Hostující tým ve třetí třetině zdramatizoval utkání, když se v přesilovce trefil Kasík. Domácí tým však oplatil stejnou mincí a na branku Jana Koláře I již tým kouče Trličíka nedokázal reagovat. Z Pardubic tak odjíždí bez bodu. Pardubický tým si připisuje další bod, a tak je tomu již v šestém utkání v řadě za sebou.
60:00
59:30
Po ráně z pravé strany zkoušel ještě puk tečovat na branku Radil, ale míří mimo.
58:49
Hosté již sice hrají v plném počtu, ale puk má na hokejkách celek Pardubic. Ten kombinuje po celém hřišti.
58:01
Okénko v jejich obraně mohl využít Jan Starý, jenže svým táhlým zakončením pálí do připraveného Romana Málka.
57:33
Hosté se i přes své oslabení snaží chodit do brejků, ale ty zakončením nekončí.
56:48
Přesilovka pro Pardubice. Podražen byl Tomášem Voráčkem domácí Peter Jánský, a tak si celek kouče Pavla Hynka ještě zahraje v závěru třetí třetiny početní výhodu.
56:29
Hosté se ještě snaží o vzruch v útočném pásmu, ale tentokrát je zastavuje ofsajd. Vhazuje se ve střední třetině.
55:41
Nepřesná rozehrávka domácích v obranném pásmu dostala k puku Jiřího Burgera, který ale puk trefil špatně, a ten jde tak po ledě mimo Růžičkovu klec.
54:59
Píšova rána z mezikruží končí v připravené lapačce Romana Málka.
54:05
Borerova rána se sice na branku nedostala, ale po odrazu od zadního mantinelu doslova nabídla branku Jánskému. Ten však z úhlu odkrytou klec netrefuje!
53:32
Naopak na druhé straně pálil z levé strany Jan Buchtele. Nemířil zle, ale rána z jeho hole jde nakonec nad Málkovu klec.
53:03
Malík z vlastní třetiny nenašel Klimka přesným pasem, a tak se Vítkovice do útočného pásma nedostávají.
51:56
Pardubice právě vstřelily branku! Hostující tým již sice hrál v plném počtu, ale Ovčačík ani nestačil dojet do obranného pásma, když se domácí tým raduje ze čtvrté branky! Starý posunul z levé strany na JANA KOLÁŘE I, který ranou bez přípravy prostřeluje s trochou štěstí Romana Málka. Puk se doslova do branky dokutálel, když prošel mezi betony zkušeného brankáře hostů. Asistence: Jan Starý a Jan Kolář II.
51:29
Ránu Koláře I z levé strany zase Málek bez větších potíží chytá do výstroje.
51:17
Starý následně znovu útok dobře nenastartoval, a tak Malík pohodlně vyhazuje do středního pásma.
50:56
Vítkovice následně vyhazují z obranného pásma.
50:47
Domácí sice v útočném pásmu, ale Málek je bez práce. Po soubojích u mantinelu se bude vhazovat po pravici hostujícího brankáře.
50:02
Malík ale vyhazuje a domácí celek tak okamžitě vyhání z útočného pásma.
49:53
Přesilová hra pro Pardubice. Dobrou práci odvedl v útoku Benák, který byl faulován Ovčačíkem. Hostující bek tak vidí dvě minuty za podražení.
48:52
Koukal nahrával v brejku domácích na pravé křídlo na Starého, který se pokusil táhlou ránou překonat Málka. Ten s jeho pokusem neměl příliš práce, a tak jej chytá.
48:00
Vítkovice právě vstřelily branku! Druhá využitá přesilová hra hostů znamená snížení na 3:2! Po nahrávce Kudělky se totiž prosadil přesnou ranou k tyči JAROSLAV KASÍK. Brankář domácích Růžička se sice snažil přesunout své betony k levé tyči, ale nebyl dostatečně rychlý. Asistence: Tomáš Kudělka.
47:24
Pardubický celek již hrál ve čtyřech, když ujel po pravé straně Kolář I s Borerem. Prvně jmenovaný vypálil a Málek měl štěstí, když se puk po zásahu Borera dostal nad branku.
