Pokud jste nás sledovali, děkuji vám za pozornost a z třinecké Werk arény se při extraligovém hokeji přihlásíme opět za týden, kdy v derby Třinec přivítá Pardubice. Bude se jednat o zápas 39. kola.
Skončilo utkání mezi Třincem a Pardubicemi, které nakonec získávají po vítězství v poměru 3:1 hosté z východu Čech. Ti ještě ve 48. minutě prohrávali, pak ale nejprve srovnal Somík a i když v závěru možná měli více šancí na rozhodnutí zápasu domácí, utkání získali na svou stranu hosté. 86 sekund před koncem rozhodl krásnou ránou Starý a výsledek pečetil do prázdné branky Kolář.
Nejlepší hráči utkání: Lukáš Bolf - Martin Růžička.
Zásahy brankářů ve třetí třetině: Růžička 13 - Hamerlík 10. Střely na branku v zápase: Třinec 31 - Pardubice 29.
60:00
59:32
Pardubice právě vstřelily branku! Třineckým risk bez brankáře nevyšel. Nedokázali se usadit v útočném pásmu a JAN KOLÁŘ I. střelou zhruba od červené čáry trefuje prázdnou branku. Hosté dokonali skvělý obrat a vítězí! Asistence: Petr Koukal, Vladimír Sičák. Stav utkání 1:3.
59:09
Máme tady situaci 6 na 5.
59:09
Ještě předtím proběhne time-out Ocelářů.
59:09
Po závaru před Růžičkou vhazování v útočném pásmu Ocelářů.
58:58
Třinec hraje bez brankáře!
58:34
Pardubice právě vstřelily branku! Tak se má nakládat se šancemi! Po nedůslednosti v rozehrávce se dostal k puku JAN STARÝ a z první nekompromisně prostřelil Hamerlíka. Asistence: Petr Koukal, Jan Kolář I. Stav utkání 1:2.
58:16
Střela Koláře II. sražena do sítě za Hamerlíkem.
Dnešní utkání ve třinecké Werk aréně sleduje 2651 diváků.
57:43
Třinec zase se snažil o útok a následně zpoza modré zkoušel pozornost Hamerlíka Nahodil.
57:03
Ofsajd Pardubic.
56:18
Domácí teď měli několikrát šanci ohrozit Růžičku, ale možná zbytečně často čekali, a tak se z této šance nic neurodilo.
55:39
Hosté se zatím brání bez komplikací.
55:10
Domácí chvíli kombinovali, nepřesností se ale vyhnali sami ven.
54:27
Hamerlík nebyl moc jistý svým zákrokem a tak do něho šťouchnul hostující útočník Jan Kolář. Vyloučen tak za sekání a dává domácím šanci skórovat.
53:56
Tentokrát zatlačili zase domácí! Ve skvělé pozici byl před brankou Hudec, Růžičku nepřekonal. A když hostující gólman ležel před brankou bezmocně, Polanský puk do branky nepropasíroval.
53:25
Další přihrávka rukou. Vhazování ve středním pásmu.
52:26
V nebezpečné pozici byl tentokrát Somík, Hamerlík ale vykopl betonem.
52:16
Po zakázaném uvolnění Pardubic poslední komerční přestávka utkání.
51:46
Domácí evidentně na jeden bod nemíní hrát a stále se vrhají do útočení.
51:07
Klimenta přenechal mezi kruhy Bonkovi, jeho pokus byl ale zblokován a skončil na zadním plexisklu.
50:22
Zakázané uvolnění Třince, vhazovat se bude u Hamerlíkovy branky.
50:16
Třinec zbytek přesilovky strávil všelijak, jen ne nebezpečně pro pardubickou branku.
49:09
Orsava se snažil prodloužit na Varaďu. Hosté se následně osvobozují.
48:59
Orsava těsně před Růžičkou tečoval Bolfovo nahození od modré, Růžička ale lapil. Chtěl hned rozehrát, rozhodčí mu to svým hvizdem ale překazil.
48:44
Klimenta přihrál rukou, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
48:17
Domácí se hned jali nabírat ztracený náskok zpět a kombinovali po ose Bonk - Varaďa - Orsava, který byl v předbrankovém prostoru podražen. Na dvě minuty si půjde odpočinou hostující Jan Starý.
