Dnešní duel je ve svém závěru a Mountfield si z něj odnáší cenné tři body, které jej v tabulce posunou osmou příčku. Utkání nebylo příliš pohledné, zejména první třetina toho moc nenabídla. Ale od druhé části byli domácí lepší a první letošní vítězství nad nováčkem berou zaslouženě. Tímto se s vámi loučím, hezký zbytek středečního večera.
Nejlepší hráči dnešního utkání:

Jakub Kovář - Miroslav Hanuljak.
Zásahy brankářů ve 3. třetině:

Jakub Kovář 11 - Miroslav Hanuljak 9.
60:00
59:53
Kovář drží kotouč a je sedm vteřin od nuly z dnešního střetnutí.
59:45
Tohle už domácí zvládnou.
59:15
Oddechový čas pro Piráty z Chomutova.
4085 diváků si dnes našlo cestu do Budvar arény.
59:15
Skrumáž před brankou řeší jistý Kovář.
59:01
Chomutov hraje v šesti.
58:25
Květoň z úhlu prozkoušel pozornost Hanuljaka.
58:09
Domácí drží kotouč v pásmu Chomutova.
57:27
Kotouč mimo mantinely, vhazovat se bude ve středním pásmu.
57:09
Šagát vyslal na Kováře rychlou střelu, kterou domácí brankář vyrazil nad branku.
56:53
Mountfield si vybral oddechový čas.
55:58
Macháčkovo nahození Kováře neohrozilo. Následná potyčka ani nestojí za zaznamenání.
55:31
František Ptáček je při chuti a vyslal na chomutovskou branku další střelu.
54:50
Kotalík zkusil individuální akci, kterou zakončil střelou po ledě, s níž neměl Hanuljak problém.
54:09
Dvě branky trošku rozehřály i domácí příznivce.
51:20
Chomutovští hráli v šesti a rozhodčím to neuniklo. Přesilovka pro Mountfield, trest odsedí David Hruška.
50:46
Mountfield právě vstřelil branku!
Domácí navyšují své vedení v přesilovce. Zpoza branky vyzval Dej ke střele FRANTIŠKA PTÁČKA, jehož dělovku si do vlastní branky srazil jeden z obránců, vypadalo to na Lukáše Pulpána. Asistence: Rastislav Dej.
50:19
Květoň pěkně zakombinoval s Dejem, jenž potvrdil svou střeleckou smůlu.
49:51
Štěpán Hřebejk (CHM) - 2 minuty za držení. Domácí mohou své vedení navýšit v početní výhodě.
49:29
Domácí jsou kompletní a vedoucí branku od tohoto oslabení asi nečekali.
48:27
Jihočeši otevírají skóre v oslabení! Přečíslení tři na dva zakončil po kombinaci celé trojici přesnou střelou LUKÁŠ KVĚTOŇ. Asistence: Jakub Langhammer a František Ptáček.
48:05
Kotalíkovi se nepovedlo vyhodit, musel si dát opravu, kterou zvládl bez problémů.
47:29
Tomáš Mertl (CEB) - 2 minuty za podražení. Sedmé vyloučení domácích v dnešním duelu, tentokrát za zbytečný faul ve středním pásmu.
46:38
Stejně jako Chomutov.
46:31
Mountfield v plném počtu.
46:17
Rastislav Dej svižnou střelou vyplnil v kolonce zásahů Hanuljaka další okénko.
45:35
To Šimánkova střela byla povedenější, přesto brankou nekončí.
45:08
Divíškova střela spadá do kategorie propagačních.
44:38
Vojtěch Kubinčák (CHM) - 2 minuty za hákování. Ta však trvala pouze sedm vteřin. Hraje se ve čtyřech.
44:31
Aleš Kotalík (CEB) - 2 minuty za podražení. Šestá přesilovková šance pro Chomutov.
43:32
Martin Podlešák nic nevymýšlel, vypálil a trefil břevno Hanuljakovy klece.
43:19
Rozehrávku domácích nasměroval jeden z Pirátů mimo mantinely.
43:06
Kouč Draisaitl stáhl hru na tři formace.
41:57
Rychlý útok Českobudějovických zastavil ofsajd.
41:05
Jihočeši jsou kompletní.
40:30
Brankář Jihočechů raději přikryl volný kotouč.
40:12
Domácí vstupují do poslední třetiny v oslabení.
40:01
Hráči jsou zpátky na ledové ploše, start třetí třetiny je na spadnutí.
Druhá třetina byla přeci jen o něco pohlednější, než ta první. Zejména v úvodu Jihočeši tlačili svého soupeře a vytvořili si řadu šancí. Jenže své sólo nezakončil gólem Vydarený, Luňák neproměnil svůj únik, Dej netrefil odkrytou branku a neskóroval ani Šimánek z trestného střílení. Nápor domácích pak uťala řada vyloučení, díky které se Chomutov vrátil do hry. Třetí třetina začne v 19:18.
Zásahy brankářů ve 2. třetině:

