Z mé strany je to pro dnešek již vše, děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů z NHL.
Jan Hejda (COL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:20
Vladimír Sobotka (STL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:14
Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 8:27
Roman Polák (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:28
Tři hvězdy utkání:
1. Jamie McGinn (COL) 2+1
2. Jan Hejda (COL) 0+0
3. Matt Duchene (COL) 1+0
Colorado si závěr zápasu zkušeně pohlídalo a může se radovat z výhry 5:3, pro hosty ze St. Louis se jedná o nepříjemnou bodovou ztrátu v boji o vytouženou místenku v play-off.

Střely ve 3. třetině: 4:10
Střely celkem: 32:31
60:00
59:33
Blues hrají v plném počtu, ale kotou mají v útočném pásmu domácí.
59:22
Blues vyhazují přes všechny čáry, konec zápasu se však blíží.
59:00
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a zřejmě i zápasu.
58:38
Colorado se ani nesnaží dostat do útočného pásma, stačí jim držet kotouč v tom obranném.
58:14
Hosté vyhazují, ale to nemusí Coloradu vůbec vadit.
57:33
Neobejde se to bez vyloučení. Přesilovou hru si po této šarvátce zahrají domácí a to je zřejmě definitivní tečka za snahou Blues vyrovnat. Vyloučen je David Backes (STL) za vražení na hrazení.
57:33
Naopak to na druhé straně mohlo Colorado definitivně rozhodnout, ale Allen dokázal tvrdou střelou z mezikruží pokrýt. Následně se za jeho brankou vytvořila skupina hráčů, která se do sebe nemilosrdně pustila.
57:19
Času už moc nezbývá a tlak Blues zatím nikde.
56:41
Zanon předvedl výborný obranný zákrok před dotírajícím Tarasenkem.
56:08
Domácí hrají v plném počtu.
55:53
Colorado vyhazuje přes všechny čáry a vypadá to, že oslabení zvládne.
55:39
Giguere se nenechal rozhodit a netečované nahození Leopolda kryje.
55:10
Postavení mimo hry Colorado, ale ve vlastním oslabení nemusí domácí tento prohřešek příliš mrzet.
54:54
Colorado se zatím výtečně brání.
54:08
Ihned poté přichází nedovolený zákrok O'Reillyho který vycházel z přehnané touhy získat ztracený kotouč zpět.
54:05
McLeon dorážel hned dvakrát kotouč na bránu Blues, ale kotouč ani jednou za záda Allena nedostal.
53:10
Allen raději schoval kotouč v lapačce a přerušuje hru.
52:49
Colorado okamžitě po vstřelené brance opět natlačeno v útočném pásmu.
51:54
Colorado právě vstřelilo branku!

Jenže domácí opět odskakují na rozdíl dvou branek a dávají jasně najevo, že žádné drama nechtějí připustit. CHUCK KOBASEW přebruslil svého strážce a z velkého úhlu procpal puk až do branky. Asistence: Jamie McGinn, Shane O'Brien
51:28
Allen pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
50:44
Hosté se snaží o vyrovnání, ale Colorado velmi dobře drží puk. Každopádně máme zaděláno na pěkné drama.
48:04
St. Louis právě vstřelilo branku!

