Oceláři tak nakonec uhájili nejtěsnější rozdíl 1:0 a připisují si cenné tři body. Liberec naopak odjíždí s prázdnou, přesto že dnes byl minimálně vyrovaným soupeřem. Z Třince se s Vámi loučíme a přejeme hezký zbytek dne.
Střely na branku ve třetí třetině: 6:11.
Zásahy brankářů ve třetí třetině: Pinc 6 - Hamerlík 11.
60:00
59:43
Liberec ještě útočí, má tlak, ale čas se neúprosně chýlí ke konci.
59:23
V Třinci zlobí časomíra, čeká se na opravu.
59:23
Nedvěd dostal puk a vypálil z mezikruží. Bude se vhazovat v pásmu Třince.
58:48
Pinc na střídačce, Liberec v šesti.
58:10
V tlaku jsou naopak domácí, kteří krouží v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nedostali.
57:30
Liberec s pukem na hokejkách. Nadechne se k závěrečnému náporu?
57:20
Liberec si vybírá timeout.
57:08
Třinec tlačí, ale Liberec brání prakticky v pěti mužích.
55:41
Bortňák se obtočil kolem Hamerlíkovy klece a předložil puk před bránu, te se prošoural podél brankové čáry, nikdo ze spoluhráčů nebyl poblíž.
54:55
Boj o kotouč za brankou Pince.
54:10
Liberec v tlaku, ale chybí střelba.
53:15
V oslabení ujel Květoň, jeho pokus z pravé strany byl ale zblokován.
52:55
Třinec vyhazuje.
52:31
Domácí střídača je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Liberec má tak dobrou příležitost udlat něco s výsledkem během přesilovky.
52:31
Utkání sleduje 2507 diváků.
51:20
Světlým okamžikem se blýsknul Miloslav Hořava, který si našlápnul k dobrému sólu po pravé straně a dostal se i k zakončení, ale bekhendový blafák skončil těsně vedle levé Pincovy tyče.
50:16
Liberecký pokus skončil u mantinelu, kde se bojuje, je z toho slušná holomajzna.
49:19
Stále stejná píseň. Bez šancí, bez náboje. Domácím patr stačí jednogólový náskok.
47:59
Opět sledujeme poměrě nezáživnou pasáž, domácí vyčkávají a hostům se nedaří založit kloudnou akci.
46:56
Ostřížek projel po levé straně do útočné třetiny a vypálil, zblokovaná rána skončila v síti za bránou.
45:54
Bonk si zkušeně zpracoval kotouč mezi kruhy, ale rychle k němu přistoupilliberecký obránce, takže z toho nebylo nakonec nic.
44:57
Třinec nestihnul ani zaútočit a přesilovka je fuč, síly na ledě se vyrovnají. Jakub Orsava jde za katr, protože fauloval kolenem.
44:29
Další přesilovka pro Třinec. Daniel Špaček inkasuje dvě trestné minuty za podražení.
44:19
Polanský se u levé tyče dostal do dobré příležitosti, z úhlu pálil do brány, ale Pinc nechal beton na ledě, čímž zabránil vstřelení branky!
43:32
Hamerlík při dalším útočém výpadu Liberce přededl pohledný zákrok a ukryl puk, bude se vhazovat.
42:49
Liberec v tlaku, puky létají kolem Hamerlíka jako kapky deště, ale zatím ani jeden nemířil mezi tři tyče.
42:18
Daniel Špaček ujel s jedním ze spoluhráčů a jediného zadáka, s ničím se nerozpakoval a vypálil, ale vůbec netrefil bránu.
41:30
Poslední třetina je zatím ve znamení nepřesností na obou stranách.
40:21
Pokračuje se v přesilové hře Třince 5/3, ale domácím se nedaří Liberec vyhazuje.
40:01
Druhá perioda se obešla bez branek. A to i přesto, že k vidění bylo velké množství šancí na obou stranách. Mírně aktivnější byli hosté, kteří soupeře i přestříleli. Domácí zase měli v samém závěru dobrou příležitost v podobě dvojnásobné přesilové hry, ale nezhostili se jí dobře, proto na světelné tabuli svítí stále stejný výsledek. Domácí ale budou v přesilovce 5/3 pokračovat i po přestávce a to pětatřicet sekund.
Další třetina začne přibližně v 18:48.
Střely na branku ve druhé třetině: 8:14.
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Pinc 8 - Hamerlík 14.
40:00
39:58
Novotný pálil od modré, ale vedle, puk přikryl Pinc a vyčkal na závěrečnou sirénu.
