Tipsport Extraliga - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Č. Budějovice - 25. listopadu 2022   17:30

Vítkovice
04:50' Bukarts (Mueller, Krieger) • 06:18' Fridrich (Mikuš, Stezka) • 17:25' Chlán  • 47:53' Gewiese (L. Kovář, Kalus)
4:3
(3:1, 0:2, 1:0)
Č. Budějovice
14:15' Strnad  (Gulaš, Gazda) • 24:58' Šenkeřík   • 36:44' Pech  (Strnad, Gulaš)
Vítkovice
Šír, Mrkva – Lederer, Rožánek
Ostravar aréna
5 045 diváků

SESTŘIH: Vítkovice - České Budějovice 4:3. Motor dotáhl dvoubrankové manko. Nakonec přesto padl

Vítkovičtí fanoušci slaví, jejich oblíbený tým udolal dalšího soupeře a znovu v domácím prostředí vydoloval tři body. Vítkovičtí nejprve otevřeli dvěma rychlými góly dnešní skóre, ale hosté dokázali odpovědět, do konce první části si ale domácí dokázali vzít zpět své dvoubrankové vedení. Ve druhé třetině se do zápasu Jihočeši pořádně opřeli, vítkovickým se naopak osvědčená hra vůbec nedařila. Po druhé třetině se tak šlo do kabin za nerozhodného stavu a to už domácí fanoušci tušili, že to dnes nebude tak snadné, jak by se dalo podle postavení v tabulce očekávat. Hosté zlobili i třetí části, vítkovičtí strhli vedení na svou stranu zhruba v polovině této třetiny a dále museli bojovat o každý kousek ledu. V závěru sáhli trenéři Motoru ke kře bez brankáře, domácí měli šance, jak pečetit výhru, ale nestalo se. Přesto výborný Stezka a jeho spoluhráči nakonec své těsné jednobrankové vedení uhájili, ale stálo je to hodně sil. Ty se ale při výhře regenerují přece jen o něco rychleji, a tak budou na nedělní domácí utkání jistě znovu dobře připraveni.
Z Ostravy je to dnes už vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou.

59:57'
Puk mají pod kontrolou domácí, kteří už nebudou pokoušet trefit osamělou českobudějovickou klec.
59:52'
Hosté se s pukem rychle přesouvají zpět ke Stezkovi.
59:43'
Vítkovice postupovaly dobře, ale Vráblík jim kotouč vypíchnul.
59:32'
Hrachovina znovu na střídačce!!
59:18'
Snahu hostující šestice zastavuje ofsajd. Hrachovina se vrací do branky, ale je na půl cesty ke střídačce.
58:55'
Vítkovičtí po perných chvilkách vyhazují puk za prázdnou klec Motoru.
58:39'
Hosté v přesilovkovém kolotoči.
57:56'
Za vyhozeným pukem sprintoval Dej, najížděl mu Kalus, ale ani jeden z nich nedostali přes bránící hráče puk do branky. Rychle se tedy vracejí ke své brance.
57:46'
Hrachovina podle očekávání zůstává na své střídačce. Hosté budou bojovat v šesti.
57:46'
Oddechový čas pro tým Motor České Budějovice.
57:46'
Domácí Stezka musel napnout všechny síly, ale puk za svá záda nepustil. Hra je přerušena.
57:23'
Motor musí rozehrát od své klece, Hrachovina monitoruje střídačku.
57:02'
Zakázané uvolnění vítkovických.
56:50'
Mueller sebral svému soupeři kotouč a okamžitě změnil směr hry, u branky ale nahrál zpět na Kriegera, který musel volit mezi padajícími hráči, nakonec vylákal Hrachovinu z branky, ale namířil jen do něj.
56:22'
Vítkovičtí ostřelují hostující branku, ale nejsou přesní.
55:33'
Domácí u puku, Dej se snaží zbavit dotírajícího hráče, ale marně, končí tedy i s pukem za brankou Hrachoviny.
