Z mé strany vše, hezkou noc a u NHL brzy nashledanou.
V samém závěru Wild přidali ještě jednu trefu, takže v Columbusu zaslouženě zvítězili 3:0. Čisté konto si připsal do statistik Niklas Bäckström, který ale, ruku na srdce, příliš práce neměl. O tři góly utkání se postupně postarali Suter, Coyle a Pominville, dva z nich padly v početních výhodách.
60:00
59:57
Tři sekundy do konce, Bobrovskij u tyčky schoval puk pro jistotu do lapačky.
59:34
Už jen aby doběhly poslední sekundy. Oba týmy si asi v současné chvíli nepřejí nic jiného.
58:35
Minnesota právě vstřelila branku!
A je definitivně rozhodnuto. Hosté zachytili rozehrávku soupeře, Parise se s JASONEM POMINVILLEM řítili dva na jednoho a druhý jmenovaný po přihrávce svého spoluhráče v klidu zakončil do poloodkryté brány. Asistence: Zach Parise.
58:01
Poslední dvě minuty utkání. Clutterbuck se nesnažil vymýšlet nic světoborného, prostě jen držel puk mimo útočné pásmo.
57:18
Johansen se snažil zakombinovat s Ťutinem, který byl za brankou. Jenže puk ani jednoho prostě neposlechl.
56:35
Atkinson pálil tvrdě ze střední vzdálenosti, betony Bäckströma ale prostřelit nedokázal. Švédský gólman měl na jeho pokus velice dobrý výhled.
55:50
Wild se drželi v pásmu soupeře, Ťutin se pak chopil puku, od červené čáry ho následně jen nahodil dopředu.
54:58
Umberger málem našel skrytou zadovkou v tutovce Goloubefa! Jenže ten byl až tak překvapený, že puk prostě nezpracoval.
54:39
Zhruba pět minut do konce, hra je znovu přerušená. Pokud Columbus nevstřelí rychle kontaktní branku, nebude mít šanci na zvrat.
53:43
Senoguchi nic neuspěchal, srovnal si puk na hokejku, udělal krok směrem do středu hřiště, odkud ovšem vypálil nepřesně.
52:54
Prospal přihrával na Gáboríka, u něho byl jen jeden z obránců Wild, a i on sám mu zastavil jeho podnikání.
52:14
Goloubef si vyjel z obrany, najel si podél pravého mantinelu a tvrdě vypálil. Bäckströmova lapačka však elegantně zasáhla.
51:42
Gáborík pálil po přihrávce mířené zpoza branky, Bäckströma ale jeho pokus neohrozil. A ani ten následný od Ťutina. Další komerční přestávka.
50:47
Blue Jackets urputně bojovali v útočném pásmu kolem jedné minuty. Jenže ke střele se neprosadili. A nakonec Brodin vyhodil do bezpečí.
49:55
49:20
Přes Foligna se dostal puk až na modrou čáru k Wisniewskimu, jehož tvrdá rána vypadala hodně nebezpečně. Ale Bäckströma neohrozila.
48:34
Prospal se snažil kombinovat se spoluhráčem na modré čáře, nakonec ale oba ztratili zbytečně útočné pásmo.
47:55
Stoner (MNS) podrazil soupeře, Wild tak budou hrát podruhé v této třetině v oslabení.
47:26
Škoda! Umberger hledal svého spoluhráče na levé straně, který dostal o centimetry nepřesnou přihrávku. Jinak by byl ve vyložené pozici.
47:06
Ofsajd zastavuje počínání Blue Jackets. Komerční přestávka všem fandům u onlajnu či televize nabízí bleskový útok na toaletu.
46:57
46:22
Gáborík zase nebezpečně vlétl do útočného pásma. Nakonec se ovšem Wild dokázali ubránit a vyhodili přes všechny čáry.
45:43
Umbergerova skvělá individuální akce! Tenhle útočník zatím nebyl vůbec vidět. Prokličkoval se až před Bäckströma, který musel likvidovat jeho pokus bekhendem.
45:23
Ťutin nedokázal udržet touš u modré čáry, takže je z toho ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.
44:57
Senoguchi (MNS) hákoval, máme tu přesilovku pro domácí celek.
44:43
Skoro pět minut se hra nepřerušila. Nyní za brankou zasahuje Bäckström, který se snaží rozehrávat se svými spoluhráči další akci.