39:35
Domácí byli při dvojnásobné přesile schopni zahrát zakázané uvolnění. Z tribun se ozývá pískot a bučení.
39:30
Liberec vyhazuje.
38:51
Třinec sice vyhrál vhazování, vlastní vinou se ale připravil o pásmo.
38:46
Třinec bude hrát luxusní dvojnásobou přesilovou hru v trvání minuty a devětačtyřiceti sekund! Z týmu Bílých Tygrů Liberec byl vyloučen Milan Bartovič za vysokou hůl.
38:36
Květoň odebral na útočné modré puk Trončínskému, který se musel po třineckém hráči ohnat, aby zabránil nejhoršímu. Liberecký zadák za to vyfasoval dvě minuty.
37:25
Z trestné lavice naskočivší McGregor způsobil přečíslení 2 na 1 s kolegou Polanským, kanadský útočník ale technickou střelou trefil pouze Pincovu masku.
36:54
Ve zbyteku přesilovky se již Liberci nedaří, hraje se v jeho obranném pásmu.
35:48
Modrobílí měli přesilovkový obrazec dobře rozjetý, už to vypadalo i na střelu, ale Trončinskému nešťastně ujel puk do středního pásma.
35:16
Tygři mají šanci v další přesilovce. McGregor je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.
34:24
Tyč zvonila i na druhé straně, po souvislejším tlaku se rohodnul zakončit Erik Hrňa.
33:07
Liberec teď byl zdaleka nejblíže ke vstřelení kýžené branky! Nedvěd dostal příhru a modrou čáru, popojel si mezi kruhy, kde po kličce namazal k pravé tyčce Martinu Čakajíkovi, který njprve orazítkoval tyč a následně Hamerlíkův beton.
32:16
Bonkova rozehrávka byla nepřesná, čehož mohli Liberečtí zužitkovat, ale Hamerlík včas ukryl kotouč.
31:32
Hosté mají problém s rozehrávkou, Třinec dobře forčekuje.
30:27
Domácí jižjsou kompletní, Liberec v přesilovce nepředvedl nic.
29:28
Třinec při vlastním oslaení zamknul soupeře v jeho obranném pásmu! Přestože z toho nebyla žádná nebezpečná střela, ušetřili domácí cenné sekundy.
28:18
Hosté jsou aktivní, snaží se s nepříznivým vývojem něco udělat. Vířivým pohybem v útočné třetině si nyní vybojovali přesilovou hru, z domácího týmu je vyloučen Lukáš Bolf za nedovolené bránění.
27:30
Hra je zase o něco pohlednější. Třinecký útok, v jehož průběhu dostal Orsava dobrou přihrávku do tandemu na modré čáře, zastavuje ofsajd.
26:13
Tři Třinčané unikali na jediného beka, ale vůbec neohrozili gólmana, konkrétně Bolf tuto akci doslova zazdil.
25:39
Bárta se opřel do puku a zazvonila tyč! Teď měl Liberec dvakrát velkou smůlu.
25:29
Vak obdržel příhru před osaoceného Hamerlíka, zakončoval v pokleku tak jak se má, ale nepřehodil Hamerlíkův beton.
25:10
Hamerlík ukryl kotouč před dojíždějícím Nedvědem, bude se vhazovat.
24:58
Nepovedený přechod do útoku hostů, domácí znovu vyhazují.
24:31
Trončinského rána od modré zaduněla o beton a skončila v rohu, domácí vyhazují.
23:56
Mičulka podrazil jednoho z libereckých forwardů u mantinelu a jde si odpykat dvouminutový trest.
24:06
Štich se po velkém nápřahu opřel do puku, který vystrašil Hamerlíka.
22:49
Tygři chtěli založit rychlý protiútok, ale zahráli icing. Nejenže se bude vhazovat před Pincem, ale hráči, kteří hráli oslabení, nestihli vystřídat.
22:28
Liberec se s přehledem ubránil.
22:04
Třinecká přesilovka se chýlí ke konci a vhazovat se bude po pravici Hamerlíka.
21:14
Liberec toto oslabení zatím skvěle brání. I zásluhou skvělého přístupu k protihráčům se mu teď dvakrát podařilo vyhodit.
20:53
Derner s Urbanem předvedli výtečnou obrannou práci a vystradili domácí z pásma.
20:28
Výtisk si u mantinelu vyšlápl na Novotného, který za sebou nechal nohu a toto vůbec nevypadá dobře. Hra je přerušena a domácí zadák opouští kluziště za asistence spoluhráčů. Výtisk vyfasoval dvě minuty, Oceláři budou zahrávat přesilovku.
