Tipsport Extraliga - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Vítkovice - 2. listopadu 2022   17:00

Ukončeno
Třinec
04:16' Hudáček (J. Jeřábek)
1:2
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

1:3 (SN)

Vítkovice
35:17' Kalus  (Lindberg) • ' Krieger  
Třinec
Sestavy:
Mazanec (Kacetl) – Marinčin, M. Doudera, J. Jeřábek, Čukste, Mar. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček – M. Růžička (C), Roman, Voženílek – Daňo, Hudáček, Nestrašil – Hrňa, Hrehorčák, Chmielewski – Kurovský, Dravecký (A), Buček.
Rozhodčí
O. Hejduk, Mrkva – Rožánek, Synek
Werk arena, Třinec
4 661 diváků
Vítkovice
Sestavy:
Stezka (Klimeš) – Grman, D. Krenželok, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, R. Půček – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Dej (A), Lindberg, Kalus – Krejsa, Marosz, Lednický.

Video se připravuje ...

Třinec - Vítkovice: Krieger proměněným nájezdem rozhodl o plusovém bodu, 1:2

Přenos se aktualizuje automaticky

Třinečtí Oceláři neuspěli i ve druhém domácím derby sezóny, hosté tentokrát vyhráli za dva body po úspěšných samostatných nájezdech. V těch uspěli poměrem 3:1, když Mazance prostřelili Bukarts, Krieger a Lakatoš, za domácí se trefil jen Daňo. Vítězná branka je připsána Peteru Kriegerovi.

Třinečtí hokejisté hrají další zápas na domácím ledě v neděli 6. listopadu od 15 hodin, kdy budou v zápase 19. kola Tipsport extraligy hostit Rytíře Kladno. My se s dalším textovým online přenosem přihlásíme právě v neděli, do té doby se mějte pěkně!
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera. Vítězný samostatný nájezd vstřelil PETER KRIEGER.
Dominik Lakatoš trefil horní část třinecké branky a definitivně ukončuje nájezdy.
Marko Daňo také krátkou kličkou uspěl a snížil.
Peter Krieger z Vítkovic dává gól a navyšuje vedení hostů.
Libor Hudáček proti povyjetému Stezkovi neuspěl.
Roberts Bukarts prostřelil Mazance a je prvním úspěšným střelcem utkání.
Andrej Nestrašil za Oceláře také střelou zblízka neuspěl.
Hostující Petr Fridrich si přibrzdil a trefil horní tyč.
Martin Růžička za Třinec bekhendovým blafákem taky neuspěl.
Jako první zamířil na brankáře soupeře Marosz. Střelou mezi betony neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení rozuzlení dnešního zápasu Třince s Vítkovicemi nepřineslo. To přijde až v samostatných nájezdech. Tento fragment zápasu už se stoprocentní jistotou musí určit vítěze.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:58'
Marinčin povzbuzen publikem vypálil na Stezku ze středního pásma, ale vítkovický brankář puk odrazil. Zápas rozhodnou nájezdy.
64:22'
Hudáček s Daněm ve tvrdých soubojích s Lakatošem a Maroszem. Rychlý protiútok Vítkovic končí na modré čáře, na druhou stranu jedou Jeřábek s Hudáčkem. Konec prodloužení ve znamení vzruchu.
63:44'
Doudera padá po souboji s Kriegerem, ale domácí neztratili puk. Následně Voženílkovu přihrávku na Růžičku zblokovala vítkovická obrana.
63:02'
Marinčin hledal od modré Romana, ale Dravecký pak ztrácí puk. Hosté kontrovali tři na jednoho a z levého kruhu střílel Gewiese.
62:27'
Koch najížděl proti Draveckému, ale nepřešel přes něj. Následně ztrácí puk po souboji s Hrehorčákem.
61:57'
Lindberg zavezl puk do útočného pásma a následně s Kalusem bojuje u mantinelu proti dvěma soupeřům.
61:18'
Následně bekhendem rozehrával před Lakatošem Mazanec.
61:04'
Daňo byl po individuálním uvolnění v situaci dva na jednoho a ještě zkoušel hledat spoluhráče. Neúspěšně.
60:55'
Růžička na modré vylovil ztracený puk a poslal jej na Mazance a oba týmy střídají.
60:32'
Následně zavezl puk do třetiny Voženílek, ale ani domácí se ke kombinaci nedostali.
60:12'
Domácí vyhráli buly, ale dlouho na puku nepobyli, první akci rozjíždí Dej.
60:01'
Začalo prodloužení.
Zápas bude zhruba za minutu pokračovat další pasáží, v níž se oba týmy budou snažit rozhodnout a sice prodloužením.
Statistiky po třetí třetině:

