To je pro dnešek vše, nashledanou.
Slavia tedy vítězí díky povedené první třetině a veze si do Prahy tři body. Nejlepší hráči: Za domácí tým Martin Bartek a za hosty Jonathan Sim.
60:00
59:58
Puk se v závaru dostal před Furcha, ale k ráně už nedošlo.
59:51
Trenérské trio hostí Vladimír Růžička st., Josef Beránek a Jiří Čelanský vybírá pro svůj tým oddechový čas.
59:51
Po souboji za brankou se bude vhazovat po levici Dominika Furcha.
59:39
Znovu pálil z mezikruží Pavel Brendl, ale tentokrát svoji dělovkou branku netrefuje!
59:29
Brendlovu ránu Furch vyráží.
59:11
Domácí hrají v plném počtu.
58:52
Kůrka do útočného pásma neprošel, a tak musí hosté začít až od Furcha.
58:31
Kombinaci Slavie v útočném pásmu zakončuje Tomáš Svoboda mimo branku.
58:03
Martin Růžička však zatím zasahovat nemusel. Nyní se bude vhazovat ve středním pásmu, protože jeden z hostů stál nedovoleně v brankovišti.
57:38
Hosté usazeni v útočném pásmu.
57:11
Hosté si navíc zahrají přesilovou hru. Dvě minuty dostává Jan Starý za faul kolenem.
57:11
Rychlou akci hostů zakončil Vladimír Růžička mladší pouze do výstroje připraveného Martina Růžičky.
56:32
Kočího ránu od modré zastavuje obrana hostů, kteří se následně dostávají do středního pása a odcházejí střídat.
55:44
Petr Jelínek odmítl asi rozhodující branku! Po střele z levé strany se puk po odrazu dostal právě na hůl hostujícího forvarda, který však odkrytou branku netrefuje!
55:00
Dnešnímu utkání příhlíží 10 026 diváků.
54:55
Na druhé straně zkoušel vypálit od mantinelu i Buchtele, ale tečovaná rána končí pouze brankou Furcha, který nemusel zasahovat.
54:26
Po pravém mantinelu najel do útočného pásma hostů Tomáš Kůrka, který si následně stáhnul puk pod sebe a prudce vypálil. Puk naštěstí pro domácí jde těsně nad.
53:46
Kousal se zkusil dostat před Furcha středem hostující obrany, ale je zastaven.
53:19
Nyní se hra odehrává převážně ve středním pásmu. Chvíli má puk domácí tým, poté zase Slavia.
51:39
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice hraje v plném počtu.
51:45
V oslabení málem bylo srovnáno! Aktivně napadající Robert Kousal se otočkou dostal k puku, ale těsně netrefuje Furchovu klec!
51:21
Domácí vyhazují až před Furcha.
50:19
To však netrvá dlouho. Lukáš Radil totiž dostává dvě minuty za hru vysokou holí.
49:39
Domácí tým v plném počtu.
49:01
Tentokrát už to byla velká šance hostů! Zpoza branky dostal do ideální pozice puk Tomáš Svoboda, ale míří těsně nad domácí klec!
48:32
Znovu ohrožení domácí klece. Pálil Svoboda, ale tečovaná rána nakonec končí na vedle.
48:18
V pokračující akci mohl skórovat z levé strany Krenželok, ale z těžkého úhlu míří mimo.
48:07
Rothovu ránu od modré zastavuje rameno Růžičky.
47:39
Přesilovka pro hosty. Dvě minuty dostává za podražení Jan Starý.
47:17
Následně už Růžička musel zasahovat, když pálil z levé strany Petr Jelínek. Puk končí na pravém betonu domácího brankáře.
46:51
Po rychlém vpádu do útočné třetiny domácích střílel Svoboda, jenže těsně vedle.
46:15
Tlak domácích ukončuje až nepřesné nahození jednoho z domácích beků, po které následuje reklamní přestávka.
45:55
Radil na Benáka, který od modré bez přípravy vypálil. Furch ránu zvláštně vyráží lapačkou mimo svoji branku.
44:30
Následně již Jelínek pálil, ale proti jeho pokusu zakročila výborně vyrážečka Růžičky.
44:19
Sičák nerozehrál přesně, ale zaváhání domácího beka nestačil potrestat Jelínek, který puk před Růžičkou nezkrotil.