55:05'
Českobudějovičtí se znovu rozjíždějí do pásma, ale Čachotský nemířil přesně.
54:54'
Dnešní utkání sleduje 5 045 diváků.
54:30'
Dzierkals se protáhl po levém křídle do pásma, ale jeho pokus je sražený mezi diváky.
54:03'
Vítkovičtí se přesunuli k brance, ale nepřesnosti je posílají zpět do středního pásma.
53:40'
Pořádný nápřah Gazdy od kruhu, ale puk minul vítkovickou klec.
53:33'
Bude se vhazovat u Stezky, ale až po komerční přestávce.
53:13'
Vítkovičtí v pásmu, Dej si najel až téměř k brance, ale jeho hůl byla zblokovaná.
53:00'
Vráblík si v útočném pásmu obhodil bránícího hráče, ale jeho přihrávka na spoluhráče neprošla.
52:45'
Útočné choutky Vítkovic zastavují hosté už ve středním pásmu, teď ale odehráli kotouč na zakázané uvolnění.
52:15'
Šenkeřík podržel puk za svou klecí, oba týmy v klidu vystřídaly.
51:31'
Dzierkals dostal puk před domácího Stezku, ale ten s ním neměl potíže.
51:06'
Stezka v pohotovosti, ale žádný záludný kotouč na něj nemířil.
50:27'
50:25'
Hrachovina kryje střelu Bukartske.
50:19'
Puk nahozený do pásma si dojel Kalus.
50:02'
Do pásma se protáhl Lindberg, ale jeho lehká střela z kruhu Hrachovinu nepřekvapila.
49:57'
Domácím se nedaří rozehrát útočnou akci.
49:18'
Hosté znovu odesílají puk mimo své obranné pásmo.
49:10'
Lakatoš se dostal sám do pásma, ale byl přidržen, a tak se ke střele nedostal.
48'
Gewiese vrátil domácím vedení přesnou ranou od modré, 4:3
48:40'
Motor odesílá puk do bezpečnějších vod a stahuje se do středního pásma.
48:27'
Hosté se propracovali do pásma, ale Přikryl fauloval, když podrážel, a tak po komerční přestávce dostanou vítkovičtí šanci zvýšit své aktuální vedení.
47:53'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácím se jejich snaha vyplatila, Kovář našel přihrávkou PETRA GEWIESEHO, který nedal při své střele k kruhu Hrachovinovi nejmenší šanci – 4:3. Asistence: Lukáš Kovář, Marek Kalus.
47:34'
Dej ve spolupráci s Lindbergem, ale Hrachovina drží.
46:50'
Puk je pod kontrolou Raskoba, oba týmy střídají.
46:29'
Motor se drží v pásmu, bojuje o prostor před Stezkou.
45:38'
Hostující klec je mimo svou pozici, hra je přerušena.
45:03'
Domácí si najížděli do pásma Fridrich posílal puk křižně na spoluhráče, ale ten kotouč minul.
44:39'
Lakatošova dělovka končí v ochranné síti za brankou.
44:34'
Rychlý vpád Vítkovic do pásma řeší Hrachovina, vhazuj se po jeho pravici.
44:28'
Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění tentokrát domácích.
43:53'
Hosté vyhazují puk do bezpečí, je odpískáno zakázané uvolnění a bude se vhazovat u branky Motoru.
43:50'
Z kruhu to vyzkoušel Raskob, ale hostující gólman byl na místě.
43:35'
Mueller za brankou vybojoval puk, prostrčil ho před Hrachovinu, ale Bukarts jej neumístil.
43:00'
Domácí na opačné straně, Chlán ani Fridrich se svými pokusy z větší dálky neuspěli.
42:22'
Hosté se přesunuli do pásma, ve výhodné pozici byl Šenkeřík, ale na Stezku nevyzrál.
42:02'
Vítkovičtí stále v pásmu, ale hosté je k brance příliš nepouštějí.
