Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:12
Michael Frolík (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:31
Marián Hossa (CHI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:51
Michal Hanzuš (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:33
Roman Horák(CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:08
Roman Červenka (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 01:34
Tři hvězdy utkání:
1. Corey Crawford (CHI) 26 zák., 1 gólů, 96,2%
2. Patrick Kane (CHI) 1+0
3. Jonathan Toews (CHI) 1+0
Ano, je tomu tak. Vítězové prezidentské trofeje potvrzují svoji formu a vítězí v dalším utkání. Po gólech Kanea, Toewse a Krugera si domácí připisují další 2 body do tabulky. Hosté dnes předvedli bojovný výkon, ale bylo znát, že kvalita Chicaga je podstatně výš.
Střely na branku za zápas: 38:26
60:00
59:45
Calgary v útočném pásmu.
59:22
Bollig netrefil prázdnou branku, Giordano mu střelu na poslední chvíli zblokoval.
59:06
Hosté zkouší hru v šesti!
58:50
Chicago stále kombinuje v útočném pásmu.
57:51
Cundari napřáhl za modrou, jeho střela končí v lapačce Crawforda.
57:16
Blackhawks neustále v útočném pásmu. Tohle pro Calgary nevypadá dobře.
56:30
Chicago si už hlídá svoje vedení a drží kotouč na svých hokejkách.
55:52
55:39
Sám na branku uháněl Stajan. Po kličce do bekhendu netrefil branku.
54:55
Hosté vyhazují.
54:49
Toews dorážel do prázdné branky, minul.
54:05
Sharp to zkoušel od modré, neprostřelil.
53:52
Ve velké šanci byl Bickell. Ale Giordani mu přesekl hůl na dvě půlky, proto si odchází odsedět 2 minuty.
53:34
Tak i Calgary se konečně dostali do útočného pásma.
52:41
Bickell našel Toewse mezi kruhy, tomu se nepodařilo vystřelit.
52:12
Saad zkoušel vystřelit do protipohybu brankáře, bleskurychlý beton MacDonalda jeho střelu vyrazil do rohu.
51:46
Plamenům se stále nedaří přechod do útočného pásma.
51:21
Toews hezkým pasem vyslal Frolíka, ten se pokoušel zakončit mezi nohy. MacDonald stihl svoje betony zaklapnout včas.
50:11
Bickell z rohu vyzkoušel, zda je MacDonald pozorný.
48:55
Střelu Baertshiho Crawford ukryl.
47:57
Calgary nyní hraje hodně útočně. Ostatně nic jiného jim nezbývá.
47:06
Chicago právě vstřelilo branku! Tlak domácího týmu přinesl ovoce. Po přihrávce Michaela Frolíka zpoza brány nádherně trefuje levý horní růžek MacDonaldovi klece MARCUS KRUGER, přihrávka Frolíka byla ještě tečována někým z hostujících hráčů, proto nemůže být český hokejista zapsán na listinu bodujících. Bez asistence.
46:56
Keith od modré těsně minul, k dorážce se ještě dostal Shaw.
46:18
Stalbergův pokus ukořistil připravený brankář hostí.
44:59
Chicago tlačí svého soupeře.
44:13
Wideman ještě hezky našel Stajana, Crawford excelentním zákrokem zachránil svůj tým před vyrovnáním.
43:51
MacDonald si poradil jak se střelou Frolíka, tak i s dorážkou Krugera.
43:09
Čtvrtý útok Blackhawks bojuje v útočném pásmu.
42:57
Bollig vystřelil od modré, MacDonald radši puk uschoval do své výstroje.
42:32
Bickellova střela těsně minula branku MacDonalda.
41:50
Střela Shawa zblokována.
41:12
Kane křižně přihrával na Toewse, ten musel zpracovávat bruslí a nezakončil.
40:47
Nádherný zákrok Crafworda proti velké šanci Backlunda, který dorážel téměř do odkryté branky.
40:09
Ihned po úvodním vhazování třetí třetiny domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
40:01
Ve druhé třetině jsme mohli vidět vyrovnanější hokej než ve třetině první. Flames dokázali snížit stav utkání, když se krátce po polovině zápasu v oslabení prosadil Butler. Uvidíme, zda se vítěze utkání dozvíme už po třetí třetině, či nikoliv.