20:01
První dějství vyznělo lépe pro Oceláře, kteří zásluhou trefy Varadi ze sedmé minuty vedou 1:0. Liberec ale nebyl horší, hrála se poměrně vyrovnaná partie. Od poloviny třetiny však pokleslo celkové tempo hry a sledovali jsme méně pohledný hokej. Věřme, že po přestávce budeme opět sledovat hokej s velkým H.
Střely na branku v prví třetině: 9:7.
Zásahy brankářů v první třetině: Pinc 8 - Hamerlík 7.
Další třetina začne přibližně v 17:55.
20:00
19:40
Závěrečná dvacetisekundovka patří Liberci, který obsadil útočnou třetinu, chybí ale střelba.
19:05
David Štich vyslal puk od modré čáry do klubka před bránou. Puk těsě minul pravou tyč, Hamerlík pravděpodobně nic neviděl.
18:15
Oceláři jsou v útočném pásmu, ale v rozích či za brankou nejsou pro Pince nebezpeční.
17:40
Tempo hry viditelně opadlo, sledujeme upracovanou hru s minimem šancí.
16:59
Nedvěd s Duškem jeli na jediného obránce, ale prvě jmenovaná nepropasíroval kotouč přes bráníího hráče, možná že už se s pukem dostal do příliš velkého úhlu.
15:45
Adamský dostal nabito mezi kruhy, kdy byl úplně sám, střela z první mu ale nesedla.
15:33
Již za rovnoměrného počtu hráčů zahráli hosté zakázené uvolnění. Po úpravě ledu se bude vhazovat před Pincem.
14:50
Domácí jsou již nějakou tu sekundu kompletní, ale ani oni zatím nevymysleli žádnou akci.
14:23
Liberec je v držení puku, ale nevypadá to, že by se hnal do útoku.
13:19
Z týmu Liberce je menším treste potrestán Antonín Dušek, který se provinil držením protihráče. Hraje se 4/4.
13:04
Třinec ale vyhrál vhazování a dokonce se vydal i do útoku. Ke vší smůle hostů navíc sudí signalizuje další vyloučení Liberce.
12:38
Z domácícho celku je vylouče další hráč. Je jím Martin Richter a to za držení protihráče. 5 sekund se bude hrát 4/4 a poté bude následovat přesilová hra Liberce.
12:27
Akce na druhé sraně - Moravec dostal nabito na modrou, odkud vyslal jedovatou ránu. Hamerlík nic neviděl, ale puk ho nakonec trefil.
11:37
Třinec se natlačil do útoku a drtí čtveřici hostů. Dobrou ranou se prezentoval Lojek, jeho ránu Pinc vyrazil betonem s vypětím všech sil.
10:43
Tygři si ale moc dlouho přesilovku neužili. Milan Bartovič se totiž provinil vysokou holí, za což obdržel taktéž dvouminutový trest. Hraje se 4/4.
10:35
Hosté si ale vytvořili solidní tlak, ze kterého nakonec vytěžili přesilovou hru. Za hákování je vyloučen Polanský.
10:20
Před bránu se tlačil Dušek, ale puk mu v rozhodující chvíli sjel z hole, takže nezakončil.
09:30
Nyní se Oceláři znovu usazovali v útočném rozložení, ale dvěma skvělými zákroky zasáhnul Lukáš Krejčík, čímž soupeře vystrnadil do středu hřiště.
08:24
Nyní se hraje v pásmu Liberce, domácí dobrou minutu nepůjčili soupeři puk, ale žádná vážnější příležitost z toho nebyla.
07:27
Liberečtí po obdržené brance nesklánějí hlavy, po útoku založeném Lukášem Dernerem se mohl k zakončení dostat někdo z jeho spoluhráčů, ale puk skončil za Hamerlíkovou bránou.
06:29
Třinec právě vstřelil branku!Bleskové využití přesilové hry domácích! Jakub Orsava šikovně předal kotouč VÁCLAVU VARAĎOVI, který se z dobré pozice nemýlil. Asistence: Jakub Orsava, Radek Bonk.
06:13
Při obranné činnosti Liberce se dopustil sekání Petr Nedvěd, který jde na trestou lavici.
06:13
Po vyrovnanější chvilce se do útoku vrhli znovu domácí. Bonk vniknul do pásma a přenechal Novotnému do tandemu. Domácí zadák zkusil vypálit přes klubko před bránou stojících hráčů, ale Pinc si našel místo k výhledu, takže puk bezpečně ukryl. po úklidu ledové plochy se bude vhazovat.