47:51
Pardubice právě vstřelily branku! Tomáš Zohorna proniknul do pásma a našel mezi kruhy najíždějícího RADOVANA SOMÍKA, který prostřelil Hamerlíka. Asistence: Tomáš Zohorna, Václav Benák. Stav utkání 1:1.
47:15
Lojkova bomba, kterou Růžička vyrazil, nastartovala krátkodobý pobyt Třince v útočném pásmu.
46:57
Hamerlík před dojíždějícím Kolářem I. radši puk přikryl.
46:40
Pardubice kombinovaly v útočném pásmu, Píša je ale vyhnal za modrou.
46:17
Komerční přestávka.
46:17
Květoň puk zavezl do útočného pásma, ideálně našel najetého Bolfa, ten ale situaci trochu překombinoval. Hledal ještě u tyče stojícího Orsavu. Situace nakonec končí posunutou brankou Pardubic.
45:36
Zakázané uvolnění hostů.
45:17
Bonk zavezl puk, zpoza branky zkusil nahodit do brankoviště, Růžička ale puk protečoval zpět do středního pásma.
44:22
Kočí nerozehrál ideálně, domácí se tak hnali 3 na 2. Skončili ale za brankou a puk získali hosté.
44:03
Postavení mimo hru Pardubic. Vhazování ve středním pásmu.
43:18
Somík to zkoušel z velkého úhlu, Hamerlík pozorný.
42:49
Pardubickou rozehrávku vytěsnil mimo obranné pásmo Orsava.
42:20
Další střela na Růžičku, tentokrát pálil kousek za modrou Rufer. Hostující brankář na místě.
41:51
Milionprocentní šance Třince! Nejprve pálil Hrňa, pak Klimenta a nakonec Richter. Všechno Růžička pochytal a drží tak svůj mančaft nad vodou.
41:15
Borer si sjel před Hamerlíka a měl dva super pokusy na to srovnat skóre, nepovedlo se mu to však.
40:56
Borerovu nepovedenou rozehrávku vystihl Klimenta, ke střele se ale nedostal.
40:24
Pardubice kombinují, jako by hrály přesilovku.
40:01
Závěrečná hrací část normální hrací doby začne cca v 19:50.
Skončila druhá třetina zápasu mezi Oceláři a ČSOB Pojišťovnou z Pardubic. I po čtyřiceti minutách hry je skóre tohoto zápasu mírně na straně domácích, když na světelné tabuli svítí 1:0. I druhá třetina přinesla dobrý hokej, útočný, fyzický s vysokým tempem. Z dobrých příležitostí zmiňme například Hořavovu střelu z přesilovky, Bolfovu tyč nebo Lojkovu šanci v oslabení na straně domácích, či akci 3 na 1 po zaváhání domácího beka nebo několik nebezpečených pokusů v přesilových hrách na straně hostujícího mančaftu. Žádná ale gólem neskončila.
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Růžička 10 - Hamerlík 11. Střely po dvou třetinách: Třinec 18 - Pardubice 19.
40:00
39:25
Nebezpečná, ale bezvýsledná situace i u Hamerlíka.
39:13
Hrňa stál kousek za modrou a ránou zápěstí vyzkoušel Růžičku. Ten ránu vyrazil vyrážečkou.
38:48
Benák na modré ztratil puk, Hořava toho využil, puk v útočném pásmu získal. Následně počkal, až přijede druhá vlna a mezi kruhy vyzval ke skórování Lojka. Tomu ale dobře mířenou ránu k tyči Růžička zneškodnil.
38:11
Hosté dobře přes minutu kombinovali v útočném pásmu, moc přesných puků ale na Hamerlíka neletělo. Se střelou Starého sice měl potíže, zpacifikoval ji však.
36:59
Hosté notnou chvíli drželi puk v rohu a za brankou. Při této situaci se držením provinil domácí bek Hudec. Další přesilovka Pardubic.
36:28
Hudec vystihl rozehrávku a vyslal Květoně, ten ale ztratil puk při tom, když si chtěl obhodit soupeřova obránce.
36:09
Orsava se na vlastní modré krásně uvolnil a pílil do útoku. Pardubický hráč jej ale zpacifikoval. Poté, co vypadla Růžičkova branka z kolíků se bude vhazovat v útočném pásmu Třince.
