiny vyvíjel poměrně nadějně pro domácí, ale nakonec jej ovládli hostující hráči Vítkovic. Domácí nezvládli třetí část hry, ve které Vítkovice hrály výborně a vstřelili tři branky. Vyrovnával těsně po skončení přesilové hry v šesté minutě Krzysztof Maciaś, vítězný gól dal ve třinácté minutě Marek Kalus a do prázdné branky pojistil výsledek Jan Bernovský. Hosté tak do Ostravy vezou tři body po vítězství 5:3.
Konec zápasu.
59'
Bernovský trefil odkrytou branku Ocelářů, 3:5
59:35'
Zahradníček se snažil vysunout Romana na hybridní icing, je z toho ale zakázané uvolnění. Bude se ještě vhazovat před třineckou brankou.
59:04'
Oceláři se ještě snaží útočit, už to budou mít ale velmi složité.
58:36'
Vítkovice právě vstřelily branku! Oceláři kombinovali v útočném pásmu, ale Marinčinova bomba od modré z první, ani Růžičkův centr do brankoviště k šanci nevedl. Následně zariskoval v rohu útočného pásma třinecký hráč a dva Vítkovičtí postupovali na Marinčina. Nakonec hráč, který vedl puk, JAN BERNOVSKÝ poslal puk ze středního pásma do odkryté branky. Bez asistence. Stav utkání 3:5.
57:59'
Je to přesně tak – vidíme hru 6/5 z pohledu domácích!
57:59'
Domácí trenéři si vybrali oddechový čas. Uvidíme, zda po něm půjde na led šest bruslařů a Kacetl zůstane na hráčské lavici?
Dnešní utkání sleduje 4 601 diváků.
57:59'
Voženílek se rozjel proti Stezkově brance, ale byl zablokován a následně Chlán vyhodil na zakázané uvolnění.
57:28'
Hosté se teď snaží hrát jednoduše, aktivita je na domácí straně.
56:53'
Hudáček na levém kruhu sebral špatnou rozehru hostů a postupoval proti Stezkovi. Jeho střela ale orazítkovala jen zadní hrazení.
56:21'
Voženílek vyvezl po vyhraném buly puk a poslal je na modrou Marinčinovi. Jeho střela byla hodně nepřesná, ale odrazila se před branku. Kde však byl první hostující hokejista.
56:06'
Icing hostů. Vhazuje se před brankou hostů.
55:46'
Ojedinělý útok hostů vedl Bernovský, ale Kacetl puk zachytil a ve spolupráci s kolegy rozehrál.
55:03'
Dravecký s Hudáčkem neuspěli v útočném pásmu, a tak se Oceláři snaží opět prokombinovat ze střední třetiny.
54:02'
Oceláři drželi puk ve střední třetině, ale Voženílek nepřihrál Douderovi tak, aby ten zachytil na modré puk a Třinečtí musejí rozehrát od vlastní branky.
53'
Kalus tečoval Kochovu střelu a přiblížil hosty triumfu z derby, 3:4
53:23'
Domácí se při přechodu do útočné třetiny provinili ofsajdem a hra bude pokračovat po buly ve střední třetině.
52:43'
Romanovu nedůraznou střelu před vítkovickou branku zachytil Chlán a pokusil se vyvézt hru do útočné třetiny.
52:22'
Jeřábkova svižná střela provětrala Stezkovu lapačku a hra bude pokračovat po poslední komerční přestávce utkání.
52:01'
Vítkovice právě vstřelily branku! Teď se ale do pásma dostali hosté a ihned je z toho ohrožení třinecké branky a gól! Kochovu střelu od modré tečoval před brankou MAREK KALUS a kotouč zapadl mezi betony třineckého brankáře. Asistence: Patrik Koch, Willie Raskob. Stav utkání 3:4.
51:41'
Oceláři teď sbírají puky od vítkovických hráčů a snaží se rychle dostat do útočné třetiny.
50:58'
Marinčinovu přihrávku ve středním pásmu na Marcinka nadzvedl Bernovský a Oceláři tak rychle přicházejí o kotouč.
50:17'
Hrehorčák kombinoval s Romanem a Zahradníčkem, ale ztrácejí puk a hru vyvezl na druhou stranu zase Kovář. Oba týmy střídají.
49:48'
Marosz zkoušel vysunout na modré operujícího Deje, ale puk byl ve střední třetině zbržděn a Dej tak byl vystaven do ofsajdu.
49:14'
Oceláři pobyli v pásmu, ale Vítkovice rychle dostali puk do útočné třetiny. Lakatošova střela z jízdy byla velmi nepřesná.
48:42'
Oba týmy střídají a hru rozjede zpoza branky Doudera.
