Čeljabinsk - Jekatěrinburg | ONLINE | 13.2.2013 14:00 | KHL 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše, příjemný zbytek středečního odpoledne.
Povinné vítězství Traktoru se nerodilo lehce. Avtomobilist Jekatěrinburg se nemusí za svůj výkon vůbec stydět, ačkoli už jistě bude poslední a vlastně nemá o co hrát, postavil se svému favorizovanému soupeři se ctí. O celém osudu ale definitivně rozhodla až poslední branka Dugina z 58. minuty, díky níž mohou domácí stále bojovat o první místo v Charlamovově divizi.
60:00
Konec zápasu.
59:52
Rjabykin má puk v moci, nikdo ho navíc neobtěžuje... Možná bude tím posledním, kdo se ho v dnešním utkání dotkne.
59:10
Jekatěrinburg by možná rád zkusil power-play, to by však nesměl mít soupeř puk v jeho útočné třetině.
58:19
Mexická vlna skrz celou Zimní arénou Čeljabinsku. Diváci si vítězství vychutnávají, jak se sluší a patří.
57:18
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
A je definitivně rozhodnuto. JEGOR DUGIN dostal parádní přihrávku z rohu kluziště od Antipova skrz celé Lobanovovo brankoviště a u tyčky bez větších problémů do poloodkryté branky zavěsil. Asistence: Vladimir Antipov.
56:43
Takový hodně nemastný útok ze strany Čeljabinsku. Jakucenja jen tak dvakrát nahodil puk dopředu, kde si s ním jeho kolegové z ofenzívy neporadili.
55:45
Kontiola vystřelil další pokus na Lobanova. Oba gólmani nyní svými povedenými zákroky drží své celky pořád ve hře.
55:26
Také Jekatěrinburgu se z rychlé akce povedlo ohrozit Garnetta. Nepříjemně se před něj vtíral Makejev, nicméně kanadský rodák dobře zasáhl.
54:55
Hra má ve třetí třetině velice rychlý spád, skoro se nepřerušuje. Až nyní se Avtomobilist vymanil z menšího tlaku díky zakázanému uvolnění.
54:07
Glinkin si najel po levé straně a vystřelil! Skvěle ho ale vyčapal Lobanov, i když měl velké štěstí, že se Karpovovi nepodařilo dorážet.
53:15
Antipov clonil Lobanovovi, Šininovo nahození od modré čáry se ale k hostujícímu muži ve výstroji, s lapačkou a vyrážečkou, nedostalo.
51:37
Kosticyn opět v akci! Přihrával doprava na Jakucenju, jenže jeho střela nebyla tak přesná, aby Lobanova překonala.
51:06
Icing ze strany Traktoru, Sokolov za červenou čárou jen jistil situaci. Vhazovat se bude před Garnettem.
50:28
Na druhé straně dokázal vypálit Žmakin, ale ani Garnett mezi třemi tyčemi nevyrobil žádnou hrubku a střelu polapil.
50:08
Střela mířící na Lobanova neměla potřebné parametry, hostující gólman na ní velice dobře viděl. Vhazovat se bude před jeho brankou.
48:57
Karpov byl v útočné třetině sám, rozhodl se pro přihrávku, u které však Glinkin nebyl včas. Následně Avtomobilist vyhazuje ze svého pásma puk pryč do bezpečí.
48:02
Hosté v plném počtu.
47:50
Kosticyn hledal u druhé tyčky najíždějícího Dugina, ten se k ní ale nakonec nedostal.
47:05
Jakucenja nabil na modrou čáru Kontiolovi, ten odtud tvrdě vypálil, Lobanovova výstroj musela proti jeho dělovce zasáhnout.
46:02
Již čtvrté vyloučení Avtomobilistu. Na trestnou lavici usedá na dvě minuty Rybnickij (JEK).
45:55
Dvě velké šance Čeljabinsku! V té druhé skvěle operoval za brankou Panov, z úhlu ale jen pohladil Lobanova. Následuje komerční přestávka.
45:05
Vorobjov dokázal přihrát na modrou čáru, odkud jeho spoluhráč z obrany stačil vypálit a Garnett měl mezi třemi tyčemi problémy.