Utkání se nám hezky dramatizuje. Tvrdou střelou od modré čáry se prosadil KEVIN SHATTENKIRK. Brankář Giguere toho moc neviděl a tak se dělovka Shattenkirka po odrazu od tyčky objevila až za jeho zády. Asistence: Patrik Berglund, Vladimir Tarasenko
46:21
Situaci tři na dva zakončil střelou a následnou dorážkou Parenteau, ale k navýšení vedení tato situace nevedla.
45:59
Hosté drželi kotouč v útočném pásmu a tak se Giguere rozhodl hru raději přerušit.
45:39
Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje do obranné třetiny Colorada.
44:51
Na modré čáře číhal jeden z domácích hráčů, ale až k němu přihrávka přes celé hřiště neprošla.
44:11
Hraje se stále ofenzivní hokej, ale přesto začíná být patrné, že se Colorado více kouká po obraně. Přece jenom vede o dvě branky a nemá důvod bezhlavě útočit.
42:34
Giguere vyjel za svou branku, ale tento jeho tah nebyl nejšťastnější a málem se díky tomu dostal ke střele Reaves, jeho pokus však domácí brankář dokázal se štěstím zlikvidovat.
40:43
V úvodu třetí třetiny nepříjemná střela Jackmana od modré čáry, se kterou si Giguere nadvakrát poradil.
40:01
Druhá třetina skončila stejným skóre jako ta první. Colorado tak opět navýšilo své vedení a má tak před třetí třetinou dobře nakročeno k vítězství. Stále sledujeme ofenzivní hokej s množstvím šancí. Za klíčovou situaci můžeme označit tu před čtvrtým gólem Avalanche, kdy těsně před tímto gólem mohli hosté srovnat a z následné akce sami inkasovali.

Střely ve 2. třetině: 17:9
Střely celkem: 28:21
40:00
39:32
Následně dokázal Palushaj přihrát na Stastného, ale jeho střela letěla mimo tři tyče.
39:22
Palushaj se vydal na výlet do útočného pásma a dlouho držel kotouč na hokejce.
38:53
V závěru druhé třetiny se ještě hosté snaží o zkorigování stavu, ale proti tomu byl Giguere. Asi největší šanci měl Jaškin, jeho střelu od mantinelu však Giguere pokryl bez větších problémů.
37:23
V bráně St. Louis dochází ke změně. Hájit svatyni Blues bude od této chvíle Jake Allen, který nahradil Elliotta.
37:23

Typická situace nedáš – dostaneš! Na jedné straně obrovskou šanci Blues nevyužili a na té druhé se z protiútoku trefil MATT DUCHENE, který tak dlouho kličkoval s kotoučem, až oklamal dva protihráče a puk dokonce v těžké pozici zavěsil pod horní tyčku. Bez asistence
36:43
McGinn nejdříve zblokoval střelecký pokus soupeře a pak ještě Leopoldovi zle zatápěl.
36:01
Nahození Bouwmeestera bez větších problémů vyráží do rohu připravený Giguere.
34:08
Na opačné straně pro změnu zazvonila tyč za Giguerem.
33:13
Obrovská šance Colorada, hned tři domácí hráči uháněli na branku soupeře, ale přestože přihrávkami naprosto vyšachovali zbývají dva obránce, tak Elliotta překonat nedokázali. Ten se rychle přemístil a na brankové čáře kotouč vyrazil.
32:45
Zakázané uvolnění St. Louis.
31:55
Situaci dva na jednoho vyřešili domácí hráči výborně, po přesné přihrávce pálil bez přípravy Landeskog, jenže jeho střelecký pokus nebyl přesný. Celá situace vznikla po špatném střídání hostů.
31:23
Mitchell se nebezpečně obtáčel s pukem, jeho dělovka z otočky však prolétla těsně kolem branky Blues.
30:26
Následně pálil Jaškin, ale ani jeho střela domácího brankáře nepřekvapila.
30:01
Giguere vyráží střelu od modré čáry ramenem.
29:19
Až ke Gigueremu nečekaně doskákal kotouč, ale brankář Avalanche se nenechal zaskočit.
28:26
Hosté jasně ukazují, že jeden z domácích hokejistů vypálil puk přímo do hlediště. Rozhodčí jsou však jiného názoru a tak se za zdržování hry nevylučuje.
27:37
Hosté se ženou za vyrovnáním, ale zatím se dostali pouze do útočného pásma. Na zajímavější šanci si budou muset počkat.
26:49