48:18'
Oceláři rychle přešli do útoku a Růžička od levého hrazení hledal přihrávkou před branku najíždějícího Marcinka. Tomu ale puk přeskočil hůl.
47:27'
Oceláři se opět snaží o útočnou tvorbu. Nestrašil nabruslil do útočného pásma a vystřelil. Stezka odrazil do strany, ale tam nikdo z domácích na dorážku nebyl.
46'
Debutant Maciaś nachytal Kacetla z ostrého úhlu, 3:3
46:51'
Chmielewski zavezl puk do útočné třetiny, předal jej na ose útočného pásma Hudáčkovi, jehož střelu Stezka odrazil a následně přikryl puk. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
46:27'
Domácí jsou tak opařeni, po dobře odbráněném oslabení inkasují a musí opět do útoku.
45:43'
Vítkovice právě vstřelily branku! Když byl ohlášen návrat Nestrašila na led, je tu třetí branka v třinecké síti. Třinecký brankář nebyl ideálně u své levé tyče a na bližší stranu jej prostřelil z téměř nulového úhlu KRZYSZTOF MACIAŚ, který se tak prosadil ve své extraligové premiéře. Asistence: Rastislav Dej, Rostislav Marosz. Stav utkání 3:3.
45:26'
Hosté mají těžkou práci s třineckou bránící čtyřkou. Tam jim nedovoluje se ideálně rozestavit.
44:17'
Hosté jsou rychle zpět a Kriegerova střela z levého kruhu těsně minula Kacetlovu branku.
44:01'
Krieger zavezl puk do pásma, ale Marinčin jej rychle dostal pryč.
43:39'
Hosté budou mít k dispozici početní výhodu, když Andrej Nestrašil (TRI) vysekl hůl Fridrichovi a dostal menší trest za sekání.
43:33'
Oceláři se snažili zaútočit, ale rychle ztratili puk a teď o něj bojují Adámek s Lakatošem.
42:34'
Podobný "tenisák" poslal na Stezku Daňo, ale vítkovický obránce si poradil. Na druhé straně Chlána zablokoval Marinčin a Marcinko posílá puk daleko od třinecké branky.
41:56'
Bukarts poslal skákavý puk zpoza branky před třinecké brankoviště, ale Adámek jej doslova odpálil do střední třetiny.
41:46'
Domácí se teď snaží rychle vyndávat puky z vlastní třetiny nebo okamžitě blokovat Vítkovické. Teď vložil hůl do střely Kochovi Chmielewski.
41:16'
Na domácí straně se teď rýsoval samostatný únik, ale Hrehorčák nedokázal dostatečně rychle předat puk Romanovi.
40:52'
Oceláři odrazili další útok a hosté začínají od Kováře.
40:26'
Mikuš se pokusil vysunout Lakatoše, toho ale dál nepustil Marinčin.
40:06'
Hra je ale po šesti sekundách přerušená pro zakázané uvolnění.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny vyhrál opět Marosz.
40:01'
Začala třetí třetina.
Na třineckém ledě končí přestávkový program a vracejí se na něj aktéři dnešního zápasu. Utkání bude pokračovat zhruba za šedesát sekund.
Třetí třetina začne cca v 18:54.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku 14:22
Střely mimo 10:6
Zblokované střely 12:10
Hity 6:3
Vhazování 22:25
Trestné minuty 8:8
V prostřední hrací době pokračoval poměrně zajímavý derby hokej. V úvodu druhé třetiny byli aktivnější hosté, ale první gól třetiny dali domácí. Martin Růžička byl v páté minutě v pravý čas na správném místě, když dorazil do branky Marinčinovu střelu, kterou Stezka pouze odrazil svými betony. V deváté minutě byly na obou stranách vidět nadějné situace – jednalo se o Fridrichovu střelu a Daňův slalom před vítkovickou branku. Hosté pak nevyužili přesilovku, ale prosadili se asi minutu po ní, když přesnou střelou z těžkého úhlu prostřelil Kacetla Roberts Bukarts. Domácí si ale vedení vzali zpět o dvě minuty později, když situaci do vlastního pásma dobruslil Růžička, který obratem poslal svižnou žabku na hůl Daniela Voženílka a jeho nájezd skončil třetím gólem ve Stezkově síti. Domácí pak také nevyužili přesilovku a gól nepadl ani při hře ve čtyřech na obou stranách.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:58'
Zakončení na vítkovické straně nakonec ještě přišlo. Koch střílel z úhlu, ale bylo to už při hře pět na pět.
39:50'
Hostům se při hře čtyř proti čtyřem nedaří. Provinili se icingem a do zakončení se v této konstelaci hráčů na ledě asi už nedostanou.
