Dnes jsme sledovali zápas poctivých a pozorných obran a skvělých gólmanů. Na druhou stranu bylo až do třetí třetiny jen minimum pohledných šancí. Reputaci Spartě nicméně napravil Petr Ton s Petrem Tenkrátem. Zvlášť druhá branka byla z kategorie těch pěkných. Sparta stále drží první příčku. Boleslav po dnešku ztratí další body na týmy před sebou. Slavie totiž brala všechny tři body z utkání s Brnem. Loučíme se z Tipsport areny a někdy na shledanou!
Nejlepší hráči utkání jsou Michal Valent za Boleslav a Tomáš Pöpperle ze Sparty.
60:00
59:59
Sparta odehrála poslední půlminutu v pásmu Boleslavi s prázdnou brankou na dostřel, ale další gól nepřidala.
59:25
Petra Tenkráta odstavili od puku dřív, než stihl poslat puk do prázdné branky.
58:50
Boleslav ztrácí pásmo.
58:26
Branka Boleslavi je prázdná.
58:15
Pokud Boleslav pomýšlela na závěrečný tlak, pak ji druhá branka silně zaskočila. Sparta teď kontroluje hru. Mladá Boleslav si vyžádala oddechový čas.
57:16
Sparta právě vstřelila branku! Souhra Tenkráta s Tonem prostě funguje! Akce dva na jednoho a perfektně načasovaná přihrávka na PETRA TENKRÁTA z hole Petra Tona. Asistence: Petr Ton, Angel Krstev.
56:08
Milam mohl rozhodnout z protiútoku, do šance se dostal po přihrávce Pacovského.
55:24
Další vyhození, teď jen do středního pásma.
54:53
Sparťané se teď osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazuje se v jejich pásmu.
54:12
Balaštík vybojoval po souboji v rohu puk a najel si až před Pöpperleho, ten kryje.
52:55
Boleslav se po delší době dostala do pásma Sparty, ne už ale do střelecké pozice.
52:16
Ruce jak sparťanů, tak hráčů Boleslavi v posledních minutách létají výš, než je zdrávo. Na ledě to lehce jiskří, rozhodčí hru zatím nechává běžet bez vyloučení.
51:32
Sparta v tlaku. Valent musel znovu zasahovat. Puk se kutálel brankovištěm.
50:18
Sparta právě vstřelila branku! Čistý průstřel v podání PETRA TONA. Jeho dělovka z poloviny třetiny prosvištěla okolo ramen Valenta. Asistence: Michal Sersen, Angel Krstev.
49:37
Pacovský bojoval před branou, následně střílel Kočí, jeho střelu Valent vykopl.
48:24
Výborný sám na Pöpperleho! Neměl ale dostatečnou rychlost a s jeho zakončením neměl gólman Sparty problémy.
47:51
Nahození Pacovského Valent bez problémů vyrazil a Boleslav se následně osvobodila.
47:03
Obrana Boleslavi prostě sparťanské útočníky do středu svého pásma nepustí. A bez střeleckých pozic, nejsou branky.
46:17
Demel zkusil jemné nahození z rohu, snad doufal v teč některého ze spoluhráčů, puk ale proletěl bez zásahu někoho dalšího do bezpečí za branku.
45:42
Tenhle zápas by mohli lékaři ordinovat místo prášků na spaní.
44:29
Sparta teď konečně rozhýbala stojaté vody v útočném pásmu. Valent musel několikrát zasahovat.
43:51
Milam nahazoval na branku, kde clonili další hráči Sparty, puk šel jen těsně mimo.
43:25
Na vsítěné hráče je to 1:1. Po Fosterovi v první třetině se teď do branky poroučel boleslavský Stieler.
42:59
Ivan Rachůnek obkroužil branku a nahrál Sersenovi do středu pásma. Po jeho dělovce jen zaduněl mantinel. Po delší době to ale byla akce, která potěšila diváky v Tipsport areně.
41:25
Kdo čekal v úvodu třetí třetiny alespoň nějaký tlak a snahu o první braku, musí být zatím zklamaný.
41:05
Střel na branku má Sparta v dosavadním průběhu 18, o dvě víc, než Boleslav.
40:39
Zatím jsme se dočkali jen nahození Sersen, ale z velkého úhlu.
40:01
Další třetina začne zhruba v 18:46.
Čtyřicet minut zápasu je za námi a zatím jsme neviděli branku. Zápas je vyrovnaný. Valent si připsal osm zákroků, Pöpperle jen o jeden víc. Zatím jsme neviděli ani pohlednější kombinaci, pěknou útočnou akci, je to zápas, kde dominují obrany.