Přesto se daří hostům snížit. Puk vybojoval u mantinelu na útočné modré JADEN SCHWARTZ, který tvrdou ranou propálil Giguera mezi betony. Asistence: David Backes
26:21
Blues se tlačí za snížením, ale tomu zatím výborně brání Giguere.
25:12
Tarasenko byl poslán ve stoprocentní šanci k zemi, podle rozhodčích se jednalo o čistý hit Zanona.
24:11
Opět v akci brankář Colorada, který tentokrát likvidoval bekhendové zakončení Shattenkirka.
23:49
Zasahovat musel i na druhé straně Giguere, ale se situací si poradil.
23:10

Přesilovou hru Colorado přesto využívá. Po zaváhání Perrona, který dolova naservíroval kotouč JAMIE MCGINNOVI se domácí radují dnes již potřetí. Asistence: Ryan O'Reilly
22:59
Blues posílají kotouč do středního pásma.
22:17
Výsledkem šarvátky je přesilová hra pro Colorado. Rozdílovým trestem je vyloučení Romana Poláka (STL).
22:16
Hned tři až čyři hráči se zapojili do šarvátky. Vše odstartoval tvrdý zákrok Palushaje (COL), kterému bylo následně jasně ukázáno, že takto to teda nepůjde.
21:26
McDonal vystřelil švihem od modré čáry, ale Giguere jeho pokus vyráží do rohu.
20:43
Jeden z domácích hokejistů se vydal za kotouč i ve vlastním oslabení d dokázal puk vyslat na Elliotta.
20:01
Máme za sebou první třetinu tohoto zápasu a zatím mohou být spokojenější domácí hokejisté, kteří vedou nad Blues 2:1. Sledujeme rychlý ofenzivní hokej, který se musí divákům líbit. Druhou třetinu otevřou hosté v přesilové hře.

Střely na branku v 1. třetině: 11:12
20:00
19:43
Ještě jedno vyloučení se stihlo před koncem první třetiny. Na dvě minuty odchází Gabriel Landeskog (COL) za hru vysokou holí.
19:05

V samém závěru první třetiny se Colorado dostává opět do vedení. CODY MCLEOD tak dlouho přemýšlel komu přihraje, až si sám vyjel před branku a bekhendem překonal Elliotta. Tomu dobře clonil jeden z jeho spoluhráčů. Asistence: Stefan Elliott, Gabriel Landeskog
19:00
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
18:24
Giguere likvidoval bekhendové zakončení Backese.
18:00
Paul Stastny byl poslán tvrdě k zemi a odchází po tomto zákroku do šatny. Vylučovat se však nebude.
17:38
Berglund se dostal až k zakončení, ale puk z jeho hokejky letěl těsně nad domácí branku.
16:19
Colorado hraje v plném počtu. První přesilová hra tak výraznější ohrožení branky nepřinesla.
15:51
Colorado se opět ubránilo a konec přesilovky se pomalu blíží.
15:19
Colorado bojuje aktivně o kotouč i ve vlastním oslabení a sbírá tak cenné vteřinky.
14:36
Už to vypadalo, že se hráči Blues dostanou do přesilovkové kombinace, ale jednomu z nich na modré čáře kotouč utekl.
14:19
Chuck Kobasew (COL) odpyká trest za svůj tým. Colorado špatně střídalo a bude hrát v oslabení.
12:41

Ve hře čtyři na čtyři hosté snižují. Od mantinelu dostal DAVID BACKES přesnou přihrávku a v situaci proti Gigueremu si poradil na výbornou, puk přizvedl a tím nedal brankáři Avalanche šanci. Asistence: Jay Bouwmeester, Alex Pietrangelo
12:22
Vylučuje se na obou stranách a potrestaní jsou právě aktéři závěrečné strkanice. Na dvě minuty odchází Stewart (STL) a McGinn (COL), první dostal trest za hrubost, ten druhý za bránění ve hře.
12:22
Sobotka se dostal po zákroku McGinna na led a velmi těžce se zvedá. Snad bude český útočník v pořádku. Po tomto zákroku se ještě strhla menší roztržka, ale rozhodčí vše dokázal uklidnit.
11:56
Okamžitě po vyhraném buly se hnalo Colorado do další šance, ta tentokrát končí přizvednutou střelou do ochranné sítě.
11:48