39:26'
Oceláři si teď ve vlastním pásmu trochu komplikovali situaci, ale nakonec se pokusil o samostatné zakončení z levé strany Daňo. Stezka v pohodě odrazil za branku.
38:42'
Domácí získali puk za svou brankou a snaží se opět něco vymyslet vepředu.
38:16'
Oceláři se rozestavěli jako při přesilovce a Marcinko hledal od mantinelu na střed najíždějícího Růžičku.
37:56'
Marian Adámek (TRI) a Dominik Lakatoš (VIT) dostali po dvou minutách za hrubost a hra bude pokračovat ve čtyřech hráčích na obou stranách.
37:56'
Adámek s Draveckým nedokázali vyhodit, a tak se dostal puk s Raskobovi, který si popojel od modré a z velkého úhlu zakončil. Kotouč se odrazil do ochranné sítě, ale vznikla rozmíška, po které se bude vylučovat.
37:38'
Chmielewski dostal nabito na levý kruh, ale dlouho mu trvalo zpracování a jeho zakončení si hosté pohlídali. Z trestné lavice najíždějící Lakatoš dostal puk do jízdy, ale ze strany jej křížil Doudera. Jeho střelu Kacetl vyrazil a poradil si i s pukem odraženým od Doudery a Hudáčka. Přerušená hra.
37:00'
Kotouč končí mimo hřiště a bude se pokračovat po buly před Stezkou. Oceláři mají ještě půlminutu přesilové hry.
36:30'
Rýsovala se šance před vítkovickou brankou, když o puk bojoval Marcinko a zkoušel jej posunout do strany, kde byl Koch a málem si puk srazil do vlastní sítě. Hosté pak kotouč vyvezli a vystřídali.
36:05'
Domácí trochu komplikovaně, ale jsou v útočném pásmu.
35:30'
Velké vzrušení před vítkovickou brankou. Hudáček zatáhl puk, který po něm převzal Nestrašil a dával do strany na zakončení Daňovi. Tam jej ale srazil Dominik Lakatoš (VIT) a hlavní rozhodčí jej vykázal na trestnou za napadení. Oceláři budou po čase hrát přesilovou hru.
34'
Růžička vysunul Voženílka, který prostřelil Stezku, 3:2
34:29'
Domácí po vstřeleném gólu pokračují v útočné snaze. Adámkovu schovanou střelu po předávce Růžičky Stezka pouze kontroloval zrakem.
33:59'
Třinec právě vstřelil branku! Tam ale situaci dobruslil Růžička a poslal svižnou žabku na hůl DANIELA VOŽENÍLKA, ten se dostal do nájezdu tváří v tvář se Stezkou a dokázal hostujícího brankáře prostřelit. Asistence: Martin Růžička, Martin Marinčin. Stav utkání 3:2.
33:50'
Domácí získali pásmo, ale nedostali se do zakončení, naopak Vítkovice zase rychle vracejí hru do třineckého pásma.
33:05'
Po rychlé předávce puku střílel od modré Kovář, ale hodně nepřesně. Domácí následně puk vyhodili až za Stezku a Dravecký nezvládl přebruslit Kováře.
32'
Bukarts z levé strany krásně vymetl růžek a vyrovnal, 2:2
32:45'
Kalus s Douderou srazili hole a puk skončil za mantinelem. Vhazuje se po levici brankáře Kacetla.
32:29'
Před třineckou brankou byl teď vidět Koch. Nejprve objel branku s pukem na holi a nepřesně zkoušel ohrozit Kacetlovu branku. Následně dostal puk z rohu, popojel si na vrchol kruhu a jeho střelu odrazila třinecká obrana do ochranné sítě. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
32:07'
Icing hostů a vhazovat se bude v útočném pásmu Třince.
31:52'
Vítkovice právě vstřelily branku! Oceláři se snažili o útočnou aktivitu, ale v útočném pásmu ztratili puk. Na třineckou stranu se vezla akce tři na dva, vypadala z třinecké strany poměrně úspěšně pokrytá, ale ROBERTS BUKARTS, který si přebral puk na levém kruhu, přesnou střelou do horních pater Kacetlovy branky vyrovnává stav utkání. Asistence: Jan Bernovský. Stav utkání 2:2.
31:21'
Icing po čase přesune hru před Stezku.
31:08'
Přesilovka skončila bez úspěchu hostů a s návratem Daňa na led vyhodil Marinčin puk až do rohu útočného pásma. Tam jej našel právě Daňo a nahrál na kruh Voženílkovi. Jeho pokus ale otřel jen boční síť.
30:09'
Hrehorčák po vyhraném buly jej poslal ze středního pásma na Stezku, následně puk dojel a ještě prověřil hostujícího brankáře z úhlu.
30:00'
Další zavážku hostů do útočného pásma přerušil ofsajd. Hosté mají k dispozici ještě polovinu početní převahy.