41:12'
Domácí znovu kombinovali do pásma, ale tak dlouho si dávali přednost, až jim šance utekla.
40:41'
Lakatošova hůl byla blokovaná, přesto vyslal přihrávku, ale do území nikoho.
40:19'
Hosté na skok u domácí klec.
40:01'
Ve druhé třetině skórovali jen hosté, kteří dokázali dvěma góly srovnat stav a může se tak začít hrát od nuly. Motor je ve své hře urputný a bojovný, vítkovičtí to s nimi rozhodně nemají lehké. Třetí třetina bude také zajímavá, vítkovičtí musejí vymyslet na hru jihočechů trochu jinou hru, pokud chtějí uspět.
1/3 – 12:14
2/3 – 8:7
Další třetina začne přibližně v 19:13.
40:00'
39:54'
Českobudějičtí vysílají puk do bezpečí svého útočného pásma, ale nespěchají za ním.
39:40'
Ke Kovářovi mířil kotouč, ale ten mu přeskočil hůl.
39:10'
Vítkovičtí zdatně narušují hostující rozehrávku.
38:47'
Čachotský se dostal do pásma po pravém křídle, ale spoluhráče v pásmu nenašel.
38:25'
Zakázané uvolnění Českých Budějovic.
38:16'
Vítkovičtí se usadili v pásmu, ale Hrachovina drží nadějný stav pro svůj tým.
36:44'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Je vyrovnáno!!! Hosté se lehce dostali do pásma, Strnadova střela se odrazila od bránícího Lindberga, k puku se dostal LUKÁŠ PECH a střelou k tyči srovnává na 3:3. Asistence: Jakub Strnad, Milan Gulaš.
36:21'
Po spolupráci Muellera s Kriegrem u branky hostů tribuny jen zahučely.
36:07'
Zakázaní uvolnění je odpískáno znovu hostujícímu týmu.
35:38'
Od modré pálil na hostující branky Stehlík, Hrachovinova vyrážečka splnila funkci.
35:22'
Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Motoru.
35:16'
Hraje se v rychlém sledu od branky k brance.
34:44'
Čachotský se ochomýtl kolem vítkovické branky, ale střelu Tomana neumístil.
33:46'
Krenželok dostal puk do útoku, ale jeho spoluhráči o něj musejí bojovat u mantinelu.
33:17'
Hosté se přesunuli do útočného pásma, ale Stezka byl na místě.
33:02'
Bukarts v kombinaci s Kriegrem, ale skóre se nemění.
32:51'
Vítkovice si vypracovaly dvě dobré šance, ale chyběla jim přesnost. Následuje komerční přestávka.
32:22'
V souboji osmnáctek nakonec vítězí vítkovický Kovář a posouvá puk do útoku.
31:23'
Domácí v pásmu nedokázali nic vymyslet, hosté tedy přesunuli hru ke Stezkovi, ale dařilo se jim nastřelovat jen vítkovické hráče.
30:46'
Mueller se protáhl kolem hostující branky, ale u puku byl přece jen rychleji hostující gólman a přikryl ho lapačkou.
30:23'
Kotouč byl zblokovaný mezi diváky, vhazuje se před útočnou modrou hostů.
29:52'
Za domácí brankou se srazil Stehlík se Strnadem, vítkovičtí se dostávají k puku a míří k Hrachovinovi.
29:07'
29:04'
Vítkovická přesilovka je v těchto chvílích honě neuspořádaná.
28:04'
Čtveřice z Motoru si udělala výlet až ke Stezkovi, ale Tomeček se nakonec u branky ke střele nedostal.
27:07'
Během komerční přestávky usedl za katr hostující Vráblík, který si vypomohl hákování.
26:13'
Lakatoš se protáhl do kruhu, ale nikdo ze spoluhráčů nebyl nablízku.
25'
Šenkeřík tvrdou střelou ze strany překvapil Stezku, 3:2
25:48'
Hra se znova dostala ke Stezkovi, ale domácí si teď počínali pozorně a dostali puk pod kontrolu.