44:05
Lapenkov bojoval za brankou Garnetta o puk, o pár vteřin později ho přihrál svému spoluhráči u levého mantinelu, kde se však Avtomobilist prosadit nedokázal.
42:53
Kosticyn se hnal do protiútoku spolu se svým spoluhráčem dva na jednoho! Jenže následně úplně zbytečně ztratil puk. Velká škoda pro Čeljabinsk.
42:33
Mezei nahodil puk od červené čáry, Garnett si proti jeho střele vyjel a v klidu zasáhl svou lapačkou.
42:25
Lobanov má puk v moci, dorážel na něj kapitán Antipov, hostující gólman si ale z touhle situací poradil.
40:45
Špirko za brankou bojoval o puk s Makejevem, akce Avtomobilistu ale nakonec vyšla úplně vniveč.
40:01
Začala třetí třetina.
Dost vyrovnané bylo druhé dějství. Jen o něco šťastnějším týmem byl Traktor, jenž se zkrátka díky přesné ráně Kosticyn pár desítek vteřin před koncem ujal důležitého vedení.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:58
Savčenko číhal za brankou, puk se ale k němu nedostal. Jekatěrinburg tentokráte půjde do šaten o gól horší.
39:26
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Čeljabinsk těsně před koncem druhé třetiny skóruje. Po bleskové akci se puk od červené čáry a následné přihrávce Popova dostal až k rozjetému ANDREJOVI KOSTICYNOVI, který z pravé strany prostřelil betony Lobanova. Asistence: Andrej Popov.
38:24
Ještě jednu zoufalou střelu od modré čáry musel vyrážet Lobanov. Vhazovat se bude před jeho brankou.
38:22
Hosté v plném počtu.
38:15
Udržet útočné pásmo, to se domácím daří. Jakucenja ale následně špatně přihrál... Přesto Traktor zůstal u puku...
37:18
Quint hezky nahodil od modré čáry, Lobanov puk nedokázal zkrotit. Bulis se chtěl prosadit těsně poté dorážkou, ale snad ani natřikrát se mu to nepovedlo.
36:22
Sazonov (JEK) podruhé na trestné lavici. Ve vyložené pozici totiž fauloval Bulise.
35:59
Přes minutu a půl se Kontiola, Panov a Jakucenja chtěli dostat do blízkosti Lobanova. Dlouho kombinovali u mantinelu, vyměňovali si puk, nakonec ale ani jeden z nich nevystřelil.
33:51
Icing ze strany Avtomobilistu Jekatěrinburg. Hra se po několika málo sekundách opět stěhuje do jeho obranného pásma.
33:38
Lobanov opět mezi třemi tyčemi zakročil, snad první střelu na branku v zápase vypálil Šinin.
32:50
Jako ve fotbale... Kosticyn si narazil se svým spoluhráčem, dostal se před branku Lobanova, kterého poté z blízkosti neprostřelil.
32:28
Vorobjov nepříjemně dotíral před Lobanovem po odraženém pokusu od mantinelu, kanadský brankář tak puk vzal pro jistotu do lapačky. Následuje komerční přestávka.
31:08
Kontiola ztratil puk, Lapenkov se tak vydal dopředu, žabičkou a bekhendem našel před brankou Jemelejeva, který však slabě pálil jen do obránce.
30:23
Dvakrát nyní ohrozila Lobanova třetí pětka domácího celku. Napodruhé už dokázal Popov vystřelit, nicméně pouze do jekatěrinburgského gólmana.
29:21
Dugin, Glinkin a pak Karpov. A zase to bylo pořádně nebezpečné! Lobanov vůbec nevěděl, kam střela směřuje, naštěstí pro něj zamířila jen těsně vedle.
28:35
Domácí brankář Garnett opět v akci, po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho prostorem.
27:23
Savčenko zachytil přihrávku soupeře a řítil se do protiútoku! Následně přihrál doleva na najíždějícího Lapenkova, který však neměl úplně dobrou pozici, takže Garnett v pohodě tuhle situaci vykryl.
26:29
Rychlý přechod do útoku ze strany Traktoru. Druhá lajna se dostávala do přečíslení, pak se ale k touši nedokázal prosadit Kontiola.