Střely na branku 21:27
Střely mimo 9:16
Zblokované střely 16:12
Hity 10:4
Vhazování 28:32
Trestné minuty 4:4
Je to tak. V šedesáti minutách hry jsme viděli pouze dva góly, po jednom na obou stranách. Třetí třetina rozuzlení nepřinesla, přestože jsme viděli přesilovku Vítkovic.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:49'
Kovář má puk na holi za vítkovickou brankou a vypadá to, že třetí třetina skončí remízou.
59:21'
Marosz se dostal k puku v útočném pásmu Vítkovic jako první a zkusil z velkého úhlu pozornost Mazance. K následně dorážce po objetí branky se už třinecký odchovanec nedostal.
58:48'
První třinecká pětka držela puk za Stezkovou brankou, pak ale nevyšla přihrávka Voženílka na Romana a hrozil protiútok Vítkovic. Hrozící nebezpečí domácí ale znivelizovali ve vlastním pásmu.
58:28'
Půldruhé minuty před třetí sirénou se bude po icingu vhazovat před Stezkou.
58:05'
Ve chvíli, kdy Kalus narazil na Jeřábka ve středním pásmu a domácí sbírají další puk ve svém pásmu, byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:45'
Kotouč šel Marinčinovi proti holi, slovenský obránce využil toho, že stojí na modré čáře na ose kluziště a z první poslal puk na Stezku. Ten kotouč schoval do lapačky.
57:34'
Domácí teď hrozící útok Vítkovic vůči vlastní brance odrazili a zavážejí hru do útočné třetiny.
57:05'
Voženílek přes Lindberga doslova došavloval puk do střední třetiny, ale Vítkovičtí jej posílají zpět za Mazancovu branku. Nejdou napadat, ale střídat.
56:25'
Další pasáž útočné aktivity Ocelářů před Stezkou. Dravecký z rohu poslal puk na modrou, odkud Doudera z první poslal kotouč na Stezku. Před brankou tečoval Hrehorčák, ale hodně nad.
56:03'
Další icing hostů a opět se vhazuje před Stezkou.
55:54'
Daňo s Hudáčkem tvrdě bojovali o puk kolem Stezkovy branky, ale nedostali puk do nebezpečných pozic. Následně odpaluje puk Marosz až na zakázané uvolnění a vhazuje se před vítkovickou brankou.
55:07'
Domácím se teď nedařila hra v útočném pásmu, po chybách se z něj dvakrát dostali pryč. Následně přechod Nestrašilovi usnadnil čárový rozhodčí, který nechtě zastavil puk na modré čáře.
Utkání sleduje 4 661 diváků.
54:28'
Dravecký dostal puk na Kurovského, který jej zavezl do útočného pásma. Následovalo nahození Doudery od modré, které před Bučkem přikryl Stezka. Hra bude pokračovat po poslední komerční pauze utkání.
53:49'
Puk drží za Mazancovou brankou třinecká obrana a oba týmy střídají.
53:16'
Hosté se dostali až do rohu útočného pásma, tam ale Hudáček získal puk na Kalusovi a přes Nestrašila Třinečtí dostávají puk do bezpečí.
52:29'
Bukarts na modré nepřesně rozehrál a za pukem pílil do útočného pásma Roman. Dřív tam sice bude Grman, pro domácí to ale znamená, že se v této početní výhodě hostů ubrání.
52:01'
Domácím se teď dvakrát podařilo vyhodit a z přesilovky Vítkovic je půlminuta.
51:36'
Raskob dostal puk od Lakatoše a od modré čáry si trochu povyjel a vyzkoušel pozornost domácího brankáře střelou švihem. Mazanec kryje v lapačce.
51:27'
Přesilovka Vítkovic – hosté se zatím drží v pásmu. Po kombinaci Bukartse a Lakatoše pálil z první z pravé strany Gewiese. Mazanec puk udržel ve výstroji.
50:31'
Je z toho druhá přesilovka v zápase, první pro hosty. Za napadení je vyloučen Daniel Voženílek (TRI). Tentýž hráč také pyká za hrubost, za kterou je vyloučen i Tobias Lindberg (VIT). Druhý Voženílkův trest odpykává Libor Hudáček.
50:31'
Voženílek šikovně po vstupu do útočného pásma našel Růžičku, který sice poslal puk na Stezku, ale zároveň dostal tělo, po kterém se trochu hůř skládal zpět na nohy. Mela ale vznikla hned poté, protože Voženílek nedokázal ubrzdit před Stezkou. Všichni hráči na ledě se sjeli v rohu vítkovického pásma.
50:04'
Zakázané uvolnění domácích vrací hru před Mazance.
49:41'
Tvrdé souboje Kurovského s Draveckým proti Grmanovi s Gewiesem za vítkovickou brankou. Dle rozhodčích bez faulu, pokračujeme v plném počtu.
49:13'
Domácí obrana sice zpomalila nájezd dvou Vítkovických na dva domácí hráče, ale Krieger si pak šikovně s pukem na holi sjel od modré čáry až na osu útočného pásma. Jeho pokus kryje Mazanec.
48:23'
Domácí teď přežili zmatky ve vlastním pásmu, nebezpečně vypadala křížná přihrávka Raskoba na Kaluse. Následně se rýsoval únik Daňa, ale Hudáček z vlastního pásma mu poslal příliš prudkou přihrávku. Daňo musel puk lovit u mantinelu.
47:39'
Končí další pobyt Ocelářů v útočném pásmu, hra bude pokračovat od Mazance a oba týmy střídají.
47:00'
Voženílek sice prohrál buly, ale byl před Stezkou velice aktivní a mále se ke kotouči dostal. O něco podobného se pak velmi důrazně snažil za brankou i Růžička, ale rozhodčí stále žádného domácí hráče nevyloučili.
46:43'