43:44
Coyle se snažil obhodit si protihráče a pak získat puk za brankou, neměl ovšem potřebnou sílu k tomu, aby se mu to povedlo.
43:00
Bobrovskij měl nyní možná trochu zakrytý výhled, Suterova střela zase byla nepříjemná. Ruský gólman nakonec zasahovat nemusel.
42:08
Bouchard přenechal touš Falkovi, ten se snažil vypálit přes obránce, nenašel ovšem nic jiného než jeho. Ani za pár vteřin jeho další rána k Bobrovskému nedošla.
41:19
Atiknson ztratil puk. Takže se ho Brodziak snažil předat na Koivua, ovšem bezúspěšně.
40:39
Prospal s Gáboríkem se tlačili u tyčky k zakončení, ale neuspěli. Brodziak vyvezl puk z útočného pásma.
40:01
Dvě využité přesilovky ze tří určují dvoubrankový náskok Minnesoty v Nationwide Aréně. Wild sehráli tuhle třetinu daleko lépe než soupeř, který Bäckströma vlastně vůbec neohrozil. Snad jen výkon Mariána Gaboríka můžeme trochu pochválit. Třetí dějství začně zhruba v 1:54.
40:00
39:38
Comeau u modré čáry nezpracoval dobře puk, takže ani z téhle akce se Columbusu nepodaří dostat se v závěru do vážnější šance.
39:00
Minuta do konce, Blue Jackets tuhle třetinu neodehráli dobře. Wild budou chtít jenom přežít bez úhony.
38:39
Parise se hnal za toušem, ten směřoval za červenou čáru. A nakonec je z toho zakázané uvolnění.
38:14
Parise obral o puk velice snadno soupeře, vyměnil si ho s Koivuem, následnou střelu bývalého hráče New Jersey však dokázal vykrýt Bobrovskij.
37:22
Až příliš snadno se Spurgeon dostal do útoku, nakonec ale vystřelit nedokázal. U puku je nyní znovu Columbus.
36:42
Bouchard zkušeně podržel puk v útočné třetině a počkal na své spoluhráče. Blue Jackets se ale dokázali ubránit a hrací materiál mu nakonec sebrali.
35:49
Ofsajd, hra je nyní již podruhé během krátké chvíle přerušená. Komerční přestávka je na pořadu tohoto utkání.
35:03
Druhá využitá početní výhoda Wild. CHARLIE COYLE dostal bleskovou a hlavně přesnou přihrávku od Granlunda k pravé tyčce, kam se Bobrovskij jen stěží přesunul, tak rychlý zároveň nebyl, takže odkryté místo nebylo pro hostujícího útočníka problém trefit. Tlak nakonec Minnesota přetavila v zaslouženou druhou branku. Asistence: Mikael Granlund, Devin Setoguchi.
34:57
Suterova další rána! Ocitl se přitom na pravém kruhu úplně, ale úplně sám. Bobrovskij jen se štěstím zasahuje.
34:20
Wild tlačí a válcují svého soupeře v útočné třetině! Suter přihrál do rohu kluziště, odkud dostal další přihrávku volný Pominville. Pálil z mezikruží, Bobrovskij jen tak tak zasáhl.
33:54
Třetí vyloučení Columbusu. Prospal (CBJ) se sice zlobí, ale hokejkou si protihráče chtěl přitáhnout, to je jasné. Hákování znamenají dvě minuty.
33:29
Pominville ztratil puk, takže se ho zmocnil Atkinson. Ten si najel na pravou stranu, odtud vypálil, Bäckström na jeho střelu dobře neviděl, nakonec jí ale polapil.
32:29
Johansen se snažil vystřelit od modré čáry, Setoguchi mu ji ovšem zablokoval.
31:59
Mitchell se hnal za pukem do útočného pásma, byl ale úplně sám, takže toho vlastně moc nezmohl.
30:54
Gáborík vymyslel parádní akci! Zadovkou našel Letestua, jenž vypálil ihned z první, betony Bäckströma nakonec zasáhly včas.
30:17
Parise i Pominville nepříjemně dotírali na Bobrovského, ruský rodák tak radši schoval touš do lapačky. Následuje další komerční přestávka.
29:54
29:32
Bouchard si střelu pěkně připravil, udělal jednoduchou kličku a pak tvrdě vypálil. Puk nakonec skončil v ochranné síti.
28:55
Pominville se dostal k odraženému kotouči poté, co Koivu skvěle zabojoval. Jeho střela z blízkosti ale skončila jen vedle.
