Tipsport Extraliga - Základní část - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Kladno - 13. ledna 2023   17:30

0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Kladno
17:11' Kubík  (Slováček) • 35:08' Filip  (Brodecki, Voráček) • 47:39' Plekanec  (Dotchin)
Vítkovice
Hradil, Obadal – Gebauer, Axman
Ostravar aréna
9 833 - vyprodáno diváků
Kladno

SESTŘIH: Vítkovice - Kladno 0:3. Poslední Rytíři zaskočili lídra tabulky!

Vítkovičtí dneska opravdu prožili téměř všechna protivenství vážící se k pátku 13. Do utkání nevstoupili nejlépe a chvilku před první sirénou těžil z jejich nepřesné hry Kubík. Ve druhé třetině navýšili hosté skóre Filipem a vítkovičtí zrychlili hru, zvýšili snahu a bojovnost, ale gólu se přesto nedočkali. Ve třetí části pokračovalo Kladno ve své hře, která zatím slavila úspěch a která na vítkovické více než platila. Když se navíc ve vlastním oslabení dostali hosté do přečíslení dva na jednoho a Plekanec se při trefě do Stezkovy klece nemýlil, bylo jasné i největšímu optimistovi na vítkovických tribunách, že je zle. Domácím se snaha v této části nedala upřít, ale na hostujícího Brízgalu prostě recept nenašli, a díky tomu si hostující gólman může zcela zaslouženě připsat první čisté konto v sezóně. David si tak vyšlápl na Goliáše a v pátek třináctého porazil poslední tým první celek v tabulce na jeho ledě.
Mějte příjemný zbytek večera a začínající víkend a já se budu těšit brzy zase na počtenou.

59:35'
Poslední vteřiny dnešního zápasu, domácí hala tleská a povzbuzuje svůj tým jako jeden muž.
59:13'
Hra v útočném pásmu Kladna, domácí nevědí, kam dříve skočit.
58:47'
Puk míří ke Stezkovi, ale hosté už se za ním neženou.
58:16'
Vhazování u kladenské klece, vítkovickým ale přes veškerou snahu unikají kotouče.
57:34'
Kladno se znovu usazuje v pásmu, domácí musejí být ve střehu.
56:54'
Vítkovičtí v dalším výpadu, ale všechno marně, jejich šance končí na zadním mantinelu.
56:21'
Dotchinova střela minula domácí klec.
56:10'
Rytíři se usadili u Stezky a rozjeli kolotoč.
55:38'
Kladno si dnešní zápas vyloženě užívá, domácí jsou čím dál více v křeči.
54:59'
Puk končí pod hostujícím gólmanem, kam jej zametl Fridrich. Následuje komerční přestávka, během níž začínají diváci opouštět svá sedadla.
54:05'
Ani další atak neposunuje domácí ke vstřelené brance.
53:48'
Rychlý atak Vítkovic, ale Brízgalova klec je dnes opravdu zakletá.
53:10'
52:27'
Domácí brání Stezkovu klec zdatně, ale ubírá jim to síly.
52:00'
Stezka je ve střehu, kladenští se usazují v těsné blízkosti jeho branky.
51:31'
Vítkovičtí mohli předvést stejný husarský kousek, jako jeh soupeř, ale Fridrich se mezi kruhy zastavil a nahrál zpět k modré, odkud puk putoval k zadnímu mantinelu.
51:10'
Za hákování putuje mezi trestoměřiče Mikuš.
50:38'
Hra ve středním pásmu.
50:04'
Kladenští hrají uvolněně, ten, kdo se musí snažit více, je domácí tým.
49:23'
48'
Plekanec udeřil ve vlastním oslabení, 0:3
48:54'
Kladenská čtveřice hraje u své klece pozorně.
48:27'
Domácí jsou usazeni před Brízgalou, ale ten má dobrý výhled, prudká střela Lakatoše se navíc od něj jen odráží.
48:00'
Vítkovickým se přesilovka vůbec nedaří, hlouček kladenských fanoušků je v báječném rozpoložení a zápas si užívá, zatímco domácí fanoušci začínají svou nelibost dávat velmi hlasitě najevo.