Střely na branku ve druhé třetině: 9:8
40:00
39:55
Další gól v téhle třetině už nepadne.
39:25
Sharp mohl jet sám na branku, MacDonald proti němu vyrazil a šanci skórovat mu znemožnil.
39:07
Keith vyslal dělovku příklepem směrem na branku. MacDonald se střelou měl velké problémy. Kaneovi už dorážka neprošla.
38:41
Frolík výborně napadá, byla z toho střela Krugera.
38:09
Aliu zkoušel překvapit Crawforda. To se nelíbilo Bolligovi, který s ním dost důrazně promluvil.
37:40
Kane vyvezl z obraného pásma, kde mu jak Handzuš, tak i Sharp vjeli do ofsajdu.
37:12
Hosté momentálně dělají velké problémy obraně Blackhawks.
36:18
Stempniakova střela překvapila brankáře, se štěstím ji vyrazil.
36:02
Vhazování před Crawfordem.
35:16
Střela Cammaleriho od modré neprošla až k brankáři domácích.
34:19
Střelu Seabrooka dokázal MacDonald vytěsnit.
33:45
Domácím se zjevně tak těsný náskok nelíbí, střílí ze všech pozic.
33:20
Chicago zvládlo tlak hostů, dochází k přerušení ve středním pásmu.
32:35
Po oslabení a vstřeleném gólu se hokejisté Calgary usídlili v útočném pásmu.
31:55
30:43
Calgary právě vstřelilo branku!
Aktivní napadání v oslabení přineslo branku. Když příklepem od modré trefil levý růžek Crawfordovy klece CHRIS BUTLER. Asistence: Lee Stempniak, Ben Street.
30:28
30:15
Sharp to zkoušel od modré, jeho střela zblokována.
29:55
Je tu první vyloučení, když se hákováním provinil Jones.
29:55
Velká šance na druhé straně! Když se o překonání MacDonalda z bezprostřední blízkosti pokoušel Seabrook.
29:27
Sám před bránou se ocitl Butler. Nepovedlo se mu zakončit.
28:51
Stalberg střílel z dálky. Kotouče se po zákroku dostal k obraně hostů a ti vyhazují na zakázané uvolnění.
28:06
Jonathan Toews v situaci jeden na jednoho neprošel přes Giordana.
27:27
Mimo jiné je dnešní zápas disciplinovaný, téměř po polovině zápasu jsme neviděli vyloučení.
26:48
Po delší době střela, když se pokoušel Bollig. Jeho střelu od modré MacDonald dobře viděl a ještě stihl rozehrát.
25:25
Crawford rozehrával až na útočnou modrou. Stalberg zpracoval a následně ztratil.
24:55
Obrana Blackhawks je dnes pozorná, hosté nejsou schopni dostat se do útočného pásma jinak než nastřelením kotouče.
24:11
Toews vyslal nečekanou přihrávku z rohu před MacDonalda. Přihrávka byla tak nečekaná, že ji nečekali ani hráči domácího týmu.
23:44
Po šancích na obou stranách, hra ve středním pásmu.
23:25
A velká šance Stajana na druhé straně. Crawfordův beton byl na správném místě.
22:29
Velká šance Stalberga, když se třikrát pokusil překonat ležícího MacDonalda.
22:05
Bickellovi se napoprvé nepovedla přihrávka z obranného pásma. Napodruhé nenašla adresáta, je z toho zakázané uvolnění.
21:22
Druhý útok Chicaga je dnes ohromně nebezpečný. Kane znovu zavařil hostující obraně, naštěstí pro Calgary nevystřelil.
20:48
Baertschi v šanci před Crawfordem, ten si jeho pokus pohlídal.
20:11
Nyní poměrně komická situace, kdy nikdo nevěděl kde je kotouč. O malý moment později jej Hossa vytáhl z kalhot.
20:01
První třetina nám nabídla pohledný hokej, když do 10. minuty jsme mohli vidět rychlý hokej, když chvíli útočili domácí a chvíli zase hosté. To vše utnul Patrick Kane, který otevřel skóre. Od té doby jakoby domácím narostly křídla a MacDonald měl co dělat. Další branku o 4 minuty později vsítil Toews a držitelé Prezidentské trofeje půjdou do druhé třetiny s dvoubrankovým vedením.
Střely na branku v první třetině: 13:5
20:00
19:50
Cammaleri zkoušel projít přes tři hráče, to se mu nepovedlo.