35:52
Nyní pěkná akce Pardubic. Po rychlé souhře pálil obránce Kočí, po další střele se snažil o dorážku Kolář I., bezvýsledně však.
35:34
Přihrávka rukou Pardubic, vhazování ve středním pásmu.
35:01
Sledujeme pasáž, kdy nepřesnosti převládají nad dobrými akcemi.
34:25
Hosté se snaží konstruktivně založit útok, vůbec se jim to ale nedaří.
33:37
Po třinecké mezihře zakládají útok opět hráči ČSOB Pojišťovny.
32:52
Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu. Sičák totiž z bezprostřední blízkosti Hamerlíkovy branky přestřelil i zadní plexisklo.
32:40
Třinec se bez větších potíží opět ubránil.
32:17
Z dobré pozice pálil Píša. Třinec následně opět vyhazuje.
31:33
Střelu Koláře II. z první vyrazil Hamerlík, obrana následně puk uklidila pryč z pásma.
31:10
Hořava vystihl rozehrávku, a tak měli puk na holích Třinečtí, kteří tak pošetřili trochu času.
30:40
Za sekání vyloučen domácí obránce Martin Lojek. Druhá přesilovka Pardubic v této třetině.
30:29
Signalizovaný trest Ocelářů...
30:19
Cartelli převálcován Buchtelem, ten ale správně nerozehrál.
29:57
Hosté v kompletu, Třinec ale dál útočí.
28:57
Bolf po zmatku u Růžičkovy branky trefuje tyč!
28:13
Květoň si při cestě do útočného pásma krásně obskočil beka, následně se puku zmocnil Klimenta a prudkou ránou zápěstím trefil Růžičku do hlavy. Hra přerušena.
27:51
Za krosček vyloučen hostující Václav Benák.
27:51
Trma vrma před Růžičkou, který puku v cestě do branky zabránil i tarzaním skokem. Po strkanici vyloučení na straně hostů.
27:21
Kania zaspal při střídání, hosté tak jeli 3 na 1. Zakombinovali skvěle a pardubický hráč měl šanci střílet do odkryté svatyně, puk při cestě za Hamerlíka byl ale zblokován.
27:02
Domácí jsou kompletní, provinili se zakázaným uvolněním. Třinecká pětka si ale odpočine díky komerční přestávce.
26:40
Do útoku se dokonce hnal Klimenta, na poslední chvíli jej ale o touš obral Kočí.
26:20
Třinec se zatím brání bez větších potíží, další snaha o založení útoku ze strany Pardubic.
25:39
Hosté se ale nedokáží udržet v pásmu, nepřesnou přihrávkou je vyhnal dokonce jejich útočník Kolář I.
24:54
Druhé vyloučení prostřední třetiny, tentokrát na straně Ocelářů. Za vyhození puku mimo hřiště vyloučen střelec zatím jediné branky Lukáš Bolf.
24:22
Hosté v plném počtu zaútočili, ale v pásmu puk ztratili.
24:00
Bez žádného vrušení proběhlo 115 sekund přesilovky, až nakonec po trase Klimenta - Zíb - Hořava, kdy M. Hořava pálil z první, Růžička ale na místě.
23:12
Hosté v útočném pásmu ušetřili dobrou půlminutku.
22:31
Varaďa přihrával Orsavovi přímo před prázdnou branku, včas však zaskočil Starý. Následně si vzal puk, projel celé hřiště a zpoza modré nebezpečně prověřil Hamerlíka.
22:06
Orsava se drží za obličej a je tu vyloučení hostů za vysokou hůl. Menší trest za faul v útočném pásmu - vyloučen Somík.
21:50
Bolf nahazoval, Růžička ale puk vytěsnil do bezpečí.
21:46
Borer hledal Jánského, ten ale puk nezpracoval. Je tu icing Pardubic číslo tři této třetiny.
21:27
Další zakázané uvolnění hostujícího mužstva.
21:19
Lojek musel pílit, aby Kousal nedojel chytře vyhozený puk, ale stihl to a dostal puk pro Třinecké do bezpečí.
20:33
Střelec první branky Bolf vysunul Bonka, ten ale od levého mantinelu Orsavu před brankou nenašel. Následně icing Pardubic.
20:01
Prostřední hrací doba začne cca v 19:00.