47:39'
Kladno právě vstřelilo branku!
Tak to bylo rychlé. Nepřesnou přihrávku využili hosté díky Dotchinovi, Kubík vyrazil do přečíslení dva na jednoho s TOMÁŠEM PLEKANCEM, který nakonec místo přihrávky zvolil střelu na vzdálenější tyč a ve svém vlastním oslabení zvyšuje náskok Kladna – 0:3. Asistence: Jacob Scott Dotchin.
47:23'
Domácí mají k dispozici přesilovku, za zahrání puku mimo hrací plochu je vyloučen Slováček.
47:17'
Rychlý atak Vítkovic končí u Brízgaly, následuje komerční přestávka.
47:11'
Fridrich naskakuje zpět na led.
46:38'
Od modré to zkusil Cibulskis, domácí vyhazují kotouč k Brízgalovi.
46:13'
Kladno musí rozehrávat od své klece.
45:44'
Kladenští zpět u Stezky, ale vítkovičtí brání dobře.
45:25'
Domácí vyhazují puk do bezpečí a stahují se do středního pásma.
45:11'
Puk končí u Stezky, hra je přerušena a na trestnou lavici usedá Fridrich za podrážení.
44:50'
Brodecki se nalevo nenechal obrat o puk a čeká na své spoluhráče.
44:30'
Hostující gólman sprintuje na střídačku, hosté budou hrát v přesile.
43:38'
Domácí se dostali do pásma, ale jejich souhra nebyla ani trochu přesná.
42:44'
Hosté obloučkem posílají puk do bezpečnějších vod.
42:25'
Lakatoš se projel do pásma, ale byl zadržen.
41:55'
Vítkovičtí se rychle vrátili do pásma, ale hosté je drží jen u mantinelu.
41:28'
Vhazování u branky Rytířů.
41:18'
Vítkovičtí bojují v pásmu, z kruhu mířil Kotala, ale puk proletěl kolem tyče.
40:30'
Kladno rozehrálo ze svého obranného pásma, k brance vystartoval Kubík, ale nakonec se k ničemu nedostal.
40:01'
Ve druhé třetině se sice hra přece jen zrychlila, domácí si začali vytvářet šance, hlavně po druhém inkasovaném gólu zvýšili svůj tlak, ale Brízgala je stále stoprocentní. Vítkovičtí budou muset ve třetí části prokázat všechen svůj um, chtějí-li dnes před vyprodanou halou uspět.
1/3 – 7:9
2/3 – 8:9
Další třetina začne přibližně v 19:14.
40:00'
39:54'
Puk je zašlápnutý u mantinelu, ale sudí to už řešit nebudou.
39:41'
Stále se hraje ve třetině u domácí branky.
39:17'
Vhazování po pravici Stezky.
39:01'
Vysoký Beran se prodíral podél mantinelu do pásma, Grmanovi se jej podařilo i přes menší výškový hendikep obrat o puk.
38:07'
Hostující gólman byl mimo branku a vítkovičtí se k němu nahrnuli, ale puk nikdo z nich do branky umístit nedokázal.
37:36'
Vítkovičtí vybojovali ve svém obranném pásmu puk a míří k Brízgalovi.
36'
Filipova dorážka navýšila vedení Rytířů, 0:2
36:45'
Kladenský útok zastavuje ofsajd.
36:14'
Vítkovičtí zvyšují obrátky u důraz u branky, ale zatím bez úspěchu. Po odpískání vzniká u hostující klece menší strkanice.
35:50'
Rytíři z Kladna posílají puk na zakázané uvolnění.
35:25'
Po pravém křídle vystartoval do pásma Krieger, ale jeho střela končí v náručí Brízgaly. Následuje komerční přestávka.
35:08'
Hosté zvyšují na rozdíl dvou branek, Brodecki trefil u branky jen rychle vykopnutý Stezkův beton, puk se ale od betonu odrazil k MATYÁŠOVI FILIPOVI, který jej poslal do uvolněného prostoru – 0:2. Asistence: Adam Brodecki, Tomáš Voráček.
35:00'
Brodecki krouží nebezpečně u domácí branky.
34:00'
Dnešní utkání sleduje 9 833 diváků – a je vyprodáno!!!
32:28'
U Stezky se objevil dobře najetý Melka, ale nakonec nebyl úspěšný.
31:53'
Domácí bojují v útočném pásmu, ale skóre se stále nemění.
31:02'
30:38'
Vítkovická snaha stále není odměněna tím nejvyšším oceněním, jakým je v tomto případě vyrovnávací gól.
30:08'
Z protiútoku mohli těžit vítkovičtí, ale také hosté předvedli výborný obranný zákrok.
30:00'
Do šance se na opačné straně dostával Beran, ale nakonec puk neumístil.
29:50'
Blízko vyrovnání byl Bukarts, ale puk se svezl po Brízgalovi.
29:39'
Přesilovkový kolotoč domácích je v plném proudu.
29:02'
Vítkovice mohou pokračovat ve své snaze srovnat, na trestnou lavici usedá Cibulskis za podrážení.
28:46'
28:46'
Vítkovice se usadily v pásmu, ale příliš nestřílejí.
28:28'
Domácí atak končí ofsajdem.
28:20'
Zpoza Stezkovy klece rozehrává Raskob.
27:47'
Kladenští hrají své oslabení s přehledem, zatím nepovolili domácím, aby se jim v pásmu usadili.
26:56'
Během komerční přestávky usedne na trestnou lavici Beran, který odpyká trest za svoji střídačku, která špatně vystřídala.
26:47'
Domácí by rádi rozehráli, ale hosté jim vracejí puky zpět do obranného pásma.
26:11'
Kladenští se drží domácí branky a točí vítkovické u Stezky jako při přesilovce.
25:32'
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou a drží se na své útočné polovině.
24:28'
24:16'
Fridrich vystihl přihrávku hostů a vyjel do pásma, první jeho střela byla zblokovaná bránícím hráčem, ale puk se znovu odrazil k němu, ale ani druhý pokus nevyšel.
24:01'
Rytíři si v útočném pásmu počínají poměrně obratně, domácí neví, kam dříve skočit.
23:45'
Vítkovická branky je mimo svou pozici.
23:42'
U Stezky bylo poměrně přehuštěno, puk poslaný na branku se odrazil od Mikušovy brusle.
23:32'
Jágr rozdává puky z pravého kruhu a přibližuje se brance.
23:06'
Kladno v pásmu a rozjíždí přesilovkový kolotoč.
22:50'
Domácí rychle poslali puk do bezpečí.
22:28'
Za zdržování hry – vyhození puku mimo hrací plochu dostává dvě minuty domácí Stezka, jeho trest odpyká Půček.
22:01'
Stezka byl vyjetý mimo branku, jeden z kladenských poslal z kruhu pomalý kotouč na vzdálenější tyč a ten jen o pár centimetrů minul vítkovickou branku.
21:46'
Kotouč je zašlápnut v rohu u domácí klece.
20:58'
Další rychlá akce hostů, Melka ale musel u mantinelu zastavit, protože neměl kudy projít, přesto je jeho střela od kruhu sražena do ochranné sítě.
20:34'
Útočná akce Vítkovic končí díky ofsajdu.
20:16'
Kladenští se drží v pásmu a bojují.
20:01'
Po první třetině mohou být rozhodně spokojenější hosté, kterým se ke konci této části podařilo otevřít gólový účet Kubíkem. Právě proběhlá část byla spíše opatrnější, jakovy oba týmy čekaly, co mohou od svého soupeře čekat. Teď už to snad vědí a tak uvidíme, jak se utkání bude vyvíjet dál.
1/3 – 7:9
Další třetina začne přibližně v 18:22.
20:00'
19:41'
Kotouč u mantinelu pod několika hráči, ale pokračuje se ve hře.
19:16'
Vítkovice bojují v pásmu, ale hosté jim nechtějí nechat ani centimetr ledu zadarmo.
18'
Jágr udržel puk pro Kubíka, ten si vyměnil s Ticháčkem a propálil Stezku, 0:1
18:45'
Domácí mají puk pod kontrolou.
18:00'
Rytíři se drží znovu u Stezkovy klece, domácí jsou ale pozornější.
17:11'
Tak přece jen hosté otevírají skóre, po nahrávce Slováčka měl Stezka při střele ADAMA KUBÍKA zakrytý výhled, a puk mu proletěl nad lapačkou – 0:1. Asistence: Ondřej Slováček.
17:03'
Jágr rozehrál do pásma, puk se mu u vítkovické klece vrátil, ale domácí se postavili dobře.
16:37'
Na vhazování si budou muset hráči u vítkovické klece chvíli počkat, hostující klec je mimo svou pozici a bude se muset upravit.
16:37'
Půček sprintoval za pukem, ale je pískáno zakázané uvolnění domácích.
15:55'
Chlán se dostal těsně před branku, když se k němu odrazil puk, nedokázal ho ale v rychlosti zpracovat.
15:03'
Raskob si vybruslil po pravém křídle, tísněn Ticháčkem ale vystřelil, ale byl už téměř ze střeleckého úhlu, puk se jen odráží od Brízgaly.
14:48'
Puk se dostává mimo hrací plochu. Bude se vhazovat u hostující branky.
14:23'
Přetahovaná o kotouč v útočném pásmu Vítkovic, ale Kladno kotouč nedokáže vyhodit.
13:44'
Přihrávka vítkovického hráče se dostala přímo na hůl Jágra, který vystřelil zblízka z první, ale Stezka si prostor u tyče pohlídal.
13:15'
Prčík rychle bere kousek od své klece puk a ujíždí s ním do bezpečnějších vod.
12:35'
Rytíři se drželi v pásmu, ale pozorná obranná hra Vítkovic je k ničemu nepustila.
12:06'
Vítkovičtí vletěli do ofsajdu, následuje komerční přestávka.
11:34'
Kovář vystihl v útoku rozehrávku hostů, vystřelil hned z první, ale Brízgalův beton dokázal puk vytěsnit.
11:05'
Hraje se od branky k brance, gólmani jsou ve střehu, ale příliš práce nemají.
10:24'
Kladno bude rozehrávat od Brízgaly.
09:13'
Lakatoš dostal nahrávku do jízdy, najížděl mu Kotala, o kterého se ale hosté postarali, a tak se nejproduktivnější hráč domácích musí rychle vrátit.
08:36'
Kladenští Rytíři se drží u vítkovické branky, ale chybí jim větší přesnost.
08:11'
Hosté byli blízko první brance zápasu, u vzdálenější tyče číhal Bláha, ale puk se do odkryté části nakonec nedostal. Následuje komerční přestávka.
07:14'
Dotchin si sjíždí pro puk do rohu u své klece a bude rozehrávat.
06:55'
Domácí zahajují útočnou akci.
06:32'
Lednický postupoval do pásma, ale hostující hráč mu sebral kotouč.
05:51'
Kladenští v pásmu, ale nakonec nedokázali nic vymyslet.
05:23'
Kotala se dostával do pásma, ale je odpískán ofsajd. Vhazuje se na útočné modré Vítkovic.
04:43'
Domácí rozjeli od své klece útočnou akci, na jejímž konci stál Grman, ale Cibulskis jeho pokus zblokoval do ochranné sítě.
03:50'
Kriegerovi se podařilo dostat do šance, ale byl tísněn a zaháčkován na hranici pravidel, a tak nevystřelil podle představ.
03:03'
Kladenským se daří držet kotouč na své útočné polovině.
02:36'
02:27'
Krenželok se protáhl kolem klece, puk už už mířil do branky, ale skóre se nakonec nemění.
02:15'
Tato přesilovka se zatím domácím příliš nedaří.
02:02'
Ofsajd pro vítkovické barvy.
01:51'
Krenželok dostal puk zpět do útočného pásma, ale kladenští jim prostor nenechávají.
01:20'
Dotchin se hned po vhazování dostal k puku, rychle objel svou klec a poslal puk až za Stezku.
01:16'
Kalus dobře clonil u Brízgalovy klece, Lakatošova střela ale končí v náručí hostujícího gólmana.
00:53'
Vítkovice musely rozehrát ze svého obranného pásma.
00:36'
Prvním vyloučeným je hostující Jágr, který se dopustil hákování.
00:14'
Ofsajd pro Kladno.
00:04'
Úvodní vhazování vyšlo lépe hostujícímu týmu.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Raskob, L. Kovář, J. Stehlík, Sedlák, Prčík – Bukarts, Krieger, Kalus – Kotala, L. Krenželok (C), Lakatoš (A) – Fridrich, Chlán, Bernovský – Lednický, Dej, R. Půček.
Trenér: Miloš Holaň

Rytíři Kladno: Brízgala (Stahl) – Kehar, Dotchin (A), Cibulskis, Ticháček, Slováček, Babka, Voráček – Kubík, Plekanec (C), Jágr – Brodecki, Filip, Indrák – Beran, Pytlík, M. Procházka – O. Bláha II, Zikmund (A), Melka.
Trenér: Otakar Vejvoda

Rozhodčí: Hradil, Obadal – Gebauer, Axman.
Loňské vzájemné zápasy přinesly více bodů vítkovickým, když si připsali celkem devět bodů za výsledky 2:1; 2:1; 2:1 pp; 3:4 pp. V letošní sezóně se ve vzájemných zápasech daří více Vítkovicím, které oba zápasy vyhrály (2:0; 3:2). Jak v pátek třináctého dopadne souboj prvního týmu s posledním, to se nechme překvapit.
Nejproduktivnějším hráčem Kladna je s třiceti kanadskými body útočník Tomáš Plekanec (7+23), nejlepším střelcem je s dvanácti góly útočník Adam Kubík (12+8). Nejlepším bekem je s patnácti body Jake Dotchin (4+11), který tráví na ledě průměrně 24:20 minut. Zároveň je s jednaosmdesáti trestnými minutami nejvylučovanějším hráčem a ve statistice Radegast indexu nasbíral už 86 bodů. Z dvojice gólmanů má lepší statistiky Adam Brízgala s průměrem 3,27 a úspěšností 90,66 %.
Lídrem kanadského bodování Vítkovic je se šestatřiceti body útočník Dominik Lakatoš (16+20), stejným počtem gólů disponuje i útočník Roberts Bukarts (16+15). Nejproduktivnějším obráncem je s dvaceti body Juraj Mikuš (2+18), který je zároveň s průměrným časem 23:31 na zápas nejvytíženějším hráčem. Na 59 trestných minut navýšil svá vyloučení obránce Patrik Koch, v bodování Radegast indexu ale v domácím týmu vévodí se 115 body. Z vyrovnané dvojice gólmanů odchytal více zápasů Aleš Stezka, který má na svém kontě dvě asistence, čtyři vychytané nuly a jehož průměr je 2,13 a úspěšnost 92,53 %.
Vítkovičtí na svém výjezdu porazili nejprve jihočeské Budějovice (2:0), poté přehráli Karlovy vary (3:1) a nakonec loupili na ledě Plzně (3:2). Také díky těmto výsledkům se posunuli na 1. místo v tabulce, s bilancí 20-4-7-5 a aktivním skóre 117:86 mají na svém kontě 75 bodů. Pardubičtí na ně nyní ztrácejí bod, ale mají zápas k dobru. Celkem tři utkání odehrálo po Novém roce Kladno, na svém ledě podlehlo Plzni těsně 2:3, z olomouckého ledu odjížděli Rytíři s prohrou 2:6 a na Spartě prohráli 0:4. V neúplné tabulce jim patří poslední, 14. místo, za bilanci 9-3-5-18 a pasivní skóre 78:124 vyzískali 38 bodů, oproti vítkovickým ale mají zápas k dobru.
Vítkovice se po úspěšném třízápasovém tripu vracejí zpět mezi své fanoušky se stoprocentním bodovým ziskem. V 37. kole změří síly s týmem Kladna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.