Teď se ale zrodila velká šance domácích. Voženílek získal puk na pravém kruhu a dal jej doprostřed na osu, odkud zakončoval Roman přímo na střed vítkovické branky, a tak není divu, že Stezka puk pokryl. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
46:29'
Domácí se teď několikrát po sobě dostali do pásma, ale hosté efektivně čistili prostor a zase dostali puk do bezpečných prostor.
45:58'
Čtvrtá třinecká formace forčekingem získala puk v útočné třetině a následně z levé strany od modré čáry pálil Doudera. Jeho střela byla odražena do strany ještě před vítkovickou brankou.
45:03'
O aktivitu se snaží i domácí. Jeřábek se z první z levého kruhu opřel do puku, ale minul. Následně zavezl kotouč do pásma Hrehorčák.
44:24'
Domácí zaváhali za vlastní brankou, kde Čukste ztratil puk, který pak rychle putoval přes tři vítkovické hole až na Stehlíka, jehož střelu z první od modré Mazanec viděl a vyrazil.
43:57'
Oba týmy vystřídaly a Kovář uvážlivě rozehrává od vlastní branky.
43:13'
Kurovský se snažil o zisk puku v útočném pásmu, domácím se to ale podařilo až v neutrální zóně.
42:27'
Krieger získal puk u třinecké střídačky, vjel do útočného pásma a z vrcholu levého kruhu vyzkoušel Mazancovu pozornost. Svižnou střelu třinecký brankář odrazil do strany.
41:43'
Hrehorčák vyjel s pukem na holi od pravého mantinelu a nabil na levý kruh sjíždějícímu Chmielewskému. Jeho pokus z první s přispěním brankové konstrukce odrazil Stezka na pravý mantinel.
41:07'
Čukste poslal od modré puk do rohu Daňovi a ten se šikovným manévrem dostal až do předbrankového prostoru, ale zaváhal v ideálním okamžiku a vůbec nezakončil.
40:35'
Hosté se hned po úvodním buly nastěhovali do útočného pásma, ale nepřesností v kombinaci se po souboji u třinecké střídačky dostali zpět do neutrální zóny. A protože si při přechodu do útočného pásma museli hráči být vědomi ofsajdu, je z toho vhazování před Stezkou.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny obstaral souboj Romana s Kriegerem. Puk po prvním vhazování třetiny končí na holích Vítkovických.
40:01'
Začala třetí třetina.
Na ledě třinecké Werk areny střídají rozhodčí přestávkový program a asi za dvě minuty začne třetí třetina dnešního moravskoslezského derby.
Úvodní buly třetí třetiny padne cca v 18:47.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku 18:20
Střely mimo 7:13
Zblokované střely 11:8
Hity 7:2
Vhazování 17:29
Trestné minuty 0:2
Druhá třetina nabídla stejně jako úvodní dvacetiminutovka pouze jednu branku. Jednalo se o vyrovnávací gól Vítkovic, který ve 36. minutě dal z mezikruží po přihrávce Lindberga Marek Kalus. K vidění v dosavadních čtyřiceti minutách byla jediná přesilovka, kterou na počátku druhé třetiny nevyužili domácí. Jinak byla prostřední hrací doba chudší na velké šance, nabídla rozkouskovanější hru a také větší aktivitu Vítkovic. Před poslední částí normální hrací doby je tak vše otevřené.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:55'
Konec třetiny se odehrál v útočném pásmu Třince, ale byla to pouze šavlovačka kolem mantinelů.
39:37'
Zakázané uvolnění Vítkovic stěhuje hru před Stezku.
39:15'
Zmatek před Stezkou po nahození Adámka od modré a snaze Nestrašila o dorážku. Na druhé straně ztroskotal Marosz kousek za modrou čárou.
38:50'
Daňo zastavil na modré vysokou rozehrávku hostů a poslal puk na Stezku. Ten přikryl puk v lapačce a nařídil další vhazování před jeho brankou.
38:26'
Domácí se teď snažili dostat puk co nejdřív do útočné třetiny, ale hosté celkem snadno pacifikovali jejich útočnou aktivitu a jezdili dopředu. Jeden z výpadů Vítkovic ale vystihl Kurovský a mířil do úniku dva na jednoho s Voženílkem. Vzal to na sebe, ale Stezka jeho pokus ustál.
37:26'
Okamžitě aktivita povzbuzených Vítkovic na druhé straně. Bukarts ale nedokázal odražený puk od zadního mantinelu dostat z úhlu do Mazancovy branky. Následuje vhazování poté, co kotouč skončil v ochranné síti.
36'
Kalus prostřelil Mazance a srovnal stav utkání, 1:1
36:56'
Čukste vybojoval puk na obranné modré, pošťouchnul jej dopředu, kde o něj bojoval Hrehorčák. Ten ale přes hůl bránícího hráče nedokázal přihrát do situace jeden na brankáře Hrňovi.
36:37'
Grman získal v obranné třetině puk po aktivitě třineckých hráčů, po narážečce s Maroszem ve střední třetině najel do útočného pásma a jeho pokus z pravé strany odrazil Mazanec do ochranné sítě.
36:00'
Třinečtí se po inkasované brance snaží opět zvýšit aktivitu, ale Daňo s Nestrašilem puk kolem mantinelů v útočném pásmu nevybojovali.
35:17'
Vítkovice právě vstřelily branku! Tato pasáž zápasu končí pukem v Mazancově síti. MAREK KALUS vybruslil od levého mantinelu po úspěšném souboji Lindberga, najel si s pukem na osu a odtud prostřelil třineckého brankáře. Asistence: Tobias Lindberg. Stav utkání 1:1.
35:01'