25:22'
Vítkovice se protáhly do pásma, u branky nahrával Mueller na Kriegera, ale Hrachovinova náruč byla připravena.
24:58'
Hosté snižují na rozdíl jediné branky PETR ŠENKEŘÍK se napřáhl z kruhu a propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2. Bez asistence.
24:24'
Kovář se vrací do hry, jeho vyloučení domácí ubránili.
24:10'
Další vyhození vítkovické čtveřice.
23:49'
Domácí se osvobozují vyhozením puku až k Hrachovinovi.
23:11'
Hosté ostřelují vítkovickou branku, Stezka neví, kam dříve skočit.
22:46'
Hanzl poslal před Stezkou puk na Gulaše, ale jeho dělovka minula vítkovickou klec.
22:24'
Hosté si také zahrají přesilovku, mezi trestoměřiče putuje Kovář, který se provinil hákováním.
22:02'
Před najíždějícím Čachotským odpálil puk Gewiese.
21:14'
Domácí se dostali lehce do pásma, u branky pálil Kalus jen do gólmanových betonů, poté poslal puk na modrou, ale hosté jej dokázali vytěsnit do středního pásma.
20:56'
Kombinaci Gulaše a Pecha mohl dostat do branky najíždějící Strnad, ale Stezka byl připraven.
20:35'
Českobudějovičtí se drželi u domácí klece, sudí v nepřehledné situaci znovu u branky rozpažuje, Vítkovice v nouzi vyhazují na zakázané uvolnění.
20:17'
Hned po vhazování ve středovém kruhu se hosté rozjeli ke Stezkovi, Gulašova střela z kruhu končí na Stezkovi.
20:01'
Po první třetině vedou vítkovičtí o dvě branky. Nejprve po pěkné souhře skóroval Bukarts, poté zvyšoval Fridrich, ale hosté neměli v úmyslu se z ledu ztratit a dokázali si vytvořit celkem slušný tlak. Z něj pak vytěžili také branku Strnada. Před první sirénou ale ještě stačil ujet Chlán a vrátit svému týmu dvougólové vedení. Motor evidentně přijel bojovat o body za každou cenu, utkání to bude ještě dost zajímavé. Buďte u toho s námi.
1/3 – 12:14
Další třetina začne přibližně v 18:23.
20:00'
19:54'
Kotouč je pod kontrolou domácích, kteří rozhodně nikam spěchat nebudou, hosté na jejich rozehrávku do pásma čekají marně.
19:31'
Protiútok Vítkovic neměl dlouhého trvání, puk si berou pod kontrolu znovu hosté.
19:06'
Dobře to myslel Strnad, ale Stezka byl přesně tam, kde měl být.
18'
Chlán se protáhl dopředu na pravé straně a pálil přesně na vzdálenější tyč, 3:1
18:33'
Českobudějovičtí v pásmu před domácím gólmanem, ten má ale dobrý výhled.
18:00'
Souhra vítkovického Muellera, který poslal puk před branku a Kriegra, který jen těsně minul kotouč, teď mohla Hrachovinu trochu vylekat.
17:25'
Po nepříliš vydařené pasáži ze strany domácích se k puku dostal PETR CHLÁN, který z kruhu vystřelil na vzdálenější tyč a byl úspěšný – 3:1. Bez asistence.
16:51'
V pádu střílel u domácí klece Gulaš, ale sudí rozpažuje.
16:13'
Hostující gólman se nemusel obávat, jeho spoluhráči vrátili hru zpět ke Stezkovi.
15'
Hosté snížili. Pavučinky za Stezkou vymetl Strnad, 2:1
15:37'
Přihrávka hostů končí přímo na holi domácího beka, který tak může dostat hru před Hrachovinu.
15:14'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou, bude se vhazovat u Stezky.
15:06'
Závar před svou brankou musel vyřešit samotný Stezka vyjetím z branky a zpacifikováním puku.
14:52'
Hraje se v útočném pásmu Motoru.