46:47
Z levé strany pálil hostující Burger, ale trefuje jen boční konstrukci branky.
46:27
Domácím se daří hned ve dvou případech vyhodit kotouč z obranného pásma.
46:12
Vítkovický tým bude mít výhodu dvojnásobné přesilové hry. Jan Buchtele vidí dvě minuty za hákování.
46:02
Do nadějné pozice se teď řítil hostující Ujčík, ale je zastaven pro ofsajd. Hostující útočník se sice diví, ale i tak nezmění nic na tom, že se bude vhazovat ve středním pásmu.
45:50
Kudělka napálil od modré pouze obránce Kočího, a tak může Zohorna vyhodit z obranného pásma.
45:09
Další přesilová hra pro hosty z Ostravy. Dvě minuty vidí Jan Kolář I za sekání.
44:21
Benák netrefil v útočném pásmu kotouč a mohlo být pro domácí zle. Za obranou domácích totiž byl Hruška, ale neměl rychlost, a tak se do zakončení nedostal.
43:45
Výborný Růžička! Ten se musel znovu ukázat po ráně Juraje Štefanky, který pálil z pravé strany.
43:17
Kasíkova rána končí na připraveném brankáři domácích. Vhazuje se v útočném pásmu Vítkovic patnáct vteřin před koncem přesilové hry.
42:41
Malík našel Kudělku, který měl před sebou dobrou pozici. Bohužel pro Vítkovice ale odkrytou branku od modré čáry netrefil. Hosté i tak stále v útočném pásmu.
41:41
Velká šance hostů! Po vhazování dostal hodně prostoru Burger, který sjel z pravého křídla před Růžičku. Na domácího brankáře zakončoval přízemním pokusem, ale ten betonem vyrazil. Puk se dostal na levé křídlo na Malíka, který ale následnou ránou napálil domácího brankáře pouze do výstroje.
41:33
Přesilovka pro Vítkovice. Jan Kolář II dostává dvě minuty za podražení Lukáše Klimka.
40:44
Útočnou akci hostí, kterou rozjel z vlastního Ujčík zastavuje ofsajd. V něm byl kapitán Vítkovic Burger, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
40:01
Ve druhé třetině byl k vidění vyrovnaný hokej. V polovině třetiny šel domácí tým již do tříbrankového vedení, když se trefil Píša. Náskok mohl poté zvýšit i Somík, ale jeho branka nebyla po konzultaci s videorozhodčím uznána. Celek hostů měl v závěru možnost přesilové hry, a tu dokázal zužitkovat, když se trefil po nahrávce Malíka kapitán Vítkovic Jiří Burger. Třetí část začne pravděpodobně v 19:55.
40:00
39:58
Starého ránu z pravého křídla hostující brankář bezpečně vyráží betonem.
39:08
Nahození domácích hráčů Málek raději přikryl pod lapačku, a tak se bude v závěru třetiny vhazovat po jeho levé ruce.
38:31
Vítkovice právě vstřelily branku! Hosté využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl dvou branek! Malík od modré poslal puk na levé křídlo na hůl JIŘÍHO BURGERA, který ranou bez přípravy překonává Martina Růžičku v brance Pardubic. Asistence: Marek Malík a Viktor Ujčík.
37:38
Pardubický celek se ale brání zatím celkem v pohodě. Nahození do útočného pásma sebral Benák, který následně vyhazuje.
37:01
Přesilovka pro Vítkovice. Dvě minuty za hákování totiž dostává domácí útočník druhé formace Tomáš Zohorna.
36:34
Pardubický celek se teď nastěhoval do útočného pásma a Málek musel být ostražitý. Píša totiž pálil od modré čáry, ale na brankáře hostů nevyzrál.
35:46
Na druhé straně pohotový zákrok Málka, který zastavuje svým betonem přízemní ránu k pravé tyči.
35:02
Šedivý zpoza branky našel chytrou nahrávkou Walkera, který ale místo střely puk nestačil zkrotit, a tak nezakončuje.