Rozkouskovaná hra v posledních minutách. Domácí vyhráli buly, ale tak, že kotouč zamířil mezi beky až k Mazancovi. Ten svižně rozehrál, ale nenašel žádného kolegu, kotouč zamířil až na zakázané uvolnění.
34:52'
Domácí vyhráli buly před třineckou brankou a rychle vyexportovali hru před Stezku. Vhazování před brankou Vítkovic.
34:43'
Lakatoš ihned po vyhraném buly pohotově pálí na Stezkovu branku, ale kotouč netrefil třineckou branku. Kotouč skončil mimo hřiště, vhazovat se bude opět před Mazancem.
34:38'
Hosté postupovali tři na dva, ale Roman vytlačil Lakatoše do strany a jeho pokus z velkého úhlu pak Mazanec snadno pokryl. Hosté ale získali vhazování v útočném pásmu.
34:27'
Dlouhá dobrá pasáž Vítkovic končí poté, co Hrňa získal puk v obranné třetině, projel neutrální zónou a po vstupu do útočného pásma předal puk na osu Hrehorčákovi. Jeho pokus z jízdy Stezka kryje a po čase se vhazuje před jeho brankou.
33:45'
Nejprve Maroszova nepřesná přihrávka na modrou čáru a pak aktivita Draveckého s Chmielewskim dvakrát dostala puk do střední třetiny, domácí ale mají obtíže se dostat ke střídačce a vystřídat.
33:17'
Dobrá pasáž hostů v útočném pásmu. Dokáží držet puk na holích a hledají ideální cestu do zakončení.
32:30'
Marinčin ztratil za brankou puk a ten rychle putoval na Kaluse, který byl na ose útočného pásma. Jeho ne úplně povedenou střelu dokázal Mazanec srazit před sebe a pak prostor vyčistila domácí obrana.
32:07'
Hra pokračuje po druhé komerční pauze druhé části hry.
31:40'
Daňo si ve tvrdém souboji s Grmanem u levého hrazení vybojoval útočnou třetinu a následně předal puk Nestrašilovi. Ten dlouho vyšíval, ale skončil utopený v rohu.
30:56'
Poslední desítky sekund jsou ve znamení rostoucí aktivity hostujících hráčů.
30:25'
Nahození Stehlíka od modré odrazili domácí do strany a následně dostali rychle hru přes neutrální zónu na útočnou modrou, kde se ale chytili do pasti.
29:58'
Po nedorozumění v rozehrávce domácích hráčů se dostal ke kotouči z hráčské lavice naskočivší Krejsa. Jeho pokud se odrazil od bránícího domácího hokejisty do ochranné sítě.
29:07'
Buček s Draveckým v útočném pásmu nic nevymysleli, a tak se hosté pokusili o kontr. Nadějnou situaci tři na dva vedl Lakatoš, dal do strany Gewiesemu a následně se pokusil tečovat nahození svého obránce z pravé strany.
28:25'
Po zmatku před vítkovickou brankou se kotouč od Hudáčka odrazil do pohybu Kurovského, který ale prosvištěl brankovištěm Stezky bez užitku a nezakončil. Hosté rychle vyexportovali hru až před Mazance. Třinecký brankář odrazil puk nad sebe, odkud jej odpálil vysokou holí jeho spoluhráč. Jelikož následoval dotyk třineckého hráče, vhazuje se před Mazancem.
27:35'
Marinčin dostal puk z pravé strany na levý kruh od Doudery, měl hodně času a prostoru, a tak si kotouč potáhl ještě blíž vítkovické branky. Stezka ale zmenšil úhel a Marinčinovu střelu odrazil před sebe a přikryl.
27:14'
Růžička střílel tentokrát z osy útočného pásma opět po svižné výměně puku se svými spoluhráči. Tentokrát jej ale zablokoval Raskob a vyvezl puk až před Mazance. Tam ale hosté skončili.
26:55'
Čukste si po vyhraném buly vyměnil puk s Růžičkou, ten jej od modré poslal na Stezku tak, že vítkovický brankář netušil, kde je puk. V brankovišti se ale rychle zorientoval a dorážející Čukste přišel zkrátka.
26:47'
Fridrich před třineckým forčekingem odpálil puk aspoň na třineckou střídačku. Další vhazování před Stezkou.
26:36'
Ofsajd Vítkovic a hra bude pokračovat po komerční pauze.
26:21'
Hosté zpacifikovali snahu Třince o kombinaci v útočné třetině a posunuly hru na chvíli aspoň do středního pásma.
25:51'
Kombinace druhé domácí pětky ve středním pásmu končí poté, co kotouč z Daňovy hole skončil na domácí střídačce. Zřejmě tam však byla teč, protože se bude vhazovat před Stezkou.
25:23'
Lakatoš nahodil na třineckou branku puk ze středního pásma. Mazancovi kotouč na první dobrou vypadl z košíku, a tak jej na ledě raději přikryl a přerušil hru.
25:10'
Po čase návštěva hostů v útočném pásmu. Puk se dostal na Raskoba, který si sjížděl z druhé vlny, ale ten poslal kotouč odrazem o Douderu do ochranné sítě.
24:40'
Voženílek se zjevil s pukem na holi na dobrém místě. Z levého kruhu ale musel střílet, byl pod tlakem obránců, jeho pokus minul Stezkovu branku.
24:26'
Třinečtí dál pokračovali v útočném snažení, ale Jeřábkova střela od modré na teč končí mimo.
23:53'
Domácí jsou v útočném pásmu. Adámek s pukem na holi sjel kolem mantinelu od modré až za branku, ale další kombinace se domácím nedaří.
23:03'
Hudáčkovu přihrávku od branky na modrou čáru nadvzedl jeden z hostujících hráčů, a tak o puk už nyní bojuje vyloučený Chlán za Mazancovou brankou.
22:43'
Kotouč putoval zpoza branky od Bučka na Hudáčka na levém kruhu a křížně na pravou stranu k Hrňovi. Jeho střelu z první Stezka má poté, co se včas přesunul.