25:41
Karpov, borec čtvrté lajny, dnes hraje jako z partesu. Krásně se za brankou uvolnil od protihráčů, dostal se před Lobonova, jenž musel krýt jeho následnou střelu z blízkosti.
24:57
Jemelejev nyní prošel kolem pravého mantinelu, pak se snažil z velkého úhlu najít skulinku mezi betonem a tyčkou, na Garnetta si ale nepřišel.
24:08
Antipov se dostával do dobré pozice! Možná, že byl ještě faulován, kažopádně mu puk utekl a mají ho nyní v moci hosté.
23:42
Akce domácích zastavuje ofsajd. Traktor jako by byl po zpackaném konci první třetiny stále ve srabu.
22:53
Hosté v plném počtu.
22:52
Kuzněcov kombinoval s Čistovem, ovšem bez většího úspěchu. Avtomobilist se skvěle bránil, nakonec hru uklidnil zákrok Lobanova.
22:06
Bídná je zatím tahle přesilovka Traktoru, nyní puk z třetiny vyvezl v pohodě Savčenko. A vhazovat se bude před Garnettem.
21:01
Hosté se osvobozují, to je pro ně velice důležité těsně před návratem Žmakina. Nyní budou dohrávat oslabení už ve čtyřech hráčích.
20:53
Vyloučení hostů, na trestnou lavici usedá Sazonov (JEK) a Avtomobilist se bude muset bránit chvilku ve třech hráčích na ledě!
20:01
Začala druhá třetina.
Traktor sice ovládl úvodní čtvrthodinu hry, měl o hodně více gólových šancí, Jekatěrinburg, jenž může děkovat i skvělému výkonu brankáře Lobanova, ale následně hru srovnal a dočkal se i on zasloužené branky. Po 54 vteřinách hry otevřel skóre Quint, na jehož trefu ale dokázal odpovědět Špirko.
20:00
První třetina skončila.
19:45
Kontiola pálil golfákem z bezprostřední blízkosti, o chvilku později ještě jednou, ale ani jednou nedokázal Lobanova prostřelit.
19:04
Žmakin (JEK) si ale počínal vůči Garnettovi nedovoleně, máme tu první přesilovku pro Traktor.
18:59
Žmakin se snažil dorážet před brankou! Garnett měl velké problémy s jeho nepříjemným dotíráním.
17:09
Druhá lajna Avtomobilistu opět pořádně zazlobila! Špirko se Simakovem vybojovali puk pro svého spoluhráče, jehož vyraženou střelu mohl následně dorazit do poloodkryté branky Rybnickij, to se mu ale nakonec nepovedlo.
16:15
Čeljabinsk už nehraje s takovou lehkostí jako v úvodních deseti minutách. Je pravda, že Špirkův gól ho asi určitě poznamenal.
15:40
Jakucenja opět trochu zazlobil, nebylo to ovšem z jeho strany tak nebezpečné, aby to výrazněji ohrozilo Lobanova.
14:26
Jakucenja se snažil přihrávat do středu hřiště, našel ale jen hokejku protihráče.
13:54
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Tak pozor! Slovenský útočník RASTISLAV ŠPIRKO z ničeho nic srovnává hru, když sám z mezikruží zamířil přesně k tyči. Naslepo ho bekhendem krásně našel od rohu kluziště Simakov. Asistence: Aleksej Simakov.
13:15
Dlouho se již hra nepřerušila, u puku je nyní Jekatěrinburg, konkrétně Rybnickij, který si zajíždí za branku, aby mohl rozehrát další akci.
12:40
Domácí zachytili kombinaci soupeře, Karpov tak přes obránce vypálil, nicméně pouze nad branku. Lapačka Lobanova by navíc nejspíše určitě zasáhla.
11:33
Čeljabinsk pokračuje v tlaku. Kosticyn nyní objel branku, pak pálil po zemi z otočky, avšak Lobanov je v brance stále výtečný.
10:26
Jakucenja dostal nabito na modrou čáru, Lobanov ale jeho střelu moc dobře viděl a v pohodě jí vyrazil pryč.