29:41'
Udělali to poměrně šalamounsky, dva nejaktivnější kohouty poslali na trestnou, kam si šel sednout Tomáš Marcinko (TRI) a Marek Kalus (VIT). Hra pokračuje ve stejném počtu hráčů na ledě, vhazuje se ve středním pásmu.
29:41'
Hosté rychle dostali puk do útočné třetiny a v brankovišti jej následně po závaru přikryl Kacetl. U třinecké branky vznikla poměrně rozsáhlá roztržka, uvidíme, jak situaci vyřeší rozhodčí.
29:25'
Marosz režíroval první část přesilovky hostů, ale nedostal se k zakončení, ani přesné přihrávce. Tuto pasáž končí vyhození Marinčina.
28:58'
A právě Marko Daňo (TRI) je dalším vyloučeným hráčem. Do dobré šance se totiž před Kacetlem dostal Marosz, kterého Daňo srazil k ledu a je vyloučen za napadení.
28:47'
Hudáček předal puk v útočném pásmu Daňovi a jeho slalom jej přivedl až před vítkovickou branku. Na úspěšné zakončení měl málo času a prostoru, ale Stezka i tak musel předvést skvělý zákrok.
28:28'
Vyhrané buly v útočném pásmu a Stehlík odrazil kotouč o Daňovy kotníky do ochranné sítě.
28:22'
Lindberg zatáhl puk do hloubi útočného pásma, předal jej na levý kruh Fridrichovi, jehož pokus Kacetl lapil.
28:00'
Hosté se dostali k puku v útočném pásmu a poslali jej na modrou na Mikuše. Jeho pro Kacetla schovaná střela orazítkovala mantinel za třineckou brankou.
27:49'
Hosté importovali hru do útočného pásma, od modré střílel Grman a Voženílek jeho střelu vyclonil. Hra je následně přerušená a bude pokračovat po komerční přestávce.
27:26'
Tvrdý boj o puk v rohu útočného pásma Vítkovic, kde nakonec získali hosté kotouč a Marcinko se těžko zvedal z ledu.
26:47'
Icingu se dopustili na druhé straně domácí, když Marcinko byl u puku později než bránící hráč Vítkovic.
26:32'
Po další útočné aktivitě domácích vyhodili hosté aspoň tak, že to není icing a střídají.
26:15'
Teď zase chvíli útočili domácí. Zatápěl hostující brance Hudáček, jehož bomba z osy od modré trefila Gewieseho. Následně se snažil křížnou přihrávkou nahrát před prázdnou brankou, hosté vyhodili na icing.
25'
Růžička zařídil Ocelářům premiérové domácí vedení v sezoně, 2:1
25:19'
Bukarts zavezl puk do útočné třetiny a Fridrich z velkého úhlu poslal puk na třineckou branku. Tam jej vyrazil Kacetl před sebe a nemohl se chvíli přes hráče před svou brankou k němu dostat. Nakonec Fridrich sám vyvezl puk z předbrankového prostoru.
24:39'
Zakázané uvolnění vrátilo hru zase ke Kacetlovi.
24:30'
Oceláři pokračují v útočném snažení, ale Nestrašil ztratil puk a Raskob jej poslal aspoň do středního pásma.
24:08'
Třinec právě vstřelil branku! Gól ale padl o malý moment později. Marinčinovu střelu z pravé strany odrazil Stezka betony pouze do strany, kde byl nachystaný MARTIN RŮŽIČKA a pohotově poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Martin Marinčin, Milan Doudera. Stav utkání 2:1.
23:50'
Marcinko rýsoval přihrávku mezi kruhy, kam vstrčil hůl Růžička. Tečovaný puk těsně minul Stezkovu branku.
23:41'
Ofsajd přerušuje postup Ocelářů.
23:30'
Domácí vyhráli buly před Kacetlem, uklidnili hru a snaží se rozjet akci od své branky.
23:17'
Teď se zase drželi dlouho v pásmu hosté, ale jediným zakončením bylo nahození Raskoba z velkého úhlu od mantinelu. Hra je přerušená poté, co u mantinelu zůstal ležet Kurovský, kterého si tam našel obránce Koch.
22:26'
Třinečtí drželi dlouho útočné pásmo a snažili se najít ideální kombinaci k zakončení. Nakonec se ke střele vůbec nedostali a hru zase vyexportovali hosté.
21:44'
Hosté pobyli v útočném pásmu, k zakončení se ale nedostali. Teď se o útočnou aktivitu snaží zase Třinec.
21:20'
Roman s Hrehorčákem bojovali v útočné třetině o puk, ale vítkovičtí obránci jej vydloubali do středního pásma. Tam za ním míří Fridrich.