22:02'
Domácí kombinovali, ale k přímému ohrožení Stezky se nedostali. Následně z předbrankového prostoru vyhazuje Kovář poté, co odzbrojil Voženílka.
21:20'
Domácí se trochu komplikovaně dostali do útočného pásma a Nestrašil udržel třetinu díky tomu, že vystihl Stezkovu rozehrávku.
20:58'
Prvním vyloučeným hráčem utkání je za podrážení hostující útočník Petr Chlán (VIT).
20:45'
Domácí drží puk a jedou s ním za brankou, ve které chybí Mazanec. Domácí mají výhodu.
20:27'
Domácí se dostali do útočného pásma a po rychlé výměně puku po obvodu třetiny pálil z pravé strany od modré čáry těsně vedle po zemi Marinčin.
20:01'
Úvodní vhazování druhé třetiny bylo na rozdíl od začátku zápasu provedeno mezi Voženílkovu a Kriegerovu hůl. Úspěšný byl při prvním buly druhé části hry stejně jako na začátku hostující hráč.
20:01'
Začala druhá třetina.
Utkání bude za dvě minuty pokračovat druhou třetinou a prvními aktéry, kteří se vracejí na led, jsou rozhodčí.
Druhá třetina bude zahájena cca v 17:51.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku 9:9
Střely mimo 4:4
Zblokované střely 6:2
Hity 6:2
Vhazování 8:10
Trestné minuty 0:0
Skončila velice pohledná a dynamická první třetina druhého moravskoslezského derby sezóny. Do utkání trochu aktivněji vstoupili hosté, ale k ničemu nebezpečnému se nedostali, a tak skóre otevřel v páté minutě domácí Libor Hudáček, který se prosadil po svižné výměně puk s Jeřábkem. Domácí pak byli v následujících minutách aktivnější a druhý gól visel minimálně při šancích Hrehorčáka, Daňa a znova Hudáčka na vlásku. Největší šanci Vítkovic měl na konci jedenácté minuty Krieger, ale ze slotu minul třineckou branku. Hra se ke konci úvodní dvacetiminutovky vyrovnala, ale nic nebezpečného si už ani jeden z týmů nevytvořil.
20:00'
První třetina skončila.
19:32'
Hosté ztratili puk ve svém pásmu a Stezkovu pozornost ještě vyzkoušel Hrehročák.
19:11'
V už probíhající poslední minutě první třetiny se snažil z pravé strany probít na střed útočného pásma Lednický, ale skončil na Marinčinovi. Domácí pak dostali puk do bezpečí.
18:31'
Hra se teď chvíli bez kloudné akce odehrávala v obou koncových pásmech hřiště.
17:53'
Chlán si popotahoval puk skrz útočnou třetinu a snažil se najít cestu, jak nacentrovat kotouč do předbrankového prostoru, nepodařilo se mu to. Akci na druhou stranu vedl Hrehorčák, ale otřel puk o nohy bránícího hráče Vítkovic a ten končí v ochranné síti.
17:20'
Nahození od modré neviděl Mazanec přes clonícího Půčka. Kotouč třineckému brankáři vypadl, ale nakonec si jej pod Půčkovýma nohama našel a přikryl.
17:02'
Domácí akci tři na dva vedl Marinčin, ale na modré čáře ztroskotal Růžička na Gewiesem.
16:45'
Bukarts se dostal ke střele z levého kruhu, ale byl zablokován, další pokus Kováře mířil mimo. Hra je přerušená poté, co Gewieseho nahození od levého hrazení skryl Mazanec do lapačky.
16:27'
Hudáček se nepochopil v útočném pásmu s Daněm a toho využil Koch, který hbitě vytransportoval puk do své útočné třetiny. Tam se dostal rychle na modrou čáru a Kovářovu bombu zastavil Mazanec, ani pořádně nevěděl jak.
15:52'
Šance pro hosty něco vymyslet v útočné zóně. Zakázané uvolnění Třince.
15:35'
Po čase střelecký pokus na Mazance. Ten z pravé strany vyprodukoval bekhendem Dej, Mazanec odrazil kotouč betonem před sebe.
15:12'
Domácím se teď daří pacifikovat vítkovickou aktivitu a sami se snaží hrát daleko od své branky.
14:36'
Kurovský získal ve středním pásmu puk a na chvíli teď získala pásmo čtvrtá domácí formace. Hosté se bez potíží ubránili a dostali hru aspoň do středního pásma.
13:36'
Domácí sice prohráli buly, Chmielewski ale rychle vybojoval puk, který následně putoval na modrou. Čuksteho nahození od modré Stezka kryje.
13:30'
Aktivita Hudáčkovy formace v útočném pásmu. Nejprve Daňo získal za brankou puk a před první tyčkou ho poslal do předbrankového prostoru Hudáčkovi, ale tomu v tomto případě nebyla přána druhá branka v zápase. Radost mu zkazil skvělým zákrokem ramenem Stezka. Následně pokračovala aktivita domácích a po nahození Marinčina od modré skryl puk do lapačky Stezka. Hra bude pokračovat po druhé komerční přestávce první třetiny.
12:38'
Domácí ztratili puk v útočném pásmu, ale nakonec situaci na bránící modré zachránil Marinčin před Kovářem.
12:00'
Zase trochu rozruchu před vítkovickou brankou. Tam se nejprve rýsovala nadějná situace pro domácí, ale Dravecký nedokázal poslat puk Bučkovi a následně byla vystavena stopka Adámkovi, který kontroloval, jak má Stezka přikrytý puk.
10:58'
Hrehorčákova formace teď zavřela první vítkovickou pětku na několik dlouhých chvil v útočném pásmu. K ničemu se ale nedostali a hosté se nakonec podívali do protiakce Krieger – Bukarts na jediného bránícího domácího hokejistu. První jmenovaný to vzal na sebe, potáhl si puk na osu a zakončil vedle.