14:15'
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Gulaš nahrával na JAKUBA STRNADA, který prostřelil Stezku nad lapačkou a snižuje na 2:1. Asistence: Milan Gulaš, Daniel Gazda.
13:45'
Chlán se dostal do dobré pozice mezi kruhy, ale Hrachovina byl na místě.
13:38'
Vítkovičtí si berou puk a uklidňují hru.
12:56'
Tomeček se dostával k brance, vystřelil přes couvajícího Grmana, ale nebyl přesný.
12:34'
Hostující Dzierkals se protáhl z kruhu do mezikruží a vyzkoušel Stezkovu pozornost. Následuje komerční přestávka.
11:55'
Motor se lehce protáhl do pásma a motá domácím hlavy, Toman zkusil střelu z první, ale Stezka byl na místě.
11:27'
Vítkovice se vymanily od své branky a derou se do pásma.
10:55'
Českobudějovičtí se drží u domácí branky a střílejí ze všech stran, Stezka měl zpoza zakrytý výhled, ale instinktivně zakročil proti dobrému pokusu Gulaše.
09:36'
Velká šance hostů, Toman se ocitl těsně před vítkovickou brankou, puk ale zleva umisťoval Přikryl, domácí gólman však stihl zázračně natáhnout ruku a zamezit tak kotouč v cestě do branky.
09:07'
Ofsajd pro hostující celek.
08:41'
Lindberg dobře clonil výhled hostujícího gólmana, ale Raskobova střela se neujala. Hosté vyhazují kotouč až ke Stezkovi.
08:29'
Lakatoš s Kalusem se snažili dostat puk za brankovou čáru, ale marně.
08:05'
Mikuš nabil Lakatošovi, ale jeho pokus je zblokován.
7'
Fridrich zakončil svou akci přesně umístěnou střelou švihem, 2:0
07:43'
Domácí se drží v pásmu, kombinují, ale Hrachovina je ve střehu.
07:04'
Muellerova střela zprava končí v náruči připraveného Hrachoviny.
06:51'
Za nedovolené bránění je potrestán hostující Strnad.
06:51'
Hosté znovu zaútočili na vítkovickou klec, ale po jejich nedovoleném zákroku je hra přerušena a proběhne komerční přestávka.
06:18'
Domácí zvyšují svůj náskok, Kovář našel rozjetého PETRA FRIDRICHA, který si podél mantinelu sjel do kruhu a přes bránícího hráče zvýšil vítkovické vedení na 2:0. Asistence: Juraj Mikuš, Aleš Stezka.
5'
Nádhernou souhru domácích zakončoval do odkryté klece Bukarts, 1:0
05:32'
Stezka měl práci, třetí formace hostů se natlačila před jeho branku, ale Tomeček puk do branky nedokázal protlačit.
04:50'
Domácí otevírají skóre, Krieger nahrával Muellerovi, který si nabruslil až k hostující brance, pod hokejkou bránícího hráče poslal puk křižně na ROBERTSKE BUKARTSE a nedal Hrachovinovi žádnou šanci přesunout se zpět k tyči – 1:0. Asistence: Peter Mueller, Peter Krieger.
04:26'
Hovorka u útočné modré neudržel kotouč, ale Fridrichovi se nepodařilo protáhnout do pásma.
04:08'
Vítkovická kombinace končí na zakázaném uvolnění, bude se vhazovat u Stezky.
03:44'
Nápor domácích likviduje hostující gólman úspěšně.
02:52'
Dobrá spolupráce Kaluse s Dejem, ale první jmenovaný pálil vedle českobudějovické klece.
02:27'
Hosté v pásmu, ale drží se kolem mantinelu.
02:00'
Do úniku se dostával Krieger, ale Hrachovina si povyjel a zadržel jeho pokus v náručí.
01:44'
Z kruhu se napříhl Hovorka, ale netrefil puk ideálně.