Jakub Kovář 8 - Miroslav Hanuljak 17.
40:00
39:42
Ptáček vyhazuje a to už by měl Mountfield zvládnout.
39:26
Jank posunul kotouč do střední třetiny.
39:05
Roman Vráblík (CEB) - 2 minuty za zdržování hry. Mladý obránce vyhodil kotouč na střídačku Pirátů a podruhé v zápase si jde sednout za katr.
38:19
Kotalíkovu bombu vyráží Hanuljak do rohu.
37:15
Spád hry opět brzdí řada nepřesností na obou stranách.
36:01
Kraft protáhl Kováře, jenž si připisuje další úspěšný zákrok.
35:00
S pomalou Harantovou střelou si hostující strážce svatyně na dvakrát poradil.
34:42
Aktivní Hruška vypustil na Kováře další projektil, který se odrazil pouze od zadního mantinelu.
34:13
Vráblík vypálil, Rousek se tlačil k dorážce, ale pozorný brankář Pirátů odolává.
33:37
Pokus Šágata sražen vysoko do ochranné sítě.
32:28
Mountfield ustál i čtvrté oslabení.
31:59
Důrasův projektil skryl Kovář ve své náruči.
31:27
Langhammerovi se povedl podobný kousek.
30:50
Vydarenému se povedlo odpálit kotouč až za Hanuljaka.
30:28
Lukáš Květoň (CEB) - 2 minuty za podražení. Domácí forvard upadl pod nohy soupeře a je za to potrestán dvouminutovým trestem.
29:32
Jihočeši jsou v pěti.
28:49
Vydarený vysokým vyhozením vyděsil Hanuljaka, jenž musel být pozorný.
28:31
Šimánek srazil pas Pavlase, vhazování po levici reprezentačního brankáře.
28:02
Podlešákovi se povedlo vyhodit.
27:39
Kubinčák dnes nemá svůj den. V další zajímavé pozici před Kovářem mu kotouč utekl.
27:32
Roman Vráblík (CEB) - 2 minuty za držení. Nápor domácích uťal faul českobudějovického beka.
27:08
Kotalík pasem přes celé hřiště vysunul do úniku Luňáka, který si položil Hanuljaka, ale poté ho tísněn trefil pouze do masky. Tlak Jihočechů je v posledních minutách drtivý.
26:25
Kotalík ihned po buly posunul kotouč Dejovi, který před prázdnou brankou nepochopitelně trefil gólmana hostí.
26:07
Domácí kapitán to neprovedl špatně, ale Hanuljak si na něj "počkal" a skryl kotouč v lapačce.
26:07
Jiří Šimánek byl faulován v úniku a je nařízeno trestné střílení.
25:30
Domácí trošku lehkovážně nabídli hostům šanci na otevření skóre. Hruška našel před brankou volného Divíška, kterého vychytal Kovář.
24:44
Hosté jsou kompletní.
24:33
Langhammerova střela prosvištěla vedla tyče hostující svatyně.
24:09
Mrázek znovu osvobozuje svůj celek.
23:35
Jenže hostům se zatím daří v pohodě bránit.
22:44
Lukáš Pulpán (CHM) - 2 minuty za sekání. Domácí mohou pokračovat v tlaku.
22:40
Vydarený se vydal na velké sólo, které zakončil střelou do Hanuljaka, jenž jeho pokus vyrazil mimo tři tyče.
22:23
Harant zasáhl Hrušku holí do obličeje, rozhodčí na to však nereflektuje.
21:54
Květoň svižnou střelou protáhl brankáře hostí, jenž jeho pokus nadvakrát zkrotil.
20:59
Dej přihrál do výborné pozice Kotalíkovi, který však tísněn nedokázal zakončit do odkryté branky.
20:24
Sujovo nahození podržel Hanuljak v lapačce.
20:01
Hráči se vrací na led, brzy bude vhozeno úvodní buly druhé periody.
Úvodních dvacet minut nám příliš hokejové krásy nenabídlo. Časté přerušování a úporný hokej moc diváků nenadchlo. Oba celky si vytvořily po jedné zajímavější šanci. Ale jelikož ani domácí Suja ani Kubinčák v úvodu neuspěli, je skóre po první části bezbrankové. Druhá třetina odstartuje v 18:22.
Zásahy brankářů v 1. třetině:

Jakub Kovář 8 - Miroslav Hanuljak 11.
20:00
19:10
Trošku rozehřát domácí fandy se pokusil Tomáš Mertl, ale jeho střelu skryl Hanuljak ve své náruči.
18:18
Budvar aréna dnes zažívá slabší návštěvu a i atmosféra je trošku komorní.
17:21
Puk se podíval na domácí střídačku, vhazování ve středním pásmu.
16:52
Přihrávka rukou a následuje další přerušení.
16:05
Mertl zpoza branky našel najíždějícího Suju, který zblízka trefil pouze Hanuljaka.
13:35
Martin Podlešák (CEB) - 2 minuty za zdržování hry. Domácí forvard nabídl soupeři přesilovku za vyhození kotouče do ochranné sítě.
13:27
Závar před Kovářem musel reprezentační brankář vyřešit až ukrytím kotouče ve své lapačce.
12:38
I Chomutov je v pěti.
12:22
Domácí jsou kompletní.
11:39
Vráblíkova střela od modré už byla nadějnější, přesto úspěch nepřinesla.
11:13
Mertlův pokus od mantinelu byl pro Hanuljaka snadným soustem.
10:38
Tomáš Divíšek (CHM) - 2 minuty za vysokou hůl. Přesilovka hostí netrvala dlouho, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
10:22
František Ptáček (CEB) - 2 minuty za podražení. První přesilovku duelu si zahraje Chomutov.
09:48
Rozpaky v rozehrávce končí další icingem Mountfieldu.
09:19
Dělovka Davida Hrušky si cestu mezi tři tyče nenašla.
08:50
Kubinčák nepříjemně tečoval Pavlasovo nahození a Kovář musel být hodně pozorný.
08:25
Frühaufův pas nikoho nenašel a končí zakázaným uvolněním.
07:29
Ofenzivní akci Pirátů překazilo postavení mimo hru.
07:08
Hanuljak podržel Vráblíkovo nahození v lapačce a po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho levici.
06:30
Pěknou kombinaci druhé domácí pětky zakončil Dej střelou do boční sítě.
05:44
Podlešákův ostrý pokus zastavil oblouk branky a následně ochranná síť.
05:01
Další icing Jihočechů.
04:34
Hokej zatím nezvedá diváky ze sedadel. Hra je hodně rozkouskovaná.
04:21
Domácí si připisují na své konto úvodní zakázané uvolnění.
04:10
Po zmatcích v obraně Draisaitlova výběru Kovář raději podržel kotouč v lapačce.
03:12
David Hruška po pěkné kombinaci vybídl ke skórování volného Kubinčáka, jenž před odkrytou klecí nesmyslně selhal.
02:45
Aktivita mladé formace Mountfieldu dělala obraně Pirátů problémy, ale hosté si nakonec poradili.
01:38
Červeného střela od mantinelu sražena do ochranné sítě.
01:24
Stejná situace se opakovala i o chvilku později, tentokrát však domácí gólman mohl být klidnější.
01:17
Nepříjemné nahození Ruty od modré čáry dokázal udržet Kovář pod svým tělem.
01:10
Na ledě zůstal ležet Rastilav Dej, ale po svých odjel na střídačku.
00:35
Do sestavy domácích se vrátil Martin Podlešák, jenž se zařadil na levé křídlo první "obranné" formace".
00:01
Oba celky jsou již na ledě, start duelu se zase o něco přiblížil.

HC Mountfield: Jakub Kovář (Kantor) – Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank, Dietz – Suja, Mertl, Podlešák - Dej, Kotalík, Šimánek – Luňák, Langhammer, L. Květoň – Rousek, Knotek, Červený - Švihálek.

Piráti Chomutov: Hanuljak (Kostúr) - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Ruta, Macháček, Jakub Stehlík, J. Mrázek - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - Zálešák, Kůs, T. Káňa.

Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Bláha, Kostka.
Vzájemné duely v této sezoně zatím jasně vyznívají pro nováčka. Chomutov porazil doma Jihočechy 5:2 a 5:3 a uspěl i v Budvar aréně, kde bral dva body za výhru 2:1 po samostatných nájezdech.
Českobudějovický Mountfield má boj o předkolo play off dobře rozehraný. V tabulce figuruje na 9. pozici a na 11. Pardubice má náskok čtyř bodů a lepší vzájemný zápas. Navíc z šesti zbývajících duelů hrají Jihočeši hned čtyři doma.
Celek Pirátů nezadržitelně směřuje do play out. S 51 body je na posledním čtrnáctém místě v extraligové tabulce a i když má ještě teoretickou naději na play off, tak tato varianta je vysoce nepravděpodobná. Nejproduktivnějším hráčem celku Jiřího Čelanského je s 32 body (18+14) útočník David Hruška.
Vítejte u utkání 47. kola Tipsport extraligy mezi hokejisty HC Mountfield a Piráty z Chomutova. Úvodní buly je naplánováno na 17.30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.