Tipsport Extraliga - Základní část - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : M. Boleslav - 30. prosince 2023   17:30

Litvínov
12:08' Válek (Jaks, Abdul) • 21:47' O. Kaše  • 22:14' Válek (Abdul, Demel) • 30:16' Hlava (Šalda, O. Kaše) • 40:28' Koblasa (Kudrna, Jícha) • 58:05' Válek (Kudrna)
M. Boleslav
J. Růžička (23. F. Novotný) – Pyrochta, F. Pavlík, Gewiese, Osburn, Jánošík, Bernad, Štibingr – Krivošík, Fořt, Lantoši – Hradec, O. Roman, Skalický – Dvořáček, Malínek, Rohdin – J. Půček, Pitule, Závora.

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Je dobojováno. Litvínov vítězí doma v posledním utkání roku 2023 a upevňuje si pozici v elitní čtyřce. Hosté celý zápas tahali za delší konec a Verva si tak šla po ofenzivním představení za vítězstvím a dalšími třemi body. Hattrickem se blýskl Lukáš Válek, jenž tak poprvé v extralize završil třígólový večer.
59:37'
Domácí orazítkovali tyč soupeřovy branky a poté se hosté osvobozují a vyhazují touš až před klec Mateje Tomka.
58:45'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
HL + OK – napadání rozhodčích, odpyká Jan Půček.
58:45'
Tomáš Fořt – 2 min., krosček.
58:05'
Litvínov právě vstřelil branku!
Přesilovka je využita a na led mohou začít létat čepice. Střelou z prostoru mezi kruhy pověsil puk do sítě LUKÁŠ VÁLEK a zkompletoval tak svůj první extraligový hattrick – 6:1. Asistence: Andrej Kudrna.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:07'
Abdul poslal přihrávku Ondřeji Kašemu, ten ale neměl dobrý prostor k zakončení. Po chvilce se pak Mladá Boleslav výhozem osvobozuje.
56:20'
Filip Novotný – 2 min., zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník, odpyká David Dvořáček.
55:33'
Andrej Kudrna vyslal jedovku z prostoru mezi kruhy, branku soupeře však přestřelil. Hned na to pak jdou na druhou stranu zase hosté z Mladé Boleslavi.
Dnešní utkání sleduje 5823 diváků.
55:08'
Litvínovští kontrolují náskok a nepouštějí soupeře ke snížení. Naopak nyní ještě střílel Andrej Kudrna, proti němu ale vytasil přesný zákrok. Hra je zastavena a následuje poslední komerční přestávka.
53:26'
Domácí ve vlastním pásmu vybojovali puk a hned s ním namířili na druhou stranu, hosté se tak rychle vrací před klec Filipa Novotného.
52:50'
Mladá Boleslav je v plném počtu.
52:05'
Hosté se osvobodili a vyhodili puk až před branku Litvínova. Tím pošetřili další cenné vteřiny z oslabení.
51:20'
Janis Jaks poslal puk na Jindřicha Abdula, který poté střílel z pravého kruhu, jeho pokus ale končí mimo tři tyče.
50:50'
Tomáš Pitule – 2 min., hákování.
49:54'
Litvínov je v plném počtu.
49:15'
Hosté rozjeli kolotoč před domácí brankou, ale domácí to opět ustáli, Tomek má puk a jistí ho. Hra je přerušena, buly před jeho brankou.
48:09'
Matej Tomek se přesunul v brance k tyči a zastavil pokus Ondřeje Romana.
47:54'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
Kristaps Zile – 2 min., sekání.
47:45'
Další komerční přestávka.
46:54'
Patrik Demel za vlastní brankou chtěl puk vyhodit do středního pásma, ale nestalo se tak. Hosté tak chvíli ještě pobyli v pásmu Vervy, ale po chvilce ztratili kotouč.
45:51'
Tomáš Fořt si najel do těsné blízkosti domácího brankáře a poté vystřelil, ovšem Matej Tomek posunul ruku a kotouč srazil do bezpečí. Velká šance hostů na snížení tak končí zmarem.