33:48
Pardubický celek i přesto nadále tlačí hosty v jejich obranném pásmu. Kolář I se pěkně uvolnil za brankou a hledal Píšu. Toho k ráně nepustil Klimek, který holí odvrací.
33:16
Branka uznána není. Radovan Somík ji totiž dosáhl až po posunutí branky.
33:16
Domácí tým se raduje ze čtvrté branky, ale tu musí ještě posvětit videorozhodčí. Somík zakončoval akci Zohorny po pěkném blafáku, ale není jisté, jestli se mu podařilo skórovat před posunutím klece.
32:08
Šedivý se zpoza branky dostal chytře do zakončení, ale neuspěl. Následně byl ve slušné pozici i Hruška, ale ani on Růžičku nepřekonal. Z bezprostřední blízkosti pálí do připraveného brankáře Pardubic.
31:24
Kolář I z pravé strany slušně vypálil, jenže na Málka nevyzrál. Ohrozit ho jej poté chtěl i Kočí, ale místo zakončení mu je odpískán ofsajd.
30:55
Burger - Ujčík - Ovčačík. Ani tato formulka hostům branku nepřináší. Rychlou kombinaci totiž zakončuje posledně jmenovaný pouze do výstroje domácího brankáře.
30:10
A další příležitost hostů z Ostravy. Z pravého křídla zkoušel puk procpat za Růžičku Svačina, ale domácí brankář byl připraven a betonem vyráží.
28:51
Šance Vítkovic! V té se zjevil na levé straně Nathan Walker, který stál sám před Růžičkou. Bohužel pro hosty z nadějné pozice pálí pouze do dobře stojícího brankáře Pardubic.
28:06
Pardubice právě vstřelily branku! Tlak vrcholí a končí brankou, která zvyšuje náskok domácích na 3:0! ALEŠ PÍŠA napřáhl po nahrávce od Koukala od modré a ke své radosti slaví branku. Málek totiž přes klubko těl jeho ránu neviděl, a tak inkasuje mezi betony. Asistence: Petr Koukal.
27:57
Pardubický tým tlačí v útočném pásmu! Kolář I našel krásně Starého, který z levé strany míří do tyče!
26:58
Kousal byl před Málkem po nahrávce od Somíka úplně sám, ale nabídku na hattrick znovu nevyužil. Zakončení bekhendem jde totiž vysoko nad.
26:33
Málek zaváhal za brankou a málem se radoval domácí Somík. Bohužel pro domácí ale nezakončil ideálně.
26:07
Zohorna zakončil svůj průnik v útočném pásmu prudkou dělovkou, která ale míří nad.
25:07
Kousal krásně prošel z vlastního pásma do útočného, kde přenechal na Radila. Ten bohužel pro domácí pálil opět do bránících hráčů Vítkovic.
24:08
Do útočného pásma domácích si pěkně nabruslil Buchtele, který ale následně zakončuje pouze do bránících hráčů Vítkovic.
23:47
Domácímu týmu se nepovedlo zakombinovat, a tak tu máme po nepřesnosti zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Martina Růžičky.
23:14
Vítkovický celek již byl v plném počtu, když se před branku dostal Elkins. Byl však lehkým háčkem vyveden z rovnováhy, a tak dostatečně dobře nezakončil.
22:34
Po Koukalově nahrávce pálil Kolář II, ale na jeho přízemní pokus Málek dokázal zareagovat. Výborně vyráží levým betonem.
21:59
Pardubickým se nedaří v přesilové hře dostat do útočného pásma, a tak to znovu musí zkusit od vlastní třetiny.
21:12
Benákova dělovka končí na připraveném Málkovi, který vyráží betony mimo svoji klec.
21:05
Přesilovka pro Pardubice. Juraj Štefanka dostává dvě minuty za podražení Radovana Somíka.
20:33
Hosté vstupují do třetiny tlakem v útočném pásmu, ale Růžička je připraven. Po ráně Burgera mu navíc pomohla konstrukce branky, od které se puk odráží k pravému mantinelu.