42:51
Na druhé straně pálil jeden z hostů od modré, ale tečovaný puk na branku nešel. Růžička nic neviděl, a tak může být za tuto zprávu jenom rád.
42:20
Krásná akce domácích dostala do ideální pozice Buchteleho, který ale v pádu přestřeluje!
41:28
Pardubice právě vstřelily branku! Domácí využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl jediné branky! Po souboji na pravé straně se puk dostal Kousala, jenž našel přesnou nahrávkou volného MARTINA BARTKA, který jeho nabídku bez problémů využívájí, když zametl prudkou dělovkou puk za záda bezmocného Dominika Furcha v brance Slavie. Asistence: Robert Kousal a Jan Starý.
41:11
Vhazuje se v útočném pásmu domácích po pravici Furcha, který zastavil nahozený kotouč.
40:34
Brendlův pokus šel pouze do Furcha, který ránu vyrazil, ale k dorážce se nikdo z domácích nedostal.
40:10
Přesilovka pro domácí tým. Dvě minuty dostává Michal Vondrka za držení.
40:01
V druhé třetině pokračoval zajímavý hokej. Domácí tým zásluhou Kousala snížil, ale hned z následného útoku kapituloval. Branku vstřelil z brejku Sim. Třetí třetina začne asi v 19:31.
40:00
39:39
Vondrka nerozehrál přesně, ale ani Zohorna se do slibné akce nedostal, když rychle přichází o puk.
39:08
39:00
Růžička nerozehrál přesně, ale Simova rána končí ve výstroji domácího brankáře.
38:46
Znovu pálil Píša a znovu zasahuje na jedničku Dominik Furch.
38:35
A na Furcha nevyzrál ani Píša, který pálil z levé strany.
37:52
Jan Kolář II po nahrávce od Brendla dobře pálil na hranici modré čáry, ale výborně zakročil i Furch, který vyráží.
37:08
Petr Kalus dostává dvě minuty za faul loktem. Na trestné si ještě neodpustil rozčílené gesto a za něj dostane osobní trest deseti minut za nesportovní chování.
36:58
Furch nejistě vyrazil střelu domácího hráče a přitom povyjel z branky. Kolář I se pokusil puk okamžitě napálit do odkryté klece, ale jako brankáře se v hostujícím dresu předvedl Vladimír Roth, který odvrací!
36:40
Oba celky již hrají v plném počtu.
35:52
Velká šance hostů! Po nepovedené akci domácích se puk dostal na Krenželoka, který od pravého mantinelu našel před odkrytou brankou volného spoluhráče. Jonathan Sim však puk v ideální pozici netrefil!
35:33
Brendl po nahrávce od Koláře II netrefuje hostující klec.
34:40
Vyloučení na obou stranách. Domácí Jan Buchtele dostává dvě minuty za sekání a Petr Kalus za hrubost.
33:25
Benák na modré místo střely posunul na Lukáše Radila, jenže ten branku netrefuje.
32:07
Starý se rychle dostal do útočného pásma, jenže rána se mu nepovedla. Ta končí na zadním mantinelu.
31:09
30:33
Hosté dlouho v útočném pásmu, jenže velké šance z toho nejsou. Ránu Rotha Růžička sice vyrazil, ale k dorážce už nedošlo.
29:37
Zohorna v oslabení zakončoval na hostující branku, jenže netrefil ji. Odražený puk však musel Furch kontrolovat, protože se mu odrazil do brankoviště.
29:09
A následně domácí útočník dostává dvě minuty. Provinil se nedovoleným bráněním.
28:41
Bartek dojel opuštěný kotouč a z levé strany vypálil na Furcha. Ten prudkou ránu mezi betony bezpečně vyráží.
28:21
Krejčík po nahrávce od Svobody pálí mimo domácí klec.
26:49
Slavia právě vstřelila branku! Chyba domácích ve středním pásmu posílá hosty znovu do dvoubrankového vedení! Svoboda v brejku dva na nikoho z pravé strany místo střely ještě nahrál na volného JONATHANA SIMA, který bezpečně zakončuje za záda Martina Růžičky! Asistence: Tomáš Svoboda.
26:11
Pardubice právě vstřelily branku! A na druhé straně se domácí daří snížit na 1:2! V brejku dva na jednoho našel Bartek sjíždějícího ROBERTA KOUSALA, který odkrytou klec nemohl minout a skóruje! Asistence: Martin Bartek a Jan Starý.