44:30'
Hosté se zase na chvíli usadili před Matejem Tomkem, ten ve svém brankovišti byl zase pozorný a poté mu pomohla i obrana, která kotouč dostala ven z pásma.
43:56'
43:37'
Domácí získali puk na svou stranu a vyhodili ho až před branku Filipa Novotného.
42:38'
Ondřej Roman dostal přihrávku od Skalického a hned vystřelil, ale Matej Tomek sklapl betony a poté kotouč ukryl k sobě. Hra je zastavena a buly před jeho klecí.
42:07'
Nyní se domácí musejí bránit, když byl vyloučen za podrážení Kevin Czuczman.
41:56'
Kevin Czuczman – 2 min., podrážení.
40:28'
Velmi rychlý gól na začátku třetí třetiny a Verva vede znovu o čtyři branky. Andrej Kudrna vyslal na Novotného pokus, který se odrazil od jeho betonu na pravou stranu, kde byl s rychlou a úspěšnou dorážkou připraven PETR KOBLASA – 5:1. Asistence: Andrej Kudrna a Josef Jícha.
40:01'
Střely na branku: 31 – 16
Také druhá třetina je u konce. V ní se postupně Verva dostala do vedení 4:0 a měla bezpečný náskok. V přesilové hře však hosté snížili, ale stále mají ztrátu tří branek. Uvidíme, co nám nabídne poslední dvacetiminutovka, která začne přibližně v 19:19.
40:00'
39:40'
Liam Kirk sebral puk v obranné třetině a domácí se ještě pokoušejí o útočnou akci. Ale spíše to vypadá, že je to z této části hry už vše.
39:02'
Domácí celek je v plném počtu.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:28'
Kudrna s Jurčíkem drželi kotouč daleko od branky Mateje Tomka. Hosté ho tam sice dostali zpět, ale Andrej Kudrna ho dlouhým odpalem znovu odeslal až k zadnímu hrazení v pásmu Boleslavi.
37:46'
Ve vlastním oslabení vyzkoušel Josef Jícha pozornost Filipa Novotného, ten uspěl a hned posílá své spoluhráče do akce na druhé straně.
37:19'
Hosté mají šanci dostat se zpět do zápasu, při dalším vyloučení domácího hráče mají znovu početní výhodu.
37:02'
Marek Baránek – 2 min., držení.
36:47'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
A ta je bleskově využita. Pavel Fořt našel mezi kruhy odražený puk a poslal ho na levou stranu, kde ho PAVOL SKALICKÝ pohotově poslal do částečně odkryté sítě u bližší tyče – 4:1. Hostující útočník tak sebral Mateji Tomkovi čisté konto. Asistence: Tomáš Fořt a Róbert Lantoši.
36:37'
A první přesilovka pro Boleslav je tu. Po krosčeku Ondřeje Jurčíka už sedí domácí útočník na trestné lavici, jeho spoluhráči se budou snažit početní nevýhodu ubránit.
36:07'
Hosté jsou už v plném počtu.
35:24'
Janis Jaks po přihrávce od Davida Kašeho pálil z první od modré čáry a kotouč pak obrana hostů srazila do bezpečí. Následně ho i vyhodila až před klec Mateje Tomka.
34:31'
Domácí už rozjíždějí akci před hostující brankou, Nicolas Hlava posunul puk na modrou, ten poté utekl do středního pásma a hosté se poprvé osvobozují.
34:07'
Druhý trest pro Mladou Boleslav. Na dvě minuty putuje na lavici hanby Joachim Rohdin a domácí mají k dispozici další přesilovou hru.
34:07'
David Dvořáček se natlačil do těsné blízkosti Mateje Tomka a vystřelil. Ovšem domácí brankář sklapl betony a nedovolil, aby hosté snížili!
33:42'
Nicolas Hlava poslal puk na Marka Baránka, ten poté vystřelil a na teč si najel Ondřej Kaše, ovšem Filip Novotný pokus kryje i za pomoci Adama Jánošíka.
32:38'
Patrik Demel bekhendem od pravého hrazení nahodil puk do prostoru mezi kruhy, tam však nebyl nikdo, kdo by kotouč sebral. Hosté se pak postupně dostali do akce až před Tomka.