01:17'
Lehká střela hostujícího Valského končí v lapačce Stezky. Vhazovat se bude po jeho pravici.
00:55'
Vítkovičtí pomalu rozehrávají od své klece.
00:05'
Po vhazování ve středovém kruhu končí puk za hostující brankou, kam si pro něj jedou hosté.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Koch, Raskob, Mikuš, Grman, L. Kovář, Gewiese, J. Stehlík – Fridrich, Chlán, Lakatoš (A) – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Dej, Lindberg, Kalus – L. Krenželok (C), Marosz, Lednický.
Trenér: Miloš Holaň

Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Bindulis, Gazda, Šenkeřík, Hovorka – Strnad, Pech (A), Gulaš (C) – Dzierkals, Hanzl, Valský – Čachotský, M. Toman, Přikryl – Tomeček, Vopelka, Karabáček – Koláček.
Trenér: David Čermák

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Rožánek.
V loňské sezóně se ve čtyřech zápasech vedlo o něco více Vítkovicím, které si připsaly 7 bodů (2:1 pp; 4:2; 2:3; 4:3 pp). V té letošní se na ledě jihočechů hrálo po šedesáti minutách nerozhodně, ale prémiový bod vítkovickým vystřelil Roberts Bukarts, který pak se spoluhráči mohl slavit výhru 3:2 sn. Jestli domácí zahájí novou šnůru výher na svém ledě nebo se Motor bude rvát a po šedesáti minutách to bude nerozhodně, to teprve uvidíme.
Kanadské bodování Českých Budějovic vede s devatenácti body útočník Lukáš Pech (4+15), nejlepším střelcem je ale s osmi góly útočník Milan Gulaš (8+5), který je také s průměrným časem 23:20 stráveným na ledě nejčastěji nasazovaným hráčem. Nejlepším mezi beky je s deseti body vítkovickým fanouškům dobře známý Jan Štencel (3+7). Ve statistice Radegast indexu se nejlépe vede obránci Petru Šenkeříkovi, který si zatím připsal 44 bodů. Nejvíce trestných minut si vykoledoval další obránce – Kristofers Bindulis. Z vyrovnané dvojice gólmanů má o něco lepší statistiky Jan Strmeň s jedním čistým kontem, průměrem 2,69 a úspěšností 91,30 %.
Nejproduktivnějším hráčem (nejen) Vítkovic je s pětadvaceti body útočník Dominik Lakatoš (13+12). Nejlepším nahrávačem a zároveň nejlepším bekem je Juraj Mikuš (1+13), který je také nejvytíženějším hráčem týmu s průměrným časem 23:14 stráveným na ledě. Druhý v celkovém bodování extraligy ve statistice Radegast indexu je s 65 body obránce Patrik Koch. Ten je s dvaadvaceti trestnými minutami nejtrestanějším hráčem. Brankářskou jedničkou týmu je Aleš Stezka, který vychytal tři nuly, jeho průměr je 2,22 a úspěšnost 92,32 %.
Domácí v úterní dohrávce sehráli divácky atraktivní duel s lídrem z Pardubic. Body se v tomto zápase dělily, prémiový bod si odvezlo Dynamo, který si ho vystřelil v samostatných nájezdech (4:5 sn). Vítkovice se drží na skvělém 2. místě neúplné tabulky, s bilancí 11-2-5-3 a aktivním skóre 70:53 jim patří 42 bodů. V posledním kole měli Jihočeši volno, jejich zápas se Spartou byl přeložen na lednový termín. Poslední utkání sehráli minulý čtvrtek na svém ledě, ale pardubické nedokázali zaskočit a prohráli 2:4. Motoru se v letošní sezóně zatím celkově nedaří, patří mu předposlední, 13. místo a s bilancí 5-2-3-10 a pasivním skóre 45:60 nasbíral 22 bodů.
Vítkovičtí hokejisté se ve 22. kole Tipsport extraligy znovu ukáží před svými fanoušky, k zahájení nové éry své domácí neporazitelnosti si pozvali České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.