Skončila první třetina televizního utkání mezi Třincem a Pardubicemi, kterou domácí vyhráli díky brance Bolfa z páté minuty 1:0. Úvodní dějství moc vyložených příležitostí nepřinesla, diváci sledovali vyrovnaný hokej, o tom svědčí i poměr střel na branku.
Zásahy brankářů v první třetině: Růžička 7 - Hamerlík 8. Střely po první třetině: Třinec 8 - Pardubice 8.
20:00
19:42
Zakázané uvolnění a jedna z posledních šancí Pardubic na útok v této úvodní třetině.
19:23
Třinecký Bonkův útok dlouho kombinoval, pak ale nevyšla příhra z rohu na modrou, kde stál Kania.
18:23
Úmyslný ofsajd Třince a vhazování u Hamerlíka.
18:19
Pardubickou rozehrávku dobře vystihl Hořava, následně to ale Třinec dobře nevykombinoval.
17:26
Pardubice se pokusily o útok, Třinec je však zase vyhnal k vlastní brance.
16:54
Hrňa kousek za modrou napřáhl až ke stropu, Růžička jeho střelu kryje.
16:45
Polanský vyhrál buly dopředu a následně sám orazítkoval konstrukci Růžičkovy branky.
16:35
Třinec se ubránil, Pardubice se následně provinily icingem.
15:39
Buchtele znovu sám u pravé Hamerlíkovy tyče, ale opět v dobré pozici nezpracoval puk.
15:17
Domácí bek Kania teď sklízí potlesk třinecké haly za zápasnický chvat, kterým čistě skolil jednoho z Pardubických.
15:00
Po Píšově střele, kterou Hamerlík vyrazil před sebe, dokázal Bolf vyhodit. Domácí střídají.
14:33
Kolář II vypálil tak silně, že se puk odrazil od zadního mantinelu až do středního pásma.
14:27
Bonk se pokusil odstavit svému spoluhráči soupeře, ten však neměl puk, rozhodčí tak píská faul. Domácí kapitán si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka začne po komerční přestávce.
13:39
Kohnovu střelu zblokovali pardubičtí obránci a mohli se řítit na druhou stranu, nic z toho ale nebylo.
13:09
Nyní tady byl kratší tlak Třince, hosté ale v klidu rozehrávají zpoza vlastní branky.
12:45
Hořava hledal Květoně, ten ale puk v rychlosti nezpracoval.
12:00
Jeden z pardubických útočníků se krásně uvolnil od mantinelu a pak hledal Buchteleho, tomu ale puk uskočil. Na druhé straně se trochu šťastně následně dostal do úniku Mičulka, Růžičku ale nevymíchal.
11:20
Potřetí za sebou tady máme icing. Tentokrát opět třinecký a diváci opět pískají. Nelíbil se jim pomalý pohyb pardubického obránce pro puk. Nic se však nemění na buly u Hamerlíka.
10:48
Domácí prohráli buly po zakázaném uvolnění Pardubic a útok tak zakládají opět od své branky.
09:45
Zakázané uvolnění Ocelářů, které vzbudilo velkou vlnu nevole. Vhazuje se ale v útočném pásmu Pardubic.
09:40
Pardubice stále v útoku. Nebezpečná situace vznikla poté, co střílel od modré Borer. Hostující forvardi ale nedokázali usměrnit puk za Hamerlíka.
09:08
Pardubice opět kombinují v útočném pásmu Třince, moc střeleckých pozic si ale zatím nevytvořili.
08:17
Za stavu 1:0 pro domácí tady máme první komerční pauzu.
07:32
Končí nahozením Benáka od červené, které sbírá Lojek.
07:11
Kombinace Pardubic v útočném pásmu Třince...
06:44
Ve výborné pozici stál před odkrytou půlkou branky McGregor, Zíbovu příhru ale neusměrnil za Růžičkova záda, ale až na zadní mantinel.
06:01
Buchtele ve středním pásmu ztratil puk, útok tak zakládají zase Třinečtí.
05:20
Hosté se teď snažili držet puk na svých holích a kombinovat, a tak byl Květoň rád i za to, že vyhodil puk zpoza červené a mohl jít jeho útok střídat.
04:43
Třinec právě vstřelil branku! Domácí útok kombinoval kombinoval až po 17 sekundách Bonk našel zpoza branky LUKÁŠE BOLFA, který z první prostřelil Růžičku. Asistence: Radek Bonk, Jakub Orsava. Stav utkání 1:0.