32:35'
Na řadě je další komerční přestávka.
32:13'
Hosté jsou jako opaření a nyní je před nimi velmi těžký úkol, a sice smazat vysokou ztrátu.
30:16'
Domácí se utrhují a jdou do náskoku o čtyři góly. Od modré čáry napřáhl ke střele Radim Šalda a do jeho rány ještě holí sáhl NICOLAS HLAVA. Kotouč změnil směr a zapadl za záda Filipa Novotného – 4:0. Asistence: Radim Šalda a Ondřej Kaše.
29:33'
Krivošík se vystavil ofsajdové pasti a hra je vykázána zpět do středního pásma, kde se za malý okamžik bude vhazovat.
28:56'
Andrej Kudrna dostával dlouhou přihrávku, na kterou nedosáhl a je z toho další zakázané uvolnění na straně Litvínova. Znovu tak jde hra před klec Mateje Tomka.
28:04'
Jan Závora na pravém kruhu chtěl vystřelit, ale puk mu nesedl na čepel a nebylo z toho nic. Hned po zisku puku míří do další akce zase Litvínovští, kteří hýří pořádnou aktivitou.
27:30'
Zakázané uvolnění Vervy a hra se stěhuje před klec Mateje Tomka. Buly bude vhozeno před jeho klecí.
26:59'
Hosté se natlačili před branku Mateje Tomka, ale nebyl tam nikdo, kdo by jeho branku ohrozil. Následně pak kotouč ztratili a zase se vrací zpět do obrany.
26:12'
25:55'
Tomáš Urban, ač byl tísněn, dostal se až k Novotnému, před kterým sklepl puk, ale hostující brankář, který vystřídal svého kolegu Růžičku, vše jistil a hra je přerušena.
25:04'
V obraně znovu zapracovala dobře domácí Verva a hned na to posílá puk do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
23:52'
Janis Jaks sebral v pásmu Litvínova puk a hned poté ho se spoluhráči zavezl znovu před klec Boleslavi, kde dorážel Hlava, ale Novotný natáhl hůl a puk zachytil.
23:11'
Po zákroku Mateje Tomka se k puku dostali domácí a hned si to namířili před Filipa Novotného, který musel hned zakročit proti pokusu Andreje Kudrny.
22:14'
Střídání v týmu BK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Jan Růžička, přichází Filip Novotný.
22:14'
A hned po vhazování se dostali domácí do další akce a je z toho už třetí branka v síti Jana Růžičky. Po přihrávce od Jindřicha Abdula pálil z první z prostoru mezi kruhy LUKÁŠ VÁLEK a málem v brance hostů protrhl síť. Oslaví dnes hattrick? Má k němu zatím našlápnuto. Asistence: Jindřich Abdul a Patrik Demel.
21:47'
U modré čáry vypíchl soupeři puk ONDŘEJ KAŠE a poté nabral rychlost, nabruslil si až na pravý kruh a odtud jedovkou nedal Růžičkovi šanci – 2:0. Bez asistence.
20:11'
Hned na začátku první třetiny měl šanci Petr Koblasa a Andrej Kudrna, ale hosté to ustáli a už mají puk ve své moci a otáčejí hru.
20:01'
Střely na branku: 17 – 9
První třetina je u konce a byla celkem svižná. Skóre se ale měnilo až ve třinácté minutě, kdy dorážel u bližší tyče Lukáš Válek a dokázal Růžičku prostřelit. Nakonec se ukázalo, že jeho trefa byla v této části hry tou jedinou a domácí jsou tak ve vedení o jednu branku. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství, které začne přibližně v 18:23.
20:00'
19:50'
Hosté se ještě pokusili dostat se do akce, ale obrana Litvínova jim to znemožnila a ještě se Litvínovští dostávají do akce. Zřejmě se ale už nic nestane.
19:13'
Souhra bratrů Kašových nevyšla a puk je ve střední třetině. Ale znovu si ho sebrali domácí, kteří ještě ženou hru do útočného pásma.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:25'
Zmatky v obraně Litvínova nakonec domácí zvládli a poté šli znovu dopředu.
