Tipsport Extraliga - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : M. Boleslav - 29. září 2023   17:30

Litvínov
03:45' D. Kaše (Czuczman, Zeman) • 10:03' Abdul (Baránek, Koblasa) • 47:35' Kudrna (Sukeľ, Koblasa) • 55:23' Sukeľ  • 59:37' O. Kaše (Abdul)
5:2
(2:0, 0:2, 3:0)
M. Boleslav
24:41' Lantoši  (Aaltonen, O. Roman) • 36:36' Malát  (Šmerha)
Litvínov
Úlehla, Šindel – Lhotský, Hnát
Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
M. Boleslav

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Střely na branku: 25 – 37
Je dobojováno. Domácí ve třetí třetině strhli vedení na svou stranu a přidali i čtvrtý zásah v oslabení, kdy hosté brzy odvolali brankáře. Jenže hosté měli před Tomkem mnohdy velký tlak, který ale brankář Vervy ustál. V závěru pak trefil znovu prázdnou branku soupeře Ondřej Kaše a pečetil tak další tři body do tabulky. Verva tak vítězí popáté v řadě za sebou a drží úzký kontakt se špičkou tabulky.
59:49'
Ještě nebezpeční před brankou Mateje Tomka, ten si ještě užil poslední zákrok a za chvíli už bude se svými spoluhráči slavit čtvrtou výhru v řadě.
59:37'
Litvínov právě vstřelil branku!
Nyní se už ONDŘEJ KAŠE prosazuje, když kousek před modrou čárou napřáhl ke střele a puk skončil ve zcela prázdné mladoboleslavské kleci – 5:2. Nyní už je jasné, že Verva o další tři body nepřijde. Asistence: Jindřich Abdul.
59:25'
Z obranného pásma střílel Ondřej Kaše a puk mířil na hostující klec, nakonec ale skončil na spodní spojnici branky Mladé Boleslavi.
59:09'
A už zase hosté zatápějí obraně Vervy i brankáři, ale Matej Tomek zase zasáhl a drží slibný náskok svého celku!
58:31'
Bruslaři se dlouho drželi v pásmu Litvínova, domácí ale zachytili puk a vyhodili ho daleko od Tomka tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:18'
Jindřich Abdul na levém kruhu zkoušel trefit prázdnou hostující bránu, ale nepovedlo se. A ani napodruhé, kdy už kotouč mířil k brance, ale zakročil jeden z hostujících beků.
56:49'
Domácí jsou v plném počtu.
56:47'
Matej Tomek vychytal Osburna a podržel tak Vervu a její dvoubrankový náskok. Hosté jsou stále bez brankáře a ještě tak chtějí se zápasem něco udělat.
56:13'
Litvínov vyhodil puk až před hostující branku a pošetřil cenné vteřiny.
55:23'
Hosté už hráli bez brankáře a drželi útočné pásmo, puk jim ale vypadl ven a tam si ho sebral MATÚŠ SUKEĽ. Kapitán Litvínova pak nabral rychlost a touš dovezl do zcela prázdné klece a dost možná tak pečetí dnešní výhru – 4:2. Bez asistence.
54:49'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
Kevin Czuczman – 2 min., sekání.
54:42'
V oslabení utekli Jurčík s Kudrnou, druhý jmenovaný pak na pravé straně pouze promáchl a rázem byla dobrá akce ta tam.
54:25'
Juhamatti Aaltonen se natlačil před branku Tomka, v jeho těsné blízkosti ale neuspěl. Nicméně akce hostů trvá dále.
53:49'
Boleslav je v plném počtu a začíná její zkrácená přesilová hra.
52:57'
Marek Baránek – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
52:13'
Hosté vyhodili puk před Tomka a vymanili se tak z menšího tlaku Litvínova. Ten musí další akci zakládat znovu.
51:49'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
Zach Osburn – 2 min., krosček.
51:43'
Hosté jsou už ve čtyřech.
50:12'
Hosté vyhodili puk až před Tomka a šetří cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
49:43'
Matti Järvinen – 2 min., hrubost.
48:10'
Další menší tlak před hostující brankou, bruslaři to ustáli a už vyvezli puk ven z obranné třetiny.
47:35'
Domácí opět strhávají vedení na svou stranu. Matúš Sukeľ krásně našel přihrávkou u branky hostů volného ANDREJE KUDRNU, jeho krajan pak přesnou tečí nasměroval touš za brankovou čáru a rozradostnil své spoluhráče – 3:2. Asistence: Matúš Sukeľ a Petr Koblasa.
