Tipsport Extraliga - Základní část - 49. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Č. Budějovice - 25. února 2024   15:30

0:3
(0:0, 0:2, 0:1)
Č. Budějovice
25:47' Ordoš  (Pech, Kubík) • 36:13' Ordoš  (Kondelík) • 59:26' M. Beránek  (Harris)
K. Vary
Jeřábek, Zeliska – Brabec, Rampír
KV Arena, Karlovy Vary
3237 diváků
Strmeň (Hrachovina) – Štencel, Pýcha, Doudera (A), Kachyňa, Gulaši, Hovorka, Štich – Ordoš, Kondelík, Gulaš (C) – M. Beránek, Harris, F. Přikryl – Kubík, Pech (A), Valský – Toman, Koláček, Vopelka.

První polovinu závěrečné dvacetiminutovky měli Karlovarští energii a příležitost snížit gólové manko, ale přes veškerou snahu se nikomu z hráčů Karlových Varů nepodařilo najít recept na bezchybného Jana Strmeně, který se tak ze západu Čech vrací s vychytaným čistým kontem. Dvě minuty před koncem byl odvolán Dominik Frodl a domácí se pokoušeli prosadit se šesti hráči v poli, ale chybující Mikyska pustil do úniku Martina Beránka, který tak uzemnil naděje energetiků na bodový zisk – 0:3.

Loučí se s vámi Kamila Stříteská Ströer.
59:26'
České Budějovice právě vstřelily branku! Dalimil Mikyska chyboval na modré čáre a do úniku se tak hrnul MARTIN BERÁNEK, před kterým na konci cesty stál jednoduchý úkol. Naděje na energetiků jsou na dně. Asistence: Brant Harris.
58:59'
Dvě po sobě jdoucí chyby Tomáše Rachůnka Energii mohly připravit o špetku naděje na body.
58:34'
Bombu od modré vyslal Rachůnek, ale na gólmana Motoru si nepřišel.
58:17'
Frodl míří na střídačku a Karlovarští to zkouší se šesti bruslaři v poli.
58:04'
Do konce utkání zbývají necelé dvě minuty.
57:50'
Energie hraje v plném počtu a Plutnar posílá kotouč po mantinelu do bezpečné vzdálenosti.
57:21'
Tvrdou ránu Branta Harrise zblokoval Havlín.
57:08'
Kubíkovu ránu od modré čáry čapl Frodl do své lapačky.
56:39'
Matěj Stříteský vyhazuje puk až za Strmeňovo brankoviště.
56:06'
V oslabení se chystal do úniku Filip Koffer, ale nezastihl kotouč letící do obranného pásma hostů.
55:46'
Ondřej Beránek (KVA) si přímo před sudím počínal nedovoleně, a tak oslabí svůj tým na dvě minuty.
55:32'
Situaci si Karlovarští zkomplikovali dalším vyloučením.
55:21'
Ač první polovinu závěrečné dvacetiminutovky byly domácí jasně aktivnější, nyní se už o slovo více hlásí Motor.
Dnešní utkání sleduje 3237 diváků.
54:14'
Po odpískaném ofsajdu přichází závěrečná komerční pauza.
53:34'
Energie protečovala kotouč až do útočného pásma.
53:19'
Hladonik surově nabídl kotouč Tomáši Havlínovi, jenž těžký puk nedokázal ideálně zpracovat.
52:54'
České Budějovice hrají v plném počtu a přečkaly oslabení.
52:24'
Frodl zastavil kotouč a přihrál jej Michalu Plutnarovi, který toto zřejmě nečekal. Nakonec se puku ujali hosté a vznikla tak šance pro Motor.
51:49'
Na čáře se ještě pokusil kotouč zastavit Matěj Stříteský, ale puk mu přeskočil hokejku a Energie tak musí spěchat pro kotouč.
51:32'
Střela Tomáše Bartejse z pravého kruhu šla mimo hostující klec.
51:05'
Stříteský se z branky pokoušel propasírovat kotouč až za Strmeně.
50:45'
Vrátka se otevírají na českobudějovické trestné lavici, kam usedl Jakub Valský (CEB), kterému sudí inkasovali trest za faul loktem.
50:38'
Karlovy Vary budou hrát další přesilovou hru.
50:04'
Nyní jsou to hosté, kteří se usadili v útočném pásmu, ale spíše se bojuje o kotouč a Frodl nemá příliš práce.
49:30'
Mikyska narazil hlavou o mantinel, a však rychle se zvedl a pokračoval ve hře. Posléze mu nevyšla nahrávka na kolegu na modré čáře.
49:22'
Stříteský zbrzdil Kachyňu, který se řítil do přečíslení s Milanem Gulašem. Po této situaci přichází čas na předposlední komerční brejk dnešního zápasu.
49:00'
Energie opět operuje s pukem okolo Strmeňovy svatyně.
48:13'
Bojovnost se domácím hráčům upřít rozhodně nedá, ale chybí jim pomyslné štěstí.
48:00'
Ondřej Dlapa poslal puk až do obranného pásma hostů.
47:00'
Ke Grígerově se odrazil puk, a však zblízka se trefit nedokázal.
46:00'
Kapitán Karlovarských sice zavezl puk do pásma, a však energetikům se nepodařilo třetinu udržet.
45:22'
Iikka Kangasniemi mohl z osy snížit manko, když Strmeň ležel na ledě, místo do víka však touš zavítal na plexisklo.
44:41'
Na trestnou lavici míří Ondřej Procházka (KVA) za hrubost a stejný trest inkasoval Martin Beránek (CEB).
44:27'
Takhle přesilová hra není v podání energetiků dobře sehraná. Nakonec první střelu zaznamenal Dalimil Mikyska.
44:05'
Motor se znovu osvobozuje, téměř polovina přesilovky Energie je za námi.
43:45'
Ladislav Čihák poslal na led čerstvé síly a domácí se pokouší získat a udržet pásmo.
43:32'
Hostům se podařilo rychle zmocnit kotouče a poslat jej do bezpečí.
43:25'
Dvě minuty za držení Ondřeje Beránka si vyloužil Ondřej Kachyňa (CEB) a Karlovy Vary před sebou mají přesilovou hru.
42:30'
Redlich aktivně napadá rozehrávku Motoru.
41:50'
Adam Kubík koketoval s pukem přímo před Frodlem, který pokus z těsné blízkosti zneškodnil.
40:38'
McFadden vypálil od modré čáry, jeho střelu Strmeň vyrazil a kotouče se ujal Dávid Gríger, který zpoza brány ještě našel před gólmanem Kangasniemiho, jenž z těsné blízkosti nedokázal propasírovat kotouč za záda českobudějovického brankáře.
40:30'
Icing hostů.
40:10'
Kotouč brzy po vhazování vyletěl z hrací plochy a tak se bude buly opakovat ve středovém kruhu.
40:01'
Střely na branku v první třetině – 11:12

Střely na branku ve druhé třetině – 5:11
Ve druhé třetině padaly branky jen za Frodlova záda. Přesilovou hru ve 26. minutě využil Jan Ordoš, který zůstal při chuti a ve 37. minutě se znovu prosadil v přesilovce. Karlovarští se pokoušeli odpovědět, ale recept na Strmeně hledali marně. Závěrečná dvacetiminutovka začne v 17:14.
40:00'
39:35'
Energetiky zastavil při přechodu do útočné třetiny ofsajd.
39:22'
Střela Lukáše Pecha byla McFaddenem sražena do ochranné sítě.
38:20'
Mezi kruhy si znovu udělal prostor Milan Gulaš, ale ani na třetí pokus nepropálil svého exkolegu Frodla.
37:54'
Adam Kubík vybojoval kotouč pro Lukáše Pecha, který střelou z první minul karlovarskou svatyni.
37:10'
Hosté okupují útočnou třetinu. O střelu si řekl Jakub Valský.
36:13'
České Budějovice právě vstřelily branku! Hosté využívají druhou přesilovku. Kondelík přes osu na brankovišti nabil na JANA ORDOŠE, který doklepl kotouč za bezmocného gólmana Energie. Asistence: Jáchym Kondelík.
35:40'
Z pravého kruhu pálil Lukáš Pech.
35:16'
Nepovedené střídání zapříčinilo hru Karlových Varů se šesti hráči v poli, a tak čeká na domácí dvouminutový trest. Ten odpyká po komerční přestávce Jan Hladonik.
34:10'
Motor se opět tlačí do útoku. Milan Gulaš se napřáhl ke střele na modré čáře a do rány ochotně padl Filip Koffer, který ihned odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku.
33:20'
Oslabení Budějovice přečkaly bez gólové újmy. Pavel Pýcha se po svém návratu chtěl vydat na Frodla, ale Bartejs mu cestu znemožnil.
32:50'
Zpoza brány se Motor dokázal osvobodit a domácím zbývá zhruba 30 vteřin.
32:30'
Karlovarští získali třetinu a nyní hledají pozici ke střele.
32:00'
Po vhazování však Energie přišla o útočnou třetinu a musí si své místo v hostující třetině pracně získat.
31:28'
Na dvě minuty odchází Pavel Pýcha (CEB), jenž si vysloužil trest za podrážení.
31:20'
Tomáš Havlín prověřil pozornost hostujícího brankáře, ale ten si opět připisuje zákrok a také Energie si zahraje početní převahu.
30:40'
Icing Motoru.
Yzomandias – český raper je právě v kotli Energie a v dresu podporuje domácí hráče.
30:13'
Přichází první komerční přestávka druhé třetiny.
29:35'
Znovu blesková akce Černocha s Beránkem. Kapitán Energie vypíchl kotouč obránci Motoru a vydal se na bránu. Z druhé strany najížděl Ondřej Beránek, který svou pohotovou střelou ale nedokázal srovnat gólové manko.
29:18'
Zakázané uvolnění Motoru, hra se přesouvá před branku hostí.
28:33'
Milan Gulaš získal kotouč ve středním pásmu. Nikým nehlídaný se vydal sám na Frodla, ale v koncovce zamířil vysoko nad bránu Energie.
28:22'
Lehké nahození Milana Doudery Frodl nezastavil a od skórování tak dělily Douderu jen centimetry.
27:46'
Z předbrankového prostoru se pokoušel prosadit Ondřej Dlapa, který se před chvilkou vrátil z trestné lavice.
27:32'
Karlovy Vary hrají v plném počtu.
27:00'
Energie byla znovu v problémech, když se Dominik Frodl pokoušel zastavit kotouč, který ležel přímo před ním. Zachránit situaci se vydali další Karlovarští a nakonec se jednomu z domácích hráčů podařilo vyhodit.
26:40'
Pokračuje se při hře 4 na 5.
25:47'
České Budějovice právě vstřelily branku! Hosté využívají dvojitou přesilovou hru. JAN ORDOŠ si počkal před Frodlem na Pechovu nahrávku a nasměroval kotouč mezi tři tyče. Asistence: Lukáš Pech a Adam Kubík.
25:41'
Bombu z vrcholu kruhu vyslal Adam Kubík.
25:22'
A Energie je v problémech. Ihned po vhazování se nedovoleným zákrokem provinil Ondřej Dlapa (KVA), který za velkého nesouhlasu diváků míří na lavici hříchů a Karlovarští budou téměř celé dvě minuty ve třech.
25:18'
A je tu první vyloučení dnešního zápasu. Na trestnou lavici zamířil Dávid Gríger (KVA), který byl přistižen při hákování.
24:45'
Ondřej Beránek z mezikruží pokoušel propálit hostujícího brankáře z otočky. Do odraženého puku ne zrovna ideálně poté plácl ještě Černoch.
24:23'
Štencův pokus od modré čáry opět zneškodnil Frodl.
24:06'
A znovu to byl Gulaš, který vytvořil šanci Branta Harrise, jenž číhal před Frodlem.
23:35'
Milan Gulaš se ujal puku ve středním pásmu a z těžkého kruhu pak pálil na gólmana Energie, který byl i tentokrát úspěšný.
23:20'
Ondřej Dlapa před sebou měl dálnici od modré čáry, ale Strmeň jeho střelu dobře viděl a s klidem lapil puk do své lapačky.
22:40'
Také Karlovarští se podívali do útočného pásma, a však Motor domácí k ničemu nepustil.
21:50'
Adam Kubík nedokázal do rozjetého kotouče dobře píchnout a poslat jej nad beton Frodla.
21:30'
Nakonec se Karlovarským podařilo získat puk a posílá jej až za Strmeně.
21:20'
Černocha u hrazení masíruje Šír a většina hráčů bojuje o puk v rohu.
20:54'
Karlovarští posílají kotouč až na zakázané uvolnění.
20:10'
Od modré čáry pálil Hovorka, ale Frodl si v úvodu druhé třetiny připisuje úspěšný zákrok. Poté na druhé straně vystřelil Gulaši, ale gólman Energie opět úspěšný.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Byly k vidění šance na obou stranách, ale oba brankáři předvádí dobrý výkon. Blízko vstřelení branky byl v závěrečných vteřinách Jiskra s Kružíkem. Na druhé straně zahrozil Milan Gulaš či Jan Štencl. Na úvodní góly si ale budeme muset počkat nejméně do druhé třetiny, která začne přibližně v 16:21.
20:00'
19:15'
Souhra Kružíka s Jiskrou mohla skončit gólově, když Jiskrova střela vypadla hostujícímu brankáři a kotouče se ujal ještě Daniel Kružík, ale ani jeden nedokázal otevřít skóre zápasu v závěru první třetiny.
18:40'
Tomáš Rachůnek zůstal volný přímo před Strmeněm, a však nepodařilo se mu zakončit ideálně.
18:10'
Při přechodu do útočné třetiny se energetici dopustili ofsajdu a hra se přerušuje.
17:35'
A další pokus tentokrát Dalimil Mikyska pokoušel uspět střelou od modré čáry, ale minul hostující klec.
17:30'
Jiří Černoch modré čáry posílá kotouč do ochranné sítě.
16:20'
Jan Štencel prověřil Frodlovu pozornost a karlovarský gólman si připisuje další úspěšný zákrok.
16:00'
Před Martinem Beránkem se otevřel prostor, ale ke štěstí energetiků kotouč náhle změnil směr.
15:08'
Následně se napřáhl až ke stropu Ondřej Dlapa, ale rána byla sražena do ochranné sítě. Nyní přichází druhá reklamní přestávka.
15:00'
Plutnar našel za brankou Grígera, který ještě před bránou zbystřil Tomáše Rachůnka, o jeho střelu se postaral Strmeň.
13:50'
Jáchym Kondelík se uvolnil na kruhu a mohl otevřít gólový účet zápasu, jenže jeho pokus šel vedle domácí branky.
13:09'
Energie však zachytila rozehrávku hostů a ještě na okamžik se udržela ve třetině.
11:50'
Koffer nahazuje do útočného pásma, kde se kotouče ujímají Budějovice.
11:30'
Z pravého kruhu Iikka Kangasniemi, který nenašel recept na gólmana Motoru.
11:00'
Nahození energetiků skryl Strmeň pod svou lapačku.
10:30'
Milan Gulaš z mezikruží orazítkoval pouze plexisklo za Frodlovými zády.
10:01'
Po vhazování se napřáhl Ondřej Beránek, jehož pokus nezavítal mezi tři tyče.
10:00'
Redlich srazil nahrávajícího Valského k zemi, a ten tak poslal puk jen na zakázané uvolnění.
09:16'
Mikysk nepřesnou nahrávkou posílá puk až na icing.
08:20'
Mikuláš Hovorka pálil od modré čáry, ale sražená střela mířila nad branku Energie.
07:34'
Dominik Frodl však podržel při střele Motoru, a tak zůstává skóre dosud neměnné.
07:10'
Dalimil Mikyska mohl střílet z vrcholu kruhu, ale střela mu nesedla a vzápětí se do útoku hrnul Motor.
06:47'
Krásná akce Energie. Iikka Kangasniemi projel s kotoučem mezi dvěma hráči a nabil lépe postavenému Danielu Kružíkovi, jehož střelu z mezikruží však zastavil pohotový zákrok Jana Strmeně. Následuje komerční přestávka.
06:21'
Karlovarští se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
05:32'
Ondřej Kachyňa byl blízko vstřelení úvodní branky, když operoval s kotoučem přímo před Frodlem, před kterým stál hlouček hráčů, a tak měl znemožněný pohyb. Kachyňa ale nedokázal přemoct bezmocného Frodla.
04:36'
Matěj Toman spolu se svým kolegou jeli dva na dva. Toman vzal zodpovědnost na sebe, ale karlovarský gólman proti jeho střele vytáhl rameno.
04:22'
Nyní se pokoušel uspět Daniel Kružík, ale i s jeho střelou si gólman Českých Budějovic poradil.
04:04'
Plutnar dostal nahrávku na vrchol kruhu, ale mířil mimo hostující svatyni.
03:40'
A také Dominik Frodl si sáhl na kotouč po střele Filipa Přikryla.
02:47'
I tentokrát se hostujícím podařilo vyhodit Karlovarské z vlastní třetiny, ti se ale okamžitě vrátili a pozornost Strmeně prověřil Tomáš Bartejs z kruhů.
02:25'
Motor se osvobozuje a Energie vzápětí opět bojuje o útočnou třetinu.
02:00'
Havlínovo nahození se ještě pokoušel usměrnit Kofroň.
01:34'
Havlínova rozehrávka v obranném pásmu energetiků byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude tedy před Frodlovou svatyní.
00:30'
Gríger našel u mantinelu zcela volného Matěje Stříteského, který od modré čáry jen nahodil za Strmeňovu klec.
00:10'
Úvodní vhazování vyhrály Budějovice, které se sice v mžiku přesunuly před Frodla, ale ke střele nebyly puštěny.
00:01'
Mikuláš Hovorka na druhé straně vyvedl z kabiny své spoluhráče. Po tradiční státní hymně bude vše připraveno ke startu dnešního klání.
V čele s Dominikem Frodlem nastupuje na led jako první domácí Energie.
Na ledovou plochu vyjela čtveřice dnešních dozorců.
Soupiska Motoru již byla představena a českobudějovičtí fanoušci slušně zaplňují sektor hostů. Nyní je na řadě soupiska HC Energie.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Bartejs, Mikyska, McFadden, Stříteský, Havlín, Plutnar, Dlapa – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, O. Procházka – Kangasniemi, Jiskra, Kružík – Redlich, Kofroň, Koffer.
Trenér: Václav Eismann