20:29'
Hosté vybojovali ve středním pásmu puk a Krenželokovu střelu z osy musel Kacetl vyrazit do strany. Doudera pak měl co dělat, aby zablokoval Marosze, který mohl dorážet do prázdné.
20:10'
Kotouč mimo hřiště. Vhazuje se ve středním pásmu blíže třinecké brance.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál nad Marcinkem Marosz.
20:01'
Začala druhá třetina.
Pomalu se vracejí na led aktéři dnešního utkání, jako první rozhodčí. Utkání bude zhruba za dvě minuty pokračovat.
Utkání bude pokračovat druhou třetinou cca v 17:53.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku 7:11
Střely mimo 6:2
Zblokované střely 3:4
Hity 6:1
Vhazování 11:10
Trestné minuty 4:4
V první třetině jsme sledovali poměrně zajímavý hokej v dobrém tempu, viděli jsme vyrovnaný průběh a dvě branky. Oceláři otevřeli skóre v osmé minutě, když Hudáčkovu střelu před tím, než se puk dostal do sítě, ještě tečoval Marko Daňo. Hosté ale neprohrávali dlouho – o 24 sekund později pohotovou střelou vyrovnal Petr Fridrich. Hned po Fridrichově brance byl vyloučen Kovář, ale ani z této přesilovky a jedné celé a jedné zkrácené početní výhody Vítkovic gól nepadl. Hra bude pokračovat za vyrovnaného stavu.
20:00'
První třetina skončila.
19:48'
Marosz zavezl puk do útočné třetiny, ale s Lakatošem nic nevymysleli, a tak se o export puku dopředu snaží zase Roman.
19:23'
Třinec se dopředu zatím nedostal. Kurovský získal puk ve středním pásmu, vrátil dozadu a oba týmy střídají.
18:40'
Hrajeme v kompletech hráčů a domácí se snaží odrážet rychle vítkovické útoky a po čase zase něco vymyslet v útočném pásmu.
17:39'
Krieger objel branku, nabil Mikušovi a ten měl na levé straně dost času i prostoru. Chtěl si posunout puk blíže brance, a pak přihrát Kriegerovi na druhý kruh, přihrávkou ale spoluhráče minul.
17:01'
Raskob dostal puk k pravé třinecké tyči a vypadalo to, že má dost času a prostoru. Kacetl byl na místě rychle a dokázal utěsnit prostor. Vítkovický obránce nedostal puk do sítě.
16:51'
Hrehorčák s Romanem najížděli dva na dva, prvně jmenovaný nakonec dal puk Čukstemu do druhé vlny, ale jeho pozemní střela minula levou tyč vítkovické branky.
16:28'
Hosté jeli do situace dva na jednoho. Fridrich táhl puk po levé straně a napravo najížděl Stehlík. Fridrich zkusil vystřelit, Kacetl zasáhl a následně za jeho brankou vznikla drobná rozmíška. Rozhodčí řeší domluvou a vykázáním hry do středního pásma (obránci hostů překročili spojnici kruhů).
16:11'
Přesilovka Vítkovic ale neměla dlouhého trvání. Juraj Mikuš (VIT) držením fauloval Vladimíra Draveckého, který vystihl rozehrávku hostů a chystal se ušetřit nějaký čas pro domácí.
15:52'
Hosté teď dalšími dvěma pokusy ohrozili Kacetlovu branku, ale domácí se následně snažili rychle otočit hru. Marko Daňo (TRI) s Hudáčkem byli aktivní u vítkovické střídačky a puk vybojovali, první jmenovaný třinecký hráč ale podrazil svého protihráče. Druhá přesilovka Vítkovic v krátkém sledu.
15:31'
Následně po nahození z levé strany přerušuje hru Kacetl.
15:25'
Adámek s Čukstem nevybojovali za brankou puk, ten se rychle dostal na pravý kruh na Stehlíkovu hůl a jeho ostrou střelu odrazil Kacetl špičkou brusle.
14:49'
Raskobova střela od modré byla pro třineckou branku nebezpečná, Kacetl jim ale odrazil do strany.
14:32'
Hosté v mezičase museli dvakrát zavážet puk do útočné třetiny, nakonec se jim povedlo rozestavět přesilovkový deštník.
13:38'
Bukarts hledal možnost křížné přihrávky na svižnou střelu pro Lakatoše. To se nepovedlo, ale puk se druhému jmenovanému na hůl dostal. Jeho přízemní střela byla nepřesná.
13:05'
Přesilovou hru si zahrají i hosté. Za držení za vítkovickou brankou je vykázán Patrik Hrehorčák (TRI).
13:00'
Adámek dostal puk na modrou čáru, ale jeho pokus se otřel o Fridrichovy kalhoty do ochranné sítě. Vhazuje se před Stezkou, ale to až po druhé komerční pauze první třetiny.