04:26
Další dvě minuty pro Pardubice. Úvod dnešního zápasu připomíná poslední měření sil těchto soupeřů ve Werk aréně. Tentokrát za krosček potrestán obránce Benák.
03:53
Lojek vystihnul příhru na Koukala do brejku a následně zpoza modré vypálil na Růžičku. Snad největší šance Třince v této nepříliš povedené přesilovce.
03:20
Domácí Oceláři opět zakládají útočnou akci až ze svého pásma.
02:55
Starý využil bezprizorního puku po chybné rozehrávce Třince, Hamerlík puk ale vyrazil.
02:32
Zíb pálil z první od modré, avšak puk skončil těsně vedle Růžičkovy tyče.
01:56
Dvěma minuta za faul na Hrňovi byl potrestán Tomáš Zohorna (hákování).
01:52
Křížný pas do brankoviště mířil přímo na hůl Polanského, domácí forvard byl ale zblokován.
01:40
Snad první útok domácích končí faulem na Hrňu.
00:58
Zatím jsou aktivnější hosté. Tečovaný puk musel z brankoviště Hamerlíka uklidit Kania.
00:28
První střídání Varadi, který se hned ukázal hitem, bude pokračovat. Icing domácích.
00:07
Po sedmi vteřinách vhazování ve středním pásmu. Domácí v ofsajdu.
00:01
Třinečtí hráči již čekají nastoupení na ledě, čeká se na příchod Pardubic. Poté televizní utkání mezi Oceláři a Východočechy může začít.
Úvodní sestavy: HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Bolf, Kania, Cartelli - Klimenta, Bonk, Kohn, Polanský, McGregor, Rufer, M. Hořava, Mičulka, Orsava, Varaďa, Květoň, Hrňa, Ostřížek HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Koutský) - Sičák, Kočí, Benák, Píša, Kolář II, Drtina, Borer - Starý, Jánský, Půhoný, Koukal, Buchtele, Kolář I, Nahodil, T. Zohorna, Kousal, Somík Rozhodčí: Šindler, Šír - Bejček, Charvát.
Oba týmy se potýkají s velkou marodkou. Pardubicím chybí Bartek, Elkins, Radil a Rákos, proto si pomohly krátkodobým angažováním útočníků Šagáta a Jánského a přesto již delší dobu táhnou extraligu na tři pětky. Přestože Třineckým během sezóny chybělo často až deset hráčů, kteří nastupovali v A-týmu, neměli problém soupisku doplnit na čtyři pětky. I dnes Oceláři postrádají Hrabala, Semana, Adamského, Hampla, Chovana a Peterka. Naopak poprvé v sezóně je na soupisce Varaďa.
Zato domácí tým HC Oceláři Třinec se v poslední době trápí. Na ledě sice vyhráli s Plzní a dotáhli třígólové manko na Spartě, avšak vinou administrativního pochybení, resp. prohraných nájezdů (ve kterých tým trenérského dua Marek – Kopřiva má v letošní sezóně otřesnou bilanci 2:6), Třinečtí z těchto zápasů vytěžili jediný bod. Oceláři tak jsou v tabulce na sedmém místě (s pětibodovou ztrátou na první šestku a mankem 20 bodů na prvního) a ještě nedávno nejproduktivnější mužstvo ligy ztrácí na tento post 18 gólů. V čele bodování Třince je David Květoň s 24 body (12+12).
Dnešní hosté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, tedy svěřenci trenérského dua Hynek – Lubina, přijíždějí do Třince s vizitkou třetího týmu extraligy (63 bodů, náskok 11 bodů na Třinec) a nejproduktivnějšího týmu ligy (122 nastřílených branek). Nejproduktivnějším hráčem týmu, který momentálně hraje ve výborné pohodě a z posledních 11 zápasů vytěžil 26 bodů, je s 35 body (15+20) jeho kapitán Petr Koukal.
Vítám Vás u online přenosu z utkání 37. kola základní části Tipsport extraligy sezóny 2011/2012, kdy se ve třinecké Werk aréně potkají domácí Oceláři Třinec a hosté z Pardubic nosící název HC ČSOB Pojišťovna. Utkání přenáší televizní kanál ČT4 Sport a náš přenos tak začne v 18:10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.