V závěrečné části už se bylo na co dívat. Oba týmy předvedli skvělý hokej plný brankových příležitostí. Ovšem ani jedna se naujala. Až v závěru zkusili hosté odvolat brankáře, ale Šitikov jim vzal puk a zakončil do prázdné branky. A ještě 11 vteřin před koncem jim přidali na rozloučenou finská esa v barvách Chabarovsku - 5:1.
60:00
59:49
Chabarovsk právě vstřelil branku!
A další branka. Z mezikruží prostřelil již odevzdaného Lobanova MIKA PYÖRÄLÄ. Asistence: Juha-Pekka Hytönen.
59:31
Ale DMITRIJ ŠITIKOV jim vzal puk na modré a zakončil do prázdné branky. Asistence: Alexandr Loginov.
58:13
Přesto se hosté dostali do šance. Ale na volné spoluhráče před brankou Simakov puk nepropašoval.
58:01
Chabarovsk dohrává utkání daleko od své branky.
57:21
Chabarovsk v pohodě brání náskok. Zakázané uvolnění hostů.
57:00
Avtomobilist se spíše brání, než aby se hnal za snížením.
56:19
A další skvělý zákrok hostujícího brankáře, Tarasov střílel od pravého rohu.
55:41
A sami se pouštějí do protiútoků. Jeden z nich zakončoval samostatným prúnikem Petružálek, který nepřekonal Lobanova.
55:04
Domácí však skvěle brání svoji modrou a soupeře již k ničemu nepouští.
54:10
Teď je hra hodně neurovnaná, obě mužstva brzy ztrácejí puk.
53:04
A zakončoval Bilalov. Lobanov ho vychytal.
52:37
Ti se i přesto dostávají do jejich třetiny.
52:28
Zvýšili nasazení a snaží se hluboko napadat rozehrávku Chabarovsku.
51:51
Hosté přiostřují hru.
51:20
Ale Jekatěrinburg je rychle zastavuje a vyhazuje do středního pásma.
50:51
Chabarovsk se po delší době z tlaku vymanil a zakládá vlastní akci.
50:25
Až nyní se dostával do šance Piroš, ale Murygin jeho pokus parádně zastavil.
50:21
Jekatěrinburg v tlaku, ale domácí Amur se dobře brání.
49:26
Ale zastavil je offside.
49:14
Hosté v útoku.
48:34
Litovčenko v další šanci a opět si bere puk, dává ho na Tarasovo, který netrefil branku. Chabarovsk jasně lepší.
48:16
Na jejímž konci zakončoval Litovčenko, ale Lobanov skvěle zakročil lapačkou.
48:04
Už je Amur dostal ze svého pásma a sám založil akci.
47:49
Ale nyní se snaží hosté dostat do šance.
47:03
Chabarovsk ovládá zápas a pokusy o útok ze strany Jekatěrinburgu zastavuje v jejich zárodku.
46:13
Domácí neustávají v tlaku, ale zatím se nedostávají do střeleckých příležitostí.
45:39
44:51
Znovu kombinují hráči Chabarovsku, ani Osipov, Ožiganov a další nedali.
43:56
Alexandr Loginov zakončoval od modré, Lobanov na místě.
43:39
Vyloučení za podražení dostává Špirko.
43:17
Znovu Jekatěrinburg v tlaku, ale opět výtečná obrana Amuru, která jim nic nedovolila.
42:36
Hosté se snaží s utkáním něco udělat, ale domácí výborně brání.
42:05
Jekatěrinburg byl na chvíli v tlaku, ovšem už domácí berou puk.
41:20
Ale Tarasov nemířil přesně. Nedal.
41:15
Přesto domácí stále dží puk a Tarasov se dostával sám na Lobanova, ale byl nedovoleně zastaven a rozhodčí nařizuje tresté střílení.
41:00
Oba týmy nastoupili ze šaten ve velkém tempu.
40:01
V poměrně nevýrazné prostřední části se začali dít věci až ke konci. Ve 37. minutě se prosadil zřejmě nejlepší hráč hostů Simakov po parádní přihrávce spoluhráče Špirka. Ovšem za 46 sekund opět vrátil dvoubrankové vedení svému týmu Petružálek, který zaskočil Lobanova. Proto je stav po prostřední části 3:1.
40:00
39:41
Opět ale ujíždějí domácí Petružálek se znovu tlačil do příležitost. Tentokrát ho obrana včas zastavila.
39:17
Jekatěrinburg se pokouší dostat do třetiny soupeře, ale Simakov byl zastaven hned na modré čáře.
37:35
Také na druhé straně udeřilo hned po buly zakončil po vniknutí do třetiny JAKUB PETRUŽÁLEK, který nachytal Lobanova v nepohornosti. Asistence: Juha-Pekka Hytönen.
36:49
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Po krásné spolupráci se svým spoluhráče Rastislavem Špirkovem, který vybojoval puk u pravého mantinelu si najel ALEXEJ SIMAKOV k levé tyčce a do prázdné branky zakončil. Asistence: Rastislav Špirko.
34:25
Chabarovsk kontroluje hru a brání si dvoubrankové vedení. Jekatěrinburg se na nic nemůže zmoct.
33:35
32:28
Ale ti ke svým oblehatélům rychle přistupují a nic jim nedovolují.
32:05
Hosté v už usazeni v pásmu Amuru.
31:35
A první vyloučení Šitikov dostane menší trest za podražení.
30:28
Amur zavřel hosty v jejich třetině a pokoušel se vyzrát na Lobanova.
29:57
Hosté zavřeli domácí v jejich třetině a koncovou střelu vyslal Sazonov, jehož pokus Murygin chytil.
29:38
Nyní je na tahu Jekatěrinburg konkrétně Simakov.
29:20
Ale parádní pas ze středního pásma přišel na Tarasova, který nepřekonal výborného Lobanova.
28:23
Petružálkova formace točí kolotoč u mantinelu, ale hosté je zastavili.
27:25
Znovu přebírají kormidlo utkání domácí. Kteří využívají otevírajících se zadních vrátek Avtomobilistu, který musí více útočit.
26:42
Opět důrazní Chabarovsk, který se dotával před Lobanova, obrana Jekatěrinburgu pozorná.
26:00
Ale již se hosté osvobodili vyhozením.
25:45
Nyní Amur v tlaku.
25:25
Opět zahrozili hosté, kteří obléhali branku Chabarovsku, nic z toho nebylo.
24:45
Ale znovu domácí nyní se sám dostal do zakončení Tarasov, který stílel těsně mimo.
24:38
Ale špatná přihrávka akci pokazila.
24:05
Nyní jede Petružálek s Hytönenen dva na dva.
23:48
Amur se těžko dostává do nějaké útočné šance. Tak spoléhá na brejky.
22:59
Hosté se stále zlepšují a ve vážnější šanci Simakov, který však puk nezpracoval a obrana mu ho včas odebrala.
22:15
První akce Chabarovsku má na svědomí kdo jiný, než Juňkov, ovšem Lobanov byl u puku dříve.
22:12
Ovšem teď to hosté přehnali a je z toho další zakázané uvolnění.
21:28
Hosté stále lepší. Snaží se něco vymyslet a Amur je trošku pod tlakem.
20:39
Jekatěrinburg měl na svědémí první výlet do třetiny soupeře, ten se však v klidu ubránil.
20:01
Ospalý začátkem z obou stran se změnil až s přibývajícími minutami, kdy získával převahu domácí Amur a i jeho pološance byli nebezpečnější. Po jedné z nich udeřila Korotkova formace, kdy jeho parťáci Šitikov s Juňkovem zařídil první branku domácích. Následovali další střelecké příležitosti v 11. minutě, ale hosté ještě odvrátili. Ovšem ve 14. minutě již skvělého Juňkova nezastavili, ten si dojel puk za branku a předložil jej Korotkovi, který se nemýlil - 2:0. K závěru první třetiny se hosté zlepšili, ale žádnou výraznější příležitost si nevytvořili.
20:00
19:55
Hra se dohrává ve středu plochy.
19:37
Ale přihrávka přišla brzy a je z toho zakázané uvolnění.
19:20
Jekatěrinburg zakládá akci.
18:49
Mezei ubránil Korotkova, který se snažil dostat do šance.
18:26
Ale jejich snahu ukončil až zákrok Lobanova.
18:07
Chabarovsk stále ve třetině Avtomobilistu.
17:30
Petružálek zkoušel projít jeden na jednoho. Jeho pokus přes obránce netrefil branku.
17:20
Nyní opět domácí v tlaku.
16:39
Ale domácí je zastavili. Jekatěrinbrug začíná výše napadat, s čímž mají problém hráči Chabarovsku.
16:15
Hosté zakládají další ofenzivu od své branky.
16:00
Ale povyjetý Lobanov mu střelu chytá. Včas sklapl betony.
15:55
Usadil se v pásmu soupeře a od modré střílí Loginov A..
15:47
Chabarovsk zakládá další útočnou akci.
15:14
A máme tady první ostrý zákrok. Na ledě leží Loginov V. po střetu s Malychinem. Pokračuje se dál bez trestu.
14:21
Korotkov, Juňkov, Šitikov hrají dnes parádní zápas jsou snad u všecho významného.
13:27
Juňkov předložil puk před najíždějícího JEVGENIJE KOROTKOVA, který bekendem zakončil za Lobanova. Který nemohl ani reagovat. Asistence: Alexandr Juňkov.
13:20
Až nyní jede Juňkov za vyhozeným pukem za branku hostů.
13:00
Hraje se již dlouho bez přerušení a útočná akce střídá akci. Ale nic z toho nebezpečného nevzniká.
12:35
Ale i oni se ubránili vyhodil právě Sazonov.
12:20
Obléhá branku Jekatěrinburgu.
12:14
Ale už se Amur osvobodil a má čas založit vlastní akci.