12:39'
Voženílek vydloubnul puk ze změtí holí před Stezkou a těsně minul. Vítkovičtí puk dostali rychle ze své třetiny.
12:17'
Domácím hráčům se další kombinace v útočné třetině nepovedla a hosté díky Kaluse dostali puk ze třineckou branku.
11:56'
Domácí se rozestavěli v útočném pásmu a kombinovali hlavně mezi modrou čárou a kruhy. Akci zakončila střela Marinčina ze strany, kterou si Stezka našel do lapačky.
11:32'
Nadějná akce se rýsovala na třinecké straně, ale Kurovský s pukem od střídačky hostů vybruslil z ofsajdu.
11:07'
Hrehorčák si teď ve středním pásmu počkal na Marosze a tím zbrzdil akcí hostů, kteří se dostali do ofsajdu.
10:28'
S návratem Kováře na led jsme sledovali Chmielewského pokus z velkého úhlu, který ale pořádně roztáhl Stezku. Hostující brankář pak ještě měl co dělat, aby nepovolil Voženílkovi zpoza branky dostat puk do brankoviště.
10:06'
Viděli jsme nepovedený pokus Doudery o střelu, hosté toho využili k dalšímu vyhození.
9'
Fridrich srovnal pohotovou ranou hned po buly, 1:1
09:48'
Hosté se osvobodili a domácí začínají opět od své branky.
09:23'
Domácí vydloubali za brankou puk a dostali se k přesilovkové kombinaci. Ta skončí po nahození Marinčina od modré čáry, před brankou clonil Marcinko, Stezka si ale puk našel.
8'
Hudáčkovu střelu tečoval mezi betony Daňo, 1:0
08:19'
Vhazovalo se ve středním pásmu, ale hra je zase rychle přerušená. Krosčekem proti Marku Daňovi se provinil Lukáš Kovář (VIT) a k vidění je první přesilovka zápasu. Mají ji domácí.
08:06'
Vítkovice právě vstřelily branku! Buly před Kacetlem vypadalo na remízu, Adámek ale nedokázal puk z pod bruslí vyškrábnou, to se podařilo PETRU FRIDRICHOVI, jehož schovaná svižná střela se odrazem od levé tyče dostala do Kacetlovy sítě. Asistence: Tobias Lindberg. Stav utkání 1:1.
08:02'
Z následujícího protiútoku hosté vygenerovali střelu, kterou Kacetl kryje na hrudi. Hra je přerušená a vyhlášená první komerční přestávka utkání. Zápas bude pokračovat po vhazování před třineckou brankou.
07:42'
Třinec právě vstřelil branku! O pár momentů později ale přeci jen padl puk do Stezkovy sítě. Přihrávku zpoza branky z rohu kluziště mezi kruhy využil gólovou střelou Libor Hudáček, za střelce označen tečující MARKO DAŇO. Asistence: Libor Hudáček, Daniel Kurovský. Stav utkání 1:0.
07:22'
Krenželok nerozehrál na druhé straně dobře situaci tři na dva a Hrehorčák využil situace, kdy část vítkovické sestavy střídala. Jeho střela těsně minula levou tyč Stezkovy branky.
06:58'
Domácí se dostali do útočného pásma a Jeřábek následně zastavil pokus hostů dostat puk ze své třetiny.
06:09'
Zakázané uvolnění domácích.
05:39'
Oceláři měli pásmo, Voženílek ale po objetí branky poslal kotouč jen na hůl Bukartse. Ten se pak objevil v dobré pozici před Kacetlovou brankou, puk mu ale na hůl nepustil Doudera.
05:11'
Kotouč se otřel o ochrannou síť za Kacetlem a vhazovat se bude před třineckou brankou.
04:58'
Kurovský na útočné modré předal puk, ale ani Hudáček, ani Daňo se do zakončení nedostali.
04:38'
Ofsajd domácích a vhazuje se ve středním pásmu.
04:26'
Hrehorčák teď se snažil využít dvojího zaváhání – nejprve Kováře na modré čáře a následně Stezky, který vyjel pro puk na levý kruh. Jeho přihrávka zpoza branky, ale nenašla Nestrašila.
03:52'
Domácí drží puk na holích a snaží se o další útočnou akci. Čukste teď nahodil na Stezku ze středního pásma a vítkovický brankář okamžitě rozehrál.
03:07'
Doudera teď měl dost času, potáhl si puk od modré až na vrchol kruhu a místo střely přihrál Růžičkovi. Ten byl sice před odkrytou brankou, ale neměl čas se správně do dorážky nastavit, a tak puk z jeho hole netrefil branku Vítkovic.