20:01
První třetina skončila. Domácí tým šel do vedení v šesté minutě, kdy se trefil Robert Kousal. Ten stejný hráč vedení navýšil v následné přesilovce, a tak se zdálo, že má pardubický tým ideálně našlápnuto za výhrou. Vítkovický tým se ale oklepal a po zbytek třetiny byl lepším celkem. Růžičku sice nepřekonal, ale nadějné příležitosti měl. V té největší však selhal Štefanka. Druhá třetina začne v 19:04.
19:38
Rychlý vpád do útočného pásma zakončil Jan Starý prudkou ranou. Málek je připraven a puk chytá do výstroje.
18:59
A po něm se pěknou individuální akcí ukázal Peter Jánský. Ten vyjel zpoza branky a střelou z otočky zkoušel překvapit Romana Málka. Hostující brankář je však připraven a pokus chytá.
18:45
Těm se ale ve středním pásmu nedaří a vyhazují na zakázané uvolnění.
18:10
Somík nebezpečně pálil z mezikruží, jenže branku netrefil. Do útoku jde tak celek hostů z Ostravy.
17:50
Pardubický tým se snažil kontrovat, ale místo kombinační akce pouze nahazuje puk na Málka. Ten ho přikryl, a tak se vhazuje po jeho levici.
17:14
Tlak hostů v útočném pásmu zkoušel brankově zvýraznit Ctirad Ovčačík, ale to by musela jeho rána být přesnější. Přízemní rána jde mimo Růžičkovu klec.
17:09
Nebezpečné zakončení hostů! To provedl z mezikruží člen první formace Jan Káňa, který zakončoval prudkým pokusem. Puk z jeho střely jde do helmy Martina Růžičky, od které se odráží vysoko nad.
16:04
A málem tu byl zkompletovaný hattrick. Robert Kousal zakončoval z mezikruží, ale bohužel pro něj jde jeho táhlá rána mimo tři tyče.
15:53
Zaváhání Malíka v rozehrávce mohl potrestat Elkins, ale k zakončení se nedostal. Přesto se vhazuje po pravici Málka.
14:38
Brejk domácích táhl po levém křídle Koukal, který z něj centroval do brankoviště na Koláře I. Ten se k puku nedostal, jelikož zahrál na jedničku svou holí Roman Málek.
14:11
V posledních minutách hraje pouze celek hostů, ale k brance to ani tak prozatím nevede. Ovčačíkovo nahození od modré nebylo příliš nebezpečné, a tak si brankář domácích poradil.
13:23
Odvážné a chybné rozehrání domácího brankáře mohl využít Pohl a Hruška, ale ani jeden Růžičku nepřekonal. Pokus Hrušky od pravého mantinelu skončil na připraveném betonu domácího strážce brankoviště.
12:22
Výborný Růžička! Velká šance hostů končí na připraveném brankáři domácích. Ten zasahuje reflexivně vyrážečkou proti zakončení Juraje Štefanky z bezprostřední blízkosti.
11:42
Domácí tým poté hrál chvíli přesilovou hru, ale nepřesnost v útočném pásmu ho do zakončení nepustila. Nyní již oba celky hrají v plném počtu.
10:59
Punčochář poté pálil dvakrát od modré čáry, ale ani on neuspěl. Růžička první ránu chytá do výstroje a druhý pokus do připravené lapačky.
10:20
A znovu v permanenci Růžička. Tentokrát se mu povedlo vyrazit svižný pokus z hole Hůževky.
09:59
Klimkovo zakončení z levého křídla musí Růžiička přikrýt lapačkou, jelikož hrozila dorážka přízemní střely hostujícího útočníka.
09:43
Marek Malík končí přesilovou hru hostů, když vidí dvě minuty za nedovolené bránění.
09:25
Šance hostů! Z pravého křídla se až před Růžičku dostal Viktor Ujčík, ale jeho zakončení pod horní tyč domácí brankář výborně vyráží mimo.
09:12
Následně uvidíme přesilovou hru Vítkovic. Dvě minuty dostává za nedovolené bránění Václav Benák.
09:04
Nebezpečí před domácí brankou přinesl Hruška, ale puk z jeho hole šel mimo branku.
08:27
Na druhé straně zastavuje domácí tým ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.
08:09
Punčochářovo nahození končí bezpečně v lapačce brankáře Martina Růžičky.
07:34
Pardubice právě vstřelily branku! Domácí tým využívá přesilovou hru a vede již 2:0! Kostrbatá akce Pardubic se dostala od Kočího na ROBERTA KOUSALA, který dokázal skákající puk dostat za překvapeného Málka v brance Vítkovic. Asistence: Václav Kočí.
06:42
Rychlá kombinace domácích šla z levé strany z hole Koukala před branku, kde se uvolňoval Kolář I. Ten však bohužel pro domácí z ideální pozice netrefuje puk.
06:15
Přesilovka pro Pardubice. Dvě minuty dostává Radim Hruška, který si je vykoledoval za podražení.
05:54
Pardubice právě vstřelily branku! Ale po pár vteřinách se již domácí mladík raduje z první branky! Akci po levém křídle šla na hůl Caseyho Borera. Ten ještě místo střely našel před brankou volného ROBERTA KOUSALA, pro kterého nebylo příliš těžké pohodlně zakončit do odkryté klece. Asistence: Peter Jánský a Casey Borer.
05:44
Velká šance domácích! Po nahrávce od Jánského ujížděl sám na Málka Kousal, ale těsně před brankářem po kontaktu upadl, a tak zakončuje mimo.
04:54
Elkinsův nahozený kotouč z levého křídla Málek vyrazil pouze před sebe, ale další zakončení domácích se již nepovedlo.
04:05
Pěknou akcí se prezentoval hostující Burger, který projel do zakončení z levé strany. Jeho prudkou ránu ale Růžička výborně betonem vyráží.
03:10
Dvakrát pálil Kolář II, ale ani v jedno případě se neraduje. Nejprve pálil do tyče a v druhé šanci jeho pokus vyráží Málek těsně vedle své branky.
03:07
Hosté poté raději vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Romana Málka.
02:40
A máme tu první šanci utkání! V té pálil z mezikruží na hostující branku Peter Jánský. Hostující Málek je připraven a prudkou ránu vyráží mimo svou klec.
01:58
Vítkovický tým se sice nastěhoval do útočného pásma, ale ke střele na Martina Růžičku se nedostal. Na druhé straně pádí na Málka Buchtele.
00:48
Nejprve málem domácí obranu překvapil nečekaný odraz kotouče od mantinelu před branku, ale hosté nezakončili. Na druhé straně zkusil Málkovu pozornost z levé strany Elkins, ale neuspěl, když hostující brankář střelu kryje.
00:01
Úvodní sestavy: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Koutský) – Píša, Kočí, Benák, Kolář II, Drtina, Borer, Zdráhal – Kolář I, Koukal, Starý – Elkins, Zohorna, Somík – Jánský, Kousal, Buchtele – Radil, Nosek. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) – Malík, Kudělka, Kasík, Ovčačík, Koma, Punčochář, Voráček – J. Káňa, Burger, Klimek – Walker, Štefanka, Ujčík – Šedivý, Hůževka, T. Káňa – Szturc, Hruška, Pohl – Svačina. Trenéři: Mojmír Trličík a Zdeněk Moták Rozhodčí: Fraňo, Homola – Hlavatý, Tošenovjan.
HC ČSOB Pojišťovna drží třetí místo, když v posledním utkání prohrála po nájezdech s Litvínovem. Hostům z Ostravy patří příčka osmá a poslední duel na ledě Třince jim přinesl tři body.
Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nastoupí dnes k dohrávce 40. kola Tipsport extraligy. Východočeši přivítají od 18.10 hodin v domácí ČEZ Areně celek Vítkovic. Zatímco pardubičtí hokejisté drží postavení v elitní čtyřce, Ostravané bojují o přímý postup do play off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.