19:12
Tam nevydrželi dlouho a je tu závěrečný tlak Plamenů. Ti se před koncem první periody ještě pokouší snížit stav utkání.
18:47
Domácí se znovu dostávají do útočného pásma.
18:01
Z tlaku hostí vyplynula střela obránce Widemana. Crawford má kotouč v lapačce.
17:27
Rozjetého Bickella zastavil odpískaný ofsajd.
17:02
Stalberg hezkou kličkou objel obránce, ten další ho srazil k zemi.
16:20
Kane prudce vystřelil, jeho pokus sražen za branku, tam si puk ještě stihl znovu dojet a spolu s jeho spoluhráči kombinuje v útočném pásmu.
15:16
Toews střílel z rohu, brankář hostů chvíli nevěděl, kde se puk nachází. Nakonec jej pohotová obrana vyhodila do středního pásma.
14:32
Horák vyvezl do útočného pásma, kde obdržel tvrdý hit od Leddyho.
13:45
Chicago lepším týmem, neustále okupují útočné pásmo.
13:02
Chicago právě vstřelilo branku!
Toews přenechal kotouč Saadovi, který vystřelil. MacDonaldovi střela propadla a JONATHAN TOEWS ji pohotově dorazil do prázdné branky. Asistence: Brandon Saad, Marián Hossa.
12:51
Perfektní zákrok Crawforda.
12:10
Nyní hra bez větších šancí.
Na střídačku domácích dorazil kondiční trenér týmu, následovně se zobrazil na informační tabuli, diváci burácejí.
11:25
Frolík střílel přes obránce. Jeho pokus skončil na hrudi MacDonalda. Ten kotouč podržel, vhazování po jeho pravici.
10:52
A znovu důsledné obrany obou týmů. Hra ve středním pásmu.
10:02
A další šance Jestřábů. Ti jsou po Kaneově gólu při chuti a znovu ohrožují svatyni MacDonalda.
09:34
Ve velké šanci se ocitl Patrick Sharp, jeho pokus vyrazil bránící hráč za bránu, kde se k puku znovu dostal Sharp a poslal zadovku před bránu na osamostatněného PATRICKA KANEA, který otevírá dnešní skóre. Asistence: Patrick Sharp, Duncan Keith.
09:10
Výhozem na zakázané uvolnění se provinilo také domácí Chicago.
08:35
Kane prokličkoval útočné pásmo a nahrál na obránce Oduya, ten ještě hledal ve výhodnější pozici Handzuše, ten přihrávku nečekal a zareagoval pozdě.
07:55
Calgary vyhazují pouze do středního pásma, tam se kotouče ujímá druhá obrana domácího týmu.
07:25
Hossovi střela z mezikruží nesedla.
07:10
Blackhawks po delší době v útočném pásmu. Příšla Saadova střela z úhlu, MackDonald vytěsnil.
06:17
Crafword ihned po vhazování raději ukryl puk. Vhazovat se bude znovu po jeho levici.
06:15
Tlak Plamenů ukončila Widemanova střela, která se po teči některého z domácích hráčů dostala do ochranné sítě.
05:21
Backlund byl zastaven Seabrookem, navzdory tomu tlak hostujícího týmu nadále pokračuje.
04:30
A Kane znovu nahrával na úplně volného Sharpa, který měl před sebou odkrytou klec. Bekhendem z první trefil pouze boční síť.
03:49
Icing Plamenů. Zatím jsme svědky útočného hokeje obou celků. Myslím si, že je otázkou času, kdy uvidíme úvodní branku některého z týmů.
03:01
Do tlaku se dostávají také hosté.
02:26
Velká šance Horáka, kterému před bránu nahrával Backlund. Crawford připraven.
01:40
Nyní šance na obou stranách, nejprve Babchuk lehl do nahrávky Calgary a následně Kane v přečíslení 2 na 1 přihrával na Sharpa, tomu kotouč překočil hokejku.
00:51
Domácí Chicago stále okupuje útočné pásmo. Hezký zákrok brankáře hostů proti Kaneově střele.
00:10
Calgary vyhráli úvodní vhazování, ale kotouč okamžitě ztratili, ve velké šanci přímo před MacDonaldem stál Saad. K rychlému otevření skóre zatím nedošlo.
00:01
V United Center je vše připraveno k začátku utkání. Domácí Blackhawks nastoupí v tradiční červeno-černé kombinací, zatímco hostující Plameny v bílo-červené kombinaci. Na stadioně zní hymny jak Kanady, tak USA.