47:13'
Zakázané uvolnění Litvínova a hra se stěhuje opět před Mateje Tomka.
47:05'
Další zákrok Mateje Tomka, tentokráte si poradil s jedovkou FIlipa Pyrochty. Hra je zastavena a následuje další komerční přestávka.
46:24'
Domácím se nedaří dostat hosty pod tlak a ti jsou tak zatím stále aktivnějším týmem. Opět se dostali před Tomka, další pokus však obrana srazila do bezpečí.
45:17'
Filip Suchý ze slotu netrefil klec domácích, nicméně hosté se stále tlačí před Tomka a hned na to střílel švihem zblízka David Dvořáček, ale Tomek se stihl přesunout k tyči a zastavil jeho pokus.
44:01'
Od vlastního brankáře zamířili před klec Tomka opět agilní hosté, ale tentokráte ho žádnou střelou neohrozili.
43:16'
Zach Osburn to zkusil od modré čáry, jeho táhlá střela pak končí opět na Mateji Tomkovi. Hra je přerušena, buly po jeho levici.
42:35'
Z pravého kruhu mířila na Mateje Tomka další střela, tu ale pozorný litvínovský brankář pokryl a hned poslal puk mezi své spoluhráče, kteří otáčejí hru.
41:12'
Domácí se snažili o akci před Růžičkou, tomu pomohla obrana a ten tak nemusel zasahovat. Nicméně stále se Verva drží v pásmu Mladé Boleslavi.
40:31'
V zajímavé pozici se ocitl Róbert Lantoši, ale v těsné blízkosti svého krajana v domácí brance nepřekonal.
40:24'
Matej Tomek zakročil proti střele Adama Jánošíka a nechal hru raději přerušit. Buly bude vhozeno po jeho pravé ruce.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:24.
Střely na branku: 19 – 26
Také druhá třetina je minulostí. Ta zase patřila hostům, kteří zlepšili hru a donutili soupeře chybovat. V pětadvacáté minutě překonal Mateje Tomka Róbert Lantoši a Boleslav byla zpět ve hře. Tři a půl minuty před koncem druhé dvacetiminutovky tečoval střelu spoluhráče těsně před Matejem Tomkem Sebastián Malát a puk skončil za jeho zády. Hosté tak vyrovnali a začínalo se od nuly. Ještě nás tak čeká zajímavá třetí třetina.
40:00'
39:58'
V samotném závěru prostředního dějství se ještě zblízka snažil prosadit Tomáš Šmerha, ale jeho pokus nekončí za zády Mateje Tomka!
39:33'
Posunutá litvínovská branka a následuje krátká pauza, při které bude usazena zpět do svého postavení.
39:14'
Válkova šance končí na Růžičkovi, hosté poté otočili hru, ale nedostali se do vážnějšího ohrožení Tomkovy brány.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
37:57'
V útočné třetině domácí drželi puk v rohu, ten vybojovali na svou stranu hosté a hned ho zavážejí na opačnou stranu.
36:36'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno a začíná se znovu od začátku! Tomáš Šmerha střílenou přihrávkou před branku soupeře chtěl zaskočit Mateje Tomka, do jeho rány ale vložil hůl SEBASTIÁN MALÁT a rozvlnil síť za jeho zády – 2:2. Asistence: Tomáš Šmerha.
36:14'
Další menší akce hostů před domácí brankou, vše ale pokryl Matej Tomek a hra je přerušena. Buly po jeho pravé ruce.
35:38'
Filip Pyrochta si nabruslil do útočného pásma, ale nakonec se mezi kruhy prosadit nedokázal. Poté následuje zakázané uvolnění bruslařů a vše se stěhuje před jejich klec.
35:19'
Hosté jsou už v plném počtu.
35:02'
Přesilovka Litvínova pomalu spěje ke svému konci, ještě je tu jedna akce, kterou ale poté zastavila obrana Mladé Boleslavi a hosté už tohle oslabení zvládnou.
34:43'
Velký závar před hostující klecí a zblízka pak trefil tyč Matúš Sukeľ!
33:44'
Hosté se dokázali rychle osvobodit a poslali puk až před Mateje Tomka. Verva tak musí další akci zakládat z hloubi vlastního obranného pásma.