27:54
Anisimov (CBJ) se dopustil podražení a oslabuje svůj tým. Následuje komerční přestávka.
27:44
První pětka Minnesoty šlape na jedničku. Nyní Pominville opět pořádně zatápí soupeři, Bobrovskij se musí mít na pozoru. Bude se také vylučovat.
26:52
26:31
Johansen úplně zbytečně ztratil puk na modré čáře. Blue Jackets zřejmě ani z téhle početní výhody nic nevytěží.
25:38
Columbusu opět nevychází přesilovka. Wild jsou v ní překvapivě nebezpečnější, jako nyní v případě Coyla.
24:52
Koivu (MNS) se dopustil nedovoleného bránění, takže si na dvě minuty posedí na trestné lavici.
24:23
Prosser nyní donutil Bobrovského k zákroku, rozhodčí přerušují hru. Columbus nevstoupil do druhé třetiny moc dobře.
24:05
Pominville se chytře snažil dotírat u tyčky, Parise ještě hodlal získat puk zpátky pro sebe, ale neuspěl.
23:13
Minnesota využívá hned svou první přesilovku utkání a to docela rychle. RYAN SUTER jen tak nahodil puk na branku těsně za modrou čárou, a protože Pominvile s Parisem dobře stínili, zapadla střela snadno za záda Bobrovského. Asistence: Jason Pominville, Jared Spurgeon.
22:41
Suterova blesková rána! A Bobrovského vystrašila, ne že ne. Vhazovat se bude znovu v pásmu Blue Jackets.
22:31
Hákování, to je přestupek, kterého se nyní dopustil Comeau (CBJ) a hosté budou mít první početní výhodu.
22:08
Prospal zatím není na ledě moc vidět. Nyní nedokázal ani vyhodit puk dopředu bekhendem. Gáborík o pár vteřin později rovněž neuspěl.
21:36
Lehký zákrok Bäckströma. Letestu se proti němu z dorážky nedokázal lépe prosadit.
20:41
20:23
Tohle nebyla dobře rozehraná přesilovka. Brodziak se dokonce dostal do blízkosti Bobrovského, který musel vytasit perfektní zákrok.
20:01
Zasloužená remíza, to je obrázek první třetiny. Oba týmy hrají celkem opatrný hokej, Bobrovskij společně s Bäckströmem nemuseli řešit až na pár výjimek žádné ošemetné situace. Druhá třetina začne přibližně v 0:59.
20:00
19:16
Hosté postupovali v oslabení do útoku. Koivu se nabízel Brodziakovi, ten se rozhodl pro přihrávku na druhou stranu, která nenašla většího pochopení.
18:41
První vyloučení zápasu. Konopka (MNS) dostává dvě minuty za jasné podražení Calverta v útočném pásmu.
18:14
Bouchard se snažil dorážet střelu z pravé strany, ke kotouči se ale nedostal tak, jak by chtěl. Takže Bobrovskij ani nemusel zasahovat.
17:36
Nahození z dálky od Sutera na Bobrovského. Ten s tímhle nemohl mít větší problémy, přesto pro jistotu dále nerozehrával.
16:50
Bobrovskij byl nyní docela v ráži. Koivu se obtáhl kolem protihráče, snažil se přihrát před branku z levé strany, kde operoval Pominville. Ruský gólman nevěděl, kde má touš, nakonec byl ale pod jeho betony.
16:26
Wild se drží v útočné třetině, na ledě je první pětka. Koivu přenechal puk Parisemu, ten ale z pravé strany Bobrovského nepřekonal.
15:46
Atkinson ani Calvert Švéda Bäckströma nemohli překvapit. Následuje druhá komerční přestávka této třetiny.
15:11
Náhodná akce Minnesoty. Setoguchi se protáhl kolem pravého mantinelu, z úhlu vystřelil, ruského brankáře ovšem nepřekonal.
14:15
Mitchellova nebezpečná střela od modré čáry. Bobrovskij na ní ale velice dobře viděl, takže jeho beton v pohodě zasáhl.
13:24
Wild v útoku zatím neoslňují, nyní jen nahodili puk dopředu, aby mohla druhá lajna vystřídat.
12:24
Bouchard nemusel pokračovat ve hře, ocitl se v pásmu dříve, než tam byl puk, takže je vše jasné – ofsajd.