17:31'
Martin Havelka natáhl hůl a dokázal dostat puk do útočného pásma, ale tam o něj hráči Vervy brzy přišli. Na druhé straně pak tečoval pokus spoluhráče Zach Osburn a do akce musel Matej Tomek.
16:45'
Lukáš Válek v další šanci, kdy se snažil trefit odkrytou část Růžičkovy klece, ale kotouč mu uskočil z čepele a je mimo ohrožení hostující brány.
16:36'
Hosté jsou v plném počtu.
16:20'
Marek Baránek posunul od modré čáry puk na Andreje Kudrnu, ale tahle souhra nevyšla. Následovala přihrávku rukou a hra je vykázána ven z pásma Mladé Boleslavi.
16:01'
Rána Davida Kašeho šla na branku Růžičky, ten poté nevěděl, kde je puk. Nakonec ho má znovu David Kaše a po další střele domácích pak hostující brankář zastavuje hru.
15:13'
Boleslavští vyhodili puk až před Mateje Tomka a šetří cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
14:36'
Jako první si přesilovou hru zahrají domácí hráči. Na dvě minuty za podrážení putuje na trestnou lavici Tomáš Fořt a bude rád, když na ni setrvá celé dvě minuty.
14:24'
David Kaše se dostal do blízkosti Jana Růžičky, střelou o jeho beton ale dostal puk jen před jeho branku.
14:15'
Adam Jánošík sklepl puk a poté napřáhl na modré čáře a jeho dalekonosný projektil pak končí na pozorném Mateji Tomkovi. Hra je zastavena a následuje další komerční přestávka.
13:17'
Hosté tak ztrácejí a hned se snažili projít před klec soupeře, ale rychle ztratili puk a u něho je opět domácí Verva.
12:08'
Domácí ve třinácté minutě otevírají účet zápasu a jdou do vedení. Po delším pobytu v teritoriu hostů napřáhl na modré čáře Janis Jaks a Růžička vyrazil puk pouze před sebe. U bližší tyče pak byl připraven s pohotovou dorážkou LUKÁŠ VÁLEK a poslal touš za brankovou čáru – 1:0. Asistence: Janis Jaks a Jindřich Abdul.
11:52'
Kristaps Zile nebezpečně vystřelil a do akce musel opět Jan Růžička, domácí stále drží útočné teritorium.
11:06'
David Kaše sice vystřelil, ale kotouč se nedostal před brankoviště soupeře. Poté mají puk na svých holích hosté a snaží se otočit hru opačným směrem.
10:23'
Ondřej Kaše z hrany levého kruhu vyslal jedovku směrem na Jana Růžičku a ten kotouč vyrazil před sebe, následně se snažil dorážet Nicolas Hlava, ale na kotouč nedosáhl.
09:56'
Josef Jícha posílal zpětnou přihrávku do prostoru mezi kruhy, ale tam si najel jeden z hostujících obránců a dostal puk na svou stranu.
09:04'
Tomáš Urban zachytil puk a udržel pro Vervu útočnou třetinu. Následně pak Havelka právě Urbanovi poslal přihrávku, ale dobře ji prvně jmenovaný nezpracoval a bylo rázem po slibné akci.
08:33'
Dalekonosné nahození ze středního pásma chytá Matej Tomek a nechává přerušit hru, protože na něho dotíral soupeř. Po krátké komerční přestávce, která nyní následuje, se bude vhazovat před jeho brankou.
07:41'
Ze svého obranného pásma po vystřídání šli dopředu zase domácí hráči, Jindřich Abdul ale neměl prostor ke střele a touš je posunut díky bekům Boleslavi do středního pásma.
07:13'
Aktivní hosté se znovu natlačili před branku litvínovské Vervy, ale Vojtěch Malínek se mezi tři tyče netrefil.
06:26'
Petr Koblasa se dostal do blízkosti Jana Růžičky, ale hostující brankář nemusel do zákroku, nešla na něho žádná pořádná střela.
05:16'
Od modré čáry nahazoval puk před branku hostů Martin Havelka, ale tohle si pohlídal Jan Růžička a kotouč holí posunul k rohu obranného pásma Boleslavi.