33:19'
Aleš Čech – 2 min., podrážení.
33:19'
Nicolas Hlava baseballově neprostřelil Jana Růžičku, byl ale faulován a domácí si zahrají další přesilovou hru.
32:53'
Další komerční přestávka.
32:16'
Matej Tomek čelil dalšímu zakončení soupeře, který jel z pravé strany úplně sám, ale znovu nebyl překonán. Hosté tak opět nebyli daleko od vyrovnání!
31:38'
Ondřej Roman to zkusil před Matejem Tomkem, ale ten zase uspěl.
30:24'
Litvínov je v plném počtu. A hned ještě čelil jedovce Aleše Čecha, který vyprášil lapačku domácího brankáře.
30:10'
V polovině utkání ohrozil Mateje Tomka Juhamatti Aaltonen, ale pozorný domácí brankář proti němu vytasil další přesný zákrok, kterým opět drží těsný náskok.
29:25'
Puk letí až před Jana Růžičku a oba celky střídají.
28:56'
Verva je znovu ve čtyřech a musí se tak bránit přesile Mladé Boleslavi, která je ve druhém dějství hodně aktivní a snaží se o vyrovnání.
28:24'
David Kaše – 2 min., podrážení.
27:58'
David Kaše si nabruslil za branku soupeře a poté nahodil puk před ní, kde ale nikdo z domácích nezakončil.
27:37'
Teč Mattiho Järvinena byla znovu hodně nepříjemná pro Mateje Tomka, ale ten to znovu zvládl. Hru přerušil a na řadě je další komerční přestávka.
26:59'
David Kaše je na ledové ploše a Litvínov je v plném počtu.
26:15'
Tim Söderlund jedovkou z levé strany ohrozil Mateje Tomka, ale ten opět kryje nebezpečný pokus soupeře. Následně pak obrana Vervy vyhazuje touš až před Jana Růžičku.
25:54'
Pawel Zygmunt si v oslabení sjel těsně před branku soupeře, jeho přízemní pokus ale končí na klečícím Janu Růžičkovi a hra je přerušena.
25:41'
Lantoši byl před Matejem Tomkem znovu nebezpečný, tentokráte si ale domácí brankář poradil a jeho pokus lapil do lapačky.
25:11'
Hosté mají velkou šanci dostat se k vyrovnání, když hrají další přesilovou hru. Litvínovští se ale hned na začátku dokázali osvobodit a puk letí až před Jana Růžičku.
24:59'
24:41'
Hosté se dostávají Litvínovu na rozdíl jediné branky. Juhamatti Aaltonen poslal mezi kruhy pas na RÓBERTA LANTOŠIHO, který poté nad lapačku Mateje Tomka posílá touš do jeho sítě – 2:1. Asistence: Juhamatti Aaltonen a Ondřej Roman.
24:18'
Petr Koblasa z prostoru mezi kruhy zakončil a ohrozil Jana Růžičku, ten ale proti němu uspěl. Na druhé straně orazítkoval tyčku Pláněk.
23:08'
Jindřich Abdul sjel do obranné třetiny pro puk, který tam mířil a Verva tak může jít zase útočit před klec Mladé Boleslavi.
22:42'
A znovu Pláněk zacílil na Mateje Tomka, který opět uspěl a má kotouč v bezpečí.
22:20'
Nebezpečná střela Martina Pláňka od modré čáry končí znovu na pozorném Tomkovi, který zase zavřel brankoviště a podržel Vervu.
21:17'
Nyní už před hostující brankou operují Litvínovští a obrana Mladé Boleslavi tak vyhlásila další stupeň pohotovosti. Nakonec to pro hosty dobře dopadlo a ti vytahují puk ven do bezpečí.
21:01'
Hosté dohrávali svou přesilovku a Tomka dvakrát ohrozili, další zákrok lapačkou zapsal Matej Tomek a pomohl tak svému týmu, který udržel dvoubrankový náskok.
20:57'
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:25.
Střely na branku: 12 – 10
První třetina je minulostí a povedla se lépe Litvínovu. Už ve čtvrté minutě hry se měnilo skóre, když se v blízkosti hostující branky prosadil David Kaše a poslal domácí celek do vedení. V jedenácté minutě pak využil přesilovou hru Jindřich Abdul, jenž z pravého kruhu vymetl pavučiny v hostující síti. Poprvé do kabin tak jdou domácí hráči s dvoubrankovým náskokem a hosté se v té druhé budou snažit o kontaktní branku, aby se vrátili zpět do zápasu.