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Hrachovina) – Pýcha, Doudera (A), Kachyňa, Gulaši, Hovorka, Štich – Ordoš, Kondelík, Gulaš (C) – M. Beránek, Harris, F. Přikryl – Kubík, Pech (A), Valský – Toman, Koláček, Vopelka.
Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Jeřábek, Zeliska – Brabec, Rampír.

Banes Motor České Budějovice
Energetici bojují o lepší postavení v play-off jsou jistě motivovaní, a však to samé se dá říci o Motoru, který na čtvrtfinálové pozice potřebuje ztrácí čtyři body. Poslední zápas sehrály Budějovice s Litvínovem. V první třetině Čihákova družina nabrala dvoubrankové manko, ve 35. minutě pak hostující Sukel' zvyšoval na hrůzostrašných 0:6. Budějovičtí sice zbraně nesložili a deset minut před koncem snižoval na 4:6 Gulaš, nicméně Litvínov si závěr divokého duelu pohlídal a nakonec ještě sám jeden gól přidal.

Lídrem produktivity je Milan Gulaš a v brankovišti pak dostává více prostoru Dominik Hrachovina.

HC Energie Karlovy Vary

V nedělním klání bude Energie pokračovat na domácím ledě, kde tentokrát přivítá Motor České Budějovice. V pátečním klání energetici inkasovali čtyři branky a Dominik Frodl byl vyhnán z branky ještě před koncem úvodní dvacetiminutovky. Karlovarským se ve druhé části podařilo srovnat a o vítězi tak rozhodla třetí třetina. V ní se Pardubicím 3 minuty před koncem povedlo poprvé v zápase překonat Vladislava Habala a odvezli si tříbodový zisk.

Na listinu střelců se zapsat například Stříteský, který svou ranou v přesilové hře oživil naděje Energie na bodový zisk. O pár minut později srovnal Jiří Černoch.

Po 29 zápasech se prosadil také finský útočník Iikka Kangasniemi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.