10:19'
Hudáček získal za Stezkovou brankou puk a poslal jej na pravý kruh Daňovi. Ten si kotouč potáhl ještě na osu třetiny a poslal jej na Stezku. Vítkovický gólman skvěle kryje.
09:51'
Stezka kryje v brankovišti puk a Hudáček se jej snažil ještě vypíchnout. Nevypadalo to, že by hostujícího gólmana zasáhl, ale vítkovičtí hráči mu vysvětlili, že toto nechtějí vidět.
09:42'
Jaroměřského nahození od modré se snažil tečovat Růžička, ale byl trefen a Dej nakonec vyváží puk tak, aby hosté mohli vystřídat.
09:07'
Dej proti forčekingu první třinecké formace získal ve středním pásmu puk, ale skončil s ním v přesile za třineckou brankou.
08:15'
Velkou šanci teď nedokázal lépe využít Hrehorčák! Puk v útočném pásmu Ocelářů putoval rychle z Chmielewského a Hrňovy hole na hokejku Hrehorčáka, který z levé strany z bezprostřední blízkosti neprostřelil Stezku.
07:32'
Bukarts centroval puk z levé strany před branku, kam najížděl Půček. Vítkovický křídelník byl zablokován třineckým bekem, puk se ale odrazil od nohou Půčka. Naneštěstí pro hosty zůstal před třineckou brankou.
07:15'
Daňo tvrdým zákrokem na Gewiesem získal za brankou puk, ale pobyt Ocelářů v útočném pásmu nebyl tentokrát dlouhý.
06:57'
Růžičkův pokus z pravého kruhu byl z nadějné pozice, ale byl zablokován a kotouč zamířil vedle. Hostům se pak rýsovala nadějná protiakce dva na dva, ale Lednický s Krejsou byli chyceni do ofsjadové pasti. Hra bude pokračovat po komerční pauze.
06:31'
Voženílek získal na levé straně puk a snažil se využít Romanovy clony před brankou. Třinečtí zase mají pásmo.
06:09'
Oceláři stále hrají v útočné třetině a také nyní dokázali vystřídat. Do zakončení se ale nedostali.
5'
Hudáček se postaral střelou ze slotu o první branku, 1:0
05:46'
Další delší pobyt Ocelářů v útočném pásmu. Douderova tečovaná střela od modré těsně minula Stezkovu branku.
05:21'
Kurovský sebral puk, který jel kolem levého hrazení, a snažil se natlačit před Stezku. Následně bojuje za brankou o puk Buček s Lindbergem.
04:48'
Hostům se nepodařilo vymyslet protiakci, puk končí za třineckou brankou, kde jej sebral Adámek a oba týmy střídají.
04:16'
Třinec právě vstřelil branku! Hosté se bránili před Stezkou příliš dlouho a nakonec neodolali. Domácí dokázali vystřídat, aniž by ztratili výhodu útočného pásma. LIBOR HUDÁČEK operoval s pukem kolem modré čáry, vyměnil si jej s Jeřábkem, který byl na pravé straně, a následně střelou z první ze slotu prostřelil Stezku. Asistence: Jakub Jeřábek. Stav utkání 1:0.
03:33'
Druhý pobyt Romanovy formace je zajímavější. Oceláři dlouho kombinovali kolem mantinelů, ale Růžičkovo vybídnutí na teč před branku nevypadalo marně.
02:58'
První třinecká pětka se dostala do útočné třetiny, ale tam zase rychle puk ztratila.
02:25'
Domácí se pokusili o rychlý kontr, ale Buček skončil v rohu na zádech. Vítkovice získaly puk a rychle ho vyexportovaly do útočné třetiny.
01:51'
Hosté úřadovali v útočném pásmu déle. Kalus udržel puk za brankou a poslal jej na modrou, odkud vystřelil Gewiese. Mazanec přes clonu na puk neviděl, ale k následně dorážce se Dej nedostal.
01:14'
Třinečtí se nadvakrát dostali do útočného pásma, ale následně Nestrašil ztratil puk v rohu a toho se ujímají hosté.
00:46'
První střelu na branku si připsal Lakatoš, který z levé strany poslal volný puk na Mazance. Třinecký brankář kryje na hrudi.
00:27'
První přerušení je způsobeno zakázaným uvolněním třineckých hráčů.
00:19'
První krátký pobyt v útočném pásmu Ocelářů skončil nepřesnou přihrávkou Voženílka z rohu před branku. Na druhou stranu se nedostal Půček, který byl v útočném pásmu dřív než puk.
00:01'
Úvodní buly mezi prvními centry Milošem Romanem a Peterem Kriegerem dopadlo lépe pro hostujícího hráče.
00:01'
Utkání právě začalo.
Před zahájením utkání je ještě na programu slavnostní okamžik, kdy z rukou prezidenta klubu Modera obdrží Vladimír Dravecký památeční dres za pět set odehraných utkání za třinecký klub.
Domácí trenérský tým pod vedením Zdeňka Motáka posílá do druhého derby sezóny stejnou sestavu, jako hrála v Karlových Varech. Trenérům stále chybí dvojice klíčových centrů Marcinko – Vrána. Vítkovická Ridera pod vedením Miloše Holaně stále ve své sestavě musí postrádat obránce Mikuše a útočníky Muellera s Krenželokem. Nehraje ani střelec jedné z branek z posledního derby Bernovský.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, M. Doudera, J. Jeřábek, Čukste, Mar. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček – M. Růžička (C), Roman, Voženílek – Daňo, Hudáček, Nestrašil – Hrňa, Hrehorčák, Chmielewski – Kurovský, Dravecký (A), Buček.
Trenér: Zdeněk Moták