Chicago Blackhawks: Crawford (Hutton) – Rozsíval, Keith, Seabrook, Leddy, Brookbank, Oduya – Saad, Toews, Hossa – Sharp, Handzuš, Kane – Bickell, Shaw, Stalberg – Bollig, Kruger, Frolík

Calgary Flames: MacDonald (Kiprusoff) – Giordano, Wideman, Brodie, Cundari, Batuler, Babchuk – Cammalleri, Stajan, Stepniak – Baertschi, Backlund, Aliu – Byron, Horák, Červenka – Reinhart, Jones, Jackman

Rozhodčí: Watson, Charron – Gibbs, Barton.
Češi v akci

V hostujícím týmu budeme sledovat útočné duo Horák a Červenka, za domácí nastoupí bek Michal Rozsíval a útočník Michael Frolík.
Jiřího Hudlera dnes nahradí Aliu.
Vzájemné zápasy

02.02.2013 Calgary – Chicago 2:3sn
26.03.2013 Chicago – Calgary 2:0
Chicago Blackhawks je aktuálně vedoucím týmem Západní konference a se 75 body získanými za 35 výher a 5 remíz z normální hrací doby i vůbec nejlepším týmem celé soutěže. V posledním utkání, ve kterém porazili Edmonton na jeho ledě 4:1 si navíc domácí hráči definitivně zajistili prvenství po základní části a radují se ze zisku Prezidentovy trofeje. Domácí disponují druhým nejproduktivnějším útokem a vůbec nejlepší obranou napříč ligou. O útočné manýry se stará již několikátou sezónu dvojice Kane – Toews, kterou dobře doplňují i další forwardi amerického týmu, Hossa, Keith či Sharp. Za dobře fungující obranou se činí brankářská dvojice Crawford – Emery, která se o svá utkání rovnoměrně střídá.

Marián Hossa 30 (17+13)
Calgary Flames dnes čeká poslední utkání v tomto pro ně nepovedeném ročníku. Hosté jsou v průběžné tabulce Západní konference na dvanácté pozici, když v 47 zápasech vybojovali 42 bodů za 19 výher a 4 remízy. Problém Calgary byl především ve hře na kluzištích soupeřů, doma nehráli hosté vůbec špatně a také v propustné obraně, která byla druhou nejhorší v celé lize. Bodově tým táhly známé tváře, Cammalleri, Stempniak či Tanguay, ale i oni jistě pamatují lepší sezóny. V brance se během ročníku prostřídali hned čtyři brankáři, nejvíce mají odchytáno Kiprusoff a MacDonald.

St. Louis – Calgary 4:1
Nashville – Calgary 4:3
Minnesota – Calgary 1:4

Mike Cammalleri 32 (13+19)
Lee Stempniak 31 (9+22)
Alex Tanguay 27 (11+16)
Krásný dobrý pozdní večer u sledování online přenosu z utkání Chicago Blackhawks – Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.