20:00'
19:32'
Domácí se zatím dobře brání v oslabení a nedovolují soupeři, aby jakkoli ohrozil Mateje Tomka. Ten tak mohl být ve své brance zatím v klidu.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:57'
Liam Kirk – 2 min., krosček.
18:01'
Ti se pak dostali na druhou stranu, ale nezahrozili před Janem Růžičkou, který mohl být v klidu.
17:26'
A do třetice Matej Tomek, jenž byl znovu ve svém brankovišti nebezpečně atakován, i tuhle situaci ale domácí brankář zvládl a posílá puk spoluhráčům.
17:15'
Hosté pomalu začínají více hrozit před domácí klecí a Matej Tomek musel opět zakročit. Připisuje další zákrok a po něm nechává hru přerušit. Buly po jeho pravé ruce.
16:33'
Pavol Skalický si nabruslil do prostoru mezi kruhy a jeho svižný nápřah byl zastaven betonem Mateje Tomka. Ten si připsal další zákrok a podržel svůj tým.
16:06'
A další šance pro Liama Kirka, který střílel po zemi, ale v další dobré šanci domácí nyní neuspěli.
15:24'
Liam Kirk zase protečoval puk do útočného pásma a poté se na pravé straně u brankoviště jal vystřelit z bekhendu, kotouč ale jen prosvištěl územím Jana Růžičky a končí mimo.
14:31'
Střely na branku: 10 – 6
14:17'
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi a hra se stěhuje opět před Jana Růžičku. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce a Verva tak zadarmo získala útočné pásmo.
13:22'
Pawel Zygmunt poslal kotouč Ondřeji Jurčíkovi, který se poté zjevil těsně před Janem Růžičkou, jeho svižná rána ale končí jen vedle protější tyče.
12:28'
Domácí ubránili akci soupeře a dostali puk do bezpečí. Sice ho nevyhodili ven z pásma, ale po chvilce se k němu dostali znovu a nyní už míří opačným směrem.
12:15'
Další velká šance Litvínova! Liam Kirk z otočky poslal kotouč na levou stranu, kde se do střely opřel Lukáš Válek, ale branku hostů jen o kousíček minul!
11:33'
Hosté pokazili rozehrávku v útočné třetině, puk zachytil Jindřich Abdul a zamířil s ním před Jana Růžičku, kde poté střílel Nicolas Hlava, ale jen do betonu mladoboleslavského brankáře.
10:49'
Hosté tedy do utkání nevstoupili vůbec dobře a hned prohrávají o dva góly. Před chvílí se jim nepovedla akce, která skončila zmarem a na druhé straně ohrozil Růžičku Nicolas Hlava.
10:03'
Využitá přesilová hra domácích a ti jdou do dvoubrankového náskoku. Marek Baránek nahodil puk do pravého kruhu pro JINDŘICHA ABDULA, který udělal pár kroků navíc a poté švihem zavěsil kotouč za záda Růžičky – 2:0. Asistence: Marek Baránek a Petr Koblasa.
09:37'
Nepřesná rozehrávka domácích znamenala ztrátu kotouče a ten poté hosté vyhodili až před branku Mateje Tomka. Domácí tam musí zakládat další akci z hloubi svého obranného pásma.
09:32'
Hosté jsou ve čtyřech hráčích.
09:02'
Domácí mají k dispozici půlminutovou přesilovou hru pět na tři!
09:02'
Zach Osburn – 2 min., napadení.
08:15'
Nyní už musel zakročit Jan Růžička a po zákroku přerušil hru, buly bude vhozeno po jeho pravé ruce. Litvínov se tak bude moci ještě zdržet před jeho brankou.
07:45'
Litvínovští hned zavezli puk do útoku díky bratrům Kašovým, David Kaše poté vystřelil z pravého kruhu, ale jeho přízemní pokus zastavil jeden z beků Mladé Boleslavi. Nicméně domácí stále drží teritorium bruslařů.
07:32'
Následuje první komerční přestávka a po ní si svou první přesilovku zahraje také litvínovská Verva.
07:32'
Matti Järvinen – 2 min., nedovolené bránění.
07:09'
Andrej Kudrna zavezl touš do útočné třetiny, kde mu na pravé straně najížděl Matúš Sukeľ, ale ten poté při střele na hostující branku pouze promáchl a rázem bylo po další akci Litvínova.