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Grman, D. Krenželok, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, R. Půček – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Dej (A), Lindberg, Kalus – Krejsa, Marosz, Lednický.
Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: O. Hejduk, Mrkva – Rožánek, Synek.
Z kabiny Ocelářů

Oceláři v neděli splnili cíl, který si sami dali a zásluhou vysoké výhry 6:2 přivezli domů všechny tři body z Karlových Varů. Po návratu z ledu nejvzdálenějšího soupeře teď třinecké hokejisty čeká třizápasová série v domácím prostředí, ve které budou chtít navázat na povedené výkony v říjnu a ještě před první reprezentační přestávkou poskočit v tabulce zase o pár pater výš. Třinci se začínají probouzet individuality – bodově skvělý měsíc za sebou má jak obránce Jakub Jeřábek, tak útočník Andrej Nestrašil. I díky nim se tak Oceláři mohou pochlubit smrtící přesilovou hrou (téměř 36% využitých přesilovek). „Byl jsem rád, že jsem ve Varech konečně mohl hrát. Postupně jsem se do toho dostával a ve třetí třetině jsme jako tým předvedli skvělou práci, odvezli jsme si super tři body,“ ohlížel se ještě za zápasem v Karlových Varech navrátilec do sestavy Marian Adámek.

Forma v posledních 5 zápasech: V – V – P – P – V
Forma v posledních 10 zápasech (od začátku sezóny): 6-1-2-1, skóre 33:22, 22 bodů
Pozice v tabulce: 6.
Bilance: 14 zápasů, 6-1-3-4, skóre 40:35, 23 bodů
Bilance doma: 8 zápasů, 3-0-1-4, skóre 20:21, 10 bodů
Nejproduktivnější hráč: Martin Růžička 17 (8+9)
Nejlepší střelec: Marko Daňo, Martin Růžička oba 8