40:00
39:06
Boleslav nahazuje do pásma, tam ale číhají Kočí s Philippem a zmocňují se puku.
38:20
Demelovu střelu z otočky nechává Pöpperle proletět, ač míjí jen těsně prostor brankoviště.
37:59
Za brankou Boleslavi zůstal po ataku ležet bez přilby Michal Broš. Po několika desítkách vteřin se ale s pomocí spoluhráčů zvedl a dojel na střídačku.
37:13
Sparta teď krouží útočným pásmem Boleslavi, ta se dostává pod tlak a nedaří se jí vyhodit.
36:48
Foster se vsítil do boleslavské klece po krkolomné přihrávce na Tenkráta.
36:26
Demel teď poslal o dvě hlavy vyššího Kočího k zemi, vše ale proběhlo v rámci pravidel.
35:11
Diváci čekají na první akci, která by si zasloužila potlesk za provedení. Sledujeme spíše dělnickou práci, boje v rozích, popřípadě ve středním pásmu.
33:53
Kočí teď Demelovi zatím pouze ústně vysvětluje, že atak na Pacovského se mu moc nelíbil. Rozhodčí jejich debatu pro jistotu utínají hned v zárodku.
33:17
Boleslav v plném počtu. Přesilovková šance na straně Sparty žádná.
32:21
Ani Spartě se přesilová hra vůbec nedaří. Za minutu a půl nevystřelila.
31:05
Prudká střela z hole Goertzena (MBL) doletěl až na novinářskou tribunu. Za zdržování hry (i za vylekání redaktorů) mu patří dvě minuty na trestné lavici. Mladá Boleslav ve třech.
30:52
Sparta stále mimo útočné pásmo.
30:13
Minuta přesilovky za námi a Sparta dvakrát přišla o pásmo. Za přesilové hry dnes pochvaly padat nebudou ani v jednom z týmů..
29:31
I Boleslavi se podařilo po několika vteřinách vyhodit puk a Sparta musí začít útok od nuly.
29:15
Sparta se dostala do pásma, vytvořila si několik slibných šancí a její tlak vyvrcholil faulem Boleslavi. Dvě minuty pro Výborného (MBL) za hákování.
28:36
Sparta si hlídá střed svého obranného pásma. Hraje se v rozích.
27:52
Sparta v plném počtu. Boleslavští nejspíš zpytují svědomí. Ve hře pět na tři byli naprosto bezzubí.
27:41
Až teď se Boleslav odhodlala ke střele. Pöpperle ale puk, který k němu proskákal, ukrývá pod lapačkou.
27:07
Do pásma se dostal Mikulík, o puk ale okamžitě přišel, protože nebylo komu přihrát.
26:31
Sparta opět vyhazuje. Přesilovka je v podání Boleslavských hodně špatná.
26:14
Sparta kritickou situaci zvládla na jedničku. Boleslav se nedostala ke střele. Na ledě už čtyři sparťané a vhazuje se ve středním pásmu.
25:46
Po krátké epizodě, kdy byla Sparta na ledě už ve čtyřech, přišlo další vyloučení. Na trestné Yorick Treille (SPA), který na modré čáře jednoznačně podrážel. Dalších 22 vteřin pět na tři.
25:15
Sparta ve čtyřech hráčích.
25:04
Sparta vyhodila i podruhé a stačila vystřídat.
24:43
Sersen, Philipp a Broš zatím odolávají, Boleslav nevystřelila a ztratila pásmo.
24:08
Dřevorubci v dresu Sparty? Za sekání putuje na trestnou lavici i Mario Bližňák (SPA). Domácí se budou 69 vteřin bránit dvojnásobné přesile.
23:17
Ivan Rachůnek (SPA) na trestné lavici. Rozhodčí ocenil dvěma minutami jeho sekání.
22:51
David Výborný na výletě v útočné třetině. Znepříjemnila mu ho ale obrana Sparty, k zakončení se nedostal.
22:03
Lapšanský vykroužil oblouk pásmem Boleslavi, pak mu ale vystavil stopku jeden z obránců.
21:36
Bahenský střílel z otočky z poloviny třetiny. Puk šel ale úplně mimo prostor, který hájí Pöpperle.
20:47
V další šanci Tenkrát, Valent ale napodruhé ukryl jeho střelu a následnou dorážku pod rukavicí.