11:48
Pohotový zákrok Bäckströma, rozhodčí přerušují hru. Goloubef se svou lehkou navštívenkou z pravé strany neprosadil.
11:23
Ťutinova rána se neujala. Následně Columbus bojoval za brankou Bäckströma, ale bezúspěšně.
10:45
Anisimov nabil parádně najíždějícímu Proutovi, ten pálil ostře z první, ale nepřesně. Vhazovat se bude nakonec před Bäckströmem.
09:42
Gáborík poprvé ve větší akci! Dostal nádhernou dlouhou přihrávku, byl možná trošičku nevýhodně v úhlu, takže Bäckström nakonec neměl takové potíže Slovákovu střelu polapit.
09:22
Ani útoky Blue Jackets nenašly pochopení. Domácí se dostali do ofsajdu, Gillies si tuhle situaci nepohlídal.
08:25
Těžkopádný útok Minnesoty, Parise se nemohl prosadit. Až vyslal nepřesnou propagační střelu Bouchard.
07:13
Foligno měl u pravého mantinelu problém zpracovat puk, hosté se ho tak snadno zmocnili.
06:20
Puk mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu. Následuje první komerční přestávka tohoto večera.
05:37
Koivu nahodil puk dopředu, k němu se dostal Parise, finského spoluhráče poté přihrávkou nenašel.
05:01
Stoner se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, Bobrovskij si ale s touhle situací dokázal poradit. A sklidil potlesk.
04:15
Icing, vhazovat se bude před Bäckströmem. Columbus je zatím na ledě hladovější, Minnesota je zpočátku zamlklejší.
03:41
Brodziak operoval skvěle před Bobrovským. Následně pálil od modré čáry Coyle, ovšem jen do ruského gólmana.
03:01
... skvělý zákrok Bäckströma! Švédský gólman špatně rozehrál za brankou, takže Atkinson situace využil. Bleskově se snažil překvapit, Bäckström neměl puk pod kontrolou, vše ale Wild nakonec zvládli.
02:52
Parise se snažil nahrát do středu hřiště na spoluhráče, ale neuspěl. Následně jdou Blue Jackets do protiútoku...
02:34
K Bobrovskému se dvě střely ze strany Wild nedostaly. Následně se hosté ocitli do ofsajdu.
01:31
První větší zásah Bäckströma. Anisimov po střele od modré ze strany spoluhráče operoval u mantinelu, rychle se odtud přesunul k tyčce a vypálil, mezírku mezi betony ale nenašel.
00:48
Hra poprvé přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu. Columbus lehce útočil, Bäckström ale zasáhl.
00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Leighton) – Johnson, Prout, Goloubef, Wisniewski, Ťutin, Aucoin – Gáborík, Anisimov, Prospal – Foligno, Johansen, Umberger – Atkinson, Gillies, Calvert – Letestu, MacKenzie, Comeau

Minnesota Wild: Bäckström (Kuemper) – Brodin, Suter, Falk, Stoner, Spurgeon, Prosser – Pominville, Koivu, Parise – Setoguchi, Granlund, Bouchard – Coyle, Brodziak, Clutterbuck – Mitchell, Konopka, Rupp

Rozhodčí: Furlatt, Leggo – Brisebois, Pancich.
Pikantní může být duel pro slovenského útočníka Mariána Gáboríka, který před pár dny přestoupil z Rangers právě k Blue Jackets. Minnesota byla přitom dlouhá léta jeho prvním zaměstnavatelem v NHL. Z české účasti se pak ještě můžeme těšit na domácího Václava Prospala.
Vzájemná střetnutí v této sezóně:

30.01.2013 Minnesota – Columbus 3:2
Blue Jackets jsou přitom přímými konkurenty Wild v boji o postup do play-off. Aktuálně je Columbus desátý a na osmé St. Louis ztrácí tři body. Domácím hodně pomohly postupné tři výhry v řadě nad Calgary, Anaheimem a Nashvillem, právě se st. louiskými Blues ale naposledy prohráli 1:3, a rádi by tenhle neúspěch napravili.
Ještě před několika dny se Wild nemuseli bát o postupovou šestku. Jenže vlivem špatné série zápasů (jedno vítězství z posledních pěti) na tom nyní Minnesota není úplně nejlépe, na devátý Phoenix má v Západní konferenci náskok pouhých čtyř bodů a potřebuje co nejdříve zase sbírat takové výsledky, jaké jí v sezóně povětšinou patřily.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:01.