04:41'
Jan Závora se rozjel a nabral rychlost. Postupně se dostal do útočné třetiny, ale tam byl osamocen a nepovedlo se mu před brankářem Litvínova zakončit.
04:01'
Filip Pavlík vyplaval od zadního mantinelu, ale tam si na něho vyšlápl Lukáš Válek a nedovolil mu, aby zakončil před brankou Mateje Tomka.
03:33'
David Kaše vybojoval v rohu puk a poslal ho na druhou stranu, ale tam nebyl nikdo, kdo by ho převzal. Nakonec pak touš končí v neutrální zóně.
03:17'
Nicolas Hlava se natlačil do hostujícího brankoviště, ale zblízka si na Jana Růžičku nepřišel. Brankář bruslařů pak přikryl puk pod lapačku a nechal hru přerušit. Buly po jeho pravé ruce.
02:30'
Akce střídala akci a znovu se v další objevili domácí, nicméně na Jana Růžičku nevystřelili a puk získávají znovu hráči Mladé Boleslavi.
01:41'
Vhazovalo se v pásmu hostů po pravici Růžičky, poté se hosté dostali zase až před branku Mateje Tomka, kde ale získali kotouč domácí hráči a hned vytahují hru zpět před Jana Růžičku.
01:19'
Nejprve pálil Kevin Czuczman a po něm ještě i Liam Kirk, obě šance ale skončily bez gólového efektu.
00:39'
Hned na to šli dopředu domácí, ale o puk přišli. A následoval další průnik do pásma Litvínova ze strany hostů, ale bruslaři se dopustili postavení mimo hru a ta se stěhuje do neutrální zóny.
00:15'
Hned po vhazování zamířili do útočného pásma hosté a Matej Tomek má první zákrok, když lapil pokus Lantošiho z levého kruhu. Hra je zastavena a bude se vhazovat po pravici Mateje Tomka.
00:01'

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Klika) – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel (A), Czuczman, Šalda – Koblasa, Jícha, Kudrna – O. Kaše (C), D. Kaše (A), Hlava – Abdul, Kirk, Válek – Havelka, Jurčík, Urban.
Trenér: Karel Mlejnek

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (F. Novotný) – Pyrochta, F. Pavlík, Gewiese, Osburn, Jánošík, Bernad, Štibingr – Krivošík, Fořt, Lantoši – Hradec, O. Roman, Skalický – Dvořáček, Malínek, Rohdin – J. Půček, Pitule, Závora.
Trenér: Richard Král

Rozhodčí: Jaroš, Květoň – Zíka, Šimánek.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu v probíhající sezóně utkaly dvakrát, jednou vyhrál Litvínov, jednou pak Mladá Boleslav. Vždy vyhrál domácí celek. Bude i dnes platit pořekadlo můj dům, můj hrad?
BK Mladá Boleslav

Hosté z Mladé Boleslavi se krčí na čtrnácté pozici, kde vystřídali Kladno. Na svém kontě mají čtyřiadvacet bodů a rádi by se z posledního fleku vyhrabali a postoupili o nějaký ten stupínek výše. V posledních dvou odehraných utkáních k tomu udělali dva důležité kroky. Nejprve ve svém teritoriu porazili 3:1 brněnskou Kometu, ve čtvrtek pak znovu doma zvítězili 4:1 nad Karlovými Vary. Naváží na dva úspěchy po sobě také na ledě litvínovské Vervy?
HC VERVA Litvínov

Litvínovští hokejisté se v tabulce nacházejí na čtvrtém místě se ziskem třiapadesáti bodů a nadále se tak drží mezi elitní čtyřkou. Po několika nepodařených duelech se nyní zase začínají zvedat a zapsali dva vyhrané zápasy po sobě. Nejprve srazili doma Liberec po výsledku 6:3. Naposledy pak získali tři body na ledě hradeckého Mountfieldu, který porazili 5:1. Budou dnes před svými diváky znovu úspěšní? Na jejich led přijede poslední Mladá Boleslav.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je poslední kolo v tomto kalendářním roce. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy HC VERVA Litvínov a BK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.