02:39'
Voženílek posunul kotouč po pravém hrazení, Marinčin jej bekhendem poslal na Stezku, který toho ale moc neviděl, protože mu clonil Růžička.
02:30'
Další zakázané uvolnění Vítkovic.
02:05'
Hosté se dlouho bránili před svou brankou, pak ale domácí ztratili puk a najetý Fridrich jej dostal do jízdy ve středním pásmu. Dostal se do situace jeden na jednoho s Kacetlem, ale domácí brankář vyrazil puk pravou paží.
01:42'
Hudáček za brankou získal puk a nabil Zahradníčkovi. Jeho pokus od modré Stezka kontroloval lapačkou.
01:22'
Hosté vyhráli buly před svou brankou, ale Daňo s Kurovským bojují o puk za Stezkou.
01:08'
Hosté nastřelili prudký puk ze středního pásma a je z toho icing. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Stezky.
00:56'
První hostující návštěvu do útočného pásma zavezl Lindberg, následně nepřesně střílel bekhendem Bernovský.
00:24'
Oceláři pobývali v útočném pásmu, kolem branky byl aktivní Růžička a následně na branku poslal puk Marinčin.
00:04'
Úvodní buly mezi Marcinkem a Maroszem vyhrál hostující první centr, na puk se ale dostali hned domácí.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba týmy a kvarteto rozhodčích dnešního utkání jsou už na ledě. Hráči se ještě povzbudí u svých gólmanů a utkání za malý moment začne. Třinečtí hokejisté se pokusí odvrátit nešťastně nastartovaný vývoj ročníku, když poprvé od podzimu 2011 vstoupili do sezóny třemi porážkami. Vítkovice naopak budou chtít navázat na úspěšné první tři zápasy – poprvé po třech sezónách Ostravané nasbírali v prvních třech zápasech sedm bodů do tabulky. Hala je dnes zaplněná nejlépe ze tří extraligových zápasů této sezóny, ale zbývá ještě řada volných sedaček. Uvidíme, jaká bude atmosféra, na svých místech je i řada fanoušků Vítkovic, jak už to při derby bývá.
Hlavní třinecký trenér Zdeněk Moták po třech porážkách v úvodních třech zápasech extraligové sezóny přeházel útočné formace. Obrany hrají v ustálených párech, v útoku se v první formaci objeví Voženílek, ve třetí pětce byla obnovena spolupráce Hudáčka s Daněm. Stále platí, že chybí dlouhodobě zranění Vrána s Hrňou. V brance se poprvé v sezóně objeví Kacetl, náhradníkem dnes bude Daneček. Vítkovický kouč Miloš Holaň dnes musel při skladbě týmu postrádat amerického snajpra a největší letní posilu Petera Muellera, svůj extraligový debut pravděpodobně zapíše polský forvard a rodák z Noweho Targu Krzysztof Maciaś. Pokud by se stalo, že se Maciaś potká na ledě s Chmielewskim a Łyszczarczykem, může najednou bruslit až trojice polských hráčů na třineckém hřišti.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Daneček) – Marinčin, M. Doudera, Adámek, Čukste, J. Jeřábek, Zahradníček, Jaroměřský – M. Růžička (C), Marcinko (A), Voženílek – Hrehorčák, Roman, Nestrašil – Kurovský, Hudáček, Daňo – Lyszczarczyk, Dravecký (A), Chmielewski.
Trenér: Zdeněk Moták

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Grman, Mikuš, J. Stehlík, Gewiese, Raskob, Koch, L. Kovář – Lakatoš (A), Marosz, L. Krenželok (C) – Bernovský, Lindberg, Fridrich – Maciaś, Krieger, Bukarts – Kalus, Chlán, Dej.
Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Kika, Obadal – Gebauer, Hlavatý.
Z kabiny Ocelářů

Naopak Oceláři jsou zatím na začátku sezóny v útlumu. Prohráli všechna tři utkání, což se jim naposledy stalo na startu sezóny 2011-12, což byl mimochodem také pomistrovský ročník. Třinecké hokejisty zatím nejvíc tlačí bota v efektivitě zakončení a to zejména v domácích zápasech. Slezané jsou schopni si vypracovat řadu šancí, góly však nedávají. „Situace jsme často překombinovali a přihrávali někam, možná do prázdné brány, a to na hosty neplatilo. První domácí zápas jsme neskórovali, teď jsme dali jen jeden gól, to je opravdu málo, za to se body neberou,“ vidí prozatímní hru na domácím ledě třinecký kouč Moták.

Forma v posledních 5 zápasech (od začátku sezóny): P – P – P
Forma v posledních 10 zápasech (od začátku sezóny): 0-0-1-2, skóre 4:8, 1 bod
Pozice v tabulce: 12.