25:38
Micka zpoza branky našel v brankovišti volného Petra Jelínka, který bez přípravy zakončoval na Růžičku. Domácí brankář výborně vykopává betonem mimo!
25:29
Kalus dostal v útočném pásmu dost prostoru a po vyjetí od mantinelu pálil směr Růžička. Ránu zastavuje výstroj domácího brankáře.
24:30
Zohorna pálil z pravého křídla, ale úspěšnější je beton Dominika Furcha, který tento pokus vyráží.
24:26
Radil chytře hledal v útočném pásmu Buchteleho, ale ten na puk nedosáhl. Po icingu se vhazuje před Růžičkou.
23:31
Sim okamžitě z vhazování vypálil na Růžičku, který však pohotově zasahuje! Zajímavý moment v podání nové posily Slavie Praha.
23:28
Zakázané uvolnění domácích dostane hru před Růžičku, kde se bude vhazovat.
23:03
Krátká konzultace u videa potvrdila, že rána Buchteleho skončila pouze na tyči.
22:37
Furch znovu zasahuje! Tentokrát uspěl proti ráně a následné dorážce aktivního Pavla Brendla.
21:57
Akce pokračovala a znovu se puk dostal na hůl Jana Buchteleho. Domácí mladík ranou od modré orazítkoval levou tyč!
21:32
Radil našel na levé straně Buchteleho, který však pálí pouze do připraveného Furcha.
20:47
Bartek ve střelecké pozici ještě nahrál a následné zakončení Starého Furch vyráží.
20:39
Kolář I v útočném pásmu ztratil puk a do útoku šla Slavia. Vondrkovi však mu odskočil od hole, a tak nezakončil.
20:20
Hostům se nepovedl průjezd do útočného pásma, a tak tu máme ofsajd.
20:01
V první třetině byl k vidění vyrovnaný hokej, kterému navíc pomohl brzký úvodní gól, když se z těžké pozice trefil Micka. Na něj navázal v sedmé minutě Krenželok, který posunul Slavii již do dvoubrankového vedení. Domácí tým se po zbytek třetiny snažil o zkorigování stavu, ale neuspěl. V největší šanci pálil Nahodil do zatím výborného Furcha. Druhá třetina začne asi v 18:49.
20:00
19:32
Hosté drží puk na svých hokejkách a následně nahazují do útočného pásma.
18:54
Ten se však příliš nepovedl a Vondrka tak již je na ledové ploše.
18:24
Puk v obranném pásmu domácích, odkud HC ČSOB Pojišťovna rozjede poslední přesilovkový útok.
17:57
Sičákovo nahození od modré Furch vyráží do rohu kluziště.
17:08
Kolář I se pěkně uvolnil v útočném pásmu a po nacvičené akci hledal z druhé vlny sjíždějícího Brendla. Ten bohužel pro domácí pálí pouze do atakujícího zadáka Slavie.
16:41
A nyní si zahrají i první přesilovku utkání. Dvě minuty totiž dostává za podražení Michal Vondrka.
16:21
Rothova rána od modré končí na betonech Růžičky. Puk se dostal na Drtinu, ale ten příliš razantně neodvrátil. Domácí se přesto dostávají z obranného pásma.
15:32
Brendl z těžké pozice zakončoval na branku hostí, ale zlomil přitom hůl. Puk se následně dostal na druhou stranu před Růžičku, ale ten proti tečované ráně zasahovat nemusel.
14:32
Z levé strany slušně pálil Bartek, ale Furch jeho dělovku vyráží mimo svoji klec.
14:02
Koukal našel mezi kruhy sjíždějícího Brendla, který se bez přípravy opřel do rány, ale netrefil. Puk se po střele odrazil od zadního mantinelu na horní síťku branky hostů.
13:48
Po vhazování v útočném pásmu pálil Kolář II, jenže rána jde s pomocí teči vysoko nad.
13:32
Řada nepříjemný střel se teď dostala na Furchovu klec, ale brankář hostů zatím stále drží čisté konto.
13:09
Slavia v plném počtu.
12:57
Hostům ujel v oslabení Kousal, ale na zakončení už mu nezbývalo sil a dojíždějící zadák Slavie navíc dobře zblokoval puk. Rána končí na betonu Furcha.