Poslední zápas Třince:

30. října 2022: HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 2:6 (1:2, 1:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 20. Bartejs (Pulpán, Černoch), 27. Baláž (Kohout) – 7. Buček (M. Adámek, Jaroměřský), 14. L. Hudáček (A. Nestrašil, M. Doudera), 44. L. Hudáček (Marinčin), 47. Martin Růžička (Voženílek, Čukste), 56. Hrehorčák (Dravecký, A. Nestrašil), 56. Chmielewski (Hrehorčák).
Z vítkovické kabiny

Ostrava ožívá po letech hokejovou euforii, Vítkovice v létě překvapivě silné konkurenci ukradly z trhu největší hvězdu Tipsport extraligy Petera Muellera a spolu s ním z průměru vylítly mezi absolutní tuzemskou špičku. Regionální rival se tak do Třince podruhé v sezoně vrací jako tým, který je v tabulce před vzájemným zápasem lépe postavený. Vítkovice mají po sedmnácti odehraných zápasech na kontě 33 bodů, zaslouženě jim patří druhé místo (jen s minimální ztrátou na první Pardubice). „Proti Třinci to bude vždycky speciální. Znám tam spoustu lidí, těšíme se na to a doufám, že odvezeme nějaké body,“ řekl pro klubový web odchovanec Ocelářů, který jede na led mateřského klubu dobře naladěn.

Forma v posledních 5 zápasech: V – V – P – P – V
Forma v posledních 10 zápasech: 5-1-2-2, skóre 33:25, 19 bodů
Pozice v tabulce: 2.
Bilance: 17 zápasů, 9-1-4-3, skóre 58:45, 33 bodů
Bilance venku: 11 zápasů, 3-1-4-3, skóre 32:35, 15 bodů
Nejproduktivnější hráč: Dominik Lakatoš 19 (10+9)
Nejlepší střelec: Dominik Lakatoš, Roberts Bukarts oba 10

Poslední zápas Vítkovic:

30. října 2022: HC Vítkovice Ridera – Mountfield HK 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Krieger (Roberts Bukarts, L. Kovář), 33. Marosz (J. Stehlík, Lednický), 50. Roberts Bukarts (Krieger), 59. Lakatoš, 60. Fridrich (L. Kovář) – 34. Okuliar (Huttula, Lev), 55. F. Pavlík (Jergl, Blain).
Poslední vzájemný zápas

Oba týmy se v aktuální sezoně Tipsport extraligy ve WERK ARENĚ potkají už podruhé, na konci září se v rámci 4. kola z vítězství radoval ostravský tým. Přestože Oceláři třikrát vedli, Vítkovice i bez Petera Muellera v sestavě ve vypjatém duelu zvládly lépe závěr zápasu a třemi góly ve třetí třetině překlopili šlágr na svou stranu.

25. září 2022: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 8. M. Daňo (L. Hudáček, Kurovský), 25. Martin Růžička (Marinčin, M. Doudera), 34. Voženílek (Martin Růžička, Marinčin) – 9. Fridrich (Lindberg), 32. Roberts Bukarts (Bernovský), 46. Maciaś (Dej, Marosz), 53. M. Kalus (Koch, Raskob), 59. Bernovský.
Vítejte, vážení přátelé extraligového hokeje! Přesně po šesti dnech se hlásíme z třinecké WERK ARENY s textovým online přenosem ze zápasu Tipsport extraligy. Ve středu 2. listopadu od 17 hodin bude pod Javorovým v rámci 17. kola nejvyšší hokejové soutěže na programu druhé moravskoslezské derby tohoto ročníku, tedy zápas HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera. Nechte se pozvat ke sledování zápasu prostřednictvím našeho textového přenosu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2022/2023
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 29 8 5 10 159:110 108
2. Vítkovice 52 28 4 10 10 159:122 102
3. Sparta 52 28 6 3 15 155:122 99
4. Mountfield 52 23 7 5 17 141:124 88
5. Liberec 52 19 10 10 13 156:129 87
6. Třinec 52 21 5 7 19 149:121 80
7. Brno 52 19 6 3 24 134:150 72
8. Olomouc 52 19 6 2 25 121:141 71
9. K. Vary 52 19 4 3 26 129:163 68
10. M. Boleslav 52 15 7 8 22 116:128 67
11. Litvínov 52 15 7 8 22 137:144 67
12. Plzeň 52 15 6 8 23 127:146 65
13. Č. Budějovice 52 15 5 6 26 132:158 61
14. Kladno 52 15 3 6 28 122:179 57
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud