Tipsport Extraliga - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Sparta - 24. září 2023   16:00

Kladno
44:49' Ticháček (Pytlík, Melka)
1:7
(0:2, 0:3, 1:2)
Sparta
00:53' Kempný  (Řepík) • 08:17' Buchtele  (Mozík, Lajunen) • 31:13' Řepík  (Krejčík, O. Najman) • 33:38' Buchtele  (Kempný, Forman) • 34:59' O. Najman  (Chlapík, Mozík) • 42:34' Irving  (Kestner, P. Kousal) • 58:46' Horák  (P. Kousal, Kestner)
Kladno
Brízgala (35. Bow) – Dotchin (A), Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček, Klikorka – Sideroff, Plekanec (C), Tralmaks – Beran, Klepiš, Jarůšek – Bláha, Pytlík, Frolík (A) – M. Procházka, Babka, Melka.
Hribik, Veselý – Frodl, Lhotský
ČEZ stadion, Kladno
4391 diváků
Sparta

V poslední dvacetiminutovce přidal ve 43. minutě gól Joshua Irving. Nicméně i Kladenští se prosadili zásluhou Jiřího Ticháčka. Následovala dlouhá řada vyloučení, přesilovou hru využili už jen hosté a poslední gól přestřelky vsítil Roman Horák. HC Sparta Praha si veze z Kladna všechny body a vítězí 7:1.
Nejlepší hráči utkání: Michael Frolík (KLA) a Michal Kempný (SPA).
58:46'
Sparta právě vstřelila branku! ROMAN HORÁK využil přesilovou hru a úplně do prázdné branky navyšuje skóre na 7:1. Asistence: Pavel Kousal, Joshua Kestner.
58:03'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Jakub Krejčík – 2 min., nedovolené bránění.

Filip Chlapík – 5 min., hrubost.
A Jarůšek opustil trestnou lavici a také jede do kabiny.
Rozhodčí se radí o trestech. Dotchin odešel do kabiny.
57:32'
Jarůškovi nesedla střela a po ní se hned strhla bitka.
57:10'
Jaromír Pytlík – 2 min., nedovolené bránění.

Jan Buchtele – 2 min., hrubost.
57:04'
Kladno se hned osvobozuje.
56:51'
Hned po vhazování musel Bow zasahovat.
56:47'
Kladenští si přesilovou hru vůbec neužili, protože je kvůli špatnému buly vyloučen Plekanec.
56:47'
Tomáš Plekanec – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování.
56:47'
Miroslav Forman – 2 min., sekání.
56:40'
Mozík mohl vystřelit, protože měl před sebou úplně volný prostor, ale rozhodl se ještě přihrávat. Žádného svého spoluhráče ale nenašel.
Dnešní utkání sleduje 4391 diváků.
54:49'
Ani ta ale nic nevymyslela a na druhé straně Sideroff prověřil pozornost Kováře.
54:18'
Kladno se drželo v útočném pásmu, ale nedostalo se ke střele. U kotouče je proto Sparta.
53:50'
Matěj Beran – 2 min., hrubost.

53:38'
Jarůšek střílel z pravého kruhu z první, ale trefil pouze vnější síť branky.
52:45'
A na druhé straně vystřelil Konečný, ale netrefil klec.
52:20'
Ticháčkovu střelu vyrazil Kovář betonem a Sparta se tím osvobozuje.
52:04'
Kladno vyhrává vhazování.
51:58'
David Němeček – 2 min., napadení.
49:30'
Kladenští jsou rozestavěni v útočných pozicích, ale po Frolíkově střele se Sparta osvobozuje.
48:43'
Kladno po druhém vhazování, protože první bylo odpískáno, ztrácí pásmo.
48:41'
David Vitouch – 2 min., držení.
47:09'
Ticháčkova střela skončila jen na prvním bránícím hráči a Kladno ztrácí složitě získané pásmo.
45:56'
Melka zavezl kotouč do pásma Sparty, ale hned o něj Kladno přišlo a na druhé straně vyletěla střela do ochranné sítě.
44:49'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladno využívá přesilovou hru. JIŘÍ TICHÁČEK projel až ze středního pásma a z pravého kruhu se trefil naprosto přesně. Asistence: Jaromír Pytlík, Antonín Melka.
44:03'
Ondřej Bláha – 2 min., hrubost.

Filip Chlapík – 2 min., hrubost,
Jani Lajunen – 2 min., nedovolené bránění brankáři.
44:03'
U Bowa se strhla bitka a rozhodčí budou vylučovat.
43:40'
Nicméně je Sparta opět v útočném pásmu a ve svých pozicích.
43:23'
Plekanec kotouč vyvezl do útočného pásma Sparty.
42:44'
Jake Dotchin – 2 min., nesportovní chování.
42:34'
Sparta právě vstřelila branku! Sparta využívá přesilovou hru. Po první střele Kestnera lehl Bow k zemi a AARON IRVING dával do úplně prázdné klece. Asistence: Joshua Kestner, Pavel Kousal.
41:40'
Kladno dokázalo vyjet až ke Kovářovi, ale Sparta je opět v útočných pozicích.
41:21'
Ondřej Slováček – 2 min., podrážení.
40:10'
Sideroffova střela letěla mimo branku.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:50.
Kladno do druhé třetiny naskočilo aktivněji, Frolík měl samostatný únik, ale ani to nevedlo ke kladenskému gólu. Zato na druhé straně se mohla Sparta radovat. Ve 32. minutě se trefil Michal Řepík, následně dokázali hosté vstřelit gól v oslabení zásluhou Buchteleho a poslední kapka pro Brízgalu byla trefa ve 35. minutě od Najmana. Brízgalu vystřídal v brance Bow, který zatím do konce třetiny neinkasoval a Sparta půjde do poslední dvacetiminutovky s vedením 5:0.
40:00'
39:00'
Frolík mohl ujíždět sám na gólmana, ale byl dobře bráněn.
38:40'
Kotouč je pryč z pásma, ale Sparta se hned vrací do útočných pozic.
38:20'
Plekanec nedokázal vyhodit a Kladno se dál brání.
38:03'
Krejčíkova střela letěla jen mimo klec.
37:40'
Sparta si zahraje přesilovou hru pěti proti třem.
37:26'
Chris Martenet – 2 min., krosček.
37:19'
Irving vystřelil z levého kruhu a Bow zasahuje.
37:19'
Jaromír Pytlík – 2 min., hákování.
34:59'
Střídání v týmu Rytíři Kladno:
ze hřiště odchází Adam Brízgala, přichází Landon Bow.
34:59'
Sparta právě vstřelila branku! Nenápadná střela ONDŘEJE NAJMANA zpoza bránícího hráče znamená vedení Sparty 5:0. Asistence: Filip Chlapík, Vojtěch Mozík.
33:38'
Sparta právě vstřelila branku! Pražané dávají gól v oslabení. Z levého kruhu vystřelil Kempný, Brízgala kotouč vyrazil, ale JAN BUCHTELE šikovně kotouč doklepl. Asistence: Michal Kempný, Miroslav Forman.
32:43'
Sparta se osvobozuje.
32:37'
Tralmaks hned po vhazování vypálil z pravého kruhu z první, ale Kovář vytáhl zákrok lapačkou.
32:34'
Ondřej Mikliš – 2 min., držení.
31:13'
Sparta právě vstřelila branku! A Sparta navyšuje už na rozdíl tří gólů. MICHAL ŘEPÍK získal kotouč na levé straně a trefil se přesně do protějšího růžku. Asistence: Jakub Krejčík, Ondřej Najman.
29:56'
Procházka ve svém pásmu špatně přihrál přímo na hůl hostů, Kladenští však situaci ubránili a sami vyrazili.
29:05'
Tralmaks mohl ujíždět sám na gólmana, ale puk mu po přihrávce ujel a nedosáhl na něj.
27:55'
Dotchin šikovně přihrál Jarůškovi, ale tomu střela na pravém kruhu nesedla a promáchl.
26:22'
A i Spartě je odpískáno zakázané uvolnění.
25:50'
Veberovi přeskočil puk hokejku na modré čáře a u kotouče jsou hosté. Ke střele se nedostali.
25:10'
Kladenským je odpískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude u Brízgaly.
24:28'
Kladno má zatím největší tlak v zápase, ale nic z toho nevytěžilo.
23:04'
Frolík ujížděl sám na gólmana, naznačil střelu, ale následně zakončil jen mimo klec.
22:19'
Na druhé straně zakončoval Kempný, ale kotouč raději Brízgala zakryl rukavicí.
21:40'
Kladenští jsou pryč z pásma a přesilovou hru nevyužili.
20:58'
Kladenští dál zůstávají v pásmu Sparty, ale Frolíkovi střela nesedla a Kovář zasáhl lapačkou.
20:40'
Frolík zakončil z mezikruží, ale Kovář zasáhl.
20:04'
Vhazování vyhráli hosté, ale u puku jsou domácí, kteří se snaží dostat do útočných pozic.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:55.
První třetina jasně patřila hostům z Prahy. Ti se prosadili hned v první minutě utkání zásluhou nešťastného odrazu po střele Kempného. Rytíři následně přestáli přesilovou hru, ale po ní opět inkasovali po gólu Buchteleho. Sparta si dál držela nápor, ale do konce třetiny již gól nedala. Kladenští si přenesou přesilovou hru do druhé dvacetiminutovky.
20:00'
19:51'
Kladno si na konci první třetiny zahraje svoji první přesilovku.
19:51'
Jakub Krejčík – 2 min., podrážení.
19:14'
Nicméně jsou opět hosté v útočné třetině, střela letěla mimo a Bláha poslal kotouč pryč rukou.
18:50'
Sparta si od vhazování držela útočné pásmo, ale Kladno se osvobozuje.
17:42'
Jaromír Pytlík – 2 min., sekání,
Jake Dotchin – 2 min., hrubost.

Michal Moravčík – 2 min., hrubost.
17:42'
Frolík měl tři tutové možnosti, Pytlík ještě objel branku a snažil se zasunout kotouč za Kováře. Ze závaru před brankou ale Kladno neskórovalo. Navíc se strhla bitka a rozhodčí budou vylučovat.
17:03'
Beranova střela letěla vysoko pod ochranou síť.
14:49'
Melka dostává puk do sparťanské třetiny, ale Hejda neudržel kotouč na modré čáře a na druhou stranu vyrazili hosté. Dotchin si ale obětavě lehl do střely.
12:47'
První větší šance Kladenských. Pytlík přihrál před branku Frolíkovi, ale Frolík z velké příležitosti netrefil branku.
12:00'
Kladno se na chvíli ocitlo v útočné třetině, ale za chvíli ztrácí puk a nedostalo se ani ke střele.
10:27'
Mozík si nabruslil až k Brízgalovi, ale nedokázal dostrkat kotouč až za něj.
09:10'
Kestner z pravého kruhu prověřil Brízgalu.
08:17'
Sparta právě vstřelila branku! Z tlaku dává Sparta další gól. JAN BUCHTELE dobře zapracoval před brankou. Nejdříve tečoval Mozíkovu střelu od modré a následně vyražený puk krásně zvedl až za Brízgalu. Asistence: Vojtěch Mozík, Jani Lajunen.
07:05'
Kestner střílel z první z mezikruží, ale Brízgala zasahuje. Hra je přerušena a Kladno se osvobozuje.
06:33'
A opět je kotouč až u Kováře.
06:20'
Kladno se osvobozuje.
05:50'
Řepík střílel z pravého kruhu, ale Brízgala zasáhl ramenem.
05:17'
Tomáš Plekanec – 2 min., hákování.
05:17'
Kestner ujížděl na gólmana, ale byl hákován Plekancem. Sparta si tak zahraje první přesilovou hru utkání.
03:35'
Frolík od mantinelu zkoušel najít v útočném pásmu spoluhráče, ale kotouč vyjel až do střední třetiny.
02:54'
Na puku jsou domácí, ale kotouč pouze nahodili do útočného pásma, kde se k němu nedostali. Na druhé straně musí zasahovat Brízgala.
00:53'
Sparta právě vstřelila branku! Sparta ještě v první minutě skóruje. MICHAL KEMPNÝ vystřelil od levého kruhu a kotouč se odrazil od bránících hráčů až do branky. Asistence: Michal Řepík.
00:01'
Úvodní vhazování vyhráli domácí, ale u puku jsou jako první hosté. Kladenští sice kotouč ve své třetině získali, ale dopustili se jen zakázaného uvolnění.
00:01'