Forčeking domácích hráčů se vyplatil, zachycený puk na modré čáře byl na záčátku celé akce, na jejím konci přišla přesná přihrávka před branku na volného JAMIE MCGINNA. Ten kotouč dostal za branku pomocí brusle, ale video prokázalo, že v tom nebyl úmysl. Asistence: Aaron Palushaj, Paul Stastny
10:58
Hra se nám po několika nepřesnostech opět přerušuje.
10:02
Ukázková přímka se vytvořila mezi střelcem Bouwmeesterem a brankářem Giguerem a tak měl brankář Avalanche perfektní výhled a puk v pohodě chytil.
09:26
Nyní sledujeme trošičku neurovnanou pasáž hry, puk se stěhuje ze strany na stranu bez výraznějšího ohrožení jedné z branek.
08:16
Rozhodčí raději přerušují hru a po komerční přestávce hodí buly v útočném pásmu Blues.
06:57
Po jedné ze střel dokonce zvonila tyč za Elliottem!
06:36
Mitchell pálil těsně mimo, tlak Avalanche však pokračuje.
04:28
Elliott měl opět plné ruce práce, ale situaci zvládl a drží nadále nerozhodný výsledek. Nebezpečně se kolem branky obtáčel McLeon, ale nepodařilo se mu zasunout puk za záda brankáře Blues.
05:19
Elliott si pohlídal pokus z mezikruží a tak se bude vhazovat po jeho pravici.
04:55
Sledujeme rychlý hokej plný střeleckých pokusů, hra se stěhuje z jedné strany na druhou.
04:12
Tarasenkova střela vypadla Gigueremu z lapačky a tak se sám Tarasenko spolu ještě s jedním spoluhráčem snažili o dorážku, žel marně.
03:32
Sobotka (STL) se dostal ke střele, ale ta Giguereho výrazněji neohrozila.
02:40
Po vyhraném buly se k zakončení od modré čáry dostal Pietrangelo, ale jeho výzvu na teč Perron nevyužil.
02:31
Giguere našel kotouč v lapačce po Porterově střele z velkého úhlu.
01:47
Nikdo z hostů se nedostal ke střele a to i přestože se před Giguerem vytvořil hlouček hráčů.
01:02
Parenteau se dostal do postavení mimo hry.
00:26
Úvodní buly vyhráli hráči Blues, ale o kotouč velmi rychle přišli.
00:01

Colorado Avalanche: Giguere (Aittokallio) – Johnosn, Hunwick, Eliot, Hejda, Zanon, Jones – McLeod, O'Relly, Landeskog – Parenteau, Duchene, Mitchell – Jones, Stastny, McGinn – Kobasew, Malone, Bordeleau

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Peitrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Leopold, Polák, Jackman – Steen, Backes, Perron – Stewart, Sobotka, McDonald – Tarasenko, Berglund, Schwartz – Jaškin, Porter, Reaves

Rozhodčí: Morton, Vanmassenhoven – Murray, Rody.
Utkání začíná ve 2:00 a onlajny pro Vás samozřejmě přinesou podrobný přenos.
Předchozí vzájemný zápas:

Toto utkání je pro oba celky teprve druhým vzájemným v letošní sezóně a to první skončilo 21. února tohoto roku bezbrankovou remízou. Vítězství na stranu Colorada strhl sedmnáct vteřin před koncem prodloužení David Jones.
Postavení v Západní konferenci:

Coloradu patří úplně poslední příčka v Západní konferenci a tým již nemá šanci na play-off. Na druhé straně Blues je v Západní konferenci na šestém místě a každý bod momentálně potřebuje. Na devátý Detroit mají Blues náskok sedmi bodů a šance na play-off je tak velmi velká.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.