12:32
První lepší kombinaci v přesilovce Slavie zakončoval od modré Petr Kuboš, ale hbitý beton Růžičky vyráží.
11:46
V oslabení ujížděl jeden na jednoho Koukal, ale na zadáka hostů nevyzrál a puk ztrácí.
11:09
První přesilovou hru si zahrají hosté z Prahy. Dvě minuty totiž za držení hole dostává Václav Benák.
09:35
Sim dostal hosty do útočného pásma a Růžička se musel opět předvést. Domácí brankář výborně vyráží nebezpečnou ránu od modré z hokejky Vladimíra Rotha.
08:45
Krásná nahrávka Borera dostala do stoprocentní šance Lukáše Nahodila, který stál sám před Furchem. Domácí forvard však výbornou pozici nevyužil, když pálí pouze do výstroje brankáře Slavie Praha.
08:15
Tomáš Zohorna prošel elegantně do útočného pásma, ale následnou ránou Furcha neohrozil. Puk šel mimo klec hostujícího brankáře.
06:55
Slavia právě vstřelila branku! A hosté již vedou o dvě branky! Píša v obranném pásmu chybně rozehrál na hůl LUKÁŠE KRENŽELOKA, který si puk připravil a ukázkovou ranou o horní tyč překonává Martina Růžičku v brance Pardubic. Bez asistence.
06:18
Po vhazování pálil Jan Kolář II, ale pokus mu příliš nevyšel. Vysokou ránu Furch pohodlně chytá do lapačky.
06:13
Po dalším zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat po pravici Dominika Furcha.
05:01
Po výjezdu zpoza brány pálil táhlou ranou Daniel Rákos, ale puk se s pomocí betonu Dominika Furcha dostává na zadní mantinel.
04:52
Hostům se nepovedla kombinace a je z toho zakázané uvolnění.
04:25
Pěkná akce domácích končí na pravém betonu Furcha. Ten zastavil ránu Kočího, kterému v útočném pásmu pěkně přenechal puk Jan Starý.
03:44
Domácí se logicky tlačí za vyrovnáním, ale Furch si z nečekaným zakončením od mantinelu poradil a vyráží ho.
02:55
Slavia právě vstřelila branku! Hosté jdou do vedení! Jelínek za brankou domácích vybojoval puk pro TOMÁŠE MICKU, který se pokusil překvapit Růžičku bleskovou ranou bekhendem. Hostující forvard uspěl přízemní ranou k pravé tyči. Asistence: Petr Jelínek.
01:44
Rákos chytře přenechal na Zohornu, který se již řítil zpoza branky do zakončení. Puk mu však v poslední chvíli ujel.
01:08
Slavistický bek Krejčík si udělal výlet do útočného pásma a pokusil se ohrozit Růžičku. Ten jeho ránu od pravého kruhu vyráží.
00:40
Na druhé straně pálil Brendl, ale Furch výborně vyráží mimo svoji klec.
00:11
Hosé začínají aktivně. Vondrka v předbrankovém prostoru vypálil, ale Růžička jeho pokus vyrazil. Sim se následně do zakončení již nedostal.
00:01
Úvodní sestavy: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Koutský) – Píša, Kolář II, Sičák, Kočí, Benák, Borer, Drtina – Kolář I, Koukal, Brendl – Bartek, Kousal, Starý – Rákos, Zohorna, Nahodil – Radil, Nosek, Buchtele. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina. HC Slavia Praha: Furch (Slipčenko) – Kadlec, Vašíček, Kuboš, Krejčík, Roth, Kolařík, Šulc – Vondrka, Krenželok, Sim – Kůrka, V. Růžička ml., Sklenář – Kalus, Hertl, Čermák – Jelínek, Micka, Doležal – Svoboda. Trenéři: Vladimír Růžička st., Josef Beránek a Jiří Čelanský. Rozhodčí: Homola, Minář – Jindra, Šír.
Vítejte v Pardubicích! Do ČEZ Areny přijíždí v rámci 22. kola HC Slavia Praha. Té bude v dnešním utkání již k dispozici staronová posila Michal Vondrka, který se vrací z angažmá ve finském Oulu. V posledních hodinách se navíc upekla zajímavá transakce, v které figuruje útočník Jonathan Sim. Bývalý forvard Pardubic míří na hostování právě do celku vedeného Vladimírem Růžičkou a v sestavě Slavie nechybí.