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček, Klikorka – Sideroff, Plekanec (C), Tralmaks – Beran, Klepiš, Jarůšek – Bláha, Pytlík, Frolík (A) – M. Procházka, Babka, Melka.

HC Sparta Praha: J. Kovář (Cichoň) – Němeček, Mozík, Kempný, Irving, Krejčík, Moravčík, Mikliš – P. Kousal (A), Horák, Kestner – Chlapík, O. Najman, Řepík (C) – Buchtele, Lajunen, Hauser – Forman (A), Vitouch, Konečný.

Rozhodčí: Hribik, Veselý – Frodl, Lhotský.
Výsledky zápasů týmu HC Sparta Praha:

HC Sparta Praha – Banes Motor České Budějovice 5:2
HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 2:3sn
HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 4:3sn
HC Sparta Praha

Po prvních třech zápasech se Sparta nachází na 1. místě tabulky Tipsport extraligy. Sparta je zatím nepokořena a všechny zápasy zvládla skvěle. Naposledy Pražané doma přivítali tým HC Dynamo Pardubice a zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy (stejně jako v posledním zápase Kladna), ve kterých byli úspěšnější právě domácí. Ti proměnili 3 nájezdy a autorem vítězné trefy se stal Pavel Kousal. Sparta tak vyhrála 4:3sn.

I Sparta dává prostor oběma svým gólmanům. Lepší úspěšnost má Jakub Kovář, který odchytal dva zápasy a má úspěšnost 92,31 %. Josef Kořenář nastoupil do posledního duelu a připsal si 28 zásahů a 90,32% úspěšnost. Nejproduktivnějším hráčem je kapitán Michal Řepík (3+3), kterého doplňuje Filip Chlapík (1+5). Sparta je zatím velice ofenzivní a s 12 góly se nachází na 2. místě s největším počtem vstřelených gólů.
Výsledky zápasů týmu Rytíři Kladno:

HC Olomouc – Rytíři Kladno 1:0
Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice 1:3
HC Vítkovice Ridera – Rytíři Kladno 2:3sn
Rytíři Kladno

Po prvních třech zápasech se Rytíři nachází na předposledním 13. místě tabulky Tipsport extraligy, za nimi je jen tým HC Kometa Brno, který zatím nezískal ani bod. Poslední zápas Kladno sehrálo na ledě Vítkovic, kde musely o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých skóroval pouze Tomáš Plekanec. Kladenští si tak připsali první 2 body do tabulky po výhře 3:2 po nájezdech.

Zápas s Olomoucí i Pardubicemi odchytal skvělý Adam Brízgala, který si i přes prohraná utkání odnesl úspěšnost 94,74 %. Do utkání proti Vítkovicím ale trenéři nasadili Landona Bowa a neudělali chybu. Bow měl 36 výborných zásahů a v nájezdech za svá záda nepustil ani jeden puk. Stejně jako Brízgala i Bow má úspěšnost 94,74 %.

Kladenským zatím příliš nejdou přesilové hry a ze sedmi početních výhod vstřelili pouze jediný gól. I proto Kladno k sobě přizvalo Jakuba Voráčka, který pomůže týmu jako mentor a zaměří se právě na přesilové hry. Kladno se nachází na 3. místě s nejvyšším počtem trestných minut – celkem 44. Nicméně se Kladenští dobře v oslabení brání, protože inkasovali jen jeden gól z 16 oslabení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.