Bilance: 3 zápasy, 0-0-1-2, skóre 4:8, 1 bod
Bilance doma: 2 zápasy, 0-0-0-2, skóre 1:4, 0 bodů
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Marcinko 3 (1+2)
Nejlepší střelec: Patrik Hrehorčák 2

Poslední zápas Třince:

23. září 2022: HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Hrehorčák (Marcinko) – 7. Hladonik (T. Rachůnek, Gríger), 35. O. Beránek (Vondráček, Rohan).
Z vítkovické kabiny

Vítkovice zažívají výborný vstup do sezóny. Vyhrály první zápas v Litvínově, navázaly na to doma proti Plzni a poprvé ztratily až v pátek v Hradci Králové, kde Ostravané prohráli nájezdy. Ale i tak vítkovický lodivod Miloš Holaň může být spokojený, vždyť jeho tým poslal zápas do prodloužení až brankou v úplném závěru. „Hradec hrál výborně. Je to jedno z mužstev, které každý rok myslí na nejvyšší příčky, takže výborné porovnání a ukázání těch slabých stránek. Jsme napůl spokojení, odjíždíme domů, ale čeká nás ještě hodně práce,“ hodnotil v pátek zápas kouč Holaň. Tomu se zatím musí líbit spolupráce amerických útočníků Muellera (4+1) a Kriegera (0+5) v první formaci.

Forma v posledních 5 zápasech (od začátku sezóny): V – V – P
Forma v posledních 10 zápasech (od začátku sezóny): 2-0-1-0, skóre 9:7, 7 bodů
Pozice v tabulce: 4.
Bilance: 3 zápasy, 2-0-1-0, skóre 9:7, 7 bodů
Bilance venku: 2 zápasy, 1-0-1-0, skóre 5:5, 4 body
Nejproduktivnější hráč: Peter Mueller 5 (4+1)
Nejlepší střelec: Peter Mueller 4

Poslední zápas Vítkovic:

23. září 2022: Mountfield HK – HC Vítkovice Ridera 3:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 1:1/0:0)
Branky a nahrávky: 9. McCormack (Ščerbak), 41. F. Pavlík (Lev), roz. sam. náj. Lev – 23. Lakatoš (L. Krenželok, Marosz), 60. Roberts Bukarts (Mueller, J. Mikuš).
Poslední vzájemný zápas

Oba soupeři se pravidelně setkávají v rámci letních přípravných zápasů. A nejinak tomu bylo letos v létě. Začátkem srpna se oba týmy sešly v ostravské Ostravar areně a sehrály vyrovnané utkání, které rozhodl v prodloužení americký kanonýr Mueller, největší vítkovická posila letošního léta. Pokud bychom se chtěli podívat na poslední vzájemný zápas v rámci extraligových bojů, bylo to na jaře – v březnovém play off se Vítkovice a Třinec opět po třech letech setkali. Oceláři stejně jako na jaře 2019 vyhráli 4:0 na zápasy (z toho tři zápasy byly pouze o gól) a nastartovali cestu za dalším titulem. Utkání bude pro domácí malé jubileum – bude se jednat o jejich 1 400. zápas v základní části v historii.

9. srpna 2022: HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 2:1 po prodl. (0:0, 1:0, 0:1/1:0)
Branky a nahrávky: 26. Gewiese (Lindberg, M. Kalus), 61. Mueller (J. Mikuš) – 49. Chmielewski (M. Doudera).
Vítejte, vážení přátelé extraligového hokeje, u dalšího kola nejvyšší hokejové soutěže v Česku. Tipsport extraliga začíná pomalu nabírat tempo a již čtvrté kolo má na svém programu moravskoslezské derby číslo jedna této sezóny. V kalendáři je neděle 25. září 2022 a od 17 hodin se ve třinecké WERK areně bude hrát utkání HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera. Nechte se pozvat ke sledování průběhu zápasu prostřednictvím našeho textového přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 27 17 3 4 3 101:58 61
2. Sparta 27 16 4 1 6 87:57 57
3. Třinec 26 12 5 4 5 83:66 50
4. Mountfield 27 12 3 4 8 74:63 46
5. Litvínov 27 13 3 1 10 81:77 46
6. Liberec 28 12 3 2 11 89:87 44
7. Brno 26 11 3 1 11 76:66 40
8. Č. Budějovice 26 10 2 6 8 67:70 40
9. Olomouc 27 8 5 3 11 61:74 37
10. K. Vary 26 7 5 2 12 67:71 33
11. Plzeň 26 8 3 3 12 62:73 33
12. Vítkovice 25 6 1 6 12 60:76 26
13. Kladno 25 4 3 6 12 58:89 24
14. M. Boleslav 27 4 2 2 19 53:92 18
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud