Tipsport Extraliga - Základní část - 44. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : M. Boleslav - 4. února 2024   17:00

Brno
10:46' Okál  • 25:32' Vincour (Gazda)
2:3
(1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
M. Boleslav
45:14' Hradec  (Lintuniemi) • 59:38' Pyrochta  (Lintuniemi, Lantoši) • 62:29' Lintuniemi  (O. Roman)
Brno
Šír, Obadal – Šimánek, Zíka
Winning Group Arena
6564 diváků
M. Boleslav

Je dobojováno! Závěr zápasu patřil Mladé Boleslavi, která po vyrovnání v závěru třetí třetiny získala duel na svou stranu v prodloužení, když rozhodující zásah zaznamenal obránce Alex Lintuniemi. Kometa dnes měla slibně nakročeno do elitní čtveřice, ale musí se po utkání se Středočechy smířit pouze s jednobodovým ziskem, který zatím Jihomoravanům nezaručuje přímý postup do čtvrtfinále. Každopádně po reprezentační přestávce nás čeká dramatické vyvrcholení základní části. Do té doby se mějte hezky a z Brna vám přeji příjemný zbytek nedělního večera.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Vojtěch Hradec (MBL)

Adam Zbořil (KOM)
62:29'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Bruslaři v prodloužení dokonali obrat ve skóre a z jihu Moravy si odvezou dva body! Chybu v brněnské rozehrávce narušil Roman a před brankou našel ALEXE LINTUNIEMIHO, jenž zamířil pod víko brněnské klece. Asistence: Ondřej Roman.
61:43'
Ščotka ihned po vhazování poslal puk na Fleka, ten nabral rychlost a obhodil si Pavlíka, Novotného však brněnský útočník neprostřelil.
61:37'
Poprvé v prodloužení je přerušeno, hosté zahráli ofsajd.
61:22'
Pospíšil vybojoval puk pro Brno, Kometa začíná z obranného pásma.
60:53'
Bruslaři se v útočném pásmu zdrželi a k další ráně se dostal Pyrochta, tentokrát jej však brněnský brankář vychytal.
60:28'
Domácí při první útočné akci nebyli úspěšní a Roman bekhendem uvolnil Maláta k samostatnému úniku, ten však prostor mezi Furchovými betony nenašel!
60:02'
Brněnský tým úspěšný na vhazování, domácí trojice má puk pod kontrolou.
60:01'
Mladá Boleslav dokázala ve třetí třetině smazat dvoubrankové manko. Hostům dodal naději Vojtěch Hradec. Středočeši pak museli být trpěliví, v závěru třetí třetiny ustáli přesilovou hru Komety a při hře bez brankáře zaznamenal vyrovnání 22 vteřin před třetí sirénou Filip Pyrochta. Díky tomu tak Středočeši získají na jihu Moravy minimálně jeden bod. O ten bonusový se bude bojovat v pětiminutovém prodloužení 3 na 3, pokud se nerozhodně ani v nastaveném čase, budou následovat samostatné nájezdy.
60:00'
59:48'
Po nahození Zaťoviče se ještě bude vhazovat před Novotným.
59:38'
Hostům sázka na hru bez brankáře vyšla! Od modré čáry napřáhl FILIP PYROCHTA a s pomocí horní tyče překonal Furcha a vyrovnal skóre! Asistence: Alex Lintuniemi, Robért Lantoši.
59:23'
Středočeši už kombinují v útočném pásmu.
58:40'
Novotný okamžitě zamířil na střídačku, Mladá Boleslav hraje v šesti!
58:38'
Hosté hrají v plném počtu.
58:25'
Ščotka nabil puk pro Fleka, ten prudce vypálil a Novotný se musel prezentovat pohotovým zákrokem lapačkou.
58:04'
Richard Král udělil svým svěřencům poslední pokyny, ovšem hosté se budou ještě 34 sekund bránit početní výhodě domácích.
58:04'
Oddechový čas pro tým BK Mladá Boleslav.
58:04'
Další přesilovkovou akci Brna zakončil opět Zbořil, ale tentokrát jeho rána byla sražena do ochranné sítě, hosté mohou vydechnout.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:48'
Kometa stále drží pásmo, po výzvě Pospíšila pálil prudce Zbořil, Novotný opět vyrazil.
57:09'
Další pokus zaznamenal Pospíšil, ale z pravého kruhu zamířil až příliš vysoko.
56:50'
Zbořil připravil palebnou pozici Mosesovi, tomu rána sedla z hranice levého kruhu, avšak na bližší tyči byl připraven zasahovat Novotný.
56:38'
Mladá Boleslav si komplikuje naději na bodový zisk z Brna. V útočném pásmu trochu zbytečně fauloval domácího hráče Pospíšila Matti Järvinen, jenž si odsedí menší trest za podrážení.
55:26'
Malát se snažil vzít útočnou akci na sebe, nabral kuráž a snažil se probojovat skrz brněnskou obranu, ale puk z jeho hole skončil na brankářské holi Furcha, který ještě stačil rozehrát kotouč svým obráncům.
54:53'
Další střelecký pokus si připsal Gazda, jehož střelu zastavila připravena lapačka brankáře Novotného, ten tak dává svým spoluhráčům příležitost vystřídat.
54:49'
Bruslaři se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
54:33'
Další Hrbasův pokus končí mimo, ale Kometa nadále kontroluje kotouč v útočném pásmu.
54:13'
Hrbas střílel od modré čáry, Novotný měl zakrytý výhled, ale i přesto dokázal puk vytěsnit.
53:40'
Obrana Brna opět dobře zapracovala a po akci první útočné formace se ze střídačky dostal do zakončení ze druhé vlny Kollár, ale branku Novotného přestřelil.
52:56'
Hosté se usadili v útočném pásmu, do střelecké pozice se dostal Malát, ale jeho pokus byl přizvednut nad branku Brna.
52:16'
Pospíšil nahodil puk tak vysoko, že si zahrála i kostka místní arény. Po přerušení hry následuje poslední komerční přestávka dnešního utkání.
51:50'
Pospíšil zpoza branky vyzval ke skórování Ďalogu, Novotný se ale včas přemístil a zlikvidoval tutovou šanci Komety!
51:20'
Po střele Osburna Novotný vyrazil puk pouze před sebe, kde byl na dorážku připraven Cingel, ale skákavý kotouč brněnský útočník ideálně netrefil.
50:38'
Po dobré defenzivní práci Okála se do přečíslení dostal Zbořil, jenž předložil puk Mosesovi, americký útočník ve službách Brna však na finální přihrávku nedosáhl!
49:52'
Domácím se podařilo sevřít hosty v obranném pásmu, ale po nahození Ďalogy se dostal puk na hole Středočechů, kteří se snaží vyrazit do protiútoku.
49:18'
Pospíšil uvolnil na pravém kruhu Cingela, jenž prudce pálil těsně mimo branku hostů.
49:01'
Nyní se však domácím nepodařilo ideálně rozehrát a píská se zakázané uvolnění.
48:47'
Kometě se podařilo otupit aktivitu hostů směrem k brance Dominika Furcha, domácí se opět prezentují zodpovědnou defenzivní činností už na hranici modré čáry.
47:45'
Slibná souhra domácích! Pospíšil přenesl ve středním pásmu puk na Kollára, ten ještě vylepšil pozici před brankou pro Kohouta, ale posledně jmenovanému se ve vysoké rychlosti nepodařilo přesně zamířit!
46:55'
Cingel otočil hru a po levém křídle vyvezl puk do útočného pásma, pohlednou přihrávkou hledal Zaťoviče, brněnskému kapitánovi však puk ujel z dosahu hole.
46:33'
Další tuhé boje o puk jsou k vidění v obranné třetině brněnského týmu.
46:23'
Matti Järvinen se snažil využít clony před Furchem a vyslal střelu od mantinelu z pravé strany, brněnský brankář si však kotouč našel a ukryl jej ve své lapačce. Následuje komerční přestávka.
45:47'
Roman nabil na modrou čáru Štibingerovi, jeho rána ale skončila mimo branku Komety, na hostech jde vidět, že kontaktní branka jim dodala krev do žil.
45:14'
Hosté se poprvé v utkání prosazují a snižují na rozdíl jediné branky! Po zmatku před Furchovou brankou se nejlépe orientoval VOJTĚCH HRADEC. Asistence: Alex Lintuniemi.
45:02'
Tuhé boje o puk se teď odehrávají v obranném pásmu Brna.
44:21'
Boleslav zatím marně hledá cesty k ohrožení brněnské branky, nyní její snahu překazil ofsajd.
44:01'
Další pohledný brněnský útok, Kohout našel ve slotu Kollára, který na nic nečekal a z voleje se opřel do puku, branku Mladé Boleslavi však přestřelil!
43:27'
Brněnský tým je opět v náporu, z hranice brankoviště opět zakončoval Cingel, Novotný i v leže ucpal otvory vedoucí za jeho záda.
43:00'
Ščotkovu střelu nyní šikovně usměrnil Cingel, Novotný však předvedl skvělý postřeh, když včas sklepl betony!
42:57'
Nepřesná rozehrávka hostů vede k zakázanému uvolnění.
42:28'
Moses si nyní vypracoval střeleckou pozici ve slotu, když pohybem oklamal bránící hráče, na připraveného Novotného ale nevyzrál.
41:52'
Domácí fanoušci nyní tleskají informaci od hlasatele, který právě teď vyzval k potlesku Martinu Zaťovičovi, brněnský kapitán totiž hraje dnes 450. zápas za Kometu!
41:52'
Od mantinelu se ke střele dostal Moro, Novotný byl na jeho pokus připraven a hra je přerušena.
41:14'
Bez přípravy napálil puk Skalický, Furch měl prostor na bližší tyči pokrytý a prudkou ránu hostujícího útočníka vyrazil.
40:29'
Mladá Boleslav nebyla přesná ve snaze dostat se do útočného pásma, na hokejkách to ale nelepší zatím ani domácím borcům.
40:01'
Kometa stejně jako v první tak i ve druhé třetině vstřelila jednu branku. Šikovnou tečí se o ní postaral Tomáš Vincour, díky čemuž se Brnu podařilo využít přesilovou hru. Domácí tým byl při chuti a po většinu průběhu druhé třetiny se držel v útočném náporu. Nechybělo mnoho k tomu, aby Jihomoravané odskočili i do výraznějšího náskoku, hostující obrana v čele s Novotným měla i kousek štěstí. Každopádně pokud Středočeši chtějí ještě v Brně pomýšlet na zdramatizování utkání, budou muset ve třetí třetině zabrat. Závěrečná pasáž zápasu odstartuje ve Winning Group Areně v 18:40.
40:00'
39:53'
Před Furcha se snažil ještě natlačit Hradec, domácí brankář si bližší tyč pohlídal.
39:13'
V poslední minutě druhé třetiny se hosté snaží napadat rozehrávku domácích, obrana Komety ale zatím kontroluje hru před Furchem.
38:27'
Obrana Komety úspěšně odolává brejkovým akcím Bruslařů, nyní odmítl vstup do obranného pásma domácích Ščotka.
37:46'
Jánošíkův pokus zablokoval Osburn a domácí opět rychle otáčejí hru do útočného pásma.
36:47'
Ďaloga se opět rychle dostal po křídle do útočného pásma, přihrávkou hledal Vincoura, ale ten nedokázal kotouč ze vzduchu ideálně zpracovat.
35:46'
Přesilová hra se Brnu zatím nedaří, jakoby hostům pomohl fakt, že mohou beztrestně vyhazovat kotouče.
35:22'
Moses odzbrojen Jánošíkem, cenné vteřinky v útočném pásmu posbírali Dvořáček se Skalickým.
34:56'
Bruslaři opět vyhazují, Kometa se zatím v přesilové hře nedostala ke střeleckému pokusu.
34:06'
Boleslavi se hned na úvod oslabení podařilo vyhodit.
34:03'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
Ondřej Roman – 2 min., krosček.
34:03'
Kometa teď způsobila závar před Novotným, pravice hlavního rozhodčího vystřelila vzhůru a domácí si zahrají potřetí v dnešním utkání přesilovou hru. Stane se tak po komerční přestávce.
33:54'
Moro v dalším střeleckém pokusu, ale branku netrefil.
33:13'
Hostům se stále nedaří osvobodit ze sevření Komety, střely Zbořila a Mora ale teď nevedly k výraznějšímu ohrožení Novotného.
32:24'
Kometa je opět při chuti, její druhá formace teď operuje v útočném pásmu.
31:32'
Novotný teď podcenil situaci za vlastní brankou, kde se snažil pomoci rozehrát, ale puk se dostal k Zaťovičovi, který však z ostrého úhlu netrefil ideálně odkrytou část hostující brány!
31:12'
Na druhé straně zasáhl po nahození Osburna Novotný, po delší době je tak hra přerušena.
30:43'
Strnad teď prudce vypálil od modré čáry, Furch měl beton opět na správném místě a stále dnes drží čistý štít.
30:06'
Stránský obdržel přihrávku od Maláta na vrcholek levého kruhu, jeho ránu sice Furch neudržel, ale mohl se spolehnout na včasnou podporu svých obránců, kteří dalšímu vzrušení před brněnskou brankou zabránili.
29:40'
Hosté se teď jen marně pokoušejí překonat střední pásmo, Kometa se prezentuje dobrým pohybem a momentálně kontroluje tempo hry.
28:36'
Elitní formace Brna teď doslova motá hlavy hostujícím obráncům, po nahození Ščotky jen těsně mimo branku Středočechů usměrnil puk Cingel.
27:21'
Hosté předvedli rychlý protiútok, po němž se do slibné palebné pozice dostal Skalický, Furch na jeho úmysl zakončit na bližší tyč reagoval pohotovým zákrokem betonem.
27:09'
Novotný teď podržel hosty, když včasně ragoval na usměrnění kotouče z hole Osburna, jenž se podobně jako Vincour snažil usměrnit nahození Mosese. Tentokrát byl však brankář Mladé Boleslavi dostatečně rychlý!
26:57'
Kometa je znovu při chuti, nápor domácích zakončoval střelou od modré čáry Osburn, na dorážku ještě číhal Kohout, ale lapačka Novotného byla rychlejší. Následuje komerční přestávka.
26:02'
Kaňák odzbrojil na obranné modré čáře Geweiseho, dostal se před Novotného a ještě vylepšil pozici Mosesovi, ten však při střele z voleje zamířil nad branku Mladé Boleslavi!
25:32'
Kometa právě vstřelila branku!
Kometa dlouho utahovala šrouby, puk si několikrát vyměnili obránci Ščotka s Gazdou, až se druhý jmenovaný odhodlal k nahození kotouče, který dokonalým způsobem usměrnil mezi betony Novotného TOMÁŠ VINCOUR. Brno tak využívá přesilovou hru. Asistence: Daniel Gazda, Jan Ščotka.
24:57'
Kometa operuje v útočném pásmu, prudkou ránu Gazdy Novotný vyrazil, tlak domácích pokračuje.
24:23'
Zaťovič vedl přečíslení, najížděl mu Vincour, brněnský kapitán však volil individuální zakončení a branku Bruslařů přestřelil!
24:12'
Kometě se zatím přesilová hra příliš nedaří, hosté se podruhé v krátkém sledu osvobozují.
23:43'
Mladá Boleslav se dostávala do náporu, ale sama si situaci zkomplikovala, když se podrážením provinil Jan Stránský, který oslabí svůj tým na dvě minuty.
23:36'
Gewiese připravil pozici Skalickému, jeho ránu z voleje zablokoval Kratochvíl.
23:06'
Hosté se osmělují a drží se s pukem na obranném území Brna.
22:08'
Před Furchem se zjevil Krivošík, ale ani napodruhé v dnešním utkání nenašel recept na brněnského brankáře!
21:51'
Brnu se dařilo tlačit na obranu hostů, ale vlastní vinnou se z pásma dostalo mimo.
21:04'
Kollár poslal výzvu do brankoviště Kohoutovi, jenž opravdu puk trefil, ale na místě byl připraven zasáhnout Novotný! Na osu hřiště si pak vybruslil Pospíšil, ale ani další slibná rána nevedla k navýšení brněnského náskoku!
20:40'
Kometě se podařilo přenést hru na druhou stranu do obranné třetiny soupeře, ale ke střele se domácí zatím nedostávají.
20:12'
Ščotkovi se nepodařilo ideálně rozehrát, píská se zakázané uvolnění Komety.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka souboje mezi Brnem a Mladou Boleslaví je za námi. Spokojenějším je zatím domácí tým, který se po povedené kombinaci ujal vedení, když přesně zakončil Zdeněk Okál. Brno mělo k dispozici i zatím jedinou přesilovou hru v utkání. Šance na srovnání měli i hosté, ale zatím je zrazuje koncovka, když ve dvou slibných pozicích selhal David Dvořáček. Na navýšení náskoku mohla pomýšlet i Kometa, ale rozdíl ve skóre zatím stanovila pouze jediná trefa. Druhá třetina odstartuje v 17:52.
20:00'
19:27'
Jakub Flek rychle otočil hru a v útočném pásmu zakončoval z pravé strany, dokonce se mu podařilo Novotného prostřelit, ale puk se zastavil těsně před brankovou čárou!
19:08'
Hosté utahují šrouby v útočném pásmu, Alex Lintuniemi se dokonce pokusil o zakončení po vzoru finského útočníka Granlunda, Furch se však zaskočit nenechal.
18:13'
Ďaloga teď zabránil finální přihrávce Pyrochty.
17:22'
Matti Järvinen teď vypracoval povedenou přihrávkou z levé strany další tutovou pozici pro Dvořáčka, ten však z prostoru slotu opět minul branku Komety!
17:05'
Dvořáček teď svedl bruslařský souboj s Osburnem, dalšímu zakázanému uvolnění hostů však nezabránil a hra se stěhuje před Novotného.
16:46'
Lantoši to teď zkusil skrz bránícího Ščotku, Furch ale včas zasáhl a nadále drží stoprocentní úspěšnost.
16:32'
Lantoši nezpracoval výzvu od Romana a píská se zakázané uvolnění hostů.
15:56'
Boleslav se šikovně osvobodila tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění a posílá na led čerstvé síly.
15:37'
Brňanům se daří kroužit s pukem v útočné třetině, zatím se ale nedostávají ke střeleckému zakončení.
14:48'
Hosté se snaží získat kontrolu v útočném pásmu, brněnská obrana je v pohotovosti a nechce připustit bezprostřední ohrožení Furcha.
13:24'
Pavlík střílel od modré čáry, Furch měl zakrytý výhled, ale i tak dokázal kotouč vyrazit pohotovým zákrokem betonem.
12:47'
Po přihrávce Gazdy mohl Brno do dvoubrankového vedení dostat Kratochvíl, ale v kleče se mu nepodařilo puk dostat do zcela odkryté branky Mladé Boleslavi!
12:38'
Moses opět zvládl tuhý souboj o puk ve středním pásmu a po pravém křídle se rozjel vstříc Novotnému, v klíčové chvíli jej však puk na čepeli neuposlechl a hostující brankář jej dostal pod svou kontrolu. Následuje komerční přestávka.
11:45'
Zaváhání brněnské obrany mohl ztrestat Dvořáček, jenž se ocitl zcela osamocen mezi kruhy, v jasné pozici ale branku minul!
11:29'
Do další slibné akce se řítil Kollár, ale puk mu až příliš utekl na to, aby mohl zakončit.
10:46'
Domácí tým otevírá skóre zápasu! Dobrou práci předvedl na obranné modré čáře Moses, díky čemuž mohl ve středním pásmu uvolnit Zbořila, ten se dostal do přečíslení se ZDEŇKEM OKÁLEM, jemuž poslal finální přihrávku a posledně jmenovaný už měl snadnou úlohu dopravit puk do odkryté části hostující branky. Asistence: Adam Zbořil, Steve Moses.
10:24'
Boleslav se snaží opět přidat směrem do útoku, ale tentokrát její snahu o přechod modré čáry zastavil ofsajd.
09:53'
Ke střele z ostrého úhlu se dostal hostující Krivošík, Furch ale zasahovat nemusel.
09:14'
Hosté zvládli první kritickou chvílí utkání a oslabení úspěšně ustáli.
08:55'
Gazda napálil Skalického, Kometa se stále drží v pásmu.
08:36'
Bruslařům se podařilo vyhodit.
08:10'
Po další střele z hole Mosese se puk svezl po hrazení mimo útočné pásmo Komety, hosté posílají na led čerstvé síly.
07:54'
Po přiťuknutí od Pospíšila pálil z hranice pravého kruhu Kollár, branku minul, ale kombinace domácích stále pokračuje.
07:14'
Petr Gewiese dohrál brněnského útočníka Zbořila a vysloužil si menší trest za naražení zezadu. Kometa tak rozehraje první přesilovou hru dnešního utkání.
07:11'
Moses poslal dlouhý pas na Zbořila, který se dostal za obrané linie hostů, mířil mezi Novotného betony, ale hostující brankář úmysly bývalého útočníka Mladé Boleslavi přečetl včas!
06:53'
Druhá formace Brna se po vhazování snažila získat prostor pro kombinaci, její počínání ale přerušilo posunutí hostující branky ze základního postavení.
06:34'
Kollár s Osburnem dokázali svůj tým rychle přemístit do útočného pásma, do slibné pozice se dostal na pravém kruhu Kratochvíl, ale v momentě kdy už měl zamířeno, nechal puk za sebou. Následuje komerční přestávka.
05:53'
Obrana hostů si poradila i s útočnou snahou elitního brněnského útoku.
05:02'
Mladá Boleslav teď odrazila další útok domácích jen za cenu zakázaného uvolnění.
04:42'
Kaňák ve spolupráci s Osburnem zabránili další útočné akci Boleslavi, Kometa se vydala do protiútoku, ale zatím se ji v utkání nepodařilo vážněji ohrozit Novotného v brance Středočechů.
03:50'
Na druhé straně se podařilo na delší dobu hostům usadit v útočné třetině, ke dvěma střelám se dostal Filip Pavlík, první Furch vyrazil, druhý pokus byl zablokován do ochranné sítě.
03:30'
Marek Ďaloga předvedl své rychlé bruslení a dostal se do bekhendového zakončení, branku hostů však minul.
03:18'
Ščotka se snažil dlouhým pasem uvolnit na modré čáře Fleka, jeho úmysl však přečetl Lantoši, kterého však brněnský obránce ubránil a odražený puk pokryl Furch. Vhazuje se před brankou domácího celku.
02:13'
Začátek duelu zatím přináší opatrnou hru z obou stran, brankáři se zatím nemuseli vzrušovat.
01:37'
Brnu se nepovedl přechod přes střední pásmo, ale díky střídání Mladé Boleslavi se nemusel obrana Komety vzrušovat.
00:46'
Poprvé navštívila území soupeře i Kometa, ale stejně jako hosté se zatím nedostala k ohrožení brankáře Novotného.
00:15'
Hosté uspěli na úvodním vhazování a snaží se o první střeleckou příležitost v útočném pásmu.
00:01'
Před startem utkání budeme svědky ještě slavnostního ceremoniálu, ve kterém domácí klub ocení mužstvo 9. třídy, které vybojovalo prvenství po základní části.

HC Kometa Brno: Furch (Lukeš) – Ďaloga, Gazda, Ščotka (A), Moro, Hrbas, Osburn, Kaňák – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Pospíšil (A), Kollár, Kratochvíl – Okál, Zbořil, Moses – Kohout, Vincour, Boltvan.
Trenér: Modrý

BK Mladá Boleslav: F. Novotný (J. Růžička) – Pyrochta (A), Bernad, Jánošík (C), F. Pavlík, Gewiese, Lintuniemi, Štibingr – Skalický, O. Roman, Lantoši (A) – Dvořáček, Järvinen, Rohdin – Krivošík, Malát, Závora – Hradec, Pitule, Stránský.
Trenér: Král

Rozhodčí: Šír, Obadal – Šimánek, Zíka.
BRNO vs. MLADÁ BOLESLAV

Hezkou neděli z Brna! Kometa se díky povedenému čtvrtečnímu utkání dostala do přímého kontaktu s elitní čtverkou a už dnes může zaútočit na dobytí kýžených pozic! Proti bude Mladá Boleslav, která má za sebou rovněž úspěšné období. Bruslaři se především vzdalují poslednímu Kladnu a dávají tak jasně najevo, že se chtějí vyhnout barážovým starostem. V minulosti se Středočechům na brněnské půdě dařilo, jak dopadne nedělní duel?
HC Kometa Brno:

Osm výher z posledních devíti duelů, to je bilance Komety, která nyní může sérii vítězství navýšit na čtyři v řadě. Týmová pohoda a klid na hokejkách se promítly také ve čtvrtečním souboji, kdy si podala litvínovské Chemiky stavem 2:3, když se do domácí sítě dvakrát trefil Kristián Pospíšil. Díky tomu se Brno dostalo na dostřel čtvrté pozici, na níž chybí mužstvu trenéra Modrého pouhé dva body. Stejný počet 69 bodů však čítá také účet Českých Budějovic, jenž jsou před Kometou na pátém místě. Brňané však mají k dobru o jeden zápas navíc.

V počtu kanadských bodů je v Brně na první příčce i nadále usazen rychlonohý Jakub Flek s 38 body (14+24). Pořadí za ním je ale velmi vyrovnané a druhého Kristiána Pospíšila (15+13) následují nahrávač Jan Ščotka (4+24), Daniel Gazda (15+12) či Steve Moses, jemuž se v posledních dvou utkáních podařilo prolomit střeleckou smůlu (15+12). Brněnskou svatyni pak střeží fantom Dominik Furch, jenž po návratu ze zranění vytahuje opět skvělé zákroky a jeho úspěšnost je na 92.11%.

Pod Špilberkem panuje skvělá nálada, v níž plánuje modrobílý mančaft pokračovat i nadále. Elitní čtyřka je už na dosah, od šestého místa, kde se právě Kometa nachází ji dělí jen dva body. Podaří se jí pokořit Bruslaře a přidat další tři body? Odpověď začne přicházet již v neděli, utkání startuje v 17:00.
BK Mladá Boleslav:
Mladá Boleslav prožívá ne moc povedenou sezónu. Dlouhou dobu uzavírala pole extraligových týmů, a i když se již od pověstného dna odlepila, pořád to není žádná sláva. Za posledních pět zápasů si sice na své konto přičetla tři výhry, ty nicméně vždy skončily velmi hubeným výsledkem. Proti pražské Spartě 3:2, 0:1 ve Vítkovicích a 2:1 doma proti Hradci Králové. To prohry byly za to tučnější. Kohouti z Olomouce se do sítě Škodovky trefili hned sedmkrát a bylo z toho vítězství 7:1, podobného rázu bylo utkání s Libercem, který zpět pod Ještěd odjel se skórem 1:4. V tabulce nyní zaujímá již zmíněnou třináctou pozici a může jí nahrávat to, že se vůbec nedaří poslednímu Kladnu, které je za ní o deset bodů. Stejné množství bodů ji dělí také od dvanácté Plzně.

Pokud někdo drží mužstvo ze středu Čech nad vodou je to Róbert Lantoši, jenž přispívá největším množstvím bodů. Těch stihl nastřádat už 34, kdy k 15 brankám přidal ještě 19 asistencí a setrvává tak na čtrnáctém místě v pořadí střelců. Dále stojí za zmínku bek Filip Pyrochta, v Mladé Boleslavi je totiž druhým nejvíce bodujícím hráčem (3+18). O brankoviště se stará konstantní dvojice složená z Jana Růžičky a Filipa Novotného. Oba dva mají velmi podobnou úspěšnost zákroků, první zmíněný 90.91%, Novotný pak 90.15%.

I přes špatnou formu je to přeci jen soupeř, kdo má ve vzájemných utkáních s Kometou navrch. V dosavadní sezóně se oba celky střetly třikrát. Zajímavé je, že pokaždé dokázal zvítězit domácí tým, tudíž dvě výhry připadly po výsledcích 6:3 a 3:1 Boleslavi, v listopadu ve Winning Group Areně dokázali domácí publikum potěšit Brňané zásluhou Cingela a Mosese, kteří zajistili stav 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.