05:23
Liberečtí si nerozuměli a ztratili puk v útočném pásmu, čehož mohl využít domácí Mičulka, který dovezl kotouč až do útočné třetiny, kde ho předal Hudcovi, který ale bohužel pro domácí příliš váhal se střelou a tak bl zpacifikován.
04:04
V těchto chvílích se o útočnou akci snaží Tygři, ale průnik zhuštěným prostorem na modré čáře se jim zatím nedaří.
03:14
Novotného pumelice od modré čáry po vhazování dala pořádně zabrat Pincovi, ale ten si nakonec poradil.
02:30
Hraje se pohledný útočný hokej. Liberec teď znovu postrašil domácí publikum, když se Vak nadvakrát pokoušel prosřelit Hamerlíka, domácí gólman však zůstal nepřekonán.
02:09
Na druhé straně se ve velmi dobré příležitosti ocitnul domácí Hořava, ale bekhendem přestřelil prakticky prázdnou bránu.
01:24
Už se znovu hraje a do útočení se pustili hosté. Bárta se skvělým blafákem vyhnul jednomu bekovi, ale na třineckého Kloučka již nevyzrál.
01:03
A hrát se znovu jen tak nezačne. Květoň totiž v bráně způsobil díru, takže se bude opravovat. Všichni hráči zatím vylezli ze střídaček a krouží po ledě.
01:03
David Květoň to přehnal s napadáním a ocitnul se v sedící poloze v posunuté bráně soupeře. Vhazování ve středním pásmu.
00:45
Nyní se již hraje v útočném pásmu domácích, ale hosté dobře brání.
00:09
Aktivněji začali hosté, Nedvědova formace ale způsobila ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.
00:01
Úvodní sestavy: HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Klouček, Novotný, Cartelli - Varaďa, Bonk, Orsava - Klimenta, Květoň, Hořava - Adamský, Polanský, Hrňa - Mičulka, Ostřížek, McGregor Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Derner, Ulrych, Říha, Štich - Bárta, Dušek, Špaček, Urban, Kica, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák, Vak, Nedvěd Rozhodčí: Minář, Šír - Lederer, Gebauer.
Hezký podvečer z třinecké Werk arény! Dnešním utkáním začíná poslední čtvrtina základní části. V rámci čtyřicátého kola přivítají třinečtí Oceláři Bílé Tygry z Liberce! Utkání začíná v 17 hodin! Oceláři Třinec si před zápasem prošli změnou na trenérském postu. Z funkce hlavního trenéra byl odvolán Pavel Marek, jeho místo zaujal Jan Tlačil. Ten bude, spolu s Markem, tvořit trenérskou dvojici Ocelářů. Třinecké vedení tak reagovalo na nepříznivé výsledky Slezanů, které podtrhla porážka v krajském derby proti Vítkovicím. V sestavě domácích dnes chybí Hrabal, Seman, Peterek a Ladislav Kohn. To situace u Bílých Tygrů je zcela opačná nežli u domácích. Liberečtí dokázali vyhrát poslední čtyři zápasy z pěti. V posledním kole ale svěřenci trenéra Jiřího Kalouse narazili. Z plzeňského ledu si odvezli nepopulární desítku. I tak se ale Severočeši drží na páté příčce. Liberci dnes budou chybět Kajínek a Víšek. Liberecký mančaft bude prvním soupeřem, kterého Oceláři potkají na své cestě ročníkem 2011/2012 už počtvrté. První dvě vzájemné střetnutí měly místo na konci října jen čtyři dny od sebe. Nejprve se hrál zápas 14. kola v Třinci. Oceláři hostům podlehli 3:4, když rozhodla prostřední hrací doba, kterou svěřenci trenérů Marka a Kopřivy prohráli volejbalovým poměrem 0:3. Následné dva zápasy se hrály pod Ještědem. V prvním z nich Třinečtí dlouho vedli o jednu branku, srovnat se Tygrům povedlo 7 minut před vypršením hodiny čistého hracího času a v prodloužení následně v oslabení rozhodl domácí kapitán Nedvěd. Druhý z těchto zápasů se Třineckým povedl už lépe. 2. prosince Třinec vyhrál 4:1, připravil domácím teprve druhou domácí porážku ze 14 zápasů, které do té doby Liberec doma hrál, a naopak nastartoval dlouhou osmizápasovou šňůru proher Liberce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.