06:28'
Radim Šalda je na ledové ploše a Litvínov je tedy kompletní.
06:16'
Tomáš Fořt vyslal z levého kruhu hodně nepříjemnou střelu na Mateje Tomka, ten ale zakročil a dostal kotouč k sobě. Hned na to pak nechal hru raději přerušit.
05:39'
Jako první mají k dispozici přesilovou hru hostující hráči, několikrát se dostali před klec soupeře, ale ten se už dvakrát dokázal osvobodit a puk je až u branky Jana Růžičky.
04:28'
Radim Šalda – 2 min., podrážení.
03:45'
Domácí se na konci čtvrté minuty ujímají vedení. Kevin Czuczman z levé strany nahodil puk před soupeřovu branku, kde ho zadovkou sklepl DAVID KAŠE a jeho pokus pak zapadl za záda Jana Růžičky – 1:0. Asistence: Kevin Czuczman a Denis Zeman.
02:43'
Ten si hned zapisuje první zákrok, když lapil pokus Jana Stránského. Hra je přerušena a vhazování proběhne po pravé ruce domácího brankáře Mateje Tomka.
02:12'
Pawel Zygmunt vybojoval u zadního mantinelu puk a poté s ním najel do pravého kruhu a jeho svižná rána pak končí jen kousek vedle protější tyče. Následně pak berou puk na hokejky Mladoboleslavští a pádí před Mateje Tomka.
01:34'
Pokus o přechod do útoku od hráčů Mladé Boleslavi, jenže domácí pokryli dobře střední třetinu a hned souhru svého soupeře napadali.
01:03'
První šance zápasu a v ní domácí Nicolas Hlava, ten se natlačil těsně před Jana Růžičku a sklepl před ním kotouč, ale hostující brankář si poradil a nedopustil, aby puk skončil za jeho zády!
00:41'
Ti se dopustili zakázaného uvolnění a hra se přestěhovala před Jana Růžičku a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
00:20'
Domácí hráči jsou hned od úvodního vhazování na puku a už se chvíli drželi v útočném pásmu. Jenže záhy puk ztratili a do akce šli hosté.
00:01'

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Klika) – Demel (A), Zile, Jaks, Baránek, Zeman, Czuczman, Šalda – Koblasa, Sukeľ (C), Kudrna – O. Kaše (A), D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Válek – Havelka, Jurčík, Zygmunt.
Trenér: Karel Mlejnek

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Novotný) – Osburn, Pyrochta (A), Čech, Jánošík (A), Pláněk, R. Jeřábek, Bernad – Skalický, Järvinen, Aaltonen – Lantoši, O. Roman, Söderlund – Šmerha, Fořt, Malát – Stránský (C), Suchý, Dvořáček.
Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Lhotský, Hnát.
Vzájemná utkání

V uplynulé sezóně se oba celky utkaly čtyřikrát. Každý tým si připsal po dvou výhrách. V přípravě pak dvakrát vyhrál Litvínov.
BK Mladá Boleslav

V cestě jim budou stát mladoboleslavští bruslaři, kteří jsou v tuto chvíli na šesté pozici s osmi body. I oni nemají vůbec špatný vstup do sezóny. Po dvou prohrách za sebou totiž Mladá Boleslav zabrala a zapsala poté tři výhry po sobě. Tu poslední pak na domácí půdě, kdy bruslaři fotbalovým výsledkem 1:0 porazili Karlovy Vary. Na sever Čech se tak vydávají vítěznou sérii ještě natáhnout.
HC VERVA Litvínov

Litvínovští hokejisté jakoby dali zapomenout na špatné předchozí sezóny a do té nové vstoupili velmi dobře. Na svém kontě mají jedenáct bodů a okupují třetí místo v tabulce. Po úvodní prohře s Pardubicemi následovaly další čtyři duely, ve kterých Litvínov vždy zvítězil. Má tak za sebou vítěznou šňůru, kterou by rád natáhl před domácím publikem. Tři zápasy vyhráli Litvínovští za tři body, naposledy urvali dva body v Hradci Králové, kde místní Mountfield porazili 3:2 po samostatných nájezdech. Naváží na čtyři úspěchy v řadě další výhrou?
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je dnes šesté kolo extraligy a prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy HC VERVA Litvínov a BK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.