20:22
První střela druhé třetiny přišla z hole Ivana Rachůnka, který pálil prudce z úhlu, ale mimo.
20:01
Po ospalém a pomalém úvodu se Sparta probudila a má z utkání jednoznačně víc. Svou převahu ale nedokáže vyjádřit brankami - Boleslav totiž přijela utkání odbránit a případně překvapit po chybách Sparty.
20:00
19:58
Sparta se ubránila naprosto bez problémů.
18:59
Obranná hra Sparty je na jedničku. Několik rychlých vyhození a Boleslav není schopná probojovat se zpět do pásma.
18:19
Sparta ale puk hned v úvodu přesilovky vyhazuje a drží ho v dostatečné vzdálenosti od Pöpperleho.
17:55
Druhé vyloučení večera. Na trestné Yorick Treille (SPA) za podražení.
17:37
Svou troškou do mlýna přispěl i obránce Philipp, který se objevil v hloubi útočného pásma Sparty a pálil ostře z úhlu. Jeho střela ale jen proletěla napříč brankovištěm.
16:48
Boleslavi se podařilo vyhodit až v závěru přesilové hry.
15:38
Sparta se rozestavila do přesilovkového postavení a pálí jednu ránu za druhou. Většinu z nich Valent jen vyráží před sebe.
14:54
První vyloučený dnešního zápasu je z boleslavských řad. Balaštík (MBL) se provinil hákováním a odsedí si dvě minuty.
13:20
Když se Sparta dostane do pásma, je těžké ji odstavit od puku. Teď o tom opět přesvědčuje první formace v čele s kapitánem Brošem. Valent si připisuje další zákroky.
12:09
Sparta přepnula na druhý výkonnostní stupeň a má teď jednoznačně navrch. I druhá formace Sparty boleslavské obraně důkladně zatápí.
11:13
Čuttovi se nepodařilo vyhodit a Broš s Rachůnkem předvedli, proč patří k nejproduktivnějším hráčům Sparty. Zatím ale bez gólové tečky.
09:28
Sparta si teď vytvořila první delší tlak v dnešním utkání. Boleslav se zatím ale bez větších problémů brání.
08:38
Ton na Sersena jeho obrovská dělovka z jízdy. I kdyby ale branku trefil, tak by ji rozhodčí neuznal. jeden ze sparťanů stál v brankovišti.
07:47
Boleslav by ráda branku! Elitní boleslavský útok teď sparťanskou obranu slušně protáčel.
06:59
Po vhazování před Pöpperlem přišel rychlý útok Sparty vedený Yorickem Treillem. Jeho střelu z jízdy ale Valent bezpečně ukrývá v náručí.
06:37
Spartě se teď nedaří vyhodit puk z pásma a dává Boleslavi několikrát možnost střílet z dobrých střeleckých pozic.
05:34
Protiútok vedený Zdeňkem Bahenským. Pöpperle bez chyby.
05:03
Střelu Lapšanského od modré pokrývá Valent naprosto bez problémů. Neměla totiž dostatečnou razanci a dobře na ni viděl.
04:46
Po kombinaci druhého sparťanského útoku si Valent připisuje první vážnější zákrok v dnešním utkání.
04:21
Pěkné akce jsme se zatím nedočkali. Další nepřesnosti na hokejkách Boleslavských a rozhodčí píská zakázané uvolnění.
03:57
Snahu Boleslavi o průnik do pásma zastavil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd.
02:43
Až na úvodní zákrok Pöpperleho nemusel ani jeden z gólmanů zatím zasahovat. Po většinu času se bojuje o střední pásmo. Průniků do pásma je pomálu.
01:32
Spartě se zatím nepodařilo proniknout do pásma na víc jak několik vteřin. A utkání nemá ani nijak závratné tempo. zatím se jede na půl plynu.
00:40
Pöpperle si připsal první, i když nepříliš jistý zákrok proti davidu Výbornému.
00:10
Oba týmy udělaly oproti předchozím zápasům změny v brance. V brance Boleslavi se tak objeví Valent, do sparťanské se vrací po zápasové pauze Pöpperle.
00:01
Zdravíme z holešovické Tipsport areny, kde za malý okamžik začne utkání mezi Spartou a Mladou Boleslaví. Favoritem je vedoucí tým tabulky, Sparta. Boleslav může z pozice týmu, který se topí ve vodách baráže, jen překvapit. Otázkou je, kdo nastoupí v brance Sparty. Poslední utkání totiž odchytal Martin Falter.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.