11:48
Sazonov nahodil puk do třetiny domácích.
10:45
A v další šanci Korotkov, kterého nechala obrana nabruslit si až k Lobanovovi, který ho však z ostrého úhlu vychytal. Obrana Avtomobilistu jako by nebyla.
10:15
A v zakončení Lugin, který dorážel puk nastřelený od modré. Ovšem tentokrát zakročil Lobanov lépe.
09:59
Chabarovsk zakládá útok.
09:48
Ale také hosté se pokusili zahrozit, ale jejich akce postrádají přesnost a hlavně vybojovaný souboj u mantinelu.
08:21
Nyní již Chabarovsk lépe bruslí a je u všeho dříve.
07:38
Šitikov vybojoval puk za brankou Jekatěrinburgu, nahrál do mezikruží na volného ALEXANDRA JUŇKOVA, který nezaváhal a překonal Lobanova přesnou střelou k tyčce. Asistence: Dmitrij Šitikov.
07:35
Ale nyní se Chabarovsk usadil ve třetině hostů.
06:59
Hra putuje z jedné poloviny na druhou. Zatím nikdo nemá výraznější převahu.
06:10
Také hosté v první vážnější ofenzivě. Hned po buly střílel od modré Sazonov. Murygin připraven.
06:05
Zakázané uvolnění domácích.
06:00
Domácí v akci, která se dá nazvat šancí. Pěreťjagin střílel od modré, ale hodně nepřesně.
05:09
Hosté na návštěvě, ale jejich útok netrval dlouho.
04:39
Chabarovsk přečíslil ve středu hřiště hosty, ale ti se za včas vrátili.
04:20
Nyní také hosté zaútočili Mezei se dostával do zakončení. Ale offside.
03:44
Domácí jsou opět ve třetině Avtomobilistu. Ale Petružálek vyhodil puk do hlediště.
03:19
Hosté jsou pasivnější a mají problémy s výborně napadajícím soupeřem.
02:19
A zahájil vlastní útočnou akci. Korotkov se dostal až před branku Lobanova, který ho ovšem neměl problém skrýt puk pod lapačku.
02:08
Ale domácí Amur zastavil jejich ofenzivní výpad.
1:39
Dostal se do útočného pásma a bojuje o nahozený puk v rohu kluziště.
01:00
Jekatěrinburg začíná útok od své branky.
00:32
Domácí drží puk ve třetině hostů, kteří se až po půl minutě ujali poprvé puku.
00:01
Zahajovací pětky na ledě.
Obě mužstva nastoupili na ledovou plochu. Nyní si poslechnou zahajovací hymny.

Amur Chabarovsk: Murygin (Běrestněv) - Ožiganov, Osipov, Loginov V., Loginov A., Pěreťjagin, Bilalov - Hitönen, Pyörälä, Petružálek - Tarasov, Lugin, Litovčenko - Korotkov, Juňkov, Šitikov - Buturlin, Běljajev, Kosourov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Lobanov (Borodin) - Mezei, Sokolov, Gusev, Sazonov, Stěpanov, Makarov, Měnšikov - Špirko, Simakov, Zmakin - Pronin, Zavauchin, Straka - Gimatov, Usťjancev, Malychin - Strelcov A., Strelcov V., Makarov.

Rozhodčí: Anisimov, Čerenkov - Matjuša, Pavlov..
AMUR CHABAROVSK:
Domácí Chabarovsk měl impozantní vstup do sezony ze čtyř utkání nasbíral sedm bodů. Ovšem vše odehrál doma. Poté přišli zápasy venku a jako by utlo. Ve zbývajících dvanácti odehraných střetnutí vyhrál pouze tři, devět bodů.
Kdy jindy by měl Amur zabrat, než v zápase s posledním týmem celé KHL. Finský trenér Hannu Jortikka sazí především na svého nejlepšího hráče českého útočníka Jakuba Petružálka, který nasbíral v šestnácti zápasech čtrnáct bodů a s přehledem vede klubou statistiku.
AUTOMOBILIST JEKATĚRINBURGK:
Povzbuzen pondělní překvapivou výhrou na ledě Novokuzněcku (2:3prodl.). Jede Jekatěrinburk na „zimák“ Chabarovsku, kde chce znovu překvapit. I když v současné době figuruje jako nejhorší tým KHL, jeho hra není tolik tragická. Přesto dosavadní body nasbíral hlavně doma. Velkými oporami týmu je obránce Branislav Mezei (4+3) a útočník Alexej Simakov (2+5).
Ve středečních zápasech KHL se nám přestaví týmy z východní konference, které se nachází ve spodní polovině tabulky. Amur Chabarovsk přivítá na svém ledě Avtomobilist Jekatěrinburk. Vzájemné duely obou mužstev v KHL jsou vyrovnané, ze šesti utkání vyhrál každý tři. Ale přesto tito soupeři nabídnou pikantní podívanou. Dívejte se. Začínáme v 10:00 dopoledne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.