09:23
Panov dostal opět příliš mnoho prostoru! Domácí forvard to na Lobanova zkoušel kličkou kolem branky, hostující gólman ale ještě přece jenom stačil do jeho bekhendové střely vložit svou hůl.
08:35
Hosté po dlouhé době v útočném pásmu. Akce ale končí špatnou přihrávkou Rybnického do skrumáže, ze které se nikdo ze spoluhráčů nedokázal vymanit.
08:18
Kuzněcov společně s Čistovem unikali do brejku, prvně jmenovaný se nakonec rozhodl pro střelu, kterou musel likvidovat Lobanov.
07:39
Karpov znovu v blízkosti soupeřovy branky, Lobanov opět schovává puk do své lapačky.
07:10
... Karpov velice dobře stínil před brankou soupeře a Lobanov zase neměl úplný přehled. Následuje komerční přestávka.
06:50
Dugin zavezl kotouč do útočného pásma, pak ho ale nedokázal udržet Karpov. Přesto se Traktor ještě dostává do útoku...
06:04
Antipov unikal po pravém křídle, následně se snažil přihrávat před branku, nenašel tam ale vůbec nikoho.
04:57
Nádherná akce domácího celku, je vidět, že si hokej užívá od první minuty. Nyní pálil z mezikruží parádně Panov, puk se ale odrazil od tyčky a k brankáři Lobanovovi.
03:35
Kuzněcov zkusil jen jednoduchou kličku do forhendu, tu mu ale Lobanov bez problémů vykryl. Čeljabinsk tak vede stále o branku.
03:35
Kuzněcov byl faulován Rybnickijem při sólu a bude z toho hned na úvod utkání a po již vstřelené brance trestný nájezd pro Traktor!
02:56
Čistov nyní pálil z velkého úhlu, tentokráte ale Lobanov skulinku ve své výstroji nenechal. Vhazovat se bude po jeho teči před jeho brankou.
02:20
Pronin poprvé výrazněji ohrozil Garnetta. Ten ovšem jen takové jeho pohlazení v pohodě schoval do výstroje.
01:42
Podruhé během krátké chvíle je přerušená hra, nyní Avtomobilist vyhodil na zakázané uvolnění.
00:54
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Autorem branky je DERON QUINT, který nepotřeboval ani minutu k tomu, aby se po svém pobytu na ledě trefil. Byla to přitom po výborné pobídce Kuzněcova přesně umístěná střela k tyči nad beton Lobanova. Lepší start do utkání si domácí zkrátka nemohli ani přát. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Děmčenko) - Quint, Rjabykin, Vasilčenko, Bělov, Katičov, Razin, Šinin, Něstěrov - Čistov, Bulis, Kuzněcov - Kontiola, Jakucenja, Panov - Popov, Kosticyn, Antipov - Dugin, Glinkin, Karpov

Avtomobilist Jekatěrinburg: Lobanov (Borodin) - Mezei, Juksejev, Sokolov, Rybnickij, Sazonov, Kurbatov, Stupin - Vorobjov, Žmakin, Malychin - Špirko, Simakov, Makejev - Jemelejev, Savčenko, Lapenkov - Pronin, V. Strelcov, Čisťjakov

Rozhodčí: Komarov, Kiseljov - Sysujev, Parfjonov.
Traktoru se poslední tři zápasy venku před reprezentační přestávkou nepovedly a i díky tomu je stále jen druhý - je ale pravda, že body se z půdy Dynama a Petrohradu nevezou často. To Jekatěrinburg je na tom ještě hůře, za posledních pět zápasů vydoloval jen dva body.
Souboj dvou těchto celků, které sdílejí právě Charlamovovu divizi, by měl mít jasný průběh. Aktuální rozdíl mezi oběma týmy je propastných 57 bodů, hosté jsou vůbec nejhorším týmem KHL a nikdo mu už tuhle bídnou pozici nevezme. Favorit v podobě Čeljabinsku je tak jasný.
Domácí Traktor bojuje s první Kazaní o celkově prvenství v Charlamovově divizi, a pokud se chce v posledních dvou kolech ještě poprat a stáhnout tříbodové manko na vedoucí Kazaň, nesmí už si dovolit zaváhat. A to ani v případě zápasu s Jekatěrinburgem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Články odjinud